Menu

Dotaz ohledne G2

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod vskk » pon 03. říj 2016 18:29:35 » Dotaz ohledne G2
Ahoj ,

mel bych na Vas dotaz , pred cca 8 lety jsem hral Gothic 1.
Tedka jsem dostal chut si zahrat Gothica 2 , kde je problem. Koupil jsem si na steamu Gothica 2 ( bohuzel s datadiskem ).
Muj problem je , ze hra je strasne na me moc tezka ( ikdyz mam rad vyzvy ).
Rad bych si zahral nejprve Gothica 2 a potom si ho dal znovu i s datadiskem , protoze v tuto chvili kdy clovek nerozslisi co je datadisk a co je Gothic 2 je docela problem a clovek proste nevi. Uz nemam tolik casu na hrani , abych hral metodou pokus omyl a rozehral hru na 20x a take nechci cist spoilery , navody a mel pak s hrani s prominutim houby. Spatne jsem investoval body a na 15 lvlu mam problem zabit pomalu Vlka. Jsem z celeho pribehu zmateny tim jak se to protina s datadiskem , pomalu clovek nevi co ma delat , kam jit. Datadiskem si delam zbytecne hru tezkou , coz by me nevadilo byt o 15 let mladsi :)).

Docetl jsem se , ze jde prevest na Gothic 2 bez datadisku , ale bohuzel jenom s nemcinou ( coz pro me jako strasny problem).
Sehnal jsem si " nekalou " cestou Gothic 2 a tedka se ptam , kdo ma zkusenosti s modama. Tim mam na mysli HD textury , opravne patche ( klidne uzivatelske ) , ale tak aby nebyl problem s cestinou. Nerad bych laboroval pomalu pul dne se soubory a zjistil ze to nejde , proto se ptam Vas zbehlych , zda-li to jde a co doporucite :) !

Diky V.
vskk
Nováček

Příspěvekod Dettlaff » pon 03. říj 2016 18:42:24 » Re: Dotaz ohledne G2
Teď si tím sice nejsem úplně jistý, ale pokud vím, tak módy na G2 bez datadisku nejsou a myslím, že nějaké patche, co by měnily textury taky ne. Jinak spoustu věcí jako patche apod. najdeš na webu. http://www.worldofgothic.com

Každopádně si nemyslím, že G2A by byla nějak přehnaně těžká hra, možná je to způsobeno tím, že mám v Gothicu nahráno opravdu nespočet hodin, a proto mi to tak nepřijde.

Můžeš zkusit pročíst nějaká témata zde na fóru ohledně různých tipů a rad do začátku a do čeho má, nebo nemá smysl investovat vědomostní body.
Dettlaff
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 03. říj 2016 19:48:47 » Re: Dotaz ohledne G2
Napoprvé a asi i napodesáté se hra může zdát těžká (sám jsem měl pocit, že se to bez použití čítu nedá dohrát), ale pokud hru nevzdáš, tak to zvládneš - v mnoha ohledech mi klasická dvojka přijde těžší, protože mi tam chybí ty doplňky z addonu ...

jinak zkus projít topiky, třeba tenhle je docela dobrej :D, mohl by ti v ledasčem pomoci ...

takže až dohraješ vanilku (pokud se zadaří), zkus dát šanci i addonu :wink: ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod El Kamil » stř 05. říj 2016 0:58:16 » Re: Dotaz ohledne G2
Datadisk je po G2 hlavne nezvyk. V G2 se dalo hrat tak, ze na konci prvni kapitoly byl hrdina silny tak, ze se zbytkem hry jen prosekal. V datadisku se tento moment dostavuje az hodne hodne pozdeji. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Nemrtvý rysec » čtv 27. říj 2016 19:22:46 » Re: Dotaz ohledne G2
Poprvé jsem hrál Gothic Addon když mi bylo 7. A nějak mi to v té době těžký nepřišlo - jestli teda myslíš souboje, pro mě byl pořádný Hardcore se k někomu přidat, vydržet číst ty dialogy a tak. Jinak jsem hrou proběhl jak veverka. Říká ti něco hra Dark Souls ? Trojka se velice povedla, zkus se na to podívat myslím že je to něco pro tebe :D
Nemrtvý rysec
Uživatel

Příspěvekod tomas__SVK » ned 13. lis 2016 21:50:37 » Re: Dotaz ohledne G2
momentálne tiež hrám G2 prvýkrát s datadiskom a som v druhej kapitole lvl. 14 čistý mág...a mám trochu problémy keďže hra s datadiskom je fakt ťažká a prvý-krát idem za mága a neviem či správne rozdeľujem body...tak snáď neskôr uvidím a nebudem to ľutovať...:D :D
tomas__SVK
Nováček

Příspěvekod Emperor » ned 13. lis 2016 22:11:32 » Re: Dotaz ohledne G2
za čistého mága to není žádná velká strategie, body do kouzel a do many :D ... hrát se to dá, měl jsem jediný problém - nedostatek lahviček s manou ...

lepší to je posichrovat trochu mečem nebo lukem, ony ty kouzla prvních dvou kruhů nejsou žádná diskotéka, snad jen ledové kopí stojí za naučení, později bych to viděl na kostlivce, ledový blok, vyvolání démona a vlna smrti ... ať se daří ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod tomas__SVK » pon 14. lis 2016 8:50:50 » Re: Dotaz ohledne G2
vďaka za rady...:)
ja som sa zatiaľ učil tie dve základné ohnivé kúzla + vyvolanie goblinieho kostlivca...a celkom sa to dá...ale ako píšeš ten hlavný problém sú lektvary many...už som všetky vykúpil a stále ich mám málo...:D :D
inak rád by som sa opýtal či do Jharkendaru sa môžem ísť naexpiť a potom sa znovu vrátiť na Khorinis ? :D
tomas__SVK
Nováček

Příspěvekod Dolero » pon 14. lis 2016 15:38:46 » Re: Dotaz ohledne G2
Nejlepší je jít první do Jharkendaru a potom do Hornického. Máš nižší úroveň a víc si to v Jharkendaru užiješ, navíc v Hornickém údolí pak už nebudeš taková sralbotka... :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod tomas__SVK » pon 14. lis 2016 17:02:18 » Re: Dotaz ohledne G2
ok vďaka za radu :D
tomas__SVK
Nováček