Menu

Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie

Všeobecná diskuze o Arcanii
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod Jardin » stř 08. říj 2008 21:08:31 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Pekne, ta novinka me potesila :) je dobry videt, ze vas web je znamej nejen u nas v CR. Jinak co se tyce obsahu, tak me znovu potesili. Je to docela dlouhy, ne jen par radku jako minule :) Takhle bych si to predstavoval i do budoucna. Zatim sem hledal nejaky znamy jmena, celej clanek je pro me moc na prelouskani :) Takze sem se dozvedel jen o tom, ze Lee je limitovanej pokynama z Vengardu (chudak, co mu to Rhobar III udelal :) ) a ze Varant ma hodne kralu (Diago by moch bejt jednim z nich, bohatej je na to dost). Jeste nesmim zapomenout rict, ze ten prvni atwork je hezkej :P
Jardin
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » čtv 09. říj 2008 6:50:51 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Tak tento díl je parádní :) líbí se mi, jak je to v angličtině napsané - ta hospodská řeč a tak... čeština to tak moc napodobit asi nedokáže, no uvidíme, s čím příjde charly :) Hans-Jorg (autor tech pribehu) je opravdu dobrej, má to šťávu a tento díl je i pořádně napínavý...

Tentokrát jsme se dozvěděli velmi zajímavé informace o postavách (ačkoli jednu hned odkrouhli) a nových lokacích... Co asi bude za Valley of Blood :) prvně jsem myslel, že to je nějaký přeřek za kolonii (Valley of Mines), ale zdá se, že tentokrát to je opravdu něco na jižních ostrovech...

Podle toho článku místní lid plánuje vzpouru a boj za osvobození ostrova... to bude určitě zajímavé. Ačkoli je to až nápadně podobné tomu, o co šlo v G3, jen s jinými aktéry...

Pekne, ta novinka me potesila :) je dobry videt, ze vas web je znamej nejen u nas v CR.

To jsme rádi, že jsme tě potěšili. Ačkoli si myslím, že mnoho našinců to moc neocení :) Nicméně musím podotknout, že za tímto úspěchem stojí Gaspy, který už od začátku do EDLa hustí všelicos a udržuje nás v jejich paměti :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Charly » čtv 09. říj 2008 17:13:08 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
El Kamil píše:Tak tento díl je parádní :) líbí se mi, jak je to v angličtině napsané - ta hospodská řeč a tak... čeština to tak moc napodobit asi nedokáže, no uvidíme, s čím příjde charly :) Hans-Jorg (autor tech pribehu) je opravdu dobrej, má to šťávu a tento díl je i pořádně napínavý...

Já to ještě nečetl, ale překládat budu z německé verze, ne z anglické, takže jakýkoliv slang bude vztažen k německému originálu. Překlad-překladu bývá většinou naprd.
Charly
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Gorax » sob 11. říj 2008 17:00:14 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Charly píše:
El Kamil píše:Tak tento díl je parádní :) líbí se mi, jak je to v angličtině napsané - ta hospodská řeč a tak... čeština to tak moc napodobit asi nedokáže, no uvidíme, s čím příjde charly :) Hans-Jorg (autor tech pribehu) je opravdu dobrej, má to šťávu a tento díl je i pořádně napínavý...

Já to ještě nečetl, ale překládat budu z německé verze, ne z anglické, takže jakýkoliv slang bude vztažen k německému originálu. Překlad-překladu bývá většinou naprd.

a kdy to tak bude? :sad: Tu anglickou verzi zladnu presict tak z poloviny :oops:
Gorax
Nováček

Příspěvekod Charly » sob 11. říj 2008 18:03:46 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Gorax píše:a kdy to tak bude? :sad: Tu anglickou verzi zladnu presict tak z poloviny :oops:

Až to bude, tak to bude. Jsem pracující a nemocný člověk, co má jen dvě ruce na práci a jednu hlavu na myšlení. Takže Vaši pozornost bych v mezidobí doporučil upřít nějakým užitečnějším směrem, než k žadonění.

Čím větší tlak na mě bude kdokoliv vyvíjet, tím vyšší pravděpodobnost, že se na to víteco. Dělám co můžu a jak nejrychleji umím a pošťuchování mě neurychlí, akorát nas...

Jo, vim žes to nemyslel zle, omlouvat se nemusíš. Prostě si jenom počkej :).
Charly
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » sob 11. říj 2008 18:46:06 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
My si všichni určitě rádi počkáme :) Takže se nenech rušit.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod m-a-r-e-k » sob 11. říj 2008 19:46:21 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Charly píše:
Gorax píše:a kdy to tak bude? :sad: Tu anglickou verzi zladnu presict tak z poloviny :oops:

Až to bude, tak to bude. Jsem pracující a nemocný člověk, co má jen dvě ruce na práci a jednu hlavu na myšlení. Takže Vaši pozornost bych v mezidobí doporučil upřít nějakým užitečnějším směrem, než k žadonění.

Čím větší tlak na mě bude kdokoliv vyvíjet, tím vyšší pravděpodobnost, že se na to víteco. Dělám co můžu a jak nejrychleji umím a pošťuchování mě neurychlí, akorát nas...

Jo, vim žes to nemyslel zle, omlouvat se nemusíš. Prostě si jenom počkej :).

(ale pohnout by sis mohl :D --------ne to je ftip) když budeš spěchat tak to bude :???: na :sad: nic
my si počkáme (teda aspoň já :) )
m-a-r-e-k
Nováček

Příspěvekod Keldorn » ned 12. říj 2008 14:06:46 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Musím opět uznat, že překlad druhého dílu od Charlyho je naprosto skvělý a mě osobně se hodně líbí. Obsah samotného dílu se mi velice líbí a dokonce je tam i trochu akce v podání vražedné zápletky. Kdo je asi onen muž v černém obleku s kápí? Pro koho asi pracuje? To jsou jen některé otázky, které mě napadli po přečtení příběhu. Další zajímavou informací je to, že Murdra věří v Innose :D (Murdra viděla jenom kožený kabát a ruce vztahující se po ní. Inosi, pomož mi, pomyslela si a začala ječet, ale silná ruka jí přikryla usta a zadusila výkřik v zárodku).

"Nikdy nebyl vhodnější čas," řekl Gonter a přikročil k Murdře. "Rhobar II je mrtvý, zabitý statečným mužem s dostatkem kuráže, aby se postavil za svobodu. Muž jménem Lee bude velet paladinům, ale jeho síla je omezená na Vengard a malý kus Myrtany. Zbytek země bude brzo v plamenech. Koukni na na Normanďany: mydlí se navzájem. Varant má hodně králů, který se na smrt nesnáší. Když se teď dostaneme ke zbraním, nikdo Pánu Tronterovi na pomoc spěchat nebude. Těžko ti bude nějak škodit. A na oplátku: když se teď postavíš na správnou stranu, bude ti to hodně k užitku!"

Druhý díl je zřejmě z období, kdy Xardas a Bezejmenný hrdina odešli do Neznámých zemích, čemuž nasvědčuje tento odstavec, který se zřejmě stahuje k příběhu datadisku.
Keldorn
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lucanus » ned 12. říj 2008 14:46:53 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
No nějak se to tam přiostřuje. Perfektní podmínky pro revoluční hnutí na Argaanu. Král mrtev a ostatní se šťuchaj mezi sebou.
Vražda téměř v hostinci a k tomu všemu ještě Charlyho vynikající překlad. Paráda.
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod Porgan » ned 12. říj 2008 22:02:08 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
ten preklad je super, už sa nemôžem dočkať ďalšieho dielu.
stále sa mi ale nezdá toto: "Zbytek země bude brzo v plamenech. Koukni na na Normanďany: mydlí se navzájem. Varant má hodně králů, který se na smrt nesnáší." , nordmarďania sa killuju navzajom :shock: , varant ma viac kralov :shock: , to je vakt divne, moc divne
Porgan
Uživatel

Příspěvekod Jardin » ned 12. říj 2008 22:09:10 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Skvelej preklad, diky Charly :) Taky sem zvedavej, jak to s Nordmarem a Varantem bude. Pokud jsou takhle rozestvani, tak me zajima jak to hero vyresi (teda jestli vubec). Ta akcni zapletka je zajimava, rad bych se dozvedel, kdo je ten assassin :twisted: Jen tak dal, maj to pekne promysleny, takhle hezky uspokoji hrace a sami budou moct v klidu pracovat :)
Jardin
Uživatel

Příspěvekod Gorax » ned 12. říj 2008 22:38:50 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Na rozdělení Nordmaru a Varantu najdem možná odpověd v G3a a jinak moc diky charlymu za skvelej překlad.
Gorax
Nováček

Příspěvekod Keldorn » ned 12. říj 2008 22:39:19 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Porgan píše:ten preklad je super, už sa nemôžem dočkať ďalšieho dielu.
stále sa mi ale nezdá toto: "Zbytek země bude brzo v plamenech. Koukni na na Normanďany: mydlí se navzájem. Varant má hodně králů, který se na smrt nesnáší." , nordmarďania sa killuju navzajom :shock: , varant ma viac kralov :shock: , to je vakt divne, moc divne

Co je na tom divného? Nordmar ani Varant, nebyly nikdy příliš jednotné říše a vždy tam panoval mocenský boj.

Varant sjednotili teprve až hashishini, ale protože je nyní Zuben mrtev, začnou opět mocenské boje mezi hashishini a nomády o nadvládu nad Varantem, ale protože není žádný vůdce dost silný, tak nad ním nikdo nezíská úplnou nadvládu.

Nordmarské klany se sjednotili teprve až když na ně zaútočily skřeti, ale protože ty jsou nyní pryč, tak se klany vrátí k dobré staré klanové válce mezi sebou. Vždyť nordmařené jsou přece hrdí barbaři, kteří si nenechají nikým poroučet.

Pokud tedy vezmeme v úvahu to, že království Rhobara i Zubena se po jejich smrti rozpadlo, je pochopitelné to, že si každý chce urvat svůj kousek. Ale nemusíme se bát, až Bezejmenný hrdina sjednotí opět království Myrtany (příběh G3A), tak k němu přidruží i Nordmar a Varant, a vytvoří tak Střední království a poté co vypukne vzpoura na jižních ostrovech, tak přenese válku i tam.
Keldorn
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » pon 13. říj 2008 8:54:42 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
hmm, zatím nic moc.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Estel » pon 13. říj 2008 13:36:33 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Tieto príbehy sú síce pekné ale najdôležitejšií bude dej hry tam sa všetko dozvieme či to bude zlé alebo dobré. Ale myslím si to bude lepšie ako G3.
Charlymu VEĽKÝ dííík za preklad!!!
Estel
Uživatel

PředchozíDalší