Menu

Voodoo magie

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod El Kamil » ned 06. bře 2011 23:31:12 » Voodoo magie
Padla tady zmínka o tom, že by v Risen 2 mohla být voodoo magie. Jak byste si tuto "magii" ve hře případně představovali a co vůbec na tuto eventuální změnu oproti klasické magii říkáte? :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Ozzous » ned 06. bře 2011 23:44:23 » Re: Voodoo magie
Je to exotické a Risen je exotický, takže jsem samozřejmě pro. Taková voodoo panenka je lákavá :)
Táta říká synovi: "Tak chlapče, už je ti 15, je na čase, abychom si trochu popovídali o sexu?"
Syn: "Tak fajn, tati, co chceš vědět?"
Ozzous
Trvalý ban

Příspěvekod Jémák » pon 07. bře 2011 7:18:23 » Re: Voodoo magie
Podle mého je toho už moc - pušky možná, ale woodoo k pokračování mágů z kláštera? to není asi to nejlepší.. když to tedy vezmu nějako v porovnání s Risen 1, kde to mělo nějakou hlavu a patu, tak tohle je zrovna věc, která mě k pokračování moc nesedí.. asi je ael brzo říkat, že to bude celé špatně ( protože se zatím ani neví, zda tam budou jen nějaké malinké náznaky anebo bude mít woodoo větší roli ), ale to co se zatím ví mi dělá starosti :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » pon 07. bře 2011 7:58:07 » Re: Voodoo magie
podle mě je to spojené právě se střelnými zbraněmi a posunutím doby do jiné, reálnější éry technické. Prostě klasický mág tak, jak jej chápem třeba z gothicu, který používá ohnivé koule a občas vyvolá kostlivce neznámo odkud, k tomu nesedí. Tak vymýšeli, jak tam dát něco jako magii a současně udržet tento trend a dobu a vůbec smysl. Z toho je nejednoduší voodoo, jelikož o tom se spekuluje i v dnešní době a jsou lidé, kteří tomu dokonce i v dnešní době věří. Není to magie založena na maně a podobně.

Podle mě už v risen 1 byla magie poněkud podivná, ale pořád byla založena na klasice. Risen se za magii moc chválit nedalo, ale teď to vypadá alespoň tedy asi ještě hůř. Zřejmě to budou opravdu jen kouzla podpůrná, která se dají do tohoto zapasovat. Takže kouzla, nebo spíše nyní již schopnosti, jako telepatie, telekineze, možná i pyrokineze, levitace a tomu podobné věci tam možná budou, možná tam budou i vyloženě podpůrná zvyšující schopnosti, nebo naopak snižující schopnosti nepřátel. Klasická ohnivá koule, nebo třeba ohnivý déšť atd tam zřejmě nebude.

Celkově si to pak představuji tak, že to bude podobné, jako výroba run, pouze s tím rozdílem, že hrdina bude vytvářet nějaké předměty a na jejich výrobu použije nějaké woodoo sračky, předměty atd.

Opět se tak vracíme k pirátům z karibiku a k té čarodějnici - bohyni moře - titánovi. Když si jí představím ještě v lidské podobě a to, co tam dělala a také to, jak jí třeba spoutali v tom těle (tedy ty předměty), tak takto nějak by to mohlo vypadat.

Já osobně z toho nadšenej moc nejsem, už jen proto, že toto udá celkový trend celé hry, takže už každý díl bude muset s tímto počítat a pokud to dělá PB, znamená to, že nejspíše jen tak žádnou klasiku dělat nezačnou. Na druhou stranu to dává takto větší smysl, než klasická magie a střelné zbraně dohromady. Ještě je otázka, jak to zpracují.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Linkin » pon 07. bře 2011 16:16:04 » Re: Voodoo magie
A co když tam bude obojí? Třeba Mágové- klasičtí mágové z kláštera a pak další, co používaj tohle
voodoo, ti by mohli být třeba někde v bažinách...něco jako huliči z G1.... :)
Obrázek
Linkin
Trvalý ban

Příspěvekod El Kamil » pon 07. bře 2011 16:41:12 » Re: Voodoo magie
Víc magie = víc peněz... a vzhledem k tomu, že rozpočet na Risen 2 určitě nebude bůhvíjaký, nevěřím, že by tam bylo více druhů prakticky téhož :)...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Gatě » čtv 10. bře 2011 14:20:14 » Re: Voodoo magie
Nevím, nevím, ale myslím, že Deep Silver ví, že R2 MŮŽE být poteciální trhák v letošním roce, tak si myslím, že jim dají financí dost. Podle toho co víme a kolik je ohlášeno zlepšení si myslím, že to bude BOMBA, pokud ale splní ta vylepšení.
...
Gatě
Uživatel

Příspěvekod Van Hand » ned 13. bře 2011 17:02:02 » Re: Voodoo magie
Ja by som Voodoo prijal v pohode. Mám rád zombíkov a ty k voodoo patria, takže áno voodoo mágia je super nápad :D
Van Hand
Uživatel

Příspěvekod vrabčanda » pon 14. bře 2011 19:21:51 » Re: Voodoo magie
Ano super nápad, stejně jako pušky, ale ne do Risen... Mám stejný pocit jako Milhaus či Jémák - zvbytečně to všechno nějak renovují, přidělávají si problémy. Nevím, proč zrovna poslouchají fanoušky v tolika věcech, ano, je dobře, že tam je nějaká komunikace, ale proč proboha piráti, několik ostrovů, pušky...? I když to vypadá dobře, nedával bych té hře název Risen 2 :-o
.-.Štýl.-.
vrabčanda
Uživatel

Příspěvekod Treon » pon 14. bře 2011 19:44:33 » Re: Voodoo magie
ale proč proboha piráti, několik ostrovů, pušky...

Tak oni piráti už lákali PB podle mě dost dlouho, no a teď už se asi neudrželi :) On Risen 1 ale docela i naznačoval, že další díl bude dost o pirátech (Patty a spol.). No a ty pušky prý tematicky víc sednou k pirátům než luky, a více ostrovů tam bude zřejmě kvůli konzolím.. viz zde.
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod McMatejovsky » pon 14. bře 2011 22:03:13 » Re: Voodoo magie
Více ostrovů zajistí větší zábavu :) A také to bude lepší pro konzole...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Gatě » ned 20. bře 2011 12:41:38 » Re: Voodoo magie
No třeba můžou udělat jeden ostrov divokých lidí s VooDoo magií :D . Možné je všechno - fantazii se meze nekladou, ale bohužel rozpočtu ano :x .
...
Gatě
Uživatel

Příspěvekod Fini » sob 26. bře 2011 23:18:00 » Re: Voodoo magie
Ale zajímalo by mně kolik těch "kouzel" bude °° si vemte.... vodoo... co to mužou být za kouzla?
Všechno jednou skončí :]
Jsem ptačí muž! :D
Fini
Uživatel

Příspěvekod Linkin » ned 27. bře 2011 13:02:55 » Re: Voodoo magie
Zaměření cíle aby bylo vidět jeho jméno a následné píchání do panenky :lol:
Obrázek
Linkin
Trvalý ban

Příspěvekod McMatejovsky » ned 27. bře 2011 15:59:43 » Re: Voodoo magie
ne, budou to kletby a podobné věci... nákazy, oslabení, díky kterým nebude soupeř schopen bojovat... chycení zaklínadly a podobné věci... to bude voodoo
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Další