Menu

Návraty 2.0 Návod

Místo pro diskuzi, zákysy a jiné problémy týkající se datadisku Návraty.
Příspěvekod Hellscream » pon 05. črc 2010 12:29:41 » Návraty 2.0 Návod

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 19:56:14 » Úkoly pro Strážce
Strážci, Učedníkem kruhu Strážců
Úkol začíná v Xardasově věži, kde se setkáte s NPC jménem Dagoth (100 exp). Jeho nabídku určitě přijměte, není to nutné, ale odmítnutím byste přišli o hodně. Tímto spustíte dlouhou linii úkolů. Při každém z nich musíte přesvědčit jednoho ze Strážců o svých schopnostech. Každý z nich se objeví na jiném místě v oblasti Khorinisu, po splnění úkolu pro předchozího Strážce. Jejich polohu vám může přiblížit Abuiyn pomocí svých vizí. Úkol Strážci se s vámi potáhne celou hru a vyvrcholí na konci 7. kapitoly.

Lucianovo srdce (1. kapitola)
S Dagothem se znovu setkáte před jeskyní Zkoušky ohně na cestě mezi černým trolem a pyramidou. Dostanete od něj za úkol zabít démona Luciana a přinést Dagothovi jeho srdce. Obdržíte také prsten temnoty (odolnost proti magii +15). Démona najdete v jeskyni v údolí pod Xardasovou věží. Pokud si nasadíte prsten, tak vám v boji proti démonu pomůže mocný válečník Strážců, který postává před jeskyní. Později se dozvíte, že se jmenuje Tarinaks. Lucian je velmi silný, ale nemusíte si dělat starosti – váš spolubojovník ho zvládne sám. Pokud hrajete na těžkou či legendární obtížnost, tak doporučuji dát poslední ránu velkou ohnivou koulí, jinak přijdete o mnoho zkušeností. Vezměte Lucianovo srdce a vraťte se za Dagothem (100 exp). Ten vám dá svůj souhlas.

Obětní dar (1. kapitola)
Strážce Moriuse potkáte na cestě ke Xardasově věži. Zadá vám úkol vyrobit lektvar ze srdce Luciana, extrakt duší, který máte obětovat Beliarovi. Lektvar namícháte podle receptu v knize, kterou najdete v knihovně v suterénu kláštera. Pokud do kláštera ještě nemáte přístup, musíte přelézt přes zeď a pro zpáteční cestu ukrást Sergiovi klíč. Další možností je získat přístup do kláštera prostřednictvím cechu obchodníků. Na knihu se můžete zeptat Parlana, ten ale poradí jen novicům a mágům ohně. Přes Talamona se můžete dostat pomocí lektvaru černá mlha (měl u sebe démon Lucian) nebo přeměnou ve žravou štěnici. Seberte knihu, která leží na alchymistické koloně a připravte extrakt podle receptu (Lucianovo srdce, černá perla, akvamarín, síra, esence many, tráva z bažin). Černou perlu získáte na začátku hry nejsnadněji jako odměnu za splnění úkolu od rybáře Farima nebo jí kupte od Ramireze. Poté běžte k libovolné soše Beliara, nasaďte si Dagothův prsten a lektvar obětujte. Promluvte si s Moriem (200 exp), který vám dá svůj hlas.

Temné prokletí
Úkol obdržíte, pokud si při obětování extraktu duší nenasadíte Dagothův prsten. Beliar vás prokleje (za zabité protivníky budete dostávat jen polovinu zkušeností). Morius vám poradí hledat pomoc u mágů ohně. Promluvte si s Pyrokarem, který vás odkáže na Innose (200 exp). U jeho sochy můžete žádat vyléčení, ale pro úspěch potřebujete 25 karmy (100 exp).

Moudrost Strážců (1. kapitola)
Strážce Tegona potkáte na skále nad Akilovou farmou. Jeho zkoušku splníte tehdy, pokud se naučíte jazyk démonů a přečtete všechny knihy v Xardasově věži. Jděte za Xardasem, od něhož se dozvíte, že jazyk démonů vás může nejlépe naučit nekromant Creol, který je nejspíš někde v Hornickém údolí (úkol Arcimág). S Creolem se setkáte v Zamlžené věži (tam kde byl v G1 první chromanin, v Návratech přístupná jen z moře). Po správné volbě dialogu vás bude ochotný učit (stojí 10 LP). Vraťte se ke Xardasovi a přečtěte všechny knihy v prvním i druhém patře (7x 50 exp). Nyní se vraťte za Tegonem (100 exp). Ten vás ještě prověří testem, jestli jste dobře pochopili knihy. Správné odpovědi jsou Elementy, Bohové, Rovnováha, To vše dohromady, Znalosti, Chaos, Beliar, To je moje rozhodnutí (200 exp).

Rituál ohně (3. kapitola)
Se Strážcem Keliosem se setkáte na náhorní plošině za lovcem Niclasem. Pověří vás úkolem získat moc ohně. Nedaleko pyramidy se aktivoval teleport do jeskyně ohně. Pokud hrajete na těžkou nebo legendární obtížnost, tak tam vstupte až budete připraveni v rámci úkolu Zbraň velkého lovce. Jeskyně ohně se skládá z pěti chodeb - musíte doskákat na konec každé z nich a zabít pokaždé silnějšího ohnivého tvora. V poslední vás čeká pravá podstata ohně - nominální ohnivý golem. Po jeho smrti se přemístíte ven z jeskyně. V inventáři se vám objeví ohnivý krystal (můžete prodat). Vraťte se za Keliem (150 exp), získáte bonus +5 odolnosti proti ohni.

Artefakt Gadesu (3. kapitola)
Pátý Strážce, Demos, se vám zjeví za bránou vedoucí k průsmyku do Hornického údolí. Dostanete za úkol najít jistý Beliarův artefakt, který skrývají skřeti kdesi v údolí dolů. Přesněji jej najdete ve Skřetím hřbitově. Jděte do hlavního sálu, kde najdete teleport, který vás přemístí do prvního patra. Zde je výklenek střežený několika nemrtvými skřety a kostlivci a v něm naleznete tři šamanské artefakty. Nyní se vraťte na rozcestí a jděte do prostřední z chodeb. Tam najdete tři sošky, které aktivujte (200 exp). Běžte do velkého sálu, kde už na vás čeká nemrtvý šaman Xash-Gor. Připravte se na mimořádně tuhý boj. Xash-Gor si přivolává na pomoc nemrtvé skřetí bojovníky a kněze, které musíte pozabíjet, jinak je Xash-Gor nezranitelný. Xash-Gor má u sebe skvělý amulet, obětní dýku Sotha (potřebujete v rámci úkolu Stíny minulosti), lektvar černou mlhu, velký mutagen many a teleportační runu pro přenos do tajných kobek. Tam najdete Beliarovu sošku, kterou odneste Demovi (200 exp).

Požehnání smrti (3. kapitola)
Se Strážcem Farionem se setkáte na mostě ke klášteru. Dozvíte se, že paladin Sergio je předurčen stát se stínovým válečníkem. Je jen jediná možnost jak osvobodit jeho duši – zabít jej i jeho temnou stránku. Marduk vám sdělí, že Sergio opustil klášter, ale nikdo neví, kam odešel (100 exp). Najdete ho v jeskyni Zkoušky ohně. Prohoďte s ním pár slov (100 exp) a zabijte jej. Na jeho místě se objeví mimořádně silný stínový lord. Po Sergiově definitivním konci je jeho duše osvobozena. Oznamte to Farionovi (200 exp).

Poutník (4. kapitola)
Sedmého Strážce, Gadera, potkáte na cestě k pyramidě, v blízkosti jeskyně se dvěma stínovými šelmami. Předá vám pět artefaktů, které máte umístit do chrámů v Jharkendaru. V každém z nich je kamenný oltář, který aktivujte (5x 100 exp). Vraťte se za Gaderem (200 exp).

Narusův prsten (4. kapitola)
Strážce Narus se vám zjeví nad vodopádem u Bengarovy farmy. Jeho úkol je velice jednoduchý – najděte prsten, který ztratil v jezeře. Skočte dolů, za vodopádem seberte prsten vody (mana +30) a vraťte se nahoru za Narem (100 exp). Prsten dostanete jako dar, ještě se vám bude hodit.

Duch Vody (4. kapitola)
Strážce Wakona potkáte u křižovatky v polích, blízko Onarovy farmy. Dá vám za úkol získat moc vody. Promluvte si s Ur-Shakem (100 exp), od něhož se dozvíte, že by o tom něco mohli vědět šamani v táboře Velké skály. Tento tábor je schovaný vysoko v horách. Nejsnáze se tam dostanete od vchodu do Spáčova chrámu. Tam vylezte na plošinu s troly (a starým známým). Dejte se doprava, přelezte skály a měli byste to najít. V jednom ze stanů stojí náčelník klanu Nag-Shor. Promluvte s ním (nutné Ulu-Mulu, 300 exp). Nag-Shor vás pošle za šamanem Ur-Dahem, který bohužel není v táboře. Najdete jej ve Skřetím hřbitově. Od něj se dozvíte o prokletí pěti černých krystalů, které potřebujete k získání podstaty vody (200 exp). Doporučuji Ur-Daha zabít (hrdinský bonus 1). Krystaly najdete:
1. V zatopené jeskyni pod skálou se skřetím totemem u řeky (nedaleko byl zvěd Yergan).
2. V jeskyni za vodopádem u Starého dolu.
3. Po pravé straně v bažině u draka.
4. V jeskyni, do které musíte vyšplhat (nad Hosh-Pakem).
5. Na malém ostrůvku v blízkosti Zatopené věže.
Vraťte se do skřetího tábora, kde najděte velký černý krystal, nasaďte si prsten vody a položte na něj všechny malé krystaly (5x 150 exp). Běžte k nedalekému seskupení skal, které se odsunou. Objeví se tam koule vody, na kterou zatlačte (500 exp). Seberte perlu vody a ukažte jí Wakonovi (300 exp).

Zkouška víry (4. kapitola)
Desátého a vůdce Strážců Stonnose potkáte u Kruhu slunce. Zadá vám obtížný úkol najít všechny elementy. Element vody najdete v Zavaleném dole (vstup je na plošině nad chodbou vedoucí z HÚ do Khorinisu), element ohně ve Starém dole, element temnoty v Zatopené věži a element kamene v dolní části šachty ve Skřetím dole. Tam se dostanete v rámci pátrání po ztraceném paladinovi Wenzelovi (úkol Postrádaní). Až získáte všechny elementy, máte na výběr dát je buď zlatému draku Ashtarovi (500 exp), nebo Strážci Stonnosovi (1000 exp). Pokud se rozhodnete pro první variantu, tak získáte jednorázové kouzlo Kříž elementů, ale Ashtar zemře. Ať se rozhodnete jakkoliv, úkol je splněn.

Nyní je Stonnos připraven vás přijmout (200 exp). Dá vám prsten elementů (odolnost proti magii +15) a teleportační runu do síní Strážců. Dostanete také na výběr získat moc jednoho prvku (50 exp). Podle vaší volby se vám zlepší různé atributy. Pro mágy znamená volba elementu možnost studovat další směr magie.
Oheň - ochrana proti ohni +20
Voda - mana +100, výdrž pod vodou na neurčito
Kámen - ochrana proti fyzickému poškození +10, životy +150
Temnota - ochrana proti magii +20

Nyní je čas podívat se do sídla Strážců. Mágové budou posláni za svým mistrem – podle elementu. Od něj obdrží roucho adepta. Bojovníky bude cvičit Tarinaks, nejlepší učitel boje.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 19:57:42 » Úkoly pro obchodníky
Cech obchodníků
Do spojení s cechem obchodníků se dostanete pomocí Erola. Pokud mu donesete tři staré kamenné desky, dá vám doporučující dopis pro Lutera. Doneste mu ho (100 exp) a přijměte jeho nabídku (100 exp). Existuje i alternativní cesta do cechu přes obchodníka Nigela. Jeho dopis dostanete, pokud mu pomůžete v rámci vašich prací pro vrahy a pokud jste dosud nezískali doporučení od Erola. Od Lutera obdržíte za každý splněný úkol určitý počet kladných bodů. Pokud dosáhnete deseti, stanete se po vysvobození Sarah z vězení mistrem obchodníkem.

Bengarova objednávka (1. kapitola)
Vaším prvním úkolem bude vyzvednout zásilku zboží od farmáře Bengara (100 exp) a donést ji obchodníkovi Jorovi (100 exp). Balíček nesmíte otevřít, jinak letíte z cechu. Promluvte si s Luterem (+1 kladný bod, 200 exp).

Obchod s klášterem (1. kapitola)
Lutero potřebuje koupit víno z kláštera. Dá vám 500 zlatých. Záleží jenom na vás, za kolik ho dokážete vysmlouvat. Zbytek zlata si můžete ponechat. Od Pedra dostanete klíč, pokud ještě nemáte přístup do kláštera. Čím máte vyšší úroveň rétoriky, tím snadněji smlouváte. Čím nižší částku dokážete u Goraxe vysmlouvat, tím více získáte kladných bodů - pod 50 zlatých (+4), pod 100 (+3), pod 300 (+2), pod 500 (+1). Doneste Luterovi 25 láhví vína (zkušenosti podle vysmlouvané hodnoty). Pokud Goraxe svými nabídkami rozzuříte, musíte Luterovi vrátit 500 zlatých (-1). Pokud je nemáte, tak letíte z cechu.

Služba pro Joru (1. kapitola)
Lutero chce prodloužit nájemní smlouvu nebo koupit Jorův stánek na tržišti. Jora má prý problémy se Zurisem, ten proto odmítá prodloužit smlouvu na jeho místo. U Zurise máte na výběr tři možnosti:
1. Zabít Zurise. Lutero nebude příliš nadšený (+1, 150 exp), ale úkol je splněn. Také přijdete o dobrého obchodníka.
2. Zaplatit 10000 zlatých (či alternativně 5000). Sežeňte dost zlata a ukažte jej Luterovi. Ten vám přispěje 2500 zlatých. Peníze odevzdejte Zurisovi a poté si promluvte s Luterem (+1, pokud jste zaplatili vyšší částku, dostanete více zkušeností).
3. Vyměnit stánek za vzácný elixír Eligorův plamen. Promluvte si s Luterem. Dozvíte se, že kdysi tento elixír vlastnil, ale ukradl mu ho chlápek jménem Grimes. Domobránci sice zloděje chytili a poslali do kolonie, ale lektvar už nezískal zpět. Nyní si běžte promluvit s Grimesem, který kutá rudu v blízkosti Starého dolu. Po správné volbě dialogu (musíte mít 30 rétoriky) vám prozradí, že elixír je ukryt v truhle v Zavaleném dole (500 exp). Dá vám také klíč. Jděte do dolu (nad tajnou chodbou vedoucí do Khorinisu) vyzvednout lektvar (odolnosti proti ohni +15). Jeho nález můžete oznámit Grimesovi (pokud jste zabili démona v dole, dostanete více zkušeností). Vraťte se za Zurisem a lektvar mu dejte (200 exp). Ten souhlasí s prodejem. V ideálním případě ještě dostanete elixír síly (250 exp). Eligorův plamen si můžete po správné volbě dialogu koupit zpět. Nyní o všem informujte Lutera (+1, zkušenosti se liší podle předchozích voleb dialogu, v ideálním případě ještě obdržíte prsten nepřemožitelnosti).

Zboží pro paladiny (2. kapitola)
Lutero vás pošle za lordem Hagenem ohledně zboží, které potřebují paladinové dodat. Ten vám dá povolení k návštěvě pevnosti Azgan, kde máte vyzvednout seznam požadavků od lorda Varuse (150 exp). Teleport na ostrov je v paladinské pevnůstce u Onarovy farmy. Když paladinovi před bránou ukážete povolení od Hagena, budete vpuštěni dovnitř. Lorda Varuse najdete ve vyvýšené budově nad hospodou v táboře paladinů. Varus vám list slíbí, ale bude mu nějakou dobu trvat, než dá všechno dohromady. Zatím můžete plnit úkoly na ostrově. Za dva dny k němu jděte a vyzvedněte seznam (250 exp). Odneste ho Hagenovi (200 exp) a pak se ještě stavte za Luterem (+1, 300 exp).

Dohoda s Onarem (2. kapitola)
Luterova jediná možnost, jak získat dostatek potravin pro paladiny je obchod s Onarem. Pošle vás na beznadějnou misi, při níž máte přemluvit Onara k obchodu s městem. V dialozích zvolte správné odpovědi (250 exp). Po Onarově souhlasu se vraťte za Luterem (+1, 300 exp). Za odměnu dostanete cennou knihu (mana +5).

Starožitnosti (Gomezovo prokletí) (3. kapitola)
Jeden zámožný zákazník shání tři velice vzácné věci – sošky Innose z černého mramoru. Král Rhobar je údajně vyměnil s rudobarony za zásilku rudy. Lutero vás požádá, abyste se po nich poohlédli. Jděte na hrad v Hornickém údolí a získejte klíče – z ložnice Engora, z kapsy Percivala, na ochozu věže u hradní brány najdete klíč od skladiště a v malé místnosti ve skladišti je klíč od posledních dveří. Přes Gomezovu ložnici (klíč od ní je v Oricově pokoji) běžte do věže. Potkáte tam zombii, po jejíž smrti se zjeví Gomezův duch. Když se jej na sošky zeptáte, zjistíte, že o nich ví, ale chce něco na oplátku – osvobodit svou duši. Musíte pro něj získat odpuštění od bohů, mrtvých kopáčů a zavražděných mágů ohně.
Běžte k Innosově soše a žádejte odpuštění (nutné mít kladnou karmu). Beliar požaduje velkou oběť nebo 5000 zlata (nekromant to má zdarma). Odpuštění Adanose získáte prostřednictvím Vatrase (200 exp). Pro odpuštění kopáčů musíte jít do Starého dolu. Po dole jsou rozmístěni duchové. S každým si promluvte (50 exp) a pak jej zabijte. Je potřeba 10 odpuštění, ale můžete ho získat od všech (15). Pro odpuštění mágů ohně jděte do jejich kaple, vstupte na pentagram a použijte svitek, který jste dostali od Gomeze. Kolem vás se objeví duchové mágů. Promluvte si s Corristem. Nejdříve musíte správně odpovědět na otázku, ke které gildě jste kdysi patřili. Corristo Gomezovi odpustí pouze tehdy, když zničíte zlo v kryptě, kterou najdete v blízkosti bývalé Xardasovy věže. Jděte do hrobky a propleťte se jeskynním komplexem až k jezeru. U rakve tam postává zombie nekromanta. Po její smrti jděte za Corristem (100 exp). Poté běžte informovat Gomeze, že mu bylo odpuštěno (400 exp). Dá vám klíč od truhly, ve které najdete hledané sošky. Předejte je Luterovi, za odměnu dostanete mocný elixír (síla +2, obratnost +2, mana +10) a 1000 zlata (+1, 500 exp). Pokud všechny 3 sochy Luterovi nedáte, trochu jej tím rozčílíte (-1).

Černá brandy (3. kapitola)
Lutero poslal svého asistenta Benchela vyzvednout zásilku drahého alkoholu – černé brandy. Už se ale dlouho nevrací a proto začíná mít Lutero starosti. Pošle vás zjistit co se stalo. Úkol je časově závislý, musíte brandy vrátit do poledne dalšího dne. Kousek od hospody U Mrtvé harpyje narazíte na Benchela obklopeného bandity. Doporučuji na ně začarovat ledovou vlnu, všechny je zmlátit a na Benchela seslat zapomnění. Odveďte Benchela před město, tam vám předá zásilku s tím, že už nechce dál pracovat pro svého zaměstnavatele (200 exp). Odneste brandy Luterovi (+1, odměna se liší podle vaší dočasnosti a je-li Benchel živ/mrtev).

Pomocník (3. kapitola)
Lutero nyní potřebuje nového pomocníka, vy se po něm máte poohlédnout po městě. Tento úkol byste měli splnit až ve 4. kapitole, jinak neobdržíte následující úkol (verze 066.2). Adepti jsou tři – Valeran (+2, 500 exp, 1000 zlata), Maxi (+1, 250 exp, 500 zlata), Gayvern (-1, 50 exp). Fernandův asistent Valeran bude souhlasit pouze tehdy, když je jeho současný zaměstnavatel uvězněný. V té době ho najdete v hospodě U Mrtvé harpyje. Také s vámi bude znovu obchodovat a dá vám knihu Mistr meče. Gayverna nevoďte, zkazíte tím úkol.

Pokud je Sarah na svobodě, tak zde linie úkolů pro obchodníky končí.

Ochrana pro Sarah (4. kapitola)
(Potraviny pro Sarah, Rodinný prsten, Sařiny dluhy)
Tento úkol dostanete pouze v případě, kdy je Sarah uvězněna. Pořádá se sněm cechu obchodníků a Lutero na něj pozval taky obchodnici Sarah. Ta je ale uvězněna. Lutero po vás chce, abyste jí dostali ven z vězení. Běžte za Andrem a zaplaťte za její propuštění (cena se liší podle vaší frakce, 200 exp). Sarah nyní sedí na lavičce před Coragonovou hospodou. Je na vás stále nahněvaná za váš podraz s Cantharem. Proste Sarah o odpuštění a splňte její požadavky. Přineste jí jídlo (pečené maso a mléko, 100 exp). Vraťte jí rodinný prsten, který ukradl bachař Boltan (200 exp). Zaplaťte její dluh 2000 zlatých u Harada (300 exp, dostanete meč) a povězte jí o tom (300 exp). Poté Sarah souhlasí s účastí na sněmu (250 exp). Vše oznamte Luterovi (+1, 500 exp). Za odměnu dostanete trvalý elixír.

Další úkol pro vás Lutero nemá. Nyní by vás měl přijmout mezi obchodníky, pokud jste nashromáždili 10 kladných bodů. Lutero vám dá zvláštní prsten, podle kterého se členové cechu vzájemně poznají. Nasaďte si ho a běžte si promluvit s ostatními členy (Matteo, Sarah, Jora, Salamandril, Nigel, Erol). Nabídnou vám své nejlepší zboží.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 19:58:32 » Úkoly pro vrahy
Cesta vraha
Do spojení s vrahy se dostanete prostřednictvím prací pro Gallahada. Jeho domek najdete v přístavní čtvrti poblíž kováře Carla. Gallahad dřív patřil k nejvlivnějším občanům města, to je už ovšem dávná minulost. Je přirozeně na vás dostat ho opět do nejvyšších kruhů, potřebujete k tomu doporučující dopisy od vlivných občanů z horní čtvrti. Jedním z nich je Gerbrandt. Vyberte správný dialog (pozor – musíte ho uctivě oslovovat a říct mu, že umíte číst) a Gerbrandt vám zadá úkol předat dopis a měšec osobě, se kterou se setkáte příští noc o půlnoci v hospodě U Mrtvé harpyje (úkol Setkání v hostinci). Jděte tam o nejbližší půlnoci a promluvte si s Orlanem, ten vám sdělí, že ta osoba už čeká nahoře (50 exp). V patře by měl čekat cizinec, kterému předejte dopis (nečtěte) a měšec. Nezmiňujte se, že vás posílá Gerbrandt. Po návratu k Gerbrandtovi (200 exp) na něj zatlačte, kdo byl onen neznámý. Ten vám akorát sdělí, že se s ním můžete setkat v noci v horní čtvrti.
Běžte téhož dne mezi desátou hodinou a půlnocí k zákoutí mezi soudcovým domem a ubytovnou paladinů. Schovejte se za roh paladinského domu tak, abyste měli výhled na místo činu. Budete svědky, jak cizinec zavraždí Wamba. Dozvíte se od něj, že se jmenuje Asmal a je vůdcem cechu vrahů (100 exp). Můžete se k nim přidat (250 exp) nebo Asmala zabijte (u některých gild nemáte jinou možnost). Asmala se můžete zeptat na zbroj, kterou má na sobě. Sdělí vám, že tuto zbroj může nosit pouze vůdce cechu. Tím se stane ten, kdo jej zabije v souboji. Nyní jej můžete kdykoliv vyzvat, ale doporučuji nejdřív splnit všechny úkoly.

Cech vrahů v Khorinisu
Existuje i alternativní cesta do cechu, ale pouze pro domobránce. Po přidání se k milici a splnění úkolu Doupě banditů vám zadá Andre úkol (nesmí být aktivní hlavní cesta do cechu). Dozvěděl se, že ve městě přebývá cech vrahů. Máte dopadnout toho, kdo je za to zodpovědný. Běžte si promluvit s Cassiou, která vás odkáže na Ramireze. Ten vás pošle za jedním hercem z kapely na náměstí, Gillianem. Nezmiňujte se mu, že vás posílá Ramirez, mohlo by to mít pro cech zlodějů neblahé následky. Bude vám sděleno, že se s onou osobou setkáte příští noc ve dvě ráno v domku na nábřeží poblíž paladinské galéry. Zde se s Gillianem shledáte znovu, tentokrát se vám představí jako Asmal. Nyní máte několik možností, jak úkol splnit. Můžete se přidat k cechu vrahů (nutná správná volba dialogů), po splnění úkolu Hansova banda bude Andre rád, že jsou vrahové pryč z města a mise je splněna (250 exp, 250 zlatých). Dále je možné se k vrahům připojit a Asmala zabít po průchodu úkolové linie (doporučuji). Také můžete Asmala a ostatní členy cechu vyřídit na místě (velice obtížné). Pokud se k vrahům přidáte a posléze je zradíte Andremu, bude na cech vyslána domobrana (všichni členové zemřou) a v úkolu selžete. Odměna u Andreho se liší podle toho, zda je mrtvý Asmal, ostatní členové cechu nebo kombinace.

Rozsudek nad Wambem
Úkol obdržíte, pouze pokud jste vstoupili do cechu alternativní cestou. Máte se zbavit nepohodlného domobránce Wamba. V noci hlídkuje poblíž soudcova domu v horní čtvrti. Pohovořte s ním o situaci (50 exp) a pak ho zabijte. Informujte Asmala o splnění objednávky (dostanete váček se 100 zlatými).

Mluvka
Vaším prvním (popř. druhým) úkolem pro vrahy se bude zbavit umluveného měšťana Luise. Ten se pohybuje různě po městě, ale v noci sedí sám na lavičce u tržiště. Promluvte s ním (50 exp). Nyní ho můžete v klidu zabít, nebo jej vylákat za město. Luis je nečekaně silný. Běžte do domu na nábřeží (kus napravo od paladinské galéry, za bednami), kde už na vás čeká Asmal s odměnou (250 zlata).

Lehmarovo vydírání
Vaším dalším cílem je místní lichvář Lehmar. Dovolil si cech vrahů vydírat a proto je nutné jej odstranit. Jste však varováni, že má obavy o svůj život, proto si najal silného osobního strážce. Běžte za Lehmarem, kde se setkáte se starým známým – bývalým rudobaronem Scarem. Večer se jde Lehmar podívat na moře – i se svou ochrankou. Pošlete Lehmarovi pozdravy od Asmala (50 exp). Scar je silný, ale s pomocí magie byste je měli dostat i v 1. kapitole. Lehmarovu smrt oznamte Asmalovi (500 zlata). Nyní od Asmala dostanete zbroj vraha, pokud o ní požádáte.

Cantharova chyba
Obchodníci mají problémy s nečestným chováním Canthara, proto je potřeba se jej zbavit. Canthar večer sedí u svého stánku, promluvte s ním (50 exp) a jděte k věci. Pokud jste Canthara poslali za mříže, budete si pro něj muset zajít do vězení (ve 3. kapitole nebude propuštěn). Doporučuji tam zajít v noci a možné svědky uspat. O všem informujte Asmala (750 zlata). Nyní nemůžete prodávat cennosti Halvorovi. Vše si u něj spravíte po smrti Asmala či pokud hrajete za nekromanta.

Obchodníkův dluh (Nigelova výhodná nabídka)
Obchodník Nigel dluží jinému kupci velkou sumu peněz a teď se někde schovává. Máte jej nalézt a získat peníze nebo ho zabít. Nigela najdete v hostinci U Mrtvé harpyje. Dozvíte se, že byl přepaden bandity, kteří mu všechno zlato zabavili (50 exp). Nyní máte na výběr buď zabíjet nebo spolupracovat. Pokud zvolíte spolupráci (doporučuji), tak běžte do jeskyně mezi městem a hospodou (je tam teleport). Zde se setkáte s několika poměrně silnými bandity. U jednoho z nich najdete vak s penězi. Vraťte jej Nigelovi (150 exp), který se vydá na Onarovu farmu. Máte se za nim stavit za tři dny pro odměnu. Počkejte tedy a pak si s ním promluvte. Splatí vám všechny své dluhy a bude vám k dispozici jako výborný obchodník. Pokud jste ještě nesplnili úkol pro Erola, dostanete od Nigela doporučující dopis pro Lutera. Peníze doneste Asmalovi (1000 zlata).

Přítel z dětství
Asmal se dřív přátelil s jedním mužem, ale pak se jejich cesty rozešly. Nyní se po pádu bariéry Rudar přidal k žoldákům na farmě. Asmal má obavy, protože Rudar toho ví víc než je bezpečné. Proto je nutné ho umlčet – nejlépe navěky. A to je vaše práce. Rudara potkáte na farmě, kde celý den pracuje v kovárně. K večeru si jde sednout ke kapličce, informujte ho o situaci (50 exp) a pošlete jej k pánu. Vyzvedněte si odměnu u Asmala (1000 zlata).

Hansova banda
Asmala znepokojují zprávy o velkém množství banditů, kteří se potulují všude po divočině. Doslechl se, že jedna z největších skupin se usadila v blízkosti Onarovy farmy. Vede je prý nějaký Hans. Rozhodne se jim podívat na zoubek osobně, včetně všech členů cechu. Vás přizve také. Banda se umístila na místě bývalého loveckého tábora (byli tam vlci pro Pepeho). Kousek odtud si také dali dostaveníčko vrahové, promluvte s Asmalem a bitka může začít. Pozor ať přežije Asmal. Po smrti všech banditů vás Asmal bohatě odmění (zlato podle počtu vámi zabitých banditů - za každého 500 zlatých). Pokud jste pobili celou bandu, dostanete 5000 zlata.

Nyní je vhodná doba vyzvat Asmala na souboj o vůdcovství. Po jeho smrti obdržíte zbroj mistra vraha a lucernu, kterou si můžete připnout k pasu (klávesou 8). Pokud jste do cechu vstoupili alternativní cestou, můžete informovat Andreho o Asmalově smrti.

Útočiště
Po Asmalově smrti se můžete zeptat Charlotte, co vrahové plánují. Ta vám odvětí, že to je na vás, jako na vůdci cechu. Ideální by bylo najít nějakou vhodnou prostoru, kde by členové mohli skrytě přebývat. Pokud už jste byli v tajné palírně, můžete o ní říct Charlottě (350 exp). Členové cechu se tam později přesunou. Můžete si tam ještě promluvit s Charlotte (150 exp). Každý týden dostanete část zisku cechu.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 19:59:14 » Úkoly pro zloděje
V cechu zlodějů nyní funguje jakýsi systém reputace. Má vliv na zadání úkolů (i na další věci), stejně tak jako obratnost. Obratnost si můžete výrazně navýšit pomocí libovolné zlodějské zbroje koupené od Jespera v kombinaci s opasky koupených od Ramireze (postupně nabízí lepší).

- Ramirez vykupuje meče banditů
- Hanna vykupuje prázdné pokladnice a šperkovnice a také drahokamy
- Halvor vykupuje stříbrné a zlaté předměty

Kde je Fingers?
Cassia se po přidání k zlodějskému cechu zmíní o svém starém mistrovi Fingersovi. Zajímalo by jí, kde nyní nejlepší zloděj ze Starého tábora přebývá. V táboře banditů v Jharkendaru se na něj můžete zeptat Fiska (200 exp). Fisk věří, že je Fingers naživu. Najdete jej tábořit na pláži u ostrovní pevnosti Azgan (500 exp). Tam se dostanete v rámci úkolů pro obchodníky. Ještě o tom informujte Cassiu (400 exp).

Jesper se nudí
Tento úkol dostanete, pokud ještě nejste v cechu vrahů. Jesper se nudí, proto vás poprosí, zda byste nezašli za hudebníky, aby zahráli jeho oblíbenou písničku. Běžte za Charlotte s požadavkem (100 zlatých) a pak se vraťte za Jesperem (150 exp). Dostanete 5 paklíčů. Druhý den bude chtít Jesper pivo (100 exp).

Krvavé kalichy (50 obratnost)
Cassia po vás bude chtít sehnat sadu tzv. krvavých kalichů, které vlastní měšťané z horní čtvrti. Po získání 6 kalichů je odneste Cassie (300 exp). Za odměnu si můžete vybrat prsten zvyšující obratnost (+6), 10 léčivých elixírů či 1500 zlata. Kalichy naleznete:
1. V zamčené truhle v Gerbrandtově domě.
2. V tajné prostoře ve Valentinově domě. Tu zpřístupníte, pokud zatáhnete za lampu v poschodí. Klíč od truhly musíte ukrást Valentinovi.
3. V soudcově domě. Klíč od truhly ukradněte soudcovi a do skryté místnosti se dostanete poté, co zatlačíte na štít v 1. patře.
4. V domě, který sousedí se Salamandrilovou prodejnou. Klíč od truhly leží na krbu.
5. V truhle v tajné prostoře v Salamandrilově domě. Zatlačte na spínač pod pultem a ukradněte Salamandrilův klíč.
6. Poslední kalich je v zamčené truhle v Lehmarově domě.

Soška pro Cassiu (75 obratnost)
Po vyřešení úkolu s krvavými kalichy po vás bude chtít Cassia posvěcenou sošku Innose. Máte si dát pozor, aby nešlo o padělek. Ten jí můžete dát taky (najdete jej v jeskyni s bandity nedaleko Akilovy farmy) - úkol splníte, ale Cassia nebude nadšená (100 exp). Pravou sošku můžete najít u černého goblina v jeskyni nedaleko Orlanovy hospody nebo u nominálního goblina před jeskyní Zkoušky ohně. Dejte sošku Cassie, dostanete za ní 350 zlata (300 exp). Pokud Cassie přinesete originální i padělanou sošku, obdržíte elixír obratnosti (500 exp).

Číše rudobarona (100 obratnost)
Cassia má pro vás práci mimo město. Máte jí přinést pohár rudobarona. Najdete ho ve skladišti na hradě v Hornickém údolí. Na klíč od skladiště se můžete zeptat Miltena. Ten vám řekne, že ho ztratil domobránce Engor, když se šel nadýchat čerstvého vzduchu na věž blízko jeho ložnice. Tam jej najdete na parapetu. Budete ještě potřebovat druhý klíč, který musíte ukrást Percivalovi. Pohár najdete v malé místnosti ve skladišti. Za odměnu dostanete od Cassii dvě desky života (500 exp).

Hudba života a smrti (125 obratnost)
Dostanete zadáno od Cassii ve 2. kapitole, po splnění úkolů Jesper se nudí, Pohár rudobarona a Útočiště. Cassia potřebuje rychle sehnat hudební nástroje. Běžte za zbytkem cechu vrahů do tajné palírny a členy o nástroje požádejte (4x 200 exp). Předejte hudební nástroje Cassie (500 exp), dostanete 500 zlata.

Obří rubín pro Cassiu (150 obratnost)
Cassia má pro vás další práci ve 3. kapitole. Zatoužila po obrovském rubínu, který je zamčený v truhle na radnici. Mimo velmi složitého zámku musíte počítat i s nastraženou pastí. Abyste neuhořeli, musíte mít vysokou obratnost (tu už nyní máte). V truhle kromě rubínu najdete i další drahokamy a cennosti. Dejte velký rubín Cassie (500 exp), dostanete 1000 zlata.

Velmistrův meč (50 reputace u zlodějů)
Tento úkol dostanete ve 2. kapitole od Ramireze, pokud jste se naučili kovat všechny zlodějské meče. Můžete se Ramireze zeptat, zda existuje nějaký lepší meč. Ten vás pošle za Fingersem. Ukradněte Fingersovi měšec (potřebujete 250 obratnost) a ten mu pak vraťte. Fingers vám dá klíč od truhly v jeho bývalé chýši v podhradí, kde najdete návod na výrobu nejlepšího zlodějského meče Zlatá jehla. Přečtěte si jej (300 exp). Ve Fingersově truhle je také zbroj stína, která poskytuje bonus 10% k ovládání jednoručáků a k lukostřelbě.

Dračí poklady (200 obratnost)
Dostanete zadáno od Cassii ve 4. kapitole. Všichni draci musí být naživu. Máte šéfce cechu přinést cennosti, které najdete v truhlách u dračích pokladů. Klíč má vždy příslušný drak.
- u močálového draka najdete zlatou dýku, dostanete za ní elixír obratnosti (500 exp).
- u kamenného draka je zlatý lovecký roh, za který obdržíte 500 zlata (500 exp).
- u ohnivého draka je diamantový náhrdelník, za který dostanete 1000 zlatých (1000 exp).
- u ledového draka najdete korunu rudobaronů, za kterou vás Cassia naučí neúnavnost* či vám dá 2000 zlata (1500 exp).

* snižuje spotřebu výdrže, pokud máte oblečenou zlodějskou zbroj
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 19:59:56 » Úkoly pro lovce
Tábor lovců najdete je v malé kotlině pod Bengarovou farmou. Promluvte si s vůdcem malé skupiny, Falkem. Pokud jste učedníkem u Bospera a máte oblečenou loveckou zbroj, bude k vám Falk přívětivější. Poté, co projevíte zájem o vstup do skupiny, bude Falk požadovat tři kůže stínové šelmy. Trochu náročný úkol pro začínajícího lovce, podle mého názoru. Nicméně dvě kůže můžete snadno získat i bez boje. Najdete je - v opuštěném táboře u Onarovy farmy a v táboře banditů nedaleko Sagitty. Dejte kůže Falkovi, ten vás přijme mezi lovce a dá vám loveckou zbroj.

Svobodní lovci
Tento úkol obdržíte ihned po přijetí. Cílem bude získat respekt alespoň alespoň 7 lovců. Poté bude Falk ochotný jít soutěžit o titul nejlepšího lovce. Pokud získáte dostatek hlasů, obdržíte úkol Nejlepší lovec.
Gaan souhlasí po splnění úkolu s dračím chňapavcem. Niclas žádá za pomoc 12 kousků syrového masa (100 exp). Grimbald souhlasí po smrti černého trola (100 exp). Dragomir vám dá svůj hlas, pokud ovládnete kuši alespoň na 60% (100 exp). Grom souhlasí, pokud mu opatříte vejce důlního červa (100 exp). To můžete najít v některé z jeskyní, například poblíž pyramidy.

Spor mezi lovci
Lovci chtějí zabít černého trola a pořádají sázky, kdo ho skolí. Můžete se přidat. Nejsnadněji to půjde pomocí svitku zmenšení nestvůry, který dostanete po splnění úkolu Muž v podobě bestie. Až se vám podaří černého trola zabít, dejte jeho kůži Falkovi (500 exp). Dostanete elixír obratnosti.

Vlčí kůže pro Falka
Falk chce do týdne 20 vlčích kůží. Pokud to nestihnete, nic se nestane. Za odměnu dostanete 250 zlatých (200 exp).

Obchod s Bosperem
Falk vám zadá práci poslíčka. Dá vám dopis pro Bospera, od kterého máte vyzvednout šípy pro jeho zvláštní luk. Dopis předejte Bosperovi (nečtěte, 150 exp). Dostanete 100 speciálních šípů, které odevzdejte Falkovi (200 exp).

Pátrání
Falka učil lovit jeho děd, Ben. Při jedné ze svých loveckých výprav se ztratil a od té doby o něm nikdo neslyšel. V blízkosti pyramidy najdete měšec se zlatem a starou stránkou deníku (50 exp). Měšec je skryt v křoví, nedaleko stínové šelmy. Ukažte list Falkovi (50 exp), který vám řekne, že to je stopa po jeho dědovi, jistě už velmi stará. Vaše hledání vás zavede na Jharkendar, kde budete pátrat po Benových starých tábořištích a pomalu odkrývat záhadu posledních dnů jeho života. Další stopu najdete v jeskyni u pirátského tábora, je to list z deníku, skrytý v láhvi (100 exp). Následující stránka je ukryta v rybě, kterou najdete u vyhaslého ohniště v roklině, kde jste lovili s Alligatorem Jackem (50 exp). Další poznámka je v nádobě, kterou najdete u jezírka v kaňonu, kousek od prastaré knihovny (100 exp). Čtvrtou stopu zanechal Ben pod skalou u vstupu do bažiny, nedaleko bandity Logana (150 exp). Poslední list najdete u stromu v bažinách poblíž Juana (200 exp). Každou poznámku můžete ukázat Falkovi. V té poslední se dozvíte o zvláštním tvorovi, které Ben stopoval až do bažin s úmyslem ulovit jej. U ruin v bažinách se objeví zvláštní kudlanka. V jejím břiše najdete amulet (luk +10%). Předejte jej Falkovi, ten potvrdí, že patřil Benovi a považuje ho za mrtvého (500 exp). Dostanete 1000 zlatých.

Nejlepší lovec
Po souhlasu 7 lovců je Falk ochoten přijmout výzvu na souboj o titul nejlepšího lovce (500 exp). Tím bude ten, kdo první vystopuje a zabije zvíře nazývané Slokers. Toho můžete najít na různých místech v oblasti Khorinisu. Slokers je plachý a při první známce nebezpečí se dá na útěk. Jeho kůže vám poslouží jako důkaz o vaší pravdomluvnosti. Falk vám pogratuluje (500 exp) a pokud jste zaměření na obratnost, tak vám předá znak nejlepšího lovce – luk stínů. Budete k němu potřebovat speciální šípy. Bosper vám je vyrobí za 200 zlatých, 50 šípů denně.

Noví lovci
Jako nejlepšího lovce vás Falk požádá, abyste se poohlédli po nových adeptech pro vaše společenství. Můžete přesvědčit Bartoka (150 exp a 200 exp od Falka). Dále lze pozvat Gestatha, u něj však doporučuji počkat do 3. kapitoly, jinak přijdete o jeho úkol (200 exp a 500 exp). Posledním možným novým lovcem je Talbin, po jeho provedení průsmykem (300 exp). Lepší variantou je však poslat Talbina do vašeho tábora (úkol Lidé pro tábor). Po nalezení třetího lovce si promluvte s Falkem (2000 exp), dostanete prsten zlepšující odolnosti.

Drápy číhavců
Lovec Barem chce 5 číhavčích drápů. Vyjmutí drápů se můžete naučit třeba od Alfreda. Jako odměnu dostanete 3 krunýře důlního červa (200 exp). Budou se ještě hodit.

Zbroj pro Barema
Barem se doslechl, že žoldák Wolf je schopen vyrobit brnění z krunýřů důlních červů. Zatoužil po něm a vy mu jej máte pomoci opatřit. Pokud souhlasíte, Barem vám dá další 4 pláty. Promluvte si s Wolfem (50 exp). Dozvíte se, že na výrobu je potřeba 10 krunýřů. Měli byste jich mít 7. Zbylé pláty musíte najít sami. Je nutné naučit se je vyjmout, třeba přímo od Wolfa nebo od Grimbalda. Po jejich shromáždění je předejte Wolfovi. Druhý den vyzvedněte zbroj. Můžete jej poprosit o výrobu dalšího brnění, tentokrát pro vás. Musíte mu ale dodat další krunýře. Zbroj odneste Baremovi (200 exp), jako odměnu dostanete spacák. Díky této užitečné věci můžete spát kdekoliv. Pláty sbírejte i nadále, budete jich ještě mnoho potřebovat v 7. kapitole.

Nový luk
Lovec Raffa shání skládaný luk. Můžete ho získat z truhly v malé jeskyňce u útesu s ještěry, poblíž hospody U Mrtvé harpyje. Bosper také jeden prodává, pokud jste jeho učedník a vrátíte mu ukradený luk. Jako odměnu vám Raffa prozradí něco o lukostřelbě (200 exp).

Vejce číhavce
Raffa hledá vzácnou trofej – vejce číhavce. Najdete jej na břehu za novým mostem u cesty, která vede k pyramidě. Samozřejmě jeho matka se ho jen tak nevzdá. Vejce můžete ukrást bez zabíjení, je ale lepší číhavce odstranit. Od Raffa získáte více zkušeností (200 exp) a lepší odměnu (elixír života).

Speciální zbraň pro Raffu
Po splnění úkolu Nový luk vám Raffa ukáže svou nabídku luků. Pokud seženete nějaký zvláštní luk či kuši, koupí jej od vás za dobrou cenu. Můžete mu dát pouze kuši Executor, kterou najdete v Městě mrtvých v Údolí stínů (1000 exp). Za odměnu dostanete 2000 zlatých.

Zraněné zvíře
Lovec Niks má zraněného vlka, Canine. Ubíhají poslední dny jeho života a zoufale potřebuje pomoc. Niks vás poprosí, abyste zašli za bylinkářkou Sagittou, protože nechce opustit Canine. Sagitta může namíchat lék, ale potřebuje nezbytné suroviny – královský šťovík, lesní bobuli, dvě trávy z bažin a léčivý kořen. Lék odneste Niksovi, který ho podá vlkovi (100 exp). Musíte to stihnout do dvou dnů, jinak Canine zemře. Počkejte několik dní a vlk bude opět zdráv (200 exp). Od Nikse dostanete elixír života a souhlas pro Falka (100 exp). Po několika dalších dnech můžete vzít Canine na lov.

Grom a trolové
Lovec Grom zatoužil po trolích kůžích. Nějak se ale nemůže odhodlat napadnout jejich majitele. Prodejte mu dvě trolí kůže za 500 zlatých (200 exp). Grom se přemístí ze svého dosavadního stanoviště do tábora lovců.

Smrtonosná smečka vlků
Lovec Alfred po vás chce ulovit smečku vlků poblíž hospody U Mrtvé harpyje. Na plácku, kde byl v G2A Dragomir, najdete čtyři silnější vlky. Jejich smrt oznamte Alfredovi (200 exp). Dostanete souhlas pro Falka (100 exp) a 3 rohy stínových šelem.

Divoké prase
Ve 2. kapitole se v blízkosti kamenného kruhu v lese za Akilovou farmou objeví nominální divoké prase. Lovec Barem chce, aby jste na něm dokázali svou loveckou zdatnost. Divočáka zabijte a doneste Baremovi jeho kůži jako důkaz svého úspěchu (150 exp). Dostanete kvalitní prsten a souhlas pro Falka, pokud jste pro něj splnili předchozí dva úkoly (100 exp).

Kůže stínové šelmy
Ve 2. kapitole potřebuje Niks kůži stínové šelmy. Koupí jí za 250 zlatých (200 exp).

Noční lovec
Ve 2. kapitole vás Raffa pošle lovit přízračnou stínovou šelmu. Najdete jí v údolí pod Xardasovou věží. Šelmu zabijte (velmi obtížné v této fázi hry) a kůži seberte jako důkaz pro Raffa (350 exp). Za odměnu dostanete 500 zlata. Pokud jste dosud nesplnili úkol Svobodní lovci, Raffa vám dá svůj souhlas (100 exp).

Lov skřetů
Úkol dostanete ve 2. kapitole od Falka. Barem a Raffa přišli se znepokojivou zprávou o skupině skřetů, která se usadila nedaleko Akilovy farmy. Poblíž také najdete Trokarovu mrtvolu. Jsou tvrdý oříšek, ale s pomocí magie je jde pobít už na začátku 2. kapitoly. Po smrti posledního z nich jděte za Falkem (500 exp).

Roh dračího chňapavce
Alfred chce ve 2. kapitole roh dračího chňapavce. Jeho extrakci vás může naučit třeba Gaan. Pokud se to nechcete učit, několik rohů najdete v truhlách ve Skřetím městě. Jeho obyvatelé ale krádeže nesou velmi nelibě, pokud na sobě nemáte skřetí brnění či róbu. Roh předejte Alfredovi (200 exp), dostanete 200 zlatých.

Úspěch lovce
Ve 3. kapitole se Niks doslechne o vzácném černém chňapavci, který loví někde v okolí velké pyramidy. Chňapavce najdete nalevo od pyramidy. Doneste Niksovi jeho dráp jako důkaz o vašem loveckém umu (200 exp). Pokud jste v úkolu Zraněné zvíře selhali, dostanete souhlas pro Falka nyní (100 exp).

Hejno kousavců
Dostanete zadáno ve 3. kapitole od Falka. Nedaleko průsmyku do Hornického údolí se usadilo hejno kousavců. Poté, co všechny kousavce pobijete, si promluvte s Falkem (250 exp). Dostanete 300 zlata.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:00:42 » Úkoly pro Bratrstvo
Členové Bratrstva Spáče se po pádu bariéry rozutekli po celém ostrově. Velká část z nich odešla do Khorinisu, kde postavili tábor poblíž vstupu do průsmyku k Hornickému údolí. Vedení se ujal Baal Orun. Arcidémona Spáče už není, přesto Bratrstvo drží pohromadě a dodržuje pravidla a zvyky jako za časů kolonie. Do spojení se sektáři vám pomůže Lester. Při vašem prvním rozhovoru vám věnuje lehkou bederní roušku novice.

Balíček pro Laria, Přijetí do Bratrstva
Tuto úvodní zkoušku Bratrstva obdržíte od vrchního guru, Baala Oruna. Aby se s vámi vůbec bavil, musíte mít oblečenou novicovskou roušku od Lestera. Za úkol dostanete předat zásilku bahenní trávy khorinidskému místodržícímu Lariovi. Pro přístup do horní čtvrti musíte být občany města. Do radnice vás nepustí, proto si promluvte se zahradníkem, jestli je nějaká možnost setkání s Lariem. Dozvíte se, že Larius občas vychází na vzduch, většinou někdy odpoledne. Pokud se vám ho podaří zastihnout, musíte mít oblečenou roušku novice, jinak vám Larius neuvěří, že přicházíte od Oruna. V tom případě budete muset zásilku drogy vrátit Orunovi a v úkolu selžete. Výměnou za balíček dostanete od Laria vak se zlatem. Doneste jej Orunovi (200 exp).

Tímto získáte jeho důvěru a můžete se přidat k Bratrstvu jako novic (500 exp). Baal Orun vám umožní přístup do radnice za lordem Hagenem, pouze pokud se stanete templářem či guru. Abyste mohli povýšit, budete muset přesvědčit ostatní guru o vašich kvalitách. Baalové se s vámi nebudou jen tak vybavovat, ale existují triky, jak je k hovoru přesvědčit. Pokud se chcete stát templářem, musíte také splnit těžký úkol pro Gor Na Koshe. Navíc musíte mít 50 síly a 30% ovládání obouručních zbraní.

Sběr trávy z bažin
Novic Caine vám pomůže rozvázat jazyk Baala Cadara. Máte mu odnést denní sklizeň drogy. Úkol obdržíte pouze během dne, kdy Caine pracuje před táborem Bratrstva. Po předání zásilky (50 exp) dostanete od Cadara úkol Tráva z bažin pro Baala Cadara. Můžete si ještě promluvit s Cainem (50 exp).

Tráva z bažin pro Baala Cadara
Baal Cadar vás pošle vybrat sklizeň od několika skupin noviců, kteří pěstují trávu z bažin v odlehlejších částech Khorinisu. Najdete je – za kamenným kruhem u Lobartovy farmy, u jezera v blízkosti černého trola, na skalách nad Akilovou farmou směrem ke kamennému kruhu v lese. Před rozhovorem se sběrači si oblečte bederní roušku novice. Odneste drogu Cadarovi, dostanete jeho souhlas (200 exp). Pokud část trávy chybí, Cadar na vás zaútočí a v úkolu jste neuspěli.

Hanisovo místo
Poté, co vyberete bahenní trávu od Hanise a jestliže máte přes 100 síly, vás Hanis požádá, abyste pobili ještěry na plošině kus za ním. Učiňte tak a vraťte se k Hanisovi pro odměnu. Pokud máte sílu nad 150, dostanete elixír síly.

Dávka pro Harloka
Novic Harlok vám může pomoci mluvit s Baalem Namibem. Na oplátku chce vaší denní dávku drogy od Talase. Dejte mu tři jointy (50 exp). Poradí vám, že na Namiba uděláte dojem, když uspíte jednoho z jeho posluchačů. Za přemrštěnou cenu vám nabídne ke koupi svitek spánku.

Síla mysli
Namib vás osloví, pokud uspíte nějakého jeho posluchače (200 exp). Svitek můžete koupit od Harloka. Pokud máte 60 a více many, Namib vás pošle se svým souhlasem za Baalem Orunem (150 exp). Pokud ne, musíte sílu své mysli ještě navýšit. Můžete použít prsteny a amulet.

Novic pro Baala Parveze
Po splnění úkolu Balíček pro Laria vám dá Orun vylepšený přivolávač snů. Prý vám pomůže získat souhlas Baala Parveze. Toho najdete na tržišti ve městě. Dejte mu přivolávač a počkejte, až se probere. Dostanete za úkol najít osobu, která bude chtít naslouchat jeho učení. Jediným možným kandidátem je Valentino. Ve 4:00 odchází z Coragonovy nálevny do horní čtvrti. Během jeho cesty je nejvhodnější okamžik na přepadení. Poté, co Valentina zmlátíte, běžte za Regisem. Dostanete prsten, který máte předat dalšímu člověku, který uštědří Valentinovi lekci. Tím bude Coragon. Dejte mu prsten (300 exp) a jděte si promluvit s Valentinem. Řekněte mu, že je ve městě poměrně neoblíbený a jestli se raději nechce přidat k Bratrstvu. Valentino nabídku rád přijme. Odveďte ho za Parvezem (250 exp), od něhož dostanete souhlas pro Baala Oruna (200 exp). Můžete si ještě promluvit s Valentinem (100 exp).

Magický elixír
Alchymista Baal Tyon vám zadá obtížný úkol. Máte pro něj získat recept na vzácný elixír pro transformaci vědomí. Můžete se poptat alchymistů na ostrově – Salamandril a Ignaz nic nevědí, Sagitta si myslí, že recept mají mágové ohně a Constantino vám poradí, pouze pokud jste jeho učedník. Chtěl by ten recept sám a slyšel, že ho mají mágové ohně. Recept je ukryt v klášterní pokladnici. Pro jeho získání je nutná znalost otvírání zámků a na škodu nebude ani plížení. Do kláštera se dostanete prostřednictvím práce pro obchodníky. V zamčené truhle v pokoji mágů za novicem Babem najdete klíč od klášterní pokladnice. Ve sklepení si promluvte s Neorasem. O receptu vám řekne, pouze pokud jste Constantinův student a máte základní znalosti alchymie. V pokladnici je zamčená truhla, která recept obsahuje. Recept předejte Baalu Tyonovi (500 exp). Pro výrobu elixíru mu chybí některé vzácné suroviny – vejce důlního červa, jazyk ohnivé ještěrky, srdce kamenného golema a královský šťovík. Srdce golema můžete najít v truhle v jeskyni u pyramidy. Spínač pro její zpřístupnění je ukryt v menší budově nedaleko vykopávek. V jeskyni najdete i vejce důlních červů. Ohnivý jazyk zřejmě budete muset sami vykuchat. Po obdržení všech složek se dá Tyon do práce (200 exp). Druhý den se zastavte pro ochutnávku (mana +10). Baal Tyon souhlasí s vaším přijetím (100 exp).

Pokud jste Constantinův učedník, můžete dát recept svému mistrovi výměnou za dva královské šťovíky (100 exp). Recept pak můžete koupit zpět za 1000 zlatých. Pokud jste mág ohně, Neoras vám prozradí jméno elixíru: Amun-Su. Můžete se ho také naučit vařit, pokud umíte namíchat elixír ducha a při rozhovoru s Neorasem jste zvolili správný dialog.

Hledání alternativ
Po splnění předchozího úkolu po vás bude chtít Baal Tyon 5 kusadel polních škůdců. Hledá náhradu za kusadla důlních červů, kterých v oblasti Khorinisu není mnoho. Dejte mu je (150 exp), dostanete 5x bahenní trávu.

Tarakotovo kladivo
Po přijetí k Bratrstvu má pro vás úkol jeden z templářů, Gor Na Kosh. Tento úkol musíte splnit, pokud se chcete stát templářem. Máte se pokusit sehnat legendární zbraň – Tarakotovo kladivo. Gor Na Kosh slyšel zvěsti, že je ukryté někde na ostrově. Najdete ho v jeskyni poblíž pyramidy. Vchod je zablokován velkým kamenem, který odsunete pomocí spínače. Ten je ukryt v malé budově kousek odtud, je zarostlý vegetací, snadno ho přehlédnete. Kladivo najdete v zamčené truhle u královny důlních červů. Odneste jej Gor Na Koshovi (200 exp). Dostanete elixír síly. Gor Na Kosh souhlasí s přijetím k templářům (200 exp). Také si můžete o kladivu promluvit s Baalem Orunem (100 exp).

Dodávka oceli
Tento úkol můžete obdržet po splnění úvodní zkoušky Bratrstva (úkol Balíček pro Laria). Novic Viran potřebuje ocelové pruty. Čím víc mu jich přinesete, tím více získáte zkušeností a za odměnu lepší zbraň. Nejlepší odměna je za 15 a víc prutů.

Pátrání po Coru Angarovi
Baalu Orunovi schází jeden z nejoddanějších templářů – Cor Angar. Pokud ho náhodou potkáte, tak jej máte poslat za Bratrstvem. Angara najdete od 2. kapitoly v boudě na druhé straně skřetí barikády, nebo ve 4. kapitole na hradě v Hornickém údolí. Pokud jste už byli v Lesním táboře, můžete mu o něm říci (50 exp). Potom mu povězte o táboře v Khorinisu (200 exp). Angar je velmi potěšen zprávou o přeživších sektářích, ale než půjde do Khorinisu, chce nejdříve získat zpět svůj amulet. Po jeho navrácení se Angar vydá na cestu (750 exp). Vše oznamte Orunovi (200 exp), jako členovi Bratrstva vám věnuje 200 zlatých. Po několika dnech se Angar objeví v táboře Bratrstva. Můžete si o něm promluvit s Gor Na Koshem (250 exp).

Plány paladinů
Baal Orun je znepokojen zvěstmi z Hornického údolí, proto vás jako člena Bratrstva vyšle získat novinky. Máte zjistit, proč jsou paladinové v Khorinisu, jaká je situace v Hornickém údolí a jaké jsou plány, pokud skřeti napadnou Khorinis. Lord Hagen vám může na některé dotazy odpovědět, ale ve zbylých také není dobře informován. Proto musíte získat ostatní informace od Garonda. Můžete mu říkat novinky jednotlivě (100 exp). Úkol splníte až po získání důkazů o existenci draků pro lorda Hagena. Jako odměnu dostanete elixír ducha (1000 exp).

Cor Kalomův recept
Baal Kadar slyšel, že se chystáte do Hornického údolí. Navrhne vám, že by jste se mohli podívat do bývalého tábora Bratrstva, kde možná guru Cor Kalom zanechal recept na speciální zpracování trávy z bažin. V Cor Kalomově laboratoři najdete v truhle recept a na jedné z alchymistických kolon seberte Severní soumrak. Recept si přečtěte a pak ho dejte Cadarovi (500 exp). Nyní budete schopni u "kádí" vyrábět Severní soumraky a Přivolání snu (jednou denně propůjčuje dočasný bonus, který se liší podle toho, zda hrajete za templáře či guru).

Posedlí
Ve 3. kapitole trápí mnoho noviců bolest hlavy. Baal Orun vás pošle do kláštera nakoupit léky. Musíte od Pyrokara koupit nejméně 15 lektvarů, což vás nevyjde zrovna nejlevněji. Rozdávejte novicům léky (50 exp). Po jejich rozdání si promluvte s Orunem (expy podle každého vyléčeného novice), dostanete 2000 zlatých.

Vlivné známosti
V 5. kapitole potřebujete přístup na paladinskou galéru. Promluvte si s Baalem Orunem, ten vám slíbí pomoc. Po dvou dnech se Orunovi podaří získat povolení k vstupu na loď, ale chce za něj 2000 zlatých. Po zaplacení vám dá potřebný dokument (200 exp).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:01:37 » Úkoly pro nekromanty a mágy vody
Cesta nekromanta
Pokud se chcete stát nekromantem, musíte jít nejdřív do města za Vatrasem. Zeptejte se na další spolky, pomocí kterých můžete získat přístup k lordu Hagenovi. Vatras zmíní mágy temnoty, ke vstupu mezi ně vám může pomoci Xardas (50 exp). Běžte tedy za ním a zeptejte se jej. Xardas potřebuje nějaký čas na rozmyšlenou, máte se za ním stavit později. Po dvou dnech vás přijme do učení a dá vám uniformu novice temnot (200 exp).
Nekromantem se budete moct stát, až budete mít dostatečně silného ducha - potřebujete 75 many (můžete použít prsteny a amulet) a 30 inteligence. Novic temnot si může inteligenci zvyšovat čtením knih (i zpětně), učením se některým dovednostem (např. alchymie), či přípravou lektvarů. Po splnění vstupních požadavků si promluvte s Xardasem (300 exp), který vám ještě zadá úkol Cesta do temnoty, po jehož splnění se stanete nekromantem. Dostanete roucho a hůl nekromanta, Xardas vás bude učit a bude s vámi obchodovat. Nyní vás stráže radnice pustí za lordem Hagenem. Lepší roucho temnot i hůl dostanete poté, co se od Xardase naučíte 4. kruh magie. Od 5. kapitoly bude vaším jediným učitelem nekromant Creol. Poté, co se naučíte 6. kruh magie, si od Creola můžete za 30000 zlata koupit nejlepší róbu temnoty.

Ponoření do tmy
Tento úkol je zkouška pro vstup mezi nekromanty. Máte zabít nejnevinnějšího z noviců mágů ohně. Tím je ovčák Opolos. Brzy ráno ho vytaženou zbraní vyprovokujte k útoku a vylákaného za zdmi kláštera jej zabijte. Informujte o tom Xardase (1000 exp).

Xardasova runa
Ve 2. kapitole se můžete Xardase zeptat na runu, která leží na stole. Je to runa zničení nemrtvého. Xardas jí s vámi vymění za 5 ektoplazem. Tato trofej vypadává ze strašidel. Ty jde zranit pouze magií a stříbrnými zbraněmi. Na strašidla můžete narazit různě po jeskyních a hřbitovech. Dejte ektoplazmy Xardasovi, dostanete runu (500 exp).

Xardasovy rukopisy
Xardas potřebuje zpět své rukopisy, které zanechal v klášteře, když ještě patřil k mágům ohně. Část z nich pravděpodobně najdete v jeho bývalém pokoji, dá vám od něj klíč. Zbytek je snad ještě v knihovně. Před svojí cestou se naučte vybírání kapes. Také si kupte několik svitků zapomnění, poněvadž bez pozdvižení to asi nedáte (mágové ohně a novicové vidí skrz zdi). Do kláštera se dostanete přes střechu nebo prostřednictvím úkolu pro obchodníky. První rukopis je v pokojíku za dveřmi u novice Baba. Pro přístup do klášterní knihovny musíte ukrást klíč Parlanovi (50 obratnost). Rukopis je ukryt v nejvzdálenější polici s knihami. Spisy odneste Xardasovi (50 exp).
Xardas označí jeden z rukopisů za padělek. Vraťte se do kláštera a promluvte si s Parlanem a Mardukem. Dozvíte se, že se spisem pracoval mág Trevius, který však zmizel. V jeskyni u hřbitova nedaleko Orlanova hostince najdete Treviusovu mrtvolu a u ní démona. Toho můžete snadno zaseknout ve vchodu do jeskyně. Seberte z mágova těla dokument a odneste jej Xardasovi (150 exp). Dostanete 1000 zlatých. Treviusovu smrt můžete oznámit Mardukovi, který vám dá elixír many (50 exp).

Marná cesta
Xardas se zajímá o vzácnou knihu Marná cesta. Podle jeho posledních zpráv jí měl nějaký mág ve městě. Toho mága tam stále najdete, jen se stáhl do ústraní. Je to Gallahad, mág z přístavní čtvrti. Při rozhovoru hlavně nezmiňujte, že vás posílá Xardas (50 exp). Gallahad by vám namluvil, že knihu prodal neznámému obchodníkovi. Xardas by této povídačce neuvěřil a poslal by na Gallahada své démony (100 exp), ten by nepřežil a v úkolu byste selhali. Gallahad vám bude ochotný pomoci, pouze pokud pro něj splníte úkol Gallahadův úkol. Za knihu bude chtít také nějakou vzácnost, můžete mu dát královský šťovík (50 exp), různé permanentní elixíry (100 exp) nebo svitek vyhnanství (500 exp). Ten najdete v horní místnosti staré Xardasovy věže. Potřebujete ho v rámci úkolu Podivné stvoření, ale můžete získat druhý od Xardase. Knihu si přečtěte (150 exp) a pak jí dejte Xardasovi (200 exp).

Nekronomikon
Xardas pátrá po nesmírně cenné knize, takzvaném Nekronomikonu. Tento spis obsahuje nejvyšší vědění nekromantů. Podle dostupných vodítek ho měl naposledy mocný nekromant Nergal. Jeho věž je někde v Khorinisu, ale její vchod je prý zablokován. Na věc se můžete zeptat Creola, který vám dá klíč od věže (500 exp). Tu najdete v malém údolí u Onarovy farmy, kde byl lovec Grom. Po přečtení knihy na podstavci se objeví Nergalova zombie. U ní najdete flák masa, který odneste Xardasovi (200 exp). Ten chce přivolat Nergalovu duši, ale jedná se o velice nebezpečný rituál, proto se na něj musí dobře připravit. Po dvou dnech je vše hotovo a Xardas vám předá instrukce (500 exp). Společně přivoláte Nergalova ducha do pentagramu, který nesmíte překročit, jinak velice ohrozíte sebe i Xardase. Po příchodu duše se s ní Xardas pustí do rozhovoru. Když počkáte, Nergal Xardasovi řekne, že Nekronomikon ukryl na vrcholku věže Asheron a vchod nechal střežit nesmrtelnou bytostí. Podle Xardase toto stvoření můžete zničit opačným elementem (1000 exp). Pokud porušíte Xardasův zákaz a vstoupíte do pentagramu, Nergal vás osloví (100 exp). Řekne vám vesměs to samé, co Xardasovi. Poté na vás zaútočí. Nebude to vůbec lehký boj. Nepočítejte s Xardasovou pomocí, protože usne. Zničení nemrtvého vám bude také k ničemu. Po Nergalově zažehnání se Xardas vzbudí a vynadá vám do hlupáků (100 exp). Neuvěří vám ani slovo z vašeho rozhovoru s Nergalem. Ať se rozhodnete jakkoliv, musíte jít vyzvednout knihu z věže Asheron. Najdete jí na pobřeží poblíž města. Stínového golema zabijte kouzlem svaté světlo. Na vrcholu věže seberte Nekronomikon, jako nekromant ho můžete přečíst (mana +10). Poté jej odneste Xardasovi (2000 exp).

Hrdí, ale bezbranní
Tento úkol dostanete od Creola. Máte zničit nedaleký tábor paladinů. Nejdříve splňte všechny úkoly pro Alberta. Masakr ideálně zkombinujte s úkolem Těžká volba pro skřeta Ur-Karrase, který po vás chce to samé. Pozabíjejte všechny v táboře a povězte o tom Creolovi (2000 exp). Dostanete speciální elixír (mana +5).

Hledání ztracených receptů
Dostanete zadáno od Xardase po získání Mora Ulartu. Můžete se jej zeptat na vylepšení róby. Xardas vám prozradí, že je možné jí posvětit pomocí temné magie. Budete ale potřebovat elixír, jehož recept je dlouho ztracen. Musíte získat dvě části - první má zombík Miragul v kryptě u bývalé Xardasovy věže a druhá část je u nekromanta Hoshkara ve Spáčově chrámu. Obě části si přečtěte (2x 250 exp). Recept je to po čertech složitý. Není však třeba panikařit, odneste recepty Xardasovi (1500 exp), který vám elixír za čtyři dny připraví. Ten můžete vypít (mana +50), nebo jej obětujte u Beliarovy sochy - buď společně se 100 kameny duší (500 exp) nebo se Senyakovou duší (doporučeno). V prvním případě dostanete nepatrně lepší róbu, ve druhém o poznání zajímavější variantu se speciální vlastností.

Vstup mezi mágy vody
Ve městě si promluvte s Vatrasem. Jako jednu z významných gild zmíní mágy vody (50 exp). Pro přijetí si máte promluvit se Saturasem, kterého najdete ve vykopávkách poblíž pyramidy. Nejsnadněji se tam dostanete s Laresem, který chce vrátit ornament. Saturas není z vašeho návrhu příliš nadšený, jen vám doporučuje dělat něco užitečného. Pro přijetí musíte splnit tři úkoly – zjistit, kde jsou ztracení lidé, získat zbylé ornamenty a najít obchodníka, který prodává zbraně banditům. Úkol s ornamenty vám nyní zadá Nefarius už v 1. kapitole. Ornament z kamenného kruhu u Lobartovy farmy vám dá v Návratech Lothar (nemusíte do radnice). Elvrich a tábor banditů je přesunut na jiné místo, kousek do svahu na pravé straně od cesty, která vede k pyramidě (poblíž je Innosova socha). Ostatní úkoly se od G2A neliší. Pokud tyto úkoly splníte jako nezávislí, běžte za Saturasem (450 exp), ten vás přijme jako novice (500 exp). Dostanete uniformu novice vody a dopis pro Hagena, díky kterému vás pustí do radnice. Jako nováček vody nemůžete vstoupit do Kruhu vody, ale prsten vám dá Vatras (150 exp). Zasvěcení mezi mágy se vám dostane poté, co dosáhnete 40 bodů inteligence. Obdržíte róbu, hůl a mágové vody vás budou učit (500 exp).

Saturasova žádost
Po přijetí mezi novice vám dá Saturas dopis pro lorda Hagena. Chce po něm, aby zabezpečil portál na Jharkendar. Stráže radnice vás pustí dovnitř. Hagen pošle do pyramidy dva rytíře. S odpovědí jděte za Saturasem (250 exp).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:02:13 » Nezařazené úkoly - Khorinis (z verze 1.1)
Gallahadův úkol
(Setkání v hostinci, Učebnice rétoriky, Skřetí lektvar, Ignazova žádost, Luterovy dluhy, Pomsta Regisovi)

Úkol vám zadá Gallahad, který bydlí v domku v přístavní čtvrti. Chatku najdete nedaleko kováře Carla. Gallahad dřív patřil k nejvlivnějším občanům města, ale to už je ovšem dávná minulost. Je přirozeně na vás získat zpět jeho ztracené postavení. Budete k tomu potřebovat doporučující dopisy od vlivných občanů z horní čtvrti. Ty pak máte předat Lariovi na radnici.

Jedním z důležitých občanů je Gerbrandt. Vyberte správný dialog (pozor – musíte ho uctivě oslovovat a říct mu, že umíte číst) a Gerbrandt vám zadá úkol předat dopis a měšec osobě, se kterou se setkáte příští noc o půlnoci v hospodě U Mrtvé harpyje. Přijďte tam o půlnoci a promluvte si s Orlanem. Ten vám sdělí, že ta osoba už čeká nahoře. V patře by měl čekat podivný cizinec, kterému předejte dopis (nečtěte) a měšec (nezmiňujte se o Gerbrandtovi). Pokud jste jej minuli, musíte zlato a dopis vrátit Gerbrandtovi a v úkolu jste selhali. Jděte za Gerbrandtem (200 exp), od něhož dostanete dopis, který dejte Gallahadovi (250 exp).
Fernando vám zadá úkol získat knihu Rétorika. Promluvte o ní s Gallahadem. Dozvíte se, že tuto knihu vlastní, ale Fernandovi jí nedá. Běžte za Ignazem a pak znovu Gallahadem, ten mu půjde odnést nějaké byliny (50 exp). Kniha leží na poličce, přečtěte jí a odevzdejte Fernandovi (250 exp). Dostanete doporučující dopis pro Gallahada (150 exp). Dopis musíte odevzdat před uvězněním Fernanda.
Obchodník Lutero chce získat dluhopis od lichváře Lehmara. V jeho domě najdete na krbu spínač, kterým přesunete jednu ze skříní. Vyberte truhlu (nutné páčení zámků) a odneste list Luterovi (200 exp). Lehmara se zbavíte třeba pomocí kouzla strach, spánek nebo pracemi pro vrahy. Od Lutera obdržíte dopis, který dejte Gallahadovi (150 exp).
Alchymista Salamandril chce skřetí lektvar. Běžte za město, kde se nalevo od brány objevil skřetí zvěd. Potřebný lektvar má u sebe. Se skřetem vám může za 500 zlatých pomoci Mika. Lektvar předejte Salamandrilovi (200 exp), obdržíte doporučující dopis, který předejte Gallahadovi (50 exp).
Měšťan Valentino se chce pomstít Regisovi. Máte mu dát lekci. Když tak učiníte, promluvte si s Regisem (250 exp) a Valentinem, který vám dá doporučující dopis (150 exp). U Gallahada s ním však nepochodíte.

Po získání dopisů od Fernanda, Lutera a Gerbrandta vás Gallahad pošle za místodržícím Lariem. Dopisy mu máte předat při odpolední přestávce, kdy má nejlepší náladu. Někdy po poledním (mezi 12:00 a 14:00) jděte k radnici, Larius bude sedět na lavičce v zahradě (ani tam sedět nemusí, stačí s ním promluvit ve správnou dobu, ale pokud nemáte přístup do radnice ...). Dejte mu dopisy a vraťte se za Gallahadem, který odejde na radnici (500 exp). Gallahad vám navíc dá svůj dům v přístavní čtvrti. Druhý den si běžte pro odměnu. Jednou z možností je studium Pravé magie. Mohou se jí učit i válečníci (do 3. kruhu). Dále máte na výběr odměnu z permanentních elixírů nebo ve zlatě (můžete na něj zatlačit, poprvé vám plat zvýší, podruhé vás pošle do háje a nedostanete nic).

Náklad rudy
Od bývalého taviče rudy Vipera dostanete úkol získat balík rudy, který někde schovali jeho přátelé ze Starého dolu. Spravedlivě se rozdělíte. Na Lobartově farmě se setkáte s bývalým kopáčem Snipesem. Vyberte správnou odpověď v dialogu (50 exp). Pokud jí netrefíte, úkol jde splnit i bez Snipese. Dozvíte se od něj, že balík schoval kopáč Aleph, který je pravděpodobně stále v Hornickém údolí. O pokroku můžete informovat Vipera (150 exp). Alepha najdete v jeskyni pod lovci Talbinem a Engromem. Bohužel už z něj zbyla jen kostra, proto vám nezbývá nic jiného, než si vzít jeho kost. Zeptejte se Xardase na problematiku vyvolávání mrtvých a možnost komunikace s nimi. Pomocí složitého rituálu Xardas přivolá Alephova ducha. Od něj se dozvíte, kde poklad zakopal (100 exp). Běžte do zatopené jeskyně v HÚ, která je kousek od průsmyku do Khorinisu, pod skálou se skřetím totemem u řeky. Tam najdete zakopaný balík (100 exp). Obsahuje 600 nugetů rudy, 200 jich dejte Viperovi (100 exp) a Snipesovi (200 exp), od něhož dostanete elixír života. Pokud jste nespolupracovali se Snipesem, rudu si s Viperem rozdělíte půl na půl.

Vyděrač
Cardiff si stěžuje na chlápka jménem Moe, který postává před jeho krčmou a vybírá výpalné od hostů. Tím jich mnoho odradí a Cardiff má menší zisky. Zmlaťte Moa a povězte o tom Cardiffovi (200 exp). Potom Moa vyžeňte (100 exp) a znovu se stavte za Cardiffem (200 exp). Za odměnu obdržíte každý den 10 zlatých. Pokud si je nevyberete, vyplatí vám Cardiff všechny dluhy zpětně.

Bartokův přítel
Lovec Bartok postrádá svého kamaráda Trokara, který se nevrátil z lovu. Jeho mrtvolu najdete v lese u Akilovy farmy. Ve 2. kapitole zde bude skupina skřetů z úkolu Lov skřetů. Seberte prsten a odneste ho Bartokovi (200 exp).

Severní soumrak pro Lestera
Lester po vás později bude chtít Severní soumrak, speciálně upravenou trávu z bažin, kterou kouřil v táboře Bratrstva za časů kolonie. Musíte Lestera vzbudit v Xardasově věži. Severní soumrak můžete buď sebrat na alchymistické koloně v bývalé laboratoři Cor Kaloma, nebo jej po přečtení příslušného receptu vyrobit sami. Dejte ho Lesterovi (500 exp).

Constantinovo podivné přání
Ve 2. kapitole chce alchymista Constantino získat nějaký velice účinný jed. Ten najdete v tajné palírně v zamčené truhle. Palírna se nachází v lese za majákem v jeskyni s mříží (k otevření potřebujete krysokrtí sádlo - prodává domobránce Martin). Pozor na goblina Mirbla. Lahvičku s jedem předejte Constantinovi (300 exp), obdržíte 300 zlatých.

Záhadná vražda
Dostanete zadáno od lorda Andreho po splnění úkolů Constantinova zvláštní žádost a Krátký výlet do města. Vaším úkolem bude najít vraha alchymisty Ignaze. Promluvte s Constantinem, Cardiffem, Coragonem a nakonec se Zurisem (4x 100 exp). Poté jděte k domu zavražděného a z křoví před domem seberte prázdnou láhev od jedu. Ukažte ji Constantinovi (300 exp). Zde máte na výběr, buď Constantina nahlásíte Andremu (500 exp, 500 zlata), který jej pošle do vězení (úkol kompletní), nebo mu pomůžete (doporučuji). Promluvte si s Pablem a pak se strážcem brány u tržiště. Potom běžte do jeskyně nalevo od východu z města (je tam socha s bodáky). Tam si promluvte s nájemným vrahem Ortegou (200 exp). Když zjistí, že nejste jeho zaměstnavatel, chce vás zabít. Přečtěte si list, který má u sebe a čekejte (50 exp). Po chvíli přijde mág ohně Karras, se kterým si promluvte o vraždě Ignaze (500 exp). Pak oznamte Andremu Ortegovu smrt. Můžete mu zamlčet, kdo byl jeho zaměstnavatel (50 zlata). Pak si ještě promluvte s Karrasem. Pokud jste ho nezradili, dostanete elixír ducha. Andremu také můžete říct, že za vraždu jsou zodpovědní mágové ohně (1000 exp, 250 zlata). Karras pak z vás nebude příliš nadšený (200 exp). Pokud jste pomohli Constantinovi, tak vás může naučit, jak odolávat jedu.

Podivný obchodník
Dostanete zadáno ve 2. kapitole od Thorbena. Tesařovi se ztratila neteř, když šla k městské bráně za obchodníkem s levným šatstvem. Thorbenovi můžete dát 500 zlatých pro domobranu, na oplátku vám věnuje 20 paklíčů (500 exp). Gritta bude za několik dní zpět (100 exp). Také se jí můžete vydat hledat sami. Najdete jí ve společnosti banditů poblíž místa, kam jste šli lovit s Bartokem. Osvoboďte jí a odveďte do města (200 exp). Thorben bude nadšený (300 exp), prozradí vám něco o zámcích (obratnost +1). Pokud jste na začátku Thorbena odbyli, tak ve stanu v lese najdete pouze její mrtvolu. U ní bude zásnubní prsten, který můžete dát Thorbenovi (50 exp).

Prorocký sen
Zadá vám Gritta po splnění úkolu Podivný obchodník. Máte najít jejího ztraceného manžela Brendika. Jediné vodítko, kterým disponujete, je že se Brendik vždycky chtěl stát pirátem. Můžete se na něj zeptat Grega v Jharkendaru (100 exp). Ten Brendika zná - poslal jej špehovat bandity. Brendika najdete ve skrýši na skále v bažinách Jharkendaru (300 exp). Pošlete ho za Gregem (50 exp). Oznamte Grittě, že se k ní Brendik už nechce vrátit (200 exp).

Šťastný pár
Dostanete zadáno po splnění úkolů Lucia a Prorocký sen od Thorbena. Gritta i Elvrich ztratili své lásky a nyní se do sebe zakoukali. Dosud spolu nemluvili a vy jim máte dělat dohazovače. Promluvte si s Grittou a Elvrichem. Pak zprávu o úspěchu předejte Thorbenovi (400 exp). Můžete si znovu s oběma promluvit, od Elvriche dostanete každý den paklíč zdarma.

Ulfův prsten
Úkol vám zadá novic Ulf ve 2. kapitole. Ulf ztratil svůj prsten, když utíkal před bandity. Prsten se povaluje na blízkém hřbitově. Odneste jej Ulfovi (200 exp). Mágové ohně dostanou elixír ducha, všichni ostatní elixír života.

Arcimág
Dostanete zadáno od Xardase po obdržení úkolu od 3. Strážce, Tegona. Máte najít nekromanta Creola. Najdete jej v Zamlžené věži v Hornickém údolí (v G1 tam byl první chromanin). Zamlženou věž najdete v lese za skřetí palisádou, dostanete se do ní pouze vstupem od moře. Creol se ubytoval v jedné z horních místností, promluvte s ním (100 exp). Musíte zvolit správné možnosti v dialogu. Také budete potřebovat určitou dovednost rétoriky.

Tajné poznání
Tento úkol obdržíte pouze jako paladin. Zadá vám ho Harad, pokud se od něj naučíte překování paladinského brnění (musíte umět vylepšit uniformy domobránců). Můžete se ho zeptat na případné další vylepšení brnění. Harad vás odkáže na mága ohně Marduka. Od něj se dozvíte o rituálu posvěcení brnění. Za posvěcení vyžaduje Innos zlato a musíte u něj mít vysokou reputaci. Je možné posvětit brnění paladina i jeho těžkou verzi.

Zprávy pro Vatrase
Dostanete zadáno od Vatrase po obnově moci Innosova oka. Už dlouho neměl žádné zprávy od ostatních mágů vody. Jděte na Jharkendar a promluvte si se Saturasem. Dozvíte se o skřetí invazi do Údolí stavitelů. Po splnění úkolu Skřeti v údolí se můžete vrátit za Vatrasem s dobrými zprávami (200 exp). Dostanete 500 zlatých.

Tajemství portálu
Úkol obdržíte po vašem prvním rozhovoru s lordem Hagenem. Do Hornického údolí vás pustí teprve tehdy, co vyřešíte problém s portálem mágů vody. Po Ravenově útěku si s ním znovu promluvte, dostanete klíč od brány k průsmyku do Hornického údolí (200 exp).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:08:05 » Nezařazené úkoly - Khorinis #1 (z verze 2.0)
Runové kameny
Před Xardasovou věží stojí podivný kámen. Když se k němu přiblížíte, dostanete zápis do deníku. Běžte se na něj zeptat Xardase (100 exp). Podle něj se jedná o pozůstatek po druidech, kteří kdysi na ostrově žili. Kameny zřejmě využívali k rychlému cestování. Xardas vám dá teleportační runu a pošle vás zjistit, jak kameny fungují. Runový kámen lze aktivovat pouze zvláštní runovou tabulkou. Ty bývají zpravidla velmi dobře ukryté. Nejbližší můžete najít na plošině s ještěry, nad údolím, kde táboří Lester. Tabulka leží za pařezem. Běžte k druidskému kamenu a aktivujte jej (250 exp). Nyní se k němu můžete odkudkoliv teleportovat. O všem informujte Xardase (200 exp).

Lobartovy obavy
Farmář Lobart má strach z podivných mužů, kteří se utábořili za kopcem s kamenným kruhem. Běžte se tam podívat, pohovořte se Shretem (50 exp) a poté se vraťte za Lobartem. Oznamte mu, že od noviců Bratrstva Spáče mu nebezpečí nehrozí (150 exp).

Hildin nůž
Poté, co Hildě přinesete její pánev, se můžete zeptat na další práci. Hilda potřebuje naostřit nůž, proto vás pošle za městským kovářem. Dostanete 10 zlatých a tupý nůž. Vydejte se do přístavní čtvrti za Carlem, který vám za 5 zlatých nůž nabrousí (100 exp). Odevzdejte jej Hildě (100 exp). Za odměnu dostanete vývar, který zvyšuje sílu.

Vinova nespavost
Rolník Vino zahlédl v blízkém lesa skřeta, kvůli kterému nemůže zamhouřit oka. Skřet, kterého hledáte (je tam ještě jeden), se tam objeví poté, co se vydáte s Bartokem na lov. Ten však uteče a vy se skřetem budete muset vypořádat sami. Najdete u něj skřetí pálenku, kterou dejte Vinovi (150 exp). Dostanete luční pohanku.

Cesta vzhůru
Když poprvé dorazíte do města, mistrové řemesel vás považují za lůzu a odmítají se s vámi bavit. Promluvte si o tom s Rupertem, který vás odkáže na domobránce Pabla. Ten vám doporučí jít za Hannou, od které si máte koupit nějaký slušný oděv. Za 100 zlatých kupte měšťanské šaty (jako člen cechu zlodějů za 50 a pokud jste dali Hanně Lehmarovu účetní knihu, tak zdarma). Vraťte se za Pablem (200 exp). Ten vás pošle do přístavní čtvrti, kde si máte vybudovat úctu místních obyvatel. Musíte splnit úkoly pro Cardiffa, Carla, Lehmara, Eddu, Brahima, Garvella a Halvora. O každém úspěchu si můžete promluvit s Pablem (100 exp). Po získání dostatku hlasů vám Pablo řekne, že si promluví s mistry. Druhého dne se úkol automaticky splní.

Lehmarův dlužník
Lichvář Lehmar po vás chce najít dlužníka, který si půjčil velké množství peněz na obchod s drogou a nikdy je nevrátil. Buď máte získat peníze zpět nebo dlužníka zabít. Onou tajemnou osobou je chlápek v přístavním skladišti. Zabijte ho a o jeho smrti informujte Lehmara (300 exp).

Nástroje pro Garvella
Garvell po vás chce nové nástroje - dvě kladiva a pilu. Navíc ještě potřebuje pryskyřici. Pila a kladivo visí nad domem mistra Thorbena. Druhé kladivo můžete sebrat třeba na molu u Martina. Vše odevzdejte Garvellovi (100 exp), dostanete 50 zlaťáků.

Uhlí pro Carla
Carl potřebuje 5 kousků uhlí. Několik se jich válí ve vyhořelém domě na pláži u piráta Skipa. Další můžete najít na molu poblíž domobránce Martina či v přístavním skladišti. Předejte je Carlovi (150 exp).

Eddina soška
Úkol je ze základní hry, ale nyní jej potřebujete splnit v rámci získání respektu v přístavní čtvrti. Kuchařce Eddě ukradli Innosovu sošku. Novou sošku získáte nejsnadněji z jedné z truhel v přístavním skladišti. Dejte jí Eddě (100 exp).

Delikatesa
Halvor požaduje 12 ústřic. Škeble by neměl být problém posbírat po plážích či je koupit od rybáře Farima. Vyloupejte je a maso odneste Halvorovi (150 exp). Dostanete 50 zlatých.

Inkoust pro Brahima
Kartograf Brahim chce lahvičku inkoustu. Můžete jí koupit od Zurise, ale vyjde to poměrně draho. Existuje i méně poctivá cesta - ukrást inkoust ze Zurisova domu. Tam leží na polici. Když do domu vběhnete a lahvičku ihned popadnete, většinou by vám to mělo projít. Odneste inkoust Brahimovi (100 exp). Dostanete 3 runové papíry na výrobu svitků.

Coragonovi zákazníci
Krčmář Coragon si stěžuje na nedostatek zákazníků, protože paladinové nalévají pivo zdarma. Problém mu pomůže vyřešit domobránce Martin, kterého nyní najdete na molu v přístavu. Za příslib dvou sudů piva souhlasí, že záležitost vyřeší. Máte počkat do druhého dne. Pak zajděte za Coragonem (250 exp), který vás informuje, že nyní má mnoho zákazníků, protože konkurenční krčmář Virth se dal k domobraně. V kasárnách si můžete promluvit s Virthem (100 exp).

Jídlo pro chudé
Mág vody Vatras vás pošle pro zásilku jídla pro chudé. Dá vám měšec (neotvírejte), který máte odevzdat Lobartovi. Když tak učiníte, dostanete od Lobarta balík s jídlem. Ten předejte Vatrasovi (150 exp). Za odměnu dostanete několik léčivých lektvarů.

Elixíry pro Vatrase
Po splnění předchozího úkolu pro vás bude mít Vatras další obchůzku. Potřebuje elixíry many, proto vás pošle za alchymistou Salamandrilem a dá vám 200 zlatých. Doneste je Salamandrilovi, který vám sdělí, že dodávka elixírů bude hotová za týden. Dostanete pouze dva elixíry jako rychlou pomoc. Běžte si promluvit s Vatrasem. Elixíry si můžete nechat, pokud je nezatajíte (200 exp).

Útok stínové šelmy
Když se Vatrase zeptáte, na co elixíry many potřebuje, prozradí vám, že jimi překonává vyčerpání při léčení zraněných. Nedávno zrovna někoho ošklivě zřídila stínová šelma nedaleko majáku. Běžte do jeskyně za majákem a šelmu zabijte. Povězte o tom Vatrasovi (500 exp). Dostanete svitek bouře.

Muž v podobě bestie
Dostanete zadáno od Ignaze po splnění jeho úkolu s kouzlem zapomnění. Ignaz se kromě alchymie zabývá i výrobou svitků transformace. Jeden z jeho experimentů se mu nezdařil a jeho asistent zůstal uvězněn v podobě stínové šelmy. Máte ho najít a zabít, protože začal být nebezpečný, dokonce někoho napadl. Promluvte si s Mikou (100 exp), který vás pošle za farmářem Akilem (100 exp). Jednoho z jeho farmářů roztrhala stínová šelma nedaleko blízkého mostu. Zeptejte se na záležitost Orlana (100 exp), který potvrdí, že nedaleko Sekobovy farmy viděli velkou stínovou šelmu. Běžte si promluvit se Sagittou (100 exp). Za zády se vám objeví stínová šelma. Sagitta vám řekne, že tahle je neškodná, útoky musela mít na svědomí nějaká jiná. Objasněte Sagittě situaci, ta vás poté pošle za Vatrasem, který třeba pomůže zvrátit účinky kouzla. Vatras vám dá svitek, který sice nedokáže vrátit lidskou podobu, ale dokáže alespoň zachovat lidskou mysl (250 exp). Promluvte si znovu se Sagittou (100 exp) a pak použijte svitek na stínovou šelmu (100 exp). Nyní si můžete s proměněným pohovořit (150 exp). Znovu si promluvte se Sagittou (100 exp), která se o něj postará. O všem informujte Ignaze (200 exp). Dostanete svitek zmenšení nestvůry.

Zápisník kouzel
Vatrasovi neznámý zloděj ukradl jeho deník. Promluvte si o tom s Cassiou (100 exp), která vám doporučí hledat u obchodníků na tržišti. Deník najdete u Zurise, stojí 5000 zlata. Pokud máte 20 rétoriky, tak můžete u Cassii zvolit zvláštní volbu dialogu (200 exp). Poté deník kupte za 100 zlatých od Ramireze (100 exp), případně si jej můžete vzít zdarma, pokud máte 30 rétoriky (200 exp). Deník si přečtěte (500 exp) - mágové a novicové mágů se naučí výrobu runy kouzla blesk. Odevzdejte deník Vatrasovi (500 exp), za odměnu dostanete několik svitků.

Matteovy nástroje
Tento úkol musíte přijmout předtím, než vstoupíte do učení k některému z řemeslníků. Obchodník Matteo byl kdysi vynikající klenotník. Bohužel jeho zlatnickou formu ukradli zloději. Najdete jí v hlavním úkrytu zlodějského cechu, na ostrově naproti přístavu. Klíč od hlavní truhly dostanete od Hanny, po jejím osvobození z vězení v rámci úkolu Dárek pro Hannu. Vraťte zlatnickou formu Matteovi (300 exp). Dostanete na výběr z několika odměn, nejzajímavější je možnost naučit se klenotnictví.

Constantinův klíč
Alchymista Constantino ztratil klíč od své truhlice, když naposledy vyrazil sbírat byliny. Musíte si předtím promluvit se Zurisem o tom, kde Constantino sbírá byliny. Promluvte si s Mikou, který klíč našel. Prodá vám ho za 50 zlatých. Vyberte Constantinovu truhlu, zatímco její majitel popíjí v Coragonově krčmě. Pak vraťte klíč Constantinovi (150 exp), dostanete trvalý elixír.

Můj první lektvar
Constantino vás bude učit, pokud dokážete namíchat lektvar podle receptu, který vám dal. Při pokusu připravit tento lektvar selžete. Ukažte recept Salamandrilovi (250 exp), který ho prohlásí za naprostý nesmysl. Vraťte se za Constantinem (200 exp), který po tomto sdělení uzná, že nejste úplně nepoužitelní a bude vás učit.

Brianův brousek
Pokud jste se od Briana naučili brousit zbraně, tak se dozvíte, že mu byl ukraden brousek. Ten můžete koupit od Ramireze, či jej sebrat v jeho místnosti. Odneste brousek Brianovi, nakonec si jej můžete ponechat (150 exp). S jeho pomocí můžete lépe ostřit zbraně.

Zabiják skřetů
Poté, co Haradovi přinesete skřetí zbraň, si s ním můžete popovídat o jeho účasti ve válce se skřety. Harad vlastní legendární zbraň - skřetobij. Bude ochotný se s ním rozloučit, pokud mu přinesete amulet elitního skřeta. Na toho narazíte v lese nedaleko Akilovy farmy. Dejte Haradovi amulet (500 exp), dostanete slíbený skřetobij. Tato zbraň je zvlášť účinná proti skřetům.

Prokletý maják
Když se zeptáte námořníka Jacka na maják, který v Návratech vyrostl na ostrově naproti přístavu, řekne vám, že je dlouho opuštěný, protože tam straší. Prý jednoho ducha sám viděl. Doplavte k majáku. Pokud máte problém s výdrží, tak si sundejte zbroj a zbraně. Maják shledáte prázdný, jenom na vrcholku najdete starou kostru (100 exp). Na stěně tam září zvláštní symbol, který je viditelný pouze v noci. Zatlačte na něj (300 exp). O tomhle si budete potřebovat pohovořit s nějakým mágem. Pak se vraťte o patro níž, kde se objeví stříbrný prsten (100 exp), který patřil jakémusi Stephenovi. Běžte do města zjistit víc o onom Stephenovi. Můžete si promluvit s Hakonem (50 exp), Haradem (50 exp) a Halvorem (50 exp). Nikdo ho nezná. Až u Hanny budete slavit úspěch (250 exp). Dozvíte se, že Stephen byl bývalý strážce majáku, který tam byl zavražděn. Nyní běžte za Xardasem a povězte mu o symbolu (250 exp) a o tom, co se v majáku stalo. Xardas vám dá svitek, pomocí kterého můžete přivolat ducha, který se v majáku usídlil. Vraťte se do majáku a na vrcholku použijte Xardasův svitek. Dole u vstupu se objeví duch Stephena, se kterým si promluvte (500 exp). Dozvíte se, že ho zavraždil muž s přezdívkou Kelevra, který vypadal jako pirát. Znovu si promluvte s Xardasem (250 exp), který vám poradí, že můžete sejmout prokletí z majáku, pokud tam přivedete vraha a ten požádá ducha o odpuštění. Nyní budete muset po mnoha letech vypátrat vraha. Běžte do přístavu a promluvte si s Cardiffem (50 exp). Ten vás pošle za Jackem, pokud někdo něco ví o pirátech, je to on. Jack však o pirátovi Kelevrovi slyší prvně (100 exp). V Jharkendaru si promluvte s Gregem (250 exp). Ten Kelevru zná, mnoho let se s ním plavil, ale neví, kde by mohl nyní být. Poté, co od Grega dostanete dýmku pro Jacka, vám Greg řekne, že Jack a Kelevra jsou jedna a tatáž osoba. Běžte si promluvit s Jackem (500 exp), který je šokován, že byl odhalen. Nakonec souhlasí, že se sejdete druhý den u prokletého majáku. Promluvte si tam s Jackem, který se k vám přidá (150 exp). Když se přiblížíte k duchovi Stephena, tak vás osloví (250 exp) a pošle vás zapálit oheň na vrcholku majáku. Pokud máte vysokou rétoriku (50+), tak můžete po duchovi požadovat slib, že Jacka nezabije. Běžte zapálit oheň a poté si promluvte s Jackem (1000 exp) či jděte k jeho mrtvole.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:09:18 » Nezařazené úkoly - Khorinis #2 (z verze 2.0)
Mrtví či živí
Běžte do kasáren ve městě a tam si na polici u cvičiště přečtěte výzvy k dopadení hledaných zločinců. Vůdce banditů najdete různě po divočině. Za jejich hlavy vám lord Andre dobře zaplatí. Po donesení šesti hlav se úkol splní. Pokud hrajete za domobranu, tak obdržíte skvělý meč (1H/2H).
Roks (300 exp, 750 zlata) - najdete ho u cesty od Orlanova hostince směrem k vykopávkám.
Skiron (350 exp, 1000 zlata) - v lese nedaleko Sekobovy farmy.
Bart (400 exp, 1250 zlata) - v jeskyni u Akilovy farmy.
Kriks (450 exp, 1500 zlata) - v jeskyni na konci údolí za lesem, kam jdete lovit s Bartokem.
Nestor (500 exp, 2000 zlata) - v nové pobřežní oblasti u Khorinisu.
Dexter (750 exp, 2500 zlata) - ve věži u Onarovy farmy.

Polévka pro Farima
Po vyřešení problému s domobranou vás Farim požádá, abyste pro něj uvařili speciální polévku. Dá vám 5 ryb. Promluvte o tom s Eddou (50 exp). Ta souhlasí, že polévku uvaří, pokud přinesete potřebné ingredience - 12 ryb, 5 serafisů, sýr, červený pepř a láhev rumu. Pepř můžete koupit od Zurise a rum od Baltrama po splnění jeho úkolu se Skipem. Vše doneste Eddě (200 exp), od které dostanete polévku. Tu dejte Farimovi (200 exp). Za odměnu si můžete vzít 15 škeblí nebo černou perlu.

Vynikající jídlo
Gallahad by si rád dal jídlo, na které byl kdysi zvyklý. Máte mu sehnat tři láhve vína, šunku, sýr, med a hrozen vína. Hrozen můžete koupit třeba od Baltrama. Dejte všechno Gallahadovi (250 exp).

Gallahadův kouzelný prach
Když se s Gallahadem později setkáte na radnici, bude po vás chtít otestovat jeho poslední experiment. Dá vám pytlík se střelným prachem, který máte někde bezpečně vyzkoušet. V táboře pirátů seberte dělovou kouli a vystřelte z děla (300 exp). Úspěch oznamte Gallahadovi (500 exp), dostanete 500 zlata.

Jednoduchá potěšení
Poté, co zahradníkovi předvedete zlodějský signál, vás požádá o tři láhve pálenky a pět jointů. Vše mu dejte (150 exp), za odměnu dostanete klíč od truhly v domě paladinů.

Salamandrilův výzkum
Ukažte Salamandrilovi skřetí pálenku (50 exp). Tu můžete náhodně najít u některých typů skřetů či u ogrů. Salamandril se dá do zkoumání, máte se za ním vrátit za několik dní. Později bude chtít dalších 10 láhví, aby mohl pokračovat ve výzkumu (150 exp). Dejte mu je (250 exp) a opět nějakou dobu počkejte. Poté pro vás bude mít Salamandril lektvar ze skřetích pálenek (250 exp).

Zbraň pro Gonzalese
V Cardiffově taverně potkáte cizince zdaleka - Gonzalese. Ten přišel o svůj meč a není zrovna nadšen z kvality zbraní na tržišti. Je přirozeně na vás opatřit mu novou zbraň. Můžete mu dát meč vrahů, který dostanete od paladina Percivala po splnění úkolu Taktická výhoda (500 exp). Za odměnu obdržíte 1000 zlatých.

Nová zbraň pro Skipa
Podobný problém jako Gonzales má i pirát Skip. Ten přišel o svou pirátskou šavli. Jedna se válí na pláži před paladinskou lodí. Další můžete dostat jako odměnu od Sarah, pokud udáte Canthara (nedoporučuji). Dejte šavli Skipovi (300 exp), dostanete rum, který zvyšuje sílu a obratnost.

Bez ženy už nemůžu žít
Poté, co přinesete Skipovi balík od Baltrama, má pro vás pirát další úkol. Rád by uvítal na několik dní návštěvu jedné z přístavních nevěstek. Běžte za Bromorem, který si za službu jedné z dívek naúčtuje 2000 zlatých (případně 1000, pokud máte 20 rétoriky). Jste-li ochotni tuto částku složit (100 exp), tak můžete odvést Sonyu za Skipem (150 exp). Dostanete rychlého herynka (životy +5). Za tři dny se pro Sonyu vraťte a odveďte jí za Bromorem (1000 exp).

Nečekané setkání
Na skále, která je za lovcem Niclasem, najdete zraněného skřeta Ur-Karrase (100 exp). Pokud se rozhodnete mu pomoci (což rozhodně doporučuji), tak běžte za alchymistou Salamandrilem a kupte od něj za 500 zlatých svitek, který vyléčí jakoukoliv bytost. Vraťte se za Ur-Karrasem a prostřednictvím dialogu ho vylečte (250 exp). Tento úkol musíte splnit v 1. kapitole, jinak Ur-Karras zemře. S Ur-Karrasem se později znovu setkáte ve Skřetím městě, kde pro vás bude mít několik úkolů.

Hladový trestanec
V malé jeskyni, která je u útesu s ještěry za mostem mezi Akilovou farmou a hospodou U Mrtvé harpyje, potkáte bývalého trestance Ragnara. Po určitých volbách dialogu mu můžete dát 50, 100 nebo 1000 zlatých (zkušenosti podle částky). Pokud mu dáte 50 zlatých, tak se později přidá k žoldákům (žádný nový úkol). Jestliže mu dáte 100 zlatých, tak se přidá k domobraně (1 nový úkol). Pokud mu dáte 1000 zlatých, tak vstoupí do kláštera (3 nové úkoly). Poté vás ještě Ragnar poprosí o pečené maso a láhev vody (150 exp). Musíte splnit v 1. kapitole (ideálně jako nezávislí), jinak Ragnar zemře hlady.

Erolova zapáchající nestvůra
Poté, co se Erol vrátí do své chaty, si stěžuje na zápach tlejících ryb, který sem vane z ostrova na jezeře. Tam se objeví nominální číhavec Raboglav. Doporučuji ostrov navštívit před přijmutím tohoto úkolu a vykopat poklad pro Grega. Zabijte Raboglava a jeho drápy dejte Erolovi (150 exp), dostanete 300 zlata.

Trefa do černého
Žoldák Wolf už vám svůj hlas nedá jen tak. Bude po vás chtít, abyste trefili všechny tři terče za hospodou. Musíte mít zapnuté manuální míření. Úkol komplikuje fakt, že na cvičišti se pořád někdo plete a navíc mu vadí vytažená zbraň (...). Asi nejlepší je tam zajít brzy ráno, samotný Wolf tam trénuje a prozradí vám něco o lukostřelbě. Postavte se ke špalku a střílejte (za každý trefený terč 50 exp). Šance na přesnou trefu se zvyšuje s úrovní dovednosti střelby z luku. Úspěch oznamte Wolfovi (150 exp).

Jackova laboratoř
Cipher se zmíní o staré laboratoři, kterou kdysi v kolonii provozoval bandita Jacko k výrobě drogy. Jděte do ledové krajiny a v jeskyni s bandity seberte balíček s trávou. Dejte jej Cipherovi (400 exp), dostanete 1000 zlatých.

Kharimův pohár
Žoldnéř Kharim si postěžuje, že při útěku z kolonie zanechal ve Starém táboře svůj pohár. Běžte do bývalé arény, kde Kharim kdysi reprezentoval Nový tábor. Pohár se tam povaluje. Předejte ho Kharimovi (400 exp). Za odměnu dostanete rudný ingot.

Pití znalostí
Poté, co zmlátíte žoldáka Roda, se ho můžete zeptat, zda vás naučí bojovat s obouručními zbraněmi. Rod souhlasí, pokud mu přinesete 12 láhví pálenky. Dejte mu je (150 exp), dostanete prsten, který zlepšuje ovládání obouručních zbraní.

Strašidelné sny
Když mezi šestou a sedmou večerní zajdete za hospodu na Onarově farmě, budete svědky tance ženy jménem Loa a mnoha jejích obdivovatelů. Po animaci můžete pochválit její tanec. Loa není zrovna příjemná, myslí si, že jí jenom zištně nadbíháte. Dojem na ní uděláte, pokud jí přinesete báseň, náhrdelník z černých perel a krásnou květinu modrý sléz. Můžete jí dát knihu Písně myrtanské, kterou prodává Matteo. Také on vám vyrobí náhrdelník, pokud jste mu donesli zlatnickou formu. Bude potřebovat 5 černých perel a zlatý prut (500 exp). Několik černých perel můžete koupit od Ramireze. Tavit zlato se naučíte z knihy, kterou najdete v zavaleném dole nebo od taviče zlata Crimsona. Zlaté pruty také můžete najít v nové oblasti za Starým dolem v HÚ. Druhý den si náhrdelník vyzvedněte (100 exp). Modrý sléz roste v zapomenutém údolí v Jharkendaru (nedaleko je kamenná puma). Dejte Loe báseň (250 exp, můžete dostat speciální víno), květinu (500 exp, můžete dostat 300 zlata) a náhrdelník (1000 exp, můžete dostat prsten zdraví +100). Pokud jste nechtěli žádnou odměnu, bude mít úkol ještě dohru. Máte přijít o půlnoci k majáku u města, Loa vám tam chce něco ukázat (...). Na vrcholku majáku si promluvte s Lo-ou (250 exp). Existuje víc možností, kudy se bude rozhovor ubírat. V ideálním případě se spustí animace (nesmíte předtím navštívit Nadju v nevěstinci). Pak si ještě promluvte s Lo-ou za majákem (+10 LP).

Loiny zapomenuté vzpomínky
Den poté, co jste strávili noc s Lo-ou, si s ní znovu promluvte (250 exp). Stále je z něčeho rozrušená, ale nechce prozradit nic konkrétního. Až budete mít 70 rétoriky, tak jí můžete pozvat na piknik v lese. Musíte sehnat nějaké luxusní víno - Gorax vám prodá dvě láhve za 2000 zlatých (500 exp). Dále budete potřebovat balík dobrého jídla. Ten můžete koupit od Coragona za 1000 zlatých (300 exp). Druhý den ho vyzvedněte a promluvte si s Lo-ou (500 exp). Ta vás odvede do lesů, kde si jídlo pěkně rozložíte. Loa vám bude vyprávět příběh, jak její rodiče a málem i ona zemřela kvůli chlápkovi jménem Rottgriff, na místě zvaném Draki. Přirozeně se mu chce pomstít. Dýchánek přeruší útok dvou stínových šelem. Po jejich likvidaci odveďte Lo-u zpět na farmu (1000 exp). Pokud máte splněný úkol Jednooká Elsa, tak můžete Loe nabídnout, že se na Draku vypravíte společně (300 exp). Nic dalšího se nedá podniknout, Draki ještě nebylo do hry implementováno a úkol zůstane zamrzlý.

Neomezená síla
Žoldák Hokurn kdysi slyšel jednoho novice Bratrstva, který prodával drogu v Novém táboře, jak povídá něco o artefaktu, který propůjčuje neskutečnou moc. V táboře Bratrstva si promluvte s Yu'Nikornem. Ten se s vámi nejprve nechce moc bavit, ale jakmile mu dáte pár jointů, tak se rozpovídá (200 exp). Moc toho ale neřekne, pouze slyšel, jak se o artefaktu baví dva strážci ze Starého tábora. V táboře banditů v Jharkendaru potkáte chlápka jménem Kinzharts. Když mu dáte tři nugety magické (či železné) rudy, tak vám poví, co ví (200 exp). Máte si promluvit s Miltenem. Milten vám prozradí, že vrchní mág Corristo poslal jednoho mága ohně po onom artefaktu pátrat, ale ten se nikdy nevrátil. Ztraceného kouzelníka Lexe potkáte nedaleko staré Xardasovy věže. Je poněkud zmatený. Domnívá se, že by hledaný artefakt mohl být v blízké kryptě, ta je ale zapečetěná (300 exp). Dostanete se tam v rámci plnění úkolů pro obchodníky. V jeskyni bolesti najdete podstavec s knihou, kterou přečtěte (250 exp). Jsou to zápisky neznámého nekromanta, který se o artefakt zajímal. Dozvíte se, že na vaše otázky vám může odpovědět Beliarův sluha, kterého přivoláte, pokud do blízkého držadla zasadíte lebku mocného démona. Nejsnadněji jí získáte asi ze Shemrona v Zatopené věži. Další možní adepti - Senyak, Morag'Bar, Irh'Tar či Nebiros. Vložte lebku do držadla a na pentagramu se objeví Beliarova kněžka - Avabyul. Beliar s vámi vymění artefakt za moc a nadvládu (1000 exp). Podle Avabyul máte najít dvojtvářného Januse, nejstaršího z nejstarších, který by o artefaktu mohl něco vědět. Toho najdete v zasněžených horách (kam se dostanete skrz Svobodný důl). Cestou k jeho chrámu se musíte dostat přes mnoho ledových golemů a koster skřetů. Dvoutvářný Janus vám řekne, že odpověď na vaše otázky je za bránou, kterou střeží (1500 exp). Tam vás vpustí, pokud splníte jeho test - přinesete mu duši Beliarova vyvoleného, tedy nemrtvého draka (2000 exp). Poté zatlačte na oltář a brána se otevře. Dostanete se do nové lokace. Cestou budete muset s pomocí akrobacie přeskočit propast či jí jako mág přeletět na létajícím koberci. Na mostě narazíte na podivného golema Fregaraha. Promluvte s ním (1000 exp). Můžete jej zničit pouze pomocí speciální runy, kterou získáte v rámci úkolu Expedice mágů ohně. V poslední komnatě narazíte na kouzelníka Egezarta, jenž má artefakt ovládající svět. Vysvětlí vám, že s jeho pomocí udržuje ve světě rovnováhu a tento artefakt nesmí získat Innos ani Beliar a Adanos je natolik moudrý, aby tento dar nepřijal (5000 exp). Získat artefakt násilím nepůjde, jak se hrdina přesvědčí. Egezart vám přesto nabídne vybrat si z darů moci - zvýší sílu o 50 / obratnost o 50 / manu o 150 a inteligenci o 20 / životy o 500 a výdrž o 10 (100). Poté se přemístíte před chrám, kde se znovu setkáte s Avabyul. Ta nebude s výsledkem příliš spokojená a vypukne boj. Používá opravdu zajímavou dýku (poškození 600, redukuje zbroj o 50%).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:10:18 » Nezařazené úkoly - Khorinis #3 (z verze 2.0)
Lodní krysy
Poté, co získáte přístup na paladinskou galéru, vás strážce lodi požádá, abyste pozabíjeli krysy v podpalubí. V noci dělají hrozný rámus a on se nemůže vzdálit ze své pozice, aby se s nimi vypořádal. Pobijte všechny hlodavce a řekněte o tom paladinovi (100 exp).

Žoldácká zbroj pro Jesseho
Po návratu z Onarovy farmy můžete navrhnout Jessemu (pokud jste mu pomohli utéct před Cavalornem), že Onarova farma je příhodné místo pro něj. Jesse souhlasí, ale bude potřebovat vhodnou zbroj, v banditské se tam nemůže ukázat. Můžete mu dát zbroj dobrodruha, kterou prodává Alrik (250 exp). Dostanete prsten, který zlepšuje odolnosti.

Parlanův požadavek
Tento úkol dostanete od mága ohně Parlana, pouze pokud jste vstoupili do kláštera nelegálně (přes zeď) a máte 15 rétoriky. Musíte mu přinést vzácnou klášterní relikvii, kterou má nyní v zástavě Lehmar. Není jiná možnost, než jí od Lehmara koupit za 1000 zlatých (300 exp). Vyjde to draho, ale Lehmar nabízí i některé další zajímavé věci ke koupi, takže se to ve výsledku asi vyplatí. Dejte relikvii Parlanovi (500 exp).

Recepty vín pro Goraxe
Poté, co s Goraxem úspěšně uzavřete obchod v rámci úkolu pro obchodníky, vás Gorax požádá, ať mu přinesete všechny zvláštní recepty na výrobu vína, které najdete. Jeden takový recept prodává Constantino, dejte ho Goraxovi (200 exp), obdržíte tři lektvary many. Další prodává Salamandril, za ten dostanete svitek vyvolání ohnivého golema (200 exp). Poslední možný recept najdete u bandity Juana v bažinách. Gorax vám za něj dá 250 zlata (100 exp). Po dodání tří receptů je úkol splněn (+1 LP).

Nezdárný syn
Novic ohně Holzer vás osloví, zda byste donesli dopis řezníkovi Alvinovi. Učiňte tak (50 exp), obdržíte amulet, který odneste Holzerovi (100 exp). Za odměnu dostanete svitek ohnivé bouře. Když se Holzer dozví, že mu rodiče odpustili, tak se vydá do města. Tam s ním můžete obchodovat.

Expedice mágů ohně
V knihovně v suterénu kláštera, přes Talamona se můžete dostat pomocí svitku přeměny ve žravou štěnici nebo lektvaru černá mlha, se můžete z jedné z knih dočíst o staré expedici mágů ohně. Popisuje, jak skupina mágů narazila v horách na podivného kamenného golema. Promluvte si o tom s Pyrokarem (300 exp). O výpravě si můžete pohovořit i s Oddlerem, mágem vody v zasněžených horách (500 exp). Pyrokar vám řekne, že jedním z účastníků výpravy byl také Xardas, tak za ním zajděte (200 exp). Xardas vám toho mnoho neprozradí, jen si máte přečíst jeho staré zápisky. Ve druhém patře věže se na stole objeví kniha, kterou si přečtěte (500 exp). Z knihy se dozvíte pouze něco o tom, že golem je pravděpodobně pozůstatek po válce bohů, která se odehrála před tisíci lety. Beliar tehdy zabil svého bratra Stonose. Musíte hledat kroniky, které tyto události dokumentují. Znovu si promluvte s Xardasem, který vám dá klíč od truhly, kterou najdete v jeho nejstarší, nyní zatopené věži. Tam najdete první kroniku, která po přečtení zmizí (500 exp). Další knihy najdete:
1. V Creolově truhle v Zamlžené věži.
2. V centrální komnatě Chrámu slz na Starověké plošině.
3. U Itu'Seda, strážce elementu kamene ve Skřetím dole.
4. Ve Městě mrtvých v Údolí stínů.
5. V truhle temného mága na Irdorathu.
Po přečtení poslední knihy získáte bonus 100 životů. Nyní máte všechny potřebné informace. Po návratu na Khorinis o všem povězte Pyrokarovi (1000 exp). Ten se pustí do výroby runy, pomocí které můžete absorbovat sílu magické rudy a zničit jí golema božského původu. Máte se vrátit další den. Vyzvedněte si runu (vypadá jako obyčejný runový kámen) a běžte navštívit rudné haldy, v jejichž blízkosti runu použijte. Najdete je - ve Starém dole, v dole skřetů jsou dokonce dvě hromady rudy a to samé v zasněžených horách v klanu Ohnivého kamene (tam počkejte, až budete mít splněný úkol Válka klanů) a v klanu Ledového větru. Tam se musíte dostat v přeměně ve zvíře či s lektvarem černá mlha, protože skřeti jsou v tomto táboře zatím nezranitelní a vždy nepřátelští. Nyní je v runovém kameni uložen dostatek energie. Nemůžete ho však použít. Zbývá najít onoho tajemného božského golema - na něj narazíte v rámci úkolu Neomezená síla, poté, co dáte dvojtvářnému Janusovi duši nemrtvého draka (2000 exp). S Janusem se setkáte v chrámu, když půjdete dál soutěskou, v níž je klan Ledového větru. V nové lokaci, kam vás Janus vpustil, narazíte na golema Fregaraha, s nímž si promluvte (1000 exp). Potom ho s pomocí runy zneškodněte. Tím úkol končí.

Róba novice
Dostanete zadáno jako novic mágů ohně. Parlan pro vás nemá oděv novice, protože klášter se potýká s nedostatkem materiálu na jeho výrobu. Běžte za Erolem a kupte od něj balík materiálu za 500 zlatých. Odneste jej Parlanovi (100 exp), dostanete róbu novice.

Sklizeň hroznů
Dostanete zadáno pouze jako novic mágů ohně od Goraxe. Máte sesbírat hrozny, které rostou na vinohradech před zahradou a pastvinou. Potřebujete 10 kusů, které dejte Goraxovi (200 exp). Nedoporučuje se plnit, hrozny jsou cenná ingredience na přípravu speciálních vín či medového koláče.

Dary pro klášter
Dostanete zadáno jako novic ohně od Darona poté, co věnujete Innosově církvi 500 zlatých. Obdržíte balík, který odneste do kláštera Goraxovi (1000 exp). Před mostem ke klášteru číhá několik banditů. Pokud je pobijete, dostanete od Darona lepší svitek (ohnivý déšť).

Prastaré svazky pro Karrase
Tento úkol musíte splnit, pokud se chcete stát mágem ohně. Karras po vás bude chtít najít 5 starověkých knih a svitek sloužící k jejich otevření. Ten najdete v nadzemní části Inubisovy hrobky. Knihy naleznete:
1. Na vrcholku Jackova majáku.
2. Na rozbořené věži na kopci za lovcem Niklasem.
3. V jeskyni, kterou najdete v roklině pod městem Khorinis. Pozor na ogra.
4. V jeskyni Zkoušky ohně, u dvou důlních červů.
5. V malé budově u vykopávek mágů vody.
Dejte všechno Karrasovi (1000 exp).

Doupě banditů
Dostanete zadáno pouze jako domobránce po splnění předchozích úkolů v rámci gildy. Dexter musí být naživu. Wulfgar po vás bude chtít vyčistit jeskyně poblíž farem od banditů. Jednu skupinu banditů najdete v jeskyni u Akilovy farmy. Druhá je v jeskyni na konci údolí za lesem, kam jdete lovit s Bartokem. Tam najdete u velitele banditů dopis od Dextera, který dejte Wulfgarovi. Nyní musíte zabít Dextera. Když tak učiníte, dostanete těžkou zbroj domobránce.

Jackova dýmka
Po vyhnání banditů z majáku, si tam běžte ve 2. kapitole promluvit s Jackem. Starý námořník by chtěl novou dýmku. Na Jharkendaru uvidíte Grega kouřit z dýmky. Když se Greg dozví, že sháníte dýmku pro starého Jacka, dá vám svojí náhradní (100 exp). Greg totiž Jacka zná z dřívějška, kdy byl jedním z pirátů. Dejte dýmku Jackovi (200 exp), dostanete 250 zlata.

Dopis pro Leeho
Ve 2. kapitole vám dá Vatras dopis pro Leeho. Předejte mu ho (250 exp). Můžete si ještě promluvit s Vatrasem (100 exp), dostanete 200 zlata.

Saturasovy zápisky
Po předání dopisu můžete od Leeho převzít úkol, kdy se máte vydat do bývalého Nového tábora a vyzvednout tam cenné dokumenty, které tam zanechal Saturas. Dostanete klíč od truhly. Nedaleko ledového draka najdete truhlu s dokumenty, které odneste Leeovi (250 exp). Ten vás přesměruje rovnou za Saturasem (1500 exp). Dostanete několik svitků.

Leeův starý kamarád
Lee vás v rámci plnění předchozího úkolu pošle do Svobodného dolu zjistit, co se stalo se skupinou žoldáků vedených jeho kamarádem Dariusem. Žoldáci byli vysláni bránit důl a od té doby o nich nikdo neslyšel. Průchodem ve Svobodném dole projděte do ledové krajiny a tam osvoboďte Dariuse ze zajetí skřetů (možné až v 7. kapitole). Podrobnosti najdete v sekci Zasněžené hory. Poté se vraťte za Leem (2000 exp). Za odměnu dostanete nejlepší válečnický opasek (síla +40, zlepšuje odolnosti).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 17. črc 2017 20:11:26 » Nezařazené úkoly - Khorinis #4 (z verze 2.0)
Ragnarovi bandité
Pokud jste v 1. kapitole zachránili bývalého trestance Ragnara (a dali mu 100 zlatých), tak se s ním znovu setkáte ve 2. kapitole v přístavním skladišti. Ragnar se dal k domobraně. Dostal od Andreho za úkol vypořádat se skupinou banditů za městem. Úkol od něj můžete převzít. Bandity najdete nalevo od jižní brány (někde pod Lobartovou farmou). U jednoho z nich naleznete dopis, který dejte Ragnarovi (200 exp). Za odměnu si můžete vybrat paladinský meč, 50 šipek nebo železnou přilbici.

Pomocník pro Neorase
Pokud jste v 1. kapitole zachránili bývalého trestance Ragnara (a dali mu 1000 zlatých), tak se s ním znovu setkáte ve 2. kapitole v klášteře. Novic Ragnar si stěžuje, že ho Parlan celé dny nutí dělat stejné věci a rád by pomáhal mistru Neorasovi. K tomu bude potřebovat trolí třešeň. Dejte mu jí (350 exp) a později si s ním promluvte v Neorasově laboratoři. Dostanete elixír života.

Ragnarova zkouška
Dostanete zadáno od Ragnara ve 4. kapitole po splnění předchozího úkolu. Ragnar podstupuje zkoušku ohně a dostal za úkol vytvořit runu ohnivého šípu. Neví si rady, proto se k vám obrátí na pomoc. Runu můžete ukrást Daronovi. Dejte jí Ragnarovi (500 exp). Za odměnu dostanete zvláštní knihu.

Tajemství staré knihy
Z knihy, kterou jste dostali od Ragnara, se dočtete o legendárním artefaktu schopném přivolat draka (150 exp). Je tam zmínka o věži Asheron. Tu najdete na pobřeží u města Khorinis, nedaleko Jackova majáku. Vchod je chráněn temným golemem Tenevikem, který je imunní vůči všem typům poškození. Můžete ho zničit pouze kouzlem svaté světlo. Svitek lze ukrást od paladina Ingmara nebo koupit od Martina. Ve věži najdete papír s jediným čitelným slovem - Creol (100 exp). Nyní musíte získat jednu ze čtyř částí žezla, které najdete:
1. U nekromanta Hoshkara ve Spáčově chrámu.
2. U démona Cor Kaloma v údolí Bratrstva Masyaf.
3. U stínového lorda Inubise (k němu se dostanete až v 5. kapitole).
4. Poslední část má Creol.
Potom ukažte dokument Creolovi (200 exp). Ten vás pošle získat zbylé části. Až se vám to podaří, tak vám Creol dá poslední chybějící část (2000 exp). K výrobě žezla budete potřebovat čtyři dračí lebky a dračí oko. Protože jsou draci v HÚ mrtví, tak oko můžete získat pouze z Azgalora či na Irdorathu. Vykovejte žezlo (1500 exp). Když si jej nasadíte (kategorie prsten), tak přivoláte runového draka. Potřebujete 350 many.

Někdo odtáhl ovci
Ve 2. kapitole vás osloví ovčák Pepe. Prý byl napaden neznámým tvorem, který ho silně praštil a ukradl mu jednu ovci. Neví o koho přesně šlo, ale jedná se o silného a chytrého protivníka. Je jím goblin Grimgash, kterého najdete v nedaleké jeskyni. Zabijte ho a z jeho mrtvoly seberte ovčí kůži, kterou dejte Pepemu (200 exp). Dostanete sýr a mléko.

Pepeho zranění
Pepeho poranění se stále nechce hojit. Obyčejné léčivé lektvary nezabírají. Běžte za Sagittou, která vám poradí velmi účinnou léčebnou metodu - dejte Pepemu léčivou esenci a řekněte mu, že se jedná o velmi silný elixír, který pro něj Sagitta připravila. Opravdu to zabere a bolest začne ustupovat (250 exp). Dostanete 50 zlaťáků.

Muž s prstenem
Po vyloupení Gregovy chatrče vás osloví Xardas. Doneslo se mu, že ve městě byl viděn muž s páskou přes oko, který vlastní prsten, jenž pochází ze zbořeného Beliarova chrámu. Máte toho muže najít a prsten získat. Běžte za Gregem, který vám poví dlouhý příběh o prokletí, které jej sužuje (200 exp). Prsten nemůže sundat, dokud nebude prokletí zlomeno. Promluvte si s Xardasem (500 exp), který vám poradí, že musíte zabít prokleté piráty, kteří jsou do příběhu zapleteni. Najdete je v jeskyni na severní pláži od tábora pirátů. Zabijte kapitána Drakea a běžte Gregovi oznámit, že prokletí bylo zlomeno (500 exp). Dostanete prsten, který dejte Xardasovi (100 exp). Obdržíte lektvar černá mlha.

Krystaly duší
Poté, co zabijete některého prastarého strážce (démonikona), můžete Xardasovi ukázat krystal duše. Ten se nabídne, že pokud mu přinesete deset krystalů, tak z nich pro vás připraví mocný elixír. Na prastaré strážce narazíte na Starověké plošině či v blízkosti elementů. Až se vám podaří všechny krystaly sehnat, tak je dejte Xardasovi (300 exp). Máte několik dní počkat. Později se stavte za Xardasem (100 exp), dostanete elixír, který zvyšuje náhodný atribut.

Sagittiny obavy
Ve 3. kapitole se vás Sagitta trochu lekne. Prý je nervózní z postav v černých pláštích, které se potloukají okolo její jeskyně. Přesto odmítá své obydlí opustit. Promluvte si o tom s Leem, který na její ochranu vyčlení dva žoldáky (150 exp). Promluvte si se Sagittou (300 exp), dostanete nějaké lektvary. Pokud tento úkol nesplníte, bude Sagitta ve 4. kapitole mrtvá!

Nebezpečný experiment
Tento úkol dostanete od mága ohně Darona ve 3. kapitole, pokud jste kouzelník či templář. Máte vyzkoušet zvláštní kouzelný prsten, který Daron našel. Po jeho nasazení se přemístíte ke kruhu slunce (500 exp). Řekněte to Daronovi (250 exp), dostanete tři léčivé lektvary. Prsten si můžete nechat.

Roscoeův strach
Dostanete zadáno od žoldáka Roscoea ve 3. kapitole. Roscoe stojí u Orlanova hostince. Má strach z pátrače, kterého najdete na nedalekém hřbitově (dělá mu společnost několik kostlivců). Po jeho smrti dostanete od Roscoa 350 zlatých (300 exp).

Ohněm a mečem
Po předání dopisu od Garonda dostanete od lorda Hagena těžký úkol. Máte vyčistit okolí bývalé Dexterovy věže od pátračů. Jedná se o extrémně nebezpečnou akci. Pobijte všechny pátrače a temného mistra a pak si promluvte s lordem Hagenem (2000 exp). Dostanete 1500 zlata a trvalý elixír.

Moje nová država
Lord Hagen vám svěří správu nad okolím bývalé Dexterovy věže, aby se tam znovu neusídlilo zlo. Tuší, že by Onar mohl dělat problémy, proto vás za ním pošle na vyjednávání. Dostanete 2000 zlata. Promluvte si s Leem, který slíbí, že si o tom promluví s Onarem (500 exp). Nyní běžte za Onarem. Abyste získali jeho souhlas, musíte nejdřív vrátit Marii svatební talíř. Onar bude chtít každý den rentu 100 zlatých. Pokud máte alespoň 50 rétoriky, tak si můžete vyjednat nulovou daň (200 exp). Informujte o výsledku lorda Hagena (500 exp). K věži bude vysláno několik převlečených domobránců a dostanete zvláštní oprávnění k užívání věže.

Lidé pro tábor
Lord Hagen vás pověří úkolem sehnat důvěryhodné lidi do nově založeného tábora. Nejdříve si běžte promluvit se strážcem mostu a ukažte mu povolení. Řekněte mu, ať vpustí do tábora pouze ty lidi, kteří znají heslo. Nyní budete potřebovat správce tábora. Tím bude pravděpodobně Erol. Možný je i Valeran, ale ten už má nejspíš práci u Lutera. Promluvte si s Erolem (musíte mít v inventáři přes 10000 zlata), který si vezme den na rozmyšlenou. Erol souhlasí, že se stane správcem tábora (500 exp). Promluvte si s Erolem v táboře. Bude do začátku potřebovat 5000 zlata (1000 exp) a 50 pečených mas, 25 ryb a 10 bochníků chleba (1000 exp). Poté vás Erol pošle sehnat nové lidi pro tábor. Každému budete platit denní mzdu (to bude mít na starosti samozřejmě Erol). Později si na své náklady bude schopen tábor vydělat sám, například produkcí ocelových prutů. Vy si můžete vyzvednout železnou či magickou rudu nebo část zisku. Pokud v táboře nemáte lovce, tak občas musíte přinést nějaké potraviny (maso, ryby, chléb). Jestliže tak neučiníte, tak je správce tábora bude nakupovat na náklady tábora od Onara.

Možní adepti do tábora:
- Talbin po provedení průsmykem, pokud už není u lovců (300 exp).
- Farim, pokud od něho koupíte všechny ryby (500 exp).
- Viper, Snipes, Grimes a Hanti v rámci úkolu Co s dolem?.

Později bude Erol hledat uchazeče na konkrétní povolání:
- alchymista: Sagitta souhlasí, pokud jste jí předtím sehnali ochranu (300 exp).
- kovář: Carl souhlasí, pokud jste mu dali uhlí (500 exp).
- kuchař: Edda souhlasí, pokud jste jí vrátili sošku (300 exp).
- strážce: Alrik, Gayvern či Wolf (pokud nehlídá Bengarovu farmu, chce 2000 zlata).
- lovec: Niklas (300 exp). Bude chtít pomocníka (Talbina), jinak nebude nosit jídlo.

Nakonec po vás bude chtít Erol nákres na výrobu speciální zbroje pro strážce. Ten najdete v truhle v Zavaleném dole. Odneste jej Erolovi (1500 exp). Později obdržíte ocelovou zbroj (150/120/100/25/15).

Co s dolem?
Po vyhnání pátračů z Dexterovy věže se lord Hagen začne zajímat o tamní důl. Pošle vás najít někoho, kdo posoudí, zda se tam vyplatí začít s těžbou rudy. Poté, co vás Erol vyšle hledat nové lidi pro tábor, si promluvte s Viperem (200 exp). Ten projeví zájem se na důl podívat. Měli byste ještě před odchodem cestu vyčistit od nepřátel. Odveďte Vipera do dolu k ložiskům rudy (500 exp). Viper si myslí, že by se zde těžba vyplatila, ale sám tu pracovat nechce. Pokud máte 45 rétoriky, tak ho můžete přesvědčit ke změně názoru (400 exp). Nicméně budete potřebovat další pracovníky. Můžete přemluvit (rétorika 60+) také Snipese (300 exp). Běžte do HÚ a promluvte si s Grimesem. Ten nakonec souhlasí, ale bude potřebovat den na přípravy. Vy zatím máte sehnat 2 svitky spánku na paladiny. O den později ukažte Grimesovi svitky, který vám řekne, že na ně máte zapomenout. Právě teď je vhodná doba k útěku, protože paladinové se modlí u Innosovy sochy. Odveďte Grimese a jeho kamaráda k tajné chodbě do Khorinisu. Později se s nimi setkáte před bránou k průsmyku do HÚ. Doveďte Grimese s Hantim do vašeho nového tábora (1000 exp). Nyní se vraťte za lordem Hagenem a dohodněte se na cenových podmínkách obchodu s rudou. S pomocí řečnictví (50+) si s ním můžete domluvit lepší cenu (500 exp). Důl začne generovat zisk pro tábor.

Temná síť
Dostanete zadáno od Lorda Hagena po osvobození Benneta z vězení. Bude po vás chtít, abyste odhalili, kdo skutečně stojí za vraždou Lothara. Promluvte si Bennetem a pak s Hodgesem. Abyste z něj dostali pravdu, musíte mít 50 rétoriky (500 exp). Hodges viděl, jak Lothara zabila postava v černém plášti a na místě zanechala zvláštní svitek. Ten od Hodgese dostanete. Pod můstkem u městské brány směrem k Lobartově farmě, najdete Lotharův prsten (250 exp). Prsten slabě magicky září, dejte ho Vatrasovi (250 exp). Máte se vrátit druhý den. Vatras zjistí na prstenu silnou auru temnoty (500 exp). Po vysvětlení, že pátráte po vrahovi Lothara, bude chtít Vatras něco, co mu patřilo. Dejte mu nalezený svitek (250 exp). Opět máte den čekat. Vatras pro vás vytvoří teleportační runu. Po jejím použití se přemístíte do temné věže, kde se setkáte s černokněžníkem Itu'Zeldem. Toho musíte zabít a to nebude vůbec jednoduché. Ve věži nefungují lektvary zdraví a many, které regenerují postupně. Budete potřebovat čisté elixíry zdraví a many. Po smrti temného kouzelníka vezměte jeho hlavu a předejte jí lordu Hagenovi. Můžete si vybrat některou z hodnotných odměn.

Hora oceli pro Benneta
Po osvobození Benneta z vězení po vás bude chtít 100 ocelových prutů. Pokud umíte slušně dolovat železnou rudu, tak by neměl být problém je vyrobit. Případně můžete železnou rudu vybrat ze zásob vašeho tábora. Dejte ocel Bennetovi (1000 exp). Žoldák dostane dobrý meč, všichni ostatní 2000 zlata.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Podivné stvoření
Na kopci u staré Xardasovy věže potkáte zvláštního goblina. Poté, co na něj zaútočíte, začne na vás mluvit. Je to výtvor jednoho z Xardasových experimentů. Goblin chce opustit tento svět, aby konečně došel klidu. Potřebuje po vás svitek vyhnání, který je v horní místnosti věže. Svitek vám může dát i Xardas, pokud mu řeknete pravdu (100 exp). Promluvte si s goblinem (500 exp) a použijte svitek. V jeho truhle najdete totem goblinů (později se bude hodit) a elixír obratnosti.

Mudova ruda
Muda potkáte na plošině s troly, která je nad vchodem do Spáčova chrámu. Sedí u několika beden s rudou. Promluvte s ním a slibte mu pomoc. Jděte za Garondem a vše mu oznamte (300 exp). Odměnu si můžete vybrat z lektvarů s trvalým účinkem. Mud bude mít také radost, protože dostene ochranu v podobě několika paladinů (200 exp).

Posily
Poblíž ruin kláštera (v G1 tam bylo ohnisko) potkáte skupinu paladinů vedených Albertem. Vyšle vás jako posla na hrad. Informujte Garonda o jejich situaci (250 exp). Můžete si také promluvit s paladinem Tandorem (expy závislé na kapitole). Garond vás pošle zpět se zprávou, že má Albert a jeho skupina čekat, dokud nedorazí lord Hagen s posilami (200 exp).

Skřetí drakar
Albert vás vyšle na skřetí loď, která kotví u pláže poblíž jejich úkrytu. V kapitánské kajutě (klíč k ní má jeden z elitních válečníků) zabijte velitele lodi a vemte od něj dopis. Pak jděte do nákladního prostoru. Tam najdete páky, za které zatáhněte v pořadí 2-4-1-3 (200 exp). Vraťte se k Albertovi a informujte jej o poškození lodi (400 exp). Ukažte mu dopis, je psaný skřetí řečí. Obdržíte úkol Válečné plány skřetů.

Válečné plány skřetů
Pokud už umíte skřetí řeč, tak si dopis od velitele skřetí lodi přečtěte. Jinak jej dejte Ur-Shakovi, ten vám jej přeloží (200 exp). Poté informujte Alberta o obsahu (150 exp). Budete posláni zničit skupinu skřetů – otroků, kteří byli vysláni kvůli výrobě nového beranidla. Na pomoc se k vám přidají dva paladinové. Skupinu najdete poblíž Angarovy chatrče u palisády. O jejich smrti řekněte Albertovi (500 exp), dostanete mocný ochranný prsten (10/10/15/15).

Ravenův prsten
Bývalé bandity Ratforda a Draxe potkáte v lese za skřetí barikádou. Drax bude chtít Ravenův prsten, jako důkaz jeho smrti. Ravena podruhé potkáte na Starověké plošině. Seberte mu prsten a dejte ho Draxovi (500 exp). Dostanete desku obratnosti.

Pozdravy od Ratforda
Po splnění předchozího úkolu si můžete promluvit s Ratfordem. Požádá vás o předání zásilky zboží od Fiska. Vyzvedněte balík (200 exp) a předejte ho Ratfordovi. Odměna se liší podle vašeho mistra v Khorinisu (ocelové ingoty, rohy stínových šelem, královský šťovík, zlato).

Skřetí náčelníci
Úkol vám zadá paladin Oric po zabití Hosh-Paka. Máte zabít čtyři skřetí válečné velitele v okolí hradu. Oric vás vybaví permanentním lektvarem podle vaší volby. Po smrti všech vůdců si promluvte s Oricem (200 exp).

Útěk
Týden poté, co si poprvé promluvíte s hradním kuchařem Cliffem, vás znovu osloví. Chce po vás pomoci uniknout z hradu. Pokud jste už byli v Lesním táboře, informujte ho, že pro něj máte vhodné místo. Cliff bude potřebovat zbroj a meč. Můžete mu dát například koženou zbroj či zbroj z krunýřů důlních červů (100 exp) a nějaký běžný meč (50 exp). Pak Cliffa v noci odveďte do Lesního tábora (500 exp). Dostanete klíč k truhle, která je ukryta v bývalém domě Rýžového lorda v zamrzlé krajině. Ta obsahuje další klíč, který pasuje k truhle na vrcholku hradní věže. V ní najdete zbroj rudobarona, diamant a 60 nugetů rudy.

Gomezovo prokletí
Gomezova ducha (nejdřív zombii) potkáte v hradní věži. Pro získání úkolu musíte mít zadanou úlohu od Lutera, týkající se sošek Innose z černého mramoru. K přístupu do věže potřebujete klíče - z ložnice Engora, z Oricova pokoje (pasuje k bývalé Gomezově ložnici), z kapsy Percivala, na ochozu věže u hradní brány najdete klíč od skladiště a ve skladišti klíč od posledních dveří. Gomez po vás chce, abyste pro něj získali odpuštění od bohů, mrtvých kopáčů a zavražděných mágů ohně. To vše musíte udělat postupně.
Běžte k Innosově soše a žádejte odpuštění (musíte mít kladnou karmu). Beliar požaduje velkou oběť nebo 5000 zlata (nekromant to má zdarma). Odpuštění Adanose získáte prostřednictvím Vatrase (200 exp). Můžete jít i za Saturasem, ten ale pomoc odmítne (50 exp).
Pro odpuštění mrtvých kopáčů musíte jít až do Starého dolu. Jsou zde rozmístěni duchové. S každým promluvte (50 exp) a pak jej zabijte. Je potřeba 10 odpuštění, ale můžete jej získat od všech (15).
Pro odpuštění zabitých mágů ohně jděte do jejich kaple. Vstupte na pentagram a použijte svitek, který jste dostali od Gomeze. Kolem vás se objeví duchové mágů, promluvte si s Corristem. Corristo Gomezovi odpustí pouze v případě, že zničíte zlo v kryptě, která je kousek od staré Xardasovy věže. Jděte do hrobky, kde se propleťte jeskyním komplexem až k jezeru (cestou vám bude stát v cestě temný sekáč, velmi silný nominální netvor). U rakve tam postává zombie nekromanta - Miragul. Nebude to lehký boj, Miragul je velmi odolný. Po vyčištění hrobky vše oznamte Corristovi (100 exp). Poté běžte informovat Gomeze, že mu bylo odpuštěno (400 exp). Dostanete klíč od blízké truhly.
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Nepříjemní sousedé
Lovci Engromovi lezou na nervy goblini, kteří žijí v jeskyni pod jeho tábořištěm. Pobijte je a řekněte o tom Engromovi (200 exp). Dostanete kůži stínové šelmy.

Zásoby uhlí na hradě
Kovář Dobar má nesnáze s nedosatkem uhlí. Velké zásoby prý byly ve starých rudných dolech. Ve Starém dole či ve Svobodném dole najdete u tavící pece balík uhlí. Dejte ho Dobarovi (500 exp), dostanete 100 šipek. Také mu můžete donést oba balíky najednou, potom dostanete 200 šipek.

Prozkoumání Svobodného dolu
Garond je překvapen existencí bývalého Svobodného dolu. Máte zjistit, jaká je tam nyní situace. Běžte do doliny před Svobodným dolem. Všude je plno skřetů. Od vůdce kotliny seberte klíč od chatky, ve které je naviják od brány dolu. U tavné pece najdete šéfa dolu, kterého zabijte a oznamte to Garondovi (500 exp). Dostanete 1500 zlata.

Postrádaní
Garond by rád zjistil, co se stalo s dalšími dvěma skupinami paladinů vedených Albertem a Wenzelem.
Albert - lovec Geshtat zahlédl skupinu paladinů, jak míří směrem ke skřetí barikádě (150 exp). Paladiny najdete v zásobovací jeskyni rozbořeného kláštera. Promluvte si s Albertem a pak s Garondem (250 exp).
Wenzel - promluvte si s lovcem Talbinem (150 exp), který viděl zraněného rytíře, jak jde podél řeky směrem k hradu. Zvěd Yergan zahlédl skupinu skřetů, jak vedou lidské zajatce směrem do hor, ale žádný paladin mezi nimi nebyl (150 exp). Informujte o novinkách Garonda (250 exp). Ten po vás chce zjistit víc. O jejich osudu můžou vědět pouze skřeti. Zeptejte se na věc vůdce skřetů Ur-Thralla (200 exp). Ten potvrdí, že silní zajatci končí ve skřetím dole na železo. Abyste tam dostali povolení ke vstupu, musíte splnit úkol Temné rituály. Řekněte Ur-Thrallovi pravdu, proč do dolu chcete a poté vám tam udělí přístup (musíte mít 50 rétoriky). V dole si vybudujte důvěru mezi otroky, najděte Wenzela, získejte krystal ke kouzelnému portálu a splňte úkoly pro Wenzela. Poté o všem informujte Garonda (250 exp).

Oricovy modlitby
Paladin Oric je velice zbožný muž. Nejvíc ho trápí, že na hradě není žádná Innosova socha. Dejte mu tedy malou sošku (200 exp).

Útěcha v magii
Poté, co dáte domobránci Brutusovi jeho zlato, na vás bude mít zvláštní prosbu. On a jeho kamarádi postrádají ženy, proto se máte jít zeptat Miltena, zda by mohl nějaké přičarovat. Milten kupodivu souhlasí, ale bude potřebovat čas na přípravy. Odpoledne dalšího dne by mělo být vše připraveno. Ještě o tom informujte Brutuse. Až nadejde čas, tak běžte do kaple k pentagramu. Tam najdete Miltena s Brutusem a několika ozbrojenci. Milten vám dá svitek, po jehož použití se objeví arcidémon (500 exp). Ten je neškodný, nicméně všichni zúčastnění se rozprchnou.

Vetřelec
Netbek po vás bude chtít, abyste zabili nominálního trola Utura, který ničí rostliny a stromy v blízkém lese - a to se neodpouští. Utura najdete na útesu v lese. Jeho tesák můžete dát Falkovi (300 exp), ten vás pak naučí vyrábět zbroj z trolích kůží. Promluvte si s Netbekem (500 exp). Za odměnu dostanete 10x kouzelnou trávu (kompletně obnoví manu), případně bojovník-střelec obdrží celkem dobrý luk.

Taktická výhoda
Úkol dostanete od paladina Percivala ve 3. kapitole. Bude po vás chtít, abyste zničili skupinu skřetů, která se usadila v průsmyku nedaleko šamana Hosh-Paka. Budete varováni, že skřeti umístili střelce z kuší na okolních skalách. Poté, co je všechny pobijete, oznamte vše Percivalovi (1500 exp). Za odměnu dostanete meč vrahů, který můžete dát Gonzalesovi.

Srdce královny harpyjí
Dostanete zadáno od lovce Gestatha ve 3. kapitole (pokud je ještě v Hornickém údolí). Máte zabít královnu harpyjí v Horské pevnosti a přinést její srdce Gestathovi. Pokud tak učiníte (500 exp), dostanete na výběr z několika odměn.

Nemůžu stát stranou od útěku
Dostanete zadáno ve 4. kapitole od Garonda. Máte najít kováře Dobara a jeho pomocníka Parlafa, kteří utekli z hradu. Dobarovu mrtvolu naleznete v lesíku naproti beranidlu (150 exp). Parlaf se schovává v jeskyni, kam musíte vyšplhat (v G1 tam byl kopáč Gilbert). Pokud Parlafa nenajdete do týdne od zadání úkolu, tak zemře hlady. Před skálou s jeskyní je skřetí ležení, takže doporučuji všechny skřety mezi beranidlem a Parlafovou skrýší pobít před přijetím úkolu. Promluvte si s Parlafem (300 exp) a odveďte ho k beranidlu (300 exp). Dostenete od něj odměnu (kouzelník obdrží prostřední runový kámen, válečník 3 ocelové pruty). Povězte Garondovi o Dobarovi (250 exp) a Parlafovi (250 exp). Pak ještě pošlete Parlafa do kovárny (100 exp). Můžete mu říct o Dobarově smrti (100 exp).

Loď pro Sylvia
Pokud jste ve 4. kapitole nechali Sylvia naživu, tak jej v 5. kapitole potkáte u pokladu ledového draka. Nyní velí malé skupině nových drakobijců. Jeho plánem je opustit se zlatem ostrov Khorinis. Když mu řeknete o skřetím drakaru za palisádou, tak po vás bude chtít, abyste pobili všechny skřety na lodi. Prý vám dá část zlata z pokladu. Běžte tedy na loď a všechny skřety pozabíjejte - nesmí přežít ani jediný. Poté se vraťte za Sylviem (1000 exp).

Skřeti nad jeskyní
Když se zmíníte o táboru skřetů nad jeskyní, tak vás Sylvio přirozeně pošle jej zničit. Pozabíjejte všechny skřety a povězte o tom Sylviovi (500 exp). Pokud to neuděláte, tak bude později tábor drakobijců napaden.

Kapitán drakaru
Po vyčištění lodi od skřetů vás Sylvio pošle sehnat kapitána a také kuchaře, ten ale není nutný. Kuchařem bude Cliff, pokud jste jej odvedli do tábora Bratrstva za palisádou (400 exp). Na kapitána se zeptejte Draxe, kterého nyní najdete v ruinách kláštera (100 exp). Drax vám prozradí, že jeho kamarád Ratford býval kdysi kapitánem lodi, než jej hodili za bariéru. Promluvte si tedy s Ratfordem (300 exp). Bude chtít námořní mapu do Myrtany a od Sylvia 500 zlatých. V přístavu se na mapu zeptejte Brahima (200 exp). Ten vám nemůže pomoci, ale doporučí vám si promluvit s paladiny. Lord Hagen vás pošle za paladinem Orthem, kterého najdete v pevnosti Azgan (150 exp). Ortho námořní mapu měl, ale nechal jí na Esmeraldě, paladinské galéře (300 exp). Až tam získáte přístup, tak zajděte do "kouzelnické" kajuty, kde se mapa povaluje na skříni. Dejte jí Ratfordovi (500 exp). Můžete si také promluvit s Draxem (100 exp). Oznamte Sylviovi, že máte kuchaře (500 exp) a kapitána (1000 exp).

Sylviovy podlužnosti
O den později jděte na bývalou loď skřetů, kde si v nákladním prostoru promluvte s Ratfordem. Ten se snaží opravit zařízení, které jste předtím zničili. Zmíní se, že mu Sylvio dosud nezaplatil slíbených 500 zlatých. Běžte tedy za ním do kapitánské kajuty a požadujte váš podíl. Sylvio vám dá krásných 100 zlaťáků. Hrdinovi se to příliš nezamlouvá, proto vypukne boj. U Sylviovy mrtvoly najdete 10000 zlata. Dejte 500 zlatých Ratfordovi (1000 exp).
Co se má stát, staň se!
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 462
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé