Menu

Nehrim [RPG]

Moderátor: Správci Off topicu

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod Eru » stř 29. zář 2010 18:04:06 » Nehrim [RPG]
Nehrim je sice oficiálně pouze modifikací, nicméně si myslím, že zde patří, protože svým rozsahem a kvalitou překonává řadu komerčních her RPG žánru. Dalším důvodem k této diskuzí je, že modifikace samotná má ke Gothicu mnohem blíže než k originální hře, ke které tato modifikace existuje. Jedná je o „totální konverzi“ hry: The Elder Scrolls IV: Oblivion. Nicméně z Oblivionu zde zůstal pouze engine a částečně systém dovedností.

Shrnutí:
- 5. kapitol
- intenzivní hlavní linie
- dějové zvraty
- u questů je brán důraz na originalitu a kvalitu nikoliv kvantitu
- ve hře je cca 60 questů, mnohé z nich, ale obsahují podúkoly
- pouze u výrazné menšiny úkolů je přesně vyznačeno kam má hráč jít, většinou je určena pouze oblast nebo směr
- všechen exteriér i interiér je dělán ručně (žádné počítačově generované oblasti, nepřátelé atp.)
- každý dungeon je něčím jiný než předchozí
- nepřátelé NElevelují spolu s hrdinou ani se jim nezlepšuje vybavení
- leveluje se získáváním zvyšující se úrovně zkušenostních bodů, každý level přidá 7 LP (učitelé učí dovednosti do 90 bodů ze 100), dovednosti lze vylepšovat i častým používáním (jako v Oblivionu)
- zkušenostní body jsou za zabíjením monster, plnění úkolů, páčení zámků, nalezení lokací a učitelů
- možnost naučit se loveckým dovednostem (např. stahování kůží, získávání zubů, drápů atp.)
- možnost kovat na kovadlině a připravovat pokrmy na ohni nebo v krbu
- možnosti rychlého cestování jsou dvě – pomocí teleportačních kouzel do určitého místa nebo pomocí kouzel Mark a Recall, které umožní vytvořit na místě značku a později se na dané místo vrátit (jako např. v Might and Magic kouzlem Lloydův maják), obě možnosti spotřebují při teleportu jednu teleportační runu (ve hře se jich dá koupit nebo najít v dungeonech cca 120)
- magie funguje na bázi magických levelů, za každých 7 úrovní může hráč používat další magický level, pro kouzla 4. až 7. magického levelu je nutné mít vytrénovanou danou magii (např. magii destukce)
- svět je rodzdělen do různě obtížných oblastí (toto rozdělení není přehledně vidět) podobně jako např. v Might and Magic VI nebo Two Worlds
- volba obtížnosti od lehké až po velmi těžkou

Jsou dostupny dvě jazykové verze. Německy s německým dabingem (profesionálním) a anglicky s německým dabingem. Ke spuštění je nutná čistá instalace (legální i nelegální verze) hry The Elder Scrolls IV: Oblivion (bez datadisků, s nejnovějším patchem). Velikost modifikace po instalaci je cca 5,5 GB (Instalační soubor má 1,6GB). Hardwarové nároky nejsou specifikovány, ale jsou o něco vyšší než v původním Oblivionu, protože při vývoji bylo použito několik grafických módů.

Download anglické verze (nezapomeňte na patch !): http://www.nehrim.de/dataEV.html
Download německé verze (nezapomeňte na patch !): http://www.nehrim.de/dataDV.html

Osobně jsem se snažil projít všechny dostupné dungeony. Takto mi hra zabrala 78,5 hodin. Stále jsem byl překvapován jak něco tak velkého a dobrého může být pouze freeware. Společně s Might and Magic VI (i když se velmi liší) je to nejlepší RPG, které jsem kdy hrál. Proto hru doporučujuji všemi deseti. Tvůrcům (SureAI) přeji hodně štěstí v komerčním průmyslu.

Moje hodnocení: Masterpiece

Zahraniční recenze:
GamersGlobal.de (ENGLISH, recenze beta-verze): http://www.sureai.de/forum/viewtopic.php?f=84&t=1498
GamersGlobal.de (GERMAN, recenze beta-verze): http://www.gamersglobal.de/test/nehrim?page=0,0
Naposledy upravil Eru dne úte 11. led 2011 13:16:17, celkově upraveno 5
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Eru
Uživatel

Příspěvekod Zero » stř 29. zář 2010 18:12:57 » Re: Nehrim [RPG]
To vypadá dost zajímavě, bohužel ale nemám Oblivion.
Zero
Správce Off topicu

Příspěvekod Milhaus » stř 29. zář 2010 19:59:13 » Re: Nehrim [RPG]
spíš by to chtělo dobrovolníky, kteří by to přeložili :)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Turok » stř 29. zář 2010 21:12:11 » Re: Nehrim [RPG]
wow to vypadá dost dobře oblivion mám ale nemužu nainstalovat :( až bude opravená mechanika
Obrázek
Turok
Uživatel

Příspěvekod Nekolacek » pát 01. říj 2010 11:15:15 » Re: Nehrim [RPG]
Heled tohle vypadá setsakramentsky zajímavě to si určo seženu!
Nekolacek
Trvalý ban

Příspěvekod Eru » ned 03. říj 2010 10:37:50 » Re: Nehrim [RPG]
Všiml jsem si jedné zajímavůstky. Pokud bojujete se spolubojovníkem, který nepřítele zraní a vy ho pak dorazíte nedostanete všechny zkušenosti, ale pouze část. Část zkušeností dostanete i pokud nepřítele zraníte a spolubojovník ho dorazí (leveluje pouze hráč). Protože to není konstantní hodnota pravědobně tento přísun zkušeností zavísí na procentech vašeho poškození.
Eru
Uživatel

Příspěvekod Nekolacek » ned 03. říj 2010 10:40:26 » Re: Nehrim [RPG]
Já to hraju ale furt jsem se nedostal z jeskiní..
Nekolacek
Trvalý ban

Příspěvekod Eru » ned 03. říj 2010 12:47:30 » Re: Nehrim [RPG]
První dungeon je druhý nejdelší ve hře.
Naposledy upravil Eru dne pon 04. říj 2010 9:55:51, celkově upraveno 1
Eru
Uživatel

Příspěvekod Eru » pon 04. říj 2010 0:30:00 » Re: Nehrim [RPG]
Nehrim dohrán. Zeditoval jsem úvodní příspěvek.
Eru
Uživatel

Příspěvekod Nekolacek » pon 04. říj 2010 12:48:42 » Re: Nehrim [RPG]
Koukám na ty screeny a říkám si - Letající lodě , He?
Nekolacek
Trvalý ban

Příspěvekod Eru » úte 02. lis 2010 19:56:16 » Re: Nehrim [RPG]
Přidány odkazy na zahraniční recenze.
Eru
Uživatel

Příspěvekod kukopas » ned 07. lis 2010 21:14:30 » Re: Nehrim [RPG]
Prave robim questy v Abbey, a zatial hodnotim: Padam na rit. Ten prvy dungeon je proste perfektny, nie vsetko sa tu da zabit, vela hadaniek, pasci. Zatial je to uzasne, toto je hra zo starej skoly. Najskor sa mi vybavuje Arx Fatalis. Quest s elixirom, ktory je na streche a neda sa tam vyskakat ma dorazil,- asi ho treba zostrelit. Zatial 90/100, uvidim ako to pojde dalej.
kukopas
Uživatel

Příspěvekod Eru » ned 07. lis 2010 22:25:13 » Re: Nehrim [RPG]
Nápověda k úkolu s elixírem:

SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Pokud ze sebe sundáš veškeré vybavení, můžeš, z jednoho konkrétního místa (malý dřevěný sloupek), nahoru vyskočit.
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Eru
Uživatel

Příspěvekod kukopas » pon 08. lis 2010 15:37:48 » Re: Nehrim [RPG]
Pomohla strelba. Co ma trapi viac je, ze by som uvital nejake rady na zaciatok, tj ktore byliny zbierat, do coho vrazat skily, tipy a triky, a pod.
kukopas
Uživatel

Příspěvekod Eru » pon 08. lis 2010 21:01:49 » Re: Nehrim [RPG]
Střelba mě také napadla, ale nenašel jsem žádné místo, odkud bych nahoru viděl. Zkusím při příští hře.

Pokusím se ti odpovědět na tvé dotazy, ale nejdříve bych potřeboval vědět:
1. Hrál si Oblivion?
2. Pokud ne, namíchal jsi už svůj první lektvar (jakýkoliv)?
3. Chceš hrát za bojovníka, lučištníka nebo mága? Případně něco mezi?
Eru
Uživatel

Další