Menu

10 let s Gothicz.net - Jak jste se dostali k webu/fóru

Obecné pokecání o všech dílech série.
No k fóru som sa dostal asi keď sme s kamarátmi objavili Gothic a hľadal som na nete dáke informácie k príbehu, a našiel som miestny web, ktorý bol už vtedy skvelo vybavený najrôznejšími radami, návodmi, ale prehľadmi a trikmi. Na fórum som natrafil až neskôr keď som objavil komiksy, tuším prvé bolo Povstanie spáčov, ktoré dodnes radím ako najepickejší komiks. Tam som klikol na diskusie a dostal som sa do nových komiksov, fanart komiksov, a atď a dodnes som svoje jediné smerovanie tu, venoval skôr komiksom a fanartu. :) Čo sa týka ostatného spoznal som to pár skvelých ľudí, a hlavne sú tu aj výborné všeobecné OT diskusie, napr. o športe a podobne. Gratulujem k výročiu! :D
Trelis324
Uživatel

Je sranda, že někteří uživatelé, kteří sem nyní chodí, se v té době založení webu ještě ani nenarodili. 20letí měli 10 roků atd atd.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Ja som mal 5 rokov. :D
Trelis324
Uživatel

U me to bylo tim ze u kazde hry ktera mi prijde pd ruku hledam stalo zakladnu fanousku.

PS: omlovam se za diakritiku pisu z mobilu
Nejhorší to bude až i Alabama bude mít svou vlastní atomovou bombu.
Věta: "Pošlete Mariňáky!" je ultimátní řešení na všechny vaše problémy.
ondralukas1010
Uživatel

na web jsem se určitě dostal v minulosti asi v době kdy gothic vycházel... na fórku jsem tu teprv noobik, protože jsem hledal nějaký způsob jak zabít volný čas na noční :D
Obrázek
kabanos
Uživatel

Potom co jsem měl v moci rychlý internet, jsem po několikátém dohrání této exkluzivní hry, vyhledával různé spestřující modifikace, a tím sem se donesl na tuto dnes už ani ne fan stránku, nýbrž český chrám této klasiky.
Sold my soul to rock n roll!!!
Karlos
Uživatel

Hledal jsem jméno jednoho NPC (učitele) v G2A, alespoň myslím :D, už to je tak 5,6 let zpět. Stránku jsem posléze navštěvoval kvůli dalším radám a fanartu. V poslední době jsem sem chodil tak 1 za měsíc, podívat se, jestli nevyšel nějaký nový mod a nedávno jsem opět začal hrát Návraty, takže teď chodím pro rady na forum.
Jsem rád, že série Gothic (pro mě nejvýznamnější a nejoblíbenější RPG hra, co kdy vyšla) má tak bohaté fanstránky a skvělou komunitu :) .
"Otázkou není, jestli si můžete dovolit mi věřit, ale jestli si můžete dovolit mi nevěřit, v případě, že mluvím pravdu."

No name hero
Ejdems666
Nováček

Mno...Je to dlouhá doba :) Dostal jsem se na web někdy okolo vydání G2 myslím. V té době se do Česka pomalu dostávaly modifikace a s mou znalostí jsem se ujal modifikace Diccuric a vypomáhal jako moderátor na starém fóru...Od té doby se tu prostřídalo spoustu lidí a je dobré vidět i po 10 letech stále nové tváře co věnují čas webu/forů :wink:
Sucharda
Necromancer

Ach Gothic.. Jakou to nostalgii tady probouzíte! :)
Krásný svět Gothica mě potkal záhy po vydání prvního dílu s češtinou. Spolužák (tehdy tedy 6. - 7. třída), zapálený pařmen, tehdy přinesl Gothic mezi ostatní. Jako spoustu dalších mě mystický svět za bariérou postupně uchvátil. Stejnětak pamatuju, když zanedlouho měl vyjít Gothic II, půlka třídy byla v očekávání :) Od prvního nebožáka, který si koupil originálku, jsme si jí tehdy všichni sprostě okopčili O:-| Ke Gothic 3 a Risen jsem se dostal až v roce 2012, kdy jsem konečně po letech s nadšením kosil havěť od mrchožroutů po skřety. I když atmosféra prvních dvou dílů je jedinečná (naštěstí opakovatelně hratelná).
Koncem loňského roku jsem (na již samozřejmě vlastní originální verzi Noci Havrana) dohrál Návraty na začátek sedmé kapitoly (takže spousta další srandy mě ještě čeká). Na Gothicu miluju právě to, že i díky všelikým módům je v něm stále co objevovat. Snad všechny komunitou do češtiny přeložené módy jsem (do)hrál - za což patří (určitě nejen) můj OBROVSKÝ DÍK všem rozličným týmům překladatelů, kteří nám takto zprostředkovali mnoho zábavy v okouzlujícím světě Gothica !! Třeba závěr Velayi mi skoro vehnal slzy na krajíček :) Potažmo pak gratuluji k dlouhotrvající návštěvnosti a úspěchu webu a k jubilejnímu výročí. Na Gothicz.net chodím od jeho začátků a tímto děkuji El-Kamilovi a ostatním za další skvěle propracovanou část světu Gothic. Vždy mě zajímaly hlavně novinky ze ohledně Gothica a doplňující informace, případně pomoc s nějakým zákysem. Fórum samotné využívam zcela výjimečně, ale kdy jindy napsat, než na takové pěkné výročí :) Na závěr si ještě postesknu, jako již jeden přede mnou, nad nedokončeným klenotem mezi povídkami - Gothic od Garretta. Kdo snad ještě tento (i přes otevřený konec) mnohadílný skvost nečetl, nechť tak napraví!
Ať žije komunita Gothic(z.net) !!!
slappy
Uživatel

Ahoj sem jsem se dostala s pomocí mého kamaráda,který mi každý měsíc posílal zprávy,aby jsem se tu zaregistrovala a začala také hrát :) Tak jsem ho už konečně poslechla a je to tu vážně fajn :) Jsem mu za to moc vděčná :wink:
Mstitelka
Nováček

Mě byla stránka doporučena mým tátou buď v roce 2006 nebo 2005, abych se sám přiznal tak už si to sám moc dobře nepamatuji.No a jakmile jsem tu narazil na Marvin Databanku, návody, fanart a forum, tak jsem zde začal trávit pomalu více času než v Gothicu 2, kvůli kterému jsem sem vlastně přišel :D.Jelikož jsem tenkrát neměl email a ani nějakou velkou touhu si ho zakládat, tak jsem forum pouze pečlivě četl.
Vrátil jsem se sem až o 5 nebo 6 let později, kvůli modům do Gothiců, založil si účet na foru, ale jelikož mě Gothic série tolik nebere a navíc ani nemám zdaleka tolik času na hraní, tak se tady ukazuji jen velmi zřídka.
Například jako dneska, když jsem se rozhodl znovu zahrát Gothica jedničku a šel se kouknout jestli už vyšel ten překlad pro Temná Tajemství 2.0.
Překlad sice nevyšel, ale aspoň jsem si trošku nostalgicky zavzpomínal a rozhodl se napsat do tohoto tématu.
Tak doufám, že se ještě dočkáme od Piraní dalšího dílu Gothica nebo nějakého dobrého RPG, aby nám to tu vydželo ještě tak na dalších 10 let. :wink:
Felix Mage
Uživatel

Na tuto stránku jsem se dostal díky tomu, že v G1 jsem nemohl najít Lestra, tak jsem hledal na netu návod a našel jsem tuto stránku. Zde jsem se dozvěděl, že Lestr odešel "bádat" do hor. Tam jsem ho pak také skutečně našel.
Chargy
Nováček

Dostal som sa sem, keď som si nevedel dať radi s *zámerne odstránené Beliarom* v Gothic2:Noc Havrana. Potom mi táto stránka a fórum pomohlo urobiť Gothic 3 najprv hrateľným a potom aj zábavným. A odvtedy som tu. Občas píšem 10 príspevkov za pár dní a potom sa na dlhší čas (rok-dva) odmlčím kým nepríde ďalší Gothic, Risen... Stránky však raz do týždňa čeknem stále a v prípade, že sa blíži nový Gothic, Risen (akože je tomu zase tak) tak som každodenné nalepený na stránke a hltám každú blbinu čo tam dáte. Tak veľa zdaru ... bože kvôli Vám mam zrazu namiesto 25... 35... nieje tu nejaký Level cap? :twisted:
Lord Hagen
Uživatel

Já jsem se dostal nedávno. Dostal jsem před dlouhým časem Gothic 1 na narozeniny. Začal jsem to hrát. Bavilo mě to ale pak už jsem to odinstaloval a začal hrát novější hry. Ty nehraju ani dneska. Poslední dobou hraju jen Thief, Dark souls 2 a podobné hry. Všechno hraju na veterána nebo podobné abych si to co nejvíc užil :twisted: . Na tuhle stránku jsem se dostal z nudy. Dobrý počítač v opravně a ten špatný doma. Na kterém by se nerozjela ani Gothic 1. Tak jsem bloudil na internetu a našel jsem Gothicz.net. Bylo to celkem nedávno. Gothic 1 jsem vyhrál a čekal jsem od té hry víc. Už mám nový počítač a Gothic mě nemusí zajímat. Ale někdy mám chvilky kdy si to zapnu a kouknu se na to jak PyranhaBytes vydaly svoji první hru. Dnes to není důležité a připravuji si peníze na Risen 3. Pokud to bude možné tak z něho natočím Let'sPlay.
Pletron
Trvalý ban

Odpověď je jasná je to pro to že jsou tu zajímavé věci: typi, návody na bonusové ůkoli, komiks a spoustu dalšího este screeny jsou bomba fakt libový :)
A důvod proč tu jsem? Diky brachovi kterej s gothicem přišel :)
Obrázek
xXBezejmenýXxCZ
Uživatel

PředchozíDalší