Menu

Rozvoj hrdiny

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod Milhaus » pát 27. dub 2012 15:16:40 » Rozvoj hrdiny
Tak pochlapte se, do čeho investujete a do čeho hodláte investovat zkušenosti a jak rozvíjíte hrdinu. Můžete informovat o vašich plánech do budoucna, nebo i o reálném aktuálním stavu a kam jste co dali a jak se to následně projevilo ve hře. Docela mě zajímá, jaký je reálný efekt rozvoje hrdiny v různých směrech.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » pát 27. dub 2012 16:01:36 » Re: Rozvoj hrdiny
Podle mého se vyplatí za každou hru hodit něco do zlodějiny a naučit se vybírání kapes a truhel... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » pát 27. dub 2012 16:53:01 » Re: Rozvoj hrdiny
No, já plánuji zkusit první hru hrát za toho "střelce", tedy co nejvíce rozvíjet, jakmile to bude možné, střelbu ze zbraní. Asi, jak jsem pochopil, budu muset trochu rozvíjet mlácení (ale pokusím se to co nejvíce zminimalizovat) a načím se i nějaké podpůrné dovednosti (zlodějnu asi určitě, to by bylo hodně zoufalé nemůct otvírat truhle), ale spíš uvažuji o těch špinavých tricích, pokud by mi mohli nějak pomoci v boji, abych to přežil do doby, než začnu rozvíjet střelné zbraně.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » pát 27. dub 2012 19:33:07 » Re: Rozvoj hrdiny
Rád bych napsal něco jiného, ale řekl bych, že ono do mečů asi nemusíš ani nic investovat. K těm puškám se člověk může dostat relativně rychle, takže i bez vylepšení té dovednosti se k nim dá dostat bez problémů.
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Milhaus » pát 27. dub 2012 20:31:07 » Re: Rozvoj hrdiny
no uvidmí, zatím jsem se naučil plížení a přidal jeden bod do lstivosti. To bylo asi maximum, co se dalo na tom prvním ostrově udělat, vzhledem k nedostatku peněz a "slávy". Zdá se, že většina bojů s lidmi (pokud je jeden, zatím jsem nebojoval s více) je poměrně snadná. Stačí nonstop držet pravé tlačítko, občas zmačknout levé (jen když neútočí NPC) a často střílet z pistole. Zatím jsem tak vyřídil toho jednoho vojáka, co učí boj a pak toho, co hlídá sklad (ale toho jen v rámci treninku, nemusel jsem jej mlátit, ale chybělo mi trochu sláby do 1000). Jiná otázka je, jak se bojuje s lidmi, kteří mají pušky. On sice je úsměvné, že hrdina přežije přímý zásah z 1 metru do hlavy brokovnicí, nicméně boj s takovou postavou se mi zatím moc nedařil.
Naposledy upravil Milhaus dne pát 27. dub 2012 20:42:55, celkově upraveno 2
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » pát 27. dub 2012 20:37:28 » Re: Rozvoj hrdiny
Já že to mám najeté již z bety, tak jsem to vzal hopem - zatím mám většinou tři - čtyři body ve všem - ten základ asi pak takto nechám a pokusím se zbytek dávat do střelby a možná do zlodějiny. ono pak se vlastně uvidí, co bude potřeba - stejně ony ty brokovnice jsou dobré u některých monstech, ale zároveň je i potřeba umět šavle, jelikož některá monstra je prostě lepší uklikat..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » pát 27. dub 2012 20:44:50 » Re: Rozvoj hrdiny
to já to teď hraji poprvé a nestačím se divit. Zdá se, že blbé fóry a aprílové žertíky PB vůči fanouškům ještě nepřešly.

Ale u toho rozvoje těžko říct, nabízí se otázka, jestli má rozvojový systém ve hře vůbec nějaký smysl (když pominu ty věci jako zlodějna atd). Tedy jestli to má nějaký efekt na boj.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » pát 27. dub 2012 21:11:39 » Re: Rozvoj hrdiny
Na boj se naučíš ty "perky" jako úhyb, protiútok... to se hodí... Zvyšuješ si ty sekundární schopnosti meče, které by snad měly mít vliv na sílu tvých útoků. Co ale trochu chybí, tak je omezení mečů na "sílu". Takhle může používat ten či onen meč kdejaká lama.
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Milhaus » stř 02. kvě 2012 8:22:29 » Re: Rozvoj hrdiny
Nepochopil jsem poslední perky v dovednostech založených na zlodějství a střelných zbraní. Například u střelných zbraní je poslední perk Rychlá střelba, vyžaduje vlastnost na 10. Podle popisu by měla zdvojnásobit rychlost střelby z brokovnice (rychlost nabíjení). Ale efekt žádný.

To stejné u špinavých triků, tam ten perk je pro změnu úplně na nic. Tedy zdá se, že nemá význam střelné zbraně a lstivost rozvíjet na 10 úroveň (tj na 9 + 1 legendární předmět), ale že stačí 9 (8+1) úroveň a zbytek investovat do jiných vlastností.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod johny66 » stř 02. kvě 2012 9:01:43 » Re: Rozvoj hrdiny
asi to sem moc patrit nebude,ale vas nazor strelne zbrane nebo vodoo,to ma dost laka akurat sa bojim ze tie kuzla nebudu destruktivne moc
johny66
Nováček

Příspěvekod Milhaus » stř 02. kvě 2012 9:32:06 » Re: Rozvoj hrdiny
vodoo neobsahuje ničivá kouzla vůbec, jen podpůrná. Tedy vše je třeba umlátit ručně.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod johny66 » stř 02. kvě 2012 11:27:45 » Re: Rozvoj hrdiny
to je fajn ja vsechny gothici hral jak rebel a sekera nebo mec,len som chcel vediet co bude lepsia zabava-mec a vodoo alebo mec a pistol,s tou musketou sa mi tam nechce vobec behat :-)
johny66
Nováček

Příspěvekod Milhaus » stř 02. kvě 2012 14:53:36 » Re: Rozvoj hrdiny
gothicy byly v mlácení zábavné, tady je to klikačka, tedy nuda a cokoliv jiného je lepší, než klikačka. Navíc si nejsem úplně jistý, jestli se některé věci vůbec dají uklikat.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod pecha nuda » stř 02. kvě 2012 19:46:42 » Re: Rozvoj hrdiny
No tak ja si nejsem jistej jestli vsechny souboje jsou klikacka...je pravda ze neco jo...treba kanci, ale treba prvni souboj s tou stvurou z more...ktera narozdil od normalnich lidi nedelala skoro zadny ty silny utoky a skoro neprestavala utocit(jede furt jenom standartni utoky dokola) tak tam si myslim ze bych to proste nedal bez toho abych pouzival odvetny utok (pri utoku nepritele klik levym + mezernik) Jinak k tematu...ja jsem si rek ze pojedu jenom boj s mecem...+ teda asi neco do ty zlodejny jinak to nepujde :D dokonce jsem si jeste ani nekoupil pistoli :D
pecha nuda
Uživatel

Příspěvekod ONDRAxSEDY » čtv 03. kvě 2012 14:13:26 » Re: Rozvoj hrdiny
Hru jsem dohrál s:
Čepele - 10
Střelné zbraně - 5
Tvrdost - 8
Lstivost - 10
Voodoo - 2

Nechal jsem si sejvy před Marou a teďka projdu co se dá, ať vytáhnu tvrdost na 10. :)
....a proto je Barcelona nejlepší! :D
ONDRAxSEDY
Uživatel

Další