Menu

The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod Milhaus » úte 23. říj 2018 4:50:11 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Rozhodně mi nebylo jedno, co na konci udělám. Ze 2 voleb - zachránit člověka před (zaslouženým?) utrpením a nezachránit ho - jsem zvolil tu první z jasných důvodů: 1) já (i Geralt) nemám rád, když druzí lidé trpí, 2) když můžu, pomůžu druhým lidem, 3) zvědavost na Ďáblovu hádanku, 4) dobrý pocit z poražení zla. Zvolit si první možnost jen proto, že tak získam meč, považuju za vrchol cynického materialismu, který ti ale rozhodně neupírám :wink:

No já to tedy bral tak, že Geralt není žádný rytíř na bílém koni, který zachraňuje lidi před zaslouženým trestem a kudy chodí, tudy páchá "dobro" a srdnatě a statečně bojuje se zlem jen proto, že je to zlo. Během hry samotné jsem dal přednost různé havěti vůči lidem, pokud jsem měl dojem, že jsou v právu.

A pokud jsem to pochopil dobře, tak velké množství lidí trpělo kvůli tomu hlavnímu chlapíkovi, ať už před tím, než sepsal dohodu s ďáblem, tak i po té. Tedy pokud by mi záleželo na postavách a na tom, co je dobré a co špatné, měl by ďábel jej odvést do pekla, protože by to jednak bylo zasloužené a jednak se tak dobrovolně rozhodl onen chlapík a sepsal s ním tuto dohodu. Je to podobné, jak kdyby se Geralt dohodl s nějakým člověkem, že pro něj za odměnu udělá nějakou zakázku a pak mu nechtěl zaplatit. Narozdíl od toho chlápka mi tenďábel pomohl a to hned 2x. A to ani nemluvím o tom, že ten chlápek s ďáblesm sepsali naprosto abusrdní dohodu, která nedávala žádný smysl a tím to zavařili i Geraltovi. Neboť opravdu moc nechápu, proč by někdo po ďáblovi chtěl, aby mu splnil tři přání s tím, že mu je musí splnit nějaký pomocník a ne ďábel přímo sám. (zvláště, když mu přitom před tím mnohokrát přání splnil)

Jenže mě to bylo jedno. Hlavní postavy (obě) mi byly úplně buřt a jejich "příběh" jsem vůbec nežral. Žádný dobrý pocit z poražení zla a podobně jsem tam neměl. Ostatně už jen výskyt takového "zla" ve světe zaklínače, byl přinejmenším hodně divný. Zajímalo by mě, jestli by Geralt upsal svojí duši ďáblu, pokud by tak mohl zachránit Ciri a proč mu to ten ďábel už na začátku nenabídl. Protože se zdá, že tato bytost byla nejmocnější bytostí celého zaklínačského světa.

Co se týče vyzkoušení hádanky, tu bych smozřejmě zkusil tak či tak. Já vyzkoušel všechny varianty. Jde o to, pro co jsem se rozhodl jako poslední, v rámci pokračování hry dál. A já chtěl prostě seskládat i tu výstroj zmije a mít jí kompletní. Pokud bych to bral jako materiální cynik, vybral bych si některou z těch odměň od ďábla, které byly stejně reálně užitečnější, než meč zmije a šavle, co mi dal ten chlapík, kde ani jednu z těch zbraní, jsem během hry nepoužil.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Pivl » pon 29. říj 2018 18:08:47 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
L-Titan píše:Autoři mě ale dost naštvali zakončením. Celou dobu v tom datadisku prezentují Ďábla jako supervyčůraného supermocného hajzla, kterého doposud ve hře hádanek porazil jenom jeden jediný člověk z celého Severu. Čekal jsem tedy, že ta Ďáblova hádanka mi zavaří mozkové závity a že aspoň 5x prohraju, než se mi podaří zjistit správnou odpověď. Namísto toho stačí v Ďáblově doupěti jen jít rovně za nosem + použít zaklínačský smysl a řešení takhle najde i naprostý imbecil.

Nerad se zapojuji do tak ožehavého hejterovského kolektivu, ale já ač tedy fanda her i všeho kolem Zaklínače jsem, tak jsem ty zaklínačské smysly taky nesnášel a existovalo na to jednoduché řešení jako na další věci - Prostě to nepoužívat. :) Minimampu jsem kvůli hledání pokladů vypnul úplně, protože to absolutně nedávalo význam ani to nebavilo. Stejně tak hledání nějakých těch potvor. Tam když už jsem byl fakt marný, tak jsem ty smysly použil. Chvíli jsem zkoušel vypnout i ukazatele zdraví nepřátel. Což pak krásně indikovalo to, že jsi nikdy nepoznal, zdali je to jedna z těch příšer, co má u sebe tu "posvátnou lebku" a znamená to, že tě prostě prvotřídně vyrektí. :D To už bylo ale trošku moc hardcore.
Co se týče hádanky v prvním datadisku, tak tam je asi základní smysl toho, že si člověk musí uvědomit to, že má běžet a nezastavovat se a opravdu "nehledat" nebo se nenechat rozptýlit, ale souhlas, že je to trochu stupidní :) Bez zapínání smyslů jsem to opravdu dal ale asi až na 3 pokus, protože jsem si toho řešení prostě nevšiml a několikrát proběhl kolem. Osobně si ale myslím, že ten datadisk měl přesně takový ten temný nádech, který původnímu Zaklínači 3 chyběl, ač tam byly všechny možné potvory tak na mě nepůsobily tím správným temných či děsivým dojmem, které zrdcadelník měl. Obzvlášť protože vypadal jak jouda, co spí pod mostem.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod rebelx1 » sob 03. lis 2018 23:19:40 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Blizim se k dokonceni druhyho datadisku, resp. jeho hlavni pribehovy linky. Nesplnil jsem vetsinu vedlejsich questu, nehonil se za zaklinacskym vybavenim, neobjevoval jsem co se skryva pod otazniky... 100 hodin odehrano - skoro presne a, 48 level.

Musel bych se opakovat kdybych mel vysvetlit, proc jsem hrani hry takhle odflak. Nemuzu si ale pomoc - ta hra ma svy kvality, jenze ne v aspektech na kterejch mi tak moc zalezi kdyz pribeh hry nechava my emoce chladny az frustrovany po desitkach hodin hrani a cekani na neco... Kdyz jsem se dostal ke hrani druhyho datadisku, uz jsem ani necekal a proto jsem jim tak rychle proletel

Moje nejoblibenejsi cast hry, ktera byla ale vyjmecne povedena, byl
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
alkoholickej vecirek na Kaer Morhen
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.

Jedina postava a jeji pribeh, ktera na me udelala dojem tak to byl Lambert. Vlastne uz tak skvela pasaz - viz. spoiler - byla diky nemu jeste zabavnejsi. Lambertuv charakter a jeho minulost jsou podle me fakt dobre napsany.

Je to velka hra, rozsahla, s tunou vseho-moznyho a kvuli tomu asi, veci jako podani pribehu trpi.

Jen rikam co uprimne cejtim, jak to na me (ne)zapusobilo.
My legs are weary
But I still walk
My hands are sore and broken
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 05. lis 2018 13:30:49 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Jo Lambert a Yennifer jsou dobře napsané postavy, u kterých člověk cítí i určité nejasné emoce. Oba svým způsobem nenávidí, protože jsou protivní, zároveň je ale potřebuje a v případě Lamberta jej má i svým způsobem rád a má pro něj pochopení. Yen jsem chvílemi skutečně nenáviděl jakožto hráč :).

Ale ty postavy jsou hodně dané těmi knihami si myslím. Jak jejich charakter, tak i minulost. Těžko tedy říct, jakou do toho dali autoři vlastní invekci, když se museli držet těmito jasně danými věcmi.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pon 05. lis 2018 14:07:27 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Lambertovu minulost vytvořil takřka kompletně jen CDPR, sám o sobě vystupuje jen v první románové knize na začátku jakožto Cirin učitel a poté v poslední knize v jedné krátké vzpomínce. To je vše.

Yennefer je kompletně dle knih, ale herní Zaklínač její charakter podle mě trošku pokřivil. V knihách je sice také rázná a působí nasupeně, ale jde poznat, jak moc jí na Ciri záleží a jak Geralta miluje a že je ve skutečnosti (jako Geralt) křehká osobnost v nitru. Ve hře je furt nijaká a jakožto jenom hráč a neznalec knih bych ji rád neměl. Vtipné je, že v knihách je mrška spíše Triss.
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Pivl » čtv 08. lis 2018 20:35:03 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Dolero píše:Lambertovu minulost vytvořil takřka kompletně jen CDPR, sám o sobě vystupuje jen v první románové knize na začátku jakožto Cirin učitel a poté v poslední knize v jedné krátké vzpomínce. To je vše.

Yennefer je kompletně dle knih, ale herní Zaklínač její charakter podle mě trošku pokřivil. V knihách je sice také rázná a působí nasupeně, ale jde poznat, jak moc jí na Ciri záleží a jak Geralta miluje a že je ve skutečnosti (jako Geralt) křehká osobnost v nitru. Ve hře je furt nijaká a jakožto jenom hráč a neznalec knih bych ji rád neměl. Vtipné je, že v knihách je mrška spíše Triss.

Souhlas, ale...

Triss si myslím, že je přesně taková jak byla napsaná v knihách. Ona totiž v knihách vystupuje často, ale o tom jaká je se popravdě moc nedozvíme. Přijde mi, že je prostě jen strašně nerozhodná. Na zevnějšek hrozně milá, hodná ženská. Problém byl, že vždycky, kdy žse měla rozhodnout, vybrala si tu špatnou možnost a ač jí na svých blízkých záleží, tak ta volba většinou vedla k tomu, že pod nima podkopala díru. V zaklínači 1 (blbá povaha, stejné podkopávání) a 2 (hlavně) tím autoři docela věrohodně navázali - Opět tam prostě radši peče s Lóží a při tom bojuje s tím, co vlastně se svými blízkými - tedy konkrétně Geraltem, prostě dělá volby a mrška je to protože ve finále vždycky vybrala Lóži. Ve trojce už mi přijde jen jako taková hromádka neštěstí, protože už i ta Lóže skončila jak skončila...
No a Yennefer je přesně její opak. Namyšlená, nepříjemná, hulvát v ženský podobě, ale nikdy by nevolila mezi blízkými a ničím jiným. Problém její zase je, že narozdíl od Triss si kvůli svojí povaze moc blízkých neudělá. :D

Každopádně já mám pocit, že dobře napsaných charakterů je ve hře víc a dost často právě ty, kteří nikdy v knihách nebyli nebo se tam ukázali sotva jednou, dvakrát... (například baron či Keira Metz)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod sleeper » pát 09. lis 2018 23:34:05 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Pivl píše:Každopádně já mám pocit, že dobře napsaných charakterů je ve hře víc a dost často právě ty, kteří nikdy v knihách nebyli nebo se tam ukázali sotva jednou, dvakrát... (například baron či Keira Metz)

No ona Keira je hlavne dobre namodelovaná... :wink: :P

Ale súhlasím, barón je fakt dobrá postava a ten príbeh a questy okolo neho boli super. To im vyšlo!
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » sob 10. lis 2018 17:47:30 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Dobre postrehy, panstvo... :) Len medzi rečou: jak to, že Ciri používa len JEDEN MEČ(!) na všetko (ludí, beštie, magické príšery, atd...), a Geralt ich musí mať dva? (Ocel na napr. banditov, a Silver na tú "pakáž"?) Že by to bol kiks od CDProjektu?

A druhá vec - Cirila je definovaná ako "decko staršej krvi" - a jedna z jej schopností je teleportácia, kde si zamane. Tak to sa mohla ihneď teleportovať ona sama (napr. v noci) k Eredinovi - zapichnúť ho, a hotovo. Načo tá naháňačka s Divokým Honom v celom 3-tom diele hry? :)
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Dolero » sob 10. lis 2018 20:29:17 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Ramesse píše:Dobre postrehy, panstvo... :) Len medzi rečou: jak to, že Ciri používa len JEDEN MEČ(!) na všetko (ludí, beštie, magické príšery, atd...), a Geralt ich musí mať dva? (Ocel na napr. banditov, a Silver na tú "pakáž"?) Že by to bol kiks od CDProjektu?

Kiks CDPR.

Ramesse píše:A druhá vec - Cirila je definovaná ako "decko staršej krvi" - a jedna z jej schopností je teleportácia, kde si zamane. Tak to sa mohla ihneď teleportovať ona sama (napr. v noci) k Eredinovi - zapichnúť ho, a hotovo. Načo tá naháňačka s Divokým Honom v celom 3-tom diele hry? :)

Protože ta teleportace taková jako ve hře je blbost, ve skutečnosti je to náladová a obtížná činnost a pro Ciri není žádná sranda.
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » sob 10. lis 2018 20:31:47 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
No podle mne to je tim ze ono ze tahat sebou dva mece se docela pronese. Geralt je silak ale Ciri je mala holka.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » sob 10. lis 2018 22:56:58 » Re: The Witcher 3: Wild Hunt [RPG]
Beowulf píše:No podle mne to je tim ze ono ze tahat sebou dva mece se docela pronese. Geralt je silak ale Ciri je mala holka.

Hmm... ale vypadala by s nimi dobre :) ....aj keď tie čo má sú väčšie (asi Geraltove), alebo obojručky...

Obrázek
Ramesse
Uživatel

Předchozí