Menu

Proc Me neskoncil jako otrok?

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Kofi » pát 26. bře 2010 13:10:11 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Až teď jsem si všiml tohohle zajímavého tématu... jak vidno, po bitvě je každý generál.
Nicméně.
V první řadě - proč vychází autor z toho, že Diego je sobecký nájemný vrah? Nesouhlasí ani vlastnost, ani "povolání". A to nemluvím o tom, že "jeho zajem neni se patlat s nejakym kopacem" je vyvrácen již v samotné hře, kde pomáhá kopáči Grimovi projít Testem oddanosti, aby se mohl stát stínem. Navíc si matně pamatuju, že i ostatní kopáči o Diegovi mluví ve smyslu, že "ten je v pohodě". Vážně tedy nechápu, kde jsi to vzal. Pak totiž fakt, že hl. postavu na začátku Diego zachrání a nechá jít, není vůbec nelogická.
Jinak bych doplnil, že to, co zde napsal Illidan61 jako "druhou možnost" není žádný výmysl, ale popsání skutečnosti. Ve hře je to dokonce řečeno, že se kopáči z tábora střídají s těmi v dole. Takže lidí je zatím stále ještě dost, když si vezmeme jejich počet v táboře. Dost na to, aby Diego nechal jít jednoho nováčka s velice důležitou zprávou pro mágy...

A na závěr ještě detail - sektářům se taky hodí víc lidí. Potřebují je totiž k velkému vzývání Spáče. Tudíž další nesrovnalost ve Freelancerově příspěvku...
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Freelancer » pát 26. bře 2010 17:02:04 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
- Socialni psychologie vychazi z toho, ze pro pachani nasili na jinych osobach je nutne, aby clovek nebyl altruistickou osobnosti, naopak je potreba urcita neschopnost empatie ci soucitu, ktery umozni necitit utrpeni bolesti. Diego je bezpochyby takovy, dela spinavou praci pro Gertranda.
- Prave, neni to nejaky divny? Proc by se Diego patlal s nejakym jinym kopacem? To nedava smysl, vubec ne.
- Jo, vsak je v pohode, ale kolonie je tvrdy misto, kde se vsichni staraji o sebe, diego neni vyjimkou ;)
- Btw to, ze je v pohode, znamena, ze to neni psychopaticky vrah, ktery modri vsechny kolem sebe, ani nijak jinak posedly posuk popr jiny druh zmr*a, ktery by vsechny buzil a vybiral protection money, jak je dobrym zvykem.
- BTW ta zprava pro magy, to je TEPRV absurdita. Diego se sam nemuze u magu ukazat. Ok, ale co takhle nekdo z jeho kamosu? Mi nerikejte, ze nemuze prijit za nejakym jinym stinem, kterej by to tam za uplatu odnes za Diega. Uplna chujovina.
- BTW nechapu, kde je nesrovnalost v mem prispevku ohledne sektaru. Ja prece rikal, ze je nelogicke, aby straze z oldcampu nechali nekoho v kolonii volne chodit, pac urcite nechcou, aby se rozrustali sektari nebo snad newcamp.
Freelancer
Uživatel

Příspěvekod Balalajka » pát 26. bře 2010 18:08:33 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Hrdina byl Diegovi sympatický, a tak si ho Diego vzal jako chráněnce. A ty, co mají takovéhle " známosti " v lepší společnosti, mají prostě nato, aby mohli být Stíny a pak Strážci nebo mágy. Když tam přijde nějakej tupec, hloupejm nesympatickej, blbej jak troky, myslíš, že si ho někdo veme pod ochraná křídla?
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Míra » pát 26. bře 2010 20:37:44 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Freeanclere můžu se tě zeptat na to kde si přišel na takovou blbost že Diego je sobecký nájemný vrah?
A hlavně kde si přišel na to že když někdo o někom řekne že je to docela dobrej člověk tak tím mislí že dotyčnej neni psichopat kterej chce každýho zabít?To jako kdybi někdo řekl že Snaf umí vařit tak tím myslí to že do jídla nepřidává jedy se kterejma se snaží vyvraždit Starý Tábor?
Mě připadá jako kdybi si Gothic nikdy nehrál.
Vzkaz od Charlyho:
Komu se nelíbí pravidla fóra, může vypadnout. Komu se nelíbím já, nemusí se se mnou bavit.
Míra
Uživatel

Příspěvekod Kofi » pát 26. bře 2010 20:46:32 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Freelancer píše:...

Freelancere, narovinu - ty nemáš absolutně páru, za co je Diego v kolonie, že? Psychologie je hezká věc, ale když se zakládá na absurdních a lživých základech, moc k užitku stejně není.
Takže abychom uťali tyhle nesmysly a vrátili se někam na zem z rovin výmyslů, smyšlenek a konspiračních teorií.

Ptal jsem se tě, kde si vzal to, že je Diego vrah. A ještě to, že je najatej Gerbrandtem. Neodpověděls, odpovím si sám. Vymyslel sis to. Diego je totiž obchodník. Možná, že není čistej jak křišťál, možná by se daly označit některé jeho aktivity jako "zlodějské", ale rozhodně to není vypsychlej magor, jak ho tady prezentuješ ty.
Doporučuju si zahrát Gothic 2, kde se o jeho osudu dovídáme víc nebo aspoň pročíst tuhle stránku...
http://almanach.worldofgothic.com/index.php/Diego
česká a zjednodušená verze zde: http://cs.gothic.wikia.com/wiki/Diego

Jak můžeš vidět, Diego byl křivě obviněn Gerbrandtem a hozen do kolonie. Už v této chvíli se ti tvoje příspěvky hroutí. :)
Reagovat na cokoliv dalšího nemá vcelku význam, protože jak můžeš vidět, vše stálo na tvém chybném předpokladu, že Diego je sobeckej, zkaženej a krvelačnej bastard. Není. Naopak má pár plusových charakterových bodů na svém kontě (jak jsem ostatně již zmiňoval v příkladu s Grimsem). Tudíž opakuju, že zde prostě problém není. Budeš muset svoje stanovisko přehodnotit.

A s těmi sektáři. Psal si, že jediný Gomez je závislý na pracovní síle. To prostě není pravda. Každý tábor potřebuje nové lidi. Ať už Starý. Nový, který má také svou rudnou haldu, takže nějaký kopáč navíc přijde vhod a v neposlední řadě také sektáři na vzývání Spáče, ti ostatně rekrutují nové lidi po táborech neustále (mimo jiné i za pomocí trávy z bažin).

Gothic 1 určitě není bezchybný, ale také nepotřebuje vymýšlet zcela nové chyby. :wink:
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Míra » pát 26. bře 2010 21:24:07 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Kofi má pravdu Diego není žádnej zabiják.
Abych nebyl úplně OT tak můj názor na to proč hrdina neskončil jako otrok je úpně stejnej jako názor Magnuse. :wink:
Vzkaz od Charlyho:
Komu se nelíbí pravidla fóra, může vypadnout. Komu se nelíbím já, nemusí se se mnou bavit.
Míra
Uživatel

Příspěvekod CholMa » sob 03. dub 2010 22:20:55 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Podle mě ho diegonedal do dolu protože mu hero řekl že má dopis pro mágy ohně tak se rozhodl že to je důležité a tak mu pomůže se dostat mezi stíny atd. aby mohl dopis odevzdat. Toť můj názor.
CholMa
Uživatel

Příspěvekod Illidan61 » ned 04. dub 2010 16:58:53 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
No, myslim, ze kdyby Diego byl fakt velkej hajzl, tak by ho sejmul, vzal dopis, zaplatil nekomu, at to donese magum a ten se posleze vratil s odmenou k Diegovi. :-)
Illidan61
Uživatel

Příspěvekod palino » úte 29. čer 2010 9:59:15 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Takže:
Ak sa mi podarí naskriptovať The WAR do konca prázdnin a ak sa mi bude chcieť tak vám pod stromček spravím malý mód... Asi aj viete o čom :D
palino
Uživatel

Příspěvekod tromby » stř 02. úno 2011 18:37:44 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Já bych řekl, že je to jasné.. Jak se říká že bohové vše udělali dopředu, že Bezejmený bude zabíjet draky,spáča a další svině... Že bude spolupracovat s rybářem s Feshtyru a s vyvoleným mágem Xardasem apod. Že bezejmenný je vyvolený Bohů, tak určitě by si svého vyvoleného nenechali, lapit nějakými tupými stráži nebo Gomézovými lokaji... Tak buď to bylo naplánováné nebo byl Diego muž na správném místě a třeba se mu zdá Bezejmený sympatický nebo se nemohl dívat jak nějakého nadaného mladíka zlyskají Gomézovci nebo ho dvlečou pryč... Ale já se přikláním na variantu s Bohy...
Orks are Bastards - Humanity will prevail
tromby
Uživatel

Bydliště: Reddock a ostrov Khorinis, Lovecky tábor pod ''Mrtvou Harpyjí''

Příspěvekod Karlos » pon 22. srp 2011 17:36:29 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Podle mýho když se na to kouknem z reálné stránky by Hrdinu po příchodu do Starýho tábora přiřadili do nějaký kopáčský čety a odvezli na směnu do dolu, určitě by ho nenechali si dělat co chce. Jako otrok by neskončil to ne, ale něco by si v dole odpracoval to zas jo.
Sold my soul to rock n roll!!!
Karlos
Uživatel

Příspěvekod Illsteward » čtv 08. pro 2011 21:25:22 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Dovolím si nabídnout ještě jednu teorii. Bullit, nebo jak se jmenuje, na původně přijít pro zboží, ale protože o nováčky se stará Diego, jako vůdce Stínů (stráže si přeci nebudou špinit ruce s takovou lůzou), tak vás tam nechá a jen upozorní Diega, že je zapotřebí vás vyzvednout.
Jakmile přijde Diego, upozorníte ho, že máte dopis pro Mágy Ohně (všimněte si, že bez tohohle nejde rozhovor skončit) a Diego se rozhodne vás radši nedotáhnout do tábora za ruku a nehodit do dolu, jako by to udělal normálně. Dopis ale sám doručit nemůže a protože Bullit už odešel se zbytkem zásob, nemůže vás ani zabít a tvrdit, že dopis přišel normální cestou. Nezbývá mu tedy, než odejít po svých a doufat, že se vyřešíte sami. Když potom přijde do tábora, strážím řekne, že na překladišti už nikdo nebyl a že vás nejspíš něco v kolonii zabilo. No a o pár minut později už do tábora dorazí ne příliš zmatený vagabund, který nechce nikomu říct, ke kterému táboru patří a tak jej radši všichni nechávají napokoji, protože by se mohlo třeba ukázat, že se jen zfetoval drogou z bažin a je to Guru nebo jejich chráněnec...
Illsteward
Nováček

Příspěvekod Kapos » pon 07. kvě 2012 14:50:22 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Já si myslím že :
Trestanci nejsou součásti obchodu. Nejsou posíláni se zbožím a ženami ale samotní nebo po skupinkách.
Do Starého tábora chodí jelikož nemají nic, jsou někde v kolonii a OC je jediné (nejbližší) místo kde jím aspoň něco dají. (Chatrč... atp.)
Smůlu mají jen ti, kteří jsou do kolonie vhození společně se zbožím. Stráže si je "přivlastní".
Hrdinovi pomohlo navíc to, že tam přišel Diego.
Avšak nechápu jak mohl Stín rozkazovat strážím, jsou postavení nad ním.

EDIT:// Ilidane, víš proč to diego neudělal ?
Cituji : "Máš štěstí že už se nesmím před mágy nikdy ukázat.
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Reinmar » pon 07. kvě 2012 15:29:09 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Kapos píše:Avšak nechápu jak mohl Stín rozkazovat strážím, jsou postavení nad ním.

To sice ano, ale Diego má v táboře určitý vliv a Bullit si to s ním možná nechtěl rozházet.
Reinmar
Uživatel

Příspěvekod Kaiser » pon 07. kvě 2012 20:01:53 » Re: Proc Me neskoncil jako otrok?
Illsteward
docela pravděpodobné asi to tak je :wink:
Kaiser
Trvalý ban

PředchozíDalší