Menu

Gothic - hra trochu jinak

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Emperor » pát 10. dub 2015 18:16:04 » Re: Gothic - hra trochu jinak
ty double expy se týkají jedničky, první dostaneš když postavu jenom zmátíš a druhý když ji dorazíš - myslím, že to jde akorát když jej zabiješ lukem nebo kouzlem - to teď nevím jistě.

Jinak ano, G1 i G2 jsem hrál fakt hodněkrát, znám tam každej šutr a přesto mě to pořád baví, akorát při obyčejném hraní je to na mě příliš snadné a chybí motivace to dohrát do konce. Což při hře na jeden život smyl má, protože i když máš super nabušenou postavu, neradno podceňovat jakoukoli situaci - párkrát jsem už umřel téměř u konce hry na Irdorathu, což po několika dnech hraní naštve.

Asi nejvíc mě bavila hra za čistého mága a hra bez využití LP, tam musí člověk jinak vymýšlet strategii, takže to je jako bys to vlastně hrál poprvé. Ale bez zkušeností z těch mnoha předchozích hraní bych to samozřejmě nedal. Konkrétně třeba u té druhé, kde jsem se nesměl učit vůbec nic (kromě první úrovně jazyků pro splnění Jharkendarské linie) jsem přišel na chuť Beliarovu drápu, já jsem ho předtím vždy dával Saturasovi a tady jsem zjistil, jaká je s ním sranda. V kombinaci hraní na jeden život to byl docela adrenalin ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Tresorr » pát 10. dub 2015 19:16:43 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Tresorr píše:Na druhou stranu zkuste třeba z G2a vymáčknout co nejvíce a to i za cenu zmlácených obyvatel Khorinisu, jen kvůli expům. Já jsem si třeba neodpustit později zmlátit všechny paladiny v přístavu právě jen kvůli expům. Zajímala by mě vaše statistika na konci hry poté co jste z ní vyždímali maximum :). Tím ale nemyslím, že budete využívat bugy pro nekonečno zkušeností nebo něčeho jiného! :wink:.
aha.. já psal v tady tom odstavci o G2a, tak to jsme si asi nerozuměli :).

Také už mi párkrát chyběla motivace to dohrát celé, třeba při hře za mága v G3, kdy na konci sem byl téměř neporazitelný a hra tak ztrácela své kouzlo a to i v G1 a G2/a. Rozhodně neznám podrobně vše ve hře ale tohle jsem už pocítil též. Doposud jsem nepřemýšlel, že hru budu hrát jiným než obvyklým stylem ale zrovna mám nutkání rozehrát znovu G1 - podle mě pro zkušenějšího hráče velmi lehké a motivace když už to znáš prostě není. Až dohraju Návraty což je pro mě něco nového, nejspíše si zahraju G1 znovu :), chtěl jsem tedy hrát nejdříve TT ale ještě uvidím.

Myslel jsem si o sobě dost na to abych se vyrovnal zkušeným hráčům, nyní zjišťuji, že jsem sotva průměrný a hodně jsem se předcenil :). Každopádně máš můj obdiv, mnohým hráčům se tohle jistě nepovedlo a to, že si dohrál na jeden život bez využití LP je opravdu chvályhodné, byť už za mága (za válečníka by to možná ani nešlo dohrát - si jen myslím :)).
When there's no more room in HELL the dead will walk the EARTH
...
Home sweet home
:twisted:
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 10. dub 2015 19:26:22 » Re: Gothic - hra trochu jinak
jen pro upřesnění, co jsem už hrál (kromě "normálního" hraní):

G1 - čistý mág
G1 - hra na jeden život (templář)
G1 - lukostřelec (za Nový tábor)
G2 - hra na jeden život (nedohráno)
G2 - čistý mág
G2 NOR - čistý mág
G2 NOR - lukostřelec
G2 NOR - hra na jeden život (mág)
G2 NOR - hra na jeden život (žoldák)
G2 NOR - hra na jeden život bez využití LP (paladin)

jinak nejsem jedinej, co to na ten jeden život dohrál, je tu ještě Milhaus a tuším Delicius (nevím teď jistě, ten dohrál, myslím Risen) ... a není to tak těžký, stačí bejt trpělivej a nedělat blbosti :D
Emperor

Příspěvekod Tresorr » pát 10. dub 2015 19:37:02 » Re: Gothic - hra trochu jinak
hezký, koukám že tohle překonat nebo alespoň vyrovnat, bude hodně těžký :) nehledě na to, kolik hodin u toho musí člověk prosedět aby to zvládl ...a G3 si si jinak než "normálně" nepřehrál??
...
Home sweet home
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 10. dub 2015 19:44:34 » Re: Gothic - hra trochu jinak
G3 - tam ten klikací bojový systém mě naprosto odradil od boje na blízko (nic proti klikání, ale třeba první Risen to měl vymakaný mnohem líp), takže jsem ho hrál a dohrál jen s ohnivou koulí v ruce ... i když mě to docela bavilo (pěkná hudba, nádhernej Nordmar), tak mě u téhle hry nějaký pokusy vůbec nelákaj ...

jediný, co mi zbývá, je pokořit Risen (pro mě takový trochu Gothic 2.5), pokusy byly, leč zatím neúspěšné ...
Emperor

Příspěvekod Tresorr » pát 10. dub 2015 20:10:19 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Má to i něco do sebe, chaotickým klikáním sice porazíš každou příšeru ale s trochou taktiky je to úplně něco jiného - navíc nejnovější patch dokonal bojový systém vylepší, zde už se bez taktizování neobejdeš. Je zřejmý, že G3 bez petchů je na prd a bez komunity, co mu zůstala věrná, by zanikl. Zkusit ho přehrát na jeden život by rozhodně stálo za to :).

Jojo Risen, ten jsem si koupil zrovna nedávno ale zatím jsem ho ještě nehrál, čekám až budu nemocnej nebo budu mít dovolenou, protože jak tuším, odcházet se mi od něj bude těžko :). Každopádně mám v záloze ještě jednu parádní hru od piraní, jelikož Arcanii tvořili úplně jiní lidé a s pravým Gothicem se nedá srovnat (až na to že je tam Diego a prý i další staří známý). Jinak na Risen 2 a 3 jsem nečetl moc dobré recenze, takže tyto hry asi ani hrát nebudu... to sem asi trochu odbočil, nicméně nějakej ten pokus v G3 by za ty zkušenosti a zábavu stál ale tak to je věc názoru :).
...
Home sweet home
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 10. dub 2015 20:29:10 » Re: Gothic - hra trochu jinak
G3 a Arcania - pro mě tam chybí, jak já tomu říkám, faktor znovuhratelnosti, tedy něco, že si máš chuť to opakovaně zahrát. To má akorát G1, G2 a Risen.
Arcania mě bavila poprvé, protože to bylo nový, líbila se mi docela kouzla i boj se zbraní, ale při druhým hraní jsem to asi po hodině hraní vypnul a už to je nějaký rok, zatím jsem necítil potřebu si to zahrát znovu.
G3 je na tom o fous líp, ale je to po nějaký době taky stereotyp - já teda neměl ten poslední patch, ale i tak, pamatuju si to zklamání při prvním hraní, prostě jsem čekal něco pokračování předchozích her a ono to bylo něco úplně jinýho - ať už graficky, tak systém učení, bojový systém ... pak jsem objevil ohnivou kouli a dohrál to s ní - dokonce 3x, pokaždý za jinýho boha ... jak jsem psal, moc se tam povedla hudba a bavilo mě bloudění v Nordmaru ... jen jsem si pokaždý říkal, pane jo, kdyby ten svět vypadal jako v jedničce nebo ve dvojce i se zachováním původních herních mechanismů, to by byla paráda ... když přišel Risen, tak jsem G3 smazal a už jej taky nemám potřebu instalovat. Ovšem další díly Risenu jsem nehrál a zřejmě ani nebudu.

Takže mi zbývají jen G1, G2NOR a mody ... teď jsem asi po pátý dohrál Návraty, předtím TT (docela dobrý), Enhanced Edition (hodně dobrý) a vracím se k čistým hrám, ale hrát je jen tak by už pro mě nebyla výzva
Emperor

Příspěvekod Tresorr » pát 10. dub 2015 22:06:52 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Není pochyb, že G1 je nejlepší díl z celé série už jen kvůli atmosféře, ovládání nebo puzzlům (spáčuv chrám) G2 je v hodně ohledech podobné. G3 ovšem disponuje ohromnou rozmanitostí herního světa (Varant, Myrtana a Nordmar), dechberoucí grafikou a novými možnostmi, ale to se nemusí zamlouvat každému. No a jak už jsi psal podobně i ty, škoda jen, že mimo názvu a příběhu nemá s předchozími díly nic společného. Představa hrát G3 v enginu ve kterém byl vytvořen G1/G2 je vskutku lákavá, možná by nebylo na škodu poprosit šikovného módaře aby nám vymodelval G3 pro G2a :) ale to je asi nereálná představa...

Mimochodem jestli smím doporučit docela obstojné RPG zkus Two Words - tato hra byla vydána ve stejném roce jako G3 nebo TES:Oblivion, takže ve stínu tady těch her si jí možná přehlédl, dokonce je i pokračování v podobě druhého dílu. Mě osobně nijak moc neoslnila, ale možná se ti bude zamlouvat více než mě.
...
Home sweet home
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Howky » sob 11. dub 2015 9:37:14 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Ty Two Worlds jsem hrál a... No, nedostal jsem se z jakési pouštní vesničky (ta byla asi hodinu prvního hraní od konce prologu :D) a moc se mi to nelíbilo... To už G3 je pro mě lepší (zvlášť s cheaty si jen tak procházet svět a kochat se Nordmarem ;))
Ale teda Empe, to jak si to hrál na (dle mého názoru dost hodně) způsobů, mě teda ohromilo a smekám... :)
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Tresorr » sob 11. dub 2015 10:19:48 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Já jsem to dohrál 2x za válečníka a za mága, musím uznat, že příběh má docela hloubku a je zajímaví. Jinak po hratelné stránce nic moc, i když hraješ poprvé je dobré si hru nastavit na co největší obtížnost. Rozhodně se to sérii Gothic nebo TES nevyrovná, ale i tak se vyplatí hru koupit (dnes již za pár kaček), byť už jen kvůli novému dobrodružství. Mimochodem určitě existuje návod, který tě dokonale provede celou hrou ;).
...
Home sweet home
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 11. dub 2015 10:24:21 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Two world znám, hrál jsem oba díly a nebyla to špatná hra, v mnohém mi to Gothic připomínalo.

Ale vraťme se prosím k původnímu tématu.
Emperor

Příspěvekod Delicius169 » ned 31. kvě 2015 17:37:10 » Re: Gothic - hra trochu jinak
ááá, Kolega Emperor, jeden z mála přeživších hledá nové cesty... :-)
G2a Mág čistě přes kouzla z Beliarova drápu?
G1 bez toho, aby jsi se přidal k frakci (K Xardasovy se údajně dostaneš pomocí přeměny v krvavou mouchu, do Spáčova chrámu bugem- přeměna ve zvíře, a pak se objevíš za dvěřmi.)
G2a- bojovat čistě jen kuší, vůbec ne na blízko (sebevražedný běh od Xardase do města? :-D, nutnost vyhnout se všem soubojům, aby jsi nezabil nikoho. )
G2a- úplně bez magie, na jeden život, bojovník na blízko, žádný luk ani kuš.
Risen- jak chceš :-) (Já mám risen 2x za lučištníka, 1x za kušaře)

A ke spekulacím o mém zvládnutí G2a na jeden život, ne nezvládl jsem jej. Ve čtvrté kapitole mě sundal jeden ohnivý golem. To byl panečku let.

Já se ke G2a nevrátím, dokud nevyjde Enhanced Edition, popřípadě Návraty ve strojové angličtině... Po dvou letech neustálého hraní, mě už nějak nebaví.

EDIT: G2a za Vyvolávače, kdy samozřejmě nesmíš použít žádný svitek, a současně mlátit se na blízko můžeš pouze v příběhových duelech. Z magie můžeš použít jen vyvolávací runy, runy léčení (ty si můžeš zakázat taky) a světla.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Delicius169 » čtv 04. čer 2015 20:06:05 » Re: Gothic - hra trochu jinak
A hlavně nezapomen sdílet svůj příběh...
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 04. čer 2015 20:31:04 » Re: Gothic - hra trochu jinak
nějakou dobu si dávám od géček odfrk ... ale dám vědět :)
Emperor

Příspěvekod Delicius169 » pát 05. čer 2015 7:28:46 » Re: Gothic - hra trochu jinak
včera jsem zkoušel zapnout Návraty, a nevím, nějak mě to nee. Asi jsem se během posledních dvou let předávkoval. A to bych jednou chtěl dodělat prostý a jednoduchý OLOG...
Zuby
Delicius169
Uživatel

PředchozíDalší