Menu

Versus

Diskuse a hodnocení filmů.

Hodnocení filmu

1
23
77%
2
6
20%
3
1
3%
4
0
Žádná hlasování
5
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 30

Příspěvekod Lordan » pon 21. lis 2011 17:29:12 » Re: Versus
Práce pokračují, nicméně se bojím že ani listopad nebude konečný termín. Každopádně pokud mi to uteče, tak jen o kousek.
A teď abych se z toho nějak omluvil. :D Teď byli čtyři dny volna a ve čtvrtek měl dorazit velmi důležitý dabér pro film, ovšem z nezjištných důvodů nedorazil a tím pádem Bylo celé volno bez možnosti pokračovat. Ten dabér by měl přijít v průběhu tohoto týdne a když najdu dostatek času tak by mohlo být, čistě teoreticky, hotovo v neděli. Pak už jen stanovit datum premiéry. :D
Jinak jde už jen o to dozvučit nějakých 70% filmu a zvučení jde celkem rychle, tempem asi pět minut za hodinu. A o víkendu bych na to skutečně mohl nalézt dostatek času.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod VMC » pát 09. pro 2011 14:00:35 » Re: Versus
Zprvu jsem byl poměrně skeptický a filmu jsem si nějak nevšímal. O to jsem byl více překvapen, co se tady na fóru ukrývá. Musím se přiznat, že mě dlouho žádný film takhle nezaujal.

Film má skvělou post-apokalytpickou atmosféru. Děj má spád. Zvuky i hudba jsou perfektně zvoleny. Délka 45 minut je tak akorát.
Příběh je dobře zvolen a divák velmi snadno pochopí pojetí světa, co se stalo a proč.
Kamera je myslím ok. Jen by příště mohla být trochu živější, pohyblivější. Při nějakém souboji by mohla kolem NPC projíždět nebo rotovat. Přidá to na akčnosti a efektnosti.
Co se práce s marvinem týče, já myslím, že je to slušný. Každý autor preferuje různé triky. Co se triků týče, film nepřinesl asi nic nového. Nadruhou stranu ses dobře naučil pracovat s více NPC naráz. I když občas to trochu drhne (např. zombie na mostě. Zprvu jedna postava bojuje a druhá jen stojí a nic nedělá). Jindy se zase NPC pohybují velmi dobře. (např. to plavání).
Dabing je věc sama pro sebe. Jelikož jsem od toho čekal hrůzu, tak jsem byl nakonec příjemně překvapen a podle mě dopadl dabing, na naše amatérské poměry, velmi solidně. Sice hlavní hrdina poněduk drmolí a polyká slabiky, ale na to jsem si v průběhu filmu tak nějak zvykl. Ostatní postavy byly oukej, až teda na Gorna, kde praskání mikrofonu hodně ruší.
Co bych asi nejvíce vytkl, kromě zmíněných věcí, jsou pak některé zbytečné dlouhé scény. (např. skákání ze skály, plavání). Zde by možná pomohlo pár zaběrů ubrat a zbytečně neprotahovat, aby se divák nezačal nudit.

Celkově je Versus velmi solidní film. Můžu jen doporučit.
VMC
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lordan » pát 09. pro 2011 15:52:52 » Re: Versus
Předběhl mě první komentář, ještě jsem chtěl napsat nějakou menší řeč k ukončení filmu, ale tak jí napíšu teď. :D
Na tvorbě díla jsem strávil opravdu hodně času a ten čas byl ne vždy zábavný, ale vesměs jsem rád, že jsem film dokončil.
Samozřejmě musím velmi poděkovat Vojtovi, bez kterého by tento film nevznikl, taky Pyraním, bez kterých by to taky asi nešlo. Pak také všem dabérům, kteří se na tvorbě podíleli a v neposlední řadě taky lidem, co mi pro tvorbu filmu vymysleli programy a složili hudbu.
K filmu samotnému, no, po dokončení a prvním shlédnutí jsem si řekl, že je to strašný, ale po dalším už mi to tak hrozné nepřipadalo. Také jsem si po shlédnutí všiml několika drobných chybek, které jsem ovšem už neměl vůli opravovat. Také ve filmu jsou dva klasické easter eggy, tak schválně, jestli je někdo objeví. :D

No a teď ke komentáři, no, samozřejmě mě velmi potěšil, měl jsem strach z negativních ohlasů a pokud se ponesou v duchu tohoto, tak mám důvod k oslavám. Chyb, které jsi vypsal, jsem si vědom. Prodlužování scén plaváním a tak, no, měl jsem strach že film jinak bude mít třicet minut a děj bude moc uspěchaný, ale když se na to podívám zpětně, tak jsem měl volit jiné prodloužení děje. Například lépe rozvést dialogy, které mě samotnému připadají trochu moc uspěchaný a někdy i trochu nesmyslný. A co se týče zombií na mostě, tam to bylo celé dost komplikované, jsem rád, že to nakonec vyšlo alespoň tak, jak to ve filmu je. Toť vše.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Rodney » pát 09. pro 2011 16:46:25 » Re: Versus
Pisničky a jména máš ze Zaklínače :) , dobrá volba. Jinak dost dobrej film, Díky
Hero:Za co tu jsi?
Mud:Víš měl jsem rád zvířátka a ostatní to nepochopili.
Snaf:Chceš dostat najíst, nebo po hubě?

díky za gothicz.net
Rodney
Uživatel

Příspěvekod vrabčanda » pát 09. pro 2011 16:57:45 » Re: Versus
Tak shlédnuto a musím uznat že mě to trochu překvapilo.
Atmosféra filmu je, jak řekl VMC pěkně vykreslená, jasná a prostě dobře post-apokalyptistická. Bohužel, čekal jsem takovou temnější, hutnější atmosféru, ale zde k jinak výborným prvkům je slunečno, pláže... Prostě mi to přijde takový oddechový i kdyby nemělo, což je škoda.
Příběh byl ze začátku strašně nudný. Upřímně, kdybych nečetl VMCho poslední řádek (jinak jsem to nečetl), tak bych to minimálně přepnul ne-li vypnul. Ale pak se to rozjelo a jelo to. A jelo to dobře. Škoda, jen, že tam nebyl žádný větší zvrat, třeba co to bylo v tom majáku nevim a dokonce ani nevim, proč útočili na klášter. Aby inkvizice nezničila svět?
Dialogy si myslím, že by mohly být rozvinutější, ale nějak mi to nevadilo, bylo to slušně napsané
Hudba. Hudba a ty zvukový efekty tam přidávaj fakt hodně, dokreslují atmosféru,která je jinak celkem "nestrašidelná".
Kamera a marvin. Až na počáteční minuty musím jen a jen chválit, sice bych si přál to lépe, ale přát si můžu, Gothic má svý meze a ty si myslim, že jsi byl blízko nim a jak řikam, až na prvních cca pět minut výborný. Navíc já s tím neumím vůbec doteď a celej můj film bude styl aka tvých pět minut.
Dabing. Já byl potěšen, že budeš dělat dabing a myslím si, že ani trailer nebyl to nejhorší. Každopádně když na mě poprvé promluvil tvůj hlas byl jsem opravdu velmi potěšen, škoda že artikulace, zvlášť v druhé polovině filmu, je horší, ale i tak perfektní. O ostatních, až na hlídače Grna, ani nemluvě, to je opravdu výborné. Nevím, jestlis to dělal či nikoli, ale hlasy většiny dabérů zní přesně, výstižně, výška neskáká zhora dolů... Prostě výtečý. Jediná minimálkní výtka je, že když máš postavy daleko od kamery, že mluví stejně hlasitě jako když byl zaměřen jejich obličej ze 30 cm. JInak si mylsím, že jsi nastavil opravdu vysokou laťku.¨

Suma sumárum, já byl potěšen, škoda že scény nejskou jak jsem řekl tmavší a až na pár kosmetických chyb extraklasa. Já u filmů hodnotím lehce práci s kamerou (7/10) pak hlavně příběh (7/10), atmosféru (díky hudbě 7/10), zde i dabing (8/10) a pak trošku takové ty přechody a efekty marvinu (zde 7/10). Celkově bych tak film hodnotil jako povedený, v něčem překvapil, v něčem zklamal. Celkem mu dávám 7/10. :)
.-.Štýl.-.
vrabčanda
Uživatel

Příspěvekod Beliarus » pát 09. pro 2011 21:56:52 » Re: Versus
Hmmm? Na první pohled ten hlas byl....., ale potom asi po 5min. jsem si ten hlas spojil s postavami a prostě řečeno dobrá práce, ale chce to další díl, co se stalo s věcí kterou někdo vzal potom co někam utekl? co se stalo s tim co utekl? co se stalo dál? končilo to tak otevřeně(nechci na nic upozorňovat přímo kvůli těm co to neviděli), ale jinak skvělá práce, chce to ale přejmenovat na I a udělat Versus II, ale opravdu (bez ironie) super film a tomu kdo má rád boha Beliara, toho to okouzlí xD. Já osobně mám rád takovýhle filmy se ZOMBIEMA, ale z gothicu(normálně je to samá krev a neni přez ní vidět jedinýho zombíka, leda tak jeho zuby od krve a díra v hlave xD), a nech tam zjevit se bohy, možná kdyby se tam objevil beliar a třeba taky Innos a bojovali spolu o svět, inkvizitoři by mohli být u Innose a zombie u Beliara, ale to už předbíhám. Každopádně takovej film s bohy bych bral....
---Gothic Archív----
Bůh : Beliar
Oblíbená postava : 1. Xardas, 2. Ur-Shak, 3. Hosh-Pak
Rasa : Napůl démon, vzhled člověka
Oblíbené "Guildy" : Mágové ohně, Pátrači, Mágové Vody, Ještěrani
Bojuje proti : Nemrtví a Skřeti
Pracuje jako : Strážce Kláštera a Mág Temných Umění
Beliarus
Nováček

Příspěvekod Balalajka » sob 10. pro 2011 9:13:27 » Re: Versus
Hodně povedenej film, zvlášť, když je tvůj první. Dabing, ten to hodně zpestřil. Některé scény byly sice trošku zábavné ( což to ale odlehčilo a nebylo to na škodu :D ) ale v 95% to bylo fakt supr.
Velký klad je atmosféra. Ta, hlavně ze začátku, vážně vyvolává ten post-apokalyptický dojem. Mohl bys klidně natočit i čistý zombie horor, kam já osobně bych přidal třeba nějaké scény mrtvých nočních ulic Khorinisu, víc scén v lese, více strašidelné hudby atd. Takhle to byl akční film zasazený do zombie světa. A mě se to fakt líbilo!
Za 1.
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Beliarus » sob 10. pro 2011 10:21:51 » Re: Versus
P.S. nějakej ten temnej mág kterej by pomáhal lidem nebo zombiím pomáhal se tam mohl objevit, byl tam jen ohnivej a jen jeden (pokud si pamatuju dobře) a obvykle zombie jsou méně odolní ve filmech, takhle by si napochodovalo 10 žoldáků a khorinis by byl bez zombií...
---Gothic Archív----
Bůh : Beliar
Oblíbená postava : 1. Xardas, 2. Ur-Shak, 3. Hosh-Pak
Rasa : Napůl démon, vzhled člověka
Oblíbené "Guildy" : Mágové ohně, Pátrači, Mágové Vody, Ještěrani
Bojuje proti : Nemrtví a Skřeti
Pracuje jako : Strážce Kláštera a Mág Temných Umění
Beliarus
Nováček

Příspěvekod Pivl » sob 10. pro 2011 16:34:12 » Re: Versus
Tak a to jsem chtěl být první kdo napíše recenzi a zrovna nemám počítač, sakryš. Když jsem film viděl v sekci komise, byl jsem strašně potěšenej a i přes to že jsem ho tam zahlédl v 1 hodinu ráno, jsem si ho okamžitě pustil. Strašně jsem se těšil na dabing a na celý film, protože jsme věděl, že z tvé dílny určitě nevyleze něco rize nekvalitního. :)

Film začal jak začal, úvod do děje dobrý, každý hned měl představu o světě a všeho kolem něj, atmosféru prvvních částí filmu ale výrazně kazil nekvalitní dabing (což jsem čekal, že se stane) a nereálné a nesmyslné dialogy. Akční scény byly prostě jen natočené a chyběl jim nějaký větší nádech, bylo vidět, že jsi si dal na své první kroky moc velké sousto a chyběli ti tu zkušenosti. Tak nějak podobně to prokračovalo až ke klášteru, kde jsem slyšel prvního kvalitního dabéra a to sice hlavního zlouna, vůdce paladinů. Ten hlas a jeho dabování bylo hnd rozeznatelný od jiných lidí a celkově se mi líbil z dabÉRŮ asi nejvíce.

Všechno se vylepšilo těsně před půlkou filmu a reklamamy, při doražení na ostrov, kde jsem překvapivě vykulil oči, když jsem slyšel dámský hlas v dabingu a to ještě takhle dobře nadabovaný, jednoznačně se ona slečna sltala nejlépe dabovanou osobou z celého dabingu od začátku co začla mluvit až do konce, ostatní ji sice dotahovali, ale ona se pořád zachovávala svoji kvalitu a její dabing byl na dobré úrovni, rozhodně mnohem lepší než byl ten na začátku filmu! :)

Střední část filmu byla velice dobrá, líbila se mi z celého filmu snad nejvíce. Vše těsně před reklamou a po ní bylo velice dobré a po zvyknutí si na hlasy dabérů už jsem neměl ani chuť sahat po myši, abych kousek přetočil. Vždycky když už se objevil nějaký náznak zase špatného dialogu, ihned to bylo zahráněno nějakou jinou scénkou, která se mi zase líbila hodně. :)

Konec filmu byl takový podivný, slušně spracované části boje a dobré scény, některé ale zase slabší, při čemž úplný závěr na mě až moc uspěchaný, ale zato zanechal hodně pěkný, otevřený konec, na který doufám nebude pokračování, protože by se dal snadno zkazit. :) ;)

Celkově bych film hodnotil tak, že chyb bylo spoustu, jak ve střihu, tak v natáčení, chybělo mi lepší spracování některých scén a některé lepší dialogy, kteér bych nevyčítal dabingu, ale špatným textům. I přes všechny chyby a nic moc začátek filmu se mi film neskutečně líbil a z neznámého důvodu na mě zanechal strašně kladné pocity, už jen z toho důvodu, jak jsem se obával, že ten dabing bude hrozný a on byl nakonec dobrý vzhledem k tomu, jakou techniku a jaké dabéry jsi na to měl. Je co zlepšovat, je toho dokonce hodně, ale na tvůj první film to u mě předčilo pokusy jiných zkušených filmařů. Doufám, že to není tvůj poslední filmový projekt, byla by to strašná škoda! ;)

Hodnocení:
°°°°°°°°°°
(8 z 10)
Barveně by měla být označena kvalita daných úseků filmu, čím více zelená, tím lepší úsek.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Max » sob 10. pro 2011 22:31:02 » Re: Versus
Mohl bys prosím nahrát film i na jiný hosting (např. Uložto, czshare...)? Z edisku mi to stáhne nekompletní soubor a navíc limit 1 soubor/den mi v řešení problému moc nepomáhá. Děkuji.
Max
Uživatel

Příspěvekod Lordan » ned 11. pro 2011 8:21:22 » Re: Versus
Děkuji za všechny komentáře. Jsem rád, že se vás ozvalo tolik a že se film líbí.
Rodney: Řekl bych že zaklínač tvoří jen 10% soundtracku. Ale Abigail mi skutečně byla inspirací. :D
Vrabčanda: Uvědomuju si že začátek byl nudnější, na druhou stranu, nějak jsem příběh načít musel.
Beliarus: Hele, já musím tvořit film podle svého scénáře, mě by to jinak asi ani nebavilo. Ale pokud máš rád filmy, kde proti sobě válčej bohové, tak doporučuju film The War od VMC. A navíc, můj film se neodehrává ve světě Gothic, tudíž tam nemůže být ani Innos, ani Beliar.
Balalajka: Město Khorinis jsem téměř nepoužil záměrně. Je to spíš takovej venkovskej film. :D
Pivl: Na otevřený konec navazovat zatím nehodlám. Versus II nebude. Ovšem ještě mám plán se světem, který jsem ve filmu vytvořil, dále pracovat. :)
Max: Na Uložto jsem nahrával hned jako první, ale hodilo mi to chybu. Tak jsem psal na technickou podporu a slíbili že to pořešej, teď jsem to zkoušel, ale pořád to nefunguje, až to opravěj, tak to sem hodim ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Lordan » úte 13. pro 2011 17:22:09 » Re: Versus
Tak od teď můžete stahovat i z Uložto. http://www.ulozto.cz/11481988/versus-avi
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Max » ned 25. pro 2011 14:24:07 » Re: Versus
Tak jsem se konečně na film podíval, zkusím se trochu více rozepsat:

Může obsahovat spoilery!

Příběh: Mně osobně se post-apokalyptické scénaře moc líbí, spojit to s Gothicem byl zajímavý nápad. Původní nápad byl tedy dobrý, ale ke konci jsem se začal trošičku ztrácet. Například jsem nějak neodhadnul, proč vlastně zaútočili na klášter. Bylo tam řečeno něco o naději, že by se mohli zombií zbavit, ale ta myšlenka tam nebyla dále rozvedená. Konec filmu byl hodně otevřený a předpokládám, že v něm budeš nadále pokračovat
7/10

Kamera, grafika: Každý, kdo dělal fiml z Gothicu ví, jaká je někdou s kamerou práce. V tvém případě si nemůžu na nic stěžovat, kamera většinou zabírala to, co měla, nějaké drobné chybičky se najdou u každého filmu a přijde se na ně až po uveřejnění. Příště bych přidal trochu více pohybu, například v soubojích. Film na mě občas působil zasekaným dojmem, možná maš slabší počítač, to netuším, ale určitě to neberu jako závažnější chybu.
8/10

Postavy, dialogy, dabing: Přiznám se, že mě dabing původně od shlédnutí filmu odrazoval, ale postupem času jsem si na něj docela zvyknul a v reklamní přestávce mi zase přišly divné titulky a nenadabované postavy :D. Každopádně to na amatérské poměry nebylo vůbec špatné a bylo i několik postav, u kterých se mi dabing opravdu líbil (z hlavy si vybavuji jednu postavu při poradě na ostrově, která zněla dobře). Někdy mi ale dabing přišel trochu uspěchaný, jako by to dabéři už chtěli mít za sebou. Co se týče postav, tak se objevil náš starý známý Hero a pár jeho přátel. Postavy možná mohly být trochu rozvinutější (divák by se třeba mohl dozvědět, jak žili předtím), ale jinak jsou solidní.
7,5/10

Marvin: Práci s Marvinem hodnotím kladně, některé scény vypadaly dobře (skok z útesu, Diego nakonec efektně zakopnul), animací bylo poměrně dost (i když bych příště trochu přidal gestikulací) a práce s více postavami byla také dobrá (bitva v klášteře). Jinak jsem si ničeho nového nevšiml, ale to nevadí, přece jen je to tvůj první film.
7/10

Celkové hodnocení: Tvoje prvotina se ti opravdu povedla. I když se musím hanebně přiznat, že na to, že to měl být akční post-apo film, jsem se až moc smál (většinou dabingu, daberovo "a do pr*" mě fakt dostalo). Sice tam bylo pár chybiček, ale to se stane každému a navíc je to první český film s dabingem. Pokud si vezmeš k srdci všechno, co ti diváci napsali, jsem si jistý, že tvůj příští film už bude trhák :).

Celkové hodnocení: 7,5/10
Max
Uživatel

Příspěvekod Taria » ned 25. pro 2011 17:59:55 » Re: Versus
Po dlouhý době jsem se podíval na film a upřímně říkám, že jsem si to užil. :)

Děj filmu má spád, kvalitní scénář a plyne naprosto logicky,díky čemuž diváka obklopí atmosféra postapokaliptického světa. Výběr hudby se také velice povedl a hudba tak ještě podpořila celkový dojem z kvalitního díla.

Uvědomuji si, že s Marvinem je to dost obtížné, ale zmíním, že nejvíce diváka bije do očí ten chumel zombíků. Podle toho, co si psal Lordane o tom víš, a tak je asi velmi těžké tento drobný nedostatek odstranit. Hodně dobrá byla i práce s kamerou. Každopádně mnoho akčních scén se opravdu vyvedlo a nebyly jen o slepém sekání. Postavy se opravdu snažili šermovat.

Velice mě zajímalo, jak dopadne dabing a přes nesjlabší začátek (rozmluva paladina a mága) mi to přišlo hodně dobré. Občas to dabéři trošku zadrmolili a někdy to trošku hučelo, avšak celkový dojem je velmi dobrý. Určitě, když budeš mít ten samej tým, tak v dalších filmech to bude ještě lepší. Pár hlášek mě opravdu rozesmálo, což by z titulek nikdy tak nevyplynulo, takže další film musí být rozhodně s dabingem. :)

Délka filmu byla naprosto vyhovující. Kdyby byl film delší ani by mi to nevadilo, jak jsem se do toho ponořil. Ještě zmíním, že reklama byla dost zajímavej nápad. Né že by filmu přidala na mém hodnocení ale neubrala mu, a můžu říci, že by byla škoda, kdyby tam nebyla. Mimochodem to, že film není ze světa Gothicu vůbec nevadí, dokonce naopak, takhle to lépe plní svůj účel.

Celkové hodnocení:
87/100
Obrázek
Taria
Komiksový diamant

Příspěvekod Scorpio » ned 01. led 2012 10:24:56 » Re: Versus
Neměl jsem včera co dělat, tak jsem to pustil. Hodnocení? Musím říct, že toto patří k nejlepším filmům, co jsem z Gothica viděl. Děj podobný středověkému Resident Evil byl skvělými scénami velice dobře okořeněn, samozřejmě se vyskytlo několik chbek ve spojitosti s debilní AI, ale to ti nemůžu vyčítat. Každopádně některé scény byly opravdu povedené, jako například útěk před zombíky nebo oslava na pláži, tam tomu hodně přidala hudba, která byla ostatně i jinak po celou dobu filmu dobře vybraná a seděla tam. Dabing se mi líbil, sice na začátku to nebylo tak dobré, ale potom se mi hodně líbil, jedině u postavy Gorna jsem často slyšel jen praskání mikrofonu a jakési huhlání, potom jsem moc nerozuměl tomu černému nabručenému Slovákovi, ale jinak musím říct, že supr, i ta holka se do toho celkem vžila, což je dvojitý úspěch! Celkově mně film naprosto nezklamal, až teda na otevřený konec, ale aspoň máš otevřená vrátka pro dvojku :wink: Takže rozhodně super, ode mě za 1.
Scorpio
Trvalý ban

PředchozíDalší