Menu

Nejbohatší člověk Gothicu.

Obecné pokecání o všech dílech série.
Příspěvekod ABC » pon 13. srp 2012 19:03:32 » Nejbohatší člověk Gothicu.
Kdo si myslíte že je nejbohatší člověk Gothicu Zuben nebo Goméz nebo úplně někdo jiný? Pojďme o tom společně diskutovat.
ABC
Uživatel

Bydliště: Ladharská soustava planeta Hinaitin veleříše Domská království Aranské hrad Blandor

Příspěvekod Kaiser » pon 13. srp 2012 19:05:46 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Tady není třeba diskuze Gomez má hromady rudy a v truhlách to ještě jistí tisíce zlaťáků :)
Ale Zuben taky nemá hluboko do kapsy :D
Kaiser
Trvalý ban

Příspěvekod Gothic12 » pon 13. srp 2012 19:09:13 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Súhlasím. Goméz má toho riadne! Ale, potom, čo bariéra padla je to Zuben. Plno a plno zlata..
Alebo je tu ešte možnosť: Hrdina + Marvin :D
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod ABC » pon 13. srp 2012 19:13:34 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Podle mě to je taky Goméz ale i třeba Rhobar III. byl taky určitě bohatý.
ABC
Uživatel

Bydliště: Ladharská soustava planeta Hinaitin veleříše Domská království Aranské hrad Blandor

Příspěvekod Gothic12 » pon 13. srp 2012 19:36:40 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Prečo 3. Rhobar?
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod Regis » pon 13. srp 2012 20:13:39 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Muž, který ovládá celý svět, určitě nebude žádný žebrák. :)
Regis
Nováček

Příspěvekod Algirion » úte 14. srp 2012 20:02:08 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Ale není jisté, že jej ovládl, jen že se stal králem. Arcania nám lže. Jinak Gonzalés? Ee. Pán pouště je Zuben, tedy i pán Gonzaléze je Zuben. Rhobar. Ten byl před válkou skutečně bohatý. Ale pravé bohatství je přírodní! Klan Kladiva má snad největší rudný důl na světě, nejlepší zbraně a i přesto, že svého bohatství neužívá, prostě to MÁ.
Obrázek
Algirion
Uživatel

Příspěvekod Fantomas » úte 14. srp 2012 21:26:55 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Nejbohatší je samozřejmě člověk co sedí za komplem a drtí Gothic,jelikož ten má největší moc nad hrou a ovládá ji a rozhoduje co a jak :wink:
Potom asi hrdina jež prostřednictvím (pařiče) má nejbohatší zkušenosti jež se nedají žádnými zlatáky ani rudou vyčíslit 8-)
Fantomas
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 14. srp 2012 21:33:49 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
já myslím že Xardas. Ten si může vyčarovat co chce a když ho to přestane bavit, tak zruší magii, aby si to nemohli vyčarovat ostatní. Těžko si představit mocnějšího muže a moc byla vždy mostem k bohatství, pokud o něj člověk stál :).

Hrdina je především blb. Už v G2 neměl žádný důvod cokoliv dělat, mohl si lehnout v khorinisu na molo a chytat ryby, a nechat někoho jiného, aby to vyřešil :). Nicméně nechal se stále manipulovat Xardasem a tak dělal co mu řekl, čímž mu umožnil stát se nejmocnějším :). V případě Spáče to ještě nevyšlo, ale u Nemrtvého draka, tedy převtělení Beliára už to klaplo. On to stejně Xardas celý plánoval od začátku, věděl, že v Hornickém údolí je Spáč a tak schválně nechal dělat barieru a navíc schválně nečekaně velkou, aby mohl počkat na vyvoleného a pak právě získat moc bohů. :) Však to znáte.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kaiser » úte 14. srp 2012 22:04:19 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
To je pravda :)
Kdyby byl G3 na stejné úrovni jako jeho předchůdci tak by Xardas určitě nedělal takový bejkárny jako ničil bohy a pak odcházel ze světa, myslím že původně to měl být hlavní nepřítel G3 potažmo celé série ! (na což to na konci G2 taky vypadalo)

Nejrozumnější byl stejně Herův výrok na začátku G2
Xardas : A přišli dokonce i draci!
Hero: Tak si pospěšme ať jsme co nejrychleji pryč !
:D
Kaiser
Trvalý ban

Příspěvekod Milhaus » úte 14. srp 2012 22:16:53 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
gothic3 byl prostě trošku někde jinde, za hranicí mého chápání a to i obsahově. Například jak píšeš, Xardas celou dobu plánoval stát se mocným (nejmocnějším) získáním moci Beliara tím, že se stane jeho nejvyšším služebníkem. V g3 se rozhodl mu rozbít držku a oslabit jeho moc. Tedy všechno, co v g1 a g2 a dlouho před tím (dle textů v knihovně v klášteře) plánoval, v G3 mávnutím ruky zahodil.

Sice nevím, jestli měl být hlavním nepřítelem (myslím že spíše né), protože podle mě autoři po dokončení G2 neměli ani ponětí, o čem bude trojka, ale těžko říct. Jisté je, že Xardas vlastnil hrdinu a používal ho na to, na co chtěl a hrdina mu to neustále baštil.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Smrtonoš » čtv 16. srp 2012 13:41:52 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Máte pravdu,ale bohužel za G3 už nestála Pyrana Bytes.A možná také proto se mi už samotná G3 nelíbí.
Prostě když jsem hrál Gothic 3 poprvé,už mě zklamalo hlavně to,že se mohu přidat k orkům,které díky předešlým dílům tolik nenávidím.Ale chápu,že to je jen můj názor.
Smrtonoš
Uživatel

Příspěvekod ABC » pát 17. srp 2012 18:47:08 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Tvuj názor sdílím.
ABC
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 17. srp 2012 20:19:09 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
Můj názor na G3 jsem už psal, je to fakt už o něčem jiném a podle mně na předchozí díly nijak zvlášť nenavazuje. Hrdina tam hezky metá ohnivou koulí, ale to je asi tak vše. Jo, a Nordmar je fajn, to bloudění potmě a v mlze, ta zima byla vlezlá.

Xardas jako úhlavní nepřítel hrdiny, sobecký, lstivý stařec toužící po absolutní (božské) moci a využívající hrdiny? Zajímavá myšlenka.

A k tématu:

co znamená být bohatý: peníze (majetek), moc, nebo vědomosti? Podle mně jsou nejmocnější mágové se svými kouzly, pokud by chtěli, mohli by mít moc i majetek a vzhledem k tomu, že nejmocnějším mágem je Xardas (někdo je jiného názoru ?), pak tedy titul o nejbohatší postavu ve kterémkoli smyslu toho slova by podle mne jednoznačně vyhrál právě on.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Tomcat » úte 18. zář 2012 15:27:58 » Re: Nejbohatší člověk Gothicu.
z G1 jednoznacne Gomez a po padu barieri by som mozno tipoval toho obchodnika Gonzalesa :)
Tomcat
Uživatel

Další