Menu

Dark Angel

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Ilraen » úte 25. črc 2017 10:07:14 » Re: Dark Angel
Už nějakou dobu sleduji dění na fóru, ale až Dark Angel mě donutil se registrovat. Takovéto dílo si totiž rozhodně zaslouží komentář. Dopředu upozorňuji, že nejsem zvyklý psát hodnocení k filmům, a proto sepíši hlavně své subjektivní pocity.

Text obsahuje spoilery!

Začátek: Úvod do děje je poměrně rychlý, skvěle zpracovaná vražda. Zaujal mě vrah schovávající se za domem (myslel jsem, že bude důležitý). Do Kláštera se dostal hrdina brzy, nejsem si jistý, jestli to nebylo trochu uspěchané. Ale část v klášteře byla skvělá, ať už vyprávění o andělech nebo posedlý novic. Docela mě zajímá, co tam původně bylo navíc.

Cesta do jiného světa: Tady jsem měl skoro pocit, že Pivl chtěl ukázat většinu důležitých lokací v G2 a to se také povedlo. :)

Zaujali mě mágové, kteří ukovali meč. Zajímalo by mě, kdo vlastně byli a co bylo na meči tak významné. Scéna, jak byli bandité povražděni armádou kostlivců, mi přišla, alespoň co se týče zpracování, nejlepší z první poloviny filmu.

Cesta do chrámu: Skvělý byl samozřejmě sen, ve kterém se Martin měnil v “zombie“. Nejsem si jistý, jestli jsem správně pochopil postavu bydlící v chatrči. Byl to opravdu mág? A komu sloužil?

Vůbec si nedokáži představit, kolik práce musela dát scéna s trollem.

Konec: Příběh dostává úplně jiný rozměr. Předchozí část filmu byla dobrá, ale tato dosahuje (doufám, že to nezní hloupě) takřka profesionální kvality. Byly chvíle, kdy jsem přemýšlel, jak to tedy nakonec skončí. Konec nepostrádal skvěle udělané emotivní scény. A příběh mi připadal takový “dospělejší“.

To mě také vede k otázce: Upravoval jsi příběh při dodělávání filmu, nebo jsi měl celý příběh vymyšlený už na začátku?

Hudba: Když bylo třeba, tak tvořila atmosféru, když ne, nerušila. To z mého pohledu znamená dobrý výběr.

Co říci na závěr: Ani si nedokáži představit, kolik času a odhodlání stálo vytvoření tak obrovského díla. (Já jsem si díky tomu užil hezké dvě hodiny.) Navíc nemám představu, jak složité je točit film v Gothicu. Skládám obrovskou poklonu.

Těším se na vaše díla z Khoriniského draka a když už jsem zaregistrovaný, tak se třeba donutím napsat nějaký komentář.
Ilraen
Nováček

Příspěvekod Pivl » úte 25. črc 2017 11:55:49 » Re: Dark Angel
Ilraen píše:Dopředu upozorňuji, že nejsem zvyklý psát hodnocení k filmům, a proto sepíši hlavně své subjektivní pocity.

Jak jsme psal u Vojty, popravdě chyb ve filmu jsem si vědom sám, našel bych jich zřejmě více než všichni recenzanti tady dohromady (když nebudu počítat gramatiku a pravopis :D ) a to i protože jsem se na ty chyby byl nucený dívat asi 1000x :D Takže přesně takovéto komentáře jsou pro mě momentáně největší odměnou a děkuji ti za něj opravdu moc! Tyhle subjektivní názory mě totiž nejen oceňují, ale i velmi baví číst. :)

Ilraen píše: Docela mě zajímá, co tam původně bylo navíc.

Popravdě o nic jste nepřišli. :) Hodně čtu názory (nejen zde), že začátek je uspěchaný. Nechtějte vědět, jak dlouhý původní dialog Alexe s Pyrokarem byl, opravdu nechtějte. :D Stejně tak celý klášter. Musel jsem film někde rapidně zkrátit, protože to už by se na něj nepodíval opravdu nikdo a jelikož jsem měl problém s vymýšlením smysluplných textů a ty záběry byly prostě nudné, zkrouhl jsem klášter o dialogy asi o 10 minut. ;)

Ilraen píše:Zaujali mě mágové, kteří ukovali meč. Zajímalo by mě, kdo vlastně byli a co bylo na meči tak významné.

Ilraen píše:Nejsem si jistý, jestli jsem správně pochopil postavu bydlící v chatrči. Byl to opravdu mág? A komu sloužil?

Děkuji za super otázky a odpovím jen takhle: :)
Myslím, že bude fajn, když zůstanou řečnické, snad mě chápeš. Snad jen o meči - Kromě ochrany, kterou Alexovi poskytoval při spoustě soubojích, doporučuji pozorovat posledních 27 minut filmu a to, kde se v nich meč nachází. :)

Ilraen píše:To mě také vede k otázce: Upravoval jsi příběh při dodělávání filmu, nebo jsi měl celý příběh vymyšlený už na začátku?

Příběh jsem napsal na papír před 8 lety, o rok později jsem ho kompletně dokončil včetně všeho, co jsme mohli vidět. ;)

Ještě jednou díky za komentář i chválu, moc potěšilo obojí. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Pivl » stř 26. črc 2017 6:08:02 » Re: Dark Angel
Tak a tímto má práce na Angelovi končí. :) Doufám, že tímto vyřeším i ty poslední lidi, kteří se na film chtěli poívat a nepodívali. :) O pár minut zkrácená verze Dark Angela je tady... :)

Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » stř 26. črc 2017 13:47:57 » Re: Dark Angel
No, tak snad jen definitivní gratulace k zakončení projektu a přání, aby to přimělo lidi ke shlédnutí a okomentování :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Howky » stř 26. črc 2017 14:03:15 » Re: Dark Angel
Na tabletu to piše, že je to nedostupný, no nic, jdu zapnout PC...
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 26. črc 2017 16:36:06 » Re: Dark Angel
Tak jsem konečně shlédnul film na YT a pořád ještě lapám po dechu. Tohle je skutečně Pivlovo OPUS MAGNUM ...

Fantastický námět a příběh temný jak deprese, parádní hudba dodávající už tak dost hutné atmosféře ještě více ponurý nádech, perfektní detailní práce s postavami, monstry a bojovými scénami, to vše vkusně doladěné přidanými efekty, epický a emotivní závěr, celou dobu nějaká akce udržující diváka v napětí, střídaná s klidnějšími pasážemi dovolující vydechnout a popřemýšlet s hlavním hrdinou, současně bez nadbytečných klišé (no, ono rámcově se některým prostě vyhnout nejde, což je dáno samotným žánrem a tématem, že jo) ...

přiznám se, že jsem se občas trochu obával, že to s tím epičnem v nějaké megalomanské snaze přeženeš a ohrozíš tím celé dílo tak, že se změní v parodii na filmy o hrdinech zachraňujících svět, ale naštěstí jsi to díky své zkušenosti a vyzrálosti ustál (alespoň předpokládám, že ses musel často krotit, já bych tomu pokušení podlehnul :D ), nechal jsi příběh, ať se jakoby vypráví sám přirozeným tempem a střízlivým, nepřehrávaným stylem ... tím jsi potvrdil svou pověst tvůrce nejlepších filmů v celé historii fanartu ...

ale abys moc nezpychl z tolikeré chvály, některé dialogy byly krapet stylisticky kostrbaté, ale na nich tvoje dílo primárně nestojí, takže to ber spíše jako takovou hnidopišskou poznámku, která v porovnání s celkovým dojmem vybledne a upadne v zapomnění :D ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Pivl » čtv 27. črc 2017 21:10:28 » Re: Dark Angel
Díky moc, Empe, jsem rád, že se ti to líbí. Zatím jsem u tebe se svými díly moc úspěch neměl, tak potěší, že Angel je vyjímka. :) Děkuju moc, za až přehnanou chválu! :) Hrozně potěšilo. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod El Kamil » čtv 27. črc 2017 22:00:48 » Re: Dark Angel
Zde jsou moje dojmy s filmu. Nebude to tak strukturované a rádobyodborné jako od Vojty, ale lepší než nic, ne? :)

Narozdíl od Lordana jsem s Dark Angelem nestrávil příjemné odpoledne, ale tři večery a dvě rána, jelikož jsem večer u filmu vždycky usnul. Což ovšem je ovšem problém na straně přijímače. Mám s tím problémy celý život, ani si nedokážete představit, jaké břemeno to je. V podstatě mi to nedovoluje udržet si dlouhodobý vztah, ach jo... :lol:

Každopádně je nutné říci jednu věc: Dark Angel je bezesporu nejlepším fanartovým dílem v naší komunitě, jaké tady kdy bylo, a patří do zlatého fondu kinematografie kolem her Gothic.

Obrázek

Jak psal Vojta, s největší pravděpodobností už nikdy nic takového nepřijde. Jak stárnou hry Gothic, stárneme i my. Těžko říct, zda Pivl nebo někdo jiný, bude mít někdy znovu tolik času, aby strávil roky práce na dalším Andělovi. Když hry Gothic vyšly, většina z nás byla na základce nebo na střední, času bylo spousty, postupně do toho vlezlo víc učení, práce, holky, kluci, víc práce, manželky, děti... a lepší to nebude. Nesouhlasím s těmi sto procenty, co Vojta zmínil, spíš bych se klonil k 99.9%.

Chápu ten pocit, kdy po letech práce člověk něco dokončí. Pak je cítit jakási prázdnota. Všechno to úsilí, které jsi věnoval dosažení svého cíle, už není potřeba, film je venku a teď už jen můžeš založit ruce, sednout do křesla, dát si pivo a kochat se. Co ale dál? Člověk je nastavený nějakým směrem, jdeš za svým cílem, tvrdě pracuješ a najednou jsi ve finiši a užíváš si vítězného věnce. Je to krásný pocit, ale věřím, že tak trochu cítíš tu otázku "Co dál?". Nevím, jaké máš plány a sny, ale možná nastal čas opustit hranice definované hrami Gothic, vzít do ruky kameru a začít točit s reálnými lidmi, v reálném světě. Budeš tam mít jiné problémy než máš s Marvin módem, ale já to vidím jako tvoji přirozenou cestu. Možná mám jen špatný odhad, možná jsi to už zkoušel a nedopadlo to, ale můj dojem je, že točit filmy tě baví, a svým lajckým okem můžu říct, že v Gothicovi ti to šlo sakra dobře.

Napsal bych to jako Vojta, kdybych to uměl postřehnout a zformulovat. Dark Angel není jen důkazem toho, že umíš pracovat s hrou a naučil se pár dobře vypadajících efektů (zjednodušeně řečeno), ale že opravdu dokážeš dát dohromady námět na celovečerní film a odvyprávět ho tak, že tam není jediné hluché místo! Skvěle to vše doplnit hudbou, střihem, kamerou tak, aby z toho vyšla ta správná atmosféra. Osobně to považuju za to nejlepší na celém filmu, některé scény ve mě opravdu vyvolaly úzkost (zmíním třeba scény, kde spící postavy otevíraly oči, hrůzostrašné!), místy jsem se i trochu bál, co tam na mě vyskočí. Příběhový kotrmelec vpřed a zase vzad se povedl na jedničku a já byl do poslední chvíle napjatý, jak to dopadne. Věřil jsem v happy end, který jaksi taksi nastal. Sice takový temný happy end, ale byl to ten nejlepší možný, v jaký jsme v tu chvíli mohli doufat.

Klobouk dolů za prolínání scén. Ať už to bylo na začátku, kdy zemře Alexova žena, tak na konci, kde jeho duše bojuje s duší anděla. Celý film je prošpikován brutálními efekty. Jak jsi psal ve své zpovědi, zkoušel sis je na svých minulých filmech a je to krásně vidět. Dark Angel nám ukazuje naprosto úžasné věci. U bitky se zombiemi jsem měl pusu otevřenou až na zem, to byla naprostá paráda! Skvělá akční scéna s úžasnými změnami tempa! A tak trochu také ten superhrdinský dojem ze hry, kdy nepřátelé padají na jednu ránu! Jako další efekty bych vyzdvihl spojení magického meče, hození magického meče, teleportaci andělova služebníka, útok kouzly Martina na Alexe, magické světlo v Jharkendaru a další na které jsem už zapomněl!

Na film se rozhodně chci podívat znovu. Těším se, až ho uvidím se znalostí kompletního příběhu. Věřím, že některé scény si užiju ještě více.

Tak, nějak se ocitám na dně svých prvních dojmů. Určitě k tomu časem napíšu něco dalšího, třeba po druhém zhlédnutí. Na závěr už jen asi tohle: Pivle, blahopřeji ti k dokončení tohoto filmu. Osm let je neskutečná doba, a když k tomu připočteme, že jsi to točil na třikrát, neměl kompletní scénář a na konci jsi zapomněl texty k úvodním scénám, je to prostě heroický výkon! Je škoda, že je v této komunitě už jen zlomek lidí, co tu bylo dřív, takže se filmu nemůže dostat plné pozornosti a ocenění. Ovšem věřím, že je to pro tebe taková malá velká domů. Jak jsi psal v doprovodném textu, máš právo být na sebe pyšný! Sám víš, co jsi tomu filmu obětoval, co jsi během jeho tvorby zažil a jak jsi se za ta léta změnil. Snad tě hodnocení nás pár posledních mohykánů potěší a motivuje do další tvorby, ať už bude jakéhokoli formátu.

Za sebe mi nezbývá už nic jiného než ti vyjádřit své skromné "Díky!". Film jsem si nesmírně užil a těším se, až to probereme za měsíc osobně! :)

P.S.: Kdybys neměl ty texty vyrenderované přímo do obrazu, tak bychom ty pravopisné chyby a překlepy mohli opravit do deseti minut :). Popřemýšlej nad dabingem. Která jiná práce než tahle, by si ho zasloužila? Nemáš tam zase tolik postav... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Emperor » čtv 27. črc 2017 23:47:19 » Re: Dark Angel
Pivl píše:Zatím jsem u tebe se svými díly moc úspěch neměl,...

Dovolím si oponovat, na tvou detektivku Z temnot jsem onehdá rovněž pěl nadšené ódy ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Dolero » pát 28. črc 2017 4:55:32 » Re: Dark Angel
No tak jsem se konečně podíval. Nakonec jsem viděl film na Youtube, takže jsem zřejmě neviděl některé části filmu i vystřižené scény (jak psal Vojta), tudíž možná některé věci napíšu trošku jinak, než jsou a ještě bych se rád podíval na bonusy atd., takže kdyby bylo možné je nahrát samostatně, protože se mi těch 14 GB té spešl edice moc stahovat nechce... :)

Poznámka : Psát jsem začal ve 4:50, navíc se při psaní svých vysoce subjektivních pocitů budu znovu dívat na určité scény filmu, takže kdo ví, kdy to dopíšu a navíc se v tom určitě zamotám, takže to budu ještě k tomu předělávat, aby to dávalo smysl... :D A samozřejmě recenze obsahuje spoilery, takže heretici, kteří tento epos ještě neviděli, nechť dále nečtou.

No a teď k samotnému filmu:

Začnu tím, co jde vidět nejlépe a to je technická stránka filmu co se týká grafiky. Už dle toho, že jsi film začal natáčet před 8 lety, mi bylo jasné, že grafická stránka nebude úplně dokonalá, protože tehdy neexistoval L'HIVER mód (aby byla krajina a svět celkově mnohem hezčí) ani Direct X 11 (aby nebyl film tak zubatý, hranatý), System Pack (který opravuje proskakování textur a hromadu dalších technických neduhů) a i dohled byl nastaven pouze na maximu, co lze ve hře. Absence těchto fičur bohužel sráží film, ale jak říkám, za to ty nemůžeš, tehdy to holt neexistovalo a přetáčet hodinu scén by bylo náročné a film by tím pádem asi nevyšel, nebo vyšel, za 5 let. Proto při zběžném pohledu zanechá mnohem lepší dojem tvoje předchozí dílo "Z Temnot" (které zajisté ještě párkrát vzpomenu). Dále jsem u teleportu v Khorinisu slyšel tamní znělku a když Pyrokar procházel přes knihovnu v podzemí, tak bylo slyšel bečení ovcí, což jinak napínavé scéně ubralo na vážnosti, ale jsou to malé chyby, nic závažného.

Ovšem co lze vypíchnout jako dokonalost, jsou efekty, triky. Ty jsou naprosto skvělé a to už ze začátku filmu. Ať už to byl stínový templář, alter ego Alexandra a jeho mizení při útěku hrdiny, magický štít Martina při boji s dračími chňapavci, kouzlo "Aard" při boji se strážcem chrámu, nemrtvou stínovkou (scéna dle mě inspirovaná trailerem k Zaklínači 1, pokud se pletu, budu rád za upozornění) nebo ovládnutý novic a vražda mága v klášteře, všechno vypadalo na jedničku. Co se mi opravdu líbilo, byla bitva se zombie v chrámu (ta bojová choreografie byla skvělá), dále černý troll zabitý padajícím kamením, světlo - manželka - v Jharkendaru a především závěr filmu, boj mezi posledním temným andělem a Martinem. Jak kouzla, tak brána do jiné dimenze, jsou naprosto skvělé. Dále stojí za zmínku vytvoření meče vodními mágy či zombie ksicht Martina a temného anděla. Sic jsem doufal v nějaký pořádný masakr, jako byly například mrtvoly Z Temnot, třeba výprava paladinů v chrámu mohla dopadnout podobně (vím, jsem psychouš) :D

Co člověka trošku zamrzí je to, že jde až moc poznat původní hru. Stráže a NPC stojí na svém místě, monstra jsou tam, kde byly ve hře, nevšiml jsem si nových zbrojí (ale třeba se jen špatně dívám). Ale někdy jsi to zase dobře využil, třeba poustevníkův dům a ohniště okolo, určené na zahnání příšer. Kompozice tudíž relativně v pořádku, ale dala se zlepšit (což by zabralo kdo ví jak dlouho...).

Dalším výborným aspektem filmu je zajisté příběh. Rozhodně umíš dobře využít reálie hry a zasadit do nich nový příběh. Ze začátku to vše jako normální zápletka o záchraně světa, ale v půlce se film fakt rozjede. Opravdu jde poznat, že jsi točil chronologicky, pozdější části působí lépe, dospěleji, film prostě dospíval spolu s tebou :D
Není nouze o zajímavé zvraty. Vpravdě jsem nečekal, že protagonista bude zároveň antagonista, to se ti povedlo.
Člověk se dozví něco o historii světa, o minulosti postav, ani málo, ani přehnaně mnoho. Celkově příběh hodnotím jako velice povedený, není to Shawshank Redemption, ale to jsem samozřejmě nečekal. :P

Charaktery postav a jejich vyznění hodnotím také kladně. Nejsympatičtěji působí mladý mág Martin a já si ho osobně oblíbil a klidně bych s ním šel na nějakou výpravu taky, borec :D Co se týká hlavního hrdiny, tak je plus to, že není přehnaně kladný, má své chyby (na konci filmu zjistíme, že vlastně až moc veliké chyby). Další postavy jsou ve filmu spíše méně, ale žádná nepůsobí zbytečně a všechny mají své místo v příběhu. Další + . Btw. při čtení titulků jsem měl v hlavě hlasy postav tak, jak se mi k nim hodily, třeba Martin mluvil jako jeden můj kamarád, strašně mi ho připomněl :lol:

Bohužel poněkud horší jsou monology a rozhovory. Kromě pravopisných chyb (které já většinou přecházím) se někdy postavy vyjadřují jinak, než by dle mě pro lepší pochopení a vykreslení charakteru mohly. Osobně věřím, že kdyby dialogy psal Vojta či Wilhelm, byly by lepší, samy o sobě nejsou zlé, ovšem na Oscara nejsou...

Hudba byla ve filmu zvolená dobře, dodávala hutnou atmosféru. Při procházení hrdinů přes Jharkendar (přesně 1:00:00) začala znít jedna mně známá skladba, nezaměnitelný styl Zaklínače jsem poznal hned a velice se mi líbila, že jsem ji začal hledat (mám všechny OST od jedničky po Víno a Krev), protože jsem si ji z her nepamatoval a světe div se, objevil sem ji až v jednom ripu z trailerů :D Dále jsem poznal další hudbu ze Zaklínače, od TSFH, z Harryho Pottera. Takže výběr hudby také + .

Takže, když to shrnu celkově. Pivl, nejlepší filmař v Géčku v této komunitě, nabídl velice kvalitní dvouhodinové dílo, které muselo dát hromadu práce, rozhodně jeden z nejlepších filmů z Gothicu, které jsem kdy viděl. Ovšem musím říct, že celkově větší zážitek nabídl předchozí Z Temnot, který pořád považuju za tvé nejlepší fanartové dílo. Myslím, že je vymazlenější, konzistentnější, lepší.

9/10

PS: Film si rozhodně zaslouží dabing, uvažuj o něm...
PS2: Chtělo by to i ty anglické titulky, které ti nabízel Kamil, takový skvělý film si zaslouží vidět mnohem více lidí než-li zbytek dříve velké české Gothic komunity... :)
PS3: Osobně doufám, že změníš názor a nebudeš končit, bez tebe si tamní fanart představit opravdu neumím...
PS4: V některých věcech možná/asi nemám pravdu, takže budu rád, když mi to vyvrátíš :)

Dále už si fakt nevzpomínám, co bych poznamenal, když tak budu doplňovat pod text do EDITů, kdyby mě něco dalšího napadlo... :)
Dolero
Templář

Příspěvekod Pivl » pát 28. črc 2017 6:39:05 » Re: Dark Angel
El Kamil píše:...

Díky moc kamile za spoustu chvály! :) Jsem moc rád, že se to líbilo i tobě. :)

El Kamil píše:P.S.: Kdybys neměl ty texty vyrenderované přímo do obrazu, tak bychom ty pravopisné chyby a překlepy mohli opravit do deseti minut :). Popřemýšlej nad dabingem. Která jiná práce než tahle, by si ho zasloužila? Nemáš tam zase tolik postav... :)

Popravdě hledal jsem, jak to udělat do srt ze Sony Vegas moc se mi nepoštěstilo, ještě prohledám web a uvidíme. Nicméně o dabingu jsem dlouhou dobu přemýšlel, byla i zkouška cca 3 roky zpátky u Christiana Bassissta, ale nedopadlo to. Ono to sice není na moc herců, ale to dabování a úprava by trvala tak dlouho, že už to je pro mě prostě příliš a jsou jiné věci, které v životě stojí za to, nechci už další čas trávit Angelem. Angel je pro mě momentálně (kromě tedy možného překladu do angličtiny) uzavřená kapitola. :) Ale díky moc! :)

Dolero píše:Absence těchto fičur bohužel sráží film.

Popravdě s tebou hluboce nesouhlasím, ale jestliže tak lpíš na používání těchto dvou módu, oponovat ti nebudu. :)

Dolero píše: Z Temnot, třeba výprava paladinů v chrámu mohla dopadnout podobně (vím, jsem psychouš) :D

Angel nepotřeboval být krvák, Z Temnot krvák byl, protože cílil na jisté pocity / emoce diváka, Angel má cílit (byť je podobně tmavýa možná někde vyvolává podobnou atmosféru) na zcela odlišné. ;) :) Proto tam nebyla žádné extra brutální scénka. ;) :)

Dolero píše:Co člověka trošku zamrzí je to, že jde až moc poznat původní hru. Stráže a NPC stojí na svém místě, monstra jsou tam, kde byly ve hře, nevšiml jsem si nových zbrojí (ale třeba se jen špatně dívám). Ale někdy jsi to zase dobře využil, třeba poustevníkův dům a ohniště okolo, určené na zahnání příšer. Kompozice tudíž relativně v pořádku, ale dala se zlepšit (což by zabralo kdo ví jak dlouho...).

Noh... Holt jsem chtěl z lokací Gothica vymlátit co se dalo. Teď nějak víc nevím, kde přesně ti to vadilo. Nicméně věř, že tvoření tábora banditů mi v té době zabralo celkem dost času. (se všema těma serepetičkama co se tam válí na zemi. :D Do filmů podle mě tohle moc nepatří, to jediné, co člověk může udělat je přetexturovat celou lokaci, protože jinak musí módovat (to neumím) nebo tam ty postavy prostě naházet zmražené jak ov táboře banditů, což jsem prostě vícekrát nechtěl. ;) :) (A textur jsem měl dost jen při neustálém měnění xichtů Alexovi a Martinovi a prakticky každotýdením měnení vzhledu anděla, aby to vypadalo nějak obstojně. :D )

Dolero píše:Z Temnot, který pořád považuju za tvé nejlepší fanartové dílo. Myslím, že je vymazlenější, konzistentnější, lepší.

vymazlenější určitě ne. :D Konzistentnější určitě. :)

Moc díky za recenzi, Dolero, prakticky první surová a plochá recenze, na jaké jsme zvyklí, tak jsem rád, že se někdo našel, kdo jí napsal! :)

Edit: Bonus pro Dolera, když ho má tak rád! :D

Edit2: Omylem jsme si smazal odpověď ke kritice na dialogy - Podle mě zas tak hrozné nejsou. :D Jasně, žádná ultra dynamika v nich není, ale ani nevím, proč by ta mbýt někde měla. Možná více v těch promluvách s andělem nebo jeho přisluhovačem, ale hlavní cíl byl, aby z toho měl divák divný pocit, že to asi není všechno úplně v pohodě, ne že Pivl není v pohodě. :D Ale jak psal Kamil - Je to tím, že jsem to dělal 8 let opožděně ty dialogy. Vše je z dnešního rok ua nebo loňského, prostě jsem si nenapsal scénář s texty, jen scénář ohledně scén bez textů. Moje blbost. :) (A taky jsem technik, ne filozof jak Vojta! :D )
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Mára RockDemon » úte 01. srp 2017 17:19:56 » Re: Dark Angel
Pivle dočetl jsem tvoje psaní o tvorbě Angela v bonusovém souboru filmu ... a tak jak píšeš na konci že budeš rád za nějaké zhodnocení filmu od diváka, tak se do toho dám :)

Když jsem se na něj díval, tak hned na začátku mě hrozně chytl a i když už bylo 2 hodiny ranní a já mírně ospalej, tak ten film mě nakopl...skvělá atmosféra, výběr hudby správný, upravená grafika (asi nějakým Directem že?) se mi líbila stejně jako u tvého jiného díla " Z Temnot", takže jsem za ní byl moc rád, když jsem viděl ty efekty a souboje jak jsi měl nastříhané tak mě v hlavě znělo "JOOO to je fakt excelentní!" . Jediná věc co byla trošku "natahování" bylo víc pasáží jak běží hrdinové po těch krajinách...mě osobně to vůbec nevadilo připomínalo mi to trochu Pána Prstenů a to já rád :), ale někomu by to mohlo přijít zbytečně dlouhé než se zase něco bude dít...dále mohlo být více záběrů za denního světla... protože se film skoro celý pohybuje v nočních záběrech ovšem chápu to že to bylo kvůli atmosféře.
Takže na závěr za mě velký dík.. díval jsem se už na více Gothic filmů ať od poláků či němců, ale Angel mě jakožto Gothic film uchvátil o mnohokrát víc než jakékoliv jiné.
Tak snad tímto není konec a dočkáme se zase nějakého filmu či krátkého filmu

PS: V jednom z těch snů kde byl záběr na ten roztrhanej xicht s tou hudbou jsem nadlétl tak 10cm nad židli! :D

- Mára RockDemon
Mára RockDemon
Nováček

Příspěvekod Kristi » stř 02. srp 2017 0:56:10 » Re: Dark Angel
Som tá holka z tituliek.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » stř 02. srp 2017 1:24:30 » Re: Dark Angel
Ta obě tři? :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Kristi » stř 02. srp 2017 2:47:19 » Re: Dark Angel
Len jedna, ale za to dva krát!
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

PředchozíDalší