Menu

Jakou hru jste si koupili naposledy?

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod rebelx1 » úte 16. kvě 2017 6:59:16 » Jakou hru jste si koupili naposledy?
Sem muzete napsat, co jste si koupili posledne za hru/y :) Ja si prave objednal Final Fantasy x/x-2 hd remaster, na... Ehm, ukamenujte me - ps4 :D A pred-posledni koupena hra byla Mortal Kombat XL, 2 mesice zpatky.
My legs are weary
But I still walk
My hands are sore and broken
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 16. kvě 2017 13:49:17 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Master of Orion a Civilisation 5

Poslední hra, kterou jsem ale hrál a dohrál, byla Lords of Xulima
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Vera » úte 16. kvě 2017 18:36:51 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Hehe... Železný princ, hledačka od Špidly (http://spidla.cz/text-zelezny-princ-sberatelska-edice/) :D
Já neutíkám.
Tomu se říká "zrychlený přesun na strategicky výhodnější pozice"
Vera
Uživatel

Příspěvekod rebelx1 » čtv 18. kvě 2017 9:03:59 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Millhouse: Kdyz jsem byl malej, tak jsem taky spoustu her nedohraval, ale ted kdyz si koupim hru, tak ji vzdycky dohraju min. 1. Nekupuju neco, o cem pochybuju, jestli me bude bavit. - Jinak ja kupuju krabicovky. Digitalni pro me nema takovou hodnotu jako placka v obalu s peknym artworkem do sbirky 8-)
My legs are weary
But I still walk
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 19. kvě 2017 15:25:27 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Tak já ty hry, co jsem koupil teprve hraji, respektive hraji ten Master of Orion. Ale to jsou hry přece jen už tošku starší. Master of Orion je předělávka staré hry, kterou jsem hrával kdysi dávno a je to strategie. Ze své podstaty se ale nedá dohrát, protože nemá žádný příběh nebo kampaň. Můžeš jí hrát do nekonečna. Já třeba už asi 10 den hrají jednu hru, kde jsem si nastavil obří kruhovitou galaxii, k tomu 8 nepřátel a jediný způsob vítězství je totální zničení všech soupeřů (bez omezení na tahy a skóre, bez možnosti vyhrát na výzkum, diplomacii nebo ekonomiku). Ale už jsem rozdrtil a vymazal tři nepřátele :), mám jasnou převahu v armádě, populaci, počtu obsazených planet i soustav, ekonomice i výzkumu. Zbývající si nechávám, protože s nimi obchoduji s technologiemi, které mi chybí a uzavírám s nimi obchodní dohody, které přináší finance. Zničím je postupně až časem :D. Každopádně lidé ovládnou galaxii, to už je nyní jisté. Jediní, co trochu drží krok, jsou roboti.

RPG ale byla ta Xulima.

Pro mě hry v krabicích nemají absolutně žádné kouzlo. PRyč jsou časy, kdy to mělo nějakou hodnotu. Dnes si víceméně kupuje člověk digitální verzi na steam v plastové krabici s pár usmolenými obrázky. PRo mě je lepší si koupit digitální verzi a mít jí hned. Stejně za ta leta jsem nashromáždil spousty krabic, které jsou úplně k ničemu.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pát 19. kvě 2017 20:12:19 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Já měl "úchylku" na krabičky kvůli tomu, že můj internet stahoval stěží 200 kb... Teď dává minimálně 10× tolik, takže už mám radši digitál... :D
Už ani vlastně nevím, co jsem si koupil poslední. Já mám totiž všechny své oblíbené hry na PC a nové nehraju :D

Milhaus píše:Já třeba už asi 10. den hrají jednu hru, kde jsem si nastavil obří kruhovitou galaxii, k tomu 8 nepřátel a jediný způsob vítězství je totální zničení všech soupeřů

Á vzpomínám si na svoji hru v Age of Empires 2, co jsme hráli s bratrancem. Spolu jsme zničili 6× hard AI a pak se pustili do sebe. Postupně jsme vytěžili všechno co šlo (kámen, zlato, lesy, rybky v jezerech a v řece) a jediný způsob, jak se dostat k zásobám bylo je za hodně "špatný kurz" vyměňovat na tržišti. Takže vesničani out (zbylo jich pár na opravu hradeb a stavbu nových) a už se sypalo vše jen do armády a díky módu na neomezení počtu označených jednotek bylo na obří bitvy fakt zaděláno (tuším na největší z nich jsme oba shodně postavili na 250 vojáků - bez módu jich můžete mít naráz označených 30 a řídit je).
Ze hry se stala de facto "hradní" válka, protože šlo jen o to, kdo rychlo zabere část území, ubrání ho, stihne na něm postavit hradby a hrad. Navíc byla uprostřed řeka a přes ní na mapě (ta největší co jde) 4 přechody, takže na nich docházelo k tuhým bitvám. Přístavy neměly cenu, protože jsme si je hned zničili.
Ke konci jsem jako Byzanťan začal získávat výhodu (lepší hradby. navíc mé milované "trojité" hradba - věž - hradba atd. a levnější lukostřelce a těžkou jízdu) a nakonec ho udolal.
Na tabulce byl ukázán herní čas. 70 hodin. Docela slušné, přes prázdniny jsme to sjeli za 5 dní (takže asi 6 hodin spánek a 4 hodiny zbytek věci jako záchod, jídlo, přestávky) :D

A pak ještě na Company of Heroes s Blitzkrieg realistic módem (výtečná hra, doporučuji, ale jen s módem). To jsem hrál s kámošem přes Steam a bez pauzy jsem jej za Británii udolal za 11 hodin (na poměrně malé mapě). Ale jednou jsem měl namále - vytvořil si asi 30 tanků (10 Tigerů a zbytek Pantheři a jeden Tiger II, hrál za elitní SS).
Pro neznalé - bez módu máte 5 tanků a to většinou stačí, protože máte omezenou populaci a musíte živit pěchotu, bunkry, obranné děla atd. V módu jí máte neomezeně. No a s těmi tanky vyrazil proti mému liniovému opevnění (miluju obranné hry, nějak mi to svědčí :D).
Zastavil se až na třetí linii, kdy mu má sedmnáctiliberní děla ukázala sílu protipancéřové munice. Po rychlém protiútoku byl pro něj konec.

PS: Trošku off, ale když už se Milda rozepsal... :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod rebelx1 » sob 20. kvě 2017 14:47:28 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Taky off topic: FF X/X-2 hd remaster je doma a je to vynikajici 8-) V nekterejch vecech trochu over-complicated, ale jinak by to asi neslo. Treba u in-game tutorialu jak hrat blitzball (podvodni fotbal), jsem prosedel skoro hodinu. A takhle to ve Final Fantasy X chodi. Okolo 1/3 prvnich 11 hodih hry jsem stravil tutorialama.
My legs are weary
But I still walk
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod JENIK » úte 23. kvě 2017 23:29:19 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Já dnes zakoupil na PS4 hru PREY. Zatím mě to dosti baví a je to župa hra. Předtím jsem koupil naposled DISHONORED 2 a DEUS EX MANKIND DIVIDED. Všechny 3 hry jsou si velmi podobné, ale DEMD mě celkem zklamal po naprosto skvělém HUMAN REVOLUTION :???:
JENIK
Uživatel

Příspěvekod rebelx1 » stř 24. kvě 2017 6:17:13 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Je, dalsi PSkar :) Ja uz mam 7 her za asi 3/4 roku :P
My legs are weary
But I still walk
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod rebelx1 » ned 11. čer 2017 11:56:54 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Nikdo nic nekupuje? O_o Naposledy jsem nekoupil hru, ale dualshock4 a ted muzu hrat MKXL s lidma. Nicmene jsem v tom tak dobrej, ze se mnou nechce nikdo hrat.
My legs are weary
But I still walk
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Pivl » úte 20. čer 2017 14:10:13 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Poslední hra co jsme si koupil byl Witcher 3 + všechny datadisky, předtím Witchera 2 a předtím asi Risen 1 a Forsaken Gods. :D Od té doby prakticky nic, protože ať jsme zkusil jakoukoliv hru, přišla mi to škoda peněz. :) (A ani jsem nic z těch her nedohrát)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod rebelx1 » stř 21. čer 2017 9:08:03 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Podle me vysla spousta skvelejch her 8-) ale tak kdyz te to netahne.
My legs are weary
But I still walk
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 21. čer 2017 11:22:48 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Po dle mě, čím novější hra, tím větší kravina. Nové hry už vůbec ani neseduji, natož abych je kupoval a celý tento kšeft jde mimo mě. Když už něco kupuji, tak spíše hry starší na gog. Tam některé ty starší hry jsou vážně pořád dobrý. Třeba Relms of Arcania 1 - 3 - https://www.gog.com/game/realms_of_arkania_1_2 jsem kupoval ve slevě a je to super hra. A podobně.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod rebelx1 » stř 21. čer 2017 14:08:22 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Souhlasim s tebou, ale nejak si ty kraviny uzivam :lol:
My legs are weary
But I still walk
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod rebelx1 » pát 30. čer 2017 14:36:22 » Re: Jakou hru jste si koupili naposledy?
Nebo takhle - stary hry byly obecne lepsi - byly treba delsi, neslo tam jen - jako je to casto v novejch hrach - o to aby to vypadalo huste, mely nekdy lepsi pribehy, byly min genericky... ale podle me za poslednich pet let vysla tuna vybornejch her - i kdyz na jednu dobrou vyjde 10 spatnejch. Muzu namatkout neco vytypnout:

- Bloodborne/Darksouls
- The Last Of Us Remastered
- Metal Gear Solid V
- Batman Arkham Knight
- Final Fantasy XV
- Drive Club/jiny dobry zavody
- Doom
- Horizon Zero Dawn
- Alien Isolation
.........
+ minimalne tak 50 dalsich a to nemluvim o hrach ktery maj vyjit

Ale je fakt, ze polovina tech skvelejch her co jsem napsal je jen na PS4 :D