Menu

Návraty 2.0 Návod

Místo pro diskuzi, zákysy a jiné problémy týkající se datadisku Návraty.
Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:14:51 » Nezařazené úkoly - Jharkendar
Meč pro Abigail
Pirátka Abigail ztratila svůj meč někde v bažinách. Najdete ho u stromu poblíž močálového žraloka, který sežral Loua. Vraťte jej Abigail (350 exp), jako odměnu dostanete desku života.

Dárek pro Hannu
Úkol obdržíte od Abigail po nalezení jejího meče. Máte předat její sestře Hanně zlatý náhrdelník. V hotelu najdete místo Hanny chlápka jménem Gaspar. Od něj se dozvíte, že je Hanna ve vězení. Promluvte s Andrem (50 exp) a pak s obchodníkem Hakonem (50 exp), kterého prý okradla. Poté o tom pohovořte s Abigail (50 exp), která vám řekne, co je Gaspar zač. Vraťte se do Khorinisu a znovu si promluvte s Gasparem (50 exp) a Coragonem, od kterého kupte prsten (100 exp). Ještě si promluvte s Joem, který je do incidentu zapleten, ale po hrozbě lordem Andrem je ochoten proti Gasparovi svědčit (250 exp). Ještě si můžete promluvit s Gasparem (50 exp). Vše oznamte Andremu (300 exp), ten zatkne Gaspara a propustí Hannu, které můžete předat náhrdelník (250 exp). Prsten vraťte Hakonovi (50 exp), dostanete 100 zlata. Od Abigail obdržíte 200 zlatých.

Aligátor Jack
Poté, co s Jackem absolvujete lov, se ho můžete zeptat, proč se mu říká Aligátor. Ten vám poví příběh o tom, jak kdysi málem zemřel potom, co ho pokousal obrovský aligátor Skalozub žijící na ostrůvku blízkého jezera. Zabijte Skalozuba a informujte o tom Jacka (200 exp). Za odměnu dostanete kůži stínové šelmy.

Jednooká Elsa
Když se Grega po souboji s Ravenem zeptáte, kde piráti prodávají své zboží, řekne vám něco o městě Draki na ostrově Khorinis, o kterém jste nikdy neslyšeli. Prý se tam dá doplout pouze lodí. Při návštěvě severní pláže jste už pravděpodobně viděli zakotvenou loď (250 exp). Greg vám prozradí, že se jedná o starou loď jeho bandy - Jednookou Elsu, která je bohužel vážně poškozená a piráti jí nedokáží opravit. Máte si promluvit se Skipem (100 exp). Ten se loď pokusil bezvýsledně opravit - podle něj by části kormidla dokázal opravit pouze zkušený tesař. Od Skipa dostanete nějaké dokumenty a máte jít hledat tesaře. Na věc se zeptejte Thorbena. Ten souhlasí, ale bude chtít 2000 zlata. Dejte mu je, Thorben se ihned dá do práce. Druhý den si od něj balíček vyzvedněte. Doneste ho Skipovi (500 exp), který vám dorovná náklady. Oprava lodi bude trvat několik dní. Později běžte sa severní pláž, kde si promluvte se Skipem (1000 exp). Loď je nyní schopná plavby, byť trochu nebezpečné. Nikam však neodplujete, protože město Draki dosud nebylo do hry vloženo.

Gregovy staré předsudky
V rámci plnění úkolu Loiny zapomenuté vzpomínky najdete na severní pláži postávat Lo-u (250 exp). Postěžuje si, že Greg je pověrčivý a odmítá pustit na loď ženu, protože to znamená pohromu. Je zde bug, takže Loe můžete ihned oznámit, že může na palubu. Správně musíte nejdřív uplatit Grega 10000 zlatými (1500 exp) a pak Loe oznámit, že se může nalodit (250 exp).

Prokletá duše
Úkol dostanete poté, co sejmete z Grega prokletí (úkol Muž s prstenem). Greg vás osloví se zvláštní žádostí. Stále má určité pochybnosti, proto vás požádá, abyste našli někoho, kdo bude ochotný pomodlit se za jeho oběti. Promluvte si s Pyrokarem. Pokud máte vysokou úroveň rétoriky (60+), tak se bude vaší žádostí zabývat (pokud ne, tak Pyrokar odmítne, ale i tak se úkol splní). Musíte věnovat klášteru částku 1000 až 3000 zlata (100-300 exp). Informujte o úspěchu Grega (100-300 exp). Dostanete nějaké předměty, které se trochu odlišují podle věnované částky.

Ravenův strážce
Jakmile budete mít přístup do tábora banditů, můžete se zeptat Thoruse na brnění které má na sobě. Pošle vás pryč s tím, že ho můžou nosit pouze Ravenovy stráže. Po Ravenově smrti už tak neoblomný nebude a brnění vám dá. Kovář Crimson vám ho může pomoci vylepšit, ale musíte znát překování horších banditských zbrojí. Některé z nich vám může prodat Scatty, poté co mu dáte pivo.

Zápisky Prastarých
Myxir se domnívá, že je nemožné, aby se nedochoval nějaký text po staré civilizaci, který by byl zapsán jinak než na kameni. Knihu kupodivu najdete v prastaré knihovně v kaňonu. Dejte jí Myxirovi (1000 exp).

Proviant pro mágy
Cronos se obává nedostatku potravin. Máte mu přinést 50 kusů syrového masa. Dejte mu je (250 exp), dostanete několik lektvarů.

Obchod s piráty
Jelikož mágové vody zůstanou v Jharkendaru dlouho, pošle vás Cronos domluvit stálý obchod s piráty. Promluvte si s Gregem (100 exp). Ten to chce nejdřív probrat s ostatními hochy, pro odpověď si máte přijít další den. Druhý den od Grega uslyšíte, že se piráti dohodli na ceně 5000 zlatých (pokud máte 50 rétoriky, tak lze snížit na 2500). Dejte Gregovi peníze (500/750 exp). Pak si ještě promluvte s Cronosem (1000 exp), od kterého dostanete několik lektvarů a svitků.

Doprovodit Norta
Po domluvení obchodu s piráty vás Cronos požádá, abyste odvedli do tábora pirátů novice vody Norta. Promluvte s Nortem, který se k vám přidá. Cestou se obnoví několik kudlanek a pavouků. V táboře pirátů se s vámi Nort rozloučí (400 exp). Ještě si můžete promluvit s Cronosem.

Kouzelná runa Stavitelů
Nefarius pátrá po důkazu, že Stavitelé používali kouzelné runy. Máte se poohlédnout v místních chrámech. V Adanosově chrámu po souboji s Ravenem najdete runu vyvolání kamenného strážce. Ukažte jí Nefariovi (300 exp). Runu potřebujete v rámci úkolu Tajemství Adanosova chrámu. Až bude později zbavena své magie, tak jí můžete věnovat Nefariovi (250 exp).

Nefariův recept
Tento úkol dostanete pouze za zvláštních podmínek. Musíte mít v rámci úkolu Služba pro Joru zvolenou možnost získat elixír Eligorův plamen, ale zároveň nemít možnost jej po sehnání koupit (vše záleží na volbách dialogu u Zurise). Nefarius vás požádá, zda byste zašli do Svobodného dolu a z truhly mu přinesli recept na vzácný Elixír ledové ochrany. Po jeho dodání po vás ještě bude Nefarius chtít nějaké ingredience (200 exp) - 2 srdce ohnivého golema, 3 perly a 5 grogů. Poté, co mu vše přinesete (250 exp), obdržíte lektvar (odolnost proti magii +15).

Zvláštní ruiny
Merdarion se zajímá o rozvaliny v kaňonu, které připomínají kouzelný portál. Máte ho informovat, pokud o nich zjistíte něco více. Později, až se v rámci úkolu Tajemství Adanosova chrámu dostanete na Starověkou plošinu, budete moci Merdarionovi potvrdit jeho domněnku (500 exp).

Náhrada za Lanceho
Saturas potřebuje náhradníka za mrtvého Lanceho. Běžte do serpentin a zeptejte se Hermita, který souhlasí (150 exp). Oznamte to Saturasovi (250 exp). Ještě běžte říct Hermitovi, že ho mágové vody očekávají (50 exp).

Pozůstatek bývalé velikosti
Poté, co aktivujete portál na Starověkou plošinu, vás osloví Saturas (200 exp). Má obavy z vývoje událostí a vyzve vás, abyste zatím na plošinu nechodili. Později vás Riordian osloví, abyste mu přinesli jakýkoliv písemný záznam, který najdete v Adanosově zemi. Musíte najít 1-15 tabulek a ty pak přinést Riordianovi. Odměna se liší podle jejich počtu.

Recept na lektvar rychlosti
Po prozkoumání všech chrámů se můžete Riordiana zeptat, zda nemá nějaký další úkol. Alchymista mágů vody by rád získal recept na lektvar rychlosti, který prý má pirát Samuel. Běžte tedy za ním a recept na rychlého herynka kupte (můžete ho získat zdarma, pokud máte 50 rétoriky). Recept si přečtěte a odevzdejte jej Riordianovi (400 exp). Dostanete několik lektvarů.

Magie guru
Dostanete zadáno od Saturase po splnění úkolu Saturasovy zápisky. Saturas se zajímá o magii guru Bratrstva Spáče. Domnívá se, že víc by se mohl dozvědět v jejich bývalém táboře. Už tam vyslal jednoho nového mága vody. Máte se mu vydat na pomoc. V lese za skřetí barikádou se setkáte s Norolasem (100 exp). Ten se do chrámu Bratrstva pokoušel dostat, ale v cestě mu stály hordy nemrtvých. Bojovat s nimi by byla čirá sebevražda. Norolas byl kdysi novic mágů ohně, ale nakonec se rozhodl sloužit Adanosovi. Kdysi v klášteře četl o lektvaru, po jehož požití si vás nemrtví nebudou všímat. Recept na jeho výrobu najdete v Malbarově truhle v Horské pevnosti (klíč od ní je v tajné místnosti s démonem). Odneste recept Norolasovi (1000 exp). Budete muset jako obvykle sehnat ingredience - kost z kostlivce, mrtvé maso, černou perlu, srdce démona, vejce důlního červa, popel nekromanta a černý jetel. Poslední dvě přísady najdete v kryptě u staré Xardasovy věže - černý jetel má u sebe zombie nekromanta a urna s popelem stojí opodál. Dejte všechno Norolasovi (1000 exp), ten pro vás obratem připraví lektvar. Ať už s lektvarem, nebo bez něj, se vydejte do bývalého tábora Bratrstva. V chrámu narazíte na extrémně silného démona Morag'Bara. Důležité - zabijte jej až po obdržení úkolu Temné rituály. Pokud se vám podaří Morag'Bara porazit, tak u něj najdete Y'Berionův deník. Ten si přečtěte (2000 exp) a ukažte jej Norolasovi (2000 exp). Dejte deník Saturasovi (500 exp). Obdržíte elixír života a svitek vodní pěsti.

Tajemství magie guru
Dostanete zadáno od Saturase druhý den po odevzdání Y'Berionova deníku. Saturas zjistil, že guru posilují svojí magii pomocí bahenní trávy. Máte o této rostlině zjistit víc. Promluvte si o tom s bylinkářem Fregyalem (300 exp). Jeho chata je na útesu za Jackovým majákem. U Itu'Seda, strážce elementu kamene ve Skřetím dole, najdete zvláštní desku, kterou si přečtěte a odevzdejte jí Saturasovi. Dostanete 2 svitky ledové vlny.

Skřeti v údolí
Po obnově Innosova oka vám Vatras zadá poslíčkovskou práci. Už dlouho nemá žádné zprávy od mágů vody v Jharkendaru. Po příchodu do údolí potkáte mágy skryté v pyramidě před portálem. Od Saturase se dozvíte, že celé údolí bylo zaplaveno skřety. Pošle vás zjistit něco o jejich pozicích. Celkem je zde umístěno 6 skřetích velitelů. V každém domě jeden a v chrámu Adanose dva. Každého zabitého vojevůdce můžete nahlásit Saturasovi (100 exp). Také mu můžete oznámit vše najednou (1100 exp). Po smrti všech šesti velitelů dostanete od Saturase lektvar s permanentními účinky, liší se podle vaší frakce.

Scattyho zlato
Ve 4. kapitole potkáte skupinku přeživších banditů v jeskyni na pláži za táborem pirátů. Scatty vás pověří úkolem získat zlaté nugety, které nechal v táboře. Dá vám klíč od truhly, kterou najdete poblíž jeho bývalého stanoviště. V truhlici najdete 500 nugetů zlata. Odneste je Scattymu (200 exp), jako odměnu dostanete polovinu z nich. Pokud mu je nepředáte, budete s ním mít problémy v 5. kapitole.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:15:56 » Nezařazené úkoly - pevnost Azgan
Lov pro Ortha
Paladin Ortho v ostrovní pevnosti Azgan chce jít na lov, ale neodvážil se požádat lorda Varuse. Proto si s ním promluvte vy a souhlas oznamte Orthovi. Ten se vydá s několika rytíři na lov (150 exp) a prozradí vám trik, který zvýší vaší sílu.

Glantzův talisman
Paladin Glantz ztratil svůj měšec s prstenem. Váček se povaluje na blízké pláži u skalní stěny, poblíž několika číhavců. Uvnitř najdete prsten, který odneste Glantzovi (200 exp). Zlato si můžete nechat.

Ferdinandův posel
Paladin Ferdinand chce dvě láhve vína Slzy štěstí. Už poslal kurýra za Matteem, ale ten se dosud nevrátil. Matteo vám oznámí, že posel odešel blízkou branou neznámo kam. Kousek za vchodem do města ho najdete, pochutnává si na něm několik vlků. Vemte víno a odneste ho Ferdinandovi (250 exp). Jako odměnu dostanete jednu láhev (životy +5).

Síla tradice
Ferdinand pije víno pouze ze stříbrného poháru. Můžete mu dát jakýkoliv, ale pokud splníte úkol pro Reina, dostanete ten konkrétní. Jako odměnu vám dá černou rudu (100 exp). Můžete z něj vytlačit 1000 zlatých, ale tímto si ho znepřátelíte.

Rayneův problém
Tento úkol obdržíte, pouze pokud ještě hledáte Ferdinandův stříbrný kalich. Paladin Reyne potřebuje asistenta ve skladišti. Poptejte se okolních deseti rytířů. Nikdo mu nechce pomoci, proto jděte za lordem Varusem. Ten mu přidělí pomocníka (200 exp). Jako odměnu dostanete Ferdinandův stříbrný kalich. Pokud už je úkol pro Ferdinanda hotov, obdržíte královský šťovík.

Zámek od skladiště
Úkol obdržíte od lorda Varuse poté, co jste si promluvili s paladinem Reinem. Ztratil se klíč od skladiště a zámek je tak fortelný, že ho nikdo nedokáže prolomit. Na pláži si promluvte s Fingersem (150 exp), ten souhlasí s pomocí, pokud mu zaručíte bezpečnost. Běžte za lordem Varusem, který souhlasí (150 exp). Informujte o tom Fingerse (100 exp), který se později vydá do pevnosti. Fingersovi se opravdu podařilo zámek překonat a vyrobil nový klíč. Promluvte si s lordem Varusem (1000 exp), od kterého dostanete 500 zlata. Nyní mu klíč můžete ukrást (potřebujete 175 obratnost), nebo pro vás za 2000 zlatých Fingers vyrobí nový. Do skladiště se musíte proplížit, jinak vás jindy tak neteční paladinové napadnou.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Prastaré artefakty, Beliarův dráp, Tajemství Adanosova chrámu
Po souboji s Ravenem jděte do místnosti s teleportem, která je přímo za ním. Zde najdete několik zvláštností - kamenný artefakt, starou desku a runu vyvolání kamenného strážce. Desku si přečtěte (je psaná neznámým jazykem) a artefakt ukažte Saturasovi. Pak jděte k ruinám přímo naproti pyramidě, ve které je portál do Khorinisu. Tam najdete podstavec, na který artefakt položte. Nedaleko se aktivuje teleport do tajného údolí a v něm najdete další teleport do nové lokace.

Najdete tam tři truhly - můžete otevřít pouze jednu z nich v závislosti na vašem zaměření, ostatní vás zabijí. Zde se také setkáte s přátelským zlatým drakem – Ashtarem (500 exp). Kdysi to byl jakýsi "maskot" Jharkendarského lidu, ale nyní je po dlouhých letech osamocení překvapen z přítomnosti člověka. Desku dejte přeložit Astarovi, ten vám poradí, že s ní lze probudit mocného kamenného strážce v Adanosově chrámu. Deska potřebuje znovu získat magii pomocí runy vyvolání kamenného strážce. O draku můžete povědět Saturasovi.

Běžte do prastaré knihovny v kaňonu. Tam najdete zvláštní oltář (jakoby dvě sochy kamenných strážců spojené dohromady), u něhož můžete desku nabít (1500 exp). Runa vyvolání strážce ztratí svou magii. Nyní běžte (či se pomocí prstenu teleportujte) do centrální komnaty Adanosova chrámu. Zde můžete desku přečíst. Jedna ze soch obživne a promluví na vás (500 exp). Strážce vám nechce nic prozradit, protože vám nevěří, že jste Adanosův vyvolený. Přesvědčíte ho, pouze pokud jej dokážete porazit. To nyní nepůjde, protože je nezranitelný (téměř). Promluvte si o tom se Saturasem, který si myslí, že existuje zbraň proti kamenným strážcům, bohužel však neví nic bližšího (100 exp). Běžte za Ashtarem, který vám řekne o kladivu schopném strážce zničit (200 exp). Máte hledat v chrámech Jharkendaru. V jednom z nich (náhodně) se kladivo povaluje na oltáři. Běžte zpět do Adanosova chrámu a strážce zabijte. Najdete u něj další kamennou desku a runové srdce. Ukažte desku Ashtarovi (400 exp), který vám řekne o Starověké plošině. Portál vedoucí na Starověkou plošinu aktivujete pomocí runového srdce. Běžte do knihovny v kaňonu a tam použijte magickou kouli na podstavci. V celém kaňonu se objeví nezranitelní kamenní strážci a portál bude aktivní. Na Starověké plošině vypátrejte Ravena a seberte mu Beliarův dráp.

Ukažte Dráp Ashtarovi (100 exp). Zbraň je poškozena, protože z ní unikl arcidémon Senyak, který propůjčoval meči nevídanou moc. Drak pro vás může Dráp zničit (nedoporučuji), ale má s ním i jiné plány. Ashtar vás pověří úkolem najít elementy, pomocí kterých můžete vyrobit mocnou zbraň – kouzlo Kříž elementů. Ta vám má posloužit ke zničení arcidémona Senyaka. Také se máte pokusit získat kouzlo Mora Ulartu, kterým můžete polapit Senyakovu duši a uzavřít ji do Beliarova drápu. Zbraň pak získá svou původní moc.

Běžte za Xardasem (můžete jít i za Creolem, rozhovor bude pokračovat jen u jednoho z nekromantů) a zeptejte se jej na kouzlo Mora Ulartu. Dozvíte se, že vám jej může darovat Beliar, ale určitě bude chtít nějakou protihodnotu. Napadá ho amulet z Triramaru, který někde ukryli paladinové. Vydejte se do města, kde kousek od kasáren (na plácku kam utekl Rangaru) potkáte paladina Melchiora. Vyprovokujte ho k souboji, po uštědřené lekci je ochoten vyměnit informaci o amuletu za vaše mlčení o jeho alkoholismu (250 exp). Dozvíte se, že amulet je ukryt na ostrově Etlu, na který mají přístup pouze paladinové pověření lordem Hagenem. Pokud se vám nepodaří informaci od Melchiora získat, můžete na něj žalovat u lorda Hagena. Ten vám uvěří pouze pokud patříte k "důvěryhodnému" cechu (250 exp) - mágům ohně nebo vody a k paladinům. Pokud máte informaci o Etlu, běžte za Hagenem a ukradněte mu klíč od portálu. Potřebujete 100 obratnosti.

Dar šílence
Znovu se stavte za Xardasem s tím, že víte, kde je amulet ukryt (200 exp). Potřebujete pomoc s paladiny, kteří střeží ostrov před vetřelci. Xardas vám poradí, že by vám s tím mohl pomoci Beliar. Jděte nahoru k soše Beliara a žádejte pomoc. Měl by se vám zjevit vyslanec Beliara Zigos (nefunguje u mága ohně a paladina, musíte mít kladnou karmu u Beliara, také vyhoďte Beliarův dráp z inventáře, jinak se vám místo Zigose zjeví Senyakův sluha). Souhlasí s podporou, pokud zabijete šíleného démona Fellangora, který je u Beliara v nemilosti. Dá vám také amulet a řekne slova, která máte použít při rozhovoru s démonem. Jděte na místo, kde byl v G2 Dragomir, tam najdete spálenou chatu a v ní démona v podobě Fellana. Nasaďte si amulet a řekněte příslušná slova (100 exp). Fellangor se přemístí pryč. Nyní už to nebude tak jednoduché, musíte ho najít ještě dvakrát – v podobě Eleny (trasa) a Ruperta (trasa). Možných stanovišť je 24, každou hodinu se Fellangor přemístí někam jinam. Po jeho třetím nalezení máte na výběr – buď splnit Zigosův úkol (200 exp), nebo Fellangora pustit. Prý vám dá něco, co vás učiní mocným. Dostanete celkem dobrý prsten (liší se podle toho, zda hrajete za válečníka či kouzelníka). Pokud Fellangora zabijete, Zigos vám prozradí tajná slova vázající se k amuletu, který jste od něj dostali už dříve (1000 exp). Pak budete schopni na sebe vzít podobu Salentina (200 exp), trosečníka na ostrově Etlu. Paladinové jej zde tolerují a nechají ho volně procházet po jejich táboře. Pouze místnost s klíčem je pro něj tabu, tak se připravte na rychlý ústup. V Salentinově podobě nemůžete bojovat, když někoho zasáhnete zbraní nebo použijete kouzlo, iluze se rozplyne.

Nyní musíte vyzvednout amulet z Triramaru z ostrova Etlu. Vchod najdete v jeskyni u jezera v blízkosti černého trola, za sběrači bažinné trávy. Pomocí Hagenova klíče odsuňte kamenné dveře a použijte teleport (nevstupovat pokud nejste dost silní, cesta zpět vede přes zástupy rozzuřených rytířů). Na pláži sídlí paladinové, pokud se k nim přiblížíte, chovají se nepřátelsky. V největší budově najdete pokladnici, která obsahuje klíč ke kapli s amuletem. Paladiny můžete pozabíjet (výrazně mění přízeň ve prospěch Beliara a v neprospěch Innose), či klíč ke kapli ukrást - s lektvarem černá mlha nebo v podobě Salentina to jde bez problému. Běžte ke kapli střežené duchy paladinů a seberte amulet (nezkoušejte nasazovat). Je tam také páka, kterou odsunete mříž k teleportu z ostrova.

Oznamte Xardasovi, že se vám podařilo ukrást amulet z ostrova Etlu (250 exp). Poté běžte nahoru k soše Beliara a zkuste nabídnout amulet, měli byste dostat runu Mora Ulartu. Pokud vám Beliar nevyhoví, tak si u něj navyšte přízeň. Informujte Xardase, že se vám podařilo runu získat (100 exp). Xardas vám prozradí, jak Mora Ulartu funguje. Po prvním použití kouzla na nějakou bytost runa zmizí. Nyní můžete ze zabitých lidí, skřetů a některých netvorů automaticky vyjmout kámen s duší. Kameny lze obětovat Beliarovi, odměny se různí podle vaší gildy a jejich počtu. Můžete s nimi také vylepšovat Beliarův dráp.

Nastal čas sehnat všechny elementy. Element vody najdete v Opuštěném dole nad chodbou vedoucí z HÚ do Khorinisu, element ohně ve Starém dole, element temnoty v Zatopené věži a element skály ve Skřetím dole. Tam se dostanete v rámci pátrání po ztraceném paladinovi Wenzelovi. Nejdřív si musíte získat důvěru Ur-Thralla, vůdce skřetů ve Skřetím městě. Každý element střeží jejich ochránce. Poté, co se zmocníte elementu temnot, vám cestu k východu ze Zatopené věže zablokuje temný démon. Pokud již ovládáte jazyk démonů, osloví vás a představí se vám jako Shemron. Neslouží Beliarovi a jeho posláním je chránit element. Chce ukradený artefakt zpět a zaútočí na vás. Pokud jste již obdrželi úkol od Strážce Stonnose, nechá vás nerušeně odejít. Každopádně je lepší jej zabít.

Vraťte se za Ashtarem a oznamte mu, že máte všechny elementy (500 exp). Drak se obětuje, protože potřebujete jeho srdce k výrobě kouzla Kříž elementů. Dá vám také roh, kterým arcidémona přivoláte (držte klávesu pro akci + šipku nahoru). U runového stolku vyrobte kouzlo (poškození 9999, použitelné jednou). Najděte si vhodné místo a přivolejte Senyaka (500 exp). V dialogu má možnost použití Mora Ulartu. Zabijte jej a vyjměte kámen s duší (doporučuji si pošetřit Kříž elementů na jiného protivníka, Senyaka si snadno někde zaseknete). Informujte Xardase, že jste získali kámen s duší Senyaka (300 exp). Duši lze uvěznit v Drápu (meči i runě) a tak jej vylepšit (pozor na bug - viz Ztracené údolí). Můžete ji také obětovat Beliarovi (bonus životů a zkušeností podle vaší gildy). Další možností je duši osvobodit a zabít (hrdinský bonus 1). Za nekromanta si duši ponechejte, bude se hodit v rámci úkolu Hledání ztracených receptů.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:17:56 » Cesta do Spáčova chrámu, Údolí stínů
Spáčův chrám, Ulu-Mulu, Pomoc Tarrokovi
Tento úkol vám zadá Xardas hned na začátku hry. Domnívá se, že je nutné vrátit se pro Uriziel, který může výrazně pomoci při boji s draky. Po získání přístupu do Hornického údolí běžte ke vstupu do Spáčova chrámu, který je zablokován ohnivou bariérou. Dostanete zápis do deníku. Jděte se na to zeptat Xardase, který nezná odpověď, akorát vám poradí promluvit si se skřety (zkušenosti závislé na kapitole).
Na problém se zeptejte Ur-Shaka, kterého najdete nedaleko staré Xardasovy věže. Pokud s vámi nemluví, z důvodu zabití šamana Hosh-Paka, tak na něj začarujte kouzlo zapomnění. Ur-Shak bude zase kamarád (500 exp). Dozvíte se od něj, že jedinou možností ke vstupu do Spáčova chrámu je souhlas skřetů ze Skřetího města. Budete potřebovat Ulu-Mulu, proto vás Ur-Shak pošle za skřetem jménem Tarrok, kterého najdete u zřícené věže, poblíž bývalé Cavalornovy chatky. Tarrok se zranil při boji s kostlivci, proto mu musíte dát skřetí léčivý lektvar (200 exp). Pokud nemáte, můžete skočit za Ur-Shakem, ten vám jej dá. Požádejte Tarroka o výrobu Ulu-Mulu. Budete potřebovat stejné věci jako v G1 – roh stínové šelmy, jazyk ohnivé ještěrky, zub močálového žraloka a tesák trola (200 exp).

Nyní je čas navštívit Skřetí město. Vstup najdete v blízkosti trolího kaňonu, kde bylo kdysi ohnisko. Farrok vás za vůdcem skřetů Ur-Thrallem nepustí, dokud si mezi skřety nevybudujete dostatečnou reputaci. Po splnění úkolu Žoldák skřetů si promluvte s Ur-Thrallem (200 exp). Nyní musíte splnit třetí úkol šamana Hush-Nara (Temné rituály), aby vás Ur-Thrall vpustil do Skřetího dolu v rámci hledání ztraceného paladina Wenzela (úkol Postrádaní). Navíc potřebujete 50 dovednost rétoriky a říct správné odpovědi. Ve Skřetím dole zabijte démona Irh'Tara (úkol Dolní šachta), po jehož smrti vám Ur-Thrall dá povolení ke vstupu do Spáčova chrámu.

V chrámu se toho mnoho nezměnilo. Nyní musíte sehnat čtyři krystaly, které u sebe mají nemrtví šamani. Pomocí krystalů můžete odsunout mříž, která vám brání ke vstupu do nejsvětějších prostor v chrámu. Na místě, kde jste posledně svedli boj se Spáčem, potkáte nekromanta Hoshkara. Dozvíte se, že se pokouší přivolat Spáče zpět do tohoto světa. Poté se s ním pustíte do boje. Když Hoshkarovi klesne zdraví na 50%, tak se teleportuje o kus dál a vyléčí se. Navíc se v okolí pokaždé objeví nějací kostlivci či démoni. To se stane čtyřikrát, poté konečně můžete toho bastarda zabít. Najdete u něj Uriziel (poškození 340 zbraněmi a 150 magií, snižuje nepřátelskou zbroj o 25%), masku Spáče, část mocné hole a různé další cennosti. Také seberte klíč, který pasuje k truhle pod sochou Spáče.

O vašem úspěchu informujte Ur-Shaka (300 exp). Od Ur-Thralla dostanete jako bojovník skřetí brnění, kouzelník obdrží runu. Ur-Thrall vás také pošle do Údolí stínů. Ještě se běžte pochlubit Xardasovi (200 exp). Pokud jste mág, Xardas pro vás může vyjmout runu z Uriziela (základní poškození jednoho cíle 750, vyžaduje 75 many a 4. kruh magie). Můžete také Xardasovi dát masku Spáče (2000 exp), který pro ní zkusí najít využití. Pokud si masku budete chtít ponechat, tak jí Xardas upraví, abyste jí mohli používat. Pokud o Uriziel nemáte zájem, tak jej můžete za dobrou cenu prodat Rejnarovi.

Ur-Thrallova pomsta
Máte se vydat do Údolí stínů a zabít černého draka Azgalora. Ur-Thrall vám dá elixír síly a dva kouzelné kameny, pomocí kterých se dostanete k teleportu do Údolí stínů. Je to předělaná oblast z okolí pyramidy v Khorinisu, ale mnohem temnější a nebezpečnější. V blízké jeskyni potkáte skupinku lovců. Promluvte si s jejich starším, Elvaysem. Od něho se dozvíte legendu o Oku hněvu, pomocí kterého můžete přivolat Azgalora. Od lovce Emnola získáte informaci o nedalekém táboře, ve kterém stále přebývají duchové skřetů.
Navštivte tábor a promluvte si s šamanem Ur-Khanem, kterého najdete na kopci proti vchodu do tábora. Od něj se dozvíte o knize, ve které se popisuje rituální vzývání Velkého stínu. V pravé chodbě v jedné z jeskyní (zkoušky ohně) potkáte stínového lorda Dakata. Od něj získáte klíč k blízkým truhlám, v nichž najdete poškozené Oko hněvu a Ur-Khanův talisman. V levé chodbě najdete v truhle knihu s receptem na obnovu moci Oka hněvu (také potřebujete Dakatův klíč). K přečtení je nutná znalost jazyka démonů. Pokud jej neovládáte, můžete jít za Elvaysem (100 exp), který vás pošle za skřety. Promluvte s Ur-Khanem, ten vám knihu přeloží (300 exp). Dozvíte se, že k obnově moci Oka hněvu potřebujete tři složky – krev démona, krev skřeta a 5 hrudek síry. Jděte za Ur-Khanem a ukažte mu Oko hněvu (100 exp) a také mu vraťte jeho talisman (200 exp). Na oplátku dostanete klíč od truhlice (500 exp), kterou najdete v jednom ze stanů v dolní části tábora. Truhla obsahuje ampulku s krví skřeta.
Dále jděte do malé knihovny (v G2A tam byli stínoví válečníci a sekáč draků), kde narazíte na prokletého kněze Ihyala, u něhož je klíč od truhly s krví démona. Také je tam kniha na podstavci, ze které se dozvíte tajná slova pro aktivaci Oka hněvu.
Promluvte si s náčelníkem Ur-Gromem, který postává před jedním ze stanů v táboře skřetů. Poradí vám, že v boji s Azgalorem vám může velice pomoci kuše Executor (poškození 1500, 50 šipek), kterou najdete v Městě mrtvých (vstup nedaleko místa, kde je v Khorinisu Kruh slunce). Narazíte tam na Izulga, Strážce smrti, na kterého působí pouze magie a stříbrné zbraně. Kuši střeží zombík Niorret, na kterého také běžné zbraně neúčinkují. Můžete se jej zbavit pomocí Executoru. Nález kuše oznamte Ur-Gromovi (200 exp).
U Elvayse najdete alchymistickou kolonu, u které obnovte moc Oka hněvu. Poté jej u svatyně (Kruh slunce) použijte (100 exp). Kousek od vás se na kopci objeví Azgalor. Běžte si s ním promluvit a připravte se na opravdu tuhý boj. U Azgalorovy mrtvoly najdete různé vzácnosti a skvělou zbraň podle vašeho zaměření. Dejte Azgalorovo srdce Ur-Thrallovi (2000 exp). Také mu můžete říct o jeho bratrovi a získat milost pro Ur-Shaka.

Lidé v údolí
Promluvte si se strážcem jeskyně Djugem a pak s Elvaysem. Padne myšlenka, že by Ur-Thrall mohl povolit lovcům projít Skřetím městem, pokud byste zabili černého draka. Po Azgalorově smrti si promluvte s Elwaysem (200 exp). Informujte ho o zlomení kletby skřetů v blízkém táboře. Elways se rozhodne, že lovci údolí opouštět nebudou a vás vyšle vyjednat se skřety příměří. Promluvte s Ur-Gromem a kladnou odpověď předejte Elwaysovi (300 exp). Dostanete desku obratnosti.

Trénink se štítem
Pokud nesete štít, tak vás Nash bude učit zacházet s ním, výměnou za 50 kusů syrového masa (500 exp).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:18:45 » Úkoly ve Skřetím městě
Vstup do Skřetího města najdete poblíž místa, kde byl v G1 trolí kaňon. Před vstupem si pořiďte Ulu-Mulu. Získáte jej v rámci hledání cesty do Spáčova chrámu. Velká část skřetů neovládá lidskou řeč, proto se naučte jazyk skřetů ze svitku, který najdete v bývalé Xardasově věži nebo od Ur-Shaka. Pokud nesete Ulu-Mulu, tak nesmíte v blízkosti skřetů používat kouzla ani zbraně na dálku. Ve Skřetím městě nesmíte otevírat skřetí truhly, jinak začnou být jejich majitelé agresivní. Se skřetí zbrojí či róbou můžete používat kouzla i jakékoliv zbraně a otevírat skřetí truhly. Po přijetí Farrokova úkolu začnete mezi skřety sbírat reputaci pro přístup za Ur-Thrallem. V té době nesmíte zabíjet žádné skřety, ať jsou kdekoliv, jinak vám klesne reputace o 1.

Žoldák skřetů
Dostanete zadáno od Farroka poté, co budete požadovat přístup za Ur-Thrallem z důvodu povolení vstupu do Spáčova chrámu (100 exp). Pro splnění úkolu musíte nashromáždit alespoň 80 bodů reputace mezi skřety. Pak vás Farrok pustí za Ur-Thrallem (2000 exp).

Farrokova válečná trofej
Farrok bude chtít hlavu lidského válečníka. U tajné chodby do Khorinisu najdete několik dezertérů. Promluvte si s jedním z nich (150 exp) a pak je zabijte. Seberte hlavu jejich šéfa a odneste jí Farrokovi (+10 reputace u skřetů).

Flaška grogu
Strážce vstupu do Skřetího města Vakh Grosh po vás bude chtít najít flašku grogu, která mu spadla do propasti pod mostem. Seberte láhev s grogem a odneste jí Vakh Groshovi (250 exp, +5 reputace u skřetů).

Lov Muritana
Pokud jste v 1. kapitole zachránili Ur-Karrase, tak se s ním znovu setkáte ve Skřetím městě (50 exp). V rámci získání respektu mezi skřety pro vás bude mít několik úkolů. Ur-Karras byl v Khorinisu na lovu mocné stínové šelmy Muritana, ale selhal. Vy máte jeho úkol dokončit a přinést mu Muritanův jedovatý tesák. Pokud už jeden máte, tak ho Ur-Karrasovi zatím nedávejte. Muritana najdete v jeskyni, jejíž vchod je v údolí mezi branami města Khorinis. Seberte jeho tesáky a dejte jeden z nich Ur-Karrasovi (500 exp, +10 reputace u skřetů).

Ur-Karrasova zpráva
Ur-Karras vám dá dopis pro Nag-Shora. Nyní máte dvě možnosti:
1. Dejte dopis Nag-Shorovi, náčelníkovi tábora v horách (100 exp). Když vylezete na plošinu nad Spáčovým chrámem, tak se držte vpravo a měli byste tábor najít. Vraťte se za Ur-Karrasem (500 exp, +15 reputace u skřetů).
2. Dejte dopis Garondovi (1000 exp). Dostanete elixír života. Nyní musíte rychle zabít posla, kterého najdete poblíž místa, kde byla mrtvola domobránce Dena. Pokud to neuděláte (nebo to neuděláte včas), tak se Ur-Karras dozví o vaší zradě. Vraťte se za Ur-Karrasem a řekněte mu, že se vám nepodařilo dopis předat.

Zvláštní klíč
Úkol dostanete, pokud klepnete na klíč, který jste sebrali od skřetího posla. Máte najít truhlu, ke které klíč pasuje. Ta je na skále s obytnými jeskyněmi, před kterými stojí Ur-Karras. V truhle najdete elixír síly a tabulku obratnosti (500 exp).

Jídlo paladinů
Od Ur-Karrase můžete přijmout úkol, ve kterém vás pošle na hrad vypálit paladinům zásoby. Běžte do skladiště a pomocí pochodně (klávesa 6) podpalte bedny. Informujte o tom Ur-Karrase (500 exp, +20 reputace u skřetů).

Těžká volba
Poslední úkol od Ur-Karrase. Nemusíte jej přijmout. Ur-Karras po vás chce, abyste zničili skupinu paladinů za skřetí palisádou. Paladiny najdete v jeskyni pod zbořeným klášterem, vede je Albert. Všechny je pozabíjejte a vraťte se k Ur-Karrasovi (1000 exp, +25 reputace u skřetů).

Získání respektu Tag-Nora
Poté, co jste dostali první úkol od Ur-Karrase, si můžete pohovořit s nejlepším lovcem skřetů Tag-Norem. Ten vám nedůvěřuje. Musíte mu přinést nějakou vzácnou zvířecí trofej. Dejte mu kůži černého trola nebo tesák Muritana nebo osten Ishi-Kurata (rozdílné zkušenosti a reputace). Ishi-Kurat je drakoidní nominální ještěr, kterého najdete na Starověké plošině. Tag-Nor vás nyní bude učit kuchat zvěř a střílet z kuše.

Zbraň velkého lovce (těžká a legendární obtížnost)
Tag-Nor se nabídne, že vám pomůže vyrobit skvělou kuši. Nesmíte předtím splnit úkol pro Strážce Keliose. Musíte přinést Tag-Norovi:
- 100 hrudek magické rudy (200 exp)
- černou rudu (50 exp)
- tropické dřevo (100 exp) - leží na dně propasti na cestě do tábora pirátů v Jharkendaru.
- šlachu pumy (150 exp) - tu už zřejmě máte od pumy v jharkendarském kaňonu.
- talisman velkého lovce (1000 exp) - najdete jej v truhle za mříží ve Skřetím hřbitově.
- roh černého jeskynního trola (250 exp) - na toho narazíte v Údolí stínů či na Starověké plošině. Musíte umět vyjmout roh stínové šelmy.

Poté, co jste předali všechny věci Tag-Norovi (500 exp), musíte najít někoho, kdo je schopný vyrobit opěrku kuše. Promluvte si s Haradem (100 exp), který vás přesměruje za tesařem. Zeptejte se na věc Thorbena (200 exp), který vám za 1500 zlatých poradí, jak na výrobu kuší. Poté se vraťte za Tag-Norem, který vám dá zpět všechny potřebné součásti a návod na výrobu kuše, který si přečtěte (150 exp). Potom si promluvte s Viperem (350 exp), který vás poučí o výrobě ingotů z čisté magické rudy (nutná znalost tavení rudy). Na alchymistické koloně zpracujte šlachu pumy s pomocí krysokrtího sádla a na pracovním stole u Thorbena vyrobte základ kuše. Nyní musíte najít speciální tavírnu. Ta je v Jeskyni ohně, kam se dostanete pouze jednou - při zkoušce Strážce Keliose. Nejprve musíte slít čistý rudný ingot, jehož kvalita závisí na výrobním postupu. Nejlepší varianta:
1. vyberte 2. možnost
2. vyberte 1. možnost
3. přidejte 4 hrudky černé rudy
4. vyberte 3. možnost
Potom na magické kovadlině vykovejte kuši (500-3000 exp). Její kvalita závisí na kvalitě rudného ingotu. Ukažte kuši Tag-Norovi (1000 exp, +10 reputace u skřetů). Pokud jí nepotřebujete, tak jí můžete přenechat Tag-Norovi (3000 exp). Za odměnu vám poradí, jak si zvýšit sílu (+10), obratnost (+10) či zdraví (+100).

Hartův starý meč
Nedaleko skřetí arény potkáte lidského válečníka Harta. Je to zajatec a gladiátor. Nevyhovují mu skřetí zbraně, rád by proto získal svůj starý meč. Ten nechal nabrousit na hradě v HÚ, ale než si ho stihl vyzvednout, tak jej chytili skřeti. Meč najdete v hradním skladišti, je schovaný za bednami. Dejte ho Hartovi (350 exp), který vám poradí trik, jak ovládat jednoruční zbraně (+2%).

Kniha pro Hush-Nara
Šamana Hush-Nara najdete v jedné z chodeb na druhé straně teleportu, který je u skřetí arény. Hush-Nar se zajímá o lidskou kulturu, rád by získal nějakou knihu, kde je popisovaná slavná bitva. Můžete mu přinést Obranu jižních zemí, kterou najdete v knihovně v bývalé Xardasově věži (300 exp, +15 reputace u skřetů). Hush-Nar vám naopak řekne něco o skřetech.

Dračí páni
Tento úkol dostanete do 3. kapitoly od Hush-Nara po donesení knihy. Můžete se šamana ptát na nejrůznější otázky, také na draky. Něco vám řekne a pro zbytek odpovědí si zajděte ke Xardasovi.

Skřetí svatyně
Druhý Hush-Narův úkol. Máte se jít pomodlit ke skřetím svatyním (4x 100 exp). Poté se vraťte za Hush-Narem (500 exp, +20 reputace u skřetů). Svatyně najdete:
1. U tábořiště Ur-Shaka nedaleko staré Xardasovy věže.
2. V táboře skřetů vysoko v horách.
3. U mostu nedaleko palisády směrem ke Skřetímu hřbitovu. Tady může být problém sochu zaměřit, ale jde to.
4. V ruinách kláštera za skřetí palisádou. Musíte kus vyšplhat a na plošinu se sochou skočit s pomocí akrobacie.

Temné rituály
Třetí Hush-Narův úkol. Budete posláni pátrat po skupině válečníků, kteří se vydali do velké bažiny (bývalý tábor Bratrstva Spáče). Na začátku bažiny potkáte Thor Dahla a několik válečníků (200 exp). Nemusíte mít nasazené Ulu-Mulu. Řekněte Thor Dahlovi, že vás poslal Hush-Nar (+5 reputace u skřetů). Dozvíte se, že skřeti chtějí v bažinách vztyčit novou svatyni předků, ale v chrámu se usídlilo zlo. Thor Dahl vás pošle zpátky za Hush-Narem se vzkazem, že potřebují víc válečníků (tuto část můžete vynechat, pokud jste hodně silní). Hush-Nar vás přesměruje s požadavkem za Ur-Thrallem (300 exp), který nemá jinou možnost a žádosti vyhoví. V celém táboře v bažinách se objeví veliké množství skřetů. Zvlášť v chrámu se koncentrují ti nejsilnější skřetí válečníci. Měli by si poradit i s démonem Morag'Barem, i přes jeho ohromnou sílu (pokud jste předtím pobili jeho kumpány, což doporučuji). Po démonově smrti si promluvte s Thor Dahlem (1000 exp) a Hush-Narem (500 exp, +50 reputace u skřetů). Mág dostane šamanskou róbu. Pokud jí máte oblečenou, tak na vás skřeti nebudou útočit. Také dostanete od Ur-Thralla povolení k návštěvě Skřetího dolu.

Meč pro vůdce
Kováře Hash-Tora potkáte v chodbě napravo od strážce vstupu do města Vakh Groshe. Musíte si nejdřív promluvit se správcem arény Ur-Kanem. Hash-Tor vyrábí skvělý meč pro Ur-Thralla, ale chybí mu 5 hrudek černé rudy. Dejte mu je (1000 exp, +10 reputace u skřetů). Hash-Tor vás s mečem pošle za Ur-Thrallem. Tam musíte nejdřív získat přístup. Dejte meč Ur-Thrallovi (200 exp) a vraťte se za Hash-Torem (500 exp).

Skřetí zbraně
Hash-Tor vás bude učit kovat skřetí zbraně, pouze pokud se s nimi naučíte zacházet. Bojovat se skřetími zbraněmi se můžete naučit od Ur-Taka ve Skřetím dole, pokud porazíte jeho bratra Umraka v aréně. Pak si promluvte s Hash-Torem (500 exp).

Mor Dar
Ve Skřetím městě narazíte na arénu. Šéfuje jí válečník jménem Ur-Kan. V aréně nemůžete používat kouzla či luky/kuše, jinak vás skřeti napadnou. Před bojem si můžete nasadit jakoukoliv melee zbraň, ale hned po souboji jí vyměňte za Ulu-Mulu. Ne-bojovníkům doporučuji použít nějakou otrávenou zbraň (+ nasazený Muritanův tesák). Za každého poraženého soupeře si zlepšíte reputaci u skřetů o 5. O dalších 40 bodů reputace si polepšíte, pokud se stanete mistrem arény.
1. Dagrag - nepříliš silný skřet, ale jako s jediným při boji musíte používat Ulu-Mulu. Například kouzelníci zde můžou mít potíže. Paradoxně to může být nejtěžší soupeř. Nedostanete žádnou odměnu (300 exp).
2. Gunnok - za jeho poražení dostanete od Ur-Kana 2 léčivé elixíry (400 exp).
3. Turuk - odměnou je černá perla (400 exp).
4. Hart - lidský válečník, asi nejsilnější protivník. Dostanete kůži černého trola (500 exp).
5. Ur-Trok - obdržíte elixír síly (600 exp).
6. Umrak - nejsilnější skřet. Dostanete Grah Shah - opasek zvyšující sílu o 20 (1000 exp).

Stíny minulosti (těžká a legendární obtížnost)
Dostanete zadáno od Ur-Thralla po získání povolení k návštěvě Spáčova chrámu a po splnění úkolu Lov Muritana. Když se Ur-Thralla zeptáte, na co potřeboval tesák Muritana, tak vám poví o legendárním skřetím náčelníkovi Nag Dumgarovi, pod jehož vedením byl vybudován Spáčův chrám. Později se z něj stal zlý démon a Ur-Thrall věří, že by proti němu mohl účinkovat jed z Muritanova tesáku. Vydejte se do Spáčova chrámu. Nedaleko místa s několika výsuvnými pilíři najdete starou skřetí tabulku, kterou si přečtěte (150 exp). V malé místnosti v budově, která je před mostem vedoucím do centrálních částí chrámu, najdete skřetí poznámku. Dočtete se cosi o zlém skřetím šamanovi Xash-Gorovi (150 exp). Běžte do staré Xardasovy věže, kde na stolku v horní místnosti najdete deník, z něhož se dozvíte další podrobnosti o šamanovi (150 exp). Nyní musíte zabít nemrtvého šamana Xash-Gora ve Skřetím hřbitově, můžete to zkombinovat s úkolem pro Strážce Demose. Najdete u něj obětní dýku Sotha. Běžte informovat Ur-Thralla, že víte, jak se vypořádat s Nag Dumgarem (250 exp). Nyní se můžete nabídnout, že se s démonem vypořádáte osobně. Naposledy prý byl viděn v Horské pevnosti. Nag Dumgara potkáte v jedné z místností v přízemí. Po krátkém hovoru (300 exp) se pustíte do boje. Nag Dumgar je netečný proti všem typům poškození, pouze dýka Sotha účinkuje. Po Nag Dumgarově smrti o všem informujte Ur-Thralla (2500 exp), dostanete skřetí elixír (síla +2).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:19:51 » Úkoly ve Skřetím dole
Abyste se dostali do Skřetího dolu, musíte získat zvláštní povolení od vůdce skřetů Ur-Thralla v rámci pátrání po ztraceném paladinovi Wenzelovi (úkol Postrádaní). Je nutné zvolit správnou volbu dialogu, mít 50 rétoriky a splněný úkol Temné rituály.

Dolní šachta
Kopáč Rolland se zmíní o spodní části dolu, kde už se netěží a celkově je to velmi podivné místo. Pošle vás za tavičem rudy Hildurem. Ten vám poradí promluvit si o tom s Grokem, starým skřetem, který jako jediný zažil dobu, kdy byl spodní sektor dolu opuštěn. Pokud jste dali Grokovi elixír síly, tak vám řekne, že skřeti dolovali příliš chamtivě a příliš hluboko, až probudili velkého a zlého démona (200 exp). Požadujte povolení vstupu po šéfovi dolu Ur-Dagarovi. Když se Ur-Dagar dozví, že jste zabili démona Morag'Bara v bažinách, tak vás pošle za Ur-Thrallem (250 exp). Promluvte si s Ur-Thrallem, který dá povolení ke vstupu do dolní části šachty a vyšle tam bojovníky. Informujte o tom Ur-Dagara (100 exp). Můžete si vyzvednout Ur-Taka, který se chce přidat k útoku na démona. Nyní běžte k plošině s rumpálem, kde si promluvte s vůdcem elitních válečníků vyslaných Ur-Thrallem. Dostanete klíč od navijáku. Spusťte se na plošině do spodní části šachty. Narazíte tam na různé nemrtvé a démony, ale vaši spolubojovníci jsou silní chlapíci a odvedou hodně práce. Proti démonovi Irh'Tarovi však nemají moc šancí. Tento démon je další z extrémně silných oponentů. Nelze jej odlákat na nějaké příhodné místo, protože se brzy přemístí na svojí původní pozici. Můžete se pokusit vyskočit na jednu ze soch v aréně, ale je to obtížné. Potom, co zabijete Irh'Tara a Itu'Seda, strážce elementu kamene, si promluvte s Ur-Dagarem (2000 exp) a Ur-Thrallem (200 exp). Dostanete povolení ke vstupu do Spáčova chrámu.

Útěk otroků
Rolland vám řekne, že otroci o útěku ani nepřemýšlejí. Bez zbraní se nemůžou pustit do boje s elitními skřety. Rolland vás pošle za Ferdem, který vám může povědět o tom, jak se kdysi část otroků pokusila o útěk. Po splnění jeho úkolů vám Ferd poví o nezdařilém útěku (150 exp) a pošle vás za Crowem. Zeptejte se jej na paladina Wenzela. Crowe vám s Wenzelem domluví schůzku, pokud si u kopáčů vybudujete dostatečnou důvěru (250 exp). Po odlákání stráže si v Nutsově jeskyni promluvte s Garsem/Wenzelem (150 exp). Po splnění úkolu Portál ve Skřetím dole se ještě postarejte o tři záležitosti, které potřebuje Wenzel vyřídit (2000 exp). Nyní budou otroci čekat na vhodnou příležitost k útěku. Máte vzkázat Garondovi, že se Wenzel už nevrátí, ale bude pokračovat v boji proti skřetům na pevnině.

Důvěra otroků
Poté, co vás Ferd pošle za Crowem, se jej můžete zeptat na paladina mezi otroky. Crowe vám řekne, že nejdřív musíte získat důvěru ostatních kopáčů, než vám paladina prozradí. Splňte úkoly pro otroky a pak si promluvte s Crowem (250 exp). Ten vám zařídí schůzku s Wenzelem.

Odlákání stráže
Schůzka s Wenzelem se bude konat v jeskyni, kde pracují kopáči Morrighan a Nuts. Je tam jenom jeden strážce. Řekněte mu, že si s ním chce promluvit Ur-Dagar. Pak se vraťte za Crowem (200 exp).

Jídlo pro Rollanda
Rolland chce pečené maso, sýr a láhev vína. Dejte mu je (250 exp), za odměnu se Rolland rozpovídá o dole.

Elixír síly pro Groka
Skřeta Groka zmáhá jeho stáří a ubývající síly. Máte mu přinést elixír síly. Ten nejsnadněji získáte od Vakur Shacka, při plnění úkolu pro Ferda. Dejte jej Grokovi (400 exp).

Klíč od skřetího skladiště
Kopáč Gars vám nedůvěřuje, myslí si, že pracujete pro skřety. Přesvědčíte ho, pokud mu přinesete klíč od skladiště s jídlem. Ten ukradněte šéfovi dolu Ur-Dagarovi a dejte jej Garsovi (500 exp).

Stará pec
Hildur potřebuje 10 kousků uhlí. Dejte mu je (200 exp), dostanete 2 hrudky železné rudy.

Rozptýlit Dabar Shaka
Hildur vás může naučit tavit rudu, pokud se vám podaří odvést pozornost Dabar Shaka, který jej neustále hlídá. Použijte na Dabar Shaka kouzlo spánek a promluvte si s Hildurem (300 exp).

Důkaz pro Ur-Taka
Ur-Tak vás bude učit bojovat po skřetím způsobu, pouze pokud porazíte jeho bratra Umraka v aréně ve Skřetím městě.

Žízeň po bitvě
Ur-Tak touží vstoupit do spodní části šachty a postavit se tam zlu. Šéf dolu Ur-Dagar zakázal vstup do této části dolu, po fiasku při pokusu o její vyčištění. Po získání oprávnění ke vstupu o tom povězte Ur-Takovi (200 exp), který se přidá k výpravě.

Denní norma rudy
Lidští otroci musí každý den vykutat 50 hrudek železa, jinak budou potrestáni. Clovis by si rád odpočinul, proto vás o ně požádá. Dejte mu je (450 exp), dostanete na výběr buď několik nugetů zlata nebo vám poradí, jak lépe těžit rudu (+10%).

Croweův deník
Kopáč Crowe byl kdysi mágem. Rád by získal zpět svůj starý deník, který má nyní skřet Kor Shak. Ten býval otrokem lidí a dobře hovoří lidským jazykem. Ze zápisníku se snaží své znalosti ještě prohloubit. Můžete mu nabídnout výměnu deníku za učebnici rétoriky, kterou najdete v truhle ve Fernandově domě (500 exp). Dejte deník Croweovi (300 exp).

Nový krumpáč pro Elka
Kopáč Elk potřebuje pořádný krumpáč. Zeptejte se na něj taviče Hildura, který vás pošle za chamtivým skřetem Vakur Shackem. Od něj za 10 zlatých nugetů kupte krumpáč a dejte jej Elkovi (500 exp).

Ferdova ruka
Abyste získali od Ferda informace o posledním pokusu kopáčů o útěk, musíte nejdřív získat jeho důvěru. Bude chtít 5 léčivých elixírů na vyléčení zraněné ruky. Dejte mu je (200 exp).

Chamtivý skřet
Ferd chce získat zpět stříbrný prsten po otci, který má nyní Vakur Shack. Tomu musíte nejdřív dát 30 nugetů zlata, aby se s vámi vůbec začal bavit. Za prsten bude chtít dalších 50 nugetů, ale s dobrou rétorikou (65+) to můžete srazit na 25 a navrch dostanete elixír síly. Vraťte prsten Ferdovi (500 exp).

Nesplnitelný sen
Kopáč Nuts občas nepracuje, čte si z jakési tabulky. Když o ní projevíte zájem, tak jí bude ochoten vyměnit za knihu o hvězdách. Můžete mu dát knihu astronomie, kterou najdete buď ve Svobodném dole nebo jí draze kupte od Salamandrila (300 exp). Dostanete zmíněnou tabulku, kterou předejte Croweovi (300 exp).

Novinky pro otce
Morrighan vás požádá, abyste zašli za jeho otcem kovářem Carlem a pověděli mu, že je jeho syn stále naživu. Udělejte to (500 exp) a vraťte se za Morrighanem (150 exp). Dostanete černou rudu.

Portál ve Skřetím dole
Dostanete zadáno od Croweho poté, co mu vrátíte jeho deník a přinesete tabulku od Nutse. Ze staré desky se Crowe dočte, že by v dole měl být kouzelný portál, pravděpodobně v zakázané části. Můžete o tom povědět Wenzelovi (100 exp). U Itu'Seda, strážce elementu kamene v dolní šachtě, najdete jakýsi kamenný krystal. Ukažte ho Wenzelovi (1000 exp), který vás pošle za Crowem. Ten si myslí, že portál vede do Vengardu, protože na krystalu je značka královského řádu mágů ohně a že bude schopen teleport zprovoznit (500 exp). Nyní si promluvte s Wenzelem, který začne organizovat útěk otroků.

Jídlo pro otroky
Wenzel bude potřebovat pro otroky 50 pečených mas a 20 láhví vody (500 exp).

Balíky zbraní
Dále budou otroci potřebovat asi 20 mečů. Dejte Wenzelovi 20 obyčejných mečů vlastní výroby (500 exp).

Wenzelovo vybavení
Ještě musíte Wenzelovi přinést zbroj a meč, které schoval v jeskyni za vodopádem nedaleko Starého dolu (500 exp).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:20:44 » Starověká plošina
Na Starověkou plošinu se dostanete v rámci pátrání pro Zlatého draka. Je to průměrně rozlehlá oblast, ale značně monotónní. O popis polohy jednotlivých míst se ani nebudu pokoušet. Doporučuji se před příchodem naučit odolnost proti horku, které na Starověké plošině přes den panuje. Také se tam pohybují značně nebezpeční nepřátelé, proto se ujistěte, že jste dostatečně silní (minimálně úroveň 50 na těžkou obtížnost). Na začátku nemáte žádné vodítko, kam jít nebo co dělat. Mapa Starověké plošiny.

Nejprve běžte najít čtyři oázy (na přiložené mapě jsou označeny klíčovou dírkou). Tam vždy u jednoho z monster, buď nemrtvého kněze či nominálního prastarého strážce (démonikona), najdete klíč od truhly. Tu naleznete vždy poblíž a v ní je jakýsi kamenný fragment. Po sehnání všech čtyř fragmentů najděte Oltář slz a aktivujte všechny desky. Otevřou se vám dveře na vrcholu menší pyramidy. Tam najdete zlaté žezlo.

Nyní běžte k Chrámu pravdy. Vchod chrání dva prastaří strážci - Amul Raf a Amul Sah. Musíte s nimi bojovat současně, protože si vzájemně předávají energii a samostatně jsou nezranitelní. Po smrti obou dvou se otevřou první dveře od chrámu. U jednoho za strážců najdete jednu ze dvou desek, které potřebujete k otevření druhých dveří Chrámu pravdy.

Vraťte se k Oltáři slz a seskákejte na dno nedaleké propasti (můžete si pomoci elixírem ochrany proti pádu). Tam v jedné z chodeb narazíte na obřího válečníka důlních červů Karaskuse. Ten je nezranitelný, ale existuje možnost, jak se s ním vypořádat. Ve druhé chodbě nedaleko kamenného golema najdete velkou palici. Vraťte se na dno propasti a třikrát zabouchejte na gong. Poté vylezte na střechu jedné z budov a svrhněte na přilákaného Karaskuse poškozený sloup. V jeho hnízdě najdete mimo jiné klíč od blízké truhly. V ní naleznete kámen slz, kterým aktivujte oltář na konci druhé chodby. Otevře se vám cesta do nové lokace - Chrámu slz.

Hlavní cesta do Chrámu slz je zablokovaná mříží. Můžete jí podlézt v přeměně ve žravou štěnici, ale i tak vám to bude k ničemu, poněvadž chodba je zablokovaná. Najdete tam akorát několik rudných červů a pár předmětů. Do chrámu se budete muset dostat jinudy. Musíte vyšplhat po kamenech vyčnívajících ze skalní stěny a na druhou úroveň chrámu seskočit. Dostanete se na několik plošin střežených kamennými strážci. Na stěně chrámu najdete několik spínačů se symboly, ale všechny spustí past. Až na jeden, který je schovaný na druhé straně sloupu přímo naproti bráně - je na něm vyobrazen klíč. Konečně je cesta do Chrámu slz volná. Pokud stoupnete na podlahu v první místnosti, spustí se past. Musíte se proto držet co nejblíž u stěny. Ve druhé místnosti je příkop s výsuvnými bodáky, které hrdinu pokaždé zabijí. Za vámi se objeví odolný kamenný strážce, který vás přes bodáky ochotně přehodí a pak se na ně sám napíchne. Ve třetí místnosti můžete jít buď do chodby nalevo (vhodná pro bojovníky), kde vás čeká nominální válečník Amu'Has, či napravo (vhodné pro kouzelníky), kde potkáte nominálního kněze Malsura. Na konci vybrané chodby je oltář, kterým otevřete cestu do čtvrté místnosti. Tam narazíte na démonikona Meliakse. Nyní můžou nastat vážné potíže, protože je obtížné najít bezpečné místo, kam před Meliaksem vylézt. Můžete se pokusit ho nalákat na bodáky ve druhé místnosti, ale přijdete o zkušenosti a hrdinský bonus. Po Meliaksově smrti se otevře cesta do centrální komnaty chrámu. Tam najdete Adanosovu slzu. Vraťte se do třetí místnosti a teleportujte se zpět na Starověkou plošinu.

Nyní nasaďte Adanosovu slzu na zlaté žezlo (klepněte na něj). Tím probudíte titány. Připravte se na další úmorné běhání po plošině. Musíte najít pět kruhů ze sloupů (na jejich vrcholcích teď hoří ohně) a zničit uprostřed stojícího titána. Ti si vás vůbec nevšímají. Z letargie je probudíte, pokud si v jejich blízkosti nasadíte Adanosovo žezlo (kategorie prsten). Titány zraníte pouze kladivem na ničení kamenných strážců. U každého z nich najdete runový kámen. Po nalezení všech pěti kamenů je můžete v inventáři složit do druhé desky, kterou potřebujete k otevření Chrámu pravdy. Nyní běžte do malé budovy u menší pyramidy, kde u oltáře složte pravou i levou desku do kompletní tabulky. Tu si přečtěte, zjistíte z ní informace opravňující vás ke vstupu do Chrámu pravdy.

V Chrámu pravdy narazíte na mnoho nemrtvých. Po jejich eliminaci vylezte po kostkách do horních prostor chrámu a přečtěte si čtyři knihy. U každé obdržíte po jednom testu:
1. Zabít Innosovo stvoření. Je jím ohnivý golem Magolemus. Toho najdete někde v poušti. Během dne je nezranitelný, proto se s ním pusťte do boje v noci.
2. Přinést dar Adanosovi. Tím je dračí vejce. Pokud žádné nemáte, tak se po něm poohlédněte v jedné z jeskyní. Položte vejce na podstavec v jedné z rozbořených svatyní v poušti (500 exp).
3. Posvětit Innosovy oltáře. O tomto problému si promluvte se Saturasem (100 exp), který vás pošle za Merdarionem. Ten se domnívá, že k tomu budete potřebovat další ohniskové kameny. Ty samozřejmě nemáte, proto je potřeba je vyrobit. Na plošině najděte místo se třemi troly a ložiskem magického kamene, ze kterého můžete vytěžit 5 krystalů. Odneste je Merdarionovi, který z nich ohniska vyrobí (500 exp). Nyní je rozmístěte u 5 Innosových svatyní v poušti (pokaždé 500 exp).
4. Naplnit Adanosovy džbány. Nejdřív jděte do jednoho z cípů mapy, kde najdete jezírko s vodopádem. Tam se povaluje speciální nástroj. Nedaleko Oltáře slz je studna, ze které nyní můžete nabrat Adanosovu vodu (potřebujete prázdné láhve). Nyní se vydejte se do pouště hledat 4 Adanosovy džbány, které naplňte (pokaždé 500 exp).

Po splnění čtyř testů se vraťte do Chrámu pravdy a přečtěte si dříve nečitelnou knihu. Dostanete finální úkol - obživit mrtvý Strom života. Promluvte si o tom se Saturasem (100 exp), který není schopen vám pomoci, potřebné znalosti mají pouze druidové. Zmíní se, že se o druidská kouzla kdysi zajímal Xardas. Nyní máte dvě možnosti:
1. Jít za Xardasem, který problém považuje za velice komplikovaný, protože nemá dostatek potřebných znalostí (100 exp). Bude chtít kupu nejrůznějších bylin. Z těch vzácných královský šťovík, trolí třešeň a kaktus. Dejte všechno Xardasovi (500 exp), který vám za půl dne dá kořen života.
2. Jít za Netbekem. Ten vám kořen života dá ihned (1000 exp).

Nyní běžte k mrtvému Stromu života, který je nedaleko Chrámu pravdy. Nejdříve musíte odstranit mocného trola Nuroga. Po jeho smrti jděte ke Kruhu života a položte kořen života na oltář - uschlý strom se opět zazelená! Vraťte se do Chrámu pravdy a znovu běžte k oltáři v dolní části chrámu. Dva blízké teleporty budou nyní činné, tak do jednoho z nich vstupte - přemístíte se do místnosti na vrcholu pyramidy. Tam získáte požehnání Adanose (500 exp) - veškerá negativní karma bude vynulována. Seberte všechny cennosti a vraťte se do dolního patra, kde se otevře tajná komnata a v ní naleznete ledovou korunu (přidává 100 many, pokud jste mág).

V jedné z jeskyní najdete hlubokou propast. Nasaďte si korunu a žezlo a pomodlete se před sloupem světla. Přes propast se vytvoří přízračný most. Dostanete se do zeleného údolí plného nemrtvých. Ti si vás ale nevšímají, pokud máte nasazenou Adanosovu korunu. Na konci údolí potkáte modrého draka Adanara, strážce Adanosova (2000 exp). Od něj se dozvíte, že veškeré zlo má původ v chrámu za ním. Na požádání pro vás chrám otevře. V cestě vám budou stát nezranitelní kamenní strážci, ale kombinaci Adanosovy koruny a kladiva už neustojí ani oni. V chrámu v pravé chodbě aktivujte žezlem oltář, který vám otevře komnatu, kde už na vás čeká Raven (1000 exp). Od posledního setkání značně zesílil. Nejdřív však proti vám začne vyvolávat nestvůry - mumie, kostlivce a jejich kněze a nakonec démonikony. Po Ravenově smrti seberte Beliarův dráp a létající koberec, který leží na oltáři. Promluvte si s Gregem (1000 exp, 500 zlata) a Saturasem (2000 exp).

Ztracený totem goblinů
Dostanete zadáno od goblina Shakziho, kterého najdete v táboře goblinů. Abyste gobliny nevyprovokovali k útoku, musíte mít nasazený jejich symbol moci (gobliní obdoba Ulu-Mulu) - získáte jej v rámci úkolu Podivné stvoření. Vaším úkolem bude nalézt ztracený posvátný totem goblinů. Najdete jej u jiného, poněkud zvláštního goblina Gazkulla, který se nachází nedaleko tábora goblinů. Dejte totem Shakzimu (500 exp), za odměnu dostanete klíč od truhly. V ní kromě jiného najdete prsten Adanosova kněze (životy +300).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:22:00 » Ztracení novicové a související úkoly
Ztracení novicové
Ve 3. kapitole vás osloví jeden ze strážců brány do tábora Bratrstva. Požádá vás, abyste zašli za Baalem Namibem, který s vámi chce mluvit. Baal Namib vám prozradí, že v poslední době se začali záhadně ztrácet novicové. Požádá vás, abyste zkontrolovali sběrače drogy v odlehlých oblastech Khorinisu a pak si ještě promluvili s Baalem Parvezem ve městě. Pohovořte si s Balamem (150 exp), Parvezem (150 exp) a Shretem (100 exp). U nich je vše v pořádku. Hanise najdete zraněného (150 exp). Prý byl společně s novici napaden neznámým útočníkem. Sám útočník je však také raněn a nemohl utéct daleko. Následně Hanis zemře. Běžte do nedaleké jeskyně, kde je nelegální palírna alkoholu. Tam najdete zraněného zabijáka. Zabijte ho a seberte jeho meč. Všechny novinky oznamte Namibovi (800 exp).

Nyní budete muset vypátrat původ vrahova meče. Můžete jej ukázat Bennetovi, Haradovi a Carlovi (3x 100 exp). Nikdo z nich neví nic bližšího. Darrion v táboře Bratrstva za skřetí palisádou, se domnívá, že podobné zbraně se používají ve Varantu (300 exp). Promluvte si s Gonzalesem (250 exp). Pokud jste mu dali nový meč, prozradí vám, že tahle zbraň patří příslušníkům sekty vrahů z Varantu - Bratrstvu Masyaf. Běžte tuhle novinu oznámit Baalu Namibovi (300 exp). Ten má starost o sběrače drogy u jezera. Promluvte si s Gor Na Tothem, který pošle na jejich ochranu skupinu templářů vedenou Tiraksem. Ještě si pohovořte s Balamem (100 exp). Nyní musíte splnit všechny úkoly pro Balama a Tirakse.

Později večer se sem stavte a promluvte si s Balamem. Budete napadeni skupinou fanatiků. Z mrtvoly jednoho z nich seberte amulet, který dejte Baalu Namibovi (500 exp). Na jeho prozkoumání bude potřebovat několik dní. Namib vám později oznámí, že proběhl další útok. Máte si jít promluvit s novicem Lokim, kterému se podařilo utéct. Mohl by něco o amuletu vědět. Lokiho najdete ve městě na tržišti. Symbol na amuletu je mu povědomý, ale za boha si nemůže vzpomenout odkud. Běžte za Baalem Tyonem, zda by vám nenamíchal lektvar na obnovu vzpomínek (jako by nestačil ten pro Fortuna). Tyon souhlasí, ale samozřejmě bude potřebovat nezbytné ingredience - 3x trávu z bažin, elixír ducha, královský šťovík, akvamarín, 2x léčivou rostlinu, 5x kusadlo důlního červa a kaktus. Od Zurise můžete koupit elixír ducha a královský šťovík. Kaktusy rostou na Starověké plošině, ale můžete se po něm také optat alchymistů. Sagitta kaktus nikdy neviděla (100 exp) a Constantino by hledal u obchodníků (200 exp). Běžte za Zurisem, který jeden kaktus měl, ale prodal ho nějakému mágovi ohně z kláštera (300 exp). Promluvte si s Neorasem, který bude ochotný vyměnit kaktus za hrudku černé rudy (1000 exp). Za určitých okolností můžete dostat kaktus zdarma (750 exp).

Dejte všechny ingredience Tyonovi (1000 exp), který se dá do práce. Opět máte několik dní počkat. Vyzvedněte lektvar a dejte ho vypít Lokimu, který usne. Až se probere, jeho vzpomínky budou opět jasné (100 exp). Odvede vás k místu, kde symbol viděl - je to v kotlině nedaleko tábora Bratrstva (500 exp). Tam je podstavec a kruh se symbolem. Když se přiblížíte, dostanete zápis do deníku (300 exp). Běžte za Baalem Namibem, který vám vrátí amulet. Položte jej na podstavec, otevře se vám cesta do blízké jeskyně (1000 exp). Ještě se stavte za Gonzalesem (důležité!), ten projeví zájem se k vám přidat (Odvést Gonzalese k průchodu). Doveďte ho k jeskyni (500 exp). Nyní můžete vstoupit do jeskyně, dostanete se do nové lokace s mnoha úkoly. Nemůžete se vrátit, proto se na cestu dobře připravte. Měli byste ovládat plížení, kapsářství a mít slušnou dovednost rétoriky. Raději si udělejte záložní save, na finální protivníky možná nebudete stačit.

Poté, co se dostanete ze spárů Bratrstva Masyaf, si promluvte s Gonzalesem, pokud přežil (100 exp). Ten se nyní vydá do kláštera mágů ohně. Informujte Baala Namiba, že za vším stál démon Cor Kalom (1500 exp) a že ještě někteří členové Bratrstva Spáče žijí v tajném údolí (500 exp). Dostanete 2 elixíry života. Bude vyslána kopáčská četa, která se pokusí suť z jeskyně odstranit. Později si v klášteře promluvte s Gonzalesem, ten se rozhodne pověsit válčení na hřebík a dá vám svoji zbroj, meč a luk.

Hledání trávy z bažin pro Balama
Dostanete zadáno od Balama poté, co získá ochranu templářů. Pomůžete mu urychlit práce, pokud mu přinesete co nejvíc bahenní trávy z okolí jezera. Balam si vezme všechnu co máte, proto si připravte jen potřebné množství, které chcete obětovat. Mělo by stačit 10 rostlinek (50 exp za každou). Dostanete elixír života.

Noční zvuky
Balam s ostatními novici slyšel minulou noc z blízké jeskyně zvláštní zvuky. Druhý den tam našli akorát žravé štěnice. Máte to tam prozkoumat. Počkejte do noci a pak v přeměně ve žravou štěnici vlezte do jeskyně (svitek se objeví v jeskyni na sudu). V místnosti za dveřmi najdete ducha. Toho zabijte (má u sebe elixíry života a ducha). Oznamte to Balamovi (500 exp), dostanete 10 jointů.

Jídlo pro sběrače
Balam má pro vás i třetí úkol. Sběračům docházejí zásoby, proto máte jít na lov horských mrchožroutů, kteří se usadili v nedalekém lesíku. Tam najdete 10 mrchožroutů myrtanského typu, které pozabíjejte. Seberte jejich maso a odneste je Balamovi (100 exp). Dostanete elixír ochrany proti pádu.

Učitel pro stráže
Templáře Tirakse potkáte u Balamovy skupiny. Nudí se, proto mu hrdina navrhne, že by mohl trénovat ostatní strážce. Musíte nejdřív zajít za jeho mentorem Gor Na Tothem, který souhlasí (100 exp). Běžte to oznámit Tiraksovi, který od druhého dne začne s výcvikem (200 exp).

Tiraksovy nervy
Tiraks má absťák a potřebuje svojí denní dávku drogy na uklidnění. Dejte mu tři jointy (300 exp).

Ovčí kůže pro stráže
Tiraks pro vás bude mít ještě jeden úkol. Potřeboval by ovčí kůže, protože noci jsou chladné. Můžete mu dát dvě ovčí kůže, za které dostanete 200 zlata (250 exp). Ovčích kůží však není potřeba. Zajděte za lovcem Grimbaldem, který vám dá zdarma dvě kůže stínové šelmy (pokud patříte k lovcům). Další od něj můžete kupovat. Dejte kůže Tiraksovi (500 exp). Pokud mu přiznáte, že jste je dostali zadarmo, obdržíte elixíry života a ducha.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:23:12 » Doupě Bratrstva Masyaf #1
Do této oblasti se dostanete v rámci úkolu Ztracení novicové. Ocitnete se v jakémsi jeskynním komplexu, cesta zpět je zavalená. Abyste se dostali ven z jeskyní, tak se musíte potápět. Vynoříte se v sirném dole. Běžte směrem nahoru (vyhněte se válečníkovi Masyaf s otroky), až se dostanete do lesa. Nepřibližujte se k chrámu Masyaf ani k Osairově jeskyni. Pokud si vás někdo všimne (nápis na obrazovce), tak rovnou načítejte. Venku v lese najdete sedět u ohně Gonzalese. Ten vám nabídne dvě možnosti - buď budete společně s fanatiky bojovat (nedoporučuji), nebo se do jejich chrámu pokusíte dostat lstí.

Mezi cizinci
Gonzales přišel s nápadem, že ráno kolem sedmé chodí jeden z noviců Masyaf s otrokem do chrámu. Máte ho přepadnout a sebrat mu zbroj. Počkejte do rána (sedněte si k ohni) a potom si promluvte s Gonzalesem. V lese vyhledejte fanatika, kterého zabijte. Automaticky se na vás navlékne zbroj novice Masyaf. Pokud používáte štít, tak jej sundejte. Tento doplněk by byl podezřelý, protože bojovníci Masyaf štíty nepoužívají. Seberte otroka a vydejte se do chrámu. Cestou s nikým nemluvte, jinak se prozradíte. Odveďte otroka za alchymistou Nrozasem - jděte do chodby nalevo, pak dolů a pak doprava (100 exp). Informujte Gonzalese, že se vám podařilo dostat do chrámu (150 exp).

Staňte se muridem (vyvoleným novicem) mistrů Nrozase, Osaira a Tiamanta. Po vyřešení úkolu s Hasimovou vraždou vás Haniar vyzve, ať jdete za ním. V lese se vás zeptá, zda se bojíte smrti - řekněte, že nikoliv. Haniar vás učiní svým muridem, dá vám dopis (po přečtení obdržíte úkol Intriky Bratrstva Masyaf) a druhý den vás povýší na Stína. Promluvte si někdy před polednem dalšího dne s Haniarem a počkejte, až dorazí ostatní mistři. Stanete se Stínem Bratrstva Masyaf. Nyní se od mistrů můžete učit a s kýmkoliv si promluvit. Ještě o progresu informujte Gonzalese (500 exp).

Poté, co Haniar zabije Tiamanta (či zemře jiný mistr), o tom povězte Gonzalesovi (150 exp) a dejte mu Tiamantův meč (500 exp). Nyní vám konečně Gonzales řekne něco o své minulosti a další věci o Bratrstvu Masyaf (dohromady 600 exp).

Po souboji s Haniarem běžte s Gonzalesem do chrámu, kde pobijte všechny novice a Stíny Masyaf. U Beliarovy sochy vás Gonzales osloví, že máte chrám prohledat a najít něco, co vám pomůže dál. Na jednom z oltářů leží svitek, který ukažte Gonzalesovi (200 exp). Potom běžte k Beliarově soše a svitek přečtěte. Socha se odsune a odkryje skrytý průchod. Povězte o tom Gonzalesovi (100 exp). V tajné místnosti najdete mnoho cenností, které posbírejte a vstupte do teleportu. Ocitnete se v podzemních kobkách. Nyní to bude velice obtížné, musíte si poradit se dvěma prokletými mistry Masyaf a pak s Haniarem, ale to už se k vám zase přidá Gonzales. Dál v jeskyni je skála, na kterou můžete vylézt. Po Haniarově smrti si promluvte s Gonzalesem (2000 exp), který vám dál pomáhat nebude. Jako další přijde na řadu mocný démon Nebiros. Po jeho smrti vstupte do teleportu - dostanete se na plošinu s démonickým Cor Kalomem a třemi démony. Doporučuji před rozhovorem s Cor Kalomem nejdřív pobít démony. S akrobacií můžete skočit na římsu, kam se za vámi nedostanou. Po smrti Cor Kaloma seberte klíč od jeho truhly, v níž je teleport do Khorinisu.

Sběrač bylin
Nrozas po vás chce, abyste mu přinesli 10 léčivých rostlin a 10 serafisů (kývejte). Pokud je náhodou nemáte, tak v lese jich roste spousta. Dejte je Nrozasovi (100 exp).

Zpráva pro Osaira
Nrozas vás pošle se vzkazem za Osairem, který mu má poslat silnější otroky na jeho experimenty s jedy. Běžte do Osairovy jeskyně a předejte mu dopis (100 exp). Osair vás pošle s odpovědí zpět za Nrozasem (200 exp).

Hejno černých chňapavců
Osair vám dá za úkol zlikvidovat skupinu černých chňapavců, kteří se objevili v lese poblíž jeho jeskyně. Učiňte tak a povězte o tom Osairovi (500 exp).

Otrok - spiklenec
Po vyřešení problému s chňapavci pro vás bude mít Osair další úkol. Máte najít rebela mezi otroky. Běžte do vězení v jeho jeskyni a od strážce otroků požadujte klíč. Zmlaťte všechny otroky, nakonec se jeden z nich přizná (150 exp). Prozradí vám, že za vším stojí Marius, kterého najdete v chrámu. Promluvte si s Mariusem - je to jeden ze zotročených noviců Bratrstva Spáče. Po slíbení podpory bude přesto nutné splnit Osairův úkol. Musíte najít obětního beránka. Černý Petr padne na onoho otroka, který Mariuse zradil. Pošlete ho za Osairem. Až k němu dorazí, tak si s Osairem promluvte (500 exp). Ten otroka bez milosti zabije. Můžete o tom říct Mariusovi (100 exp).

Balíky zbraní pro Mariuse
Otrok Marius po vás bude chtít 3 balíky zbraní. První najdete v Osairově jeskyni, druhý je ve váze v Tiamantově místnosti a třetí ve skladišti, kam se dostanete v rámci úkolu pro Nrozase. Dejte 3 balíky Mariusovi (300 exp).

Nevyřčený ústupek
Po doručení dopisu od Osaira, najdete na lavici u Nrozase otevřený dopis. Po přečtení se dozvíte, že Osair požaduje za silnější otroky kůži černého jeskynního trola. Jeden se objeví na dně dolu. Dejte jeho kůži Osairovi (1000 exp) a promluvte si s Nrozasem (500 exp). Oba vás povýší na svého murida, pokud jste pro ně splnili předchozí úkoly. Nrozas (případně Osair) vás pošle za Tiamantem.

Poplatek za otroky
Po splnění předchozího úkolu obdržíte od Osaira další práci. Dostanete dva měšce, které máte dát Hasimovi a Narugovi. Hasima najdete v chrámu, dejte mu měšec (200 exp) a zeptejte se na Naruga. Ten se prý za Osairem vydal osobně. Najdete ho u Gonzalese, ten mu akorát zasadil poslední ránu. Nyní máte problém, protože smrt jednoho z válečníků Masyaf určitě nezůstane bez povšimnutí. Gonzales má chytrý plán (500 exp). Máte jít za Hasimem a požádat ho, aby vzal měšec pro Naruga a dal mu ho, až jej příště uvidí. Stínové Masyaf si ale nesmí mezi sebou předávat věci. Hasim vám pomůže, pouze pokud mu dáte vzácné víno, které najdete ve skladišti (musíte mít 50 rétoriky). Dejte víno Hasimovi (1000 exp) a ukradněte mu jeho růženec. Ten dejte Gonzalesovi (500 exp) a pak si ještě promluvte s Osairem.

Ingredience pro Nrozase
Poté, co Nrozas získá nové otroky, pro vás bude mít další práci. Máte mu přinést balík se sírou a uhlím, který má ve skladišti. Dostanete klíč, se kterým můžete pohnout pákou, která odsouvá mříž od skladiště. Seberte balík a dejte jej Nrozasovi (150 exp). Síry není pořád dost, proto Nrozas bude chtít dalších 20 hrudek. Pokud náhodou nemáte, tak si pro ní zajděte do sirného dolu. Dejte síru Nrozasovi (450 exp).

Smrtící lov
Dostanete zadáno od Tiamanta poté, co vás za ním poslal Nrozas. Máte vypátrat a zabít speciální stínovou šelmu - Muritana. Promluvte si o tom s Hasimem. Ten vám poradí, že Muritana velmi láká pach síry, proto byste měli hledat v místech, kde se síra vyskytuje. Máte připravit návnadu - na alchymistické koloně napěchujte syrové maso sírou. Běžte v noci na dno sirného dolu a tam položte (klepněte na ní) návnadu. Muritan se objeví v jedné z jeskyní. Zabijte ho a jeden z jeho dvou tesáků dejte Tiamantovi (1000 exp).

Nezvaní hosté
Do údolí sestoupila z hor skupinka skřetů. Tiamant už na ně poslal jednoho novice, ale ten se dosud nevrátil. Máte zjistit, co se stalo. V lese najdete několik skřetích zvědů vedených černým válečníkem. U něj najdete hlavu postrádaného novice. Ještě o kus dál v lese je skřetí strážce, kterého také zabijte (důležité). Ukažte hlavu novice Tiamantovi (500 exp). Na další úkol si budete muset počkat do druhého dne.

Zabít Hasima
Třetí Tiamantův úkol. Chce po vás, abyste se v tichosti zbavili Hasima. Nedostanete žádné vysvětlení, proč. Běžte za Hasimem a řekněte mu, že ho chce vidět Osair (1000 exp). Odveďte ho do lesa a tam ho zabijte. Informujte o tom Tiamanta (400 exp). Poté, co se stanete muridem Nrozase, Osaira a Tiamanta, vás osloví Haniar. Bude pro vás mít zkoušku (kývejte a pak řekněte, že víte o Hasimově vraždě) - najděte Hasimova vraha. Běžte si o tom promluvit s Gonzalesem (100 exp). Nyní jděte za Tiamantem (Haniara raději nezkoušejte) a řekněte mu, že Haniar hledá Hasimova vraha (50 exp). Ten pro Haniara napíše dopis, ve kterém mu vše vysvětlí. Nejdřív musíte dojít do skladiště pro papír. Odneste dopis Haniarovi a řekněte mu, že vaše slovo nemá žádnou váhu, proto jste mu vše neřekli dříve (100 exp). Haniar vás pošle modlit se za duši Hasima k Beliarovi. Běžte k jeho soše v lese a pomodlete se. Ještě si promluvte s Gonzalesem (150 exp).

Vyčistit důl
Poslední Tiamantův úkol, který obdržíte po zabití Hasima. Máte jít do dolu a pozabíjet bestie, které sežraly všechny otroky. Hned na začátku dolu narazíte asi na pět rudných červů. Pobijte je a vraťte se za Tiamantem (500 exp). Ten vás učiní svým muridem.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:24:15 » Doupě Bratrstva Masyaf #2
Věrní lidé
Tento úkol nelze ve verzi 066.2 přijmout. Osair chce na svojí stranu přetáhnout několik lidí. Pro splnění úkolu musíte najít alespoň 3 z nich. Možní kandidáti:
1. Famida najdete v chrámě. Je velmi chamtivý, za 3000 zlatých ochotně přejde.
2. Kudira potkáte v noci (23:00-3:00) v Nrozasově místnosti. Pokud je Nrozas po smrti, tak odmítne. Jinak bude chtít trolí třešeň. Jedna se objeví v malé roklině nedaleko Gonzalese.
3. Rafat chodí mezi chrámem a Beliarovou sochou v lese. Haniar mu zakázal modlit se v chrámě. Osair může jeho problém vyřešit, pak se Rafat přidá na jeho stranu.
4. Nazima potkáte nedaleko vchodu do dolu. Než za ním zajdete, tak si promluvte s Haniarem o tom, že Osair z nějakého důvodu sbírá lidi na svojí stranu. Nazim by se přidal na Osairovu stranu, ale má rozkaz hlídat u dolu. Běžte za Haniarem, který mu dá svolení, pokud jste mu předtím řekli o Osairovi.

Intriky Bratrstva Masyaf
Máte pro Haniara zjistit, jaký mají Osair a Nrozas postoj k Tiamantovi a zjistit, proč Tiamant chtěl Hasimovu smrt. Běžte do Osairovy jeskyně, kde potkáte novice Joaquina. Ten by se chtěl stát muridem Osaira. Řekněte mu, že na Osaira udělá dojem, když mu přinese nějakou velmi cennou kůži. Joaquin určitě v budoucnu nezůstane dlužný. Před chrámem potkáte Cadouina, novice Nrozasova. Ten hledá pro mistra různé přísady do jedů. Nyní se jedná o tesák Muritana. Dejte mu druhý tesák, který máte (200 exp). Cadouin vám prozradí, že Nrozas zuří na Tiamanta, protože mu odmítl vydat ten jeho. Až se stanete Stínem, tak vás pošle Tiamant za Osairem se vzkazem, že má poslat nové otroky do dolu. Nejdřív si promluvte s Joaquinem (50 exp) a pak vyřiďte vzkaz Osairovi (100 exp). Osair odmítne Tiamantovu žádost a pošle za ním Joaquina s dopisem. Pro vás má jiný úkol (Zlatý důl v horách). V dole potkáte bojovníka Luku, kterého pořádně vyzpovídejte (3x 50 exp). Luka se vás pak pokusí zabít. U jeho těla najdete dopis, ze kterého se dozvíte, že vás Tiamant využil na špinavou práci a teď se vás chce zbavit. Po splnění Osairova úkolu jděte za Joaquinem, kterého najdete u Beliarovy sochy v lese. Vynuťte z něj Osairův dopis pro Tiamanta. Dozvíte se, že Osair už má Tiamanta také plné zuby. O všech novinkách informujte Haniara (dohromady 2000 exp). Musí to být v 9 hodin ráno, kdy Haniar postává o samotě před chrámem. Haniar se chystá vyzvat Tiamanta na souboj. Dá vám váček s 1000 zlaťáky.

Zlatý důl v horách
Osair po vás chce, abyste přinesli důkaz, že se v dole vyskytuje zlato. Běžte až na dno do poslední chodby, kde najdete zlatou žílu. Vytěžte velký nuget zlata a odneste jej Osairovi (500 exp).

Odvést otroky do dolu
Po splnění předchozích dvou úkolů si v Osairově jeskyni promluvte s Joaquinem. Odveďte ho společně se dvěma otroky na místo, kde jste našli zlato (2000 exp). Cestou se obnoví nějaká monstra, tak si dejte pozor, ať všichni přežijí. Chvíli si poseďte na kameni, než dorazí stráže. Promluvte si s Osairem (500 exp), který vám dá 500 zlata. Poté se Osair vydá před chrám sledovat smrtící souboj Haniara s Tiamantem.

Nrozasův triumf
Po Tiamantově smrti si promluvte s Haniarem, který vás pošle za Osairem. Ten by chtěl silný jed, který Nrozas připravil z tesáku Muritana. Běžte za Nrozasem, který souhlasí, ale nejdřív bude potřeba jed otestovat - máte otrávit nějakého mocného netvora. Promluvte si s Gonzalesem, který vám sdělí, že do malé rokliny nedaleko jeho tábořiště sestoupil z hor trol. Nejspíš ho přilákala mršina mrchožrouta, kterého Gonzales ulovil. Máte se tam připlížit a mršinu otrávit. Nyní máte tři možnosti:
1. Použít celou lahvičku (200 exp). Trol jed ucítí a mršinu nesežere - to pro vás bude mít neblahé následky.
2. Použít půlku lahvičky (200 exp). Jed trola zabije. Seberte otrávený jazyk a běžte si promluvit s Gonzalesem a Nrozasem (1000 exp). Ten připraví další várku jedu pro Osaira, máte počkat do druhého dne. Dejte jed Osairovi (500 exp). Obdržíte úkol Dar osudu, ale o několik menších úkolů přijdete.
3. Použít jenom několik kapek (200 exp). Trol otravu přežije. Promluvte si s Gonzalesem. Pokud dáte zbytek jedu Osairovi (200 exp), tak po vás pak Nrozas půjde s celým Bratrstvem. Jestliže půjdete nejdřív za Nrozasem (100 exp), tak se naštve, ale nechá vás naživu. Pokud Osairovi řeknete, že jed není příliš účinný (300 exp), tak vás pak Nrozas vyzve na souboj (Duel pravdy).

Dar osudu
Osair vám dá vzácné víno Beliarovy slzy, které máte doručit Nrozasovi. Jeden ze strážců chrámu vás osloví, že se máte ihned hlásit u Haniara. Nyní máte dvě možnosti:
1. Promluvte si s Haniarem. Ten má jistá podezření ohledně vína, proto si ho vezme. Máte si s ním promluvit později o samotě. V 9 hodin vyjde Haniar před chrám. Jeho podezření se potvrdilo, víno bylo otrávené (300 exp). Dá vám proto druhou láhev vína, bez jedu. Haniar uklidí Nrozase na bezpečné místo a bude předstírat, že je po smrti. Odneste láhev vína Nrozasovi (500 exp). Poté se vraťte za Haniarem, který vás pošle s dopisem za Osairem (Nrozas cestou zmizel). Dejte dopis Osairovi (200 exp) a potom se se souhlasem vraťte k Haniarovi (250 exp). Ten se bude chtít setkat s Osairem na neznámém místě. Řekněte o tom Gonzalesovi (200 exp), kterému to celé připadá dost podivné a pošle vás zjistit místo schůzky (úkol Temná tajemství).
2. Promluvte si rovnou se Nrozasem (300 exp). Toho víno zabije a všichni Masyaf po vás půjdou.

Temná tajemství
Gonzales vás pošle zjistit místo, kde se setkají Haniar s Osairem. Běžte do dolu, kde vstup blokuje několik válečníků. Prý je to rozkaz Osaira. Vraťte se za Gonzalesem, který se rozhodne okamžitě jednat (100 exp). Běžte za ním, probojujte se až na dno dolu, kde budete svědky, jak si Haniar s pomocí vyvolaných démonů poradí s Osairem a jeho válečníky. Pobijte démony a pak si promluvte s Haniarem. Pustíte se do boje, ale s pomocí Gonzalese by neměl být problém. Haniar uprostřed souboje zmizí (už zase?). Promluvte si s Gonzalesem (2000 exp). Nyní se s Gonzalesem vydejte do chrámu bojovat s válečníky Masyaf zbavených vůdců.

Duel pravdy
Nrozas vás vyzval na souboj. Běžte před chrám do arény a bojujte. Pak si promluvte s Haniarem, kterého stávající situace znepokojila. Můžete ještě zajít za Gonzalesem (200 exp) a dát mu Nrozasův meč (500 exp).

Haniarova oběť
Haniar vám po Nrozasově smrti dá 2000 zlatých, které máte darovat Beliarovi u jeho sochy v lese. Učiňte tak a pak se vraťte za Haniarem (500 exp).

Cena zrady
Po Nrozasově smrti se Osair chystá sesadit Haniara. Povězte o tom Haniarovi, až bude stát o samotě před chrámem (300 exp). Ten vás pošle s dopisem za Osairem (200 exp). Haniar souhlasí, že se s Osairem sejde na tajném místě a vše si s ním vyříká (250 exp). Povězte to Gonzalesovi (200 exp), dostanete úkol Temná tajemství.

Měsíční čepele
Úkol obdržíte po přečtení knihy Měsíční čepele, kterou můžete sebrat z Osairovy mrtvoly či jí dostat po splnění úkolu Věrní lidé. Máte vykovat pár (sadu) legendárních mečů. Na každý potřebujete: ocelový ingot, 2 ingoty z magické rudy, zlatý prut, měsíční kámen, černou perlu, křemen, 5 uhlí a rtuť. Měsíční kameny najdete na Starověké plošině - jeden je v Adanosově komnatě na vrcholu Chrámu pravdy a druhý má kostlivec Im-Arah ve věži v poušti.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:25:04 » Zasněžené hory
Do této oblasti se dostanete průchodem ve Svobodném dole. Před příchodem se naučte odolnost proti chladu a sežeňte si skřetí brnění či róbu. Nezabíjejte zde žádné skřety. Jedná se o trochu odlišný typ zelenokožců, kteří nerespektují Ulu-Mulu. Musíte se jim vyhnout nějak jinak, třeba přeměnou ve zvíře. Mapa zasněžených hor.

Leeův starý kamarád
Najděte opuštěnou vesnici, kde v jedné z chat seberte kus masa. Za vámi se objeví žoldák Adelhard. Zjistíte, že patřil ke skupině žoldnéřů vyslaných Leem, ale neví, co se s velitelem Dariusem a ostatními stalo (dohromady 900 exp). Nejspíš je zajali skřeti. Podle Adelharda jsou horští skřeti odlišní od těch, které znáte. Nemusí uznávat jejich tradice a proto musíte najít způsob, jak se s nimi dorozumět. Oblečte si skřetí zbroj či róbu a na nedalekém kopci si promluvte se šamanem Gor-Karem. Potom, co mu ukážete Ulu-Mulu, se šaman rozpovídá o právě probíhající válce mezi dvěma klany - Ledového větru a Ohnivého kamene. O Dariusovi neví nic. Máte si promluvit s náčelníkem jeho klanu, ale varuje vás, že se před ním nemáte objevit s prázdnýma rukama (500 exp). Připravte si 100 nugetů magické rudy. Před táborem klanu Ohnivého kamene potkáte tři skřety, kteří na vás nyní nezaútočí. Jednomu z nich řekněte, že nesete dar pro náčelníka klanu. V táboře najděte skřeta jménem Grum Lok a dejte mu 100 rudy (1000 exp). Když se jej zeptáte na žoldáky, tak vám nebude věřit a nejdřív budete muset splnit úkol Trofej pro Grum Loka. Poté vám Grum Lok umožní promluvit si s Dariusem (500 exp), kterého můžete informovat o Adelhardovi (200 exp).

Po rozhovoru s Dariusem požádejte Grum Loka o jeho propuštění. Abyste získali souhlas, je nutné nejdříve splnit úkol Cena svobody. Po osvobození Dariuse vyvstává další problém - nemůže být eskortován z ledové krajiny, protože Grum Lok nikoho neuvolní, dokud se nerozhodne válka mezi klany. To půjde až v 7. kapitole, poněvadž skřeti v táboře klanu Ledového větru jsou nezranitelní. Chrání je energie z magické rudy, která půjde vysát v rámci úkolu Expedice mágů ohně. Po splnění úkolu Válka klanů si promluvte s Grum Lokem a Dariusem (2000 exp). Později se setkáte s Dariusem (100 exp) i Adelhardem (100 exp) na Onarově farmě. O všem informujte Leeho (2000 exp). Dostanete skvělý opasek z kůže nordmarského sněžného lva (síla +40, zlepšuje odolnosti).

Trofej pro Grum Loka
Grum Lok po vás bude chtít, abyste mu přinesli hlavu některého ze starších válečníků z klanu Ledového větru. Nedaleko chodby do Svobodného dolu narazíte na skupinu válečníků. Seberte hlavu nejsilnějšího bojovníka a odneste jí Grum Lokovi (500 exp).

Cena svobody
Výměnou za Dariusovu svobodu bude chtít Grum Lok kůži horského ledového trola. Ten žije ve skryté jeskyni v horách - zde je video, jak se tam dostat od runového kamene. Pokud můžete, tak kámen aktivujte, jinak si zaběháte. Z jeskyně se nelze vrátit jinak, než teleportací. Zabijte trola, seberte jeho kůži a lebku (zvyšuje životy o 200) a vraťte se za Grum Lokem (1500 exp). Darius je volný, ale nemůže odejít, dokud nebude splněn úkol Válka klanů. Po jeho dokončení informujte Dariuse, že může odejít (2000 exp).

Válka klanů
Úkol dostanete od Grum Loka, když si s ním promluvíte o skřetích klanech. Dozvíte se od něj, že válečníci z nepřátelského klanu Ledového větru jsou nezranitelní, protože jejich šaman zná kouzlo, které dokáže ovládat energii z haldy magické rudy. Šaman klanu Ohnivého kamene toto kouzlo nezná, ale to nepřátelé nevědí. Energii z rudy můžete absorbovat do Pyrokarovy runy v rámci úkolu Expedice mágů ohně, ale to půjde až v 7. kapitole. K hromadě rudy se musíte dostat s pomocí lektvaru černá mlha či v přeměně ve zvíře, protože obyvatelé tábora jsou vždy nepřátelští. Po vysátí energie skřeti v táboře Ledového větru nezranitelnost ztratí. Vraťte se za Grum Lokem, který pošle své válečníky do bitvy (2500 exp). Běžte se podívat, jak skřeti z klanu Ohnivého kamene vyřídí klan Ledového větru. Poté, co padne jejich vůdce, si promluvte s Grum Lokem (2500 exp).

Oddlerova chata
V horách najdete slepého mága vody Oddlera. Bude po vás chtít nástroje - kladivo, pilu a krumpáč. Dejte mu je (500 exp), dostanete svitek zmenšení nestvůry.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:26:02 » Ztracené údolí
Portál do této oblasti se aktivuje po smrti Ravena, na konci druhé chodby v chrámu na Starověké plošině, kde jste se s ním znovu střetli. Můžete projít pouze pokud nesete Beliarův dráp, ale nesmí být vylepšený Senyakovou duší (bug ve verzi 066). Před vstupem si udělejte záložní save, protože se nemůžete vrátit a nepřátelé jsou tam mimořádně nebezpeční. Naučte se odolnost proti horku a zásobte se instantními elixíry zdraví a many. Další podmínkou pro vstup je mít zdraví a primární atribut ve stanoveném rozmezí:

Zdraví nesmí být nižší než 2000 a vyšší než 7500.
Síla či obratnost nesmí být nižší než 350 a vyšší než 850.
Mana nesmí být nižší než 800 a vyšší než 2500.

Ztracený bratr
Ocitnete se na pláži lávového moře. To je také jedno z mála míst, kde v nové lokaci můžete ukládat hru. U ohýnku tam sedí kostlivec jménem Ile'Sil. Je to jedna z duší, která zde uvízla. Promluvte s ním, dozvíte se něco o něm a zdejší oblasti. Také vám řekne o svém šíleném bratrovi, kvůli kterému se sem dostal. Od Ile'Sila dostanete medailon, který vás ochrání před zdejším škodlivým klimatem. Nemusíte ho mít nasazený.

Zabijte prastarého dráčka a nominálního válečníka důlních červů. Poté si opět promluvte s Ile'Silem (500 exp). Projděte tunelem na pláž, kde se musíte probojovat přes nejrůznější netvory, mnohem silnější než je obvyklé. Dojdete na hřbitov, kde narazíte na zombíka Arah'Ara. U něj najdete klíč k blízké truhle, v níž je podivné zkamenělé oko liche. Ukažte ho Ile'Silovi (500 exp). Ten jej začne zkoumat, vy se zatím máte vrátit na hřbitov a pokusit se najít něco zajímavějšího.

Pod hřbitovem je podstavec, na který nyní můžete zatlačit. Objeví se dva kostlivci - válečník "Slunce" a kouzelník "Měsíc". Začne se rychle měnit denní doba. Když se setmí, tak Slunce začne hybernovat a vy máte krátkou chvíli na to bojovat s Měsícem. Při rozednění je to naopak. Po zbylou dobu útočí oba kostlivci a jsou nezranitelní. Po jejich zničení znovu zatlačte na podstavec a vraťte se za Ile'Silem (500 exp). Ten vám vrátí oko, které položte na již důvěrně známý podstavec.

Kus zpátky, směrem nahoru od východu z chodby, se objevilo strašidlo Asinoks. Po chvíli boje zmizí a okolo vás se objeví duše. Ty byste měli co nejrychleji pozabíjet, jinak se při návratu Asinokse přemění na kostlivce. Pokud Asinoks zmizí popáté, znamená to vaši smrt. U Asinokse najdete kámen, v němž je uvězněna Ile'Silova duše. Tu na místě uvolněte - objeví se Ile'Sil, který se nyní může pohybovat po celé oblasti (1000 exp). Máte mu dát chvilku, aby se porozhlédl. Nyní si můžete uložit hru. Potom se k vám Ile'Sil přidá - chce se vydat k pevnosti na vrcholu kopce. Dojděte k zamřížované bráně a promluvte si s Ile'Silem. Zatlačte na blízký podstavec. Nedaleko vás se na kopci rozhoří strom a u něj se objeví nominální pekelník Fiaras. Po jeho eliminaci z něj vyjměte srdce a položte jej na podstavec u brány, která se otevře. O kus dál se znovu shledáte s Ile'Silem (1000 exp).

Tentokrát stojí v druidském kruhu kamenů. Stiskněte tři "spínače" na kamenech. Pokaždé se objeví prokletý druid a dva vlci-zombie. U druida vždy najdete semínko destrukce. Potom, co položíte tři semínka na oltář, se na blízkém kopci objeví prokletý ent Ekron. Můžete si uložit hru. Ekron je opravdu tuhý nepřítel, ale velice pomalý. Po jeho smrti si pohovořte s Ile'Silem (1500 exp), který se opět posunul kus cesty napřed.

Dalšími nepřáteli budou tři kostlivci s 40000 HP - bojovník s kopím, štítonoš a kouzelník s holí. Nejdřív budete s každým bojovat zvlášť. Až dotyčnému klesne zdraví na čtvrtinu, tak bude nahrazen dalším kostlivcem. Pokud zasáhnete přihlížejícího kostlivce, tak zemřete. To může být zvlášť za mága problém. Při opuštění bojiště rovněž zemřete. Poté, co porazíte všechny tři kostlivce samostatně, se na vás vrhnou všichni naráz, ale už jen s 10000 HP. Po jejich zlikvidování si můžete uložit hru. Promluvte si s Ile'Silem, který vás opět někudy předběhl (500 exp).

Ocitnete se před zavřenou bránou a osmi spínači. Přečtěte si všechny knihy a pohovořte si s Ile'Silem. Ten bude chvíli přemýšlet a potom vám řekne důležité doplňující informace. Musíte vyřešit hádanku, v jakém pořadí se spínači otočit. Správný postup. Po otevření brány si promluvte s Ile'Silem (2000 exp).

V pevnosti narazíte na prastarého lorda Chel'Draka, bojujícího se dvěma sekerami. Stejně jako ent je lord velmi odolný, ale zároveň pomalý, takže by neměl nastat problém. Po jeho smrti si uložte hru. Běžte do poslední místnosti s Beliarovou sochou, kde narazíte na Ile'Sila. Tentokrát vypadá o dost jinak. Následuje dlouhý rozhovor a poté se připravte na finální boj. Ile'Sil je extrémně silný, ale pokud jste se dostali až sem, tak byste ho měli zvládnout. Na oltářích se objeví úžasné předměty, lišící se podle vaší frakce a charakteristik. Potom běžte na vrchol pevnosti, kde je teleport zpět na Starověkou plošinu.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:27:04 » Invaze nemrtvých v 5. kapitole
Temný řád, Chromanin
Po příchodu do Khorinisu v 5. kapitole vám jistě neušlo, že je celý zamořený nemrtvými všeho druhu. Běžte si promluvit s lordem Hagenem, který vás požádá, abyste celou situaci dali do pořádku. Také vás pošle za Pyrokarem. Ten nemůže přesně říct, co je příčinou invaze nemrtvých, ale když se něco podobného stalo posledně, způsobil to prastarý artefakt - kniha nazývaná Chromanin. To zní povědomě. Máte o této knize zjistit co nejvíce. Běžte se na Chromanin zeptat Creola (1000 exp). Ten se mágům ohně vysměje. Nicméně Chromanin jej zajímá - pokud mu tuto knihu přinesete, prozradí vám skutečný důvod, proč nemrtví hromadně povstali. Běžte k hrobce, u které byl nemrtvý kouzelník, který měl Angarův amulet. Ta se konečně otevře. Na stolku tam najdete první díl Chromaninu, který si přečtěte. Nyní musíte nalézt další svazky, které jsou:
- v Opuštěném dole. Kniha leží na sudu, když půjdete do chodby za tavnou pecí (100 exp).
- v kryptě u staré Xardasovy věže. Kniha se válí na zemi nedaleko pentagramu (250 exp).
- ve Starém dole. Kniha leží na zemi v jedné z bočních chodeb na dně dolu (500 exp).
- v Zatopené věži. Kniha se povaluje pod velkou sochou démona (750 exp).
- v Horské pevnosti. Knihu má u sebe prokletý kněz v 1. patře (1000 exp).

Nyní se vraťte zpět do hrobky, kde potkáte stínového lorda Kaddara. U něj najdete poslední Chromanin (2000 exp), který dejte Creolovi (1000 exp). Ten vám prozradí, že za invazí stojí mrtví paladinové. Informujte o tom Pyrokara (500 exp), který vám dá klíče od hrobek významných vůdců paladinů zde na ostrově. Musíte navštívit tři hrobky - lorda Ulzara najdete v jeskyni nedaleko hostince U Mrtvé harpyje (vypadne z něj lektvar, který může vypít pouze nekromant). Lorda Mirrata potkáte v jeskyni mezi Kruhem slunce a jeskyní černého trola. S lordem Inubisem se střetnete v hrobce u Onarovy farmy.

Povězte o vyčištění hrobek Pyrokarovi (1000 exp). Ten vás informuje, že útoky neustaly - opět bylo napadeno město. Běžte za lordem Hagenem a ten nemá na výběr, řekne vám temné tajemství paladinského řádu. Na ostrově je pohřben ještě jeden vůdce paladinů - Ginnok, také přezdívaný Šílený rytíř. Vstup do jeho hrobky je ukryt v jeskyni, která je v roklině mezi městskými branami. Dostanete od ní klíč. Hrobka je poměrně skromné označení pro stavbu, kde je pohřben lord Ginnok. Musíte se probojovat přes hordy nemrtvých paladinů. Samotný Ginnok je poměrně speciální. Poté, co mu klesne zdraví na 75/50/25%, vždy zmizí a objeví se dva obyčejní stínoví paladinové. Po jejich likvidaci se Ginnok vrátí s plným zdravím, ale jeho maximum je vždy o něco nižší než předtím. U Ginnoka najdete klíč, který pasuje k truhle ve skryté místnosti za oltářem. O všem informujte lorda Hagena (2000 exp). Ten vám poděkuje a pošle vás za Vatrasem.

Pomsta Prastarých
Vatras po vás bude chtít, abyste se vydali k místu vykopávek. Byli tam spatřeni podivní nemrtví. Vatras už tam poslal Myxira a nového mága vody Mithrase. Potkáte je v podzemních chodbách, kde zrovna bojují s nemrtvými. Promluvte si s Myxirem (500 exp), podle kterého vetřelci přišli skrz portál z Jharkendaru. Požádá vás, abyste to tam šli zkontrolovat. Promluvte si se Saturasem, který potvrdí, že v celém Jharkendaru se vyrojili nemrtví (100 exp). Máte opět vypátrat ducha Quarhodrona, který by mohl na některé otázky odpovědět. V tajném údolí, kde je teleport za zlatým drakem, potkáte ducha Rhademese. Od něj se dozvíte, že to jeho otec Quarhodron a nejvyšší kněz Stavitelů Kardimon povstali proti živým. Podle Rhademese je Quarhodron na místě, kde se odehrála slavná bitva Khar Aram (300 exp). Bohužel si nevzpomíná, kde přesně to je. Vzpomene si po splnění úkolu Prokletí Prastarých. Quarhodrona najdete na Starověké plošině na skále, pod kterou jsou vysoké kamenné pilíře (byl tam goblin Gazkull). Musíte tam přijít v noci. Pod skálou se shromáždila poměrně slušná armáda nemrtvých. Promluvte si s Quarhodronem (1500 exp). Máte dvě možnosti:
1. Pokud nesete Adanosovu korunu, tak můžete Quarhodrona odvolat (5000 exp).
2. Vyzvat Quarhodrona na souboj. Tato volba je určitě výhodnější.
Povězte o všem Saturasovi (500 exp). Dostanete spešl elixír (síla +1, obratnost +1, mana +5).

Divný zvuk v chrámu
Mág vody Mithras po vás bude chtít, abyste se šli podívat v noci do místnosti na vrcholu pyramidy. Často se odtamtud ozývá podivný zvuk. V noci tam narazíte na prokletého kněze, trochu silnějšího než obvykle. Má u sebe elixír ducha. Po jeho zlikvidování si promluvte s Mithrasem (500 exp).

Vyčistit teleporty od nemrtvých
Saturas vás vyzve k další čistce Jharkendaru. Máte pobít nemrtvé, kteří obsadili okolí všech teleportačních plošin. Až tak učiníte, tak si promluvte se Saturasem (500 exp).

Nejvyšší kněz Stavitelů
Rhademes se zmíní, že za povstáním Stavitelů stojí jeho otec Quarhodron, který velí válečníkům a Kardimon, jenž stojí v čele kněží. Kardimona najdete v Prastaré knihovně v kaňonu. Je zranitelný, pouze pokud máte nasazenou Adanosovu ledovou korunu. O jeho smrti informujte Saturase (1000 exp).

Prokletí Prastarých
Podle Rhademese může zrušit prokletí Stavitelů pouze jejich bůh Adanos. Běžte do Chrámu pravdy na Starověké plošině, kde v místnosti na vrcholu pyramidy u oltáře požádejte Adanose o milost pro Prastaré. Dostanete jí pouze tehdy, pokud je Raven po smrti (2000 exp). Pak se vraťte za Rhademesem, kterého teď najdete v ruinách budovy naproti pyramidě s portálem do Khorinisu. Rhademes vám prozradí, kde můžete potkat jeho otce Quarhodrona (500 exp). Potom Rhademes zmizí.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:28:13 » Úkoly na Ztraceném ostrově a Irdorathu
Na tomto ostrově ztroskotáte po odplutí z Irdorathu. Bouře zahnala loď do neznámé části oceánu a ani kapitán netuší, jakým směrem má plout. Vlnobití navíc poškodilo loď a vy jste se udeřili do hlavy. Proberete se ve vaší kajutě ...

Ztracený ostrov
Kapitán potřebuje nějaké vodítko, které mu pomůže určit zeměpisnou polohu. Nutný je sextant, který leží na poličce v domě Učenců. V domě Strážců smrti najdete ve skrýši kamennou desku podobnou mapě. Pro přístup do tajné místnosti a do místnosti v 1. patře zmáčkněte 4. a 5. spínač. Odneste desku (500 exp) a sextant (200 exp) kapitánovi. Splnili jste jednu z podmínek k opuštění ostrova - víte, kde jste (300 exp).

Oprava lodi
Kapitán potřebuje trochu času, aby zjistil rozsah škod na lodi. Po dvou dnech už má jasno, je poškozené kormidlo a on nemá možnost jak ho opravit. Na vrcholku pyramidy za kamenným oltářem najdete ozubené kolo, které půjde použít jako náhradní součástka k převodovce kormidla. Dejte ho kapitánovi (500 exp) a další z podmínek je splněna.

Kde je moje zlato?!
Hrdina nátlaku Gorna nepodlehl a zlato z lodi nevyhodil. Během bouře však všechno až na pár mincí v nákladním prostoru zmizelo. Můžete se na něj zeptat kapitána, ale ten je v tom zcela nevinně a jen vám poradí zeptat se členů posádky. Nikdo nic neví. Pokud splníte úkol pro Gorna a ulijete mu část jídla, můžete jako odměnu požadovat informaci o vašem zlatě (200 exp). Pošle vás za kapitánem, který prý něco ví. Kapitán chce za informaci zlatý kompas, který ztratil během bouře. Najdete ho v levé části nákladního prostoru mezi bednami. Po vrácení kompasu vám kapitán prozradí, že během vašich mrákot posádka vyhodila pytle se zlatem přes palubu, protože hrozilo převrácení lodi (1000 exp).

Důsledky bouře
Diego je suchozemská krysa a během bouře se mu udělalo šoufl. Myslí si, že by mu se žaludečními problémy mohlo přijít vhod pár léčivých rostlin. Pokud náhodou nemáte, na ostrově jich roste mraky. Dejte Diegovi 5 rostlin (500 exp).

Zásoby
Zásoby potravin nejsou velké a posádce hrozí utahování opasků. Protože se chystáte do vnitrozemí ostrova, Gorn vás pověří úkolem nalovit trochu zvěře. Bude stačit 24 kusů pečeného masa. Také bude potřeba splašit 20 jablek. Několik jablek roste na stromech ve vnitrozemí ostrova. Po získání dostatečného množství masa a jablek si promluvte s Gornem (250 exp). Navrhne vám, že 10 kousků masa určitě ostatním chybět nebude. Povězte kapitánovi, že nesete zásoby potravin (250 exp). Úkol můžete splnit dvěma způsoby - buď dáte kapitánovi všechno jídlo (300 exp), nebo jenom jeho část (100 exp) a zbytek necháte pro Gorna (150 exp). Na oplátku od něj dostanete elixír síly nebo 2000 zlata. Pokud ještě není splněn úkol Kde je moje zlato?, můžete se jej zeptat na vaše zlato (200 exp).

Zdroj magie
Milten cítí z nitra ostrova silnou magii. Pokud se o jejím zdroji dozvíte něco víc, máte jej informovat. Na střeše domu Strážců smrti najdete teleport, který vás přemístí na střechu zavalené věže. Uvnitř v zamčené truhle naleznete knihu Starodávná tajemství. Pokud si jí zkusíte přečíst, tak zjistíte, že je magicky zapečetěna. Knihu předejte Miltenovi, který se jí pokusí otevřít (500 exp). Promluvte si s ním další den. Milten už bude vědět, jak magickou pečeť zlomit (100 exp). Po otevření knihy se s ním přemístíte do podzemní jeskyně s teleportem, který nyní nejde použít. Na konci komplexu narazíte na silného démonikona Zarkula. Po jeho smrti si promluvte s Miltenem (200 exp). Nyní můžete opustit jeskyni. Na pláži si znovu pohovořte s Miltenem (200 exp) a požadujte knihu (po přečtení životy +100).

Nezvyčejná rostlina
Na ostrově roste neobvyklý druh rostliny – červená tráva z bažin. Pokud nějakou najdete, ukažte jí Lesterovi (100 exp). Ten to považuje za zajímavý objev a chce jí studovat. Máte mu přinést všechny rostlinky, které najdete. Na ostrově jich roste 10, ale Lesterovi jich bude stačit 5 (za každou bylinu 100 exp). Po dvou dnech vám dá Lester na ochutnávku speciální joint (mana +3).

Ložiska rudy
Pokud poplavete nalevo od pláže, najdete vstup do jeskynního komplexu plného ložisek magické rudy. Můžete se o tom zmínit Leemu, který vás pošle za kapitánem. O zajímavém objevu tedy informujte kapitána (500 exp). Toho udiví takové množství rudy a pošle vás znovu na ostrov poohlédnout se, jestli jí zde není ještě více. Uprostřed ostrova je průrva a v jejím boku je za popínavými rostlinami ukryt vchod do starého rudného dolu. Řekněte o něm kapitánovi (250 exp). Můžete mu také říct o obou nalezištích najednou (1000 exp). Kapitán bude chtít vidět vzorek rudy. Vraťte se do dolu, v němž je jediné ložisko, ze kterého lze kutat. Získaný kus rudy ukažte kapitánovi (300 exp).

Návrat
Po objevu rudy vyvstává otázka, co si s ní počít. Ruda je těžká a loď už jí neuveze. Můžete zkusit ostrov prodat i s rudou paladinům nebo je pouze o něm informovat. Kapitán se rozhodne, že nejlepší bude demokratické hlasování. Promluvte si s každým členem posádky. Většině z nich můžete navrhnout řešení dát/prodat rudu paladinům (zkušenosti podle ochoty dotyčného k návratu). Pokud většina hlasuje pro prodání, Hagen vám v 7. kapitole zaplatí 10000 zlatých. Pokud je stav hlasování nerozhodný, volba zůstane na vás při rozhovoru s Hagenem. Poté, co si promluvíte s každým členem posádky, sdělte kapitánovi výsledek hlasování (500 exp).

Nevinný
Úkol obdržíte od Pedra během rozhovoru o jeho názoru na návrat na Khorinis a pokud mu slíbíte pomoc s mágy ohně (100 exp). V 7. kapitole si v klášteře promluvte s Pyrokarem. Pokud chcete pro Pedra získat odpuštění, musíte za něj zaplatit tučnou pokutu (výše se liší podle vaší frakce, 500 exp). Pokud ho zradíte, v úkolu samozřejmě selžete.

Svolání týmu
Po splnění podmínek pro odplutí máte dát vědět posádce, že je čas připravit se na odjezd. Promluvte si s Diegem, Gornem, Miltenem, Lesterem a Angarem (5x 50 exp). Po srozumění týmu vás kapitán pošle do vaší kajuty, máte si dát dvacet (500 exp). Vracíte se na Khorinis ...

Nejlepší zbroj na světě (těžká a legendární obtížnost)
Tento úkol dostanou pouze válečníci, kteří vzali na Irdorath kováře Benneta. Můžete se jej zeptat na lepší zbroj. Bennet jí pro vás zdarma vyrobí, ale bude potřebovat materiál - 50 dračích šupin, 20 nugetů magické rudy, 10 hrudek síry, 5 černých perel, 2 pryskyřice a dračí lebku. Dejte všechno Bennetovi, který se dá do práce. Po smrti černého mága si vyzvedněte brnění.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:29:27 » Průchod 7. kapitolou #1
Měla to být jen krátká zajížďka pro trochu zlata, ale po připlutí do přístavu v Khorinisu čeká posádku lodi šok. Celé město je vybité a cestu na další části ostrova blokují skřeti. Hrdina se probere ve své kajutě, kde se setká s Pyrokarem, který mu předá základní info, jak to teď na ostrově vypadá (150 exp). Dostanete od něj tři teleportační runy pro posádku.

Válka se skřety
Tento úkol se táhne skoro celou 7. kapitolu. Obdržíte ho při úvodním rozhovoru s Pyrokarem. Splníte jej až po definitivním vítězství nad skřety. Pyrokar vás pošle za lordem Hagenem, který se stáhl s přeživšími paladiny do ostrovní pevnosti Azgan. Máte zjistit, kolik paladinů přežilo a jaké mají plány. Dozvíte se, že Hagen zatím nepodnikne žádné kroky, dokud nebude vědět, jak to vypadá s paladiny v Hornickém údolí (200 exp). Vyslal tam skupinu rytířů vedených Nathanem, ale zatím nedostal žádné zprávy. Samozřejmě mu je máte obstarat vy. Dostanete úkol Paladinové v Hornické údolí. Po vyřešní situace v HÚ musíte získat co nejvíce spojenců pro boj se skřety. Po splnění určitých podmínek s vámi budou v ideálním případě bojovat mágové ohně a vody, žoldáci, lovci, Bratrstvo a piráti (6x 200 exp). Abyste mohli zabíjet skřety, je nutné nejprve porazit Strážce. Po jejich smrti už můžete vybojovat bitvu na polích u Sekobovy farmy, zničit jejich blízký tábor, osvobodit město a uvolnit cestu ke klášteru. Po těchto podstatných vítězstvích vás Hagen pošle se zprávou za králem Rhobarem.

Past
Posádka nemůže opustit loď, protože město mají ve spárech skřeti. Členové týmu jsou nyní shromážděni na palubě, promluvte si s každým z nich a nabídněte své teleportační runy. Některým členům se podaří uniknout a setkáte se s nimi později, další budou zajati skřety a zavřeni do vězení. Na svobodu je můžete pustit až po osvobození města. Milten, Vatras a Pedro se teleportují do kláštera. S Diegem, Gornem a Leem se později setkáte na Onarově farmě. Cor Angar a Lester zamíří do tábora Bratrstva. Jorgen, Jack, Torlof, Girion, Bennet, Biff a Wolf se buď dostanou pryč nebo je chytí skřeti. Podrobnosti najdete zde. Poté, co se posádka přemístí pryč z lodi, si promluvte s Diegem či Leem na Onarově farmě (expy podle počtu přeživších a zajatých).

Zvláštní věci
Tento úkol jde získat dvěma způsoby. Buď zaútočíte na skřeta v oblasti Khorinisu (100 exp) nebo se přiblížíte k jedné ze tří soch Strážců (na cestě ke klášteru, v táboře skřetů u Sekobovy farmy a na útesu poblíž majáku), které zajišťují skřetům magickou ochranu (100 exp). V obou případech do vás udeří blesk a dostanete zápis do deníku. Promluvte o tom s Pyrokarem (200 exp). Pokud jste udělali oba způsoby, dostanete více zkušeností (500 exp).

Zpráva o nebezpečí
V klašteře se znovu setkáte s Vatrasem. Ten má starosti o ostatní mágy vody a rád by je varoval o situaci v Khorinisu. Promluvte si o tom se Saturasem (500 exp). Poté se vraťte s odpovědí za Vatrasem (200 exp), obdržíte 1000 zlatých.

Paladinové v Hornickém údolí
Lord Hagen vás vyšle za skupinou paladinů vedených Nathanem, kteří byli vysláni na hrad v Hornickém údolí. Mají zjistit, jaká je tam situace a zorganizovat přesun Garondovy posádky do Khorinisu. Doporučuji před příchodem do HÚ nejdřív pozabíjet skřety u brány před soutěskou. Nathana potkáte dole u řeky poblíž průsmyku (200 exp). Dozvíte se, že hrad padl a o Garondovi a jeho lidech nejsou žádné zprávy (250 exp). Nyní máte na výběr vyzvat paladiny k útoku na hrad (násilné řešení) nebo nabídnout, že se tam nejdřív vydáte obhlédnout situaci (diplomatické řešení, doporučuji). Podle vaší volby se bude další dění dost odlišovat. Ať se rozhodnete tak či tak, po splnění podmínek k záchraně odveďte Garonda, Udara, Percivala a Orica k průsmyku (100 exp). Promluvte si s Garondem (200 exp) a Nathanem, poté se připravte na přesun do Khorinisu. Před průsmykem v Khorinisu si promluvte s Garondem (500 exp). O záchraně paladinů informujte lorda Hagena (100 exp), od kterého dostanete 1000 zlata. Garond s ostatními rytíři se objeví v pevnosti Azgan, kde si s ním znovu můžete pohovořit (200 exp).

Útok na hrad
Pokud vyberete násilné řešení, Nathan nechce příliš riskovat s malým počtem válečníků a vyzve vás, abyste šli požádat drakobijce o pomoc v boji. Promluvte si s Kurganem (100 exp), kterému buď zaplaťte 50000 zlatých (100 exp) nebo ho vydírejte (nemusíte se bát následků). Po Kurganově souhlasu jakožto mluvčího drakobijců jděte za Nathanem (100 exp). Nyní máte pod kontrolou zhruba 13 válečníků na dobytí hradu. Po smrti všech skřetích vůdců na hradě je úkol splněn (5000 exp). Nyní můžete z vězení pustit zajaté paladiny (dohromady 650 exp).

Přeživší
Tento úkol jde splnit několika způsoby. Po příchodu na hrad jděte do vězení. Najdete tam Garonda, Udara, Percivala a Orica. Skrze mříže promluvte s Garondem (dohromady 400 exp). Je velmi potěšen, když se dozví, že probíhá akce na jejich záchranu. O jejich uvěznění informujte Nathana (200 exp). V kapli na hradě si promluvte s Ur-Shakem (objeví se tam, pouze pokud se znovu vrátí mezi skřety, čehož docílíte, když si o něm promluvíte s Ur-Thrallem po vyřešení Údolí stínů). Zeptejte se ho, jestli vám může pomoci propustit vězně (300 exp). Dostanete zápornou odpověď, ale poradí vám, že vůdce skřetů na hradě Hag-Tar chce nahradit Ur-Thralla na jeho místě náčelníka všech skřetů na ostrově Khorinis. Hag-Tara najdete v hlavním sále hradu, na výběr máte několik odpovědí, u každé se bude další řešení úkolu odlišovat. Po osvobození zajatců je odveďte za Nathanem u tajné chodby z HÚ.

Hag-Tarův požadavek
Pokud se Hag-Tara zeptáte, co potřebuje, tak dostanete ošklivou nabídku. Za propuštění paladinů po vás chce smrt všech drakobijců v Hornickém údolí. Můžete odmítnout (musíte vězně osvobodit násilnou cestou, 200 exp) nebo přijmout (Innosova přízeň -50). Po smrti všech drakobijců vás Hag-Tar zradí a vězně nepropustí (500 exp). Nezbývá než hrad dobýt s paladiny.

Souboj na smrt
Pokud Hag-Tarovi nabídnete zlato, odmítne ho s tím, že jej zajímá jen čest. Vyzve vás na duel - sejdete se v kráteru sopky, kde byl ohnivý drak. Pokud Hag-Tara porazíte, chce po vás mlčení za propuštění zajatců a skřetí lektvar. Můžete odmítnout (300 exp) a poslat jej do věčných lovišť. Seberte klíč od cel a odveďte Garonda a ostatní k průsmyku.

Vůdce skřetů
Pokud jste před rozhovorem s Hag-Tarem mluvili s Ur-Shakem, máte v dialogu možnost prohodit, že jste slyšeli o jeho plánech stát se vůdcem všech skřetů. Hag-Tar vám navrhne, že pokud zabijete Ur-Thralla, propustí vězně. Běžte do Skřetího města za Ur-Thrallem a řekněte mu o plánech Hag-Tara (200 exp). Zde máte na výběr buď zabít Ur-Thralla, vzít totem síly a dát ho Hag-Tarovi (100 exp). Ten vám dovolí odvést si vězně. Další možností je zradit Hag-Tara a přijmout úkol od Ur-Thralla, který vás pošle zabít toho zrádce. Dá vám totem síly, který ostatní skřeti respektují a nepůjdou Hag-Tarovi na pomoc. Vyzvěte Hag-Tara na souboj (200 exp). Po jeho smrti jděte za Ur-Thrallem (200 exp). Ten chce zpět totem síly, můžete odmítnout (zaútočí na vás) nebo mu ho vrátit a zachovat si tak jeho přátelství (300 exp).

Čestný dluh
Tento úkol dostanete od Nathana pouze pokud je Udar naživu. Nathan vám poví dojemný příběh, jak mu kdysi Udar zachránil život (200 exp). Do Hornického údolí přišel splatit svůj dluh vůči němu. Ve vězení si můžete promluvit s Udarem, který není příliš nadšený z Nathanovi přítomnosti, protože je příliš impulzivní (100 exp). Po záchraně paladinů musíte Udara odvést k průsmyku za Nathanem. Po příchodu do Khorinisu najdete skupinu rytířů v zápalu boje před vstupem do průsmyku. Udar musí přežít, jinak v úkolu selžete. Nathan si stále myslí, že je ještě Udarovi něco dlužen, proto má Udar návrh (200 exp). Půjde k hospodě U Mrtvé harpyje lovit skřety a vy o tom máte říci Nathanovi, který mu jistě půjde na pomoc. Promluvte si s Nathanem, ten se k vám přidá a jděte ke hřbitovu u hospody. Tam Udar bojuje s několika skřety. Poté, co je společně zdoláte, si promluvte s Udarem (100 exp) a s Nathanem (200 exp). Od Udara dostanete prsten Slovo síly (síla +20).

Spolehliví lidé
Úkol dostanete od Diega poté, co máte sehnat pomocné ruce v boji proti skřetům. Diego si přeje mít v nastávající bitvě po boku přátele ze Starého tábora. Jděte na Akilovu farmu, kde potkáte Thoruse, Scattyho a Cavalorna. Od Cavalorna dostanete úkol Pomoc pro Cavalorna. Promluvte s nimi a poté je někudy odveďte na farmu velkostatkáře. Oznamte vše Diegovi (300 exp). Můžete si pohovořit s Thorusem (500 exp) a Scattym (500 exp).

Pomoc pro Cavalorna
Cavalorn chce na Onarovu farmu, která je prý stále svobodná (100 exp). Sám se tam ale neodváží. Pokud ho tam odvedete, dostanete od něj elixír života (500 exp). Nutné splnit před smrtí Strážců, jinak Cavalorn, Thorus a Scatty zemřou.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 461
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

PředchozíDalší

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé