Menu

Gothic - hra trochu jinak

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Emperor » čtv 09. dub 2015 17:52:08 » Gothic - hra trochu jinak
Tak jsem chytil goticovskou slinu a dumám, jak si po několikerém dohrání G1 a G2 + několika modů hru zpestřit. Už jsem hrál na jeden život, čistého mága, čistě na obratnost, bez využití učebních bodů ... napadá vás, jak si hru zahrát ještě jinak?

Mám na mysli standartní hry, ne mody ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Howky » čtv 09. dub 2015 18:17:29 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Bez zbraní? :D Ne to by asi nešlo... :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 09. dub 2015 18:45:04 » Re: Gothic - hra trochu jinak
tak při hře za čistého mága jsem zbraně nepoužíval, kromě začátku samozřejmě, teda spíš jsem se neučil sílu ani obratnost, takže jsem mohl používat jen krátký luk a nějakej ten klacek - což je nic moc proti skřetům ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Martin Putzer » čtv 09. dub 2015 18:48:13 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Co třeba aniž bys někoho nezabil, pokud to není úkolově nutný ? :)
Naposledy upravil Martin Putzer dne čtv 09. dub 2015 18:48:48, celkově upraveno 2
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Howky » čtv 09. dub 2015 18:48:30 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Já jsem myslel spíš i bez magie prostě jenom s pěstma :D Jo učit se sílu apod. abys alespoň nějakej ten DMG měl ale zbraně ani magii nepužívat
Jop to by mohlo bejt celkem dost hardcore, to bych asi taky zkusil
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 09. dub 2015 18:58:26 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Martin Putzer píše:Co třeba aniž bys někoho nezabil, pokud to není úkolově nutný ? :)

pokud myslíš jen NPC, tak ty ve hře stejně nezabíjím, pokud nemusím (pro postup ve hře musíš snad jen Ravena) ... pokud myslíš monstra, tak kde chceš jinak získat expy?

Howky píše:Já jsem myslel spíš i bez magie prostě jenom s pěstma :D Jo učit se sílu apod. abys alespoň nějakej ten DMG měl ale zbraně ani magii nepužívat

zajímavá představa, jak jdu s pěstmi proti drakovi :D ovšem v G1 bez Urizielu, ať už meče či kouzla z něj vyňatého, nedokončíš hru ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Martin Putzer » čtv 09. dub 2015 19:20:44 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Emperor píše:
Martin Putzer píše:Co třeba aniž bys někoho nezabil, pokud to není úkolově nutný ? :)

pokud myslíš jen NPC, tak ty ve hře stejně nezabíjím, pokud nemusím (pro postup ve hře musíš snad jen Ravena) ... pokud myslíš monstra, tak kde chceš jinak získat expy?

Howky píše:Já jsem myslel spíš i bez magie prostě jenom s pěstma :D Jo učit se sílu apod. abys alespoň nějakej ten DMG měl ale zbraně ani magii nepužívat

zajímavá představa, jak jdu s pěstmi proti drakovi :D ovšem v G1 bez Urizielu, ať už meče či kouzla z něj vyňatého, nedokončíš hru ...

Expy můžeš dostávat i z úkolů, ne ? A co já vím, tak perma lektvary zakázaný nemáš, tak se nějak nauč vařit elixír života, najdi si mapu KŠ a LK a ten nedostatek zdraví z postupů na úrovně je pryč. Já, když hraju za mága, tak mi ty perma manový lektvary přidaj dost many.

A co úkoly jako (už nevím jak se jmenuje) jak máš zabít ty škůdce na Lobartovo farmě ? Bez jejich zabití to splnit nejde. Takových úkolů se najde...
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 09. dub 2015 19:37:41 » Re: Gothic - hra trochu jinak
no klidně sem sypte další nápady ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » čtv 09. dub 2015 21:29:11 » Re: Gothic - hra trochu jinak
nemlátit NPC a neokrádat je.. ani o zbraň.. tím se znepřístupní možnost, jako Scarův meč a nekonečno rudy v 1. kapitole... pak by mělo smysl i investovat body do lovu. Zbírat jen věci ze ''zvířat'' (u skřetů teda nevím no), kupovat u obchodníků, věci na zemi, které tam jsou už od začátku hry (tedy ne, meč, který upustí NPC) a samozřejmě úkolové předměty (první ohnisko)
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Tresorr » pát 10. dub 2015 7:24:34 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Zkoušeli ste už speedrun? - samozřejmě bez použití cheatů anebo bugrun? Emperor jistě zná ale ostatní by nemuseli :) vlastně jde o to hru co nejrychleji přehrát a to plněním zásadně jen nutných questů.

Pak mě ještě napadlo, že by ste mohli zkusit zkombinovat více stylů, třeba hra za čistého mága + hra na jeden život, mimochodem hra na jeden život znamená, že když jedinkrát ve hře umřu - musím začít znova? G1 a G2 bych takhle možná přehrál ale G2a nebo Návraty težko :D. Jediným čím se můžu pochlubit je hra za čistého mága a to ve všech dílech Gothicu.

Na druhou stranu zkuste třeba z G2a vymáčknout co nejvíce a to i za cenu zmlácených obyvatel Khorinisu, jen kvůli expům. Já jsem si třeba neodpustit později zmlátit všechny paladiny v přístavu právě jen kvůli expům. Zajímala by mě vaše statistika na konci hry poté co jste z ní vyždímali maximum :). Tím ale nemyslím, že budete využívat bugy pro nekonečno zkušeností nebo něčeho jiného! :wink:.
When there's no more room in HELL the dead will walk the EARTH
...
Home sweet home
:twisted:
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Howky » pát 10. dub 2015 8:23:27 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Jo ohledně toho bez zbraní a magie, taky jsem si to uvědomil, že drak by asi nešel dát... No Milhaus by je možná dal ale to je vyjímka :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 10. dub 2015 9:20:22 » Re: Gothic - hra trochu jinak
jeden to dokázal

G2 NOR minexp (dohrání na co nejmenší level)

ale na to bych asi neměl nervy ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » pát 10. dub 2015 13:10:19 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Tresorr píše: Tím ale nemyslím, že budete využívat bugy pro nekonečno zkušeností nebo něčeho jiného! :wink:.

Ale dvojité expy za dodělání lukem se počítají, ne? :D Bez toho bych v téhlě době už nemohl hrát...
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 10. dub 2015 13:24:33 » Re: Gothic - hra trochu jinak
Tresorr píše:Pak mě ještě napadlo, že by ste mohli zkusit zkombinovat více stylů, :.

já jsem hrál a dohrál kombinaci, kdy jsem hrál na jeden život aniž bych se cokoli učil, to byla docela výzva a asi už sám sebe těžko trumfnu :D

Speedrun mě taky napadl, popř. hru na minimální dosažený level - to si nechávám v záloze. Ono díky svitkům, kterých je ve hře až moc to není tak složitý ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Tresorr » pát 10. dub 2015 18:01:54 » Re: Gothic - hra trochu jinak
marco5445 píše:
Tresorr píše: Tím ale nemyslím, že budete využívat bugy pro nekonečno zkušeností nebo něčeho jiného! :wink:.

Ale dvojité expy za dodělání lukem se počítají, ne? :D Bez toho bych v téhlě době už nemohl hrát...

O tom se dozvídám prvně, budu muset vyzkoušet :D. Mám takovej pocit, že na bandity tohle neplatí a zabiješ je rovnou mečem a to i v Jharkendaru - Franco, Esteban, Bloodwyn, atd.. Jinak těch NPCček, které můžeš ve hře zabít je málo, při hře za žoldáka zabiješ rovnou i domobranu co jde na Bengarovu farmu - mám takovej dojem. Takže expů na víc moc není, i když tvrdíš, že bys bez toho nemohl hrát :D Bug to nejspíš bude ale rozhodně ne takovej jako sou třeba staré mince, které můžeš do nekonečna dávat Wasilimu. Jasně.. můžeš zabít klidně všechny ale z morálního hlediska mi to vadí :).

Emperor píše:
Tresorr píše:Pak mě ještě napadlo, že by ste mohli zkusit zkombinovat více stylů, :.

já jsem hrál a dohrál kombinaci, kdy jsem hrál na jeden život aniž bych se cokoli učil, to byla docela výzva a asi už sám sebe těžko trumfnu :D

Speedrun mě taky napadl, popř. hru na minimální dosažený level - to si nechávám v záloze. Ono díky svitkům, kterých je ve hře až moc to není tak složitý ...

Já bych to nedal ani na ten jeden život :D připadá mi to dost složitý a frustrující. Musel bych hrát za mága a nějak hustě přečkat první kapitolu, kde umírám skoro na každém kroku, třeba takovej divočák - nikdy neodhadnu jestli už na něj mám a to radši nebudu psát o dalších bestiích. G1 a G2 bych možná takhle přehrál, páč sou dost lehký a možná i G3 bez aktivního AB a AAI ale G2a rozhodně ne.

Ještě jsem neviděl všechny videa, na které jsi sem dával link ale dohrát hru na co nejmenší lvl to už je opravdu extrém. Na druhou stranu mnoho lidí to takhle beztak nepřehrálo, být jedním z nich a chlubit se takovím výkonem rozhodně potěší :) Co se mě týče, radši si zahraju "normálně" páč při každé nové hře objevím něco nového - tím se pro mě stává Gothic jedinečným a právě proto ho nepřestanu nikdy hrát :wink:. Ovšem jestli paříš už od vydání G1, tak se ani nedivým, že si chceš hru trošku zpestřit :).
When there's no more room in HELL the dead will walk the EARTH
...
Home sweet home
:twisted:
Tresorr
Uživatel

Další