Menu

Záhady a tajemná místa [Under construction]

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Snupy » sob 13. črc 2013 18:37:28 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
Hellscream píše:Mluví o tom ten týpek, co stojí poblíž jeskyně se dvěma stínovkama na cestě k pyramidě. Dřív to byl zřejmě novic Talas z Bratrstva. Asi mluví o goblinech.

Myslíš toho u té řeky?
Hmm, to musím projet, protože já si na nic takového už nevzpomínám a koukal jsem na YT a tam taky o něčem takovém nemluvil. Každopádně díky.

edit: a jak jsem teď koukal, tak ten tulák mluví jen o tom, že tímhle směrem běželo pár noviců..

příště na editaci použij přímo funkci UPRAVIT. Emp
Snupy
Uživatel

Musíš ho nějak vyprovokovat, ale určitě je to on. Ale už tu máš triple post, tak bacha.
Edit: teď mám pocit, že to řekne jen někomu, podle gildy.
facts don't care about your feelings
Hellscream
Moderátor

Příspěvekod Snupy » sob 13. črc 2013 18:48:27 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
A jo, a jo.. Sorry :). Tak uvidím, zkusím ho vyprovokovat, asi by to mohlo být za mága ohně, protože on je jediný, kdo s ním má nejdelší konverzaci. Díky moc.
Jo, je to za mága, te´d sem zkoukl video na YT! Díky moc!:).
Snupy
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 13. črc 2013 19:07:17 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
celý ten jeho dialog probíhá takto:

Konverzace, která se nejpíše začne sama, když jde hráč okolo a honí Pedra

on: Co se to tady děje?
hrdina: Co myslíš?
on: Už jsi druhej, co tudy pádí, jako by ho pobodaly krvavý mouchy.

hrdinovy možnosti dualogu, jakožto odpověď:

Už musím jít.
Kam šel ten druhý?
Kdo byl ten druhej chlápek?

pokračování dialogu dle možností:
varianta 1:
Hrdina: Kam šel ten druhý?
On: Metelil to dál po cestě jak namydlenej blesk.

varianta 2:
hrdina: Kdo byl ten druhej chlápek?
On:Vypadal jako jeden z tęch chytrolínskejch noviců z kláštera.
On: Říkej si, co chceš, ale některý z těch kluků to nemaj v hlavě v pořádku.

pokud je hrdina mág ohně:
On: Stačí se podívat na ty jejich přiblblý hábity. Nechtěl bych, aby mě v tom někdo chytil v noci na ulici. (smích)
výběr dialogu hrdiny (rozšíří se o ní možnosti) : Někdo by tě měl naučit slušnýmu chování.

Varianta 3: Reakce na možnost o slušném chování:
Hrdina: Někdo by tě měl naučit slušnýmu chování.
On: No tak se netvař tak dotčeně. Fajn, když tak toužíš po boji, máš ho mít.
On: Tak mi ukaž, co v tobě je, novici.

Varianta 4:
Hrdina: Už musím jít.
On: Hej. Žádný problém.

Samostatná možnost dialogu, která není nijak podmíněna a kterou musí vyvolat hráč. Tato možnost se tedy zobrazí jen, pokud hráč tuláka sám znovu osloví a zorbazí se vždy, nezávisle na gildě:

Jediná možnost dialogu: Co tady děláš?

Dialog:
Hrdina: Co tady děláš?

pokud se spolu již dřív bravili (projeli spolu ten předchozí dialog), řekne bandita tuto větu navíc:
On: Máš nějak moc otázek na takovýho náfuku.

Dále pak dialog pokračuje:
On: Vzpomeň si na tu skřetí jeskyni, co jsme spolu prolezli, a já ti řeknu to tajemství.
On: Jinak se starej sám o sebe.

Žádná jiná možnost dialogu tam není a nelze s ním již jinak komunikovat o něčem dalším.

o žádných goblinech nemluví a nemyslíém si, že by to byl Tallas, protože ten s hrdinou žádnou skřetí jeskyni neprolézal. Pokud tedy není myšlen hřbitov, ovšem to není jeskyně a Tallas v něm nebyl (mohl tam hrdinu jen zavést).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » sob 13. črc 2013 19:20:11 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
teď možná trošku amatérsky, ale nebylo zde někdy psáno, že v ang titulkách tam bylo goblin's cave a ne orc's cave? tedy mě se zdá, že to tady někdy proběhlo, jestli to však bylo správně či ne nemám zdání..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Snupy » sob 13. črc 2013 19:26:36 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
Díky moc.
Tak když už jsme začali u této diskuze, tak bychom to mohli prodloužit. Ale v tomhle videu: http://www.youtube.com/watch?v=GUWftjrr3Sg
říká goblin cave..
edit: Jo Jemáku, je to goblin cave.
Snupy
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 13. črc 2013 19:51:29 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
ano, si tak nějak matně pamatuju, že tam byl nějaký rozpor v překladu..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Snupy » sob 13. črc 2013 20:02:10 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
Hold Piraně musí udělat něco tajemného.. :) hlavně že říkal, že mi řekne tajemství.. a nic.. :).
Snupy
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 13. črc 2013 20:04:13 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
bohužel vím, že tohle se nedá vyřešit - buď tam mělo něco být a nedalo se to tam anebo to je prostě jenom další z řady tajemnství, o kterých komunita vede i po těch letech pořád vášnivé diskuze :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Snupy » sob 13. črc 2013 20:06:31 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
Se musíme asi zeptat samotných tvůrců.
Snupy
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 13. črc 2013 20:12:14 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
není nic jednoduššího - oni ale poslední dobou moc interview nedávají, bohužel :???:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Snupy » ned 14. črc 2013 9:28:40 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
Hmm, aha.. Tak to je škoda no :(.
Můj názor tedy je, že je to asi Talas..
Snupy
Uživatel

Já bych v tom zas takovou vědu neviděl.
Jedná se totiž pravděpodobně o chybu v překladu.
Shodou okolností jsem nedávno Gothic 2 znovu hrál (a mám ho v angličtině) a ten tulák tuším říká něco ve smyslu, že se s tebou bude bavit, až mu řekneš kterou goblinní jeskyni jste spolu prolezli. Myšleno v tom smyslu, že se ptáš na moc otázek (něco jako dnešní "my jsme spolu husy nepásli").

Edit:
Citováno z videa postnutého výše:
You ask a damn lot of questions for such a young whippersnapper.
Name the goblin cave we crawled through together, and I will tell you my secrets. Otherwise mind your own business.
Obrázek
dablik123
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 15. črc 2013 10:31:37 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
já myslím, že to Tallas není už jen kvůli tetování, které ten tulák nemá :). Podle mě je to prostě jen náhodná obyčejná postava, aby hráč po cestě někoho potkal a neprocházel čistě mrtvý svět. Podobně to je i u těch dvou banditů, kteří hrdinu napadnou, pokud se s nimi dá do řeči.

to, jak to vysvětlil dablik123 je pak asi nejpravděpodobnější a i to dává smysl, zatímco ta věta v češtině tak jak je, sama o sobě smysl nedává (a to i za předpokladu, že by to byl Tallas). Tedy to, že to bylo myšleno jako fráze, aby se tulák prostě hrdiny zbavil, je nejpravděpodobnější. Správně ten překlad tedy měl být asi takto:

"Do toho ti nic není. Žádnou gobliní jeskyni jsme spolu neprolezli (a nic spolu nezažili), abych se tady s tebou jen tak vybavoval. Takže přestaň strkat nos do cizích věcí."
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Snupy » úte 16. črc 2013 14:51:39 » Re: Záhady a tajemná místa [Under construction]
Takže toto je asi uzavřené 8-)
Snupy
Uživatel

PředchozíDalší