Menu

G1 - Replay CZ/SK mod [navod]

Příspěvekod Fawkes » stř 10. led 2018 23:18:09 » G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
Download:
Beta verzia #1 [2017-08-11]
Beta verzia #2 [2018-04-08]
Beta verzia #3 [2018-06-17]
Beta verzia #4 [2018-10-02]
Beta verzia #5 [2019-01-29]
Beta verzia #5.1 [2019-02-10]
Beta verzia #6 [2019-07-31]
Beta verzia #6.1 [2019-10-12]
https://webshare.cz/#/file/hS49j4Rw5e/2019-10-12-gothicreplay-full-7z

Navod na instalaciu:

Mod rozsiruje povodnu hru o nove questy, prinasa upravy hernych mechanizmov, opravy bugov a par noviniek - viac v tomto vlakne kam odkazuje link dole, kde som si viedol akysi psuedo-developersky 'dennik'.
Prosim ak chcete zanechat nejaky komentar k tomuto navodu/modu pouzite topic na ktory odkazuje link dole (tento topic by som chcel vyclenit ciste na navod ku questom):
http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=40&t=19327

Popisanych je [45 / 60] questov.
Navod je aktualne nekompletny - casom doplnim zvysok questov. Niektore ulohy na seba priamo nadvazuju - takuto navaznost zdoraznim odsadenim textu.
Navod nieje chronologicky zoradeny, a nieje v nom popisana kazda moznost, ktorou sa pocas questov mozete uberat.

Hned na zaciatok popisem ako splnit questy z Quentinovho tabora banditov. (zacal som tvorenim modu prave v tomto tabore, postupne mod prerastol na roznorode questy po celej Kolonii)

*** SPOILERY ***

1. Quentinuv speh
Chcel som aby hrac hned od zaciatku ako mod spusti vedel, ze hra mod, aby co najskor narazil na nove NPC, nove questy a pribehy. Quentin a jeho banditi splnuju tuto podmienku dokonale.

Kusok od opusteneho dolu stoji Quentin. Netaji sa tym, ze to on a jeho skupina banditov maju na starosti prepadavanie dodavok tovaru z Vonkajsieho sveta.

Banditi v poslednom case neboli moc uspesni, pretoze Bullit a jeho skupina strazcov su prilis silni bojovnici. Maju vsak konecne plan, na ktoreho vykonanie potrebuju pomoc naseho hrdinu.
Hracova prva uloha a dolezita sucast planu je ziskanie Zoznamu poziadaviek od Iana zo Stareho dolu. Vymeny rudy sa riadia podla toho kedy kopaci natazia dostatok rudy.
Ked uz je rudy dost posle Ian dopis Thorusovi so zoznamom tovaru, ktory potrebuju do dolu. Ked banditi dostanu do ruk tento dopis budu mat moznost ovplyvnit to, kedy dojde k vymene rudy - a mozu sa teda na prepadnutie lepsie pripravit.

2. Problemy s produkci rudy
    Zajdite do Stareho dolu - najdite Iana a opytajte sa ho na nejaku pracu. Najprv hrdinovi povie aby si vzal krompac a isiel tazit rudu, ale hrdina ma vacsie ambicie ...
    Ianovi sa paci hrdinov pristup. V jednej sachte, kde tazi 7 kopacov rudu je ich produktivita neuveritelne nizka - vytazia iba tolko rudy ako vytazia v inych sachtach 4 kopaci.
    Na kopacov dohliadal strazca Dorlak, ale ani ked tam Ian poslal na vypomoc Brandicka tak sa mnozstvo vytazenej rudy nezmenilo. Ak hrdina zariadi aby sa produkcia rudy zvysila, tak sa Ian prihovori za hrdinu v Starom tabore u Diega. Okrem toho da Ian hrdinovi zoznam poziadaviek pre Thorusa.
    V bocnej sachte pokecajte s kopacmi a zistite, preco tazia tak malo rudy

Gary
    Tento starsi kopac ma poranene ruky - chce doniest liecivy lektvar alebo liecivu rastlinu na zahojenie ran, a travu z bazin na utlmenie bolesti - doneste. + 5% tazba rudy

Daniel
    V Kolonii je to novacik, prisiel iba tyzden pred hrdinom a o tazbe toho moc nevie. Poprosi teda hrdinu aby ho naucil nieco o tazbe rudy. Hrdina moze Daniela naucit len tolko, kolko toho ovlada sam. Celkovo potrebuje zvysit tazby na 30% - naucte sa a potom to mozete naucit aj jeho.

Draal
    Draal hrdinovi prezradi, ze dovod, preco tu kopaci tazia tak malo rudy je strazca Dorlak. Zamerne nechava kopacov tazit na miestach kde je skala tvrda a nepoddajna.
    Dorlak to robi schvalne - je to jeho sposob pomsty Draalovi. Este pred Koloniou boli obidvaja clenovia cechu zlodejov v Khorinisu. Na svojej prvej misii ked vykradali dom jednoho bohaca mal Draal strazit a varovat Dorlaka pred domobranou.
    Ked sa vsak domobrana ukazala Draal spanikaril a utiekol. Dorlaka chytili a hodili ho do Kolonie. Draal pokracoval v zlodejine, ale po dvoch rokoch ho takisto chytila domobrana.
    Ked ho potom vhodili do Kolonie cakal ho na brehu Dorlak, ktory sa medzitym stal jednym zo Strazcov! Nechal sa preradit do Stareho dolu len preto, aby mohol Draalovi zneprijemnovat zivot. Draal poprosi hrdinu aby Dorlaka dostal z dolu prec.
    Chodte za Ianom a zkuste sa s nim pobavit o Dorlakovi. Ian vie o problemoch medzi Draalom a Dorlakom, preto tam poslal Brandicka. Ten sa za Dorlaka zarucil a povedal, ze praca je rozdelena spravodlivo. Nebude s nim teda nic robit.
    Vratte sa k Draalovi. Ten vidi uz iba jedinu moznost. Zabit Dorlaka. Podla Draala sa z neho tu v Kolonii stalo monstrum, ktore si vsetku svoju zlost vybija na nevinnych kopacoch.
    Dorlak sa casto prechadza po okraji priepasti v sachte, navrhne preto hrdinovi pouzit svitok Vetrna pest na to aby ho do tejto priepasti zhodil. Draal videl ako toto kuzlo pouzivali Templari z tabora v bazinach ked bojovali proti Dulnim cervum.
    Hned vedla obchodnika Santina stoji templar, ktory Vam moze takyto kuzelny svitok predat. Pouzite ho a zbavte sa raz a navzdy Dorlaka - povedzte o tom Draalovi. + 5% tazba rudy

Teraz, ked uz sa produkcia rudy zvysila dostanete od Iana hned 2 dopisy - Zoznam poziadaviek Stareho dolu a doporucenie pre Diega, v ktorom mate od Iana kladny bod.
    Zoznam poziadaviek Stareho dolu zaneste Dexterovi - ten Vas zavedie do Quentinovho tabora.

3. Trava z bazin pro Stary dul
    Quentin po precitani Ianovho zoznamu zistil, ze Stary dol pozaduje dodavku 50-tich kusov Travy z bazin. Ak tato dodavka travy z bazin nebude dorucena co najskor do Stareho dolu niekto si urcite vsimne, ze Zoznam poziadaviek nedorazil k Thorusovi. Neostava Vam teda nic ine nez zohnat 50 kusov Travy z bazin! Zajdite do Stareho tabora za Dexterom - da Vam vsetku travu co u seba ma. Zvysok bude potreba ziskat v Tabore v bazinach. Tam sa v ramci pribehovej linie banditov pozriete o chvilu. Quentin posle hrdinu za Miguelom - ktory mu objasni plan banditov.

4. Pripravy k prepadeni konvoje
    Miguel Vam porozprava o svojej minulosti - byval alchymistickym ucnom u mistra Ignaze v Khorinisu.
    Kedze nieco z alchymistickej praxe pochytil vie ako pripravit lektvary - ale co je dolezitejsie, vie ako pripravit jed.

5. Alchymisticke poznamky
      Plan banditov je teda jednoduchy - chcu Bullita a jeho straze, ktore budu mat na starosti prebratie dodavky tovaru z Vonkajsieho sveta otravit aby ich oslabili. Problem je, ze Miguel nema po ruke ziadne rastliny, ktore by mali potrebne ucinky na pripravu jedu. V Tabore v bazinach experimentuje s bylinami Cor Kalom. Miguel veri, ze si Kalom urcite niekde drzi poznamky s vysledkami svojich experimentov. Hrdina ich musi za kazdu cenu ziskat.
      Cor Kalomove poznamky su v zakmnutej truhle v jeho alchymistickom laboratoriu. Truhla je odomknutelna iba pomocou specialneho kluca. Nastastie pre nas ma nahradny kluc u seba Cor Kalomov pomocnik - Caine. Ukradnite kluc a nasledne poznamky.

6. Ingredience pro jed
      Z Cor Kalomovych poznamok sa Miguel dozvedel, ze sa v Kolonii vyskytuje jedovata raslina - Troli bobule. Ta rastie ako inak v Trolim trusu. Tabor banditov sa nachadya nedaleko Troliho kanonu - takze bobule su co by kamenom dohodil.
      Okrem bobuli potrebuje este doniest 10 krat zihadlo Krvavej muchy - na posilenie ucinku jedu z bobuli. Doneste 10 x bobule a 10 x zihadlo.

Predtym nez Miguel dokonci jed posle hrdinu za Quentinom - ten mu ukaze ako sa pocas utoku na konvoj dostane na miesto vymeny.

V tejto casti modu som si v case vytvarania questu predstavoval, ze v buducnosti vymodelujem 3D model noveho Opusteneho dolu, ktory by banditi vyuzivali na nenapadne preklznutie k miestu vymeny rudy.
      Dufal som potom, ze by som dalsie questy vlozil prave do tohoto dolu.
      Ale ako vidite, zatial som sa nic takeho ako ovladanie 3D programov nenaucil :) Preto je prechod medzi miestom vymeny a taborom banditov momentalne rieseny 'teleportovanim' po vstupu do Opusteneho dolu.

Po navrate do tabora Quentin hrdinovi preda zoznam poziadaviek Stareho dolu. Miguel ma zase pripravene otravene pivo. Chodte do Stareho tabora a predajte zoznam Thorusovi.
      Bullit a jeho kumpani travia cas na hrade - zastavte sa za nim a ponuknite mu otravene pivo. Ak ste sa pocas plnenia questov este nepridali k ziadnemu taboru a nemate pristup na hrad tak to neni problem - Banditi maju svoju vlastnu metodu ako sa dostat na hrad - Miguel Vam ju prezradi.
      Az s Bullitom dokoncite poslednu flasu piva vratte sa k banditom. Quentin Vas vyzve aby ste za nim sli k opustenym dolom - spolu so zvyskom banditov tam budete vyckavat nez straze preberu tovar z Vonkajsieho sveta.

Az bude konvoj prepadnuty da Vam Quentin moznost bojovat s Bullitom - mozete s nim bojovat a oplatit mu trpke privitanie v Kolonii. Alebo ho mozete nechat banditom - ti ho dorazia za Vas.
      Poberte z konvoja co sa da, prekecnite Quentina a vratte sa do tabora.

Tym konci hlavna dejova linia Quentinovych banditov. V tabore sa ale este chvilu zdrzime ...
Naposledy upravil Fawkes dne sob 12. říj 2019 2:22:50, celkově upraveno 31
Knowledge is power. Imagination is more important than knowledge.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » stř 10. led 2018 23:31:49 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
7. Miguelovy lektvary
Na lektvary sa vrhnite, az sa v pribehovej linii dostanete do 2. kapitoly a otvorite branu veducu v Starom dole k hniezdu Dulnich cervu.

Po prepadnuti konvoja ma Quentinov tabor banditov dostatok tovaru na to, aby zase chvilu nemuseli nic robit.
Miguel ma cas na to aby mohol pokracovat vo svojej oblubenej cinnosti - experimentovanie s lektvarmi.
U vacsiny lektvarov samotny Miguel netusi ake budu ich ucinky - ako spravny hrdina mu vsak pomozete tieto ucinky objavit.(Po vypiti lektvaru sa jeho ucinky prejavia az po urcitom case).

1. Lektvar
    Po vypiti dostane hrdina okno - cas v hernom svete sa posunie o 6 hodin. Az sa hrdina preberie zisti, ze sa nachadza v Skretim vezeni!! (bez akejkolvek vybavy!)

Neni tu sam - je tu s nim Mike. Ten mu vysvetli, ze sa spolu vydali na skreti uzemi ukradnut jeden cenny predmet Skreti roh. Skreti Vas vsak chytili a vhodili do vazenia.
    Mike sa obava jedineho - preco Vas nechali na zive - pravdepodobne kvoli muceniu a vypocuvaniu.
    Nez sa vsak jeho obavy naplnia pride k celam skret Ur Grosh.

8. Skřetí útěk
      Ur Groshov brat Ur Agash skoncil ako otrok v Starom dole. Grosh je medzi skretmi iba obycajny bojovnik, nema teda ziadnu moznost svojho brata oslobodit.
      Teda, az doteraz nemal. Teraz ma v hrsti nasho hrdinu. Ponukne mu moznost uteku zo skretiho vezeni - vymenou za to, ze hrdina oslobodi Ur Agasha.

Az jeho ponuku prijmete otvori Vam celu. Ako urcitu formu poistky si ponecha u seba Mikea. Nasledujte ho von z vazenia.
      Hrdina dostane dalsi vypadok pamate - az sa preberie bude stat pred Starym dolom. Vojdite dnu a najdite Ur Agasha. Je to skret, co ma na starosti drticku rudy.

Ur Agash povie hrdinovi, ze vidi len jedinu sancu na svoj utek - utekom do jaskyne veducej do hniezda Dulnich cervu. Straze a Templari sa od jaskyne drzia dalej. Nebudu tam teda Ur Agasha nasledovat.
      Dulni cervi do hniezda privadzaju cerstvy vzduch pomocou prieduchov, ktore vedu az na povrch. Ak by mal Ur Agash stastie, mozno by sa jednym dokazal dostat z dolu von ...

Ur Agash sa ale obava, ze akonahle by Asghan videl ako sa blizi k jaskyni tak by branu zase zatvoril. Hrdina musi jeho pozornost od brany odputat.
      Ludia v doloch pouzivaju ako palivo pre pochodne Krysokrti tuk. Skladuju ho v bareloch, nedaleko brany. Ur Agash navrhne hrdinovy aby sudy zapalil - to urcite odputa Asghanovu pozornost!

Az sa Ur Agash utecie do Hniezda dulnich cervu - prekecnite ho, stoji u jedneho z prieduchov veducich na povrch.

Ked sa dostanete von z dolu - namierte si to do Stareho tabora - Mike bude postavat nedaleko Zrutenej veze. Povie Vam o tom, ako ho Ur Grosh vyviedol takisto z vazenia.
      V horach mal tabor, kde ho drzal, kym sa konecne jeho brat neukazal zivy a zdravy. Nastastie aj Skreti maju svoj kodex cti a vedia dodrzat svoje slovo.
      Mike je sucastou pribehovej linie, ktoru som este nedokoncil. Hovoril som si: Co by urobil Kral, keby prisiel o kontrolu nad dolezitym strategickym miestom ako je Khorinisky hrad v tejto nemilosrdnej vojne?
      Urcite by do Bariery vyslal svojich najlepsich muzov, aby situaciu aspon zkusili zase dostat pod kontrolu.
      Avsak urcite nepodcenil silu ani pocet trestancov - preto by vyslal do Kolonie spionov, ktori by situaciu omrkli a pripravili plan na znovu-prebratie kontroly nad hradom.
      Jednym z takychto spionov je aj Kralovsky rytier Mike. Do Kolonie sa musel dostat tak ako hrdina - bez akejkolvek vybavy. Ked uz tu stravil nejaky ten piatok, vymyslel plan ako prebrat kontrolu nad hradom. Predpoklada, ze ak by sa zbavil Gomeza a Rudobaronov a prebral spolu s ostatnymi rytiermi kontrolu nad hradom, nemali by ostatni trestanci v Kolonii moc na vyber nez aj tak pokracovat v tazbe rudy a vymene za tovar od Krala. Akurat by bola cela vymena pod kontrolou, a Kolonia by nezatazovala Kralovske zdroje a pokladnicu tak zbytocne, ako ju zatazuje pod vedenim Gomeza a Rudobaronov.
      Pribehova linia Kralovskych rytierov je v mode aktualne nedokoncena.
    Vratte sa k Miguelovi a povedzte mu o ucinkoch lektvaru. Povie Vam, ze je to vylepsena verzia lektvaru, ktory kedysi podstrcil Ignazovi.

2. Lektvar
    Po vypiti sa casom prejavi ucinok - lektvar Vam vysava manu. Vratte sa k Miguelovi a povedzte mu o tom - ucinky ocakaval - a ma preto uz pripaveny lektvar, ktory odsavanie many prerusi.

3. Lektvar
    Tento kusok Vas postupne zmensi az na velkost zravej stenice. Velkost sa Vam zase casom vrati naspat. Poreferujte o ucinkoch Miguelovi - ten si bude mysliet, ze samotny efekt zmensenia bola pravdepodobne len Vasa halucinacia.

4. Lektvar
    Po vypiti sa hrdinovi zmenia animacie na opilecke animacie - Miguel totizto namiesto flase s vodou pouzil pri vyrobe cisty alkohol. Doporuci Vam jedine - vyspat sa. Tym sa animacie vratia spat do normalu.

5. Lektvar
    Posledny lektvar by mal zvysit odolnost voci ohni. Po jeho vypiti vychrli hrdina z ust ohen. Miguel to povazuje za uspech. Kedze vychrleny ohen nesposobil ziadny popalenie, tak predpoklada, ze Vase hrdlo a zaludok su plne ohnivzdorne!
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 03. bře 2018 23:41:07 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
9. Vězenkyně
Norris pocul od Quentina ze do Kolonie vhodili novu vezenkynu. Chce o nej vediet viac. V ramci hlavnej pribehovej linie sa Vase cesty zkrizia - informuje Norrisa:
    * Povedzte mu jej meno (Velaya).
    * Ze je zatvorena v hradnom vazeni.
    * Ze sa ju chystate oslobodit.
    * Ze sa Vam podarilo ju oslobodit z vazenia !
Kedze po jej uteku po nej patra cely Stary tabor navrhne Vam Norris aby ste ju priviedli do tabora - malokto vie, kde sa nachadza a tak by to bola pre nu skvela skrys. Posle Vas za Quentinom - prekecnite Quentina a ten sa zaruci za jej bezpecny pobyt v tabore - dokonca sa s Vami vyda priamo za Velayou. Po ceste narazite na Strazcov Stareho tabora, Quentin ma vsak eso v rukave a oboch zabavi tak aby ste Velayu bez problemov doviedli do tabora. Prekecnite Norrisa a misia je splnena - Velaya ostane v tabore banditov.

10. Překupník z Nového tábora
Po prepadnuti Konvoja ma Tabor banditov mensi problem - Straze v Starom tabore zacali byt ostrazite a sleduju, kazdeho kto sa dostal k novemu tovaru. Dexter odmieta dalej predavat pre banditov, tvrdi, ze ho dokonca par Strazi v tabore aktivne sleduje. Norris Vas teda poziada o najdenie noveho obchodneho partnera - v Novom tabore. Prekecnite v Novom tabore vsetkych obchodnikov - za kazdeho dostanete trochu zkusenosti.
Jedine Sharky bude ochotny obchodovat. Ma vsak podmienku, musi to byt bezkontaktny obchod. Navrhne Vam aby ste nasli nejake idealne miesto na pol cesty medzi Quentinovymi banditmi a Novym taborom, kde by doslo k vymene tovaru.
Ak ste uz so Slyom objavili Neka (quest Zmizely Stin) a jeho skrys mozete Sharkymu navrhnut prave Nekovu jaskynu. Vratte sa za Norrisom a oznamte mu podmienky dohody. Odteraz Norris kazdy den bude chodit do jaskyne a nechavat tam v truhle tovar (pred pol nocou). Sharky sa zastavi zase nad ranom aby tovar prebral a zanechal Norrisovi rudu z predaja.
Truhla sa tymto znovu (pocas questu Zmizely Stin truhlu vyrabujete) uzamkne a Vy ju mozete vypacit. Pred pol nocou tam bude nahodny tovar, po pol noci zase 200 kusov rudy.
Ak ju vsak vykradnete, tak Sharkymu a Norrisovi bude jasne kto v tom ma prsty - a obidvaja sa s Vami prestanu bavit.
Povodne bol podobny quest priradeny k Fiskovi. Ale pribehovo sa mi to viac hodilo k banditom. Preto som ho 'prehodil' k Norrisovi s mensim updatom.

Questy z okolia Stareho tabora:

11. Mapa Kolonie pro Ratforda
V povodnej hre Ratford povie hracovi, ze ak sa mu podari ukradnut mapu navyse, tak nech mu ju donesie. Ale moznost dat mu akukolvek mapu v hre neni. V mode ano.
Toto bol uplne prvy quest, ktory som do modu pridal - na niecom som sa musel ucit :)

12. Zmizely Stin
Tam, kde v G1 posedava Sly v mode stoji kopac Jesse - pyta sa kazdeho okoloiduceho, ci nahodov Slya nevidel.
Ten sa totizto stratil - k tomu v tabore zmizol este aj Strazca Nek. Prekecnite Snafa, Fletchera a Ryana. Za kazdeho dostanete XP a Ryan Vam poradi, ze oboch videl naposledy ked isli smerom k Staremu dolu.
Slya najdete sediet zraneneho v jaskyni - dajte mu liecivu rastlinu / lektvar. Vyrozprava Vam, co sa stalo - Nek ukradol rudu co vybral od kopacov a snazil sa s nou utiect do Noveho Tabora.
Sly ho sledoval no Nek si ho vsimol. Doslo k boji, a Nek nechal Slya zraneneho lezat v jaskyni. Sly chce pokracovat okamzite v prenasledovani Neka - a poprosi Vas o pomoc. Zavedie Vas do Nekovej skryse, kde ho spolocne konfrontujete.
Az/Ak ho porazite, dozviete sa, ze rudu uz stihol odovzdat Ryzovemu Lordovi, ktory mu slubil, ze zariadi jeho prijatie do tabora. Tym sa pre Slya cela vec konci, hrdinovi povie aby si s rudou nadalej nerobil starosti. Quest splnite ked poviete Jessemu, co sa stalo.

13. Nek - proradny Strazce
    Quest sa spusti pri pokeci s Jessem, Snafom, Ryanom alebo Fletherom. Ale dokoncit sa bude dat len ak splnite predchadzajuci quest so Slyom - zabitim Neka.
    + 1 bod u Stareho Tabora

14. Ukradená ruda
    Co by ste to boli za hrdinu, keby Vas odradil nejaky Ryzovy lord a jeho banda!
    Ukradnuta ruda je ukryta v jeho truhlici. Mate niekolko moznosti ako ju ziskat:
      * Ukradnut kluc Ryzoveho lorda, preplizit sa k jeho truhlici a rudu si vziat.
      * Preplizit sa k truhlici a vypacit ju paklucom - zamok ma 8 miestnu kombinaciu
      (kombinacia zamku sa meni s kazdou hrou!).
      * Ak ste dostatocne silni, tak v ramci questu Ryzovy Lord mozete s Ryzovym Lordom, Leftym a ich bandou bojovat, az ich porazite, kluc mozete zobrat, a truhlu bez problemov odomknut.
      Moznosti ako vyriesit jednotlive ulohy je vzdy viac nez popisujem. Uvediem jeden dalsi priklad:
      * Mozete byt kreativny a pouzit kuzlo Ovladnuti na Ryzoveho lorda - a zamok odomknut, potom sa preplizit dnu a truhlu vybrat.

Az budete mat rudu, mozete ju vratit kopacom, ktorym ju Nek ukradol: Jesse, Marcus, Ryan, Kyle, Grim.
    Informujte Slya a quest je uzatvoreny. Quest je tak trochu skrytý - spustí sa a uzatvorí sa iba ak ste rudu dali kopacom a oznamili to Slyovi.
    + 1 bod u Stareho Tabora

15. Nova chatrc pro Kylea
Ak si pamatate Kyle Vam vynada, ked prejdete skrz jeho chatrc. V mode mu budete mozete pomoct ziskat novu chatrc.
Az mu najdete novy domov, tak Vas poprosi aby ste ho zaviedli k jeho novemu domovu - urobte tak a mate hotovo.
    Bloodwyn predava v Starom tabore chatrce za 1000 nugetov.
    Kupenim chatrce ziskava hrac + 1 bod u Stareho Tabora.
    Ak odvediete Dustyho do Tabora v Bazinach, Kylea si velmi rad jeho chatrc zaberie pre seba.

16. Hostinec u Zricene veze
Pri vstupe do Zrutenej veze stoji James - podla svojich slov si chce splnit svoj zivotny sen - otvorit hospodu!
Ponuknite mu pomoc - aktualne je veza prerastena krovim - poprosi Vas teda o vycistenie. Vycistite a mate hotovo. Pozor na trne!

Odmena neni velka, po dvoch dnoch od otvorenia hostinca u neho dostanete jedno pivo zdarma.

Ale to by nemal byt velky problem - hlavnou odmenou v pripade tohoto questu je hra Skorapky - mozete si kedykolvek zahrat a privyrobit si rudu navyse.
S kazdou novou urovnou hry (kazde 2 vyhry) sa prida 1 premiesanie, a zvysi rychlost pohybu Skorapek. Za kazdych 50 vyhier dostanete + 5 bodov obratnosti.

17. Insomnie
Kopac Trevor vysedava na lavicke alebo spi v chatrci nedaleko zrutenej vaze v Starom tabore. Ked ho oslovite nema moc naladu na rozhovor, uz dlhsiu dobu ma problemy so spankom.
Kuchar Snaf mu pripravuje odvar, co mu pomaha zaspat. Poprosi Vas o laskavost - chce aby ste mu medicinu doniesli.
Snaf samozrejme nema vsetky potrebne ingrediencie. Potrebuje Liecivy koren a 10 Havranich bylin (rastu hojne v Starom dole) Doneste mu ingredience a on pripavi odvar.
Zaneste Trevorovi a on sa konecne pojde vyspat.
Mozete na neho pouzit kuzlo Spanok - nepomoze to Trevorovi poriadne sa vyspat, ale dostanete za to extra XP :)
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 03. bře 2018 23:59:56 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
18. Kopáčovo prokletí
V bocnej sachte Stareho dolu (kde neskor v hre budete pre Iana hladat ozubene koleso) mozete na vyvysenej rimse najst v tme ukryteho kopaca. Oslovi Vas s tym, ze sa nemate bat.

Ked sa otoci zistite preco.

Na prvy pohlad vyzera ako zombie ... vola sa Nathan a vyrozprava hrdinovi svoj pribeh.
Do Kolonie ho vhodili za to, ze sa venoval temnej magii. Po chvili si tu nasiel niekolkych priatelov. Kedze je Kolonia nebezpecne miesto tak spolu vykonali ritual. Ritual, ktory ich mal vsetkych chranit a urobit silnejsimi.
Ked raz Nathan kopal v tejto bocnej sachte magicku rudu, prehrabali sa do sachty Dulni cervy a zautocili na kopacov. Nathan spadol na skalny previs a ... zomrel. Potom sa prebral - jeho srdce nebilo, ale stale tu bol, uvazneny v tomto mrtvom tele, ktore sa sotva urdzi na nohach. V sachte boli vsade Dulni cervy, nastastie sa nedostali na skalny previs, kde lezal. Nathan sa obava, ze podobny osud ktory ho stretol bude cakat aj jeho priatelov. Ked pocas ritualu prepojili svoje duse vlozili kuzlo do magickych prstenov.
Aby teda zvratil ritual poziada hrdinu aby prstene ziskal. Jeho priatelia su: Dominic, Erik, Andy, Trevor, Herek.

Trevor
    Pozhovarajte sa s nim o Nathanovi - da Vam prsten a prezradi Vam, ze ritual vykonali v Skreti Arene - tam najdete po pokeci s Trevorom Andyho. Takisto povie hrdinovi o Dominicovi. Toho chytili ked na hrade kradol u Rudobaronov. Podla Trevora je budto mrtvy, alebo zatvoreny v hradnom vazeni - najdete ho vo vazeni.

Erik
    Na Erika ste velmi pravdepodobne uz davno narazili, je to gambler a ak ste obehli Stary hrad aspon raz, tak hned na zaciatku hry stal u Scattyho a snazil sa ho ukecat k tomu, aby mu este dovolil jednu stavku v Arene.
    Scatty ho odmietol pretoze Erik uz nic nema - naposledy dokonca stavil svoj prsten a prehral. Ak ste tento dialog nepostrehli, Erik Vam to znovu potvrdi po tom, co ste mu povedali o Nathanovi. Zajdite za Scattym. Scatty prsten uz ale predal dalej - nahodne ho moze mat budto:
      * Fisk - prekecnite - preda Vam ho.
      * Dexter - ten ho predal Andymu. Andyho zmlatte, a prsten (vlastne 2, pretoze budete potrebovat aj Andyho prsten) si vezmite.
      * Huno - da Vam ho zadarmo, pretoze odkedy ho odkupil ma len same nocne mory, a mysli si, ze za to moze prave tento prsten.

Herek
    Odmieta akokolvek komunikovat. Ale to nevadi prsten najdete v zamknutej truhle v jeho chatrci - ukradnite.

Andy
    Po rozhovore s Trevorom, sa Andy nachadza v Skreti arene. Prekecnite - vyzera to, ze Andy je trochu mimo - zautoci na Vas. Ked ho porazite nezabudnite si vziat prsten.

Dominic
    Nachadza sa v hradnom vazeni. Kratko po vstupu do vazenia budete pocut neludsky krik. Strazca vazenia sa bude tvarit, ako keby nic nepocul, ale ked mu trochu povyhrozuje, tak Vam prezradi, ze na hrade chytili jednoho kopaca ako kradne u Rudobaronov. Nez ho hodili do cely, tak mu ustedrili mensiu priucku - prehnali to. Do rana kopac uz nedychal. Ale vecer sa z cely ozval hrozny krik. Ked sa tam strazca pozrel, Dominic sa vratil ako nemrtva zombie. Celu uzamknul a odmieta ju otvorit. Ukradnite mu kluc a navstivte Dominica. Ten Vam povie, ze prsten mu spolu s jeho vecmi vzal Strazca, co ho vhodil do cely. Pokecajte zo Strazom a povedzte mu, ze je prstem prekliaty - s radostou Vam ho vyda.

Az Nathanovi predate vsetky prstene, podakuje Vam za pomoc pri ich ziskavani a so slovami "Konecne budu ... volny. Jeste se uvidime!" sa teleportuje prec! Parchant.

Najdete ho stat uprostred Skreti areny. Az sa priblizite oslovi Vas s tym, ze uz na Vas cakal.

Ritual mal jediny ucel - poskytnut zivotnu silu vsetkych zucastnenych Nathanovi. Nieco ale nevyslo. To preto sa Nathan stal nemrtvym. Preto ani Dominic po smrti nezomrel. Tychto 5 ludi si Nathan nevybral nahodou. Kazdy z nich mal v sebe skrytu silu, potencial ovladnut magiu. Ten isty potencial vidi aj vo Vas. Preto sa rozhodol, ze Vy nahradite pri znovu vykonani ritualu Dominica. Vsetkych teleportuje do Areny a Dominica zabije.

Veri, ze na dokoncenie ritualu staci preliat Vasu krv. Vysle svojich 'priatelov' aby Vas zabili.
Az kopacov porazite pusti sa s Vami do boja samotny Nathan.
Kym su kopaci nazive je Nathan nezranitelny. Z Areny nemozete utiect - Nathan Vas vzdy teleportuje spat.
Az jeho smrtou prelomite Kopacovo prokleti a quest uzatvorite.
Nathan komunikuje v Arene s hracom len skrz mimo-dialogove okno (to s tym oranzovym fontom) - tu som poprvykrat experimentoval s takymto druhom dialogu v hre - a postupne, ked som bol spokojny s tym, ako fungovalo som to pouzil aj v inych castiach modu. :)
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » čtv 05. dub 2018 15:26:41 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
19. Ucetni kniha
Kedze som quest ziskania receptu od Cor Kaloma presunul ku Quentinovym banditom pridal som Dexterovi alternativu.
Ak hrac spolupracuje s Quentinom tak mu da Dexter svoj hlas v Starom tabore. Ale nebude to uplne zadarmo, na oplatku chce aby mu hrac ziskal Fiskovu Ucetni knihu. Potrebuje tam upravit jednu polozku :) Doneste mu - upravi co potreboval a poziada Vas o vratenie na povodne miesto.
tip: Fiskova chatrc je zatvorena a ak by ste sa pokusili otvorit dvere Straze ani Fisk z toho nadseni nebudu - pockajte si, az Fisk rano vstane z chatrce a vyjde na trhovisko - dvere necha otvorene :)
+ 1 bod u Stareho Tabora

20. Temna cesta
Po splneni akychkolvek 10 questov hraca oslovi Strazca brany - ponukne mu 50 kusov rudy, ak za neho hrac vykona jednu z 'otravnych' povinnosti Strazi. Potrebuje rozsvietit vsetky pochodne, ktore lemuju cestu od Stareho tabora k Staremu dolu. Po ceste k Staremu dolu je to celkom 16 pochodni. Na ceste narazite okrem zvycajnej havete (vlci, mrchozruti, krysokrti) na Blazniveho kopaca. Ten Vas varuje, ze nemate zapalovat pochodne, pretoze ich to moze prilakat! Hovori o skretoch - tvrdi, ze sa plizia v tienoch a cihaju na vhodny okamih pre utok!

Diskusia s nim nikam nevedie. Az zapalite pochoden pri ktorej stoji, tak na Vas zautoci. Zmlatte / utecte a pokracujte dalej - az budete mat rozsvietene, mozete sa vratit k Strazcovi pri brane.
Strazcovi mozete povedat o blaznivom kopacovi - vie o nom, doporuci hracovi sa mu z daleka vyhybat - nema to totizto v hlave v poriadku.
Okrem 16-tich pochodni popri ceste, mozete rozsvietit aj zvysne pochodne u Stareho dolu - dostanete bonusove XP ;)
Ak sa priblizite k blaznivemu kopacovi po splneni questu - tak tam tentokrat narazite na Skretiho priezkumnika!

21. Mapa kolonie pro Scrata (skryty quest)
    Po splneni predchadzajucej misie sa pri Starom blaznivom kopacovi objavi Skreti pruzkumnik - velmi pravdepodobne kopaca zabije a ked sa priblizite tak si to namieri rovno k Vam.
    Pomocou kuzla Sarmu ho mozete ukludnit a zastavit. Je to lovec, co sa stratil a dostal sa skrz hory az na uzemie ludi. Vola sa Scrat. Blaznivy kopac na neho zautocil a tak sa Scrat branil. Mozete mu ponuknut pomoc - bude chciet doniest mapu uzemia - aby sa mohol bezpecne preplizit spat na uzemie Skretov. Doneste a misia je splnena.

Maly easter egg: az sa v 5.tej kapitole dostanete do Mesta Skretov, bude tam Scrat postavat pricom povedie kratky rozhovor so skretom Gorlagom:
    SPOILER:
    Kliknutím odkryjete skrytý text
      Scrat: ... představ si, že mi ten hlupák opravdu donesl mapu celého jejich území !
      Gorlag: Jak naivní. Je k neuvěření, že jsme tu válku už dávno nevyhráli.
      Scrat: Pokud všechny přípravy půjdou takhle lehce, tak už jenom počkáme, až to příměří pohasne !
    Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.

22. Fingersovy zakazky
Az sa naucite plizenie a pacenie zamkov - tak mozete zacat pracovat pre Fingersa. Plni v Starom tabore ulohu 'chlapika co vsetko zozenie'. Teraz ale pracuje na jednom specialnom predmete a tak nema moc casu - preto sa mu hracova pomoc bude hodit.

1. Myrtanska poezie
    Napravo od vstupu do Stareho tabora byva Strazca, ktory ma knihu Myrtanskej poezie - Fingersov zakaznik by ju rad dostal do ruk. Strazca travi cely cas v okoli svojho pribytku - preplizit sa Vam tam teda nepodari. Ked s nim pokecate zistite, ze si rad vypije.

Ponuknite mu pivo - 5x bude stacit na to, aby si musel odskocit ulavit k najblizsim krickom - vtedy sa mozete preplizit dnu a knihu ukradnut.

2. Gravuv pytlik rudy
    K Fingersovy sa donieslo, ze Gravo ma poriadnu hromadu rudy. Posle Vas prezkumat obsah jeho truhlice. Az ju otvorite, zistite, ze je prazdna - povedzte to Fingersovi - neni z toho nadseny ale povie Vam, ze sa to v Kolonii plnej trestancov dalo cakat ...
    Mesec s rudou sa bude neskor nachadzat v truhle kopaca Grima - mozete o tom poreferovat Fingersovi, alebo rudu vratit Gravovi.

3. Tajemny predmet
    Dalsi Fingersov zakaznik nechce tentokrat nic kradnut, ale naopak podstrcit nieco do truhly kopaca Evana. Nepovedal co to presne je za predmet - iba Fingersovi prezradil, ze ho necha pod mostom pred Starym taborom. Zajdite tam - pod mostom sa nachadza lebka kostlivca vezmite ju a podstrcte ju Evanovi do truhly. (Evanovi bude nutne ukradnut kluc od truhlice) Poreferujte o tom Fingersovi, keby vedel, ze ide o lebku kostlivca tak by takyto kseft nevzal, podla vlastnych slov by sa mrtvi nemali vyrusovat. Nevie presne o co jeho zakaznikovi islo - mozno o vtip, mozno o vyhrazku, ale nezaujima ho to - zakaznik zaplatil a to je hlavne.

4. Nezvykly pozadavek
    Tentokrat trochu nezvycajny poziadavok pre zlodeja. Fingers da hracovi specialny pytlik z vyztuzenej koze - chce aby hrac do neho nachytal 5 zivych Zravych stenic. Az ich chytite, vysvetli Vam Fingers, ze zakaznik chce, aby ste zdiskreditovali kucharov z hradu co varia pre Rudobaronov! Zajdite do veze (vpravo od vstupu do hradu), kde varia na striedacku Balam a Omid a Zrave stenice vypustite. Vypustit ich mozete, iba ak v kuchyni nikto nebude.

Kuchari Balam a Omid si striedaju smeny o 10 vecer.

Az quest splnite obaja kuchari Omid aj Balam skoncia vo vazeni a na hrade ich nahradi Steve.
    Steve je podobne ako Mike sucastou nedokoncenej dejovej linky Kralovskych rytierov. Kuchar na hrade co vari pre Rudobaronov musi kazde jedlo najprv ochutnavat (z pochopitelnych bezpecnostnych dovodov). Steve by sa pre dobro Kralovstva v neskorsej faze hry obetoval - otravil by jedlo. Jedlo by okrem neho zjedli este Scar a Arto. Az by ste sa pocas prepadnutia Stareho hradu dostali ku Gomezovi - vsetci traja by boli mrtvi, a hrac by tak celil iba ferovemu boji s Gomezom ...teda, taky bol plan.

5. Jamesova truhla
    Ak ste splnili quest Hostinec u Zricene veze tak Vas Fingers posle za Jamesom - ten pri cisteni vnutra svojho hostinca objavil truhlu s nezvycajne zlozitym zamkom. Doneste mu ju. Po case to s otvaranim zamku Fingers vzda - a truhlu mozete otvorit vy - zamok je dost zlozity. Az ju otvorite, bude v nej lektvar zkusenosti a Stara flasa vina.
    Vino mozete vypit + 5 bodov many alebo odovzdat Jamesovi.

6. Univerzalni paklic
    Az splnite vsetky Fingersovy zakazky, tak Vam ponukne na predaj to na com doteraz pracoval - Univerzalny pakluc.
    Pomocou neho otvorite bez problemov vsetky truhlice, ktore maju rovnaky zamok ako truhla na Fingersovom stole.

Questy z okolia Stareho dolu

23. Zasoby cerstveho masa
Ulrich strazca tabora, ktory tazi povrchove zasoby Vas posle za Cavalornom - lovec dodava do tabora zasoby cerstveho masa, ale teraz sa zdrzal. Chce doniest 30 kusov cerstveho neopracovaneho masa - doneste a da Vam budto rudu, alebo
+ 5% tazba rudy
Ked zajdete za Cavalornom, mozete z neho dostat za 50 kusov rudy 20 kusov masa. Cavalorn sa zdrzal s dodavkou masa kvoli Goblinom. Nedaleko je ich plna jaskyna, a kazdu chvilu sa plizia okolo jeho chatrce, pricom kradnu vsetko co im padne pod ruku. Ked sa pozriete Goblinom na zubok - jeden z nich bude mat u seba Cavalornov kluc. Mozete ho vratit Cavalornovi alebo prezkumat sklad za Cavalornovou chatrcou (kluc patri k dveram skladu).
Kluc mozete bez problemov dat Cavalornovi - ak by ste sa potom chceli pozriet do jeho skladu - tak kluc bude v Cavalornovej truhle, odkial si ho mozete jednoducho, ehm pozicat. :)

24. Vonavy tabacek
Henry je kopac taziaci rudu nedaleko Stareho dolu. Pri prvom osloveni Vas poprosi o pivo - zaplati 10 kusov rudy za kazdu flasu. Narozdiel od vacsiny obyvatelov Kolonie, ktori holduju Trave z bazin Henry uz dlho tuzi po tabaku. Je si isty ze v Kolonii musi par pytlikov s tabakom byt. Za kazdy pytlik, co mu donesiete Vam zaplati 100 kusov rudy. Aby toho nebolo malo ak mu donesiete este Dymku, aby si ten tabak mohol naozaj vychutnat, tak Vas nauci tazbu rudy.
+ 5% tazba rudy

25. Obrazek pro Glena
Glen uz je v Kolonii nejaky ten piatok, a uz je to dlho, co videl nejaku zenu. Nemusite sa bat - nemusite pre neho ukradnut ziadnu z Gomezovych spolocnic. Staci mu, ak mu donesiete Nacrt od Grahama.
+ 5% tazba rudy
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » čtv 05. dub 2018 15:57:45 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
Alephovi uzitecne informace
Stare zname NPC zo Stareho dolu:

1. Lektvary v chodbe se Starou drtickou
    Tak ako v originale ...

2. Ulrichuv klic
    Aleph Vam prezradi, kde si Ulrich (strazca tabora pred Starym dolom) ukryva kluc od truhlice. Kedze prespava priamo v tabore pred Starym dolom, nema moc na vyber kam kluc ukryt - dava si ho pod matrac! Prehladajte vsetky postele - kluc bude ukryty v jednej z nich.

3. Fiskovo tajomstvi
    Aleph Vam da tip - ak ste sikovny, mozno tuto informaciu dokazete vyuzit k svojmu prospechu.
    Fisk je jediny Stin v Starom tabore, ktory vlastni 2 chatrce. To jeho tajomstvo je ukryte v jeho druhej chatrci. Dostante sa dnu a az objavite o co ide, mozete to vyuzit. Napriklad ziskat jeho hlas + 1 bod u Stareho Tabora

4. Glen prodava paklice
    Tak ako v originale ...

5. Asghanova truhla
    Aleph Vam prezradi, kde ma Asghan ukrytu svoju truhlu.

Wildovo unikatni zbozi
Jedno z novych NPC v Starom tabore, ktore by ste mali urcite ocheckovat co najskor je Wildo. Ponuka unikatne predmety - ktore nikde inde nezozeniete.
Inspiroval som sa modom Velaya - kde Rengaru predaval takisto unikatny tovar :) Kazdy jeho predmet sa da vyuzit.

1. Vacek bylinek
    Popis itemu: 'Nevlídně vyhlížejíci směs kořínků a bylin. Z pytliku je cítit zatuchlinu, radši ho nebudu otvírat.'
    Ak Vam bezi quest Vonavy tabacek tak mozete pytlik uspesne ponuknut Henrymu.

2. Leciva voda
    Popis itemu: 'Údajně má být požehnaná samotným Innosem!'
    Ak Vam bezi quest Kopáčovo prokletí tak ho pocas rozhovoru s nemrtvym Nathanom mozete pouzit na utok :)

3. Rezavy klic
    Popis itemu: 'Klíč kvůli rzi nelze používat.'
    Wildo ho udajne odkupil od nejakeho Starca, co ho nasiel na plazi - mozno vedie k nejakemu pokladu? Kluc ukazte Hunovi - ten si mysli, ze by rez vedel oklepat a obrusit. Najprv ho vsak bude musiet namocit do Krysokrtiho sadla - ktore samozrejme nema! Krysokrti sadlo predava napriklad Snaff, ktory na nom vypraza svoje dobroty. Alebo ste ho uz mozno nasli niekde inde v Kolonii. Doneste Krysokrti sadlo Hunovi, a zastavte sa na druhy den - kluc sa mu podari setrne obrusit tak aby sa dal pouzivat. Teraz uz len musite zistit, k akemu zamku patri :)

4. Recept na magicky lektvar
    Popis itemu: 'Recept na Ohnivy lektvar.'
    Ak sa Vam podari lektvar namiesat tak ziskate Ohnivy lektvar: + 5 bodov ku vsetkym atributom

Od 2. kapitoly bude mat Wildo k dispozicii magicke predmety
    Nebudem popisovat to ako vsetky itemy funguju, aby som nepokazil prekvapenie :)

5. Ohnive inferno
    Podla Wildovho popisu by malo ist o mocne utocne kuzlo.

6. Prsten smrtici rychlosti!

7. Ohnivy trn
    Rastlina, ktora je potrebna k namiesaniu Ohniveho lektvaru.

8. Praskla teleportacni runa

9. Runa vyvolani Krysokrta

10. Svitek vyvolani armady kostlivcu

Questy mimo tabory

26. Nezvratny osud (skryty quest)
Kusok od Cavalona, stoji podozriva postava - Pyroman! Prave v okamihu, ked sa priblizite, zacne s vyvolavanim nejakeho Ohniveho kuzla. Ale nieje moc uspesny - Ohnivy vybuch ho na mieste zabije.

Tohoto Pyromana mozete zachranit! Staci, ked v okamihu, ked zacne s vyvolavanim svojho Ohniveho kuzla na neho zaslete Ledovy blok - a zamrazite ho :)

Nebude nadseny z toho, ze sa starate do jeho zalezitosti a napadne Vas. Zmlatte ho - mozete u neho najst jeho dennik. Snazil sa pouzit kombinaciu Ohnivej magie aby zoslal Ohnivy dazd na Stary tabor - a zabil Evana. Evana informujte. Ak ste predtym pre Fingersa splnili ulohu 'Tajemny predmet' a dali do Evanovej truhly lebku kostlivca (tak predsa len to bolo varovanie!), tak Vas poprosi, aby ste tu lebku, z ktorej ma husiu kozu odniesli - zaplati Vam za to 30 kusov rudy. Pyromana mozete po jeho zachrane v kapitole 1 a 2 najst sediet v jednej z rozpadnutych chatrci.

V
3. kapitole vsak Pyroman znovu zautoci na Evana - a tentokrat uspesne spusti v tabore Ohnivy dazd:

Dajte si pozor, aby ste neboli moc blizko - Ohnivy dazd zabije vsetky NPC, ktore v tom case budu v okoli! Tym sa spusti a uzavrie quest -
Nezvratny osud :)

27. Spolecny lov
V lese, kusok od ruiny Stareho klastora (kde neskor budete hladat Ohniskoy kamen s Gornom) tabori Aidan. Mozete mu zaplatit 100 kusov rudy, za to s Vami pojde na lov. Vsetky trofeje zo zvierat si mozete nechat. Po ceste narazite na stopu Stinovej selmy - aj ked Aidan uz dlho tuzi jednu skolit, sam si na to netrufa, a Vasim schopnostiam nedoveruje, preto sa jej zatial vyhnete.
Na zaciatku hry moze byt uzitocny zdroj rudy a zkusenosti. Jeho podmienkou je, ze musite ovladat aspon odoberanie kozusin - co Vas moze naucit.

28. Lovecka vyzva!
    Ak ste splnili Spolecny lov a ak mate lvl minimalne 10, mozete Aidanovi navrhnut lov na Stinovu selmu - zavedie Vas na miesto, kde ste predtym narazili na stopu Stinovej selmy, porazte bestiu (silnejsia nez normalne Stinove selmy) a mate hotovo :)

29. Troyova nova ovecka (skryty quest)
Tam kde predtym byval Aidan mame nove NPC - Troya. V okoli Bariery je hned niekolko farmarov. Cas od casu sa stane, ze nejaka ovecka prejde cez Barieru do Kolonie. Troy sa o taketo nestastnice stara. Na zaciatku hry ste kusok od Opusteneho dolu mohli narazit na ovecku - ak ste ju nezabili kvoli masu, alebo XP (10 XP :) ) tak o nej mozete Troyovi povedat - poprosi Vas aby ste ju zaviedli k jeho malemu stadu. Zavedte ju k Troyovi a mate hotovo. (po ceste bacha na vlkov - ktory sa naspawnuju). (Podmienkou toho, aby ste o ovecke povedali Troyovi je to, ze na Vas ovecka zabeci 'Beee!' ked sa k nej priblizite na zaciatku hry)

30. Rozehnane stado
V 2. kapitole najdete Troya sediet zraneneho na zemi - jeho stado napadol vlk - vlka odohnal, ale nepekne mu potrhal nohu. Poprosi Vas o pomoc - zazente ovce, ktore utiekly naspat do ohrady. Ked sa k oveckam priblizite - zacnu od Vas utekat opacnym smerom - tento mechanizmus vyuzite na zahnanie do ohrady.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 21. dub 2018 1:07:12 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
Questy Tabora v bazinach
Questy z Beta verzie #2 niesu vyladene - plne funkcne az v Beta verzii #3 ;)

31. Cesta Guru Len pre Tabor v bazinach
1. Kapitola Ak sa rozhodnete hrat za Tabor v Bazinach - tak potom, co Vas Cor Kalom prijme medzi Novicov Vas posle za Baal Cadarom. Ten vo vas vidi potencial, a chce Vas ucit Spacovu magiu. Ak sa naucite runovu magiu, a ak Vas Cor Angar prijme casom medzi Templarov tak Vas Baal Cadar prijme medzi Guru!

Navrhne Vam zacat s pouzivanim magie co naskor:

Spanek
    Prve kuzlo, ktore chce aby ste sa naucili pouzivat je Spanok - co malokto tusi - kuzlo je mozne pouzit aj na zvierata.
    To si mozete hned vyzkusat, Baal Cadar ukryl v jaskyni napravo od vstupu do Tabora do bazin magicky svitok a chce aby ste ho ziskali. V jaskyni sa ale nachadza Stinova selma, Cadar nechce aby sa jej cokolvek stalo, uspite ju a zoberte svitok Ovladnuti.

Ovladnuti
    Dalsia zkuska - ovladnutie mysle. Pri vstupe do tabore stoja dvaja templari. Jeden z nich ma na plosine nad branou uzamknutu truhlu. Cadar do truhly ukryl dalsi svitok. Pouzite kuzlo ovladnutia aby ste ziskali kontrolu nad Templarom:

Truhlu odomknite - az bude odomknuta - mozete ju bez problemov vybrat.

Zoberte z truhly svitok Pyrokineze a doneste Cadarovi.
    Kluc by ste mohli templarovi ukradnut skrz Kapsarstvi - ale Templar ma velku obratnost - 100.

Pyrokineze
    Cadar Vas odvedie do bazin - tu si uz pre Vas prichystal dalsiu zkusku. Jednym z podcenovanych kuziel, ktorymi Tabor v bazinach disponuje je Pyrokineze - jeho vyhodou je, ze obet ochromi, a tak si ju s pouzitim kuzla mozete drzat bezpecne od tela. Nevyhodou je vysoka spotreba many - to ale ako zistite v okoli tohoto Skretiho oltara neni problem, mana sa Vam neustale regeneruje !

Znicte Obzivlou mrtvolu a zoberte si svitok Telekineze:

Cadar Vam vysvetli vyznam tohoto miesta. Chram v bazinach bol vybudovany nad magickym uzlom, miestom, kde sa stretavaju prudy prirodnej magickej energie. To preto dokazali Novicovia v Tabore v bazinach ovladnut magiu tak rychlo na takej urovni ako to dokazu Magovia Ohna alebo Vody po celych rokoch studia!

Oltar, ktory sa nachadza tu v bazinach vybudovali skreti aby manu sustredoval - ale neni pre sektu dolezity - aj keby tu oltar nebol, mana by bola v tabore stale vo vysokej koncentracii. Sluzi a v minulosti skretom asi sluzil iba ako akasi Manova studna - zdroj okamzitej many.

Telekineze
    Cadar umiestnil na nedaleku skalnu plosinu, kam by ste sa normalne nedostali skrinku s niekolkymi magickymi svitkami - zneste ju pomocou Telekinezie dole.

Svitky (Sarm, Ovladnuti, Strach, Pyrokineze a Berserker) Vam mozu pomoct s riesenim dalsich uloh, ktore budete pre tabor plnit.

Drogovy monopol Len pre Tabor v bazinach
    Povodne bol tento quest u Cor Kaloma, presunul som ku Baal Kaganovi. Chcem v Novom tabore este vytvorit dalsie questy pre Tabor v bazinach. Necislujem, nepocitam ako quest z modu :)
    Baal Cadar Vas posle do Noveho tabora za Baal Kaganom. Pokecajte s nim - v Novom tabore sa objavila konkurencia. Bandita Jacko a jeho skupina zacali s produkciou vlastnej zpracovanej Travy z bazin.Az najdete Jacka, Killiana a Renyua tak budete mat niekolko moznosti - volba je na Vas:

Sarm
      Po pouziti Sarmu na vodcu Jacko-a ho mozete presvedcit, ze sa na nich chysta zautocit 5 Templarov - velmi radi upustia od produkcie Travy vymenou za svoj zivot.

Ovladnuti
      Killian pracuje s alchymistickou kolonou - kde zpracovava travu. Na policke v jaskyni maju banditi niekolko alchymistickych prisad - medzi nimi aj Ortut.

Ak ovladnete akehokolvek z banditov, tak mozete ortut vziat a znehodnotit zmes Travy z bazin, na ktorej Killian pracuje.

Strach
      Ak pouzijete Strach - banditi okamzite utecu prec. 5 bodov many na pouzitie kuzla + 5 bodov many za kazde NPC, ktore kuzlo zasiahne. Na uspesne pouzitie potrebujete teda 20 bodov many

... alebo ich mozete proste zabit :)
      Ci uz pomocou magie (Berserker z jedneho z nich urobi docasne utocnika bojujuceho na Vasej strane), alebo starym dobrym sposobom - mozete ich snahu zarazit tym, ze ich zabijete.
Oznamte zastavenie Jacko-ovej skupiny Baal Kaganovi - posle vas naspat do Tabora v Bazinach. Lester Vas po ceste oslovi s tym, ze Yberion hlada Ohnisko.

Cesta Guru este len zacina ...
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 21. dub 2018 23:35:36 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
2. Kapitola zacne povodny G1 quest:

Ohnisko pro guru
Y'berion Vas vysle do Stareho tabora - potrebuje ziskat magicke Ohnisko. Do tabora uz vyslali novica Nyrasa, ale este sa nevratil. Ohnisko mal ziskat od Gomeza. Cestou na hrad Vas zastavi Thorus, a varuje aby ste sa pred Gomezom neukazovali. Minulu noc navstivil jednu zo svojich 'konkubin' - Velayu, a ta mu nebola po voli. Zmlatil ju a nechal zatvorit do hradneho vazenia. Pri potycke ale stratil kluc od svojej truhlice! Oslovte Nyrasa - stoji pred barakmi Strazi. Y'berion sa dohodol s Gomezom, ze od neho odkupi Ohnisko. Gomez si ale obchod rozmyslel, dokonca tvrdi, ze Ohnisko nikdy nemal.
Ak to Ohnisko Gomez ma, bude ho mat zamknute vo svojej truhle. A nedavno predsa stratil kluc od svojej truhlice pri potycke s Velayou! Ten kluc musite ziskat. Zajdite za Velayou, naznaci Vam, ze so zmiznutim kluca ma nieco spolocne, a ze vie kde ho najst. Nebude to ale zadarmo:

32. Utek z vezeni
    Velaya Vam prezradi, kde je Gomezov kluc pod podmienkou, ze ju dostanete prec z vazenia. Prec z hradu !
    Nyras nebude moc napomocny - chce sa obratit o radu ku Spacovi a veri ze ten mu ukaze cestu ako dalej postupovat ... nezatazujte sa s nim. Hrad plny Strazi, obklopeny stovkami Stinov a Kopacov ... tu bude potreba zazrak ... Je cas sa zastavit za magom Miltenom. Ten ma jednoduche riesenie - teleportaciu. Vazenie je ale proti podobnym pokusom chranene. V stenach hradneho vazenia sa nachadzaju krystaly, ktore narusuju strukturu priestoru - a tym znemoznuju pouzitie Teleportacnych kuziel:

Existuje sposob, ako krystaly neutralizovat - na to je vsak potreba obrovske mnozstvo energie. Milten navrhne pouzit magicku energiu Ohna od Innosa a magicku energiu Vody od Adanosa. Energia Ohna je pritomna v blizkosti Magov Ohna, energia Vody zase v blizkosti Magov Vody.
    Pripravi pre Vas 6 magickych svitkov:
      1x svitok na neutralizovanie krystalov
      1x svitok, ktorym nacerpate energiu Ohna, 1x svitok na nacerpanie energie Vody
      3x svitky s teleportaciou mimo Stary tabor

Pouzite svitky na nacerpanie magickej energie v blizkosti Magov Ohna a Vody. Potom zajdite do vazenia - a pouzite kuzlo na neutralizaciu krystalov.A konecne dajte svitok s teleportaciou mimo Stary taboru Velayi. Az odidete zo Stareho tabora, tak sa Velaya uspesne teleportuje z vazenia prec.

Velaya dodrzi svoje slovo, a prezradi Vam, ze Gomezov kluc kratko po tom, co ju hodili do vazenia ukryla v lebke kostlivca. Kostlivca co lezi v cele kde bola zatvorena. Zajdite do cely, a kluc si vezmite - dostante so do Gomezovej izby. Pred dverami su dvaja Strazci. Mali by ste sa okolo nich vediet preplizit (alebo mozete ich napr. uspat) a Ohnisko je Vase. Az sa priblizite k Taboru v Bazinach tak s k Vam teleportuje Nyras a Ohnisko ukradne.

Bude sa Vas snazit zabit ... porazte ho a Ohnisko je uz konecne Vase. Zaneste ho Y'berionovi a nakoniec Cor Kalomovi.

33. Nehmotny ?!
Tam kde ste v povodnom G1 nasli Ohnisko stoji teraz Strazca Matt, ktory ... je nehmotny?!

Az ho oslovite, tak nebude moct uverit, ze ho vidite, a ze snim hovorite.
Gomez vyslal jeho a dalsieho Strazcu Richarda aby ziskali Ohnisko z tohoto utesu. Magovia ho tu vsak velmi dobre ukryli. Richard mal podla slov Matta talent na ovladanie magie a hovoril, ze Ohnisko Magovia ukryli mimo priestor a cas. Podarilo sa mu ho dokonca nejakym sposobom 'privolat'. Ked sa ho vsak dotkol - vyletel z neho modry zablesk. Ochranne kuzlo, ktore vsak okrem Ohniska premiestnilo mimo priestor aj cas aj Richarda aj Matta oboch tu uvaznilo. Richardovi sa nakoniec podarilo uniknut, teleportovat sa prec aj s Ohniskom. Slubil Mattovi, ze poziada Magov Ohna o pomoc a zachrani ho ... ale uz sa nikdy nevratil. Gomez sa ho po ziskani Ohniska pravdepodobne nechal zbavit. Matt od tej doby nebol schopny toto miesto opustit a ani nikoho, kto prechadzal okolo oslovit - nikto ho nevidel, a nepocul.
V okamihu ked ste sa dotkli Ohniska, ziskali ste schopnost Matta vidiet a komunikovat s nim. Zajdite za Miltenom a povedzte mu o Mattovej situacii. Milten nevie aky druh ochranneho kuzla bol pouzity, ale uz dlhsiu dobu studuje Ohniskove kamene. Preto vie, ze na utesu pouzival Ohnisko pri vztyceni Bariery niekto z Magov Vody. Teleportuje Vas do Noveho tabora. Pokecajte s Cronosom, ten Vam pripravi magicky svitok, ktory Matta prenesie z medzi-dimenzionalneho priestoru zase do naseho sveta. Pouzite a Matta 'privolajte' do nasho sveta.
Vzdy mi prislo az moc jednoduche ziskanie tohoto Ohniska z utesov. Kazde ine Ohnisko Magovia predsa tak dokladne ukryli ... tak preco nie aj toto :!:

34. Spacuv Vyvoleny
Y'berion Vas poprosi o laskavost - v tabore sa objavil velmi schopny Novic. Vo velmi kratkom case zvladol Spacovu magiu, a ma sny v ktorych s nim Spac komunikuje. Zatial nerozumie tomu, co od neho Spac chce, ale Y'berion veri, ze by to mohol byt Spacov Vyvoleny. Je to byvaly kopac zo Stareho tabora menom Dusty.

Zajdite za nim a ponuknite mu svoju pomoc. Dusty ma kazdu noc sen, v ktorom mu Spac ukazuje Skreti Arenu. Chce to miesto prezkumat. Cast z Areny je uzatvorena zeleznou branou. Otvaraci mechanizmus je vo vnutri - ktokolvek branu uzatvoril, urobil to zvnutra.

Dusty vo sne videl, ze toto miesto chrani vo vnutri Nemrtvy strazca. Pomocou Spacovej magie navrhne preniest Vase vedomie do tela nemrtveho - az v nom budete, mate branu otvorit odvnutra. Az Dusty vykona prenos mysli, tak Vas nemrtvy Strazca varuje - snazil sa tu ukryty amulet, v ktorom je ukryta sila ... demona ...

To Beliar mu umoznil ukryt ten amulet prave na tomto mieste. Vyzera to, ze Strazca bol na tomto mieste zatvoreny celu vecnost - ma problem komunikovat, jeho myslienky su zmatene, ako keby si ani nepamatal s istotou, preco tu je. Otvorte branu - tym sa vratite naspat do svojho tela. Porazte spolu nemrtveho strazcu a zoberte mu Spacov amulet. Dusty netusi na co sluzi, po nasadeni sa nic nedeje. Ale chce tu zostat kym na to nepride. Posle Vas naspat do tabora - vratte sa za Y'berionom, a povedzte mu, ze Dusty zostal mimo tabor.
Spac - je demon z Beliarovej rise. Prehlasil sa za boha a vyzaduje od svojich sluzobnikov, aby Starych bohov zavrhli. Aka opovazlivost. Chcel som v mode aby Beliar nebol ani nahodou nakloneny tomu, co Spac robi.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » ned 22. dub 2018 1:02:59 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
V mode potom pokracujeme v povodnej pribehovej linke Gothicu:

*Pre Cor Kaloma pojdete do Stareho dolu - odhalit Hniezdo Dulnich cervu.
    *Ziskate vajicka Dulnich cervu.
    *Ziskate Almanach.
    *Zacne Vzyvanie - Y'berion upada do bezvedomia.
    *Skreti hrbitov - Baal Lukor:
      Tu mozete najst Legendarny Ohnivy luk.
      Az sa Baal Lukor zblazni, zautoci na Vas a vy ho zabijete tak u neho mozete objavit novu magicku runu.
    *Liecive byliny pre Y'beriona.
    *Y'berion zomiera.
    *Cor Angar Vas vysle k Magom Vody ...

... ale v tom cely tabor upadne do hlbokeho spanku. Do tabora sa teleportuje Dusty:

A zacne s ritualom vyvolavania:

Porozpravajte sa s nim - vysvetli Vam, ze pocas Vzyvania sa konecne dokazal spojit so Spacom. V tom amuletu, co ste spolu nasli bola ukryta cast moci Spaca samotneho. Ukryl ju do amuletu pred tym ako ho zradili.
Dusty disponuje Spacovou silou. Uviedol vsetkych v Tabore do bezvedomia, cerpa z nich magicku moc a ako sam hovori, prebudi Spaca skrz ich sny.
Celu tu moc chce vyuzit na to aby VYVOLAL Spaca (nech, uz je kdekolvek) do Tabora v bazinach !

Nastastie v okamihu, ked sa pokusi na Vas zautocit zakrocia Magovia Vody. Teleportuju sa k Dustymu a zastavia jeho ritual Vyvolavania.

Saturas ich vyslal zistit co sa deje akonahle pocitili obrovsky vykyv magickej energie a akonahle sa celym ostrovom otriasla seria zemetraseni. Vysvetlite im co sa stalo.
Magovia sa obavaju, ze Dustyho nedokazu porazit. Dokazu ho iba docasne zastavit. Novy Tabor uz dokazal nazhromazdit dostatok rudy na odpalenie Bariery. Vybuch bude magickej povahy - vsetko, co bolo magiou stvorene by mal vybuch znicit. Barieru, a takisto by mal magicky vybuch prerusit Dustyho ritual Vyvolavania. Magovia Vas teda poziadaju o to, o co Vas ziadal uz Cor Angar - zaneste Ohnisko a Almanach Saturasovi.

Ak nehrate za Tabor v bazinach:
Tak budete moct Dustyho zabit jedine s Urizielom. Je totiz nezranitelny.

Ak hrate za Tabor v bazinach:
Baal Cadar je jediny Guru v tabore, ktory dokazal vzdorovat magickemu spanku, co Dusty pouzil:

Cadar videl vsetko co sa stalo - to ako Dusty ziskal cast Spacovej moci, to ako ho Magovia docasne zastavili. Uz pochopil, preco Spac vsetkych priviedol do Tabora v bazinach. Chcel vsetkych v Tabore iba vyuzit ako zdroje magickej energie. Kazdy, kto pobyval v Tabore v bazinach spontanne absorboval prirodnu magicku energiu co sa tu nachadza. Dusty tu manu teraz pohlcuje a pripravuje sa Vyvolat Spaca priamo tu v tabore !

Baal Cadar vidi jedinu moznost - musite spolu znicit zdroj magickej energie, ktory je tu v Tabore v bazinach.
Existuju rozne druhy magickej energie. Jeden zije a rastie v nas. Pomocou nej mozeme pouzivat kuzla. Dalsi sa nachadza v prirode, na niektorych miestach, tak ako tu v bazinach moze byt vo vysokej koncentracii. Potom je tu magia bohov: Innosova, Adanova a Beliarova magia. Ale je len jediny druh magie, ktory dokaze znicit, znesvatit alebo zkazit iny druh magie. Beliarova.
Aby Cadar znicil zdroj magickej energie v bazinach, chce znicit Beliarovou magiou Manovu studnu. Zacne preto vyvolavat nemrtvych.

Az ich vy znicite, tak nasmeruje temnu magiu, ktora sa uvolni priamo do Manovej studne.

Temna magia by mala znicit tento prirodny zdroj magickej energie. Postupne bude Cadar vyvolavat 5 x 1, 5 x 2, 5 x 3 nemrtych - az ich vsetkych znicite, uvolnite dost Temnej magie nato, aby ste manovu studnu znicili.

Az studna zhasne, ukaze sa, ze magicky vybuch, ktory nastal si na Baal Cadarovi vybral svoju dan.Prisiel o vsetku manu, a neni uz schopny pouzivat magiu. Daruje Vam svoje rucho a tymto Vas oficialne prijima medzi Guru. Teraz ste jediny Guru, ktory dokaze porazit Dustyho a zachranit tak Tabor v bazinach.

Dusty po zniceni oslabne, a uz neni nesmrtelny. Az ho zabijete, dokoncite questy Cesta Guru a Spacuv Vyvoleny.
V aktualnej verzii modu je Dusty aj tak prilis silny - bez Urizielu je ho zabit velmi tazke. Na druhu stranu Magovia Vody ho drzia neustale zamrznuteho, takze do neho mozete mlatit hlava nehlava (co tiez nieje idealne, zkusim nieco vymysliet este ...).
Magov Vody som chcel zamestnat, a hlavne im dat dovod, preco sa nemohli postavit Staremu Taboru v jeho utoku na Slobodny dol v nasledujucich kapitolach. To preto, lebo bojovali s Dustym :wink:
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » úte 01. kvě 2018 23:25:59 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
Opat pokracujeme v povodnej pribehovej linke Gothicu:

*Ohnisko a Almanach zanesiete Saturasovi.
    *Ziskate zvysne Ohniska pre Saturasa. (male upravy - napr. Gorn, Diego, Lester a Milten uz niesu iba nahodou presne tam, kde su ulozene Ohniska. V mode Vam aktivne pomahaju ziskat Ohniska.)
    *Pojdete poziadat o pomoc Magov Ohna - zistite, ze ich Gomez zabil:
    V mode som Stary Tabor nechal otvoreny - a uzatvoril som iba Stary hrad. Iba Straze na hrade su voci Vam nepriatelske. Stiny, Kopaci a Straze vo vonkajsom kruhu Stareho tabora su neutralne - neutocia.
    *Informujete Saturasa o udalostiach v Starom tabore. Saturas Vas posle hladat Xardasa:

Xardas nekromant
      Xardas zije uprostred uzemia Skretov - ked opustil Magov Ohna, zanechal im teleportacnu runu, pre pripad, ze by ho potrebovali. Jedine pomocou tejto runy sa ku Xardasovi dostanete, aby ste ju ziskali, tak sa musite dostat do Stareho hradu ! Hrad je uzatvoreny - takze hlavnou branou to nepojde. My ale vieme, ze do hradu vedie este jedna cesta:
      (Pred tymto questom bude vstup do hradneho vazenia zataraseny, pocas questu bude vstup odkryty)

35. Dobyti Stareho hradu
        Odkrytie vstupu do hradneho vazenia ma na starosti Mike. Gomez sa uzamkol na hrade len s hrstkou strazi, zatial co zvysok strazi vyslal do Slobodneho dolu. Dokonala prilezitost k tomu aby sa kralovsky rytieri pokusili Gomeza zabit a ziskat plnu kontrolu nad hradom. Pripojte sa k jeho vyprave. Prebijete sa skrz hradne vazenie az do budovy Barakov Strazi.
        Budovu uzatvorte zvnutra padajucou mrezou. Tym sa zabezpecite proti Gomezovym Straziam. Mike zostane v Barakoch - musi si odpocinut. Zvysok Stareho hradu ostava na Vas. Quest splnite tym, ze porazite vsetkych Rudobaronov a Straze co na hrade zostali.
        Ak ste splnili v ramci questu Fingersovy zakazky cislo 4. Nezvykly pozadavek tak Arto, Scar a novy kuchar Steve budu vsetci mrtvi. (Steve otravil jedlo, pri jeho ochutnavani otravil sam seba, a podarilo sa mu dostat aj oboch Rudobaronov)
        Gomeza sa mu ale dostat nepodarilo. Byvali kuchari Balam a Omid budu zatvoreni v tomto case vo vazeni. Ak ste Fingersovu ulohu nesplnili, budu Balam a Omid v case dobyvania Stareho hradu mrtvi.
        Raven na hrade nebude - ked Gomez zabije Magov Ohna, tak Raven odide do hor, kde sa pripoji ku Quentinovym banditom ... a co s nim bude dalej uz viete z Night of the Raven datadisku.

U Corrista najdete kluc od jeho truhly - a v truhle zase runu, co Vas teleportuje ku Xardasovi.
      Runa Vas teleportuje priamo ku Xardasovemu demonovi. Ten bude chciet dokaz toho, ze ste hodni Xardasovej pritomnosti - vitazstvo nad zivlami. Porazte 3 Golemov - kamenneho, ohniveho a ladoveho a doneste demonovi srdce kazdeho z nich. Demon Vam upravi teleportacnu runu tak, a aby fungovala v dvojtom rezime - ak ste mimo Xardasov pentagram, tak Vas teleportuje do pentagramu - kusok od Xardasa, ak stojite v pentagramu teleportuje Vas do prizemia veze.
      Konecne quest od Xardasovho demona je naozaj quest a nie iba daj mi co mas u seba - vzdy ked som isiel ku Xardasovi tak som po ceste pobil Golemov a srdcia som uz mal v inventari pocas dialogu s demonom.
    *Xardas Vas vysle za Ur-Shakom.
    *Ur-Shak navrhne pouzit pre vstup do mesta Skretov Ulu-mulu.
    Jediny skret, o ktorom vie, ze Ulu-mulu ma je Tarrok. Ten je zatvoreny v Slobodnom dole:

Znovudobyti Svobodneho dolu
    Gorn sa chysta s hrstkou muzou dobyt Slobodny dol. Saturas mu na pomoc poslal maga Cronosa. Vydajte sa spolu k Slobodnemu dolu - priechod jaskynou je vsak zataraseny, mag Vody Cronos navhrne teleportaciu do Slobodneho dolu, aby nevycerpal svoju manu zbytocne navrhuje teleportovat iba seba, Vas a Gorna. Zo stealth misie sa razom stava plne utocna misia. Po teleportovani do dolu pouzije Ladovy blok aby zamrazil vsetky Straze - polovicu z nich dokonca teleportuje prec. So zvyskom sa budete musiet vysporiadat Vy. Pobijte ich a vstupte do dolu:

Az v dole najdete Tarroka, suhlasi s tym, ze Vam da svoje Ulu-mulu, ale iba ak ho vyvediete z dolu a zavediete na skreti uzemi. Ked budete z dolu von nasledujte Tarroka az do priesmyku v horach, ten skrz ktory sa do dolu dostali Straze Stareho tabora. Tu Vam Tarrok da svoje Ulu-mulu. Vydajte sa do priesmyku, po ceste narazite na Strazcov, co su verni Gomezovi - pobijte. Cesta Vas zavedie priamo na skreti uzemi, s Ulu-mulu Vas skreti nechaju na pokoji.
Naposledy upravil Fawkes dne sob 09. úno 2019 17:10:31, celkově upraveno 1
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » stř 02. kvě 2018 0:24:11 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
SKRETI
Zasadne zmeny oproti povodnemu G1:
    *Ulu-mulu nieje zbran,ale amulet.
    *Skreti hovoria plynule ludskou recou.
Rychle intro k hlavnym velitelom jednolivych kmenov (v mode ich nazyvam hordami):

Magoth
    Strazca brany do mesta.

Krurkuz jednoruky
    Este ked bol mlady, zautocil na skreti mesto rozdivoceny Troll. Krurkuzov kmen mal za ulohu ochranovat vstup do mesta a tak s Trollom bojovali. Pocas boja prisiel o ruku, a tak mu ostal privlastok - jednoruky.

Gro'Thur
    Jeden z najsilnejsich skretov Kolonie. Prahne po boji a nemoze sa dockat az pohasne mier s ludmi. Respektuje ale volu samanov, a preto respektuje docasny mier s ludmi. Ma smecku vycvicenych psov, ktorych pouziva v boji. Ak nosite Ulu-mulu, tak na Vas tito psi neutocia.

Nenavidi Krurkuza, kvoli jeho chybajucej ruke ho povazuje za slabocha. Ako sam hovori: Keby jeden z jeho psov mal o nohu menej, utratil by ho. Aby sa netrapil, ale hlavne aby nespomaloval smecku.

Ghoragh-Dal
    Jediny vodca hordy, ktory je zaroven aj saman. Nie nahodou je jeho stan hned vedla toho Gro'Thurovho. Dava pozor na tohoto horko-krvneho skreta.

Dulagug
    Tarrokov otec.

Tugog
    Najmladsi zo vsetkych velitelov. Vodcom svojej hordy sa stal kratko potom, co jeho otec Bagrog zomrel.

36. Skreti mesto
S amuletom Ulu-mulu sa mozete volne prechadzat po uzemi skretov - ked vsak pridete k mestu zastavi Vas Strazca brany Magoth. Respektuje Ulu-mulu, preto Vas nezabije, ale nechce Vas vpustit dnu - otravujte ho dovtedy, kym to nevzda. Aby sa Vas zbavil posle Vas ziskat povolenie na vstup do mesta od 5 velitelov skretich kmenov:

37. Ztraceny lovec
Velitel hordy Krurkuz chce aby hrdina vypatral jeho najlepsieho bojovnika Ugkarka. Ugkark, byvaly lovec sa stratil ked sa vydal lovit na ludske uzemie. Vydajte sa smerom z uzemia skretov k tomu ludskemu. Cestou od kamennych kruhov (Ohnisko a MIlten) smerom k Staremu taboru najdete prvu stopu - krv na zemi:

O par metrov je dalsia stopa krvi a zlomeny skreti mec (krush varrok) - zlomene kusy si zoberte:

Stopy krvi sa odkryvaju postupne - ked najdete prvu stopu, odkryje sa druha, ked sa priblizite k druhej, odkryje sa tretia ... atd. Postupne Vas stopy krvi zavedu az do jaskyne, kde lezi Ugkarkove telo:

Stinove selmy zabite. Vyzera to tak, ze Ugkarka pripravili o hlavu Stinove selmy:

Oznamte to Krurkuzovi. Toho ale zaujimaju kusy zlomeneho meca co ste nasli - dajte mu ich. Mec je rozseknuty na polovicu - jedine BROKDAR - sekera velitela hordy je dost silna na to, aby dokazala rozseknut KRUSH VARROK.
Uz cele roky panuje medzi Krurkuzom a Gro'Thurom nenavist. Krurkuz veri, ze Ugkarka odstranil prave Gro'Thur. Najprv odstrani jeho najsilnejsieho bojovnika, a potom na neho zautoci. Chce vsak mat istotu - poveri Vas teda hladanim Ugkarkovej hlavy, veri, ze si ju Gro'Thur vzal ako trofej! Zajdite za Gro'Thurom - mozete ho konfrontovat, ale nic Vam nepovie ...
Vasemu oku ale urcite neunikne z truhly vytekajuca krv. Ak sa opytate Gro'Thura, preco z jeho truhly vyteka krv - povie Vam, ze tam ma ulozene maso pre svojich psov. Ukradnite mu kluc od truhlice. V truhle naozaj najdete maso pre psov - zoberte:

Pred Gro'Thurovym taborom sedi pes, co je poriadne prezraty. Nepohrdne ale dalsim masom - pouzite maso z truhlice - s kazdym pouzitim odhodite jeden kus na zem:

Ak sa od masa vzdialite, tak tento nenazrany pes pribehne a maso zozerie. Tymto mechanizmom ho odlakajte dostatocne daleko od Gro'Thura a ostatnych skretov:

Ked ho zabijete, najdete v jeho bruchu ohlodanu Ugkarkovu hlavu !

Mozete o nej povedat Gro'Thurovi - ale okamzite na Vas zautoci. Vratte sa ku Krurkuzovi - a povedzte mu, co ste objavili. Vojna medzi skretmi samotymi je naspadnutie. Ale co je hlavne, povoli Vam vstup do mesta.

38. Draci krev
Gro'Thur sa Vam vysmeje - Magoth Vam dal nesplnitelnu ulohu ziskat povolenie na vstup do mesta len aby sa Vas zbavil. A Gro'Thur Vam s radostou da podobne nesplnitelnu ulohu. Chce aby ste mu doniesli Draciu krv. Normalne je Dracia krv pre skretov jedovata, ale Gro'Thurov rod ju pije uz cele desatrocia. Vybudovali si voci jedu odolnost a krv Drakov im zvysuje silu, odolnost ale hlavne krvelacnost. Gro'Thur poslednu kvapku krvi vypil este pocas prvej vojny s ludmi, uz v tom case mal iba posledne zasoby este z cias, ked jeho rod zil na kontinente. Na Khorinisu ale ziadny drak nezije, preto je to nesplnitelna uloha.
Zajdite za Xardasom. Ten ma riesenie: Draci chnapavci su vzdialeni potomkovia Drakov. Mysli si, ze by dokazal extrahovat Draciu krv prave z krvi chnapavcov:

39. Drakobij!
    Xardas bude potrebovat 20 ampuliek krvi - zabijte aspon 20 Dracich chnapavcov a doneste mu ich krv. Vysledna krv neni 100% krv Draka, ale bude musiet stacit
A Gro'Thurovi staci - po vypiti je trochu mimo, opojeny svojou silou, ale nakoniec Vam povoli vstup do mesta

U skretov som chcel pri vsetkych questoch mat dve (pripadne viac) moznosti, ktorymi sa hrac moze vybrat. Nakoniec, som ale u dvoch questoch hore vytvoril iba jednu moznost. V case tvorenia questov pre Skretov som sa do nich zamiloval a dlho som rozmyslal o tom, ze by sa moj dalsi mod mohol naplno venovat iba Skretom. Priznam sa, ze som si v tomto mode tak trochu polozil zaklady :) Preto napriklad v tomto mode nieje uplne vyrieseny spor medzi Krukuzom a Gro'Thurom.
ALE vzhladom na to, ake je modovanie casovo narocne, tak neviem ci sa do tohoto dobrodruzstva este niekedy pustim.

Nasledujuce questy maju dve mozne riesenia:

39. Otravna ovce ?! alebo Samanova mana
Saman Ghoragh-Dal si Vas hned oblubil, zachranili ste Tarroka, nosite Ulu-mulu, respektujete Magotha a snazite sa dostat do mesta tym, ze ziskate suhlas vsetkych velitelov. Jeho uloha pre Vas je teda velmi jednoducha:
Chce aby ste zabili ovcu - otravnu ovcu, co chodi po okoli, a beci, a beci, a beci !!!
Ovcu najdete za Dulagugovym taborom - ked sa vsak priblizite ... tak sa Vasa uloha jemne zkomplikuje:

Ovca sa premeni na skreta Yagrumma, ten bol kedysi Dulagugovym ucnom. A bol velmi, velmi nadany. Az tak, ze prekonaval svojho ucitela. Ghoragh-Dalova malichernost ho nakoniec doviedla k tomu, ze sa Yagrumma pokusil zabit. V boji ho premenil na ovcu - ale Yagrumm sa nejakym zazrakom dokazal vyhnut jeho sekere a utiekol do hor. Dufal, ze kuzlo za chvilu pominie. Ale vyzera to tak, ze kuzlo Ghoragh-Dal neustale udrzuje pri zivote. Yagrumm sa dokazal premenit naspat na Skreta len docasne - veri, ze keby Ghoragh-Dalovi vysal manu - tak by kuzlo prelomil.
Ked Vas rozhovor skonci, Yagrumm sa premeni naspat na ovcu.
Mate nasledujuce moznosti:

Otravna ovce ?!
    Mozete ho zabit - a uloha je splnena. Ghoragh-Dal Vam dovoli vstup do mesta :wink:

Samanova mana
    Mozete sa pokusit Yagrummovi pomoct - vziat Ghoragh-Dalovi jeho manu a vydierat ho aby Vas vpustil do mesta vymenou za to, ze mu manu vratite.
    Ak ste v ramci questu 7. Miguelovy lektvary vyzkusali 2. lektvar, co vysava manu - tak mozete pouzit na vysatie Ghoragh-Dalovej many prave tento lektvar.
    Ak ste Miguelov lektvar nikdy nevyzkusali, tak do Vas 'vtlaci' pomocou posledneho zvysku magie Yagrumm recept na lektvar Vysatia many!
    V kazdom pripade chodte za Miguelom - pokecajte s nim a on pripravi lektvary (ak si lektvar vytvorite sami, tak pripravi iba lektvar na zrusenie ucinkov Vysavania many).
    Podstrcte lektvar Ghoragh-Dalovi. Bude trvat 1 den, nez lektvar vypije. Ked sa prilizite k Yagrummovi, zmeni sa spat na skreta ! Jeho dalsi krok - utek do hor, bude sa snazit drzat co najdalej od Ghoragh-Dala. Za pomoc Vam da specialny skreti lektvar (-50 zivot, + 5 mana, + 5 sila, + 5 obratnost)
    Ghoragh-Dal nebude nadseny ani zdaleka ... ale nema moc na vyber, iba Vy mozete manu vratit naspat. Takze Vam dovoli vstupit do mesta.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » čtv 03. kvě 2018 22:23:51 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
40. Krveziznivost alebo Utek ze skretiho uzemi !
Tarrokov otec Dulagug je sice vdacny za zachranu jeho syna, ale do mesta Vas len tak nevpusti. Chce Vas vyuzit k tomu, aby v Tarrokovi zase prebudil skreti krvelacnost. V Slobodnom dole sa podla Dulaguga z Tarroka stal slaboch, co ma z ludi strach. Ostatni skreti ho preto nebudu respektovat. A skret bez respektu je mrtvy skret.
Len pred nedavnom sa nedaleko od Dulagugovho tabora objavila modra ziara, a po ziare na poli stalo 6 ozbrojenych bojovnikov v cervenej zbroji, vyzerali, ze su pripraveni na boj, ale ked uvideli skretov dali sa na utek.
Uhadnete kam Cronos teleportoval polovinu Strazi zo Slobodneho dolu pocas Znovudobyti Svobodneho dolu ? :)
Tito Strazci sa opevnili v nedalekej jaskyni:

Dulagug chce aby ste ich naservirovali Tarrokovi a ten aby ich zabil, a ziskal tak svoj respekt mezi skretmi. Tarrok Vas zavedie k jaskyni - tu Vam ale prezradi, ze nechce tychto ludi zabit, chce im pomoct:

Nie vsetci ludia v Slobodnom dole sa k nemu spravali ako ku zvieratu. Niektori prejavili sucit. A aj on ho chce prejavit. Existuje aj dalsi sposob ako si Tarrok moze ziskat respekt vo svojom kmeni - moze podstupit zkusku sily. Taku aku podstupuje kazdy buduci vodca hordy - musel by si vyrobit zbran KRUSH MORROK.

Krveziznivost
    Mozete Tarroka presvedcit aby ukazal svojmu kmenu, ze pred ludmi nema strach - a presvedcit ho teda aby ich zabil. Zajdite do jaskyne - oslovi Vas jeden zo strazcov, nechape ako ste sa dostali na uzemie skretov ... ale to je jedno, ospravedlni sa za to, co sa stalo v Slobodnom dole a poziada Vas o pomoc. Povedzte mu, ze im pomozete. Ale dostanete ich iba ak ich vyvediete jedneho po druhom prec, tak si Vas skreti nevsimnu. Zavedte ich k Tarrokovi. Mozete mu pomoct ich porazit - ale Tarrok musi zabit aspon 4/6 Strazi. Dulagug bude poteseny, a dovoli Vam vstup do mesta.

Utek ze skretiho uzemi !
    Ak sa rozhodnete Strazcom pomoct, tak ich zavedte k jazeru, kde je Xardasova stara veza. Jedina cesta prec, ktora nevedie skrz tabory jednotlivych velitelov skretov vedie skrz jazero a vodopad ...

41. Krush Morrok
      Aby ziskal Tarrok naspat respekt skretov, musi si vyrobit Krush Morrok. Na jeho vyrobu potrebuje 2 rohy Stinovej selmy, 8 Trollich zubov, 1 zub Mocaloveho zraloka a jazyk Ohnivej jasterky.
      Krush Morrok je v mode vlastne originalna G1 zbran Ulu-mulu, ibaze Tarrok si ju bude vyrabat sam pre seba.
      Doneste mu vsetky tieto zvieracie trofeje - vyrobi si Ulu ... teda Krush Morrok ;) a vrati sa spat do svojho tabora. Dulagug nebude na 100% spokojny, ale povoli Vam vstup do Skretiho mesta.

42. Bratri alebo Valecny roh
Tugog Vas poveri vypatranim dvoch bratrov, nasich znamych (teda, ak ste v ramci questu 7. Miguelovy lektvary vyzkusali 1. lektvar) bratrov Ur Grosha a Ur Agasha. Dovoli Vam vstupit do mesta, iba ak mu prinesiete ich hlavy. Obaja sa ukryvaju nedaleko Xardasovej potopenej veze:

Prekecnite Grosha. Vysvetli Vam, ze v case ked sa jeho brat Agash objavil v meste ho Tugog nazval slabochom, a vyzval ostatnych skretov aby ho zabili. Grosh, aby zachranil svojho brata vyzval Tugoga na suboj. Suboj o poziciu velitela hordy. Bez zbroje a bez zbrane. Tugog si ale odmietol spinit ruky s podradnym skretom. A tak utiekli z mesta prec. Poziada Vas o pomoc, pomozte mu porazit Tugoga, a stat sa novym velitelom jeho hordy, a on Vam dovoli vstupit do mesta.

Bratri
    Opat, jednoduche riesenie je oboch zabit, vziat ich hlavy a zaniest Tugogovi. Ten si ich s radostou vystavi pred svoj stan ako trofeje:

Valecny roh
    Ak by ste chceli bratom pomoct, tak aby ste Vy traja mali voci Tugogovi v plnej zbroji aspon nejaku sancu, musite sa najprv zbavit skretov co stoja pred stanom. Groshov plan je pouzit Bagrogov valecny roh na odlakanie hordy. Skreti pouzivaju valecne rohy v bitvach na to aby ovladali hordu - pomocou rohu dokaze velitel vydavat rozkaz k utoku, ovladat smer utoku a privolat bojovnikov k sebe. Bagrog bol Tugogov otec, a predchadzajuci velitel hordy. Zomrel iba nedavno, Grosh teda veri, ze jeho horda by mala stale instinktivne v zapalu adrenalinu zareagovat na jeho roh. Posle Vas na skreti hrbitov - vodcovia hord (ak ich tela neboli rozcupovane v boji) su vzdy pochovani v najvyssom vyklenku vytesanom v skale. Aby ste sa dostali do tohoto vyklenku - musite aktivovat skryty mechanizmus - staci ked aktivujete 'Podivnou mumii':

V jednej z mumii v hornom vyklenku bude aj Bagrogov valecny roh. Az ho najdete Grosh Vam povie, aby ste ho pouzili v noci na okraji kopca, ktory hranici s uzemim ludi. Roh pouzite medzi 22:00 - 04:00 tym sa skreti vydaju do utoku na Stary tabor !

Zatial co sa horda vydala do utoku vklzli k Tugogovi do stanu Ur-Grosh a Ur-Agash. Medzi vsetkymi tromi prebehne rychly pokec - az si ho vypocujete dojde k boji:

Po Tugogovej smrti si Grosh od Vas vypyta Tugogovu sekeru a Bagrogov roh. Pouzije roh k tomu aby privolal hordu. Posle Vas prec, pretoze teraz sa bude musiet postavit horde a vysvetlit skretom, preco je ich byvaly vodca mrtvy, a hlavne, ze on je ich novy vodca ! (nelahka uloha) Ak ho horda uzna za svojho velitela, tak posle k Magothovi posla a da Vam pristup do mesta. Ak nie ... tak ho horda pravdepodobne zabila. Ked sa vzdialite - a zase vratite, tak zistite, ze horda Grosha prijala za svojho noveho velitela. Tugogova hlava pred stanom ma kazdemu skretovi, ktory by chcel spochybnit Groshovu poziciu pripomenut kde je jeho miesto:

Stary tabor pri utoku Skretov uzatvori branu, dvaja Strazci, co stoja vonku pri tomto utoku pridu o zivot.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 25. srp 2018 23:41:41 » Re: G1 - Replay CZ/SK mod [navod]
43. Cerne srdce
V bazinach, nedaleko od Viranovej skupiny lezi mrtvy Novic - ma u seba amulet Cerne srdce. Zoberte ho. Ak sa prejdete okolo Baal Cadara, alebo Shrata - tak Vas oslovia. Mrtvy Novic mal tento amulet ziskat a doniest Baal Cadarovi. Ten sa snazil amulet ziskat pre Magov Vody - taketo obchody medzi tabormi upevnuju vztahy, a preto mozu ludia z Tabora v bazinach obchodovat v Novom tabore. Baal Cadar Vas vysle do Noveho tabora. Zaneste amulet Cronosovi a quest je hotovy.
Tento quest je maly easter-egg. Pridal som ho kratko po tom, co som videl let's play na polsky mod Gothic Czarne Serce. Prva 1/3 tohoto modu ma nadchla natolko, ze som si ihned povedal, ze musim pridat nejaku referenciu do svojho modu :) V tej prvej 1/3 som totizto vobec nedokazal odhadnut, ktorym smerom sa mod bude uberat, a bol tam jeden pribehovy zvrat, ktory som teda necakal. Mod sa toci okolo beliarovho amuletu Cerne srdce, ktory podla pribehu modu mali v rukach Magovia Vody este v dobach Bariery.

44. Gor Na Tothuv mec
V originalnom G1 ak pokecate s Cor Angarom Vas oslovi Gor Na Toth, a mate niekolko moznosti:

Mluvil s tebou Cor Angar? Co říkal?
  • Říká, že nejsi hoden nosit templářskou zbroj.
  • Nikdy! To by nikdy neřekl, ne o MNĚ! - Gor Na Toth na Vas zautoci
  • Říkal, že vždycky nesnášel močálové žraloky.
  • Cože...? (rozhodně) Čeká na mě svatý úkol. - nic sa nestane
  • Říkal, že se mám vrátit, jakmile se stanu templářem.
  • To by znamenalo, že má o tobě vysoké mínění. To neříká každému. Je čest, když si někoho vůbec všimne. Ke MNĚ naposledy promluvil asi před dvěma měsíci. - nic sa nestane
V mode sa po zvoleni 2-hej moznosti Gor Na Toth vyberie do bazin. Ked ho tam najdete - bude lezat zraneny na zemi. Az ho oslovite, povie Vam, ze pri boji s Mocalovymi zralokmi mu jeden z nich prehltol ruku, v ktorej drzal mec! Pravdepodobne sa mu mec zapichol do zaludku, lebo sa s kvilenim odplazil prec do bazin. Gor Na toth od vysilenia odpadol. Po pokeci s Vami sa vrati do tabora. V bazinach mozete najst Zraneneho zraloka - a zabit, bude mat u seba mec. Zaneste Gor Na Tothovi - na oplatku Vas bude ucit boj s mecom.

45. Ukradeny balik travy
Az splnite povodne G1 questy Ghorimovo nahrazení a Sklizeň drogy z bažin tak budete moct pokecat s Baal Orunom. Okrem pokecu ho mozete okrast. No vlastne nemozete - pretoze Vas pristihne. Da Vam na vyber:

• budto svoj skutok odcinite
  • alebo s Vami nakrmi Mocalove zraloky.
Ak si vyberiete druhu moznost, tak Vas teleportuje do bazin medzi Mocalovych zralokov.
Ak si vyberiete prvu moznost, tak Vas posle vypatrat balik travy z bazin, ktoru tu pred nedavnom ukradol Stin Dexter. Ten sa potuloval po tabore a tvrdil, ze sa k nim chce pridat. Ked zistil, kde skladuju Travu z bazin, tak ju ukradol a vyparil sa. Chodte za Dexterom - pokec s nim nikam nevedie. Tvrdi, ze Travu z bazin uz davno predal. Aby ste zistili, kde travu z bazin ukryva musite ho sledovat. Kazde rano o 5-tej rano sa vydava do svojej skryse. Musite si dat pozor aby Vas nevidel (plizenie pomoze), ale zaroven musite byt dostatocne blizko, aby ste balicek objavili (vlozi sa skrz skript do sveta, iba ak ste dostatocne blizko Dextera).
Fawkes
Uživatel