Menu

Titan Quest (diablovka)

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod Greg » ned 08. úno 2015 2:05:31 » Re: Titan Quest (diablovka)
TQ (s datadiskem) si mě získala ani pořádně nevím čím :D . Se seznamem věcí, co se mi na ní nelíbí bych mohl vytapetovat celej hrad v HÚ. Např...

• Nekonečné sbírání věcí
  • Dost nevyvážená mistrovství
  • Některé skilly jsou naprosto k ničemu
  • Kupování výbavy u obchodníků skoro nemá smysl
  • Druhá a třetí obtížnost nepřináší skoro žádné novinky
  • Respawn monster (včetně bossů!)
  • Skoro nulová spolupráce ve více hráčích
  • ...
Ale i tak mám TQ moc rád. Už jsem ho dohrál se ségrou, přítelkyni, asi 3 kámošema, 2x sám a pořád mě baví :) . Škoda že se druhého dílu nikdy nedočkáme :sad: .

EDIT: Empe, tyhle návody tady moc neukazuj :) . Viděl jsem několik videí s takhle 'optimalizovanými' postavami a to pak ta hra podle mě ztrácí smysl. Lepší je jít s něčím průměrným. To pak dokáže třeba takovej Toxeus (ten naspeedovanej kostlivec) pořádně zatopit :) .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » ned 08. úno 2015 10:15:40 » Re: Titan Quest (diablovka)
Nekonečné sbírání věcí tak je to kolektorská diablovka, můžeš si nastavit filtr, aby se ti nezobrazovaly ty šedé a bílé věci, sbírat třeba jen ty zelené a prodávat je (prachy se vždycky hodí na reskill, tvoření artefaktů apod.)
Dost nevyvážená mistrovství tady souhlasím, třeba hunter je se svým bodným plošným zraněním dost OP oproti jiným
Některé skilly jsou naprosto k ničemu souhlas, prostě je nepoužívám
Kupování výbavy u obchodníků skoro nemá smysl ale má, je mnohem větší šance, že seženeš harrowing staff u obchodníka, než že ti vypadne z monstra, stejně tak třeba ohnivý prstýnky
Druhá a třetí obtížnost nepřináší skoro žádné novinky nevím jaké novinky bys chtěl, monstra jsou silnější a odolnější, padají lepší předměty - stejně jako v Diablu
Respawn monster (včetně bossů!) to je přece princip všech diablovek, nová monstra znamenají nové zkušenosti a šanci na vypadnutí unikátního předmětu (ano, je to do zblbnutí furt dokola farmit jednoho bosse, ale o tom to přece je :D )
Skoro nulová spolupráce ve více hráčích tohle mi jako solitérovi třeba vůbec nechybí, nebavilo by mě zabíjet bosse s někým jiným, já si ho rád upižlám sám :D

co třeba já vítám (ve srovnání s Diablem) je možnost reskillu bodů, větší inventář a v datadisku možnost přesouvání předmětů jiným postavám (když nepočítám Atmu). Ale musím uznat, že Diablo II s datadiskem je obtížnější, zvlášť na hellu, třebaže legendární podsvětí taky není zrovna procházka zoologickou zahradou :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Greg » ned 08. úno 2015 11:15:52 » Re: Titan Quest (diablovka)
Emperor píše:Nekonečné sbírání věcí tak je to kolektorská diablovka, můžeš si nastavit filtr, aby se ti nezobrazovaly ty šedé a bílé věci, sbírat třeba jen ty zelené a prodávat je (prachy se vždycky hodí na reskill, tvoření artefaktů apod.)

Právě že ty peníze se hodí... Pak musím dávat každou chvíli port do města a procházet hromadu předmětů, jestli tam náhodou není něco lepšího (někdy může být i bílá věc lepší jak zlatá/zelená). Podle mě těch předmětů prostě padá moc. Kdyby jich spadlo jen pár, zato s větší hodnotou, bylo by to lepší.

Emperor píše:Kupování výbavy u obchodníků skoro nemá smysl ale má, je mnohem větší šance, že seženeš harrowing staff u obchodníka, než že ti vypadne z monstra, stejně tak třeba ohnivý prstýnky

Jo, tak na něco jo. Taky jsem psal 'skoro'. Třeba svitky se jinak ani moc sehnat nedají. Myslel jsem spíš takovou tu standardní výbavu jako meče, luky a tak. Stojí to nemalý peníze a za chvíli stejně z něčeho vypadne lepší.

Emperor píše:Druhá a třetí obtížnost nepřináší skoro žádné novinky nevím jaké novinky bys chtěl, monstra jsou silnější a odolnější, padají lepší předměty - stejně jako v Diablu

Chtěl bych kompletně nové předměty (ne ty staré s jiným názvem a upravenými statistikami), nová monstra, nějaké nové úkoly a tak. Ať tam má člověk aspoň trochu pocit, že stojí proti nabušenějším nepřátelům.

Emperor píše:Respawn monster (včetně bossů!) to je přece princip všech diablovek, nová monstra znamenají nové zkušenosti a šanci na vypadnutí unikátního předmětu (ano, je to do zblbnutí furt dokola farmit jednoho bosse, ale o tom to přece je :D )

Noo... tak aspoň ten respawn udělat nějak inteligentně. Je divný, když si uložím hru s pobitými nepřáteli a hned si jí načtu se vším živým. Kdyby se třeba obnovovali po jednom herním dnu...

Emperor píše:Skoro nulová spolupráce ve více hráčích tohle mi jako solitérovi třeba vůbec nechybí, nebavilo by mě zabíjet bosse s někým jiným, já si ho rád upižlám sám :D

Taky se to nejraději dávám sám. Ale když už tam ta možnost je...

Mě se třeba na TQ líbí i ten příběh. Jsem díky tomu měl na základce víc rád dějepis :D .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » ned 08. úno 2015 11:51:30 » Re: Titan Quest (diablovka)
jo, příběh je dobrej, ale hlavně jsou pěkně ztvárněný ty prostředí a potvory, hlavně Egypt, tam to miluju ... mohly by se tam ještě náhodně generovat mapy jako v Diablu a bylo by to dokonalý ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Howky » ned 08. úno 2015 11:57:43 » Re: Titan Quest (diablovka)
Hra vypadá zajímavě, škoda že je jen na Windows, bojím se ze na notebooku bych to nerozjel..
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Greg » ned 08. úno 2015 12:17:00 » Re: Titan Quest (diablovka)
Jo, Egypt se jim vážně povedl. Netroufnu si takhle říct, co se mi líbí nejvíc. Všechny lokace jsou tam hezky zpracovaný. Možná ta oblast po Olympu před Hádesovou říší je trochu slabší (hlavně ty obří bažiny mě moc nebaví procházet).

Z monster miluju kostlivce. Není na to, když jich na mě naběhne celá armáda a já je pak můžu jednou ranou rozházet po půlce mapy :) . A z bossů u mě vede Cerberus. Boj s ním není žádná sranda :) .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » ned 08. úno 2015 12:24:50 » Re: Titan Quest (diablovka)
na mě je třeba podsvětí moc pochmurný a moc mě nebaví tam běhat, mohli tam dát třeba spíš něco z prostředí Keltů či Germánů ... já rád chodím na Typhona na Olymp a pak ještě do tajný lokace ...

Nemrtvých je v TQ asi nejvíc, taky je mám rád ... ale Toxeus je výzva nad všechny bosse :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Greg » ned 08. úno 2015 13:16:44 » Re: Titan Quest (diablovka)
On i třeba ten král neandrtálců na Orientu v horách může být dost vražednej, když si hráč nedá pozor. Několikrát mě na pár sekund omráčil a mezitím na mě svalil ty jeho kameny, který ubírají šíleně hodně...

Ale celkově umírám častěji z řadových monster. Občas podcením situaci + si třeba nevšimnu, že je mezi nimi nějaký hrdina a životy jsou hned pryč :D .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod marco5445 » ned 08. úno 2015 15:54:54 » Re: Titan Quest (diablovka)
Dobře mám tedy věštce (Bouře + Duch) a sem dost spokojen :) dokonce víc, než sem byl s Hraničářem..
..Jen sem hned při druhém levlu udělal chybu, že sem dal dva body do kouzla, který je víceméně k ničemu... vím, že je tu na věštce odkaz na to, jak rozdělit body, ale radši bude experimentovat..
.. moje otázka teda.. v jakém nejbližším městě najdu postavu, která resetuje skilly.. ? Jak to funguje s cenou ? (zvětšuje se s levlem postavy, nebo nějak jinak) Má cenu si resetovat skilly teď, nebo až později, až ty dva nevyužité body budu opravdu potřebovat?
Edit: ještě jedna otázka.. Měl bych radši používat hůky ledu, nebo blesků.. nebo je jedno, že používám ohnivé?
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Greg » ned 08. úno 2015 17:08:33 » Re: Titan Quest (diablovka)
Prvního týpka na reset investovaných bodů potkáš myslím až v Delfách, což není úplně hned. Ale nevěs hlavu. Dva body nejsou moc :wink: . Cena se postupně zvyšuje s každým resetovaným bodem (je tam pak myslím nějaký strop, kdy už se to dál nezdražuje). Jako úplně to s tím špatným investováním bodů ze začátku nepřeháněj, stojí to celkem dost. Ale 2 body jsou fakt nic :) .

Hůlku můžeš používat jakou chceš. Časem tam ty % začnou hrát roli, na to přijdeš... ale ze začátku je to skoro jedno. Rozhodně pak neplatí že mág země musí používat ohnivou hůlku, bouře musí mít bleskovou a tak...
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » ned 08. úno 2015 17:37:03 » Re: Titan Quest (diablovka)
právě že zemské skilly umocňují ohnivé poškození, mistrovství bouře zase ledové či bleskové. Takže má logiku, když máš mistrovství země, tak sháníš nejlépe zelenou hůlku, která má prefix i sufix s ohnivým poškozením, např. ohnivá hůlka ohně nebo planoucí hůlka pekelné síry apod. U bouře se to zase pochopitelně týká ledového a bleskového zranění.

Navíc do hůlek můžeš vložit kamínek (ohnivé - esenci Prométeova plamene, bleskové - esence Diova hromu). To vše se dohromady sčítá, jak nominální tak procentuální poškození.

takže mág ohně nemusí používat ohnivou hůlku, ale je lepší, když ji má, dává větší poškození díky skilu tak díky vloženému kamínku. U bleskových rovněž.

Ovšem pokud máš druhé mistrovství ducha, tak to je skoro jedno, tam je pak lepší sání života či jiný druh poškození vitality, protože Duch ti dává auru, která snižuje odolnosti proti tomuhle typu poškození, a díky účinku Ternion atack se to ještě znásobí. Ale to si všechno musíš vyzkoušet.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Emperor » sob 06. čer 2015 16:49:08 » Re: Titan Quest (diablovka)
Právě teď hraju super mod do TQIT - "Legion of Champions" ... jedná se rozsáhlou úpravu hry, kdy za vás bojují vyvolaní mazlíčci, takovej pet mod, každý mistrovství má minimálně jedno zvířátko/příšerku, které je při chytré investici bodů dost silné ... např. při kombinaci mistrovství Dream a Spirit těch petů máte až 9 ... ideální pro hráče, kteří mají ve hrách rádi doprovod, jenž nejen chrání hráče, ale umí i nepřátelům pořádně zatopit ... krom toho jsou tu upraveny i charakteristiky itemů tak, aby podporovaly vyvolávací kouzla

informace i možnost stažení ZDE
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Rinceoir » ned 07. čer 2015 7:29:22 » Re: Titan Quest (diablovka)
Howky píše:Hra vypadá zajímavě, škoda že je jen na Windows, bojím se ze na notebooku bych to nerozjel..

Pokud máš na ntb windows, tak bys to rozjet mohl :) Mně to funguje pěkně. Ale samozřejmě záleží na parametrech že
PS: mám windows 8.1
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 07. čer 2015 10:34:13 » Re: Titan Quest (diablovka)
já mám taky noťas a W7, bez problému ... navíc se dá snížit nastavení a hra vypadá pořád dobře ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » ned 07. čer 2015 13:08:16 » Re: Titan Quest (diablovka)
Já teďka začal hrát, beru lukostřelce, první jdu na lovectví a potom asi přírodu, zdá se mi to vhodné pro boj s lukem :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší