Menu

Hraju Gothic poprvé

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Vera » úte 23. srp 2016 13:18:48 » Re: Hraju Gothic poprvé
Jak tady čtu ty argumenty pro/proti ovládání myší - já teda jsem taky "myší člověk", protože jsem na Gothica přešla z Avencastu a druhýho dílu Heretica, kde je ovládání hodně podobný. Nedávno jsem zkoušela hrát čistě na klávesnici a teda, ještě jsem asi nikdy tak nenadávala :D
Jelikož většinou hraju tzv. "na prase" (https://s14.postimg.io/bjiq4sx29/image.jpg, občas s nohama na stole), s myší je to takový pohodlný :D
Já neutíkám.
Tomu se říká "zrychlený přesun na strategicky výhodnější pozice"
Vera
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » úte 23. srp 2016 13:27:22 » Re: Hraju Gothic poprvé
Ono když hrajete G2 tak se dá nastavit ovládání... pak stačí útočit pouze myší a je to rychlejší a svižnější. Jednoznačně je lepší myš :!: :D
Gotham City Impostors: ☜?☞ PIRATE☜!☞
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 23. srp 2016 14:48:09 » Re: Hraju Gothic poprvé
Myš v G1 je nepoužitelná.
V G2A už je to lepší, dobře se s ní rozhlíží a člověk si může docela slušně oddálit kameru, ale při boji raději vždy přejdu na kombinaci ctrl+šipky s A/D úkroky. Lépe se mi tak koordinují ruce, než když mám jednu na klávesnici a druhou na myši.

Kdo ví jak by se hrál Gothic na gamepadu, asi bratrancovi ten jeho šlohnu a vyzkouším to... :D

Co se týká rychlosti obchodu a vybírání truhel, tak ctrl+shift = 100 kusů a ctrl+alt = 10 kusů.
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » úte 23. srp 2016 17:03:46 » Re: Hraju Gothic poprvé
Ale houby !! Gothici se mají hrát jedině s myší !! 8-) Neumím si představit, že bych bojoval s ctrl .. myš je lepší. :)
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Howky » stř 24. srp 2016 8:33:37 » Re: Hraju Gothic poprvé
Lee77 píše:Ale houby !! Gothici se mají hrát jedině s myší !! 8-) Neumím si představit, že bych bojoval s ctrl .. myš je lepší. :)

Pokud vím, prvním jediným zamýšleným systémem souboje bylo právě ovládání přes Ctrl... :wink: Já osobně taky používám klávesnici, páč jsem poprvé Gothic (a naposled, což mi připomíná, že bych si ho rád znovu zahrál, snad až budu mít nový PC :) ) hrál na ntb, kde ovládání myší moc nefunguje :D A taky jsem nevěděl, že to můžu udělat :D
Každopádně, myslím že tahle diskuze je trochu OT, vraťme se k radám nováčkovi ;) (případně si můžete založit topic, ve kterém budete řešit tohle :) )
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » stř 24. srp 2016 10:03:18 » Re: Hraju Gothic poprvé
Tak já sem poprvé i na posledy hrál s myší :) A na nootebuku hraju právě teď ... sem ve skřetím městě a vyhubil sem skřety.. neumím si představit že bych to zvládnul bez myši.. ale naprosto nejlepší je myš v 2ce tam si ctrl opravdu neumím představit :D Ale máš pravdu je to OT a divím se že nám to ,, nevysvětlil '' nějaký MOD. Je tady moc měkkej režim, bejt empem bych nás všechny zabanoval. :D
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 24. srp 2016 10:33:42 » Re: Hraju Gothic poprvé
Lee77 píše:... Je tady moc měkkej režim, bejt empem bych nás všechny zabanoval. :D

Jenže nejsi ...

Já tu diskuzi nechal, protože se týkala způsobu ovládání Gotiku, více názorů mohlo nováčkovi (který je z trojky zvyklý na myš) pomoci udělat si jasno v tom, zda je lepší či pohodlnější hrát předchozí díly s myší či klávesnicí.

Nicméně bych to uzavřel s tím, že to je věc názoru a zvyku, u G1 člověk stejně moc na výběr nemá a u dvojky si to člověk může nastavit dle libosti.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod El Kamil » ned 04. zář 2016 8:22:56 » Re: Hraju Gothic poprvé
Nevím, o čem se tady bavíte, ale každopádně je celkem k neuvěření, že je tu i po tak dlouhé době nějaký nový hráč prvních dílů Gothica. :) Jak už psali ostatní, taky ti trochu závidím. Chtělo by to trochu výmaz mozku, aby si člověk mohl ty hry užít nanovo. Takhle je to už bohužel docela nuda :). Zachraňují to jedině módy (které k mému údivu stále ještě vychází a které bych opravdu rád zkusil).

Jinak G1 se dá hrát na klávesnici úplně bez problému, G2 naopak hraju s myší. Oboje je jen o zvyku a nemyslím, že je to taková tragédie, jak to v té době hodnotili "experti" :) ...

Každopádně hodně zdaru a zábavy s hraním :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Emperor » ned 04. zář 2016 17:42:07 » Re: Hraju Gothic poprvé
El Kamil píše:Takhle je to už bohužel docela nuda ...
už jsi to dohrál na jeden život? :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod El Kamil » pát 16. zář 2016 1:52:48 » Re: Hraju Gothic poprvé
Samozrejme! Ja jsem na jeden zivot dohral G1, G2, G2A, G3, dokonce i Arcanii... plus dalsich nespocet her, dokonce i hledani min :D
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » pát 16. zář 2016 10:01:59 » Re: Hraju Gothic poprvé
Tak pokud je to tak, stále by bylo možné (a ani né tak těžké), udělat módík, který by hru jako takovou nijak neměnil, jen jí krapánek ztížil, aby nebyla tak snadná a nudná. Popřípadě v něm trošku prohodit některé obludy, aby hráč narazil na místech, kde je zvyklý na něco, na něco úplně jiného. To by jako šlo. Otázka samozřejmě je, jak by se pak povedlo vyvážení hry, ale samo o sobě by to nebyl problém.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Gerchan » pát 28. říj 2016 17:41:10 » Re: Hraju Gothic poprvé
Tak sem se konečně dostal ke Gothicu, absolutně jsem neměl čas, pročetl jsem vaše rady, moc děkuji. Co se mi ale nedaří, je rotovat kolem nepřítele, ať mačkám cokoli, tak hrdina se ani nehne...
Gerchan
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 28. říj 2016 19:46:15 » Re: Hraju Gothic poprvé
Stadartně to je tuším A a D, tedy to, čím děláš úkroky, za předpokladu, že máš zaměřeného nepřítele (tedy vidíš jméno, nesmíš držet tlačítko akce).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Gerchan » pát 28. říj 2016 23:04:33 » Re: Hraju Gothic poprvé
Jo, už to funguje, neměl jsem to nabindované, divné, ale už to valí.

Ke kterému táboru je nejlepší se přidat? Nový tábor je divný, skoro, jako by za chvíli přestal existovat, když všichni mluví o tom, že chcou pryč. Ještě jsem nebyl v Bažinách a v Sektářském táboře. Půjdu klasicky bojovníka na blízko, tj. síla a meče. Potřebuju ale lepší zbroj, nikdo mi ji nechce prodat, bídáci :D
Gerchan
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 28. říj 2016 23:37:38 » Re: Hraju Gothic poprvé
Pokud si hrál G3, tak můžeš velice jednoduše vytušit, že se Hrdina se z Bariéry dostal ven. Nějak tudíž nechápu, proč je Nový tábor divný.
Je to jednoduché. Nový tábor chce za pomoci plánu Mágů vody utéci ven z Bariéry jejím zničením. Starý tábor obchoduje s králem, užívá si luxus (teda jen někteří). Bratrstvo (= Sekta/Tábor v bažinách/tábor magorů atd.) se modlí ke svému idolu, ke Spáčovi a doufá, že je Spáč vyvede z Bariéry ven. K Hrdinovi mi nejvíce sedí Nový tábor.
Vyber si prostě dle toho, kde se ti líbí, k magii se můžeš dostat ve všech, stejně tak k obouručním mečům. Ovšem Starý tábor se vyznačuje skvělým zvratem v příběhu, který za ostatní tábory tak moc neprožiješ a jedna část hry je tak více "osobitější", než když jsi členem jiného tábora.
Já osobně byl poprvé u Starého jako většina lidí, prostě první tábor co potkáš, zafixuješ si ho, ostatní tábory se tam pomlouvají a dost lidí se k němu přidalo ještě než bylo u ostatních táborů (ten limit level 5 je dost nízký).

Bojovník na blízko s mečem, klasika, nejlepší hraní (protože bojový systém Géčka 1/2 je super, smažení ohněm je ale taky super, luky jsou dle mě nuda). Zbrojí je povícero. První prodává Fisk (500 rudy, snadné získat), další můžeš získat zdarma v dole v Novém táboře (šéf rudařů Swiney, stačí říct, že se k nim chceš přidat) a poslední, nejsilnější, prodává templář u vchodu do Bratrstva. A až se k někomu přidáš, tak dostaneš lepší. Pocit, když sem ve Starém táboře dostal ten rudý oblek Stína, byl k nezaplacení, připadal sem si jako největší borec (z toho snu mě pak za pár minut probrali skřetí psi) :D

PS: Jupí jej! Dolero slaví dvoutisící příspěvek! :lol:
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší