Menu

Co jste cítili, když jste hráli Gothic poprvé?

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Zero » úte 14. črc 2009 0:10:35 » Co jste cítili, když jste hráli Gothic poprvé?
Zrovna jsem si zavzpomínal, jak jsem poprvé spustil Gothic 1 a nevěděl jsem o tom zhola nic, a zažíval jsem ten skvělý pocit prvního hraní, objevování neznámého. V duchu jsem si představoval, co mě čeká dál, jak věci, o kterých se tam mluví, nebo o kterých jsem se dočetl na fóru, vypadají.
No a tak mě napadlo založit tento topic.

Gothic
Hned na začátku mě uchvátila postava Diega, sympatický člověk, co vám pomohl. V málokteré hře jsem měl ten pocit, že je tam některá postava doopravdy můj přítel, tady ano.
Když jsem poprvé zkoušel vzít předmět, a až po chvíli jsem přišel, že musím zmáčknout CTRL+ šipku dopředu, tak jsem byl nadšený tím, jak je to ovládání krásně propracované.
Když jsem poprvé vstoupil do Starého Tábora, tak jsem měl úžasný pocit z té atmosféry, a z toho, že je to úžasná hra. Ovšem ten pocit byl bohužel jen při prvním hraní. Domníval jsem se, že když jsou tam mágové ohně, tak v té hře určitě budou i mágové vzduchu, země a vody. Když jsem se dozvěděl o rudobaronech, tak jsem si myslel, že jejich název je odvozen od toho, že všichni ve Starém táboře mají rudé oblečení, nějaká souvislost s rudou mě ani nenapadla, taky jsem nejdříve myslel, že se tam platí zlatem. Procházel jsem se po Starém táboře, když vtom jsem potkal nějakého chlápka v sukni, který mi pověděl o Spáčovi. Mě to tenkrát přišlo úžasné, a hned jsem si představoval, že Spáč je bůh, který má podobu nějakého tlustého plešatého chlapíka, který si hoví na obláčku nad celou kolonií a pojídá tam hroznové víno. Nechal jsem se tedy zavést do Tábora v bažinách, po kterém jsem strašně bloudil, a nemohl nic najít. Ještě že tam byl ten Lester. A co jsem se pak nahledal cesty zpátky do Starého tábora.
A do lesa jsem ani nevkročil, jaký jsem měl z něj respekt. Později jsem zjistil, že opravdu oprávněný. V tu dobu jsem byl rozhodnutý, že budu uctívat onoho tlustého plešatého chlápka pojídajícího hrozny.
Ve Starém táboře jsem pak potkal Mordraga, který mě zavedl do Nového tábora. Tam jsem hned zjistil, že to bude opravdu tak drsné místo, jak mě starotáborníci varovali, protože hned mě oslovil Lefty a dal mi za úkol roznést vodu.
Řekl jsem si, že přece nebudu roznášet vodu, a taky jsem to řekl i Leftymu. A dostal jsem nakládačku.
Potom už si vzpomínám jenom, že jsem horkotěžko získával pátou úroveň, abych se konečně mohl stát banditou, kteří mě nakonec uchvátili více, než Spáč.
V druhé kapitole jsem byl skoro bezradný, jak jsem nemohl důlní červy ani zranít, ale nakonec jsem se tím prokousal, abych pak mohl zažít úchvatné vzývání Spáče a následně pak několik dní Gothic nehrát, protože jsem se bál jít na skřetí hřbitov. No, ale kouzlo hry bylo silnější, a tak jsem překonal strach a šel tam. Když se mnou cestoval Baal Lukor, tak jsem měl trochu lepší pocit, že aspoň nejsem sám, ale po tom, co jsem ho musel zabít, jsem honem prchal pryč, protože jsem se bál, že na mě odněkud vybafne skřet nebo něco ještě horšího.
Potom mě strašně zklamalo, že Spáč se nevznáší na obláčku ani nejí hroznové víno, nýbrž je to arcidémon.
Ale ohniska mé zklamání odehnaly, protože jsem při každém z nich potkal jednoho ze svých přátel, nejenom NPCček, ale měl jsem pocit, že jsou to skuteční přátelé. Pak jsem zažil další zklamání, když jsem zjistil, jak Gomez vyvraždil mágy ohně. Se zatajeným dechem jsem poslouchal příběh o tom, že bariéru stvořilo 13 mágů, a pak jsem si přečetl knížky o golemech, koupil potřebné vybavení, a vydal se na cestu, kde bych snad mohl najít onoho tajemného Xardase. Tenkrát jsem už byl žoldákem.
Při zjištění příběhu o bariéře a o Spáčovi od Xardase a Ur Shaka jsem byl příběhem Gothicu unešen ještě víc, než předtím, a opravdu jsem cítil povinnost Spáče zneškodnit. Při prozkoumávání Spáčova chrámu jsem se bál snad ještě víc než na skřetím hřbitově, ale něco mě stále táhlo dále. Pak jsem prozkoumával Xardasovu zatopenou věž, abych tam našel zbroj a runu do Starého tábora, kam jsem se hned teleportoval, a řádně jsem mágy ohně pomstil. Snad jen pár kopáčů jsem nechal žít. Pak následovalo nabití Urizielu a následného útěku před mágy ohně, a to už byl skoro konec. Ve Spáčově chrámu jsem pak byl překvapený, že tam vidím Xardase, a pak, jsem Gothic poprvé vyhrál.
Hodněkrát jsem si říkal, že bych si chtěl vymazat část paměti, abych o Gothicu zase nevěděl vůbec níc, a mohl všechno objevovat poprvé. Při dalších hraní jsem sice byl na vyšších úrovních, měl jsem lepší statistiky, více splněných úkolů, ale takový pocit, jako při prvním hraní, to jsem už nikdy potom neměl.
Zero
Uživatel

Někde jsem už určitě na tohle téma kdysi dávno odpovídal. Ještě si živě pamatuji, jak se mi do rukou dostal první díl, který mě naprosto pohltil. Poté co jsem shlédl úvodní intro a seznámil se se sympaťákem Diegem, který mě zachránil, tak jsem hned začal studovat ovládání, u kterého mi trochu trvalo než jsem ho pochopil. Nejdříve jsem prostudoval okolí místa výměny rudy, kde jsem posbíral první předměty, a hlavně pochopil (při druhém načtení) že se nemám přibližovat k okraji bariéry. :D Když jsem sešel o kousek dolů, kde jsem získal první meč, tak jsem se při zhruba 10 načteních hry naučil zabíjet mrchožrouty a krysáky beze ztráty životů, díky čemuž jsem také hned poté začal čistit okolí Starého tábora od těchto zmetků. Gothic jedna se stal mají oblíbenou hrou, kterou stále hraji. Nemá cenu dále rozpisovat, co se mi na hře líbí, protože by to bylo velice na dlouho a protože jsou dvě hodiny po půlnoci, tak už půjdu radši spát. :D Na druhou stranu musím podotknou, že mě ale nejvíce ovlivnil Gothic 3, protože nebýt jeho, tak jsem se na fórum nezaregistroval. :D Samozřejmě jsem tohle fórum a web znal dávno před tím, ale neměl jsem potřebu se zaregistrovat, když jsem si všechno našel i tak.

P.S. Moji nejoblíbenější postavou byl a je Lee. Vždy mě fascinoval scéna na přehradě v Novém táboře, kde hrdinovy říká, jak ho král zradil, ale že se jednoho dne pomstí.
Keldorn
Zasloužilý člen fóra

Když se mi Gothic dostal do rukou a následně do počítače, vkládal jsem do toho velké naděje. Bylo to moje druhý RPG pujčený od kámoše. Po výbornym intru a rozhovoru se Diegem jsem si říkal, že lepší to už snad nebude. Pak sice nastal půlhodinový chaos, kdy jsem se pokoušel pochopit ovládání, ale pak jsem si na to zvyknul a šlo to. Po vybrání truhly a získání krumpáče jsem se s ním cítil jako king. Za mostem jsem uviděl takové divné prase a hned jsem se k němu rozběhl. Nad jeho hlavou se rozsvítil popisek krysokrt a začal na mě útočit. Ubral mi půl života a já ho skolil. V tu chvíly jsem se cítil jako největší másta, že už mám 50 expů :D . Pak po zabití pár mrchožroutů jsem se dostal do Old Campu. Chvilku jsem jen tak běhal a kecal s NPC. Dál už to popisovat nemusim, prostě jsem byl nadšenej jako asi všichni. Nejvíc mě učarovala jeskyně Nového Tábora a rozhovor s Leem na přehradě.
PS. Ale stejně, na herní zážitek z G2A to nemá :D .
we get the world we deserve.
UnknowN
Uživatel

Příspěvekod Hunter » úte 14. črc 2009 11:58:16 » Re: Co jste cítili, když jste hráli Gothic poprvé?
Já jsem začal 2 dílem.A když jsem začal hru a viděl intro říkám si to bude dobrý.Na o po intru jsem se divil co to Xardas kecá o nějakým spáči.Po kusu cesty jsem našel dýku a říkám si jo teď jsem king :lol: .Zkoušel ovládání a zabil ovci.O kus dál mě zabil vlk. :lol: Tak jsem začal znova a dorazil na farmu.Tam jsem splnil ty úkoli a naučil se obchodovat.Po získání sedláckých hadrů jsem si připal jako samotnej Rhobar. :lol: :lol: A o rezavém meči ani nemluvím. :lol: :lol:
Hunter
Uživatel

Příspěvekod Morra » stř 15. črc 2009 15:31:31 » Re: Co jste cítili, když jste hráli Gothic poprvé?
Takže já začal G1 nejdřív mě naštvalo že mě zbyl (jak se menuje ?? :???: ) a pak my pomohl sympaťák Diego a než sem pochopil ovládání to bylo tak 15 minut ale pak to probíhalo v klidu zabijením brouků masáků a pak sem našel krumpáč a meč a najednou sem se přibližoval k něčemu co vypadalo jako krysa byl to krysokrt asi my ubral 75% života tak sem ho skolil a nakonec sem potkal v Starém Táboře Diega svého starého přítele a jak sem dosáhl 7 ůrovně začal sem vraždit krysokrty s mrchožroutama okolo Tábora nakonec se ze mě stal Stín a pak dokonce Strážce jenom škoda že se na pokakal comp :D :D :sad: :sad:
http://www.eavanoce.cz/invited_by/44909 prosím klikejte co nejvíc nejlíp jednou denně.
Morra
Uživatel

no tak prvmí zážitek: po intru, které mě upoutalo lučišníky sřílejícimi po skřetech jsem se promluvil s Diegem(mě sympatický není- asi ten jeho vzhled :roll: ) 1.kapitola- jdu potkám nějakou pěknou dřevěnou bránu a na ní dva vojáky tak si s oběma promluvím a jdu dál( snažil jsem se vyhnout žravím štěnicím :D ani nwm proč) a došel jsem k truhle, strejda mi poradil jak ji vybrat (to on mě k tomu přivedl) a poté mi snad 100x vysvětloval jak si nasadit zbraň :D a poté se vypravím na most a zaním je meč tak ho vezmu když vtom uvidím růřové cosi začnu utíkat a on za mnou jde pomalím krokem po mostě a jí se furt bojím a doběhnu aniž bych zabil nějakého mrchožrouta ke stezce a poberu nějaké bylinky poté jdu pokecat s nějakými lovci ajdu do old campu, přidám se tam a poté už pokračuji stín-strážce-žoldák-mág vody-nekromant a jdu porazit spáče ale já jsem nevěděl o Urizielu tak jsem se nemohl dostat přes nej undead šamana a přes apokalyptické templáře tak jsem strašně bloumal (btw nepožíval jsem ani tak moc spínače jako spíš proměnu ve žravou štěnici :) ) a po pár dnech jsem naše uriziel a hupky dupky za Xardem a miltnem za vodnímy mágy a pak na spáče. HAPPY END
yamesse
Uživatel

Vybavuji si(když sem měl ještě starej počítač) tu hudbu ve starym táboře ajak jsem nadšenej za to,když kohokoli zabiju :D a pak jak jdu v noci s Mordragem do Novýho táboraa a pak sám pokračujuj po tý cestě za Cordem a zabloudim a najdu kotlinu o který sem ani nevěděl.Vidim horskou pevnost nebo hrad v St.táboře.Byl jsem nadšenej ta atmosféra
Balalajka
Uživatel

bol som nadšeny ta atmosfera tak prepracovane koukal som na to aka skvela grafika poprve jak som videl Diega jak mi pomohol som bol muvelmy vdacny. Bol to taky neprebadany svet no prostedaco nevysvetlitelne taky zvlastny pocit a od tedy je u mna seria Gothic na mieste č 1.
Gothic 3 for my 4EWER , next rap=Miky Mora,Čistychov,Rytmus atd...XD
a klip ktory je točny v mojom okruhu= http://www.youtube.com/watch?v=5YXBZsZXjf0 (Mikyho Moru poznam je to dobry priatel a haluzny chalan)
Altair54
Uživatel

Příspěvekod Siiu » úte 21. črc 2009 18:51:16 » Re: Co jste cítili, když jste hráli Gothic poprvé?
Tak ke gothicu jsem se dostal tak trochu jak slepé k houslím ale to je jiný příběh. Po intru které mě celkově nadchlo jsem se ocitl na místě výměny. Chvíli jsem kecal s diegem a potom se vydal jedinou cestou které vedle ven, seběhl jsem dolů a uviděl meč po chvilce pátrání jsem přišel na to jak ho vzít :) ovšem nastal další problém jak ho ovládat to bylo dilema :) ale přišel jsem na to zabil mrchožrouty a pokračoval jsem do té velké osady co ležela před mnou. Vzpomněl jsem si co říkal diego že by Starý tábor ano to musí být ono a opravdu přes protivné stráže jsem vešel do tábor. Potkal zde Diega a začal se divit sakra jak to že je zde vždyt jsem ho neviděl že by šel kolem mě no nic pokračuji k němu a kecám a kecám. Abych řek pravdu tak mě to do téhle doby nijak nenadchlo. Nemám co hrát pokračuji prozkoumával jsem starý tábor splnil pá úkolů pro stíny vybíjel potvory kolem Starého tábora atd... přišel velký zlom začínal jsem se bavit a né a né vstát od stolu. Hrál jsem snad do... no to je jedno :) druhý den škola a já na nic jiného nemyslel než na to jak si pujdu zahrat gothic. Konečně doma pouštím a hraji opět dlouhou dobu a zase né a né se odtrhnout. Pokračoval jsem přijetím do starého tábora po stráže a splnění ohniskových kamenu, najitím xardase, a zničením sopáče.
Musel jsem začít hrát znovu protože jsem se nemohl od této hry odtrhnout a neodtrhl hraji ji do těd a řek bych že ji jen tak hrát nepřestanu. Miluji Gothic :D
Siiu
Uživatel

No abych řekl pravdu když jsem hral poprvi gothic1 tak hned na začatku mne to vubec nezaujalo a jeste ta grafika trochu nic moc,ale hral sem dal a pak sem nemoch přestat,pak postupne kupoval pokazdy dalsi dil,az sem všechny dily po G1 až po G3 FG dohral UPLNĚ CELÍ 8-) .
DEJVOLD
DEJVOLD
Uživatel

Tak co jsem cítil...

Můj příběh začína jednoho letního červencového dne....Jedu s tetkou en tak nakoupit do obchodního centra Letňany
Procházíme a procházíme když v tooooom OBCHOD S HRAMI hned sem se tam rozběhl.Najednou... v jedné polici.... sem ji uviděl ! stačilo vidět obal a už sem měl hubu dole.... V krámě sem vydržel hodinu pohledem na tu hru...Přišla teta... Ty ji chceš viď ?? Jooooooooooo.... přijeli sme domu nastartoval sem pc a ......Dál už víte

Byl jsem plný nadšení odhodlání prostě jsem žil gothicem když jsem našel rezavý meč řekl jsem si Tak teď sem mega super máster hero ...Pak sem našel uriziel a připadal jsem si jako nula....

Potom přijel bratranec a ukázal mi věc stvořenou samotním ďáááblem :twisted: :twisted: cheeeaty okamžitě jsem popadl křížek a zvolal ODSTUP SATANE !!!!!!! :twisted: :twisted: No tak mi ukázal jak cheatovat...toho dne se mi propadla mysl a já bych bratrance nejraději zabil... proto radím NECHEATUJTE !!! mě to zkazilo pocit ze hry

Toť vše :twisted:
Fallen
Trvalý ban

ano mě to taky zkazilo pocit ze hry :cry: 2 kamarádi mi řekli o cheatech(naštěstí už jsem to jednou projel bez cheatů, ale oni mi to nevěřily- cheatři jedni :lol: ) je to opravdu zlo
yamesse
Uživatel

Přesně... Poprvé jak jsme zkoušel zabít Rýžovýho lorda ze zhora z hráze aby mě nedostal a podruhý už jsem k němu přiel a neubíral mi žádnej život :cry: .
Balalajka
Uživatel

no, dyž jsem si pustol gothic, tak jsem byl úplně nahranej, pořád sem jen tak běhal po místě výměny a sbíral všechny ty kramy tam, vůbec mě nenapadlo žemám asi jít někam jinam...
druhý den jsem se kámošů ve škole ptal co to je za ho*****... a oni mi postupně vysvětlili jak se co dělá a ovládá...
asi tak po 3 dnech hraní, jsem si nasadil krumpáč a vidal se někam dolů do neznáma, kde mi zkřížili cestu mrchožrouti (žádného meče, ani kyje jsem si nevšiml).... z těch mrchožroutů, jsem měl úplnou hrůzu a bál jsem se k nim jen přiblížit... nakonec jsem toho jednoho dobil a rychle jsem pádil dolů... vedle jsem viděl nějaké chlápky, ale do žádného rozhovoru jsem se s nimi nepouštěl... konečně jsem byl v old campu... to se mi ulevilo a hned jsem začal plnit úkoly... a pak.. udělal jsem všechny úkoly pro to abych byl stínem ale ten zk******* diego mi řekl že musím mít 5 lvl... sem byl tak nasr**** že jsem se ho i pokusil zmlátit, po pár minutách strávených zíráním na svého hera jak leží v kaluži krve probodaný šípy, jsem loadnul hru a celý rozklepaný jsem vyšel ven z hradu... uáááá to byl přece vlk !! rychle utíkám pryč ale vlk mě dožene, tak se se svím promitivním mečem pouštím do nechtěného boje, který jse ku podivu vyhrál a hned na to jsem začal kosit všechny mrchožrouty v okolí, tak nadšený tím že skolím i tyto "stvůry" jsem přehlédl že už dávno mám 5 lvl a že mi už pomalu táhne na 6 xD... tak, a teď už jsem stín, to byl pocit... už si můžu běhat kam chci, dokonce i meč můž mít vytasený, prostě nádhera... BOOM !!!... důlní červy + nějaká královna, tak to teda ne... zvědavost nakonec přemohla strach a vydal jsem se do starého dolu a samím strachem že mě někdo sejme jsem valil hned za známím Lanem... ozubené kolo jsem získal jen za pomoci luku, protože jsem se bál jít k těm bestiím až dolů... a teď sehnat nějaké templáře, no problemo... táák a už je mám, ale co teď ?? to snad ne ! musím to hrát od znova, protože se mi zasekl naviják... (slovo cheat pro mě bylo velkou neznámou)... a tak se to všechno opakovalo... nakonec jsem se dopracoval až ke strážcům, následně žoldák, a konečně ten přeroslí červ spáááč... dobil jsem ho a konec... hupky šupky na internet: gothic - enter... cheat :-O co to jééé... rychle pouštím gothic a zadávám to zakázané slovo ****** a jedu hru od začátku... mhm... bandita, mág vody, nekromant - roucho temných umění... a dva týdny hotovo... (jediné o co jsem při cheatovaní přišel bylo ohnisko které musíte vzít v tom klášteře kde jsou hrpyje... to jsem nacheatoval ;-)... Jinak gothic is best game !!!
Obrázek
Jakmes
Uživatel

První Jsem Hrál Gothica 2, První Jsem Byl Nadšený =) Moje První RPG, ale Pak Jsem Byl jsem strašně nas/štvaný že jsem nemohl zabít toho blbého vlka ani ty 2 gobliny, a asi po 2 rokách co sem to nehrál jsem přišel na to že musím zmáčknout pohybovou klávesu =D =D asi tak
4love
Uživatel

Další