Menu

STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.

Který díl je podle vás lepší?

KOTOR1 (BioWare)
9
60%
KOTOR2 (Obsidian)
6
40%

Celkem hlasů : 15

Příspěvekod Dolero » pon 18. srp 2014 0:00:36 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Jak je sám nastavíš? :D
Jinak ano, práva má LucasArts... Společně s filmy je koupilo Disney ( :evil: ) a třeba zrušilo vývoj úžasně vypadající hry "Star Wars 1313", kdes měl hrát za námezdního lovce (něco jako Jango Fett, Boba Fett či Calo Nord právě z KoTORu :wink: ). A her ze světa SW sem hrál dost, právě perfektní strategii Empire at War (doporučuji i s datadiskem, vesmírné bitky jsou boží a když si dá na malinké mapě bitku Impérium, Rebelové a Zannovo Consortium, tak je to epické :D ), taktickou FPS Republic Commando (taky velice povedené, stojí za to zahrát), Battlefronty (SW ekvivalent Battlefieldu, na pokračování dělá DICE s EA, takže mě ta hra moc tudíž nezajímá) či Jedi Knight (akční hra za Jedi, ale není RPG) :) Ve světě Star Wars je toho hodně...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 18. srp 2014 0:09:27 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Na jedné z karet postavy je tlačítko Skripta. V nich můžeš nastavit chování postavy, pokud jí hráč neovládá. U všech je na začátku nastaveno Standartní, to znamená bojuje, ale nepoužívá schopnosti. To je fajn, ale moc to nepomůže. Proto je lepší u ne-jedi postav nastavit druhou varinatu (díky tomu budou třeba používat granáty, pokud to bude vhodné, ale stímto tedy opatrně) a u Jedi nastavit třetí variantu.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pon 18. srp 2014 0:21:19 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Koho doporučuješ vzít do Šitské základny na Tarisu? :D Jsem bojovník s vibročepelí na blízko... :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 18. srp 2014 0:29:51 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Bastilu a robota. Robotem budeš ladit počítače, zatímco Bastila ti pomůže na konci s temným jedi. Případně skrz robota se dá hacknout už PC v recepci, takže jej můžeš poladit tam a pak jej nahradit za Mission (kvůli jejím dovednostem). Ta základna je poměrně snadná a výhoda je, že můžeš kdykoliv vejít a odejít a měnit společníky.

Jen doporučuji na PC neměnit roboty ani je nevypínat. Lepší je je zabít, máš za více expů. Ale pokud projíždíš kamery a máš tam možnost přetížit něco a tím zabít všechny v dané místnosti, tak toho využij.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Shoggot » pon 18. srp 2014 11:06:27 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Milhaus píše:Pokud ale získáš sérum a nedáš jej doktorovi a použiješ ho rovnou, už o něj příjdeš.

Ne, vždy ti zbyde tolik, abys ho mohl dát Zelkovi k výrobě protilátky. Zapomněl jsem ale, že si pak od něj můžeš protilátku koupit.
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 18. srp 2014 15:14:33 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Tak sem se stal Ochráncem Jedi :) Jinak ty blesky, první úroveň se jmenuje "Šok" a třetí "Bouře" že? tak to budu cvičit... Ještě vypadá dobře ovládnutí mysli, ve filmech to fungovalo dobře :D

Nevíte, kdy jde získat quest "Dead Settler"... Mrtvola má být na Matalově pozemku na východě, dokonce i na videu na Youtube tam našel hráč mrtvolu a já tam přišel a žádná mrtvola...
EDIT: Aha... Úkol šlo získat až po té, co sem získal quest o tom sporu Matalů a těch dalších :D

jakou musím mít úroveň přesvědčování, abych uspěl při pokusu přemluvit Matala aby dal těm dvěma to požehnání a získal za úkol peníze a expy? Mě se vždycky "podař" pouze ta verze za 600 zkušeností... Přesvědčování mám na hodnotě 9
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 19. srp 2014 1:02:50 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Shoggot píše:Ne, vždy ti zbyde tolik, abys ho mohl dát Zelkovi k výrobě protilátky. Zapomněl jsem ale, že si pak od něj můžeš protilátku koupit.

nezbyde. Teď při té hře jsem to tak omylem udělal a předmět je ztracen z inventáře.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » úte 19. srp 2014 1:27:58 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Je lepší dát tu dračí perlu tomu náčelníkovi Tuskenů nebo si ji nechat? Nezdá se mi, že by byla tak moc dobrá... :)

Btw. v přístavu na Tatooine mě zastavil chlápek jménem Jordo a pověděl Carthovi (kterého sem měl jen tak sebou) od jeho synovi Dustilovi... Je to zajímavý quest, hlavně v tom, že sem jej nenašel v návodu... :)

Nevíte, kdy jde získat side-quest od Canderouse po té, co potkám toho Jagiho (či jak se jmenuje)? Canderouse mám prokeclého a už nechce mluvit... Zrovna sem došel na Kashyyyk :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Shoggot » sob 23. srp 2014 14:32:46 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Milhaus píše:
Shoggot píše:Ne, vždy ti zbyde tolik, abys ho mohl dát Zelkovi k výrobě protilátky. Zapomněl jsem ale, že si pak od něj můžeš protilátku koupit.

nezbyde. Teď při té hře jsem to tak omylem udělal a předmět je ztracen z inventáře.

Tak to máš blbou verzi hry.
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 05. led 2017 23:10:11 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Včera sem zase rozehrál jedničku, za chlapa darebáka s tím, že jsem investoval hlavně do nebojových dovedností. Hra je o dost těžší než minulá za vojáka, u něhož sem především cvičil boj. Nedostanu se ani přes toho druhého pitomce v aréně :D
Říkal sem si, že zkusím tentokrát temnou stranu. Ale moc mě to nebaví. Revan působí jako zoufalec, co si na každém vylévá srdíčko a po každém chce jen peníze. Za světlou je ta hra příjemnější i lepší. Aspoň pro mě :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 06. pro 2018 19:18:47 » Re: STAR WARS: Knights of the old Republic[RPG]
Tak jsem dohrál konečně dvojku. Za světlou stranu, ženská postava, pro začátek bez módů, respektive jsem si na Workshopu sehnal jen pěknější vzhled světelných mečů a kanonický vzhled Meetry Surik.

Na K2 je dle mě strašně poznat, že Obsidian měl na dokončení málo času, však jen na Wookieepedii je tomu věnován pěkně rozsáhlý článek, co se nestihlo dokončit (http://starwars.wikia.com/wiki/Cut_cont ... Sith_Lords). I tak to zvládli docela se ctí (Piraně s jejich G3 průserem můžou závidět).

Herně se hra docela podobá jedničce, je v ní několik vylepšení, respektive trošku více skillů, co se jdou naučit, ale jinak je to takřka neměnné. Dají se tvořit předměty, což tuším v jedničce nešlo, ale já to stejně nedělal, protože věcí na využití je spousta k nalezení.

Na příběhu jde bohužel nejvíce poznat, že došlo k vystřihávání obsahu, to samé i v interakcích s postavami. Sám o sobě má fajn kostru, charakter hlavní hrdinky je fajn, ale Revan a jeho přátelé mi více přirostli k srdci. Interakce mezi nimi mi přišly jaksi více osobité a přirozené, než s těmi ve dvojce. Ve dvojce totiž exceluje jen jedna osoba, a to Darth Traya aka Kreia. Extrémně hutný a zajímavý charakter, který všechny ostatní přeskočil o několik řádů. Trošku mě mrzí poněkud nevyužitá postava Dartha Nihiluse, zasloužil si dle mě větší roli než je jedna cutscéna s Visas a poté pro něj smrtelný souboj. Darth Sion nepříliš význačný, a Sithové docela nudní. To samé zbytky Jediů, kde zaujala pouze Atris.

Interakce se společníky jsou problémové v tom, že závisí na jakémsi vlivu. V jedničce jste s nimi mohli mluvit bez závislosti na takovémto imaginárním ukazateli (aspoň jsem jej nikde nenašel). Takto jste nuceni je brát sebou a doufat, že se vám vliv zvýší, abyste z nich něco mohli vytáhnout. Já to nestihl u Canderouse, G0-T0 ani HK-47, u Kreyi co se týče Ravana taky ne.

Nejlepší moment hry? Setkání s mistry v enklávě na Dantooine a Kreyin zásah.
Dále musím podotknout, že mě moc nezaujaly lokace. Respektive až na výjimky nebyly moc zajímavé a když už, tak byly i menší. Respektive úvod na Ebon Hawk a Peragusu je zajímavý, protože hráč vlastně nic nechápe, kde se vzal, jak oživla ta Kreia, proč jsou všichni mrtví atd. Telos je bohužel sterilní a nudná lokace, to samé i jeho povrch. Oproti Tarisu slabota. Dále se Dantooine dočkal zmenšení, jeho příběh docela ujde. Nar Shadda je už o něco lepší. Onderon fajn, ale strašně malý. Dxun s Mandaloriany paráda, až na tu menší koridorovost. Korriban opět nuda, nepřístupné hrobky, jedna velká jeskyně a zbořená akademie. Zajímavá byla akorát ta hrobka, kde bojoval se svými přáteli a na konci s Revanem. Závěrečný Malachor V je opět meh, vlastně jen stejně vypadající bludiště plné příšer, pak zase Sithů. Ke konci jsem s už jen hnal za Kreiou, protože nic jiného se na něm ani dělat nedalo. Lokace mi navíc přijdou stylisticky jaksi slabší než ty v jedničce.

Technicky mi hra přijde trošku více zabugovaná než jednička, je v ní více nedodělků (viz. výše). Naději vkládám v ten obsáhlý mód, který má hru dokončit a se kterým si ji mám v plánu i zahrát, je na něj dokonce i čeština.
Soundtrack poměrně nevýrazný, jednička opět lepší, jediná skladba, co se mi vryla do kůže, je ta z enklávy Jedi, když charakter mluví s mistry Jedi o tom, co vlastně je.

Jedničku považuju za jedno z nejlepších RPG všech dob a má u mě 9,5/10. Dvojka je také skvělá hra, bohužel nedodělaná. 8/10, s módem to snad půjde výše, třeba na stejnou známku jako má u mě 1.
Dolero
Uživatel

Předchozí