Menu

Alternativní cesty

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Argilos » pon 10. zář 2012 21:27:29 » Alternativní cesty
Zde bych rád shrnul seznam co nejvíce alternativních vstupů na různá místa.

1. Město Khorinis
Zde je hned několik způsobů, jak oblafnout stráže u brány, snad všechny je shrnul Greg v tomto videu:

2. Klášter
Tento trik zná už také drtivá většina hráčů, i přesto ho tu ale uvedu, alespoň pro kompletnost:
Po tom, co přejdeme po mostě ke klášteru vlezeme na skálu na pravé straně, vyskočíme o něo výš, a pak vylezem na střechu, ze které se dostanem dovnitř.

3. Onarova farma
Pokud se vám nechce platit Sentenzovi 50 zlatých za vstup na farmu, a buďto nejste dost silní, aby jste ho zmlátili, nebo na to prostě jen nemáte náladu, stačí ho oběhnout, dá se to udělat z obou stran úplně primitivně, jen si musíte dát pozor na Raoula.

4. Horní čtvrť, městská radnice
Přes tyto stráže se dá dostat tak (funguje to i na stráže u brány do města), že na toho strážce, co je vlevo např. vystřelíte lukem a běžíte dál, když toto uděláte třeba při vstupu na radnice, běžte okamžitě za Lordem Hagene a zaplaťte mu pokutu.

5. Hornické údolí
Do hornického údolí se dá dostat už v první kapitole, a to tak že když půjdete od Krčmy směrem k průsmyku, tak na místě, kdy u ukazatele procházíte mezi dvěma skalami vylezete na tu po pravé straně a půjdete po ni pořád, až slezete v průsmyku.
Další možnost je, že dojdete k té dřevěné bráně, co střeží ti dva rytíří a pokusíte se vyskočit na klilku u zamčených dveří, povede se to jen na jeden z mnoha pokusů, ale jde to.

6. Sklad domobrany
Zde je způsob uveden přímo ve hře, stačí si koupit svitek spánku a použít ho na strážce skladu. Ven se poté můžete dostat buďto tou cestou, kudy jste přišli, nebo přeskákat po krabicích a přelézt zeď.

7. Paladinská loď
Sem se lze dostat tak, že vylezete na jedno z lan, kterými je loď ukotvena a přejdete po něm až na palubu, jen si musíte dát pozor, aby nikdo nevyvolal poplach.

Obecně
U velké spousty případů se dá použít například bug, že půjdete místo rovně úkroky pomocí klávesy "A" nebo "D" a dokud nesastavíte, stráže s vámi nepromluví, takže jednoduše projdete danou hranici a pak dáte "KONEC".

Pokud někoho napadne něco, co by se sem dalo doplnit, napište.
Obrázek
Argilos
Uživatel

Příspěvekod Berix » pát 03. led 2014 12:26:24 » Re: Alternativní cesty
Do radnice se dá dostat ještě jednodušší cestou a bez komplikací.Stačí jen jít podél levé zdi,vylézt na bedny a slézt či skočit za strážce a je to.Při dalším vstupu se strážce již ptát nebude.Je to stejný princip jako u zadní brány.Nikde jsem to tu nenašel,takže sorry pokud to není novinka :P
Berix
Nováček

Příspěvekod Dragnhunter » pon 27. říj 2014 8:40:41 » Re: Alternativní cesty
Podle mě je to do města nejrychlejší přes maják požná je tam pár příšer ale ty stráže jsou děsný :-)
Dragnhunter
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » čtv 06. lis 2014 17:31:16 » Re: Alternativní cesty
Mám lepší nápad. Jděte k Lobartovi, k tý stráni kde jsou mláďata polních škůdců. Zabijte je a skočte dolů. Jděte do příkopu a směrem nalevo k bráně. Vždycky se vás ptá ten strážce nalevo. A u pravý strany najdete msto kam se dá vyskočit. Opatrně se propližte ať vás strážce neosloví a projděte branou. A ten debil Lothar vám stejně řekne že jste neprošli bránou. :)
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 06. lis 2014 17:40:48 » Re: Alternativní cesty
Lotharovi se dá při troše šikovnosti vyhnout.

Já to dělám tak, že vyskočím na zídku vedle brány (pokud to dělá někomu problém, stačí si šikovně z inventáře vyhodit ke zdi otrokův chléb a stoupnout si na něj), pak proklouznu kolem stráží a Lothara, zajdu si pro exp bonus k Laresovi a normálně vyjdu tou samou branou zpět - jen dávám pozor, aby mě Lothar neoslovil. Pak už využiju ten úkol "byliny pro Constantina" a vejdu do města legálně.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Stranger » čtv 06. lis 2014 17:56:07 » Re: Alternativní cesty
6. Není třeba plýtvat peníze za svitek spánku. Dá se tam i přeskočit ze zbourané zídky za obchodem. Vylézt na ní je snadný, pak s trochou cviku jde skočit na střechu obchodu a z ní už do skladiště.
Ano, jsem namyšlený, arogantní a chovám se povýšeně. A ano, mám k tomu důvod.
Stranger
Kráva s kosou

Příspěvekod Martin Putzer » sob 08. lis 2014 13:35:14 » Re: Alternativní cesty
Když vás uvidí Lothar, tak vám to ty expy od Larese nesebere.
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Dolero » sob 08. lis 2014 13:43:17 » Re: Alternativní cesty
Mně taky vždy, i když mě vidí Lothar, tak mi těch 500 EXP shledání s Laresem přidá... :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dragnhunter » úte 02. pro 2014 20:55:19 » Re: Alternativní cesty
K paladinské lodi stačí jít na hranici toho kdy vás stážce bude chtít zabít. Pak uložit dát lektvar na rychlost a prostě tam chvilku sprinti on vás pak nechá a bát se že se otočí když jdete kolem taky nemusíte protože když od nich nestojíte asi 1 metr tak se prostě neotočí.
Dragnhunter
Uživatel

Příspěvekod Dragnhunter » úte 02. pro 2014 21:01:04 » Re: Alternativní cesty
Jo tak se dá dostat do kláštera ale ne ven. Buď je to v návodu nebo můžete ve městě kousek od kasáren v dolní části města (u šibenice jak tam pořád čte ten papír) zmlátit toho novice a zněj vypadne klíč. Aspoň myslím že to takhle bylo nebo je druhá možnost že se ten klíč valí buď někde v klášteře nebo někde jinde. A nebo ta nejnepravděpodobnější možnost (spíše hloupost) že když ukradnete Rhobarovo posvátné kladivo (musíte zaplati 50 zlatých Parlanovi ale zase máte vystaráno až budete dělat krádež u mágů pro soudce pokud soudci) tak to ty dveře nějakým záhadným zbůsobem (vážně jenom možná) otevře. Toť můj tip na klášter :) :wink:
Dragnhunter
Uživatel