Menu

Xardas

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Jémák » čtv 04. říj 2007 9:57:24 » Xardas
Tak, když se řekne série Gothic, tak si pod ní musím vybavit jednu z jejich nejhlanějších postav - Xardase.. Proto by mě zajímalo, co si myslíte o jeho činech, které vykonal.. Na které straně si myslíte, že je.. Jak ho vnímáte, spíše jako hodného strýčka, který chce ukončit nesmyslnou válku bohů, která trvá neúměrně douho nebo jako zapáleného Beliárovce, posedlého získáním moci??

Můj názor je takový, že ten, kdo dohrál a pořádně si pročetl G3, zjistil, že Xardas je od prví chvíle, kdy odešel od Mágů ohně, rozhodnut udělat vše proto, aby zastavil válku bohů a vrátil všem obyvatelům Myrtany schopnost rozhodovat se sami za sebe. Je pár případů, při kterých bych o tom mohl zapřemýšlet ( zničení runové magie a potažmo rozhodnutí války), ale při dlouhodobějším pohledu udělal to, co bylo pro všechny nejlepší, ač to tedy v té chvíli nevypadalo..

Co vy na to???
Uživatelský avatar
Jémák
Crysis fighter no. 1
 
Příspěvky: 7751
Registrován: sob 01. zář 2007 8:29:11

Příspěvekod Diego_NM » čtv 04. říj 2007 14:21:25 » Re: Xardas
Pomohol vyslobodiť ludi z bariery, pomohol zabit drakov ktori ohrozovali celu myrtanu, v trojke ste diky nemu prezili vy na ceste do unknown lands. Podla mna je na dobrej strane. chce ukoncit vojnu bohov, a chce oslobodit cely lud aby sa seba rohodoval sam, ale chce z toho vytazit co najviac moci, aj ked vdaka tej moci vladnut nebude. ja byt na jeho mieste robim to iste...
Nevyhovující podpis odstraněn administrátorem.
Uživatelský avatar
Diego_NM
Uživatel
 
Příspěvky: 130
Registrován: stř 05. zář 2007 13:26:18
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Diegog3 » čtv 04. říj 2007 17:15:30 » Re: Xardas
neci bejt pesimista ale myslim že je spíš na špatný straně bo spíš na svý vlastní že jede jen sám za sebe páč ať bylo jak bylo on se měl vždycky dobře... :D
Diegog3
Nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 02. zář 2007 18:18:33

Příspěvekod draconian » čtv 04. říj 2007 18:05:15 » Re: Xardas
podlemě je na správní ceste už s toho co vikonal v prvních ( LEPŠÍCH ) dílech ale spíš mi připomíná mági vodi de za svím cílem a jediní kdo mu muže pomoct nebo zradit je hlavní hrdina
draconian
Uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. zář 2007 15:25:45

Příspěvekod Jémák » pát 05. říj 2007 9:52:17 » Re: Xardas
Diegog3 píše:neci bejt pesimista ale myslim že je spíš na špatný straně bo spíš na svý vlastní že jede jen sám za sebe páč ať bylo jak bylo on se měl vždycky dobře... :D


tak ono se zas tak dobře neměl.. a jak jsem psal, nenašel jsem jediný případ, kdy by opravdu někomu záměrně ublížil.. teda kromě té zničené runové magie, ale to bylo nejspíš nevyhnutelné.. sám říkal, že už od dob, kdy byl nejvyšším mágem kruhu ohně, měl plán, jak všem obyvatelům světa pomoci od božské nadvlády. a ty informace, které už nemohl získat od Innose, tak získal od Beliára. Beliár byl sám tak zaslepen svoji výhrou, že odlákal nej mága od svého bratra na svoji stranu, že mu všechny ty informace dal a dal mu i sílu, kterou potom použil xardas proti němu.. vždyť na konci g3 ho chce beliár nechat zabít, protože ho zradil.. a u Innose je vlastně také v nepřízni, protože od něho odešel k nepříteli,, sám žil celou dobu odloučen od lidí, takže se také až zas tak dobře neměl..

z toho všeho my pořád vyplývá, že od začátku věděl co dělá a to co dělal bylo pro dobro všech, ikdyž jim to došlo až o mnoho let později, dky v závěrečné scéně v konci za Xardase je ečeno, že lidé a skřei bez vlivu bohů spolu začali žít v míru.. to je snad lepší, než vyhladit úplně jednu či druhou rasu, ne?? :wink:
Uživatelský avatar
Jémák
Crysis fighter no. 1
 
Příspěvky: 7751
Registrován: sob 01. zář 2007 8:29:11

Příspěvekod Sertr » sob 06. říj 2007 16:24:25 » Re: Xardas
Jémák píše:..., dky v závěrečné scéně v konci za Xardase je ečeno, že lidé a skřei bez vlivu bohů spolu začali žít v míru.. to je snad lepší, než vyhladit úplně jednu či druhou rasu, ne??

To je 100% pravda, ale myslím ež byly i jiné možnosti.I když by asi při nich bylo prolito mnohem více krve a stejně by se jedni měli lépe.

I když jako Innosovec toto nemohu schválit rozbití řádu paladinů a zrušení runové magie bylo opravdu děsivé. Snad si ale paladinové uvědomí že i tak mohou plnit svůj úkol. To jest chránit dobro. jen to dobro se trochu změnilo(snad)

Kdyť skřeti v G3 nebyly zase tak špatní. Ani v G1 byli jako stvůry. V G2 taky. jediný Ur-Shak a toby vlastně jen znouzecnost. Ale v G3 byly k některým lidem přátelštější jen je ovlivňovala víra v Beliara a staré zvyky. Ale to samé též u paladinů. Proto byl tento čin asi nejlepší a konez za Xardase se mi zdá asi nejvíce přijatelný.
Sertr
Uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03. zář 2007 12:07:49

Příspěvekod DuNaDaN RaNgEr » sob 13. říj 2007 12:45:08 » Re: Xardas
Súhlasím s vašimi názormi, len doplním:

Xardas zrušil runovú mágiu, čím vyhrali skreti, prečo? No už vám to naznačil aj v predchádzajúcich dieloch, ostatní ním opovrhovali, pokladali ho za šialeného a zradcu, a myslíte si, že po tom všetkom čo urobil pre ľud by mu ľudia, mágovia a paladini pomohli, NIE- sú na to príliš hrdí (dôkaz hrdosti paladinov- napr:Rhobar neuznal to ze rtefakty znicite a chcel vas zabit, dal po vás spehovat xardyho a ktohovie co mal s nim v plane atd...). Tak to zariadil tak ako sa to dalo najlepšie, zrušil mágiu, orkom vládol a nedovolil im však aby ludstvo vyvraždili, čím ich zase zachránil, orkovia si ho vážli- narozdiel od ľudí a pomáhali mu v pátraní po adanových artefaktoch. Potom prišiel bezmenný, a všetko bolo pre neho už pripravené, on sa rozhodol mu pomoct, bohovia boli porazení a bol nastolený mier.

:arrow: este stale si myslite , ze xardy nekonal najlepsie ako mu situacia dovolovala, zamyslite sa nad jeho polozenim 8-)
Obrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DuNaDaN RaNgEr
Uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. zář 2007 10:37:14

Příspěvekod Jespi » ned 14. říj 2007 13:41:54 » Re: Xardas
Podle mě Xardas není na ničí straně,jede sám za sebe,jen se věnuje černé magii,ale je zase pěkně vychcaný že si povolal chlapa(bezejmeneho hrdinu) aby tu moc pro něj získal.
My eyes are blind but i can see...
Uživatelský avatar
Jespi
Uživatel
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 01. zář 2007 10:42:40

Příspěvekod Ongen » čtv 18. říj 2007 19:08:27 » Re: Xardas
Xardas + Kreia :oops:
Jednou sem si vsiml ze se si tyto postavi az velmi podobaji:
Patri do stejne vekove kategorie (cily starici)
Maji velmi podobne oci(Bile bulvy bez cocek)
Oba se specializuji na Magii (Xardas je mag a Kreia jedi consular coz je Jedi specializujici se na Silu)
Oba muzete zabit :twisted:
Oba udelaji takovou "zradu"
Oba chteji znicit nadprirozene sily (Kreia chce znicit Silu,Xardas bohy)
Oba jsou vypovezeni z radu magu/Jedi

A Hutt vi co jeste maji spolecneho.
¶▅c●▄███████||▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅||█~ ~:~:~ :~ :►
▄██ ▲  █ █ ██▅▄▃▂
███▲ ▲ █ █ ███████
███████████████████████►Imigrujte a zajištěte práci, dopravu, bezpečnost.
◥☼▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙☼◤
Uživatelský avatar
Ongen
Uživatel
 
Příspěvky: 319
Registrován: ned 02. zář 2007 6:12:16
Bydliště: Most

Příspěvekod ušman » pát 02. lis 2007 15:19:46 » Re: Xardas
Xardas je týpek
vg1 to vypadá že maká jen sám za sebe
vg2 zase že je s Innosem (na konci že je s beliarem)
a v g3 se ukáže že mu pořád šlo o ukončení války
no prostě hustej týpek
Uživatelský avatar
ušman
Nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. říj 2007 18:41:21

Příspěvekod Kain » úte 20. lis 2007 14:49:30 » Re: Xardas
Já ho vidím jako mocného mága, který, když viděl jakou spoušť válka dělá, se to rozhodl ukončit jednou provždy. Bohužel se neshledal s přílišným pochopením okolního světa, tak byl vyhoštěn ze svého řádu a odešel do ústraní, kde potají připravoval cestu pro našeho Hrdinu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Kain
Uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř 31. říj 2007 20:12:05
Bydliště: Terra

Příspěvekod Giorgio » ned 30. pro 2007 12:42:13 » Re: Xardas
Xardase jsem měl rád, ale kdybych jím byl, nespoléhal bych na Bezejmenného hrdinu. Ptže Bezejmenný hrdina sloužil vždy Innosovi, takže by se k němu i přidal. Konec za Adanose mě nijak nezaujal, protože když je oslabena moc Innose i Beliara, kdo se dostame k moci? Adanos...
takže jako Bezejmenný hrdina bych šel bna stopro za Innose, protože je to přítel lidí a nenávidí orky, stejně jako já.
Btw. Rhobara zabít je fakt hřích, protože má nejlepší hlas ze všech NPC. :lol: Hlavně jeho Eh-Ehm když se od něho učíte sílu
ženy mužům dokážou prvotřídně zkazit náladu a jedině ony jim jí zase mohou zvednout
Uživatelský avatar
Giorgio
Uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 05. pro 2007 14:50:09
Bydliště: U Sta hromů

Příspěvekod 4love » pát 04. led 2008 12:55:32 » Re: Xardas
Xardas je jeden z mála který neni zaslepený mocí bohů. Addonos je ochránce rovnováhy tak Addonos nakonec vyhral ale Xardas udelal dobře že zničil runovou magii. Paladinové zapomněly staré zvyky a spíš se chvástaly než aby bojovaly ve jménu Innose (Vzponente si na Lothara z G2) nastolil starý dobrý pořádek však vy také v Gothicu 3 využívate třeba beliárova kouzla proti němu V G2A snad nepoužíváte Beliárův dráp je vidět že věděl co dělá a chtěl nastolit mír ale všichni byly zaslepení mocí bohů že ho považovaly za zrádce za to že chtěl nastolit rovnováhu (nejsi za nás si zrádce) Addonos je nejlepší bůh a Xardas využil moc Innosovu a Beliárovu aby nastolil Rovnováhu myslím že je to jedna z nejmocnějších a nejmoudřejších postav Rohbar byl zaslepený Innosem tak se mu to vymstilo Zuben zas Beliárem taky skapal :D proto říkam Addonos je Nej...
Uživatelský avatar
4love
Uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 01. led 2008 19:42:43
Bydliště: Míste kde bydlím nesmý být jmenováno!

Příspěvekod Kaspirrow » pát 22. úno 2008 13:42:36 » Re: Xardas
ja si myslim ze Xardas je jeden z nejlepsich postav ve Gothicu kdo dohral G3 vi ze vas nenuti abyste neco udelali rekne vam at se rozhodnete sam takze je nevic v klidu 8-) 8-)
Nevyhovující podpis byl odstraněn administrátorem!

V podpisu jsou povoleny obrázky a text. Max šířka obrázku: 500 px, max velikost: 150 kB. Max velikost písma: "velké" (size = 150). Kombinace textu a obrázků nesmí na výšku překročit 150 px. Nevyhovující podpisy mohou být bez varování smazány. Nahraď tuto zprávu upraveným podpisem.
Uživatelský avatar
Kaspirrow
Nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 17. úno 2008 12:53:46
Bydliště: Xardasova Vez

Příspěvekod Milhaus » pon 25. úno 2008 8:23:16 » Re: Xardas
no, pokud vím, tak v g3 Xardas zničil Faring kouzlem. Prostě jen tak, došel ke hradbám hradu, který skřeti nebyli schopni dobýt a zničil ho. A proč, protože uzavřel alianci se skřety, jinými slovy použil skřety jako loutky.

Runovou magii pokud vím nezničil proto, aby zastavil válku (to je blbost). Zničil jí proto, že potřeboval energii, kterou pak uložil do ohniskového kamene a předal hrdinovi, aby zničil artefakty. Tedy zničil runovou magii jen proto, aby někdy v budoucnu možná, mohl zničit artefakty.

Mě osobě se líbil Xardas v jedničce a dvojce. Ve trojce je vcelku bezvýznamný a navíc jeho chování je velice podivné.

Co jsem po dohrátí gothicu3 za něj nepochopil bylo to, čím vlastně zastavil válku mezi bohy. Například nechápu, co čeho docílil tím, že ty artefakty zničil. Sice chápu, že pokud by dostal ty artefakty některý z jiných bohů, že by nejspíše zesílil (ačkoliv nevím tedy jak, vzhledem k tomu, že se jednalo pro boha o bezcenné věci), ale prostě zničením těch artefaktů se nic nezměnilo. Bohové spolu bojovali i nadále.

Zabitím krále a Zubena se sice oslabila jejich moc na zemi, ale nezastavila se, nebyla zničena, byla jen oslabena, nic víc. Dále tedy pokračoval boj jak mezi bohy, tak i mezi lidmi ovládanými bohy. V konečném důsledku tedy se nic nezměnilo. A nakonec jsem nepochopil, proč musel hrdina odejít s Xardasem do onoho neznáma. Pokud Xardas dokázal ukrást enegii z nemrtvého draka, nechápu, proč by nemohl dokázat otevřít portál.

Ona to ale celkově asi nebude chyba Xardase, ale spíše nesmyslného příběhu v gohticu 3. Každopádně v Gothicu3 neexistují věci jako dobro, nebo zlo (krom toho, co cití člověk sám). Není zde žádná úměra, že Innos je dobro a Beliar je zlo (ona nebyla nikdy, ani v předchozích dílech). V té hře neexistuje žádný dobrý bůh. A stejně tak ani jeden z konců vlastně není dobrý. Žádný z vůdců není dobrý (tedy ani Zuben, ani král, ani Xardas, ani Kan). Každej má jen to své a je tím svým zaslepený, nezajímajího jiní lidé, jiné věci. A stejně tak je to i u bohů.
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5428
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron