Menu

Cheats-only items

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Emperor » čtv 19. čer 2014 22:21:10 » Cheats-only items
Jedná se o předměty, které lze získat jedině a pouze prostřednictvím cheatu, jako např. některé zbraně a zbroje od NPC (Diegův luk, Gomezova zbroj, Namibův kyj atd).
Mě ale hlavně zaujaly zbraně, které se ve hře vůbec nevyskytují a přesto je pomocí speciálních cheatů lze získat. A to konkrétně:

Legendární krátký meč ohně
Legendární dlouhý meč ohně
Legendární válečný luk ohně

zajímalo by mě, proč tvůrci hry tyto předměty vlastně vytvořili, jestli to je nějaký druh easter-eggů či co...

Možná to ne každý ví a zná, uvádím to jen pro zajímavost a možnost vyzkoušení. Minimálně mě pobavil popisek u toho prvního meče. Podrobnější info se všemi kódy zde

pozn.: Akorát nevím, proč jsem ty věci neviděl, musel jsem je naslepo sebrat ze země, v inventáři rovněž nebyly vidět (jen popisek a poškození), stejně tak když jsem je držel v ruce. Nicméně vytasenou zbraň NPC registrovaly a šlo je na ně rovněž použít.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Vanquisher » pát 20. čer 2014 5:20:30 » Re: Cheats-only items
Nejspíš jde o věci, které měli být ve hře normálně dostupné, ale nakonec se vývojáři rozhodli vydat hru bez nich. ;-) Gothic je takových "nedodělků" plný. Nevyužité předměty, animace dokonce v G1 je myslím i někde lokace, do které se lze dostat přes cheat, ale nic tam není. ;-)
Nenamáhej se, najdi si větší kladivo...
Vanquisher
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 20. čer 2014 7:42:14 » Re: Cheats-only items
Jo, to samozřejmě vím (zasypané doly, tábor banditů v Trolím kaňonu apod, easter-eggy v G2 ., často se tu na fóru o podobných věcech diskutovalo), jen konkrétně u těchto tří zbraní si myslím, že to jen takové obyčejné nedodělky nebudou, už jen kvůli tomu popisku u toho prvního meče si myslím, že to je spíš takový vtípek :wink:
easter-egg to zřejmě taky nebude, protože ty by měly jít najít bez pomocí cheatu ...

Jako nedodělky bych spíš uznal spoustu těch malých či větších jeskyněk, ve kterých krom potvor nic, ale vůbec nic není :D

o skryté lokaci v G1 ale nic nevím, pokud teda nemyslíš ten zasypaný důl, kde je jen tma :D ...

Nicméně, jak jsem psal, toto jsem tu dal pro zajímavost ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pát 20. čer 2014 13:27:26 » Re: Cheats-only items
Myslím, že spíše testovali způsob vytvoření zbraní ve skriptech. Pokud se ani nezobrazují, znamená to, že pro ně nejsou vytvořeny modely, tedy jedná se o věc, která je definovaná čistě jen ve skriptech. Taky to může být proto, aby postavy mohli něco dělat, ačkoliv to zde není pravděpodobné. (to by měli ty modely). Například v G2 je standartní dopis a standatní kniha, nic to neobsahuje, ale používá se to na některých místech, kdy někdo jakože něco čte.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Martin Putzer » čtv 06. lis 2014 17:17:32 » Re: Cheats-only items
U mě teda byl ten luk ohně vidět na rozdíl od mečů. Ale viděl jsem i videa, kde je viditelný všechno. U mě je taky taková mapa, co se jmenuje ,,Mapa testovacího levelu." Taky není vidět. A spousta podobnejch věcí taky není vidět.
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel