Menu

Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod Jémák » čtv 27. pro 2012 16:21:47 » Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Proč si myslíte, že není R2 hra toliko hraná, jako byla kupříkladu série Gothic? Co této hře chybí (přebývá)?
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » čtv 27. pro 2012 17:19:02 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
je to čistě komerční slátanina, dělaná pro davy. Díky tomu si to jednou zahraješ, už během toho tě to nebaví, protože to nemá žádnou hloubku, prostě nic a pak už nikdy. Dřív se dělali hry specificky pro určitou skupinu lidí, které bavil určitý specificky styl hry. Dnes se dělá jenom jeden styl hry.

(kdybych to přirovnal na filmech, tak tam se dělají komedie, horory, detektivky, akční, atd. No a každý ten styl má rád někdo jiný. Ale co kdyby se výrobci filmů rozhodli, že budou dělat univerzální filmy, které budou trochu komedie, trochu horor, trochu detektivka a trochu akční a udělali z toho naprostou slátaninu o ničem. Logicky by se to nelíbilo nikomu. Každej by to zkusil, ale nikdo by z toho nebyl nadšen. A pokud se k tomu přidá naprosto tupý děj, příběh, dialogy atd, tedy pokud ten film se celkově ani nepodaří, je to třeba kopie kopie kopie kopie jiného filmu z velmi degradovanými dialogy, kde scénář musel psát naprostý idiot a zápletku vymýšlelo retardované dítě, tak to je propadák definitivní. No a přesně to je risen2 v oblasti počítačových her. (tedy alespoň podle mě).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » pát 28. pro 2012 18:23:02 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
vím co myslíš, jen spíše nevím, co konkrétně od té hry hráče odrazuje - popravdě znám daleko horší, které se ale pořád hrají a je o nich více slyšet, než o R2 po 3/4 roce..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Liflaen » pát 28. pro 2012 20:49:56 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Já hru měl rád .. Dohrál jsem jí 2x a hrál mnohokrát s tím, že skoro dokončil potřetí. Myslím, že slabina je v DLC, v tom, že hra jede přes Steam, celkově jddou Piraňe po peněženkách a kvalita je ta tam .. Zkrátka a dobře měli by to začít dělat s láskou tak jako dřív. Jak by řekl Rosický: "Chybělo tomu to srdíčko...".
ObrázekObrázekObrázek
Liflaen
Voodoo čaroděj

Příspěvekod slava » sob 29. pro 2012 0:31:19 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Já tomu upřímně moc nerozumím, jsem zaritý fanoušek Gothicu (starých dobrých) a po několika zklamáních a celkově můžeme řici propadácích, mě Risen 1 opravdu uchvátil, měl přesně to co od RPG očekávám, i když příběhově na G1,2 neměl, tak byl úžasně hratelný, bojový systém mě bavil, stejně jako celý rozvoj postavy. Dokonce i příběh byl dobrej, pirátské příběhy, tajemno, hledání pokladů, skrytá místa, zkoumání chrámů, gnomská doupě, prokleté ruiny.... prostě pecka.... připomínal mi staré dobré časy u Gothicu - i herními činnostmi.

Proto možná po jedničce bylo od dvojky příliš mnoho očekáváno a některé věci nebyly hráči pochopeny, jako třeba bojový systém, který rozhodně není tak špatný, jak mnozí tvrdí, jen ho prostě neumí používat. Střelba je určitě dobrý nápad pro spestření, zvětšení možností boje a větší zábavu, ale pokud člověk hraje jen s puškama, kazí to, dle mého názoru, požitek ze hry.
Příběh taky nikdo moc nechválí, ale mě prostě baví, prostředí pirátů je skvělý nápad, není zas tak častý u RPG a je rozhodně zajímavý a zábavný. Rozvoj vztahu s Patty, hrdinou a k tomu její otec je taky super. Jen škoda nepropracovaného konce hry. Prostředí je opravdu nádherné, nápad s několika různými ostrovy úžasnej, člověku se hra příliš neohraje, rychle může prohledat jeden ostrov a těšit se na další s jiným klimatem. Rozhodně lepší, než jeden obrovitánskej svět, kterej je monotoní a člověka začne nudit, nemluvě o explorerech (jako já), kteří tady opravdu trpí.

Spousta lidí hodnotí R2 dost povrchně a kvůli pár chybám a nedostatkům (ano některé jsou otravné a je jich opravdu škoda), jak bugům, tak příběhovým či logickým chybám, jej hned odsuzuje a přehlíží všechna pozitiva.
You say T-Pain-I say Kiss
You say Pink-I say Iron Maiden
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
92% of teenagers have turned to Hip Hop and Pop.If you are part of the 8% that still listen to real music
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!!
slava
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 01. bře 2013 13:16:39 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Můj názor je ten (a soudím opravdu podle svých zkušeností a dojmů), že fanoušek určité hry a s ním spojeného stylu hraní prostě od dalšího dílu očekává jistou míru kontinuity, nejen příběhové, ale i co se herního stylu týče. Proto mě zklamal G3 (i když později jsem ho vzal na milost), byla to pro mě a asi i pro spoustu konzervativnějších hráčů úplně nová hra, která kromě názvu a několika NPC neměla s předchozími díly nic společného. A to je i případ Risenu.
Proč měnit něco, co funguje (bojový systém, magie)? Osobně chci takovou hru, u které zůstanou zachované stejné základní herní principy, jako v předchozím díle, má-li na něj navazovat. Ano, nový příběh, nové postavy, nové prostředí, nové úkoly ... ale ne úplně překopaný systém boje, magie či učení se skillům. Ale bohužel to je tak, že místo aby se tvůrci a vydavatelé soustředili na staré fanoušky, tak hru uzpůsobí (zjednoduší) pro co nejširší hráčskou obec, kteří nestojí ani tak o herní prožitek, jako spíš o efekty (supermegaultra grafika, zpomalené efekty, detailní zobrazení prostředí, ...). Nic proti tomu, vývoj jde dopředu, ale proč kvůli tomu zahazovat vše, co bylo dobré a prostě to fungovalo? Protože to je zastaralé? Nemoderní? Složité? S tímhle přístupem je já pošlu do háje!
Osobně se mi R1 líbil právě proto, že mi nejvíc připomínal první dva díly Gothicu. Lepší grafika? Ano, i když tohle pro mě není vůbec důležité. Vylepšený bojový systém (teď srovnávám s G3)? Naprosto. Magie? No, víc mi vyhovuje systém v Gothicu, ale budiž, je to přece jen jiná hra. Není to tak silný zážitek co se týká příběhu nebo atmosféry, ale ujde to. Risen II nemá nic společného ani s Gothic (stylem), ale ani dokonce s R1. Proč ho tedy hrát? Protože má lepší grafiku? Jak jsem už psal, tohle pro mě není důvod.
Takže stručně, má-li se jednat o pokračování hry, nemělo by herně vypadat a fungovat jako úplně jiná hra. To je případ Risenu II stejně jako Arcanie.
TD = BD + [(BDxMana)/Ec] + PID

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Senki » pát 01. bře 2013 13:25:26 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Emperor píše:...

S tím se nedá nesouhlasit.
Senki
Uživatel

Příspěvekod Dritt » pát 01. bře 2013 13:49:09 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Risen 2 u mě propadl, protože ho na svém laptopu v životě nerozjedu.

Už Risen 1 měl ale ten problém, že hra po druhé kapitole ztratila spád. Ještě útok na chrám v patách s inkvizicí měl atmosféru, ale hledání titánského brnění už byl naprostý opruz. Úkoly byly už v první kapitole podobné těm v Gothicu, a co si budeme povídat, podesáté to samé prostě nemůže fungovat.
The value of a college education is not the learning of many facts but the training of the mind to think.
Dritt
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 01. bře 2013 20:54:12 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Pravda, ale první dvě kapitoly mě bavily, vlastně do otevření chrámu v sopce, pak už je to fakt jen stereotypní řežba. Risen II a Arcania jen dokazují, že už nikdy nic nebude jako první dva Gothicy. A to je dobře, protože bych čistě hypotetickej (utopickej) upamegaskvělej Gothic 5 (od úplně jiných tvůrců) na svý stařence tak jako tak nerozjel. :D

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor

Příspěvekod slava » pát 01. bře 2013 21:34:00 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Ja nevim, ale me proste oba Riseny (1 vic) bavily. Par stereotypnich mist tam sice bylo, ale nikdy me nedonutily hru prestat hrat a s chuti jsem ji dohral do konce.
92% of teenagers have turned to Hip Hop and Pop.If you are part of the 8% that still listen to real music
slava
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 02. bře 2013 12:26:30 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Jsi šťastný člověk ... :D Já jsem to s chutí dohrával poprvý za bojovou postavu a pak po třech letech podruhý za mága. Kdežto třeba u Gothicu jsem se už před koncem desáté hry těšil, jak to rozehraju po jedenácté.

Hrál jsi vůbec Gothic?

Emperor

Příspěvekod slava » sob 02. bře 2013 18:29:30 » Re: Proč Risen 2 u fanoušků takto propadl?
Emperor píše:Hrál jsi vůbec Gothic?

Jasan, jsem primarne fanousek Gothicu a 1 a 2 je samozrejme jednoznacne nejlepsi. Rekl bych, ze dokonce ze vsech RPG co jsem kdy hral. Jinak ja taky Risen 1 a 2 dohral jen jednou za bojovou postavu, ale vetsinu her hraju jen jednou (krom vyjimek, jako napr G1,2 , mafia, diablo apod)
slava
Uživatel