Menu

Povídka 3 - První

Soutěžní díla pro rok 2019
Příspěvekod Emperor » ned 24. lis 2019 23:50:25 » Re: Povídka 3 - První
Velký lempl píše:Nu tak ja si porad stojim za tim ze nerd nebyl na miste. Kristi proste byla nahnevana ze Faust branil sve dilo a snazila se ho ztrapnit.
Ta druha cast ze Kristi se snazi pusobit moudre ale tady selhala - to trochu souvisi i s par let starou story kdy Kristi se obratila zady k prekladu a radeji take zacala kritizovat muj a Aeternitasuv pristup k veci. Ale to je stara voda.

Za tu druhou cas se tedy omlouvam to nebylo uplne pekny odemne.

Stát si můžeš na čem chceš, ale jde o formu, jakou jsi to podal. Snažil jsem se ti, slušně a klidně, vysvětlit, proč Kristi použila slovo nerd ve významu, v jakém ho použila, zkoušela to i Kristi, rovněž slušně a věcně ...

Nevím, jak jsi přišel na to, že by Kristi byla nahněvaná nebo jej dokonce chtěla ztrapnit - to je další osočení ... já v jejích příspěvcích nic takového nenašel ... a minulost sem netahej, souvislost tam možná vidíš jen ty sám ...

a netrap se, prostě se raději nesnaž překročit svůj stín a neplýtvej časem pokusy o konstruktivní diskuzi či argumentaci, nejde ti to - to není osobní, to je očividné ... dělej to, co ti jde nejlíp - věnuj se Návratům, tam jsi král ...

to o prdeli byl projev tvého zoufalství a smutku, chápu to a nebudu to trestat ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Vojta1122 » pon 25. lis 2019 1:17:28 » Re: Povídka 3 - První
Fajn, když už nejseš schopnej přestat chlastat a fetovat zároveň, tak aspoň přestaň psát násobné posty.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Faust » čtv 28. lis 2019 10:18:35 » Re: Povídka 3 - První
V prvé řadě bych chtěl říct po přečtení několika stran toho, co vlastně dělá Faust, kde chodí na záchod a co měl k snídani, že jsem docela rozladěn z toho, že místo toho, aby se tu řešila povídka, Gothic nebo historie, tak tu píšete jeden přes druhého naprosté kraviny. Nebudu na většinu reagovat, proč taky, ale chtěl bych zareagovat na Kristi (a Vojtu), jejíž post zcela jistě útočný je, jak se tu i dohadujete.

Wiki píše:Nerd je výraz převzatý z angličtiny. Je to osoba vnímaná jako nadprůměrně inteligentní až obsesivní, většinou s nedostatkem sociálních dovedností. Poznávacím znamením je jejich neschopnost chápat a navazovat sociální vztahy s většinou populace Nerdi se v práci i ve společnosti pohybují pouze v malých skupinkách sobě podobných. Vyhledávání jiných nerdů, přehnaná záliba v práci a omezené záliby je často izolují od ostatních lidí.

Nepřijde mi, že když o někom řeknu, že je nerd, že je to lichotka podle definice z Wikipedie. Já osobně to neřeším, ale přijde mi to jako docela krátkozraké hodnocení. Nikdo z vás, kdo mě tak nazýváte, mě nezná osobně, aby byl schopen soudit. A reakce typu, ty seš prostě nerd a je to, nebo já jsem z toho blbec, mi přijdou podobně inteligentní. Aby ten společenský problém jste neměli spíš vy.

Kristi píše:Nevrhá, už vôbec nie samozrejme. Nezmenilo to absolútne nič a je mi to absolútne jedno.

Vážně toto píše člověk, co je nad věcí? Abych pravdu řekl, toto bych od Kristi nečekal. Mě osobně to přijde jako uražený výkřik do tmy. Já nikde nepsal, že chci změnit body, pořadí, nedej bože celou soutěž třeba opakovat. Vlastně je mi úplně jedno, na jakém místě skončím. O tom to přece není. Můj názor je, že povídky píšeme proto, abychom pomohli přežít Gothic komunitě a podpořili fanart. Napsal jsem historii povídky jen z dobré vůle, abyste poznali pozadí, ale místo toho se evidentně urážíte a podle mého skromného názoru jsou vaše reakce nemístné. Mě to nutí k zamyšlení, jestli mám vůbec něco psát, jestli to má nějaký smysl. S nikým jsem se tu nepřišel hádat, přišel jsem prostě tvořit a rozvíjet spolu s vámi umírající komunitu Gothicu.

Kristi píše:...kde toto odvodíš, musíš ako autor spraviť sám, post-mortem, lebo na to nikto iný nepríde, nesvedčí to v tvoje dobro ako autora. Toť vše.

Možností je mnoho, možná já jsem nerd, možná ty jsi nerd, možná oba a možná ani jeden, ale každopádně jsme každý z jiného světa. Podle mě o to, co poznáš z povídky hovoří v prvé řadě o tobě. Autor v tom má jistě prsty, ale řekni mi, milá Kristi, jak já mám ovlivnit, jestli ty znáš něco o Lucemburcích nebo ne? Ale ty mi to určitě řekneš. Možná jsem tam mohl rovnou napsat Karel IV. No, nevím, třeba. Dnešní společnost potřebuje vše předžvýkat, aby to pochopili. Smutné. Ale Facebook určitě znáte.

Vojta1122 píše:To, co předvádí Faust, nesedí na historika, ale na nerda.

A můžeš mi říct, cože jako předvádí Faust? Třeba bys mi mohl objasnit, milý Vojto, co jsem podle tebe napsal špatně, nebo koho jsem svým postem třeba urazil. Jestli se tě dotklo, že já vím něco, o čem ty nevíš nic, tak to se ti hluboce omlouvám.

Kristi píše:Asi takto.

Laik so znalostou historie != historik.

A kdo je podle tebe historik? Uznávám, vědecký výzkum dálám v oboru matematiky, statistiky a ekonometrie, tedy ne historie, a dva akademické tituly mám z matematických oborů. Akademickým titulem nepočítám Bc., jen tak pro info. Předpokládám ale, že historie vám bude mnohem blíž. To, že ale nepíšu (zatím) vědecké články z historie, i když bych zcela jistě mohl, je spíš z časových důvodů. A už vůbec bych si o někom z několika řádků netroufl dělat nějaké závěry. Opět velmi krátkozraké jednaní.

Jestli se teď sesypete s tím, jak zase Faust trolí nebo zase kdáká nesmysly, tak prosím, ale řeknu rovnou, že z toho vyvodím důsledky. V dobré víře a bez jakéhokoliv postranního zájmu se tady snažím o přispění k tvorbě fanartu, ale vidím jen štěkání, hádky, srocované honby na Kaisera, asi místní zvyk a radost. Na to bych chtěl říct, že považuju stejně uražlivé, ba až hloupé a nevhodné někoho nazývat blbcem jako se chovat k někomu, jako by blbec byl. Pojďme diskutovat o povídce, o Gothicu nebo o historii, ale přestaňme se tu napadat a ničit už tak silně podvyživenou komunitu. A také byste měli něco udělat s tím fórem. Nedivím se, že reakce Kristi je po deseti dnech. Co sem přijdu, tak minimálně polovička příchodů skončí v nějakém erroru. Pokud s tím vedení neumí nic udělat, předejte to těm, co s tím něco udělají. Psát tady je občas docela zážitek.
Faust
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 28. lis 2019 12:22:58 » Re: Povídka 3 - První
Hele, vezmu to dost stručně, protože fakt tenhle spor nelze brát moc vážně, nestojí mi za můj čas ani digitální identitu. Hele, jakože klidně do mě rej, ale podívej, já dopíšu tenhle příspěvek a už si na tebe ani nevzpomenu, dokud se znovu nepodívám na fórum. To, že to mám volný, mi umožňuje nebýt uražený a nechovat v sobě negativní emoce.
¨
Už jen to, jak se bereš vážně a píšeš tu dlouhé příspěvky vlastně o ničem je dost nerdské. A rovnou poznamenávám, že i dost nerdské je, nejen teda od tebe, se neustále odkazovat k definici slova nerd. Jak jistě víš, když máš dva tituly (vidíš to, já podle tebe třeba žádnej, nechci nic říkat, ale nevypadá tohle jako nedostatek sociálních dovedností?), slova se s takovou přísnou exaktností používají zpravidla jen v odborném stylu (a mnohdy ani tehdy ne), čili používají se v různých komunikačních situacích v různých obměnách, s lehce pozměněným či přeneseným významem. Po pravdě řečeno ovšem, na tvoje příspěvky docela sedí i definice, kterou jsi mi sem ochotně nasdílel, takže jenom stručně k tomu.

Osobně se považuju za člověka, který má nějaké znalosti z historie a má o ni zájem, ba dokonce jsem i četl onu pohřební řeč Vojtěcha Ranků z Ježova. Samozřejmě si ji už vůbec nepamatuju a je to pravděpodobně kvůli tomu, že jsem při její četbě necítil emocionální přetlak. To není dáno tím, že bych byl nějaký cynik, ale protože nejsem nějaký nerd. Ani já jsem nerozpoznal historické události, které zahalil hávem Gothicu. Jednak je to proto, že byť ty to asi považuješ za jednu z nejdůležitějších částí historie, kterou by měl každý znát, tak normální (a třeba i vzdělaný) člověk, který nemá takovou obsesi v některých historických událostech, to bude považovat za poněkud nepodstatné. A ten člověk bude mít neoddiskutovatelně pravdu. Patřím mezi ty, kteří si myslí, že je potřeba mít vzdělání o celém rozsahu dějin, ale hej, naznačovat člověku (třebaže to nemuselo být intencionální), že je hlupák, protože nezná zrovna tvoji oblíbenou část historie, je samozřejmě hloupé, ale nerdské v plném rozsahu. Máš tam všechno od obsese po nějakém úzkém zájmu až po neschopnost komunikace. Druhá věc, která mě teda krká víc, hele, to co vyžaduješ od literárního díla, co tam považuješ za kvalitu a vůbec, to už není nerdské, ale přímo úchylné. A ještě jedna věc v rychlosti: stěžuješ si, že jsme nepoznali tvou inspiraci v Kytici. Ale kamaráde, ono je to proto, že ten Máj z toho úplně bije do očí, Kytice fakt vůbec. Možná je, stejně jako tvojí povídky, chyba na straně autora a nikoliv čtenáře.

Jo a když na konci obhajuješ Kaisera, což chápu, protože on je jako jediný "na tvé straně", tak si osvěž znalosti místní historie. Do té doby je lepší neohánět se tím, jak moc je žádoucí přispívat zdejší skomírající komunitě.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Faust » čtv 28. lis 2019 12:57:30 » Re: Povídka 3 - První
Už jsem dlouho neviděl tolik překrucování a naparování se a nebudu ti to obhajovat, protože to stejně k ničemu nebude. Možná by sis měl lépe přečíst to, co jsem napsal, abys nepsal bludy. Ale já ti to usnadním. Jak už jsi označil moje pohlížení na kvalitu povídky jako úchylnou (poněkud zvláštní jednání takového společenského génia, za jakého se považuješ), tak fajn, já si nechám svoji kvalitu, ty si nech tu svoji. Toto vážně nemá smysl. Žij si ve své fantazii ale beze mě. Nepotřebuju ani toto fórum, ani tebe.

Ten obrázek jsi postnul dobře. Jen v té rakvi leží tato komunita a mužeš si za to připsat další čárku, protože pro Fausta toto fórum nyní zemřelo.

Poslední větu věnuji ale někomu jinému. Radší stokrát Kaiser, než to, co vidím tady. A já vím, o čem mluvím.
Faust
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 28. lis 2019 13:55:10 » Re: Povídka 3 - První
je to už trochu otrava, nicméně Faustova reakce byla očekávána ... za sebe můžu jen říct, že já osobně bych tě nerdem nejspíš nenazval, i od Kristi to byla nadsázka, fakt nechápu, že to tebe a Kaisera tak vzalo, berete se s Kaiserem moc vážně a vaše arogance a naprosto nevěcné argumenty to jen potvrzují (i Kaiser se často cítí být nepochopen a nedoceněn, chápu vaše souznění) ...

ale to je váš problém, z naší strany byla snaha tvou povídku ohodnotit - podle mě nebyla špatná, dokonce jsem v reakci tak nějak mimoslovně naznačil svůj respekt nad tvými jistě mimořádnými znalostmi dějin (minimálně proti těm mým) ...

ale to peklo tady rozpoutal Kaiser, který se chytl jednoho slova a kvůli němu začal jako tvůj samozvaný obhájce osočovat Kristi, co si to dovolila ... stal se z toho útok osobní, proto jsem cítil i já (Vojta, Dolero) potřebu zasáhnout a postavit se za Kristi, aby věděla, že na ten (věčný) boj s omezeností není sama ... Kaiser to bohužel neunesl a urazil se, co svědčí (spolu s jeho ublíženeckými reakcemi) o jeho nevyspělosti a nevyrovnanosti ...

pokud ty sám máš problém s hodnocením své povídky, máš právo vyjádřit svůj názor, ale spíš si myslím, že máš problém s něčím jiným, nazval bych to sebevědomí, které bylo zřejmě velmi pošramoceno nepochopením a nedoceněním tvého díla ... ale to je zase jen tvůj problém, ne náš a pokud se urážíš a vyhrožuješ, že se tu už neukážeš, pak je to směšně, dětinské, nehodné dospělého člověka (nevím, kolik ti je), a potom jsou ti tvé znalosti, třebas mimořádné, zcela na prd, protože tvé sociální skilly (v gotikovské řeči) nestojí za nic a ano, budeš pak ve smyslu sociálních interakcí působit jako velmi omezený, arogantní a současně politováníhodný NERD, takže nakonec se Kristi vlastně až tak nemýlila ... dalo by se říci, že ty i Kaiser jste díky tomu víc nerdy (v tom horším slova smyslu), než si uvědomujete ...

škoda, že si to nejspíš nepřečteš, dal jsem si velmi záležet na pregnantním vyjádření ... a pokud si to přečteš, tak to stejně nepochopíš a nedoceníš ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 28. lis 2019 16:55:54 » Re: Povídka 3 - První
Hele, Empe, já si myslím, že ta povídka byla doceněna docela adekvátně (mimochodem, i já jsem ji hodnotil pozitivně). To už spíš u jiných bych váhal, jestli jsou opravdu náležitě doceněny. Nicméně, toto:
Faust píše:Už jsem dlouho...

vnímám tak, že moje demonstrace nerdství je uznána jako správná.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Kristi » úte 03. pro 2019 3:04:43 » Re: Povídka 3 - První
Jaj boze. To je zasa pripisovanie vyznamu mojim slovam, ktory tam nie je. Proste a jednoducho ma nejake historicke pikosky okolo poviedky nezaujimaju, obzvlast ked su obskurne, a nezmenia moj nahlad na nu, ako si pisal, ze isto nas pohlad zmenia. That's it. Moje hodnotenie poviedky zostava rovnake, ake bolo predtym, keby sa niekto obtazoval si to overit, tak som jej dala druhe miesto a odvolavat nejak retrospektivne to nemienim, lebo to je fajn dielo. Vsetko co som tym chcela povedat je, ze sa nemas do buducnosti chytat barlicky pretoze ked nieco neobstoji samo o sebe, tak ziadna baraz odkazov na historiu nic nezmeni.

Ako tu opakovane asi odmietate vnimat, nerd nie je v mojich ociach pejorativum, ale nadsenec do niecoho, najma co sa tyka vedeni, a bola to hlavne nadsazka. Nerd som ja, nerdi v takomto zmysle slova su takmer vsetci moji blizki kamarati, nemalo to byt nic spatne, vobec nie nejaky utok. Ak si do toho pripisujete opat to, co tam nie je, nie je to moj problem. Ak sa ta to aj v tomto svetle dotklo, tak si to nahrad slovom nadsenec, pretoze je to takmer ten isty vyznam v tomto pripade. Chytat sa exaktnych definicii mi pride zbytocne (este navyse z ceskej wikipedie, co isteze uznate ze nie je teda najspolahlivejsi zdroj), obzvlast ked su nespravne a kolokvialne pouzitie slova ich uz davno nesplna.

A ano, za historika skutocne povazujem cloveka, ktory sa historiou zaobera akademicky, pretoze hocikto iny je pre mna maximalne pouceny lajk/nadsenec - sam si povedal este pred tymto shitstormom, ktory som nechtiac spustila, ze sa historiou zaoberas len ako zalubou, byt intenzivnou, tak by som necakala, ze zrovna s tymto bude problem, ale teda budiz. Ale to je len tak na okraj. :) Asi k titulom z matematiky hned dvom gratulujem

Vskutku to nema zmysel, ale toto je asi posledny prispevok, kde opat raz zhrnam, co ako bolo a nebolo, a pokial to po tychto vysvetleniach nie je pochopene, tak to je bezpredmetne, pretoze asi nikdy nebude.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Předchozí