Menu

Severské války

Novinky, které nejsou k vidění na webu.
Příspěvekod Dragon75 » pát 16. kvě 2014 18:21:39 » Severské války
Poslední dobou mám docela dost času, a jelikož není zrovna nejlepší počasí, dostal jsem chuť na psaní :) Takže jsem se rozhodl sepsat nějakou povídku, ve které by bylo málo nadpřirozena a šlo by spíš o lidi. :)

PS: Povídka je uložena na googlu, takže nemusíte nic stahovat a můžete rovnou číst :wink:

Na Severním poloostrově se schyluje k válce. Začíná doba lží, zrad, doba nemocí a smrti. Každý zde bojuje o přežití, dokonce i ti nejmocnější lordové. A nikdo si není jistý, zda se dožije zítřka...

I. Kapitola - Plány do budoucna
II. Kapitola - Vzácné úsměvy
III. Kapitola - Souboj
IV. Kapitola - Staré zdi Drakenburgu

Kresby k povídce najdete zde
Naposledy upravil Dragon75 dne úte 23. zář 2014 19:24:14, celkově upraveno 5
"Vždycky někdo musí zemřít, aby ostatní mohli žít."
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Trol » sob 17. kvě 2014 14:47:31 » Re: Severské války
Tak povídku jsem si přečetl a dost se mi líbila. Rozhodně někteří lidé ocení nestahování, i když to zabere minimum času, ale jsou tu tací, kterým to vadí a kvůli tomu si to nepřečtou... Páč jsou to líné hovada. Nicméně jsem nenarazil na žádné gramatické chyby a překlep jen jeden, tedy aspoň myslím. V této větě: "Jeho delší černé vlasy, které nechány rozpuštěné, už projevovaly náznaky šedin." - asi by tam mělo být měl, ale to je opravdu drobnost. Máš dobře popsané postavy, nic složitého, hezky se to čte. Jsem zvědavý jak se bude dějství vyvíjet, zatím to vypadá slibně. Další díl nahoď co nejdřív :).

BTW: Kde bereš ta jména, to si vymýšlíš nebo jak ? :D
Obrázek
Trol
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » sob 17. kvě 2014 14:57:11 » Re: Severské války
Jojo, už hold stará klávesnice, takže občas tam nějaký ten překlep je :) a všechna ta jména si doopravdy vymýšlím :D vymýšlení názvů a jmen mi docela jde. Popis míst a postav se snažím co nejvíc zkrátit, protože sám vím, jak je to potom trochu nuda :) A jinak další díl by měl být už dneska, pokud to stihnu :wink:

Edit: Spíš zítra... :D
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Trol » čtv 22. kvě 2014 15:27:30 » Re: Severské války
Kde je ta Tvoje dávno slibovaná kapitola...? :D
Obrázek
Trol
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » čtv 22. kvě 2014 19:13:07 » Re: Severské války
Sorry, volejbal... :???: fakt vůbec nemám čas, trenéři se asi zbláznili :) dneska to zkusim dopsat, mohlo by to tu být tak v 11 :D a další radši nebudu slibovat, jak to vyjde... navíc každá kapitola je tak 3-5 stran, takže to chvilku trvá ... :)
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » stř 25. čer 2014 12:45:42 » Re: Severské války
Po dlouhé době přidávám druhý díl. Vím, že to trvalo hodně dlouho, ale je konec roku, však to znáte, učení, vylepšování známek na poslední chvíli atd. :) Jinak s tím samozřejmě hodlám pokračovat a doufám, že se vám povídka bude líbit. Teď už by měly další díly vycházet častěji :)
II. Kapitola - Vzácné úsměvy
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » stř 25. čer 2014 19:45:40 » Re: Severské války
No, je to asi nějaký boží zásah, protože normálně do povídek nechodím, a kdž sem příjdu, zase odejdu - nejsem asi jediný. Proto je dost zvláštní, že jsem otevřel tuto povídku - ale nelituji, protože se mi dost líbí a snad bude pokračovat. Už jen proto, že tak významnou roli zastává muž jménem Wilhelm :-D Dost se mi to líbí, vlastně mi to připomíná "profesionální" beletrii, kterou si občas dopřeju v papírové podobě, vypadá to dost dobře. Líbí se mi poněmčené názvy (Drakenherz), které tomu dodávají tvrdou a správnou severskou atmosféru, mnohem lepší než nějaké anglické spatlaniny. Je to velmi čtivé a chyb jsme si nevšiml . i kdyby ano, asi bych na ně moc neupozorňoval, protože sám vždy při psaní nasekám mnoho chyb. Forma je krásně přehledná a oceňuji možnost nestahování. Opravdu pěkné.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » stř 25. čer 2014 20:27:08 » Re: Severské války
Děkuji moc za tvůj názor :) docela si jich poslední dobou cením :) A samozřejmě pokračování budou, jen to asi chvilku potrvá :D
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » pát 27. čer 2014 11:57:07 » Re: Severské války
Přidán další díl s názvem Souboj. Jak jsem slíbil, teď už budou další díly vycházet častěji :)
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pát 27. čer 2014 21:57:11 » Re: Severské války
Je to velmi pěkné a čtivé, jsem rád že jje tu nový díl. Sice někdy znenadání přeskakuješ od jednoho k druhému a tak pořádně nevím co se děje, ale jinak nelze než pochválit. Těším se na pokračování!
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » sob 28. čer 2014 9:11:17 » Re: Severské války
Wilhelm píše:Je to velmi pěkné a čtivé, jsem rád že jje tu nový díl. Sice někdy znenadání přeskakuješ od jednoho k druhému a tak pořádně nevím co se děje, ale jinak nelze než pochválit. Těším se na pokračování!

Díky za hodnocení :) Jinak mám tam prostě hodně postav a snažím se, aby se v každém díle něco dělo, takže občas to bude prostě trochu nepřehledné :D a přidávám anketu :wink:
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 18. črc 2014 17:38:38 » Re: Severské války
Povídka má velice příjemný sloh a vůbec se velice dobře čte. Možná bych odstranil některé popisy postav, které se mi zdají vcelku zbytečné - například říci o jedné postavě jen to, že má nějaké vlasy a nějaké vousy, to je podle mého na popis postavy, má-li se v příběhu déle objevovat, málo, ale v případě, že se moc objevovat nebude, je ten popis celkově zbytečný, čtenář si ji sám představí podle svého.
Dále bych byl možná opatrný na rozštěpenost příběhu. Prezentuješ jej v mnoha krátkých úsecích, což není úplně dobré pro orientaci v něm.
Nechci ale, aby mé hodnocení znělo nějak nepříznivě, poněvadž já byl s četbou opravdu spokojen. Je rozhodně vidět, že si na psaní dáváš záležet, čte se to vážně dobře.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dragon75 » ned 20. črc 2014 19:49:55 » Re: Severské války
Děkuji moc za hodnocení :) A máte pravdu, ty krátké úseky jsou docela špatné k orientování, takže je asi zdelším.
Postavy zatím popisuju vždycky stejně, asi to taky trošku poopravím.
Jinak další díl bude tak za týden, protože přes prázdniny bohužel moc času na psaní nemám ale jakmile se dostanu k počítači, tak napíšu další kapitolu :)
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod johnytopinka » stř 06. srp 2014 19:38:41 » Re: Severské války
Příběh má svižné tempo, což se mi líbí. Taky oceňuju, že to nemusím stahovat. Máš u mě plus :D

K té roztříštěnosti: Zkus třeba před každým úsekem nové postavy nadepsat kurzívou místo, kde se to odehrává (Drakenburg, severní poloostrov). To by mohlo pomoci.

Snaž se u postav popisovat trochu víc než vlasy. Nebo bys to mohl udělat tak, že vlasy mají v této kultuře zvláštní význam a proto si jich každý všímá. Že se třeba hledí na to, jak má člověk upravené vlasy, místo toho jaké má manýry, co já vím... :D

Ta pasáž v první kapitole, kde se zmiňuješ o různých králích, rodech a hradech je hrozně dlouhá a je v ní moc vysvětlování. Člověk po přečtení prostě hned zapomene, o čem to bylo. Zkus příště třeba udělat scénu, kde král rozmisťuje figurky po mapě, zvažuje strategii se svým rádcem. To by mohlo být zajímavější a v podstatě přehlednější. Snaž se prostě takovéto důležité informace podat co nejzajímavějším způsobem.

Jak jsem říkal, rychle to odsýpalo a bylo zde hodně dialogů, tak jak to mám rád. Určitě přečtu další díl.
johnytopinka
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » úte 23. zář 2014 19:23:22 » Re: Severské války
Děkuji za všechny kladné ohlasy, moc si toho vážím :wink: :) Po začátku školního roku, když je všechno trochu volnější (teda alespoň pro mě ) jsem se vrhnul na pokračování. Tento díl jsem chtěl napsat tak, aby vás trochu seznámil se světem mého příběhu, a hlavně i s jeho historií. Bude to trochu složitější, ale když tomu věnujete trochu času, měli byste to pochopit :wink: Jinak další kapitoly budou vycházet častěji, vlastně kdykoliv to půjde, ale radši nic nebudu slibovat. tak zde je kapitola s názvem Staré zdi Drakenburgu:

https://docs.google.com/file/d/0B2SFluT ... MxdGc/edit
Severské války
Dragon75
Uživatel