Menu

Poslední vzdor 2:Bariéra

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod RavenGameCZ » pát 18. srp 2017 13:30:48 » Poslední vzdor 2:Bariéra
    Poslední vzdor 2:Bariéra

Datum vydání: 15.8.2017
    Autor: RavenGameCZ
    Délka: 20 min
    Prostředí: Gothic 1
    Doba: během bariéry

! Český dabing !

Děj:Pokračování příběhu mladého Bergmara,které ho zachránil poustevník z bažin.Nechá si ho ve svých službách a naučí ho jak přežít v nehostinném světě. Bergmar se vydává vyhledat svého přítele a pomstít se vůdci Starého tábora...

Celý film:
https://www.youtube.com/watch?v=DYrXSux4His

V plánu je i poslední díl
RavenGameCZ
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 18. srp 2017 14:24:05 » Re: Poslední vzdor 2:Bariéra
Film jsem už viděl, až budu moci, určitě napíšu nějaký komentář :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » pát 18. srp 2017 23:34:28 » Re: Poslední vzdor 2:Bariéra
Tak film jsem viděl, musím říct, že jsem měl při zapínání sakra velká očekávání (a tady asi byla ta chyba :D ), přece jen první díl byl velmi slušný a dabovaný snímek -, to je prrstě velké lákadlo. :) Usadil jsem se a čekal epické pokračování...

Začalo to poněkud rychle a zhurta, ale nevadilo mi to. Čekal jsem, že na to naváže tedy zřejmě nějaká důležitá pasáž. Poměrně jednoduchými záběry a téměř žádnou postprodukcí jsi proklouzl náš hlavní hrdina bažinami, aby se s nimi rozloučil slovy: "Po čtyřech letech už nemyslím na nic jiného než pomstu a to až zachráním kámoše!" a pak přijde do Nového tábora a kývne na první dlouhodobou nabíku, kde je dalších 6 let, než si vzpomene na pomstu znova :D No, trošku jsem se pousmál a řekl si, ok. Pak ale přišlo další pokračování toho, co bylo v táboře - Spousta záběrů, bez postprodukce, bez akce, spousta mluvení o pomstě, spousta mluvení o záchraně Grájmse (Grimse?), ale na plátně se prakticky nic neděje! To vše je ale doprovázené slušným soundtrackem a poměrně dobrým, neagresivním a takovým drama podporujícím střihem. Nový kamarád hlavního hrdiny navíc má opravdu velmi dobrý dabing! (ostatní odvedli svou práci dobře, ale nebyli tak výrazní).

Celý příběh se pak začne míchat s příchodem bezejmeného a jakoby měl pro diváka být tenhle wow moment prakticky tahounem celého druhého snímku. Druhý wow moment je když promluví holka uvnitř Starého hradu :D - To vše je super, ale popravdě to vše už tu bylo a v mnohem komplexněji zpracovaném podání - Tedy nestavělo to pouze na tom, že se divák / čtenář spokojí s tím, že vidí bezejmeného v souběžně dejícím se příběhu. Největší zvraty v celém příběhu jsou totiž stavěné na skutcích, které se dějí ve hře Gothica 1 - Ale vždyť ty přece každý, kdo Gothica hrál zná. Je tu prostě oproti prvnímu dílu, který měl originální zápletku, ač s malými dírkami ve scénáři, z ničeho nic scénář plný velkých děr, které ve finále působí jen jako jakési intro pro díl třetí, což je obrovská škoda, protože věřím, že třetí díl bude už zase stát za to a bylo potřeba nás na něj nějak připravit a dostat se ven z bariéry a G1 (kde je to natáčení těžší :D ).

Proto nebudu přímo hodnotit tento druhý díl, dokud neuvidím i ten třetí a ohodnotím 2 + 3 díl dohromady jednou známkou, protože samotný díl 2 byl sice teoreticky časově ideální, ale za těch 20 minut jsme toho viděli opravdu hodně málo... :) Těším se tedy opravdu hodně na třetí a závěrečný díl a doufám, že bude stát za to, když má takový předjezd! :D
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » ned 17. zář 2017 22:58:32 » Re: Poslední vzdor 2:Bariéra
Tak, vím, že jsem to sliboval už velice dávno, ale konečně se dostávám k tomu, abych sepsal svoje dojmy z tohoto filmu.

Druhý díl Posledního vzdoru je zjevně díl spojovací; celý děj slouží především jako spoj mezi samostatným prvním dílem a (jak očekávám) samostatným třetím dílem. V těchto okrajových dílech jde o rozvíjení samostatného děje; v tomto díle jde o zasazení vlastního děje s vlastními postavami do rámce děje Gothic 1. To ovšem není vůbec špatný potenciál - tyto alternativní či doplňující "historie" mají vždycky svoje místo i svoji poutavost. Bohužel, myslím si, že tento výborný potenciál - založený i v předchozím díle filmu - tu zůstal poněkud nevyužitý, osud mladého Bergmara se s osudem bezejmenného mohl nádherně proplétat a ne jen tak letmo. Takto pak zůstává skoro celý děj jen takovou tou nutnou vycpávkou mezi dvěma filmy; byť samozřejmě vycpávkou silně prodchnutou atmosférou naší oblíbené trestanecké kolonie.

Důležitým aspektem filmu je dabing: zde jsi využil své bohaté komunity svého youtube kanálu, tím pádem jsi mohl film vyplnit i spoustou vedlejších postav, kterážto pestrost napomáhá atmosféře filmu atd. Některé dabingové výkony byly slabší, jiné lepší. Jestli bych měl někoho vyzdvihnout, pak rozhodně MáruRockDémona, jeho hlas se do filmu perfektně hodil.
Nejde ale jen o to, jak postavy mluví, jde také o to, co mluví. Osobně si myslím, že texty by si ve filmu zasloužily více péče. Nejde o to tu vymýšlet bůhvíco, spíše se podívat na to, co jsem napsal a promyslet si, jestli by se to nedalo říct lépe, více padnoucími slovy. Některé texty opravdu neklapnou ("Řekni mi o tom blíž.")

Pokud jde o technické záležitosti, máš už velmi dobré základy, teď jde o to je v dalším díle pořádně využít, zkusit vymyslet, jak důkladně propracovat jednotlivé scény a nějak je doplnit postprodukcí. Taky bych tolik nepoužíval onu techniku černé obrazovky.

Úhrnem vzato, první díl u mě překonán nebyl, nicméně na třetí pokračování se rozhodně těším. Určitě by si tento projekt zde zasloužil více ohlasů!
Vojta1122
Kronikář