Menu

Gothic - hra trochu jinak

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Milhaus » pát 05. čer 2015 13:14:27 » Re: Gothic - hra trochu jinak
G2a bez magie (bez svitků i run) a bez učení se bojových dovedností (zbraní) a bez použití věci, která zvedají vlastnosti (lektvary, Innos, tabulky atd) na jeden život.

G2a - Bez brnění, na jeden život, čistý bojovník na blízko (tj nedat ani jediný bod do obratnosti, luku, kuše, magie a to jak u učitelů, tak i přes věci je zvedající a pokud možno je ani nepoužívat).

Nejlepší je ale ta hra na co nejmenší možný level. Ať už se snahou dohrát co nejrychleji, nebo bez časového omezení. (s časovým omezením tě to navíc nutí dělat chyby a musíš volit kompromis jestli obludu zabít, nebo jí vylákat/oběhnout, nebo se jí jinak zbavit).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod pkudelaman » čtv 11. čer 2015 15:43:16 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Já to hraju na nejmenší možní exp teďka a můžu říct, že je to teda vážně "sranda". Orkský hřbitov byl pro mě ten nejtěžší úkol v G1 vůbec a to sem jednou porazil Kharima v aréně s krumpáčem bez zbroje v 1. kapitole (pro mě asi druhá nejtěžší věc) Nejprve sem musel vymyslet jak vůbec navážu rozhovor s Baalem Lukorem. Pak když se mi to povedlo, vláčel sem ho půlhodiny po celym skřetím hřbitově aby mne znovu oslovil. Musíte si dávat majzla aby na něj nezaútočili skřeti nebo začne opět bojovat a všechna snaha je v čudu. Pak jsem zjistil, že ho musim prvně oslovit já aby něco řekl. Musel sem použít cheat insert lukor_bugfixbook aby rozluštil ti části pergamenu. Hra mi v této lokaci třikrát bezdůvodně spadla s errorem (asi tvůrci nezamýšleli, že to budu hrát tímto stylem). Musíte si totiž představit, že celou dobu kolem mě a Lukora běhají orkové, které bych neměl zabíjet. Ještě když sem šel shánět léčivé byliny až do sektovního tábora mě naháněl ork, který seskočil zhora. Já se brodím bažinou, křičím na templáře nech ho zabije, von se na mě kouká. Pak vylezu z vody a on mě oddělá kuší. Nejbližší save - orkský hřbitov. :x :x

Když tady někdo někdy bude hrát G1 minexp nech mi řekne jak prošel touhle lokací a kolik orků(nebo nervů) při tom přišlo o život.
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 11. čer 2015 17:30:27 » Re: Gothic - hra trochu jinak
jsem zvědavej, na jaký úrovni skončíš ... hraješ za bojovou postavu nebo používáš magii?
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Milhaus » pát 12. čer 2015 13:04:50 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Při těchto hrách na minxexp bývá někdy nejdůležitější někoho vyprovokovat a nalákat na místo, kam chceš jít. Nejlépe někoho nesmrtelného.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod pkudelaman » pát 12. čer 2015 16:55:47 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Myslím, že boj mi je totálně nanic jelikož předpokládám, že nikoho a nic vlastnoručně nesmím zabít. Jdu ale přesně podle hlavních questů takže lvl 5 pro přijetí k táboru jsem musel naexpit. Pak jen 4 potvory pro Ulu-Mulu budu muset zabít. Použiji Milhausovu skvělou radu. Tam se mi to právě hodí. Řek bych, že stejnej postup použil jeden typek při No Kills Runu. :)
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 14. čer 2015 14:34:07 » Re: Gothic - hra trochu jinak
teoreticky, ani ty 4 obludy pro ulu-mulu bys nemusel zabíjet. Pokud bys je nechal zabít někoho jiného. (nebo se na to vyprdnout úplně, teoreticky by to mělo jít i bez ulu-mulu. Stejně ta královnu důlních červů atd atd. U některých bojů jsi ale tak jistej nejsem, jak ti to půjde. Zejména ty v chrámu Spáče, budou asi problém. Tam nikoho nenalákáš a zabít některé musíš.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » ned 14. čer 2015 15:15:41 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Milhaus píše: Zejména ty v chrámu Spáče, budou asi problém. Tam nikoho nenalákáš a zabít některé musíš.

i to se dá obejít, a v některých případech by to podle mě nebylo ani využití bugu:
https://www.youtube.com/watch?v=Kupjc9OTCG0
Emperor

Příspěvekod pkudelaman » stř 24. čer 2015 13:42:22 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Tak další report z mého minexp runu. Dlouho sem přemýšlel jak se dostanu do Xardasovi věže. Skoušel jsem tam skočit tak jak ten typek v No Kills Runu. On tam skočí z jedné skály s pomocí akrobacie a jen tak -tak přistane na špičce věže. Dá to tam hned a jen zírám jak to udělal. Skoušel jsem to stokrát a nikdy jsem se tam nedostal. :x

Říkám si, co kdybych se pokusil zabít golemy? Napadlo mně to hned, ale přišlo mi, že by to bylo neskutečně těžký. První šel ke dnu ledový, ohnivý ho oddělal. Ale co ti dva zbytní? Kamennýho sem zkoušel nalákat cez horu do Sektovního tábora, ale vzdal sem to. Byl moc pomalý, nestíhal zabíjet nestvůry. Tak jsem se rozhod jít s oběma golemama do Nového tábora. :lol: Šílený nápad, ale vyšel mi. Bylo to zrovna tak těžký jako Skřetí hřbitov a ještě zdlouhavější. Dvojitá síla se vyplatila, dohromady byli silnější. Golemy totiž utočí na vše kolem jen to nesmí nejdřív zautočit na mně. Malý problém se cestou vyskytl; golemy nedokázali zabít žravou štěnici. :D
GothicMod 2015-06-22 16-29-34-32.jpg

Nakonec však ohnivého oddělal Nefarius a kamenného nějakej žoldák.

Další zajímavost se mi stane, když se chystám zabít trolla. Zmenším si ho a zkouším ho odlákat k lidem. Po chvíli zjistím, že de někam ůplně jinam než chci já. Kam má probůh namířeno?
GothicMod 2015-06-24 13-59-02-25.jpg

Zapl jsem si zrychlený čas (ten trol se přece jen neskutečně vleče) a když to vypnu trol se zvětšil na původní velikost. :shock:
Nakonec se s ním vypořádali stráže před Starým táborem a bylo po něm.
GothicMod 2015-06-24 14-02-56-53.jpg

Teď jsi du pro Ulu-Mulu a čeká mně Spáčův chrám. Jdu na to!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 24. čer 2015 14:13:14 » Re: Gothic - hra trochu jinak
odvést golemy do Nového tábora :shock: ... to chtělo hodně trpělivosti, dobrá práce (vtipné si to jen představit) ... toho trola lze odvést i bez zmenšení, právě aby ti neodpochodoval někam jinam ...
Emperor

Příspěvekod pkudelaman » sob 04. črc 2015 12:12:30 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Právě sem dokončil můj minexp. Šel jsem přesně podle dějové linie po kapitolách. Ohniskové kameny jsem však sesbíral předem bez pomoci NPC a ke Slobodnímu dolu jsem šel bez Gorna (klíč sem si vzal). Hru jsem dohrál při prvním vstupu do Spáčova chrámu tedy v páté kapitole. Hra mi často padala se známou chybovou hláškou Access Violaton jak sem se snažil hru zbugnout. Nakonec jsem však bugy snad ani nevyužil.

Klidně mně můžete skusit tromfnout, ale nepodaří se vám to. Dle mého postupu míň než 57250 expů při levelu 14 nelze dát (s plněním všech hlavních questů samozřejmě).
Tak co? Mám skusit i G2A? :D
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 04. črc 2015 13:42:17 » Re: Gothic - hra trochu jinak
šikula, někdy to musím taky zkusit .... 14. level povídáš 8-) ...

Co se týče dvojky, jo, jdi do toho, ale chtělo by to pravidelný a častější "reportáže", něco jako byly moje OLOGy, když tak si na to v sekci G2 založ spešl topic ...
Emperor

Příspěvekod El Kamil » úte 07. črc 2015 8:39:14 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Hmm, možná by nebylo na škodu sepsat o těchto výzvách nějaký článek na web, aby se mohli i ostatní inspirovat :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Jarvis » čtv 03. bře 2016 18:46:56 » Re: Gothic - hra trochu jinak
zkoušel jste někdo už ten speedrun bez využití bugů?
...???
Jarvis
Uživatel

Předchozí