Menu

Z Temnot [HOTOVO]

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Kristi » sob 08. lis 2014 12:29:33 » Re: Z Temnot
Do tretice, tiež veľmi zaujímavý počin. Tento film by som označila za takpovediac opak Studia. Tam, kde sa Studium sústreďuje na myšlienky, Z temnot vyťahuje hutnú atmosféru a skvelé efekty. Skutočne, verím, že je to po formálnej stránke na možnosti Gothicu takmer dokonalý film, ktorý si svojsky berie elementy noirových filmov a dosť dobre ich adaptuje do sveta Gothicu. Máme tu, ako som už spomínala, atmosféru, ktorá by sa dala krájať, všade prítomnú tmu a pomalé tempo. Scény, kde charaktery behajú, by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Vyvstáva otázka, či to vo filme bez akéhokoľvek druhu voiceoveru nebude nudiť, ale ono to vlastne funguje.

Príbeh je však slabšou stránkou a pripadalo mi, že je tu najmä na to, aby dopĺňal formu a umožnil autorovi ukázať svoje efektovacie schopnosti. Našťastie, je stále cekom dobrý, akurát jemne neinventívny. Obsahuje veľa klasických elementov detektíviek, with a supernatural twist. Máte tu vášho klasického tvrdého detektíva, fajčiaceho ako komín, vášho (ne)dôveryhodného informátora, šéfa, ktorého jedinou úlohou je zabraňovať vám vyšetrovať a samozrejme aj zradu. Chýbala akurát nejaká riadna femme fatale. Táto formula však aj napriek svojej preverenosti časom stále funguje a príbeh baví, aj vďaka tomu, že je exponovaný pomocou denníkových zápiskov, ktoré nám ponúkajú mierny náhľad do charakteru detektíva, ktorý aj napriek tomu, že s ním strávime málo času, je dosť charizmatický. Čo trošku škrípalo boli občasné nerealistické dialógy, chybky v nich a nesediace, atmošku rušiace pokusy o humor, ktoré ale dúfam, že budú opravené v sľubovanej revíznej verzií.

Vyzdvihla by som ešte soundtrack a kameru. Vážne technicky skvelý film.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » sob 08. lis 2014 12:30:14 » Re: Z Temnot
Ve fanartu jsem toho zažil již hodně, ale toto dílo se nebojím označit za naprostý vrchol fanartové tvorby tady na fóru. Vlastně , když jsem se do filmu správně zažral, působil na mě skoro jako opravdu hraný film a už vůbec ne jako něco vytvořeného v Gothicu. Napínavý a temný příběh jsou jedna věc, ale efekty - to byla pastva pro oči. Přiznám se, netuším, v jakém módu bylo toto dílo vytvořeno, ale kdybych to věděl, okamžitě po něm chňapnu, protože už jen samotné prostředí města by se mi moc hodilo pro mé plány do budoucna, ale to jen tak na okraj. Hlavně nevím, co z použitých prvků obsahuje mód a co vytvořil autor, čili těžko tady hodnotit, snad bude po vyhodnocení soutěže objasněno. Hodně na realističnosti snímku dodala přirozená a plynulá negothicovská kamera - opět je mi záhadou, jak autor k tomuto přišel, a opět doufám, že bude objasněno. Hlavní hrdina - sympaťák, pragmatik, některé suché poznámky z deníku na mě udělaly dobrý dojem. Skvělá atmosféra podbarvená hudbou, již zmíněná realističnost prostředí, kamera... Zkrátka a dobře, nechci se ani domýšlet, co času si musel autor vyčlenit pro takovýto projekt a jakou se musel obrnit trpělivostí - to je pro mě osatně záhada největší. Každopádně, tady ten film je naprostá špička.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Greg » sob 08. lis 2014 12:31:31 » Re: Z Temnot
Není slušný začít hned na začátku hodnotit klip s technickými metry. Jsem ale programátor, tak si to můžu dovolit. Pecka! Autor moc dobře ví, jak vyždímat ze zenGinu maximum. Až se divím, že se ti ta městská zástavba v L'HIVER edici s FullHD rozlišením nesekala. A všechny ty efekty, zvuky, barevný nádech, pokročilý osvětlení, atd. Smekám! I ty mrtvoly, znamení a tak museli dát děsnou práci (btw. ten mrtvý mág na křesle 2x mrkne :D ). Asi nemá smysl tento aspekt dál vychvalovat. Přejdu dal...

Dost sis to totiž zavařil titulkama. To časování je jeden velkej fail. Hlava mi nebere, jak můžeš mít takhle vypiplaný efekty a všechno a přitom tak zásadní chybu. Musel jsem si kvůli tomu celou detektivku dost často pauzovat a to je pak půlka pracně budované atmosféry v mžiku pryč. Na 100% pak vydej opravnou verzi. Pokud už mám někde předvádět co je v Gothic všechno možný (a nemožný), tak ať je to masterpiece se vším všudy.

A konečně k příběhu a ději celkově. Je dobrý. Vybral sis detektivku, u které divák hodně přemýšlí a všímá si detailů a tak je těžké neudělat nikde chybu. Chybky tam jsou. Nějaké nelogické části, občas je to trochu zmatený, ale vesměs funguje jak by měl. Chválím tu temnou atmosféru. Fakt se ti povedla.

Nedokážu tady kvůli těm efektům být tak úplně objektivní. Máš ode mě celých 10/10, ale ty titulky ještě oprav :wink: .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Pivl » pát 21. lis 2014 22:36:36 » Re: Z Temnot
Sliby chyby, opět se mi už podruhé nepovedlo nahrát Z Temnot, zřejmně zkusím obecní internet, ale nic už slibovat nebudu, prostě z domácího nenahraju ani prd. Díky za pochopení, každopádně vše co jsem chtěl už je hotové, tak snad se nová verze bude líbit více. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Pivl » ned 23. lis 2014 21:00:50 » Re: Z Temnot

Příspěvekod sleeper » ned 23. lis 2014 21:33:59 » Re: Z Temnot
WOW!

Obrázek
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 23. lis 2014 21:39:00 » Re: Z Temnot
No, Pivle, tak se ti to konečně povedlo nahrát :)
Už se nemůžu dočkat, až ti to okomentuju, ale nevím, zda se mi to podaří zítra, za týden, nebo případně za delší dobu, každopádně komentář očekávej :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 23. lis 2014 22:48:58 » Re: Z Temnot
Vojta1122 píše:No, Pivle, tak se ti to konečně povedlo nahrát :)

Kupodivu stačilo vnyadat otci, že máme pomalý net a on mě poslal na obecní úřad, kde jsem jak giga a půl filmu, tak film o filmu nahrál za hodinu a půl... Kdyby mi někdo řekl, že si to můžu jít nahrát tam, tak bychsi ušetřil mnoho problémů trápení a hlavně i čas. :)

A na tvůj komentář se vážně těším, myslím, že mnoho už jich tu ani nebude, protože všichni se k filmu vyjádřili ještě před předěláním textů, takže o to víc si jich budu cenit. :)

Jinak uvažuji o překladu díla do angličtiny, abych ho mohl prezentovat i na jiných fórech. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Wilhelm » ned 23. lis 2014 23:17:17 » Re: Z Temnot
Tak přece jsem se dočkal :-D

Nové texty byly určitě tvořeny pečlivěji a také předčasně nemizí, takže to je jen dobře. A co se týče anglického textu, já si myslím, že tady by to určitě stálo za to. Grafické ověnčení infa o filmu v úvodním topicu je tradičně mimořádně povedené.

Jinak pro mě ale byl zcela určitě nejzajímavější film o filmu a docela mě dostalo, že to umísťování mrtvol, symbolů atd., se vlastně až tak moc neliší od toho, co dělám já ve svých komiksech - samozřejmě je to mnohem náročnější, ale princip je v podstatě stejný. Vím, jak je mrzuté, když nemám nějakou věc ve správném úhlu :-D Ale zde to skutečně vypadá, jako by to bylo již součástí hry, proto také jsem si myslel, že jde normálně o vložený model. A samozřejmě, zde jde o práci na úplně jiné úrovni. Co mě však udivilo ještě více, je doba, za kterou jsi snímek vytvořil- necelé tři týdny? Osobně považuji za úspěch, když se mi podaří vydat nový díl komiksu zhruba do měsíce. Ostatně stihnout tvořit meteriály pro Komiksového krále a ještě navíc tohle - to všechna čest.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Pivl » pon 24. lis 2014 9:16:24 » Re: Z Temnot
Wilhelm píše:Tak přece jsem se dočkal :-D

Nové texty byly určitě tvořeny pečlivěji a také předčasně nemizí, takže to je jen dobře. A co se týče anglického textu, já si myslím, že tady by to určitě stálo za to. Grafické ověnčení infa o filmu v úvodním topicu je tradičně mimořádně povedené.

Jinak pro mě ale byl zcela určitě nejzajímavější film o filmu a docela mě dostalo, že to umísťování mrtvol, symbolů atd., se vlastně až tak moc neliší od toho, co dělám já ve svých komiksech - samozřejmě je to mnohem náročnější, ale princip je v podstatě stejný. Vím, jak je mrzuté, když nemám nějakou věc ve správném úhlu :-D Ale zde to skutečně vypadá, jako by to bylo již součástí hry, proto také jsem si myslel, že jde normálně o vložený model. A samozřejmě, zde jde o práci na úplně jiné úrovni. Co mě však udivilo ještě více, je doba, za kterou jsi snímek vytvořil- necelé tři týdny? Osobně považuji za úspěch, když se mi podaří vydat nový díl komiksu zhruba do měsíce. Ostatně stihnout tvořit meteriály pro Komiksového krále a ještě navíc tohle - to všechna čest.

Díky, Wilhelme. :)
Ono je to prakticky vážně to samé jako dělat komiks, jen je problém že většina efektů se musí dělat do pohybu, takže buďto doufat, že to lze nějak obejít nějakou hezkou funkcí nebo to prostě dělat snímek za snímkem prostě jako komiks a pak snímky pustit a vznikne film. :)
V módování jsem naprostý amatér, vlastně ani to ne, neumím nic. :D Takže to ode mě nečekej. :)
Co se týče té doby, tak tím jsem myslel, že jsem snímek vytvořil za necelé tři týdny v srpnu - Na tvorbu bly necelé dva měsíce myslím a já první polovinu doby vůbec neměl čas, takže jsem to pak hodně doháněl, ale ve výsledku jsme celkem spokojený, protože málokdy se povede udělat film tak, aby byl alespoň trochu podle představ a u Z Temnot se to díky těm nenáročným záběrům bez přílišné akce, myslím, víceméně povedlo. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Zero » pon 24. lis 2014 14:18:40 » Re: Z Temnot
Pivl píše:Jinak uvažuji o překladu díla do angličtiny, abych ho mohl prezentovat i na jiných fórech. :)

Výborný nápad. Ten film na to určitě má. :)
Zero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 24. lis 2014 15:56:20 » Re: Z Temnot
Pivl píše:Jinak uvažuji o překladu díla do angličtiny, abych ho mohl prezentovat i na jiných fórech. :)

S dabingem by měl ten film ještě větší prestiž :D

Jinak i prodloužená verze je opět mistrovské dílo, prodloužené scény jsou povedené.
Mohl bys udělat remaster verzi, jakmile vyjde plná verze L'Hiveru, protože třeba ta nynější voda vypadá líp než ta z verze ve filmu :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pon 24. lis 2014 16:39:40 » Re: Z Temnot
Tak ono otázka je, jestli ta plná verze vůbec výjde, že.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Pivl » pon 24. lis 2014 17:32:00 » Re: Z Temnot
Wilhelm píše:Tak ono otázka je, jestli ta plná verze vůbec výjde, že.

Asi tak, navíc si nemyslím, že by se v ní už měly nějak závratně měnit textury a modely v Khorinise, kromě teda té vody, no a vážně přetáčet už to opět nehodlám. :D

díky za komentáře. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Lordan » pon 24. lis 2014 18:05:59 » Re: Z Temnot
Paráda, takhle je požitek z filmu lepší. Film o filmu jsem taky shlédl. Jestli budu někdy něco natáčet, tak se naučím minimálně nějakou tu práci s kamerou. :D

Úplně na okraj, zaujalo mě, že jsi pro ten Innosův symbol použil slovo diagram... Ale asi se tak v mluvě používá, to jen ta moje deformace ze školy. :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

PředchozíDalší