Menu

Xardas

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Emperor » pát 21. lis 2014 10:40:16 » Re: Xardas
Přesvědčení o své pravdě je jedna věc, umět obhájit svůj názor přesvědčivými argumenty a podpořit jej věrohodnými důkazy druhá. Mám spíš pocit, že si dostupné informace přizpůsobuješ tak, aby vyhovovaly tvým potřebám dokázat svou pravdu.
Ale objektivně vzato: Nelze spolehlivě prokázat, kdo je nebo není ta postava v intru. Na základě znalostí reálií hry lze předpokládat, že to pravděpodobně Xardas není. Nikde v tvých argumentech jsem nenašel nic, co by tvou "pravdu" potvrdilo.

Skutečnou pravdu znají pouze tvůrci videa - tedy jestli ta postava je Xardas/Saturas/nějaký vodní mág ... diskuze zde je pouze o domněnkách, z nichž některé jsou, vycházeje z reálií hry a logiky, pravděpodobnější než jiné. Já nevylučuji, že by to mohl být třeba i Xardas, jen se mi to zdá nepravděpodobné. Ty pro svou pravdu nemáš důkaz, takže je to pouze domněnka (stejně jako u mě), jakkoli ohnivě ji tu obhajuješ. Tahle diskuze má stejný smysl, jako spory astrofyziků o tom, zda je vesmír konečný či nekonečný.
TD = BD + [(BDxMana)/Ec] + PID

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod helpo1 » pát 21. lis 2014 10:44:17 » Re: Xardas
Xko píše:animace z intra pro gothic 1

Proč ne rovnou samotní intro? Popisovaná scéna v originálu je mezi 1:15 a 1:40.
Obrázek
helpo1
Uživatel

Příspěvekod Xko » pát 21. lis 2014 11:00:20 » Re: Xardas
co te vede k tomu si myslet ze to pravdepodobne xardas neni?
to ze vsecko nasvedcuje tomu ze to xardas je?

hele ja nevim co se tu deje, ale doufam ze jste tu nezalozili kult misinformaci abyste oblbli novacky a tak zabrali svet nebo neco

snazite se nadelat diry tam kde nejsou, jakokdyby ta hra nemela dost zahad

edit: nebo je to tim ze cely intro je domrveny mezitim co tahle scena ma jen jednu chybu a to pocet tech ohniskovych kouli, a vy si myslite ze je to cely zmrveny taky?

Proč ne rovnou samotní intro?

protoze jsem vul, co udelal gif namisto toho aby jednoduse postl yt link
mimochodem 4:35 pro ty co preferuji anglictinu

edit2: no ale vypada to ze v par vecech jsem se hodne mylil

rad vody a rad ohne byli rozdeleni uz od nepameti - zde se rozpada teorie o tom jak si kazdy nosil co chce (a kdybych tohle vedel nez sme zacali, tak by tu ted nikdo netrpel)
kruh vody byl zalozen po padu bariery a nema zde zadnou relevanci

takze ted si uvedomuji, vcem je tu problem

magove vody a magove ohne jsou 2 skupiny magu ktere nepatri k jednomu radu a xardas patri do magu ohne

tolik k moji supr skladance.. cely to davalo perfektni smysl, dokud jsem si neuvedomil ze ne vse je tak jak jsem si myslel

takze bud byl Xardas fakt rebel co nosil vodni robu, anebo je to jeden z magu vody, jenze za dob G1 nikdo krom saturase tuhle robu nemel, a saturas ma tmavou plet

takze sme u toho, ze to intro je rozflakany natolik ze se neda verit tomu kdo to tam je, muze to byt saturas s bilyma rukama, muze to byt nahodny mag vody z prohozenou robou, muze to byt xardas s prohozenou robou, muze to byt corristo s prohozenou robou, muze to byt vatras kterej byl celou tu dobu trinactej mag ale jako jedinej mel teleportacni runu do khorinisu ten spinavec spinava, anebo y'berion, neda se dokazat kdo to je, vzdavam to, ale kdyby se volilo kdo to je, tak by si vetsina zvolila xardase, rekl bych
Xko
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 21. lis 2014 14:04:51 » Re: Xardas
helpo1 píše:Proč ne rovnou samotní intro? Popisovaná scéna v originálu je mezi 1:15 a 1:40.

Teda, musím říct, že německý dabing hry je otřesný... Nejlepší je rozhodně dabing anglický, po něm polský :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Templář

Příspěvekod Emperor » pát 21. lis 2014 14:24:50 » Re: Xardas
Xko píše: neda se dokazat kdo to je,

to jsem měl celou dobu na mysli ...

Xko píše: ale kdyby se volilo kdo to je, tak by si vetsina zvolila xardase, rekl bych

No nevím, co jsem koukal po německých fórech, tak tam byla většina toho názoru, že to není Xardas ...

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor

Příspěvekod helpo1 » pát 21. lis 2014 15:41:19 » Re: Xardas
Dolero píše:Teda, musím říct, že německý dabing hry je otřesný...

Taky se mi nelíbí nejvíce. Jenomže má tu výhodu, že při překladu nemohla nastat ani ta nejmenší odchylka. ;)
Obrázek
helpo1
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » pát 21. lis 2014 20:05:19 » Re: Xardas
Xardas to musí bejt. Já pod tou kápí vidím jasně ty vousy. A taky, PB přidali spousta nepoužitých věcí. Třeba plánovali Xardase jako mága vody. A pak z něj udělali nekromanta a zapomněli mu změnit roucho v intru. G2 byl taky plánovanej jako datadisk na G1.
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 21. lis 2014 21:08:50 » Re: Xardas
Nemůžeme vycházet z toho, co by mohlo být a co mohlo nějak být - musíme vycházet z toho, co je.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod marco5445 » pát 21. lis 2014 23:36:32 » Re: Xardas
Já teda pořád žádný vousy nevidím... asi sem slepý, ale Xardas to rozhodně není... Je více pravděpodobné, že mág vody má místo normálního roucha, to vznešený, než aby to roucho měl mág ohně!!!

(dialogy si nepamatuju, takže možná napíšu blbost) ale co když nějaký mág vody zemřel, a do řad se přidal další (jako u ohnivých Milten) jen se o tom nemluví...?
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Xko » sob 22. lis 2014 1:30:05 » Re: Xardas
di do haje s tema fousama uz xD mozna te sali zrak, mozna to co ty vidis jako vousy je ten amulet

Nemůžeme vycházet z toho, co by mohlo být a co mohlo nějak být - musíme vycházet z toho, co je.

bohuzel "co je" je hromada nesmyslu naflakana v rychlosti do intra ktere se neda nazvat snad ani ilustracnim, nam nezbyva nic nez spekulovat nebo to vzdat (nebo se zeptat vyvojaru, coz se asi nestane)

anebo zeby tu prisel nekdo kdo by dokazal ze to xardas je, coz je asi nemozne

i kdyby ten mag na sobe mel vznesenou robu ohne, lide by rikali ze je to corristo, protoze xardas prece soustredil energii bariery, je to identicky problem k tomuto, vse krome jedne malickosti by nasvedcovalo tomu ze to xardas je, ale nedalo by se to dokazat
Xko
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 22. lis 2014 12:24:31 » Re: Xardas
Ještě jsem se ptal jednoho z tvůrců (Björn Pankratz), jestli to náhodou neví, ale zatím neodpověděl :D

Emperor

Příspěvekod Vojta1122 » sob 22. lis 2014 12:46:22 » Re: Xardas
Xko píše:

bohuzel "co je" je hromada nesmyslu naflakana v rychlosti do intra ktere se neda nazvat snad ani ilustracnim, nam nezbyva nic nez spekulovat nebo to vzdat (nebo se zeptat vyvojaru, coz se asi nestane)

Potom si skutečně ovšem můžeš vymyslet, že to byl Xardas. Ae pouze vymyslet a to pro sebe.
Já se spíše pokusím zamyslet nad tím, kdo by to, vzhledem k danému materiálu, mohl být doopravdy.
Ať už tou postavou mysleli autoři kohokoli, udělali to intro přesně takové jaké je. A od chvíle, kdy své dílo vydali, mohou být skutečně už jenom diváky spolu s námi.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Martin Putzer » sob 06. pro 2014 21:19:40 » Re: Xardas
Xko píše:di do haje s tema fousama uz xD mozna te sali zrak, mozna to co ty vidis jako vousy je ten amulet

Tak já nevím, koukáte na to ve špatným momentě nebo mám zrušenou nějakou texturu v nějakým VDF nebo si snad vymejšlím nebo co ?
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod TmavyCyklista » sob 06. pro 2014 22:19:36 » Re: Xardas
Nó, tak to je opravdu Xardas jak vyšitej... :roll:
TmavyCyklista
Uživatel

Příspěvekod Xko » ned 07. pro 2014 8:50:52 » Re: Xardas
koukame na to v kazdym momente, poskozeny/zmeneny textury v archivu nemaji vliv na videosekvence, vypada to ze si vymejslis

je jen jedna dalsi osoba ktera by to mohla byt nez xardas, a to je saturas, a to proto ze ma stejny hlas jako xardas
a to ze ma bile ruce je celkem nepodstatne kdyz PB tyhle veci neresi ani ve videich ke konci G2
ja bohuzel videl intro z G2 driv nez G1 takze jsem si byl jist ze vypravec je taktez xardas
jenze kdyby jste tu hru hrali poprve, prvne byste potkali saturase a az pak xardase, takze asi by jste se domnivali ze to je saturas
ja stale verim ze to xardas je.. no pockame na Björna a uvidime
Xko
Uživatel

PředchozíDalší