Menu

FAQ - Nejčastější zákysy

Nevíte si rady s nějakým úkolem, nemůžete se někam dostat, napište sem.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod Jémák » úte 22. pro 2009 21:28:07 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Při plnění úkolu mám vykopat ze země poklad, ale vůbec se mi to nedaří, co s tím?

Odpověď: Pokud vlastníte lopatu, tak není nic jednoduššího, než onu truhlu vykopat - nezaměřujte se přímo na jakýkoliv náhrobní kámen, ale na okatě vypadající půdu před - viz obrázek...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » sob 26. pro 2009 21:16:06 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Dá se zde na fóru najít soupis všech zbrojí a helem?

Odpověď: Ano, soupis všech zbrojí a helem včetně místa jejich nalezení ve hře se nachází zde...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » pon 28. pro 2009 6:17:20 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: V průběhu hry jsem narazil na vykopané poklady, které ale nemůžu otevřít jinak, než klíčem, který ale nemám - kde ho seženu? Popřípadě kolik těchto truhel je a kde je najdu?

Odpověď: Tyto truhly jsou součástí úkolů hlavní linie, přesněji úkolu Nameless graves - zde je krom popisu k vidění i mapa místa nalezení všech pěti truhel. Klíč vám předá Patty na začátku 2. kapitoly..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » pon 28. pro 2009 8:04:22 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Přestala mi fungova klávesa pro útok, nemůžu vytasit ani zbraň - dá se s tím něco dělat, abych nemusel začínat novou hru?

Odpověď: Toto je docela častý bug ve hře, který se dá jednoduše vyřešit tím, že vytasíte zbraň přes číselnou klávesu 1 na klávesnici - potom by mělo být vše tak, jak předtím...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » ned 03. led 2010 20:19:37 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Při plnění úkolu Zkoušky mistrů v klášteře mi mistr Abrax zadal nalézt novice Kraybana. Nemohu ho ale nikde najít - neexistuje na to nějaká mapa??

Odpověď: Novic Krayban leží mrtvý v lesíku naproti Severinově farmě. Mapa jeho polohy se nalézá zde...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » čtv 07. led 2010 20:11:09 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: V přístavním městě mám najít dům kapitána Stealbearda, ale nemohu ho nikde najít - neexistuje na to nějaká mapa??

Odpověď: Ano, mapa místa, kde se nachází dům kapitána Stealbearda je k vidění zde...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » čtv 14. led 2010 16:29:36 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Při procházení města jsem narazil na úkol, který nemohu nijak splnit - Patty chce opustit město. Co všechno mám udělat pro jeho splnění??

Odpověď: Pro dokončení tohoto úkolu je potřeba nejprve splnit úkoly Ztracený otec a Najít tajný přístup do města. Tento průchod se nachází za knihovnou v nevěstinci - skryté tlačítko v obraze napravo od knihovny zpřístupní průchod. Po oznámení úspěchu v obou úkolech se Patty odebere do tajné chodby, kde zůstane stát kokusek od Scorda - jeětě je potřeba projít tuto chodbu a na jejim konci otevřít klíčem dveře vedoucí ven na pláž - tento klíč získáte od Scorda. Nyní je vše hotovo a Patty se posadí k ohni na pláži, kde počká na váš příchod ve 2. kapitole..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » pát 29. led 2010 12:05:44 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Ač jsem splnil všechny podmínky k naučení určité dovednosti, nemá učitel tuto možnost v nabídce, dá se s tím něco dělat??

Odpověď: Pokud jste opravdu splnili všechny možné podmínky k naučení určité dovednosti, ale daný učitel tuto možžnost v nabídce nemá, zkontrolujte si nasazené dovednostní prsteny - pokud budete mít nasazený prsten právě s onou dovedností, hra si bude myslet, že tuto dovednost máte naučenou a tuto možnost naučení zkrátka z nabídky odstraní.. Pak už stačí jen prsten sundat a nabídka by se měla obnovit..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » úte 16. úno 2010 18:12:30 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Rozhodl jsem se, že se stanu mágem, v klášteře i ve městě jsem splnil všechny úkoly tak, jak jsem měl, ale stejně nemohu pokročit v ději, protože nikdo se mnou již nechce o ničem mluvit - jedinný úkol, který mám stále aktivní jsou Zkoušky mistrů. Dá se s tímto něco dělat nebo musím začínat novou hru?

Odpověď: Toto, co se vám stalo, je jeden ze známých bugů ve hře - nejjednodušší možnost, jak toto vyřešit je dokončení úkolu přes konzoli - stačí do ní zadat následující:

Kód: Vybrat vše
setqueststatus Pallas_ReportToMasters succeed

Úkol Zkoušky mistrů by se tímto příkazem měl dokončit a vám by již nic nemělo bránit v pokračování ve hře..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » sob 13. bře 2010 16:05:32 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Nemohu dokončit úkol Zkouška mistra Abraxe, ikdyž jím požadované rostliny ze seznamu mám u sebe - dá se s tím něco dělat?

Odpověď: Ano, dá - ve hře se objevilo při překladu zaměnění rostlin za byliny - proto je nutné mistru Abraxovvi donést 6x léčivou rostlinu a 4x rostlinu many. Tím by se měl úkol Zkouška mistra Abraxe dokončit. Druhá bonusovou část s nalezením mrtvého novice je k vidění zde...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » ned 25. dub 2010 16:50:19 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: V jaké kapitole je možné získat Těžké roucho mágů?

Odpověď: Těžké roucho mágů je možné získat nejdříve na začátku 4. kapitoly, přesněji po splnění úkolů pro klášter..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » pát 21. kvě 2010 9:02:44 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Kde se nachází Ohnivý krystal, pro který mě poslal jeden z mistrů?

Odpověď: Tento Ohnivý krystal se nachází v jeskyni, ke které dorazíte, když sejdete po cestě z kláštera - obejdete jezírko s rozvalinami a přijdete přímo před vchod do jeskyně - viz obrázek...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » čtv 10. čer 2010 8:58:12 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Potřeboval bych se naučit prospektorství, ale nemůžu najít Olfa, kde ho mám hledat??

Odpověď: Ze začátku hry je Olf uvězněný v bývalém Donově domě v Přístavním městě - po splnění úkolu se zlatými mísami jej inkvizice propustí - pokud mu oznámíte o možné nabídce práce ve Východním chrámě, odejde před maják - požaduje po vás svolání jeho dvou bratrů.. Po splnění tohoto úkolu a najití tajné chodby odejde ke Scordovi - tam po vás požaduje otevření zadních dveří a celkové projití oné chodby.. Dále se přesune ven k ohni na pláž, kde zůstane až do 2. kapitoly. V té ho najdete ve Východním chrámě, odkud po splnění určitých úkolů odejde ven k ohni.. Nakonec se sebere a odejde do táboru v bažinách. Od této doby již není potřeba k žádnému jinému úkolu..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » sob 14. srp 2010 15:17:43 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: V úkolu Zkouška mistrů mám najít mistra Abraxe - to se mi ale vůbec nedaří. Existuje na to nějaká mapa s popiskem??

Odpověď: Ano, existuje - viz zde - nejdříve je potřeba otevřít zamčené dveře, které vedou k díře ve zdi - tou se dostanete právě k Abraxovi - zajdětě proto nejdříve do místnosti s magickým stolem, který obsahuje kouzlo Otvírání zámků ( Obrázek 1). Poté, co ony dveře otevřete, zajděte do místnosti s magickým stolem, který obsahuje kouzlo Levitace ( Obrázek 2) - přelevitujte do místnosti, která obsahuje magický stůl s přeměnou v Nautiluse (Obrázek 3) a po přeměně si to vydejte do díry, která se nacházela za zamčenými dveřmi ( Obrázek 4).. Nyní vám již nic nebrání splnit úkol s nalezením Abraxe..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » ned 15. srp 2010 6:43:52 » Re: FAQ - Nejčastější zákysy
Otázka: Existuje nějaká mapa, která by mi pomohla s orientací ve východním chrámě??

Odpověď: Ano, opět existuje, viz zde.. Základ úspěchu je najít tři bysty, které vám otevřou troje zamřížované dveře - první najdete v sarkofágu, druhou vám dá Olf za osvobození ze žaláře a třetí získáte od Dirka, jenž propadl pastí v podlaze ( Na obrázku č. 1, 2, 3). Nyní můžete projít přes mříže. Vaše cesta by měla dále pokračovat do další dobře skryté chodby ( Na obrázku č. 4). Na konci této chodby musíte vyskočit na skalní římsu (Na obrázku č. 5), která vás zavede až k ještěranskému knězi (Na obrázku č. 6), jenž má u sebe jak krystalový disk, tak i disk teleportační. Zpět můžete opět stejnou cestou anebo použít teleport..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Předchozí