Menu

Studium započalo [HOTOVO]

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Vojta1122 » sob 20. zář 2014 12:47:31 » Studium započalo [HOTOVO]
Autor: Vojta1122

Obrázek

Studium započalo - vyšší kvalita
Studium započalo - nižší kvalita

Bonusové body:
Odevzdáno v základním termínu: + 1 bod
Splnění zadání: + 1 bod
Cena za ozvučení: + 2 body

Udělené nominace:
Ozvučení: Jémák, Lordan, El Kamil, Kofi

Udělena cena za nejlepší ozvučení Obrázek
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod VMC » úte 23. zář 2014 18:43:42 » Re: Stuidum započalo
info:
Krátký filmeček, přičemž délka 20 minut je adekvátní ke zvolenému tématu. Hlavní náplň filmu mi tak nějak nesedla, atmosféra žádná, a pointa naprosto nulová. Knihy jsou zlý a špatný. Hlavní hrdina musí povraždit skupinu lidí, aby si uvědomil, že knihy jsou důležitý, a tedy studium započne a díky bohu film skončí :D
První polovina filmu je totální nuda. Hlavní hrdina chodí po hradě, sem tam něco udělá, což je doplněno hromadou textů, které jsou pro mě nezáživné. Čtu, čtu a žádný zajímavý záběr. Autor píše, že se něco zlého stalo, bla, bla a hl. hrdina chodí a chodí a chodí. Místo toho mohly text doplnit nějaké zajímavé záběry. Píše se v titulkách o čarodějích a zlu, tak proč tam nelupnout záběr, jak někdo něco někde čaruje, párkrát hejbnout kamerou a hned by to bylo živější a zábavnější.
Přichází druhá polovina filmu, kdy tedy hlavní hrdina morduje neznámou skupinu lidí. Tady přichází hlavní klad filmu a to je práce s Marvinem. Házení kamenů, supr nápad, to samé podpálení dvou nepřátel. Hlavní postava se někde plíží, hýbe se to, slušně natočeno. Kamera nemusela být tak statická, ale sestříháno je to dobře. Sem tam nějaká chyba, ale co. Také film mohl být doplněn výraznější hudbou, která by podtrhla gradaci děje a přidala na napětí a atmosféře. Nakonec přichází konec a pointa, která mi unikla.
VMC
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » ned 28. zář 2014 18:20:08 » Re: Stuidum započalo
Třetí komentář

U tohoto díla vůbec nevím, co si mám myslet - autor zřejmě ví, kam chodí medvědi spát, ale jeho práce je hodně chaotická, bez nápadu a celkově nezáživná.. Jediný plus spatřuji v ozvučení, kdy si autor dal opravdu záležet na jednotlivých zvukách.. opravdu smekám kloubouk, který nemám.. jinak je ale zbytek hodně pod hranicí.. Dle mého nejhorší dílo z třech představených, což ale neznamená, že se autor nemůže osobně zlepšit - práci s programy asi zvládnutou má, jen to chce lepší scénář a více času na práci..

Nominace: Ozvučení
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lordan » pon 29. zář 2014 19:49:07 » Re: Stuidum započalo
Film vyprávějící příběh osamoceného xenofobního muže v postapokaliptickém světě.

Speciálních efektů jsme se zde nedočkali, ovšem vynahrazuje nám je práce s marvinem a to celkem vydatně. Házení kamenů, zapálení dvou útočníků, vše vypadalo celkem slušně. Akorát u toho zapálení bych přeci jen použil něco jiného než ohnivé róby, celkem hezky prosvítali, možná skok s ohnivým démonem, nebo lidé s firstperson kukadlama by posloužili lépe.

Kamera byla jednoduchá, autor se nepokusilo žádné zajímavější záběry, na druhou stranu při typu filmu bych toto ani nevytýkal. Co ovšem vytknout musím jsou záběry skrze textury, takových chyb už by se měl autor příště vyvarovat.

Děj by se dal teoreticky rozložit do tří částí. První část se hrdina prochází po hradě a občas se černobíle vrátíme do jeho minulosti. Během toho nám vypráví cosi o tom, co se stalo a jaký hrdina je. Zde je kámen úrazu vleklost a i jistá nudnost této části. Možná by bylo lepší udělat mnohem více záběrů z doby, než hrdina našel hrad, nebo vytěžit malinko více z postapokaliptického světa. Nechci nikterak vytýkat nápad s prázdným hradeb, naopak, to se mi líbí. Ale přeci jen dlouhé procházky po něm diváka omrzí.
Dále přichází část likvidační. Celkem rozumně - nechce být rušen a o všechny se postará. Asi nejzábavnější část filmu.
Třetí částí je závěr, ten sám o sobě už moc dobrý není. Zlom v chování hlavní postavy je příliš prudký a velmi těžko uvěřitelný. Spíš bych pochopil sebevraždu, nebo ušetření oné ženy, než navázání na snahy těch lidí...

Ať však nekončím negativně, musím pochválit atmosféru filmu. Dobře zvolená hudba a ozvučení v naprosto prázdném hradě přeci jen vytváří zajímavé prostředí pro odehrání se příběhu. Také chválím odvahu autora pustit se do jednoho z nejméně vděčných žánrů.

Nominace: ozvučení
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Kofi » stř 01. říj 2014 11:22:20 » Re: Stuidum započalo
Kdyby si autor dal větší práci se scénářem a texty, byla by to paráda. První část má sice potenciál, ale některé úseky atmosféru zbytečně rozmělňují. Autor mohl jít buď více do hloubky, nebo se řídit heslem, že méně je někdy více.
Druhá část je ovšem velmi dobrá. Způsob natočení zabití kamenem se mi moc líbila, stejně tak likvidace dalších nepřátel je velmi nápaditá. Nepotěší jen místy zbytečně statická kamera.
Závěr mohl být opět o něco propracovanější (klidně na úkor úvodu). Ale je dost možné že roli hrál i termín - nedostatek času.
Pointa vysloveně neurazí.
Plus za použitou hudbu z Disciples. :)

Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » sob 11. říj 2014 22:03:53 » Re: Stuidum započalo
I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo, tak bych asi popsal svůj dojem z tohoto filmu. V porovnání s filmem Z Temnot nedosahuje takových vizuálních kvalit a není vypilován do každého detailu, námět filmu je ovšem opravdu zajímavý a jeho zpracování na dvaceti minutách opravdu nenudilo. Kamera v první půlce nedává divákovi příliš mnoho informací, což spolu s hudbou a ozvučením nastavuje opravdu hutnou atmosféru typu "kde se co objeví" :) ...

Příjemným oživením byly flashbacky na začátku filmu, jasně oddělené od přítomnosti barevným laděním. Líbí se mi práce s marvinem. Ačkoli notná část filmu zabírá jen jednu postavu, po příchodu opravdu početné skupiny muselo být vskutku náročné dát některé scény dohromady. Výborné efekty dané chytrým střihem jako například upálení dvou vetřelců (zde možná trochu nelogičnost, jelikož takový oheň by se zcela jistě rozšířil na půlku hradu :)) či likvidace nepřátele kamenem. Také využití interakce s prostředím na místech, kde to hra sama o sobě neposkytuje, bylo nápadité.

Celkově hodnotím film jako velmi povedený. Dobrá práce!

Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Faust » pát 17. říj 2014 10:53:10 » Re: Studium započalo
Velmi dobrý film. V první půlce sice trošku nudil, ale druhá už je skvělá. Hlavní postava trochu vyznívá jako psychopat a to je hodně dobré. Závěr je skvělý. Jen by bylo lepší, kdybys ten film namluvil. Nerad čtu titulky.
Faust
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pát 17. říj 2014 15:18:29 » Re: Studium započalo
Já si myslím, a již jsem to zmiňoval, že mnohým uniklo to, že na tomto filmu je nejpodstatnější jeho myšlenka a analogie s dnešní dobou. Že jako někdo prostě říkal, že tam hlavní hrdina půlku filmu v podstatě jen chodí po hradě a kecá, tak je to pravda na jednu stranu, a je také pravda, že někoho takové "kecy" neoslovují, ale třeba mně to vůbec nečinilo problémy a právě ta hloubka myšlenky se mi opravdu zamlouvala, i když třeba ten závěr byl trochu bych řekl ukvapený, že z ničeho nic nastal v hrdinovi takový zlom osobnosti, ale v kontextu s myšlenkou filmu mi to ani tolik nevadilo, a co se týče akčních scén, tak ty si myslím že byly zpracovány na úrovni a na své si zde přišel asi každý, bylo to promyšlené, dobře ztvárněné, mělo to atmosféru a i určitý vtip, prostě neměl bych výhrad v tomto směru.

Co se týče toho, že hlavní hrdina je blázen nebo psychopat, to si myslím, že není tak úplná pravda, alespoň tedy v kontextu s událostmi, které jsou zde popisovány, rozhodně to není psychopat si myslím, je to prostě zklamaný a zahořklý člověk, znechucený lidmi a životem mezi nimi, vlastně samotný život jej již omrzel, ale jakási osobní morálka nebo jak bych to nazval jej nabádá k tomu, že nesmí zemřít vlastní rukou. Čili co se týče toho nosného pilíře, té myšlenky, tak si myslím, že tady Studiium nad ostatními snímky vcelku vede, a koneckonců i ve zpracování akčních scén jako takových.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 20. říj 2014 21:46:08 » Re: Studium započalo
Původně jsem chtěl před vyjádřením k vlastnímu filmu ohodnotit film Pivlův, ale dohodli jsme se, že radši počkám na upravenou verzi.

Takže co bych vlastně rád řekl?

V prvé řadě bych opět rád poděkoval všem, kteří můj film hodnotili. Děkuji těm, kteří poskytli technické rady a výtky, jsou to velmi cenné podněty :)

Co mě opravdu těší, je neskutečná mnohost pohledů na film. Děkuji všem, kteří sem píší své názory a pohledy :)

Rád bych přeci jen ale provedl menší "obhajobu" v podobném stylu, jakou udělal JENIK. Nechci hájit nudnou první půlku filmu, VMC dobře poukázal na to, že by se dala zpracovat jinak. Akčněji lépe. Ač je zase pravda, že musím říct, že ona i ta procházka po hradě měla plánovaný smysl - a sice ukázat divákovi místo děje, aby pak mohl mít přehled o tom, jak se co děje v "likvidační" části filmu. Tím ale opravdu nechci tu nudnost hájit, tohle mělo být zpracováno jinak.

Názory na pointu jsou různé a já nehodlám nikomu názor brát.

Byl zde ale vytýkán příliš rychlý a těžko uvěřitelný obrat v hrdinovi. Rád bych, pokud ne dokázal, že zas tak prudký není, tak alespoň oslabil tezi, že příliš prudký je. Nelze dozajista zpochybnit, že od první chvíle, kdy hrdina spatřil skupinu lidí, bylo jeho záměrem je do jednoho zlikvidovat. Nejprve vraždil postupně, když zjistil, že pomalá likvidace je asi nad jeho síly a také příliš nebezpečné, uchýlil se ke krajnímu řešení a vypustil nemrtvé. Nepředpokládám, že se přes noc strávenou v cele hrdinovy záměry nějak změnily, myslím si, že pokud ano, autor by nás jistě informoval o nějakém hrdinově myšlenkovém pochodu. Čili ve chvíli, kdy vidí, že přežila slečna, řekl bych, že stále je jeho záměrem ji zabít. Co se mohlo trochu změnit, je důvod tohoto záměru. Tím důvodem bylo šílenství dívky, způsobené láskou, ve kterou do té doby nevěřil. V tu chvíli mu, řekl bych, přibyly dva důvody proč ji zabít
a) ještě horší než s člověkem by bylo být s šílencem
b) mohl ji ušetřit života v šílenství (v tu chvíli jistě pociťuje jistou citovou náklonnost, ve kterou vlastně ani ještě pár vteřin před tím nevěřil).
Myslím si, že v jednom ohledu mohlo působit nedůvěryhodně to, že se změnily jeho názory příliš rychle. A on ji navzdory této změně zabil. Jenže já si myslím, že jeho záměrem bylo jak z pohledu starého názoru (chci být sám), tak z pohledu názoru nového (zabiji ji z milosrdenství), ji prostě zabít. V tu chvíli ani tolik nezáleželo na jeho přerodu, on by ji zabil i kdyby byl nepřerozený, nebo už přerozený.
Teprve někdy potom (v neurčitém čase), nám hrdina vysvětluje, že znovu zatoužil po lidech, ale to mohlo být klidně i po delší době (ve filmu vlastně není řečeno, po jaké době on znovu zatoužil po společnosti lidí, je jisté jen to, alespoň mě se zdá, že závěrečná slova jsou hrdinou vyřčena až s nějakým časovým odstupem), době dostatečně dlouhé na to, aby přerod nebyl až tak prudký. Ač mě by osobně nakonec přišlo i lehce realističtější, kdyby k tomu přerodu došlo šokem z šílenství dívky, než nějakou jeho dlouhodobější reflexí.
No, snad jsem to napsal nějak srozumitelně.
Kofi píše:Plus za použitou hudbu z Disciples. :)

:)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod SkiBig18 » pon 20. říj 2014 22:32:03 » Re: Studium započalo
Snad ještě není trochu pozdě na komentář? :). Ale lepší pozdě, než nikdy, ne?...

Jako první bych chtěl určitě pochválit autora, že vůbec dokázal pomocí pár příkazů a určitě hodinami hejbání kamerou, přece jen vypatlat film (myslím to v dobrem :)). Jelikož já na svém kontě nemám žádný film, tak asi těžko bych se měl nějak chlubit abych měl... jaké-si "právo" hodnotit druhé.
  • Úvod: : Ale kdybych se na to měl podívat z pohledu menšího kritika, tak ve filmu mi nějak chybí trochu delší úvod. Tam ses mohl skvěle rozjets... uvést autory a datum vytvoření, uvést kdo tam bude hrát (aspoň hlavní postavy), věnování, poděkování... Tam bych se ani nebál říct, že bys dokázal dát 2-3 minuty :).
  • Příběh: To trochu "divnilo". Už to ostatní říkali, a snad to nevadí když to řeknu znova, ale to doumání a pochod po hradě půl filmu (i když zobrazuje kde co je pro ty diváky)... no bez nějakého zajímavého dialogu (občas menší "výlety do minulosti") jsem to chtěl pomalu skončit (protože jsem osoba, co nemá moc ráda, když se moc kecá)... ale když jsem se si rychle pročetl komentáře ostatních, že to zajímavější začíná až od té druhé půlky, tak jsem to zkusil vydržet :D. Taky jsem trochu nepochopil, proč ti předešlí lidé to tak opustili. Nebylo by na škodu, kdyby hlavní postava nalezla pergamen s informacemi, nebo tak nějak :).
  • Hudba: Byla relaxující, neničila mi uši, nebo to nebyl naprosto nesmyslný blábol, který se tam absolutně nehodil (občas to bylo časové nesladěné z událostí, ale stane se :)). Takže po téhle stránce určitě spokojenost.
  • Efekty: Ale no tak Vojto :???: ... neříkej, že nevíš efektování ohně:
    - 1) Stačí vzít minci (1x),
    - 2) edit focus (na ní),
    - 3) e (napsat, nebo možná i ef ,
    - 4) effect = spellfx_firearmor ,
    - 5) sebereš (nesmíš mít samozřejmě žádné jiné u sebe),
    - 6) a vyhodíš. Hotovo, máš hořící minci, která ani vlastně není vidět :) (na tohle se mě ptali v komiksu Bratru hrdiny jak jsem udělal, tak prosím, tady to máte :D). To uděláš pár krát, a jsem si jistý, že to bude vypadat zajímavější, než ty roby. Jen to je zdlouhavé no... :???: .
  • Animace:: Tak asi stejné jako u hudby. Žádná devastující, co by se k dané události nehodila (občas tam byly špatné škrty, ale kdo dávali pozor tzv. půl oka, tak se to dobře ztratilo). Hlavně (opakuji) líbila se mi ta scéna s tou mříží a kladivem :D...
  • Konec:: To mě taky trochu zmálo. Hrdina, co celou dobu knihy tak drasticky kritizoval, tak po vraždách několika jedinců je najednou začne číst po 2 minutách úvahy. Jestli se pracuje na opravené verzi, hodilo by se trochu ještě doplnit.
  • Ostatní:: Vidím, že autor má smysl do detaily, a to je dobře, protože je mám taky :D. Kůže, mlého, pivo... na stole, i zbraně, dokonce i na posteli. I když si toho málokdo všimne, skvěle tyhle doplňky až moc vylepší samotný film :).
  • Celkové zhodnocení:: Pokud je to tvůj první film vytvořený, tak nemůžu než jen chválit, a ty menší chyby by se dali odpustit. Ale ty byly hádám ze spěchu, i když časový limit se několikrát prodlužoval.
    Opět, pokud máš v plánu udělat opravou verzi, tak po tolika komentářích, které ti jistě pomohou hodně film vylepšit, se jistě těším... hodně štěstí :).
SkiBig18
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 21. říj 2014 6:58:42 » Re: Studium započalo
Ahoj a díky za komentář :) Zvlášť za tu pooznánku s ohněm, to jsem skutečně měl udělat tak, jak jsi říkal. Jenže jak na potvoru, ačkoliv jsem věděl, jak na to, mě to vůbec nenapadlo. Pokud jde o vyjádření k tomu konci, tak vyjádření jsem psal v příspěvku výše.

Opravnou verzi v plánu nemám. V případě tohoto filmu by si to v podstatě vyžadovalo začít úplně od píky. A radši než na toto využiji čas na to, abych šel "dál". Koneckonců, projektů zde na to mám ažaž.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » úte 28. říj 2014 13:12:26 » Re: Studium započalo
Tak jsem si konečně našel chvilku kouknout na film znovu a přidat tedy fakt dlouho slibované hodnocení. Snad to alespoň trochu nabudí do další práce. :)

Technické zpracování - hlavní nedostatek
Film začíná pár logy, se kterými si autor moc nelámal hlavu. Pak přijde na monitor první scéna a snad každý divák si nejdříve všimne obrovského názvu Power Director, nebo malého názvu fraps.com v horní části filmu. Tenhle technický nedostatek tam bohužel straší celý film a je to velká škoda – Kazí to kvalitní záběry, člověk má tendenci se tam každou chvilku koukat a fakt trvá, než se to naučí přehlížet.
Celková technická stránka filmu je určitě to nejslabší. – Neustálé procházení skrz kameru, aneb podívejte se na moje vnitřnosti, občas nereálné běhání postav „delší cestou“ a další věci, které nám až příliš ukazují: „Tohle je film z Gothica, té opravdu staré hry.“
To vše ale vyplývá z nezkušenosti a toho, že jedná opravdu o první snímek, který autor natočil.

S kvalitními texty ke kvalitnímu příběhu
Film se zpočátku vážně táhne, děj se neposouvá, celý úvod mi pomalu připomínal realistickou knihu od Honoré de Balzaca – Otce Goriota, kde se taktéž téměř půl díla dovídáme jen líčení Pařížského města. Takové témata a zdlouhavé vyprávění o katastrofě, která potkala lidstvo si zasloužilo pořádné zpracování a správnou epičnost, naopak divák dostane porci 10 minut chození. Nutno ale říci, že v rámci možností záživného chození – Atmosférická hudba a velmi kvalitní, inteligentní texty na úrovni s podtextem filozofického dilema, opravdu podtrhují celý příběh, který sám o sobě je v dnešní době v této fanartové komunitě originální a jak jsme již od Vojty v jeho posledních dílech zvyklí s takovým prapodivným epickým nádechem, když se jedná jen o malý příběh jednoho člověka.

Obrázek
Jedná z mých oblíbených scén - Skupina 9 lidí se bojí jediného...

Hudba volená s citem
Ve filmu bez dabingu je hudba opravdu extrémně důležitá. Vykresluje atmosféru a představivost diváka, nahání strach, děsí. Když se dobře zvolí hudba, dalo by se říci, že máte třetinu filmu hotovou. Tak to funguje i zde – Každá scéna je doplňována vhodnými zvukovými efekty, bohužel opět technicky někdy na špatné úrovni (špatná kvalita stopy, často se opakující stejný efekt), hudba je volená opravdu s citem k dané scéně, a když je zvoleno spousty různých skladeb, v celku k sobě ladí a tak to i působí jako jeden filmový celek a ne jako rozházený pestrobarevný cirkus.

Obrázek
Nejatmosféričtější okamžik celého filmu s výtečným výběrem hudby...

Hrátky s marvinem
Jedna z velkých předností a zřejmě společně s texty největší důvod, proč divák mile rád zapomene na to, že se třeba u první půlky filmu nudil. Když totiž dojde na akční část, monology a texty nepřátel už nejsou tak logické a reálné jak by si člověk představoval a tak je dobře, že si zde autor pohrál s nejrůznějšími triky, jak použít herní svět, aby zabil hlavní postavy filmu, které všichni fanoušci zdejšího fanartu jistě ocení, jelikož se jedná o známé tváře z jiných děl;

Jedná se kvalitní snímek, který si určitě oblíbí všichni fanoušci filmové tvorby a i přes to, že se jedná o dílo opravdu technicky ne příliš dobře zvládnuté, má co nabídnout a přináší i spoustu nových a originálních věcí, čehož právě film může oproti komiksům nebo povídkám hojně využívat. Pro mě osobně filmařsky milé překvapení soutěže. :)
Obrázek
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » úte 28. říj 2014 14:06:49 » Re: Studium započalo
Pivle, děkuji pěkně za parádní - i obrázkovou, to se jen tak nevidí! - recenzi filmu :) Doufám, že sám už brzy dodáš opravenou verzi svého filmu, abych ti mohl oplatit podobnou mincí :wink:
Jinak, do práce jsem nabuzený dost, o tom žádná. Ale z čistě technických důvodů se obávám, že na nějakém filmu, jestli se k nějakému vůbec odhodlám, budu moci pracovat až za poměrně dlouhou dobu, bohužel...
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » úte 28. říj 2014 14:16:56 » Re: Studium započalo
parádní, čtivá a obsažná recenze, mohl by ses tím živit ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Pivl » úte 28. říj 2014 21:02:54 » Re: Studium započalo
Vojta1122 píše:Pivle, děkuji pěkně za parádní - i obrázkovou, to se jen tak nevidí! - recenzi filmu :)

No nemáš zač, takto povedený naprosto první počin si zaslouží více ohlasů. :)
A já snad dodám do konce tohoto týdne, video pro přítele jsem sestřihal, ještě musím vyřešit pár věcí ve škole a o víkendu bych měl už konečně snad úplné volno. :)

Emperor píše:parádní, čtivá a obsažná recenze, mohl by ses tím živit ...

Dík! :D Snad lidi budou více vydávat, aby si zasloužili také větší pozornost. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra