Menu

Gothic videa - diskuze

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod Emperor » čtv 08. led 2015 15:27:37 » Gothic videa - diskuze
Pro případ, že byste chtěli nad videi diskutovat či je komentovat
TD = BD + [(BDxMana)/Ec] + PID

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Martin Putzer » úte 13. led 2015 17:07:33 » Re: Gothic videa - diskuze
Nevím jak ostatní, ale fakt nechápu jak se na to může někdo koukat. Maximálně ty walktroughy, ale ty let´s playe mi připadaj nudný.
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 13. led 2015 17:51:32 » Re: Gothic videa - diskuze
Martin Putzer píše:Maximálně ty walktroughy , ale ty let´s playe mi připadaj nudný.

Tak walktrough a let´s play je vlastně to samý ...

Však to nemusí každého bavit. Pro mě tam je třeba zajímavý, jak si někdo jiný poradí s nějakým problémem ve hře, jakou např. při hraní na jeden život zvolili strategii, někdy jsou zábavné komentáře - člověk teda musí umět německy nebo anglicky ... jedno video mě inspirovalo k jinému způsobu hraní Gothicu ...

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor

Příspěvekod Dolero » úte 13. led 2015 18:29:27 » Re: Gothic videa - diskuze
Mě letspláje taky nebaví. Právě kvůli těm komentářům, které jsou tvořené pro děti. Jediný "letsplájeři", na které se dá koukat, je Tartarus Cast, protože se o hře aspoň člověk něco dozví (nemyslím sérii s War Thunderem, to je průser no :D).
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Templář

Příspěvekod Emperor » úte 13. led 2015 18:35:15 » Re: Gothic videa - diskuze
Dolero píše:Právě kvůli těm komentářům, které jsou tvořené pro děti.

Jak se pozná, že to je pro děti? :roll:

Emperor

Příspěvekod Dolero » úte 13. led 2015 18:48:16 » Re: Gothic videa - diskuze
Neříkám, že všichni jsou špatní, na netu je dost podobných lidí, co komentují stylem alá Tartarus (takže informačně). Jenomže když se podíváš na většinu, tak zjistíš, že jsou to videa tvořená především pro děti.

Mně kámoš nabízel, abych se s ním pustil do točení/streamování třeba Portalu 2 atd., ale radši sem to neriskoval :)
Dolero
Templář

Příspěvekod Emperor » úte 13. led 2015 18:55:53 » Re: Gothic videa - diskuze
já teda nevím, jaká videa jsi viděl ty, ale já znám většinou taková, která dělají dospělí - nevím, třeba Gronkhovo let´s play Risen, on tu hru tím svým komentářem prožívá a je to vtipný (teda je to zase německy :D ), rozhodně bych neřekl že to je pro děti

Jinej příklad Roopy, podle hlasu je to mladej kluk, ale nekomentuje to "informačně", ale prožívá to, tudíž je to pro mě zábavný sledovat ...

Ale pochopitelně jsem narazil i na méně vydařená a nezábavná videa, natočená dětmi, tomu pak odpovídá i úroveň mluvy ...

A zase třeba Milhausova videa jsou zajímavá tím, že ho známe a ve svý době uváděl některé lidi v úžas, jak zabil trola klackem se silou 10. Nebo jeho OLOGy, sice nejsou bez hlasového doprovodu tak živý, ale zajímavý jsou určitě.

Ale to je věc vkusu a názoru, kterej nikomu nenutím :wink:

Emperor

Příspěvekod Martin Putzer » úte 13. led 2015 21:12:07 » Re: Gothic videa - diskuze
Emperor píše:A zase třeba Milhausova videa jsou zajímavá tím, že ho známe a ve svý době uváděl některé lidi v úžas, jak zabil trola klackem se silou 10.

To nevěřím, OLOG, že dal to možná jo, ale trolla klackem s 10. :roll: To je jako pokoušet se bez Urizielu zabít Arrushata. Ta ochrana by měla dávno ten útok vytlumit na nulu. To jsem taky zkoušel, ale když jsem se přes Marvin vtělil do Trolla, tak jsem zjistil že zdraví má stejný.

A že jemu to jde a mně ne, tomu prostě nevěřím.
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 13. led 2015 21:14:31 » Re: Gothic videa - diskuze
Já sem černého trola takto také zabil. Jak s klackem, tak s pěstmi... Jestli chceš, můžu to nahrát taky ;)
Ale u toho skřeta nevím, jestli bych to dal, možná po pár pokusech, chce to hodně skillu se mu vyhnout. Ale jde to také.
A já Milhausovi věřím (včetně té scény se skřetem, kdy se jej údajně dotkl a nezranil, i když bylo vidět, že jej očividně trefil Milhaus a tak krev vystříkla ze skřeta) ;)
Dolero
Templář

Příspěvekod Emperor » úte 13. led 2015 21:19:53 » Re: Gothic videa - diskuze
tady se můžeš přesvědčit ...

Ono třeba v G1 by to nešlo, tam pokud jsi neměl dost síly, tak jsi neubral nic. Od G2 už ubíráš minimálně 5 bodů života za zásah ...

Emperor

Příspěvekod Dolero » úte 13. led 2015 21:50:00 » Re: Gothic videa - diskuze
Emperor píše:tady se můžeš přesvědčit ...

Ta diskuze pod videem. "Cheat" :lol:
Dolero
Templář

Příspěvekod Milhaus » úte 13. led 2015 23:30:28 » Re: Gothic videa - diskuze
ta videa nejsou podvod. Nicméně do dnes nechápu, jak to že jsem přežil při boji se skřetem ten jeho zásah a jak to, že mi jej vůbec dal. Já toho skřeta zkoušel hodněkrát a vždy mě zabil na jednu ránu, tady jsem se kryl a snažil se vymanit z toho namačknutí na zeď a přitom mi dal zásah, ale vzal jen trochu života. Nevím, podle čeho to hra počítá, ale asi ne každý zásah znamená smrt.

Nicméně v těch videích šlo spíše o to ukázat jak s těmi obludami bojovat, než o to je zabít. Jen, aby to nabralo trošku na zajímavosti a trvalo to déle než pár sekund, jsem prostě zvolil co nejslabšího hrdinu. Ta taktika na skřety je ale pochopitelně lepší, pokud je hrdina mistr v jednoručních zbraních, tam se pak ten skřet už nedokáže ani otočit, pokud se mu tímto stylem dostanu do zad. Ta kadence je prostě tak rychlá, že jeho snaha o otočení se (tj ta animace) je vždy přerušená animací zásahu, takže on vlastně nemůže v tom otáčení se na mě pokračovat :)

Zdá se, že existuje i více verzí gothicu2 a že asi některá německá verze (ele nevím přesně která, nejspíše 1.3 - tedy ještě verze bez datadisku v německém vydání) neumožnila dát minimální zásah, tedy tam to bylo jako v g1 a nestvůru by nešlo zranit s nedostatečnou silou/zraněním. Proto někteří komentující pod tím videem tomu nevěří, nicméně v g2a v jakékoliv verzi to jde udělat.

Osobně se mi komentovaná videa nelíbí a nikdy jsem ani na chvíli neuvažoval o tom, že bych je komentoval. Nicméně někdo si stěžoval, proč to nekomentuji, že to je takto nuda a že to člověka tak akorát vede k tomu, aby se na to nedíval a hrál to radši sám. Na což jsem mu odpověděl, že to je přesně to, jak mají ti videa působit, tedy motivovat diváka, aby si to sám vyzkoušel.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » stř 14. led 2015 7:17:13 » Re: Gothic videa - diskuze
Milhaus je průkopník instruktážních videí :D

Třeba tvoje umění boje s dračím chňapavcem by se mi teď hodilo, neumím moc uskakovat dozadu, buď skočím málo a on mě rafne, nebo moc, promáchnu zbraní a nestihnu uskočit zpátky, což vede zase k dalšímu kousnutí :D

Ale potvory se základním 1H útokem (skřeti, goblini a některá NPC) jsou celkem snadné, dá se uhnout do strany a seknout. Kostlivci s obouruční zbraní jsou trošku obtížnější - mají jiný druh útoku a dlouhý dosah, nicméně dá se to vychytat ...

Já na ta komentovaná koukal i z jiného důvodu - totiž abych se procvičil v němčině ...

Emperor

Příspěvekod Milhaus » stř 14. led 2015 7:56:12 » Re: Gothic videa - diskuze
Ona tady tehdy byla nějaká diskuze na fóru, jak zabít skřeta a jeden uživatel tvrdil, že ho v g2a zabít nejde. Bylo tu hodně popisů, jak na něj, ale on pořád tvrdil, že to nejde. Tak jsem mu to natočil. Když se to video líbilo, napadlo mě natočit i trola a další obludy.

Ono se to liší, jestli má postava/obluda bojovou taktiku začátečník, silný nebo mistr. Začátečník a silnýdělá takový ten šílený čelní útok, při kterém je možné se mu dostat do zad (silný navíc občas dělá úkroky na strany). Zatímco Mistr ten čelní útok nedělá (nebo většinou nedělá), ale místo toho doběhne na dosah k hrdinovi, zastaví a útočí (neudělá prostě ten útok z rozběhu). A tedy to na něj použít nelze. Kostlivec je Mistr, skřet je Silný, proto to na kostlivce nefunguje, na skřeta ano. Druh zbraně, kterou má v ruce, s tím nesouvisí. Tedy ta bojová taktika je samostatný prvek, který se postavám nastavuje, a je to spíše o pohybu v boji nezávisle na zbrani.

Já zkoušel ve skriptech tu taktiku i nastavovat, aby byli právě třeba ti skřeti těžší a jako dá se to, ovšem s tím, že jsem jim nastavil, že velmi často uskakují dozadu. Třeba jsem dal útok na místě, úskok, úskok, útok na místě, úskok atd atd. Postavu je pak mnohem těžší zasáhnout, jelikož se neustále kryje nebo uhýbá, ale zase méně často útočí ona sama. Boj tedy trvá déle.

U dračího chňapavce a vlastně všech oblud (jako ještěrky atd) nezáleží na tom, jak daleko uskočíš, ale kdy uskočíš. Rozhodující je trefit ten správný moment. Ona klidně hlava chňapavce může projít tvým břichem(dech ohnivé ještěrky tě projet od hlavy k patě atd atd), ale pokud uskočíš v okamžiku jeho útoku, tak tebou projde, ale nezasáhne tě (a ty mu pak můžeš dát i tři rány, jako začátečník). Zrovna dračí chňapavec mě překvapil, čekal jsem, že ten boj bude trvat mnohem delší dobu, než 2minuty
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Martin Putzer » stř 14. led 2015 19:31:29 » Re: Gothic videa - diskuze
Aha, v G2, omlouvám se.
<ŁÂ‡`ßQ·ť

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Další