Menu

Titan Quest (diablovka)

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod Emperor » pon 11. srp 2014 17:57:07 » Re: Titan Quest (diablovka)
Milhaus píše:Taky jsem na začátku těžší obtíéžnosti mohl klidně prodat/vyhodit všechny ty runy a amulety z oblud, které jsem nestihl zkompletovat za normální obtížnosti, protože v epické obtížnosti se generují jiné.

Sice se generují jiné, ale často k jejich vytvoření potřebuješ ty z normalu ...

Pets jsou na Epicu silnější, teda spíš více vydrží, protože jim rapidně stoupnou životy (na legendu ještě více) ... proto se obecně doporučuje je používat a maxovat až na epicu ...

Zkus když tak magickou postavu (třeba Earth+Spirit) ... ta už tak snadná není, ty sis hned zkraje vybral tu skoro nejsilnější :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 11. srp 2014 18:03:48 » Re: Titan Quest (diablovka)
no, já už to nyní hrát nebudu, možná zase někdy příště (ale když už to srovnáváme, myslím, že Diablo2 s datadiskem je o něco lepší hra, než tato. Tady se mi líbí ta mytologická stránka z Řecka, které je vcelku přesná, až na některé chybičky).

Ale teď asi zkusím hru o trůny, vyšla na ní čeština, tak jí výzkouším (dle hodnocení to ale nebylo nic moc RPG, tak uvidím).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 11. srp 2014 18:25:14 » Re: Titan Quest (diablovka)
Když je řeč o Diablu :D viewtopic.php?f=81&t=18086
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » pát 15. srp 2014 17:46:14 » Re: Titan Quest (diablovka)
Jaké jsou nejlepší mistrovství pro lukostřelce a válečníka? :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 15. srp 2014 18:16:50 » Re: Titan Quest (diablovka)
Lukostřelba je silná sama o sobě - jednou jsem to dohrál čistě bez druhého mistrovství - ale dobrá je Příroda, Vražednictví, Sen a Duch

K válečnictví se dobře hodí Duch, Sen, Obrana
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Perseus » pát 15. srp 2014 21:59:28 » Re: Titan Quest (diablovka)
Chci se zeptat, vznikne smícháním snu a ducha něco přijatelného a zábavného pro hraní? Nebo doporučíte něco podobného abych byl alespoň z části nekromancer?
Má křídla jsou má ochrana, nebe je mým domovem, ptactvo je má rodina a Joker je můj nepřítel
Perseus
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 15. srp 2014 22:34:00 » Re: Titan Quest (diablovka)
Spirit je skvělý sekundární mistrovství, které se dá zkombinovat s kterýmkoli jiným. Perfektní kombinaci tvoří s válečnictvím a snářstvím. Lich je super pet, nejlepší a nejsilnější ze všech mistrovství ve hře ... princip je jednoduchý - duch má skill (auru) snižující nepřátelům odolnost proti vysátí života, což využije jak lich, tak i hráč. Pokud vládneš angličtinou, tak tu je skvělej guide na účinnou kombinaci snu a ducha:
http://www.titanquest.net/tq-forum/thre ... ith-Spirit

Osobně mám nejraději kombinaci ducha a lukostřelby (bone charmer)- nejsou tam přímo synergie, ale lukostřelba je nejsilnější a nejrychlejší zabiják + dobrá obrana, k tomu aura a lich ze Spiritu - de fakto jsi nesmrtelný ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Perseus » sob 16. srp 2014 10:34:58 » Re: Titan Quest (diablovka)
Díky za tip, pročtu si to. A nemáte ještě někdo zkušenost se smícháním Earth + Spirit? Rozhoduju mezi tímto a právě Spirit + Dream, tak jestli třeba poradíte, co je větší zábava a více silnější.
Má křídla jsou má ochrana, nebe je mým domovem, ptactvo je má rodina a Joker je můj nepřítel
Perseus
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 16. srp 2014 11:46:05 » Re: Titan Quest (diablovka)
Spirit je především podpůrné mistrovství (stejně jak Nature), ale funguje skvěle s jakýmkoli jiným. Ovšem magické postavy používající oheň (Earth) či led a blesky (Storm) to mají těžší z hlediska přežití, musíš používat jinou taktiku. U kombinace Spirit a Earth máš větší DPS, dáváš tedy větší poškození, s trojitým útokem máš navíc plošnej efekt. Ale u Spiritu je díky zmíněnému skilu snižujícího odolnosti proti poškození vitality lepší spoléhat na sání života než elementární poškození, v tomto ohledu bych viděl kombinaci s Dream jako efektivnější, protože ti díky skilům přidá na obraně a lze ji hrát i na blízko, pokud investuješ body do síly.

I s ohnivou postavou (Earth + Spirit) můžeš mít dobrou hru, ale o něco lepší je to s Dream. Pokud máš dobrou výbavu a hlavně tu správnou hůlku (viz ten guide), můžeš dát bosse za 5 sekund, pokud bys ale spoléhal čistě na elementární poškození, může ti trvat i minutu, protože budeš pořád uhýbat, léčit se a umírat.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » stř 27. srp 2014 13:12:47 » Re: Titan Quest (diablovka)
Grim Dawn -> slyšeli jste o této hře?
Je zrovna v EA na Steamu, vyjít by měla na podzim a je to "duchovní" nástupce Titan Questu :)
http://store.steampowered.com/app/219990/
Dolero
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » sob 07. úno 2015 16:49:05 » Re: Titan Quest (diablovka)
Tak sem to včera poprvé vyzkoušel :) Zatím na mě hra působí velmi kladně (hlavně kvůli prostředí)
Dal sem si Hraničáře (lovec, následně Příroda) Level 8, ale přemýšlím, že to rozehraji znova za mága...
...Jaký mistrovství by jste mi tedy doporučily na silného mága ? Popřípadě je dobrá, nebo špatná kombinace Elementalista (země + Bouře) ???
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 07. úno 2015 17:59:42 » Re: Titan Quest (diablovka)
Nejlepší mág je vždy v kombinaci s mistrovstvím ducha - tedy země+duch nebo bouře+duch ... ale lukostřelec je nejsilnější postava vůbec, a je jedno, co si k ní přidáš ...

Hraješ základní hru nebo i s datadiskem?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » sob 07. úno 2015 18:12:47 » Re: Titan Quest (diablovka)
S datadiskem :)
Kdybych si teda dal Bouře + duch, jaký si mám zvolit první... a na co je vlastně mistrovsví ducha zaměřeno
Na co je zaměřeno mistrovství snu? Slyšel sem, že je dobrý ale pro válečníky, je to pravda? :)
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 07. úno 2015 18:43:17 » Re: Titan Quest (diablovka)
Duch je ultimátní záležitost

1) získáš peta, kterej vydrží nejvíc ze všech a kterej je schopnej zabít i bosse (lich)
2) získáš schopnost snížit rezy proti poškození vitality, takže kromě elementárního (bleskovýho nebo ledovýho) zranění můžeš monstrům snížit jejich životy o dost rychleji, klidně bosse sejmeš v řádu několika sekund
3) získáš trojitej útok u mag. holí
4) extra poškození proti nemrtvým spolu s ochranou proti jejich útoku

hra se dá dohrát v podstatě jen s mistrovstvím ducha, dá se říct, že u tohodle mistrovství není žádný sklil, kterej by se nedal využít, což se u jiných rozhodně říct nedá.

On duch se dá skloubit jak s magií, tak s bojem nablízko (duch + válečník) či s lukostřelcem (duch + lovec) a neuděláš chybu. Jde o to, investovat body do správných skillů a pochopit, jak fungujou.

Pokud máš datadisk, tak bych volil kombinaci duch+sen, tohle si pročti a neměl bys mít problém. Pokud nemáš problémy s AJ, tohle fórum je nejlepší, co jsem našel, co se informací o všem možném týče.

Pokud bys něco nepochopil, klidně se ptej, TQ je po Gothicu moje druhá nejoblíbenější a nejčastěji hraná hra ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » sob 07. úno 2015 19:04:38 » Re: Titan Quest (diablovka)
Já mám ducha + země na moji mage slečně ... Chtěl sem tu hru kvůli Marcovi znovu vytáhnout, ale jak vidím, to pako ji nemá přes Steam = nejede mu hra online :D
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší