Menu

Utecenec [HOTOVO]

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Gorn » pon 05. led 2015 21:22:53 » Utecenec [HOTOVO]
Zdravím, tak po dlhom čase som sa tu znova objavil, niektorý ma poznáte, niektorý nie. Na DVD som našiel môj starý film natočený z G1 a bolo mi ľúto nechať ho len tak v temnotách zabudnutia. Ako niektorý už možno vedia, moje filmy sú často veľké sračky/odpady, ale ani tuna to nebude inak. Na Remake tohto filmu už nemám pracovisko, ani čas. Ale miestami sa mi film páči i keď teraz by som to natočil úplne inak a kvalitnejšie. Film som točil pred asi 4-mi rokmi keď som ešte nemal cit pre kameru a skúsenosti. Chcel som ho len sem dať a možno vás aj pobaviť aká to je sračka.

Utečenec

Natočené v: Gothic 1, Starý tábor a okolie.
Dĺžka filmu: 0:16:02
Trailer: Nedostupný

Popis: Muž, ktorý prišiel o všetko je na úteku pred krutou vládou v jeho krajine. Podarí sa mu ujsť ?

Film:
Gorn
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 05. led 2015 22:12:08 » Re: Utecenec [HOTOVO]
Ale tak není to zas tak zlý ... pravda, kamera je občas trochu nepřesná, ukazatel života či popisky objektů působí trochu rušivě, děj je jednoduchý, dialogy - no, když člověk zapomene angličtinu, tak docela fungují :D ...

Každopádně jsi vytvořil film, je to tvoje dílo, poctivé a s osobitým vyjádřením, dal sis s tím práci a nepůsobí to odbytě - tak to takhle předem neshazuj. Není to dokonalé, viděl jsem lepší filmy, na druhou stranu já a spousta dalších tady bychom nezvládli ani toto.

Dá se na tom stavět, vidím v tom filmu určitý potenciál. Pokud bys na sobě zapracoval a poradil se třeba se zkušenými profíky ze zdejšího fanartu (ke kterým se třeba já zrovna počítat nemohu :D ), tak by to mohlo být lepší. Samozřejmě musí být chuť a zaujetí (čas už se nějaký najde) ... rád bych od tebe viděl i něco jiného.
TD = BD + [(BDxMana)/Ec] + PID

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Pivl » pon 05. led 2015 22:25:26 » Re: Utecenec [HOTOVO]
Tak co si budemppovídat, příběhově, kamerově i celkově vizuálně to prostě není ono a sám to jistě cítíš, každopádně já bych nevěšel hlavu tak jako ty. to že jsi se tehdy rozhodlal udělat film a dokázal to, je určitě úctyhodné, protože to prostě není tak jednoduché. rozhodně bych vynechal příběh, protože ten bys jistě nyní už vymyslel lepší, spíše bych se podíval na ty technické chyby, které by jsi do příště vylepšil a myslím, že ti v tomhle ohledu pomůžu asi více než v tom příběhovém hledisku...

Za první - toggle deskkop, nevím jestli ten příkaz znáš už teď, ale každopádně zmizí ti ukazatel zdraví. :) Dále bych nevolil profláklou hudbu z gothica, ale něco jiného. Co bych naopak pochválil je nebojácnost se opřít do kamery - Zkusit pár záběrů, nicméně bych opět vynechal dle mě příliš časté záběry za hrdinovou hlavou aneb hraju to a točím při tom, pak to působí spíše jako let'splay...
Také bych vymazal zvuky hlasů, protože aby postava mluvila anglicky a do toho české titulky s jiným textem, to dle mě není ono a působilo to trošku komicky. :) Každopádně to jsou základní rady, co bys jistě nyní už věděl ale z nějakého důvodu jsem myslel, že to bude lepší vypsat, abych předešel těm, kteří to budou chtít schodit. :)

Každopádně jsem rád, že ses nebál to ukázat, protože prvotina to není úplně špatná, nepřemýšlíš o tom, že bys natočil něco dalšího s tímto odstupem času? :)

Jinak díky moc za připomenutí nádherné Geldern night... Jdu si pustit. :D
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Gorn » úte 06. led 2015 0:28:49 » Re: Utecenec [HOTOVO]
Ďakujem za poznámky/kritiku/povzbudenie :wink: . Tak čo si pamätám tak tento film som práveže aj odflákol, asi :D Vtedy som filmy robil za týždeň aspoň jeden :D Aj keď mám len asi 4 filmy, na viac si nespomínam a nieje o nich záznam. Ale všetky sú pomerne slabé aj podľa mňa aj podľa kritiky. Ale teraz keby som mal natáčať tak sú omnoho lepšie :D S profíky som sa vtedy radil ale teraz som všetko pozabúdal. :???:

A ten HUD ako ste si mohli všimnúť som od polovice filmu v niektorých scénkach mal vypnutý :D Zdá sa mi, že som ho zabúdal vypínať a prerábať sa mi to nechcelo. A tá kamera ako fakt niekedy hrozná, teraz sa čudujem prečo som to urobil tak hlúpo, ale predsa len vtedy som mal asi 14 rokov a teraz mám skoro 19 :D A tie dialógy zapnuté no tak to sa mi aj páči tam, nieje to také suché/tiché aspoň a celkom sadnú k titulkom, až na to že dialógy o jednom a titulky o druhom :D

No ako ste povedali, že by ste odomňa chceli vidieť viac filmov tak nech sa páči :wink: Jeden z mojich filmov sa dostal aj do 13tky filmov na youtube od Grega : http://youtu.be/FchjtV7FylA?list=PLADF3D30190A72CD1 Je to moje najväčšie dielo doposiaľ vytvorené :D potom som tam mal filmy ako Zasnúbení, ktorý veľký ohlas nezískal a je tuna na fóre úplne na konci :roll: :D Čo si pamätám tak Utečenca aj jednu trilógiu čo som začal tvoriť som sem publikoval ale ako vidím vymazali to :D Tá trilógia má názov Osud troch, natoćil som len 1. časť (18 minút cca) a na ňu už som bol aj hrdý, chystal som sa s ňou očistit moju vtedajšiu povesť :D 2há časť bola z polovice natočená ale niečo sa pokašľalo a prišiel som o ňu a potom som aj sekol s filmárčinou, neviem už dôvod prečo sa to stalo.

Ale nedávno som sem zahliadol po rokoch a znovu ma to nabudilo, ako som videl Pivlov film do Khoroniského draka tak som ostal ako vymletý. Najlepší film aký som kedy z Gothicu videl a to ich tuna mám už veľa odpozeraných :wink: a to ma nakoplo aby som začal točiť aj ja, ale zase aj odradilo keď som videl kvalitu Pivlovho diela, že ja na niečo take nemám, alebo by som aj mal ale chcelo by to veľa roboty len eśte neviem či sa mi chce :roll:
Ale pomaly už som začal sa do toho pozerať, trochu pospomínať. Nahodil som si G2, Marvin databanka a skúšal som, ale nejako mám pokazenú hru sem tam my vyskočí nejaká chyba a hra sa vypne, tak keby toto mi urobilo pri rozrobenej scénke tak to by mi asi skončili nervy :shock: Ešte si spomínam ako som robil filmy, že akurát Pivl len predstavil Dark Angela, sa čudujem že si ho ešte nedokončil, teraz kolo konca roka len som pozeral či to tam náhodou nehodíš lebo po tom čo som videl "Z Temnot" som hneď chcel vidieť Angela :D ale čudujem sa že 4 roky a film stále si nedokončil ? Ale aspoň sa to odrazí na kvalite :wink: Ja som fakt vtedy filmy robil ako na bežiacom páse ale sáme habaďúri, väčšinou kratšie a len odbúchané. Ale už poslednú dobu som premýšľal nad dejom filmu aký by som mohol urobiť tak môže sa stať že o pár dní/týždňou sa tu niečo objavý odomňa na očiestenie môjho mena :wink: Ďakujem chlapci, dodali ste mi chuť začať znova :wink:
Gorn
Uživatel