Menu

Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod sleeper » ned 07. dub 2013 15:35:42 » Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
(Snáď to tu ešte nieje, ak hej tak sorry.)

Nové RPG od Dana Vávru
Nevyzerá to zle.
BLOG
Naposledy upravil sleeper dne pon 02. bře 2015 22:22:12, celkově upraveno 2
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Thror » úte 09. dub 2013 12:27:41 » Re: Nové RPG od Warhorse
Nie je. Vyzerá to zaujímavo. Veľmi sa mi páčia tie dobové kostýmy, aj keď tam tá jedna ženská má na môj vkus trochu priveľký výstrih, na to, že väčšina kostýmov vyzerá ako zo 14. storočia. Vyzerá to tak, že tiež skúšajú vymyslieť niečo originálneho z hľadiska systému pre boj zblízka, čo by mohlo byť super.
Thror
Uživatel

Příspěvekod sleeper » stř 10. dub 2013 21:36:55 » Re: Nové RPG od Warhorse
Thror píše:Nie je. Vyzerá to zaujímavo. Veľmi sa mi páčia tie dobové kostýmy, aj keď tam tá jedna ženská má na môj vkus trochu priveľký výstrih, na to, že väčšina kostýmov vyzerá ako zo 14. storočia. Vyzerá to tak, že tiež skúšajú vymyslieť niečo originálneho z hľadiska systému pre boj zblízka, čo by mohlo byť super.

Súhlasím.
Trocha sa bojím toho, že to má byť historické, že robia najprv techniku potom príbeh, ale robí to Dan Vávra takže to určite dopadne dobre...
Tu je blog, je zaujímavý: http://warhorsestudios.cz/index.php?page=blog&lang=cz
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Thror » pát 12. dub 2013 14:24:47 » Re: Nové RPG od Warhorse
Dobrý blog. Zaujal ma najmä posledný odstavec:
Věřte, že mi tajnosti samotnému nedělají radost, protože psát o něčem, o čem nemůžu říct co to je, opravdu není žádná velká výhra, ale bohužel to jinak nejde. Už takhle zveřejňujeme o vývoji (vzhledem k jeho fázi), velmi nadstandardní množství informací. Rozhodli jsme se totiž jít zcela jinou cestou než Brian Fargo, nebo Chris Roberts, kteří na základě oznámení získávají peníze a následně už vlastně publicitu ani peníze „nepotřebují“ a můžou komunikovat s fanoušky. My peníze na vývoj (zatím) nechceme a tak by nebylo dvakrát rozumné vystřílet munici (moment překvapení z dobré prezentace něčeho nového) předčasně.

Takže nejaké to veľké bomba kšeft oznámenie sa od nich ešte iba čaká. Zaujalo ma tiež slovo (zatím), som zvedavý, či to týpci plánujú vydať pod menom nejakého veľkého distribútora (EA, Disney, Activision, Microsoft), alebo či skúsia nejaký crowd funding ako tí ľudia ktorých menujú (Brian Fargo je šéf Obsidianu a na kickstarteri sa im financoval Project Eternity, a Chris Roberts je šéf Cloud Imperium Games Corporation a na kickstarteri sa mu financoval Star Citizen).
Thror
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 12. dub 2013 20:31:38 » Re: Nové RPG od Warhorse
Já to sleduji již od začátku. Na tom blougu se mi líbí některé články, kteréžto popsiují dnešní hry.

Takže nejaké to veľké bomba kšeft oznámenie sa od nich ešte iba čaká. Zaujalo ma tiež slovo (zatím), som zvedavý, či to týpci plánujú vydať pod menom nejakého veľkého distribútora (EA, Disney, Activision, Microsoft), alebo či skúsia nejaký crowd funding ako tí ľudia ktorých menujú (Brian Fargo je šéf Obsidianu a na kickstarteri sa im financoval Project Eternity, a Chris Roberts je šéf Cloud Imperium Games Corporation a na kickstarteri sa mu financoval Star Citizen).

oni ti hru ještě neoznámili vůbec. Není známé ani její jméno, není ani známé, o čem vlastně bude, není znímé, jaký styl to bude atd. Tedy oficiálně. Některé věci autoři prozradili na tom blogu. Tedy je jisté, že se bude jednat o čistě historické RPG (bez magie a podobných věcí), odehrávající se v době husitů. Svět by měl být velký, ale realistický, současně ale zábavný a něco obsahující. Ono mu vadí hry jako Skyrim, jelikož tam je sice obří svět, ale nepůsobí realisticky. (v čemž něm dost hodně souhlasím - doporučšuji si přečíst ten jeden článek o tvorbě světa, docela mě pobavil a současně mi mluvil z duše).

Z videí víme, jak bude hra asi zhruba hodně vzdáleně vypadat (nejedná se o oficiální videa uvolněná tím týmem, ale spíše uniklá). Je jasné, v jakém enginu hra bude fungovat atd.

Co je také jasné je, že se pokusí oslovit velké distributory. Což ostatně už asi dělají. (opět doporučuji přečíst blok). Podle mě se na kickstarter nebudou snažit dostat, jelikož ten tým nikdo nezná, ani Vávru nikdo v zahraničí nezná a těžko by se tam prosazovali. (zvlášť s hrou o tématice, kterou nikdo nezná, jelikož co si budeme namlouvat, husiti nejsou moc známí). Takže oni nemají moc na výběr.

Jinak já jsem na tu hru docela hodně zvědavý. Měla by vyjít někdy v roce 2015. Dle mě se bude jednat o kombinaci Skyrimu (s doufejme lépe propracovaným světem a logičtějším obsahem) a Mount and blade (co se týče boje a bojového systému - nebo tak prostě hra bude částečně působit, vzhledem k absenci magie a čehokoliv fantasy).
Naposledy upravil Milhaus dne úte 25. čer 2013 10:24:27, celkově upraveno 1
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Paulie » stř 08. kvě 2013 13:33:46 » Re: Nové RPG od Warhorse
Osobně se nemůžu dočkat dalšího Vávrova počinu. Je to sice dosti egoistickej jedinej, ale má většinou pravdu a na vývoj her nahlíží trošku jinak než je v dnešní době zvykem :) Už jen samotná volba tématu je víc než úctyhodná, protože kam moje paměť sahá, Husitská tématika se snad nikdy nevyužila.
Jediné, s čím mám osobně problém, je Vávrova nevole zacílit hru na PC a využít jenom next-gen konzole. Tedy alespoň mám ještě pořád takové informace. Pokud se to změnilo k lepšímu, jenom dobře :)
Wibbly Wobbly Timey Wimey Stuff...
Paulie
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Shaidarol » sob 11. kvě 2013 10:34:38 » Re: Nové RPG od Warhorse
Ono je to s konzolema na druhou stranu pochopitelný, Vávra je takovej "quality-nazi", takže nevole konvertovat hru na PC je spíš způsobená tím, že chce (chtějí), aby ta hra měla nějaký standard a všem fungovala bez problému, než nějakou leností. Tipuju. Ale taky z toho nadšenej nejsem.
Shaidarol
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » úte 25. čer 2013 10:26:46 » Re: Nové RPG od Warhorse
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod sleeper » ned 29. zář 2013 21:26:44 » Re: Nové RPG od Warhorse
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vilem Otte » pon 07. říj 2013 0:22:04 » Re: Nové RPG od Warhorse
Sleduji již od začátku, odvážná je hlavně volba CryEngine. Ohledně cílení produktu, necílit na PC a dělat s CryEnginem je samotné dost odvážné, zatím jsem neviděl jak se CE hýbe na next-gen konzolích, podle jejich specifikací se tam hýbat bude, ale pochybuju o zapnutí některých super featur CE.
Currently working on "Project RPG (subject name to change)".
El. Psy. Congroo.
Vilem Otte
Uživatel

Příspěvekod ondralukas1010 » pon 07. říj 2013 14:47:23 » Re: Nové RPG od Warhorse
Pokud to teda bude mýt cryengine tak to asi na mém ultra slabém počítači nerozjedu :lol: .
Naposledy upravil ondralukas1010 dne pon 07. říj 2013 14:59:38, celkově upraveno 1
Nejhorší to bude až i Alabama bude mít svou vlastní atomovou bombu.
Věta: "Pošlete Mariňáky!" je ultimátní řešení na všechny vaše problémy.
ondralukas1010
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » pon 07. říj 2013 14:56:47 » Re: Nové RPG od Warhorse
Vypadá to opravdu dost dobře, jsem rád, že to dělají češi, ti dělají kvalitní PC hry :D Ale jako ondralukas se bojím, že to nerozjedu :(
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 20. lis 2013 11:36:14 » Re: Nové RPG od Warhorse
Rozhovor s Vávrou - http://www.rozhlas.cz/radiowave/stitky/ ... u--1280009

tak že by to Vávrovi nechtěl zaplatit žádný z velkých vydavatelů? To by nebylo asi dobře :/
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Listek » ned 01. pro 2013 16:15:51 » Re: Nové RPG od Warhorse
Vzhledem k tomu, že to nechce vydat i na PC (pokud vím), tak ať si to strčí za klobouk, tenhle Vávra.
Moje názory se mohou s věkem měnit, ale to nic nemění na tom, že mám pravdu.
Listek
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 02. pro 2013 8:03:59 » Re: Nové RPG od Warhorse
já nevím o tom, že by to nemělo být na PC. Kde to psal, nebo kde kdy to řekl? Protože já o tom nikde nezachytil ani slovo.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další