Menu

Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod Pivl » pon 02. dub 2018 11:46:35 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
Dolero píše:V Kingdom Come bugy samozřejmě jsou, a ne málo, ale oproti G3 je tu pár podstatných rozdílů...

1. Warhorse tu hru opravují, dokud ty nejzávažnější a nejčastější bugy nezmizí (Piraně se na to vykašlaly)
2. Tuna kvalitního obsahu, věci v ní dávají smysl a hra funguje v pořádku
3. Má to příběh a děj

Jasný, ta hra není bez chyb, ale oproti G3, který má za sebou milion patchů a furt normálně nefunguje, je to opravdu jiná úroveň...

Mě ten nedokončený děj o moc lepší než u G3 teda nepřijde. A já jsem G3 po všech patchích byl v klidu schopný dohrát teda. :) Gothic 3 měl taky tunu kvalitniho obsahu. :)

A když jsem podle lets playu viděl, jak jim to opravování chyb jde, tak to možná opravdu za pár let hratelné bude. :)
Takže já to vidím maximálně jak titan. Nehodlám teď podporovat něco co má do hotového projektu, za který se to prohlašuje, sakra daleko, ať je to České, Americké nebo Polské. :)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Já tu hru hrál asi 150 hodin, bugy v té hře rozhodně nejsou tak strašné, jako v g3, protože ta hra obecně funguje, zatímco gothic3 nefungoval. Určitě má tato hra výrazně lepší úkoly, ať už vedlejší, nebo hlavní. Její výhodou je opravdu i to zasazení do reálné historie, což všechno působí docela dobře.

Osobně mi ani nedělal žádný problém systém ukládání, protože sejvovic jsem měl nekonečné množství, stačilo vykrádat truhle obchodníků. V podstatě jsem je pil vjedné chvíli schválně, abych trénoval pijáctví.

Problém je v naprosto absurdním systému rozvoje alá TES, který hráče nutí dělat něco pořád dokola, dokud se to nenaučí a když to umí, tak to už nedělat, protože proč. Na začátku jsem tak sbíral bylinky a ještě před opuštěním tutoriálového města jsem byl na 20 levelu a od té chvíle již bylinky nesbíral, celou dobu jsem skákal, abych zvedal vitalitu a podobně.

Taky je ve hře problém s vyvážeností obtížnosti. Ze začátku je hra poměně těžká, respektive hráč může potkat vojáky, kteří jsou docela silní (ale většinou potká spíše slabší nepřátelé), jakmile se naučí páčení zámků tak, aby mohl otevřít nejsložitější truhle a v Ratajích vykrade truhle mečíře a zbrojíře, získá nejlepší zbraně a zbroje ve hře a již není moc co řešit. Přitom todle se dá zvládnout, aniž by hráč s někým bojoval a vůbec opustil město. Prej toto nějaký patch změnil, ale nevím, nezkoušel jsem to. Taky jsou některé minihry poměrně těžké, třeba páčení zámků, ale i to prý nějak zjednodušili.

Boje ve hře jsou tedy docela obecně zklamání, protože jsou opravdu hodně snadné, respektive boj s větší skupinou je problém, boj s jedním nepřítelem je primitivní. Ve hře jsoui luky, pochopit vůbec jak mířit, abych něco trefil, mi trvalo asi 6 hodin, jakmile jsem to pochopil, tak jsem nadupal hrdinu v lukostřelbě v soutěži se střelbou na klády v jedné vesničce, dostal jí na max a už ve hře skoro nestřílel.

Úkoly se dají rozdělit na hlavní, vedlejší a aktivity. Hlavní sledují tu linky s hrdinou, tam není moc co řešit a psát. Vedlejší úkoly jsou docela dobré, některé a pěkně zapasovávají do prostředí, jen se bohužel téměř nijak neváží na hlavní děj. U aktivit jsem chvíli přemýšlel, jestli nejsou náhodně generované a až dokud jsem nedokončil aktivitu s úkoly pro mylnáře, nebyl jsem si jistý. NAkonec to tedy generované není, ale moc daleko to od toho nemá. Aktivity ale obecně slouží k terénování některých schopností (boj, kradení atd) a pokud je má člověk už na maximum, vlastně z toho vůbec nic nemá, zkušenosti za úkoly nejsou, vzhledem k rozvojovému systému a peníze nejsou nejmenší problém, takže těch 40 peněz, co hráč získá, když má přitom 50 tisíc, ho moc nevytrhne. Chybí tam tedy taková ta motivace ty úkoly dělat a člověk je dělá jen ze zvyku.

Osobně bych řekl, že je to určitě lepší hra, než třeba TES, nebo Gothic3 a podobně. Ale sráží to ten rozvojový systém, díky čemuž i ten gothic3 může být z určitého pohledu zábavnější (protože gothic3 má takové to, že si hráč hodně váží postupu na další úroveň a hodně jej to motivuje něco dělat, aby získal zkušenosti).

Celkově bych řekl, že to není nějaká top fantastická hra, ke které se budu navždy vracet, ale na bídu poslední doby, která na poli RPG her je, kdy už žádné dobré RPG nevyšlo asi 10 let, to docela ujde. Není to žádná akční mlátička, ale člověk opravdu musí se rozvíjet společně s hrdinou, učit se ty schopnosti, co hrdina dělá, protože pokud se to nenanučí hráč, nenaučí se to ani hrdina a nikdy se v tom tedy ani nezlepší.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dicht » čtv 17. kvě 2018 16:45:35 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
V g3 sem se kvůli bugu nemusel vracet o 15 hodin.
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 17. kvě 2018 18:21:37 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
To ne, tam byla senzace, když hra vydržela běžet bez pádu 15 minut. Nicméně když zmizely postavy pod texturami a člověk je marně hledal, nepomohlo nic, krom cheatů.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Video srovnání Kingdom Come a série Elder Scrolls s CZ titulky (musíte si je navolit)

Co myslíte, v čem by se mohla Bethesda poučit? Chtěli byste, aby se TES více kopírovalo Kingdom Come a bylo víc hardcore?

Farflame
Uživatel

Myslím, že hardcore není v pravém slova smyslu ani jedno, akorát KC jsou trošku obtížnější některé minihry. Ale KC má přece jen větší smysl pro detail a větší logiku světa a uvěřitelnost.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod L-Titan » úte 22. kvě 2018 17:17:44 » Re: Kingdom Come: Deliverance - nové RPG od Warhorse
Hezké video. Oblivion ani Kingdom Come jsem nehrál, zato Skyrim jsem hrál 2x. Další TES hra by mohla být v něčem lepší (např. aby boj nebyl pořád jen o frenetickém mačkání levého myšítka, aby vývoj postavy nebyl tolik hipízácký). Kdybych měl ale zvolit jen jednu jedinou věc, ve které by se měla Bethesda zlepšit, zvolil bych celkovou uvěřitelnost a logičnost světa. Třeba ve Skyrimu působí celý ten open-world strašně uměle, nepřirozeně ba i hloupě, o questech nemluvě. Svět i příběh se točí okolo hrdiny a zbytek je jen statická stafáž. Podle dojmů z recenzí boduje Kingdom Come právě ve zpracování světa. Takže, Bethesdo, kvantita nerovná se kvalita.
L-Titan
Uživatel

Předchozí