Menu

Dabéři Gothicu

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Emperor » čtv 08. říj 2015 21:28:01 » Dabéři Gothicu
Ze zvědavosti jsem pátral po tom, jak vypadají tváře těch, co namluvili anglickou, tedy nám známější verzi Gothicu:

GORN

GORN V AKCI

DIEGO (foto 0:42)

MILTEN

Bohužel jsem nenašel další, např. Xardase (Don Delciappo), Bezejmenného, Lestera, Leeho (Ray Shell) atd., tak pokud by byl někdo šikovnější, nechť doplní ...

zdroj
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » čtv 08. říj 2015 21:37:34 » Re: Dabéři Gothicu
Hmm... Mně se třeba vždy zdá, že má Diego ve dvojce jiný dabing než v jedničce :)
Jinak já slyšel Gothic ve více dabinzích a nejlepší je anglický (pak se mi ještě líbil jeden z těch 2 polských). Německý se mi zdá docela slabý, hlavně třeba Xardas či hrdina, což jsou dosti významné postavy, ale zase klasické NPC zněly dobře...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 08. říj 2015 21:51:32 » Re: Dabéři Gothicu
Dolero píše:Německý se mi zdá docela slabý, hlavně třeba Xardas či hrdina,...

Německý hlas Hera je celkem v poho, ale Xardasův chraplák je v AJ mnohem lepší ...

Jinak Poláci maj o svých hlasech přehled (a musím uznat, i docela slušnej dabing):
G1
G2
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » čtv 08. říj 2015 22:39:59 » Re: Dabéři Gothicu
Tuším, že zrovna tento dabing sem u Poláků myslel... :) Škoda, že není žádný šikovný prográmek do Gothicu, při kterém by si člověk stáhl všechny dabingy, co byly vytvořeny a pak by si mezi nimi mohl libovolně přepínat a hra by furt fungovala (žádné omezení například v nefunkčnosti uložené hry a tak) :) Ale to je asi nemožné...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod BBVenom » úte 13. říj 2015 11:40:24 » Re: Dabéři Gothicu
Možné to je, ale bolo by to veľmi neefektívne a nepraktické
Prečo neefektívne?
Predstavme si, že chceš na výber tri jazyky, program ich musí mať zadefinované cez machine code, čiže engine.
Za normálnej hry máš jeden súbor so všetkými dabingami (obsahuje kopu pod-súborov)
Takto by si musel mať buď každý súbor upravený tak, že keď engine otvorí pod-súbor, sú v ňom ďalšie pod-s, čiže dajme tomu, že je tam 10.000 priečinkov s textom, takto by ich muselo byť cca 30.000, lebo tri rôzne dabingy, ďalej by to trebalo naprogramovať a to by trvalo trojnásobne dlhšie, ďalej programovať výberové okná,.... Skrátka by to nebolo časovo efektívne...
Prečo nepraktické?
Predstav si nutnosť vyberať pri každom jednom preslove spôsob prednesu, už po 2 minútach by ťa to unavilo, nie to ešte po cca 20 hodinách hry, bolo by to zbytočne otravné a teda nepraktické...
BBVenom
Uživatel