Menu

Titan Quest (diablovka)

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod Emperor » pát 15. říj 2010 23:41:19 » Titan Quest (diablovka)
Jedná se o jednu z nejpovedenějších kopií Diabla. Hráli jste tuto hru? Jaká povolání jste si vybrali? Kompletujete sety? Jak se vám líbí datadisk s podsvětím? Kam nejčastěji chodíte na dropy? Který boss byl nejtěžší? Co se vám na této hře (ne)líbí ve srovnání s Diablem? atd. atd. ...

Moje nej postava měla kombinaci země a ducha (za magickou postavu) a druhá válečnictví s defenderem (bojová). Hraju střídavě s oběma, na legendární úrovni, obě nad 60. level. Po mnoha experimentováních jsem si optimálně zvolil taková kouzla či bojové schopnosti, abych zabil bossy během pěti sekund.

Srovnání s Diablem: super jsou znovuoživovací fontány, kombinace dvou povolání z osmi (9), možnost reinvestice bodů, nepotřebuješ svitky portálu či identifikace, efektní kouzla, hezké prostředí a grafika, větší počet vedlejších úkolů, větší úložný prostor. Chybí mi tu jakási obdoba Horardické kostky a možnost hazardu.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » ned 06. črc 2014 0:17:59 » Re: Titan Quest (diablovka)
Mám ženskou, level 2 :D Chtěl bych být destruktivním mágem, co všecko sežehne (zmrazí a kdo ví co ještě) do pár sekund... Co mám vyvíjet? :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 06. črc 2014 0:41:09 » Re: Titan Quest (diablovka)
Dobrá je kombinace těchto dvou mistrovství, body dej přibližně podle toho. Dej dost i do inteligence, zvyšuje se ti elem. poškození ... ale chce to čas, než se dostaneš na 60 lvl. Začni napřed mistrovství bouře, najdi si hůlku, nejlépe zelenou s prefixem i sufixem (např. blesková hůl bouře) a v druhém mistrovství ducha si namaxuj Ternion a Arcane Lore

Mistrovství ducha ti pomůže přežít, vůbec, když budeš hrát datadisk ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » ned 06. črc 2014 1:03:35 » Re: Titan Quest (diablovka)
Už jsem se dal na mistrovství země :D Ale toho ducha mám v plánu jako druhého :)

Tak mám nahrané více jak 4 hodiny, level 11... Musím říct, že lokace jsou docela pěkné a grafika je celkově dobré (na rok, kdy hra vznikla)

PS: Je to jako v Diablu, že se obtížnost mění v průběhu hry? Protože když chci dát novou hru, můžu si dát pouze tu nejlehčí (=normální) obtížnost...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 06. črc 2014 9:44:33 » Re: Titan Quest (diablovka)
Země je taky dobrá, rychlý začátek ...

A je to jako v Diablu, po dohrání celé hry se ti otevře nová obtížnost, epická a pak legendární ... a tam už padaj lepší věci ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » ned 06. črc 2014 19:57:29 » Re: Titan Quest (diablovka)
Já si vylepšuju tu Vulkanickou kouli, Kamenožrouta a obecné Mistrovství země.... Do ničeho jiného body nedávám...
A v postavě to cpu do INT a někdy do zdraví, energie...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 06. črc 2014 20:18:08 » Re: Titan Quest (diablovka)
Do energie nemusíš, když budeš mít vysokou int, tak se ti zvýší i regen ...

jinak asi takto: http://www.titancalc.com/TitanCalc.asp? ... -12-0&m2=0
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » ned 06. črc 2014 21:41:03 » Re: Titan Quest (diablovka)
No super, u toho resetáře bodů sem si nechtěně vyresetoval všechny body u zemní magie... V té hře chybí možnost "potvrdit" výběr a sebralo mi to 100 tisíc... no alespoň sem ty body znovu investoval, a lépe :D

btw. pamatuješ si na úkol "Opuštěné zboží" v Délfách? Mám tam najít nějaké staré zboží u rozvalin města (kolem Delf), ale normálně nevím, kde mám ty bedny hledat... A to sem prošel všechno (možná sem neotevřel nějakou truhlu...)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 08. črc 2014 8:38:31 » Re: Titan Quest (diablovka)
Mám nahráno 18 hodin, level 24, sem v Egyptě. Mám mistrovství na max, vulkanickou kouli a tu podporu taky... Ted mám v plánu vylepšit golema a ty pomocné k těm kouzlům (co bylo v té tabulce).... Inteligence mám 300 a chtělo by to i něco do energie, jelikož 600 vůbec nestačí a lokám elixíry... Jinak je to v pohodě a ten Minotauros na Krétě stál opravdu za to :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 08. črc 2014 8:47:29 » Re: Titan Quest (diablovka)
Do tý energie neinvestuj zas tolik, radši inteligenci, trošku obratnosti a možná života. Nezapomeň, že máš ještě druhý mistrovství, to ti taky ke všem atributům přidá, tedy i k maně ... našel jsi prsten "Síra" ? Obchodníci občas mívaj dobrý zelený prstýnky s ohnivým poškozením. Snaž se u nich koupit takový, co přidává popáleniny, nejépe "spalující prsten ohně", chce to ale kliku ... a dej si to mistrovství ducha a trojitej útok ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » úte 08. črc 2014 9:13:02 » Re: Titan Quest (diablovka)
Ne... takový sem bohužel ještě nepotkal. Mám štěstí na meče, těch sem měl tak 6 modrých (dobře se prodalo), ale perfektní hůlka nikde... zatím mám zelenou Hůlku mágů. Mám jakousi modrou šerpu a jednu část sady...

Doufám, že moje postava aspoň za něco stojí :D

Moje perky
http://s29.postimg.org/mxdol2l11/Titan_ ... _03_55.jpg

Postava 1
http://s30.postimg.org/6t5igt5fz/Titan_ ... _16_63.jpg
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 08. črc 2014 9:39:56 » Re: Titan Quest (diablovka)
Upřímně - nic moc ... DPS kolem 50? Huh :shock: máš vůbec zapnutý Earth Enchantment? Já touto dobou mívám něco kolem 400 ... hůlka se dá najít určo lepší, mrkni u obchodníků, nějaká "ohnivá hůlka plamene" a vraž do ní zkompletovaný Prometeův plamen ... nějakej bod u ohnivé koule dej do posledního skilu, koule se ti tak rozprskne a má stun efekt ...

nevím, jak seš na tom s AJ, ale tady to je zlatej důl informací, žádný podobný stránky v češtině nenajdeš. Je tam vše o jednotlivých mistrovstvích, kombinacích, strategie atd ...:

http://www.titanquest.net/tq-forum/forum.php

tady je přehled všech možných unikátů, který lze ve hře najít (fialový padaj až na epic a legend):

http://www.gamebanshee.com/titanquest/e ... erepic.php

Smažu ti ty obrázky, ju? Když tak dávej jen odkazy ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » úte 08. črc 2014 9:49:34 » Re: Titan Quest (diablovka)
Něměl sem zaplý bonusy :D Jinak k stránka dobrá, Aj není problém :D "ohnivá hůka plamene"... jdu zkusit prohledat obchodníky :) Jinak přesně ten " Earth Enchantment"? Myslím, že můj překlad "zemní okouzlení" asi není nejlepší :)
(s těma obrázkama OK)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 08. črc 2014 10:03:26 » Re: Titan Quest (diablovka)
Hlavně nikam nespěchej, hra je to super, dá se hrát mnoha způsoby - já to už hraju několik let, mám to naštudovaný od A do Z, takže se mi to machruje :D

Chce to občas se zdržet u nějakýho bosse a chodit na něj víckrát. Telkini, Arachne, Gorgony atd., dokud z nich něco nepadne zajímavého - např. Arachne je dobrá na prstýnky, Gorgony na luky a oštěpy atd ... Na některý fakt dobrý unikáty v pozdějších úrovních hry se vyplatí být trpělivý, já třeba tři týdny chodil jen na jednoho bosse, než mi z něj, respektive z jeho truhly vypadnula jedna fakt hodně ultimátní zbraň - a to jsem měl štěstí, na tom fóru hodně lidí naříká, že jim nespadla za několik měsíců farmingu ...

Ale bylo by fajn, kdyby tě to chytlo tak jako mě ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » úte 08. črc 2014 10:17:33 » Re: Titan Quest (diablovka)
Mě už to chytlo... Dokonce sem ještě nepomyslel na Gothic (což se mi při hraní mnoha RPG stává) :D
Je to docela podobně na Path of Exile (taky diablovka, akorát po netu), ale v jiném prostředí a s trošku horší grafikou (co se týče textur, prostředí a jeho zaplněnost se mi zdá u TQ lepší)
A ano... hraju to poprvé a nemám na tom stovky hodin :D
Jinak sem zatím problém neměl... (až na bosse, ale to by měla být samozřejmost)... Jako když sejmu bosse, tak tam potom bude znova? :) A z koho nejvíce padají hůlky a magické předměty? Jinak sem ještě u žádného obchodníka nenašel tu tebou popsanou hůl... nu což, tahle hra má vysokou znovuhratelnost :D

http://i.gyazo.com/e38dbcacabe256561d59dc79f8a1e7ea.png -> teď sem našel tohle.... je to to, cos myslel? :D
Dolero
Uživatel

Další