Menu

Crusader kings 2 [RTS]

Sekce pro pokec o hrách na PC či konzole
Pravidla fóra
V této sekci se mohou vyskytovat topicy o hrách.
Není nutné zakládat vždy téma nové, lze využít i obecné téma o hrách, pokud se nejedná o kopletní rozbor nějaké hry, nebo o delší debatu o ní.
Neaktivní nebo nezajímavé témata budou mazány bez upozornění.
Rozhodnutí, je-li téma potřebné je na moderátorech fóra a proti jejich rozhodnutí není odvolání.

Pravidla pro založení téma:
Chcete-li předejít tomu, že vám moderátor zamče, nebo smaže téma rovnou, dodržujte tato pravidla:
1.) při zakládání tématu o hře uveďte do názvu tématu název hry.
2.) V prvním, úvodním příspěvku tématu uveďte obecné informace o hře, aby i uživatelé, kteří hru neznají věděli a pochopili, o jakou hru se jedná.
3.) nezakládejte zde témata obecná o hrách, nezakládejte zde poradny o nějaké hře, kam máte jít a co dělat tam a tam, či podobné věci, neboť vám budou taková témata smazána. Nejedná se o prostor pro poradnu, co se hrou, ale o prostor pro bavení se o konkrétní hře jako celku.
4.) Pokud chcete i přesto založit nějaké obecné téma o hrách, jako hlasování o nejlepší hře atd., kontaktujte nejprve moderátora, jestli vám jej schválí. Takové téma by ale muselo mít dobrou úroveň a smysl. Pak by bylo vytvořeno jako důležité, aby se odlišilo od těch ostatních.

Chcete-li se poradit ohledně nějaké hry, která vám nefunguje, využijte topic na radění nebo příslušný topic s hrou, který již zde existuje.
Nezakládejte zde kvůli tomu samostatné téma jen s otázkou na radu.
Příspěvekod marco5445 » čtv 05. dub 2018 21:00:43 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Co ti brání hru nenahrávat? :D
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 05. dub 2018 22:56:05 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Stačí si zapnout Iron Mana, pak nemůžeš nahrávat pozice kdy se ti zachce. Hra se sama ukládá do jednoho slotu i při vypnutí atd., takže když umře tvýmu šedesátiletýmu královi bez koulí jediný dědic a pak už není nikdo, kdo by to po něm vzal, nastává předčasný konec... :D

Ještě se pochlubím se svým Imperium Romanum :P

https://www.jpeg.cz/images/2018/04/05/R ... -srdce.png
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pát 06. dub 2018 2:42:41 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
To jsem nastaveno nemel. Spise jsem nenahraval - aby byla vetsi sranda :D - ale obcas jsem to porusil.
Z te hry mi zustalo mnoho savu a mam je kdyby jednou treba byla chut :)
Ona cela hra byla zajimava ze uz asi muj treti panovnik se nejak dostal na trun cisare svate rise rimske, bohuzel nemel dostatecnou podporu aby zmenil styl vyberu noveho cisare a tak po jeho smrti jsme zase meli dalsi dve stoleti jen cechy a to co jsme obsadili. Na cisarsky dvur uz jsme se nedostali :sad: ovsem diky tomu okamziku kdy mi pul evropy rikalo pane jsem vytvoril zachytne body v Africe a ty uz nikdo nam nesebral 8-)
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » pon 09. dub 2018 8:05:59 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Tak a já mam houno. :-o To ste nemohli říct že je to časově omezené ? :| :)
Gotham City Impostors: ☜?☞MICHAEL CARMICHAEL☜!☞
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 24. zář 2018 17:36:29 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Jsem rozehral. Bez nahravani.
Zatim si vedu dobre. Jako Vratislav uz jsem vytvoril ceske kralovstvi a vyvrazdil Polskou kralovsou rodinu tak ze ted tam vladne ma zena a az zemre muj dedic se stane i Polskym kralem.
K tomu je zasnouben s Madarskou kralovnou (no puvodne byla v nastupnictvi asi ctvrta ale vsechny jsem nechal zavrazdit).
Takze ma pekne vyhlidky.
Jen skoda ze deti mel Vratislav hromadu takze jsem dva potomky musel popeavit a z jednoho udelat mnicha. . Nechal jsem jen dedice a jednoho syna do rezerva kdyby neco. Zena me nenavidi. Ale coz stejne jeji syn to zdedi tak co :D
Uvidime jak to pujde dal. Vratislav ma docela jmeno a kdyby uchvatil titul cisare hodne by to ponohlo ale je uz star.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 24. zář 2018 18:58:51 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Jakoupak máš verzi? Já si včera nainstaloval poslední verzi 2.8.3.1 :)
Jinak za Vratislava je to fajn, akorát je naprd ten seniorát na začátku a je šance, že se člověk hned nedostane k primogenituře, protože má špatné technologie, ale to se dá pomocí špiona rychle zvrátit.
PS: Doporučuju přidávat se k hermetikům. Pomocí jejich itemů, questů a eventů člověk může neskutečně nabouchat svoje postavy a nadneseně se i ze slintajícího blba stane velmi moudrý filosof :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 24. zář 2018 22:39:03 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
To nevim asi to najdu v hlavni menu.
Je tam zmena proti poslednimu hraji pred lety, uz pri spiknuti nestaci sehnat % a busit atentaty ale ted skacou sami a ja cekam jak to dopadne. Svinske ditko polskych kralu prezilo tri atentaty ale nastesti svrhnuti z hradeb to byl jeho konec.
Celkove sezda ze tohle je nejlepsi cesta jak hru zacit - prizenit se a vyvrazdit celou dynastii. :D
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 25. zář 2018 7:54:49 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Verzi hry najdeš v i launcheru hry :wink:
https://i.gyazo.com/6babd214285a0c7f9b2 ... d39c16.jpg

Já naopak slavné dynastie zachraňuju, hlavně při hře za Byzanc, kde člověk ve velkém likviduje svět :D
Takže jsem si pořečtil a pokřesťanštil třeba Umajlovce, Abbásovce, Karlovce, Saffárovce, Kapetovce apod. a poslal spravovat území do Indie :lol:
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 25. zář 2018 19:20:58 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Pekny, dohral jsem :D
Moc jsem se soustredil na Byzanckou Risi kde jsem sice byl manzel Cisarovny ale prd z toho byl to ten druhy svazek ale nevadi.
Nicmene mezitim mi synek uz vladl Polsku a po prevzeti koruny se stalo ze Cesko-Polsko uz nebylo vazalem cisare rimskeho . si rikam super No to se mu moc nelibilo a cele cechy mi utrhnul :sad:
Asi jsem mu mel hned nabidnout vazalstvi.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 25. zář 2018 20:09:06 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Proto mám rád start v roce 867. Hromada pohanů v Evropě, rozhádání Karlovci, muslimský svět na Blízkém východě v rozkolu, mocná Byzantská říše čekající na obnovu Říma, do Mongolů je dobrý kus cesty. Člověk má více času na rozvoj říše co se týká technologií, postav atd.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 25. zář 2018 22:36:46 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Hej a tam asi ale nemuzes vytvorit cesko ne? Tam je velka morava. Ja za ne zkousel hrat ale vzdycky me soused sereze jak zito :twisted:
Ale myslim ze tim mas asi 300 let k dobru protoze hra konci v urcity rok nebo ne? To bych bral. Naposled mi hra skoncila zrovna kdyz jsem bral cisare na lopatu.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » stř 26. zář 2018 11:42:57 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Hra končí vždy v roce 1453 (historické datum konce Římské říše). Právě když začneš v roce 867, tak máš 200 let hry navíc. V době, kdy je začátek hry z původní verze (1066), už můžeš mít velice mocnou a technologicky rozvinutou říši, se kterou je radost tyranizovat všechny okolo :D

Viz. zde, náhodně přímo z toho roku :) https://www.jpeg.cz/images/2018/09/26/R ... ra-IV..png

Velká Morava je slabý a špatný stát a nemá cenu za něj hrát. Ono to hraní za Česko stejně omrzí, já za Přemyslovce hrál dvakrát, naposledy před pár lety. Jsou tam mnohem zajímavější volby hry :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » čtv 27. zář 2018 9:28:43 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Á tak přeci jenom je tady někdo kdo hraje starou dobrou klasiku. :) Už jsem myslel že tady CK skončilo. :)

Obrázek

Tohle je výsledek pětileté vlády AI. ( Teda kromě rozprodání většiny svých titulů ( včetně Konstantinopole :) )

Obrázek

Hele Dolero ty pořád používáš ty cheaty na počet vazalů ?? :P Nechápu jak se v tom pak můžeš vyznat. :) :wink:

Nevíte kdy má vyjít to nový DLC Holy Furry ??
Gotham City Impostors: ☜?☞MICHAEL CARMICHAEL☜!☞
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » čtv 27. zář 2018 12:17:40 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Me stve ze kdyz mam dedice, uz krale, tak se pak zrusi vazalstvi a cisar hned mi jde serezat a vezme mi 1/3 zeme. Vzdyt ja bych rad byl dal jeho vazal ale nemuzu :D
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 28. zář 2018 10:20:09 » Re: Crusader kings 2 [RTS]
Za prvé to není cheat, ale herní featura, že to jde vypnout a za druhé to vypínám proto, že je to game breaking nelogická věc. A svoje vazaly v pohodě zvládám, když jseš moc silnej a jich je mnoho, nemají dost moci, neodváží se jakkoliv imponovat zájmu říšskému, protože pokud není člověk opravdový tyran, tak jich nikdy není dost na vzpouru. A vyznám se v tom, protože je neřeším, co dělají. Mám stejně vždy takové zákony, že můžou akorát šoupat nohama a provozovat incest :wink:

Jinak dobýt takovej realm za 70 let je slušný, ale já vždy hraji s cílem dostat se do Indie a dobýt Čínu a Evropu moc neřeším. :)
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší