Menu

Hraju Gothic poprvé

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Gerchan » úte 09. srp 2016 17:17:51 » Hraju Gothic poprvé
Nikdy jsem nehrál první 2 díly, jen G3, který mě bavil, ale dost věcí jsem nepochopil, neznal jsem kontext. Proto si chci zahrát první 2 díly a nakonec i trojku, takový maraton si dám.

A protože to bude moje premiéra s tímto dílem, chci se zeptat, jak mám začít. Jestli se mám soustředit na útok na blízko, nebo jít za lučištníka, či mága. Samozřejmě nehledám něco super jednoduchého, ale zas nechci, aby mě odradila neúměrná obtížnost. Prý ani to ovládání není nic bůhví jak úžasného nebo intuitivního, proto si asi nakonfiguruju xbox ovladač, už jsem si o tom něco zjiťoval.

Díky všem za radu :)
Naposledy upravil Gerchan dne stř 10. srp 2016 2:04:18, celkově upraveno 1
Gerchan
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 09. srp 2016 17:34:44 » Re: Hraju Gothic poprvé
Pro začátek doporučuji stáhnout tohle: http://forum.worldofplayers.de/forum/th ... ENG-DEU%29 Upravuje to hru na nových PC, méně padá a taky má méně bugů.
Ovládání je naprosto OK, mnohem lepší než u G3. Je to dobře vysvětleno v manuálu hry (já když sem hrál stažený G1 poprvé, tak sem ani neuměl otevřít truhlu :D). https://i.gyazo.com/19851899ba5d361a702 ... 4327f9.png
Nejjednodušší je rozhodně hra za bojovníka na blízko. Už v první kapitole lze totiž mistrně ovládat jednoruční meče, mít 100 síly (max co tě může učitel naučit) a také je k získání nejlepší jednoruční meč (meč rudobarona Scara). S takovouto můžeš jít v první kapitole vraždit skřety :D
Dost rad pro hru je zde http://www.gothicz.net/gothic-1/tipy-a-triky/ (nedělal bych ty triky na nekonečné zásoby vody a masa, jelikož máš tím pádem "nekonečno" rudy a kazí se tím herní zážitek) a samozřejmě toho spoustu najdeš na fóru. A když si nebudeš vědět rady, tak tě Spáč povede tou správnou cestou a bude při tobě v nejtěžších chvílích... :lol:
PS: Hra je na nováčky dost hnusná, ale férová, je hloupost skončit po pár hodinách s tím, že tě zmlátili bandité, protože jim to můžeš později oplatit a ten pocit za to stojí... :D
Naposledy upravil Dolero dne stř 17. srp 2016 19:09:04, celkově upraveno 1
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Gerchan » úte 09. srp 2016 20:07:10 » Re: Hraju Gothic poprvé
Ok, truhlu jsem otevřel, ale neumím ty předměty vzít :D

Tak jsem na to přišel, ale mám další problém. Nevíš, kde seženu nebo jak nastavím polský dabing? Hraju Zaklínače, a ta angličtina je strašná v obou hrách, absolutně neprocítěné :-(
Gerchan
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 09. srp 2016 21:03:35 » Re: Hraju Gothic poprvé
Nenastavíš ho nijak, musel bys mít koupenou polskou verzi hry. A neboj, anglický dabing je v Gothicu 1 určitě nejlepší, ostatní (ruský, španělský, polský i německý originál) za ním dosti zaostávají, i když polština se jakž takž poslouchat dá.
Doporučuji pročíst manuál, měl by být ve složce s Gothicem, pokud ho tam nemáš, tak ti ho můžu poslat.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 09. srp 2016 21:30:17 » Re: Hraju Gothic poprvé
jak já ti závidím, taky bych si chtěl zahrát géčka jako začátečník, kdy jsem nic nevěděl a neuměl ... předpokládám, že to vezmeš popořadě, tedy G1, G2, G2 NOTR ... nejsnadnější pro první hraní (G1) je asi rvát body hned zezačátku do síly a do jednoruček, ono to nějak porubeš ... docela dobrý jsou i kuše, bodů na ně budeš mít dost ... pročti si návod s tipy a triky na fóru, odkazy máš už od Dolera ... ať se dílo daří, kdybys měl s něčím problém, ptej se (nezakládej nový topic, pokud nenajdeš nějakej vhodnej, tak třeba tady ... )

a ještě jedna věc - první dva díly (včetně datadisku) jsou podle nejen mého názoru i přes možná zezačátku nezvyklé ovládání lepší, než trojka ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Gerchan » úte 09. srp 2016 21:42:03 » Re: Hraju Gothic poprvé
Jo, pojedu popořadě. Manual určitě pošli, nemám ho. A nejsou G2 a NOTR totožné s tím, že NOTR je akorát původní hra se zvýšenou obtížností?

Jinak sem už dostal na prdel od mrchožrouta, nebo chňapavce, nevím co to přesně bylo :D

Štve mě, že tu není možnost jít do strany, pouze úskok.
Gerchan
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » úte 09. srp 2016 21:49:19 » Re: Hraju Gothic poprvé
G2 NOTR má větší obtížnost je zde 1 nový svět a plno starých známých z 1čky více misí atd.. celkově je lepší než čistá hra... i když se přiznám sem ho nikdy nedohrál a v 3 kapitole nejpozději sem to zabalil... :) 1čka je velice lehká pokud dáš hned ze začátku vše do síli a jednoruček... Osobně sem měl chuť si dát přes prázdniny, taky takoví maraton... ale nevyšlo to :D
Gotham City Impostors: ☜?☞ PIRATE☜!☞
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 09. srp 2016 21:56:03 » Re: Hraju Gothic poprvé
Gerchan píše:A nejsou G2 a NOTR totožné s tím, že NOTR je akorát původní hra se zvýšenou obtížností?

V NoTR máš nejen zvýšenou obtížnost a upravené učení, ale i fůru nových questů, nové itemy, nepřátele, nový svět s vlastním příběhem, nové který zasahuje do původního G2, spoustu známých postav z jedničky a dost dalšího. De facto normální G2 nehraju, datadisk je mnohem lepší, ale na první hraní je rozhodně dobré zkusit první Gothic bez datáče :)

Gerchan píše:Jinak sem už dostal na prdel od mrchožrouta, nebo chňapavce, nevím co to přesně bylo :D

Mrchožrout je přerostlá slepice inspirovaná pravěkým Gastornisem a chňapavec je dinosaurus, raptor.

Gerchan píše:Štve mě, že tu není možnost jít do strany, pouze úskok.

http://www.jpeg.cz/images/2016/08/09/dvMsX.jpg

Myslíš tohle? No, když máš vytažený luk či meč a použiješ "skok doleva/doprava", tak hrdina neskáče, ale normálně chodí do strany, i když je pravda, že opravdu použitelné je to až u G2A, kde je to základní taktika proti základním skřetům při boji.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Gerchan » stř 10. srp 2016 2:03:41 » Re: Hraju Gothic poprvé
Tak polský dabing jsem vyřešil, stáhl jsem Gothic Langpack, a potom z něj zkopíroval jen speech a sound vdf soubory a valí to.

Nedá se nějak nastavit aby akce byla jen kliknutí myši jako v G3? Ctrl je moc z ruky a ještě k tomu pořád držet klávesu, z toho mi za chvíli jebne :D
Gerchan
Uživatel

Příspěvekod Dolero » stř 10. srp 2016 2:34:42 » Re: Hraju Gothic poprvé
Gerchan píše:Tak polský dabing jsem vyřešil, stáhl jsem Gothic Langpack, a potom z něj zkopíroval jen speech a sound vdf soubory a valí to.

Tak to otestuj, jestli při tom nevzniknou nějaké herní bugy, jelikož bych chtěl vyzkoušet originál - Němčinu :D

Gerchan píše:Nedá se nějak nastavit aby akce byla jen kliknutí myši jako v G3? Ctrl je moc z ruky a ještě k tomu pořád držet klávesu, z toho mi za chvíli jebne :D

Nedá. Naštěstí. V G2 už je to ale lepší a tam stačí akorát klikat na Ctrl.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » stř 10. srp 2016 7:23:08 » Re: Hraju Gothic poprvé
Dyť akce se dá udělat držením levého mišítka, ne ??? :-o
Edit: Jo měl sem pravdu... ačkoliv mám v nastavením že akce je ctrl, tak já místo toho používám l. mišítko ... stačí přidržet a stisknout směrovou klávesu. Ctrl sem snad používal, jen při obchodování a už ani přesně nevím proč. :D
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Dolero » stř 10. srp 2016 11:20:10 » Re: Hraju Gothic poprvé
V Gothicu 1 funguje myš? :shock: :lol:
o, pokud je to jako v G2, tak je stejně nepoužitelná... :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » stř 10. srp 2016 13:09:25 » Re: Hraju Gothic poprvé
co, ty gothic 1 a 2 nehraješ s myší ?? :shock: Bez ní, bych si to nemoh představit...
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Gerchan » stř 10. srp 2016 13:36:02 » Re: Hraju Gothic poprvé
Lee77 píše:Dyť akce se dá udělat držením levého mišítka, ne ??? :-o
Edit: Jo měl sem pravdu... ačkoliv mám v nastavením že akce je ctrl, tak já místo toho používám l. mišítko ... stačí přidržet a stisknout směrovou klávesu. Ctrl sem snad používal, jen při obchodování a už ani přesně nevím proč. :D

Super, takhle mi to už vyhovuje, dík za radu :)
Gerchan
Uživatel

Příspěvekod Gerchan » stř 10. srp 2016 14:29:32 » Re: Hraju Gothic poprvé
Kam se mám podívat, abych zjistil, kolik mám peněz? Učitele po mně chtějí rudu, ale jak zjistím, kolik mám?

A k jakému táboru bude pro nováčka nejlepší se připojit? Zatím se mi líbí Nový tabor, ale nikdo ho nedoporučuje :D
Naposledy upravil Gerchan dne stř 10. srp 2016 14:47:56, celkově upraveno 1
Gerchan
Uživatel

Další