Menu

Titan Quest (diablovka)

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod marco5445 » sob 18. lis 2017 20:53:17 » Re: Titan Quest (diablovka)
Právě sem se dozvěděl... asi je na čase znova hru zahrát :D
Ps: pokud někdo už hraje, z čým je dobrý zkombinovat runové mistrovsví?
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 18. lis 2017 23:09:33 » Re: Titan Quest (diablovka)
runové mistrovství? To je nějaké nové, přidané?

Každopádně v TQ vždy platilo, že když jsi k čemukoli přidal Spirit, tak jsi neudělal chybu, alespoň co se původních mistrovství týče ...

Spirit bylo nejspíš zamýšleno spíše jako doplňkové, nicméně bylo kromě Hunting jediné, se kterým jsem hru dohrál i na legend (s jedním mistrovstvím) ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » sob 18. lis 2017 23:14:48 » Re: Titan Quest (diablovka)
Z Ragaroka... Příspěvěk Dolera, na minulé stránce..

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 18. lis 2017 23:20:53 » Re: Titan Quest (diablovka)
no mě to napadlo, mě se to ale nechce zobrazit, naskočí jen titulní stránka a dál se k nějakýmu infu nedostanu - musím mít na steamu nějaký účet?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » sob 18. lis 2017 23:30:27 » Re: Titan Quest (diablovka)
Tady máš informace, co tam byly:

HLAVNÍ PRVKY
Nový příběh s tucty nových úkolů

Postavte se říším keltských, skandinávských a ásgardských bohů v dosud největším dějství.
Vraťte se zpět do ostatních dějství a hledejte nové předměty a tajemství.

Nové 10. mistrovství

Staňte se mistrem run, tedy válečníkem schopným bojovat kouzly i zbraněmi.
Kombinujte nově naučená mistrovství s těmi existujícími a tvořte až 45 kombinací.

Nová křivka zkušenosti

Dosáhněte 85. úrovně a maximalizujte potenciál své postavy.

Nové zbraně a vybavení

Hledejte nové a mocné vybavení, od barevných keltských štítů po slavné zbraně germánských legend.
Nové možnosti tvorby relikvií a talismanů a nový způsob vylepšení i legendárních předmětů.
Nové vrhací zbraně s vyrovnaným poměrem mezi dostřelem a rychlostí.

Noví nepřátelé a bossové

Od obyvatel temných germánských lesů po síly samotného Ásgardu.

Vylepšené úpravy postav

Rozšířená nabídka regionálních stylů a barviv.
A konečně: kalhoty!

Technická a systémová vylepšení

Nové shadery a grafické efekty.
Vylepšená ragdoll fyzika.
Vylepšení rozhraní a odezvy v boji.
Vylepšené ovládání úprav.
Vylepšené nástroje moddingu.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 18. lis 2017 23:37:52 » Re: Titan Quest (diablovka)
dík ... mrknul jsem na nějaký videa, mohlo by to být zajímavý ...

já teď momentálně hraju jinou "titanquestovku" (Grim Dawn), ale později bych tomu určitě věnoval pozornost ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 06. úno 2018 10:22:41 » Re: Titan Quest (diablovka)
Tak jsem ten druhý datadisk dohrál. Nejprve jsem dohrál podruhé celou hru, tentokráte primárně za mága ohně a mírně kombinovaného s nekromacerem (ale zde jsem jí jen dostal na 32 a se naučil jen vyvolávat licha a všechny jeho dovednosti jen za 1 bod vědomostí, ostatní schopnosti mi přišly zbytečné).

Musím říct, že ten druhý datadisk na mě trošku působil po tom prvním, kde hráč prochází podsvětím, bojuje s démony, bohy a podobnou havětí, jako taková nepovedená dovolená. Hlavně tedy začátek v Řecku (při procházení je dokonce na mapě světa vidět původní mapa z Řecka) a další pasáže u keltů.

Celkově tedy hráč nejprve projde úsek v Řecku, který je poměrně rychlý a není moc náročný. Hlavním nepřítelem zde jsou banditi, ale jsou tu i obludy, které byly již v původní hře, jen trošku jinak pojmenované a otexturované a pochopitelně silnější. (jako tritoni, želvy, kentauři, ptáci).

Další fáze je u Keltů, což je hodně zalesněná oblast, opět se tu vyskytují obludy, které již byly v původní hře, hlavní obludy jsou zde asi trollové (kteří nahrazují bandity), pak jsou tu vodní skřítci, medvědi, různé rostliny (dost otravné, ale je za ně dost zkušeností - nejsem si jist, jestli byly v původní hře), a včely (což jsou dost otravné obludy, protože jsem je neviděl, kde jsou a likvidoval je můj golem s lichem).

Další fáze byla dále na sever, to již byla zasněžená oblast, byli zde zejména opět trollové, ale i nemrtví, vlci, a další obludy.

Následovala pasáž, která navazovala a kam bylo nutné odjet lodí, která byla částečně taky zasněžená, ale hlavní část se odehrávala v podzemí a tunelech. Opět tu byly nějací nepřátelé podobní lidem jako hlavní (asi to nebyli trollové, ale jmenovali se nějak jinak). Pak tu byly oživlé houbičku různých typů, červové a larvy (některé v původní hře byly, jiné ne).

Pak následovala již lokace Ásgardu, kde opět byly lidé jako hlavní nepřátelé, ti již byli docela silní, hlavně některé jejich verze, jaku lučišníci, valkýrie a podobně. Celá tadle oblast byla ve stylu "ráje", takže to byla jakoby upravená zahrada a pak palác.

Z něj šel hráč tuším do Himinbjörgu, což je oblast ledových obrů, kterým musel dát nakládačku. Zde už docela přiuhlo a obři i obludy další zde byly docela silné. Nejprve bylo nutné procházet pevnost, pak step a nakonec lesy s houbičkama a pavoukama a čarodějnicema a nakonec se dostat do ledového sklepa zdejšího bosse.

Odsud šel pak hráč do země ohnivých obrů, což bylo velmi podobné, jako to předchozí, jen se zde více vyskytovali obludy používající oheň (což mi moc nevadilo, protože oheň mě moc nezraňoval). Obři vypadali trošku jinak, ale v podstatě byli podobní. Zde tedy hra končila.

Celkově je nutné říct, že o proti předchozím mapám byly ty zdejší velmi velké a dlouhé. Tedy každá ta pasáž byla opravdu na dýl, některé byly docela bludiště. Zajímavé jsou také vedlejší úkoly, které jsou velmi nepřehledné a chaotické a ne jednou jsem lítal po světě myslejíc, že jsem něco přehlédl, protože jsem třeba našel předmět a nevěděl, co s ním a žádná postava jej nechtěla a mohlo jsem jej uplatnit až třeba o dvě mapy dál. (tedy jednu celou jsem jej zbytečně nosil v inventáři). Byl zde taky jeden úkol, na který jsem musel použít návod, abych našel jeden díl ze čtyř. Autoři se snažili udělat hru zřejmě "nelineární" o proti tomu předchozímu, jenže ono se to do stylu těchto her obecně příliš nehodí a je docela nepříjemné, když hráč musí nosit dlouhou dobu nějaký předmět v inventáři a neví, co s ním. Jinak ale hlavní děj se prostě více "zabývá" mytologií severu (asi na stejné okrajové úrovni, jako tou řeckou, egyptskou nebo čínskou), tedy přebírá názvy bohů, míst atd. Příběh není nic světoborného a vlastně se dá do určité míry i odhadnout, pokud člověk bere v potaz schopnosti jednotlivých bohů, jejich zájmy a styl a to, že se to točí okolo konci světa dle severské mytologie. Ale tadle hra není o příběhu, dialogách atd, ale je čistě jen o likvidaci všeho, co se pohne.

Zdá se taky, že ten datadisk hrdinu posune o nějaký ten level výš po dohrátí, takže když přejde na další obtížnost, je již silnější, ale hra s tím nepočítá a obludy jsou stejně silné, jako bez datadisku. Zkoušel jsem tak chvíli na tu epickou obtížnost procházet Řecko a to byl masakr. Nikdo mě tam nedokázal ani škrábnout. Jenže mě to nebaví hrát to podruhé na těžší obtížnost s tou stejnou postavou. Nicméně tento prvek by logicky měl ovlivnit ještě více obtížnost hry na té legendární obtížnosti. Já hru dohrál asi cca na 45 levelu, snažil jsem se zbytečně stejná místa neprocházet 2x (část jsem prošel, protože jsem musel kvůli úkolům atd).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pát 11. kvě 2018 7:18:30 » Re: Titan Quest (diablovka)
Na Steamu je k zakoupení Titan Quest Anniversary Edition za 100 korun a datadisk Ragnarok za 250 korun. Slevy 80 a 50 %. Ne nekupte to, pokud datadisk či ani jedno nemáte :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Předchozí