Menu

Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Jémák píše:A kdyby tam opravdu pak byli, asi by se jim to nelíbilo o mnoho více.. :D :D :D

Kdyby tam byli, tak napíšou, že tam chybí Asiati, takže opět rasismus. :)

Howky píše:Obecně tyhle SJW kraviny... Nevím, no...
Spíš přemýšlím, jestli mi vadí víc lidi ve stylu "Nesmíte říkát ,Dámy a pánové´ poněvadž je to špatný a všude musí být afroobčan!" nebo "Hele, kucí, já nejsem rasista, ale prostě ty černý svině nemám rád" .

No ta druhá citace ale taky zníš spíš jako od nějakého SJW, pokud jim tak budeme říkat. :)

K nesmyslnému článku:
Nadpis by mi ani tak nevadil, i když je fakticky lživý, protože dělá dojem, že hráči na západě hru nechtějí a většina ji kritizuje, což není pravda. Na bulvární nadpisy je člověk zvyklý. Smutný je spíš ten obsah v tom smyslu, že nějaký novinář měl před vydáním hry zase potřebu vyvolávat bulvární konflikty a kontroverze založené na tom, že blbci a fanatici si pletou historii s ideologií a nemají ani respekt k lidem, kteří ji studovali nebo je to dokonce jejich povolání. Ten Amík je "kouzelný" a kdyby ho Vávra donutil nebo vyhecoval, aby předložil nějaké argumenty, tak je celkem jasné, že by se dočkal jenom kličkování nebo odkazů na něco, co je z jiné doby a nemá to žádnou souvislost s Čechami (Posázavím) v 15. století. Je smutné, že dneska média rády citují kdejakého nedouka - stačí aby hodně žvanil na psycho-sítích a někoho očerňoval, hlavně u témat, které zrovna letí nebo jsou "kontroverzní". :roll:
Farflame
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 13. úno 2018 18:48:29 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
Tak nám to vyšlo a padají většinou od recenzentů "nadprůměrné", takže 7/10, na Steamu to má 75 %. Nejvíce si stěžují na technickou stránku a bugy, za to hodně tepali třeba na Zingu (7/10) co se týká ČR, což je vtipný, protože tam má Skyrim 10/10 a na bugy a technickou stránku nadávají taky, holt si nedostatečný hype :D

Jinak dneska od osmi: http://skillzone.cz/exkluzivne-dnes-str ... yzpovidat/
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » úte 13. úno 2018 20:15:45 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
Kingdom Come jsem nesledoval a nechává mě absolutně chladným. Radostné hýkání některých nad tím, že je to hra "od Čechů o Česku, supééér" mi ale přijde nanejvýš pitomé. Mě osobně nejvíce odrazuje ukládací systém. Představa, že budu ve hře pobíhat 3 hodiny a na cestě k savepointu mi hra spadne (a já jsem tak 3 hodiny života vyhodil oknem) mi je krajně nepříjemná.

Vzpomněl jsem si na Vávrův dávný hejt na Skyrim.
Je to, jako kdybyste byli léta na opuštěném ostrově s krásnou blondýnkou. Opravdu nádhernou. Jedinou její “drobnou” vadou by bylo, že má žluté zuby, smrdí ji z pusy, je úplně blbá a má kapavku. Chápu, že po několika týdnech půstu to většina mužů nevydrží, ale prostě to nebude pravda, když o své nové partnerce budou do světa vykřikovat, že je to nejchytřejší a nejzdravější holka na světě. Prostě není, i když vy si na tom pustém ostrově už ani nedokážete představit jak taková chytrá, krásná a zdravá žena vypadá. Skyrim je jako ta bloncka. Není sice nejlepší, ale je jediný.

Je trochu ironické, že stejná uvaha pasuje i na Kingdom Come. KC má (dle recenzí) relativně dost chyb a nedostatků, ale mezi ostatními RPG je jako zjevení. Jako ta bloncka.

Mě se přístup KC líbí (důraz na detail, nutnost učit se hru hrát) a plánuji hru někdy zkusit. Každopádně mi Kingdom Come připomíná situaci s ELEXem - v mnoha ohledech super a stejně tak v mnoha ohledech mizerné. Trochu přebujelé ego.
Uh'eog ph'nglui turor - a. I, sc. II.

C: Ymg' ahnythor nafl masq.
C: Mgleth, h''s yar. C' nilgh'ri mglagln epgoka c' masqq mgng ymg'.
C: (ph'nglui lloigshogg) Nafl' masq? Nafl' masq!

RWC1895
L-Titan
Uživatel

To já to podpořil na kickstarteru právě proto, že je to česká hra a abych vývoj her v ČR podpořil, jelikož si myslím, že u nás jsou dobří vývojáři, ale nemají ty možnosti, jako jinde v zahraničí. Tady u této hry je navíc zajímavé, že opravdu je o ČR, tedy spíše o Českém království, neboť se to v něm odehrává a tak vlastně i světu představuje naší historii. Pokud by se tak hra prosadila a byla slavná, lidé by tak i zahraničí věděli, že nějaká Česká republika existuje, což je jistě hezké.

Na druhou stranu pro hodnocení hry jako takové a to, jestli mě to bude bavit nebo nebude to vliv nemá a to ještě uvidím, až to budu hrát. Cíleně jsem se snažil maximálně vyhnout sledování jakéhokoliv dění okolo hry, abych nevěděl žádné informace, co ve hře bude či nebude, o čem bude či nebude a aby to bylo pokud možno co největší překvapení. Nesledoval jsem tak ani různá videa a podobně. Už na začátku jsem měl určité pochybnosti o zábavnosti hry v tom smyslu, že to není fantasy a tedy se tam nemohou objevit ani nadpřirozené bytosti, žádná magie a ani věci s tím spojené, ale že je to opravdu historicky pojato a jak znám Vávru s jeho smyslem pro detail, pravděpodobně až přehnaně reálné, což není záruka zábavnosti. Hlavně z pohledu třeba bojů a podobně. Todle si pořád myslím, že bude v očích mnoha hráčů problém, u sebe zatím nevím, neboť jsem hru ještě nehrál. Buď to bude výhoda hry, protože to bude to originální a jiné, nebo naopak.

Myslím si ale, že to bude rozhodně jiné, než u Skyrimu, Elexu a podobných her. Tedy měl by to být úplně jiný herní zážitek. (ať už pozitivní či negativní). Pokud vím, tak v den vydání vyšel i obří patch a recenzetni pravděpodobně hráli hru ještě před jeho vydáním, tedy je dost možné, že mnoho nedostatků už vyřešili.

Každopádně hru jsem stáhl a připravenou jí mám, ale neodehrál jsem ještě ani minutu (ani jsem nezkoušel betaverzi, kterou jsem měl možnost zkusit).

L-Titan: v době, kdy vyšel Skyrim žádné RPG hry tohoto typu téměř nevycházeli. Všechno to byly koridovky s dopředu nalajnovaným každým uprdnutím hrdiny. V tomto ohledu byl Skyrim jiný (ačkoliv třeba byl i fallout NV a jiné hry). Proto to tehdy Vávra psal, jelikož to byla po letech hra tohoto typu. Myslím, že to v dnenšní době tak už není, jelikož díky novým konzolím zase si autoři mohou dovolit, aby frčely hry s otevřeným světem. Hlavní odlišnost bude opravdu v tom, že todle by mělo být historické, nikoliv fantasy, což je dost zásadní věc ze všech uhlů pohledů. Jak příběhově, tak bojově, tak úkolově, prostě vším. Jelikož zde si autoři nemohli pomoci čirou fantazií, ale při tvorbě třeba úkolu a jeho děje museli vycházet i racionálního reálného světa a toho, co je v něm možné. Stejně tak třeba boje budou zřejmě jen s lidmi a tedy je třeba je nějak odlišit, aby byli lehčí a těžší. Uvidíme, jak to zvládnou, ale mám trochu pochybnosti o zábavnosti. Každopádně Vávra o Skyrimu měl pravdu a Bethseda prostě udělala další díl toho samého, co udělala již mnohokrát před tím, žádná orginalita, žádný vývoj, spíše naopak, zdebilnění už tak debilní hry. Vávra se tady dle mě pokusil o něco jiného a nového a vlastně si nejsem jist, jestli taková RPG hra někdy už vyšla. S tím je spojena i ona nejistota, jak to dopadne a jak to bude lidi bavit a jaký bude ohlas.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pát 16. úno 2018 18:38:35 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
Absolutní genitalita! :lol:

Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » pát 16. úno 2018 19:06:07 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
Ta česká hospoda z toho čiší na sto honů. Boží! :D

Uh'eog ph'nglui turor - a. I, sc. II.

C: Ymg' ahnythor nafl masq.
C: Mgleth, h''s yar. C' nilgh'ri mglagln epgoka c' masqq mgng ymg'.
C: (ph'nglui lloigshogg) Nafl' masq? Nafl' masq!

RWC1895
L-Titan
Uživatel

L-Titan píše:Ta česká hospoda z toho čiší na sto honů. Boží! :D

Asi nejzábavnější quest ze hry, alespoň pro mě.
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Když na mši, někdo zahlásil "Zajímalo by mě, kdo z nich se pobleje první" tak mě to odrovnalo :D Zároveň ten quest poukazuje na prohnilost církve
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Lama6543
Uživatel

Koukal jsem na nějaké let´s plays a docela mě mrzí, že nemám stroj na kterým bych si to mohl zahrát:)
Krutě kruté krůtě
Uživatel

Předchozí