Menu

Dny Králů

Novinky, které nejsou k vidění na webu.

Jak se vám komiks líbí?

1
8
57%
2
4
29%
3
1
7%
4
0
Žádná hlasování
5
1
7%

Celkem hlasů : 14

Příspěvekod marco5445 » stř 03. črc 2013 18:17:41 » Dny Králů
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
(Remake ZDE)
Obrázek
(Remake již brzy)
Obrázek
(Remake již brzy)
Obrázek
(Remake již brzy)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil marco5445 dne sob 19. zář 2015 11:08:04, celkově upraveno 22
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Pivl » stř 03. črc 2013 20:13:53 » Re: Dny Králů
Rychle na to jdeš. :)
Oproti tvému prvnímu počinu je grafika o něco lepší, ale pořád to není ono. Záhlaví je jednoduché, možná až příliž a nezdá se mi, že by přesně vystihovalo charakter komiksu. Zkus si na záhlaví vzít inspiraci. Například můžu uvést tyto komiksy: Inspirace IInspirace II.. Při čemž záhlaví nemusí být tak složité, ale mělo by být alespoň výstižné. ;)
Co se týče screnů tak se zdá, že deformaci už jsi trošku zabránil, ovšem co vyloženě bije do očí je rozmazání. Například rozdíl mezi screeny 2 a 4. Sám to přeci musíš vidět, že oba screeny jsou úplně jiné, co se zaostření týče. Nevím jak je tomu v photoshopu, ale měl by sis zjistit, jak to ovlivnit, protože to opravdu nepůsobí hezky.
Co se bublin a textu týče, nemám nic proti až na průhlednost bublin, která je dle mě přílži velká a pak člověk špatně vidí text v nich. Každopádně bubliny ani text neurazí. Osobně bych možná zvolil větší a ozdobnější písmo, ale to je otázka stylu.
Co bije ovšem ze všech věcí na komiksu nejvíc jsou dvě obří postavy na stranách komiksu. Sám jistě vidíš, jak jsou deformované a rozmazané. Nápad je to sice dobrý, ale nemůžeš si hrát s jednotlivými rozměry screenu. Když zvyšuješ výšku, musíš ve stejném poměru zvýšit i šířku. Screen je pak nekvalitní a deformovaný jako v tvém případě a když pak z něj odsřihneš ty dvě velké postavy, nepůsobí to dobře. ;)
Pozadí za screeny je jednoduché, nemám nci proti, ale měl by jsi se vyhýbat tak výrazným barvám jako je bílá, když i rámečky jsou bílé. Komiksové grafice mnohem více sluší méně zářivé barvy jako je hnědá, šedá a podobně.
Moje rada - Nesnaž se pracovat co nejrychleji, dej si klidně na čas, je mnohem lepší když se budeš soustředit na kvalitu jednoho dílu, než abys vydal tři nekvalitní. ;)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Milhaus » čtv 04. črc 2013 6:20:23 » Re: Dny Králů
já bych řekl, že si se graficky spíše zhoršil.

logo - u toho předchozího komiksu jsem ti radil, ať logo uděláš, ale ať jej neděláš moc velké, že typická chyba začátečníků je, že udělají logo mega brutus velké a do něj dají ještě větší nápis s názvem autora. Ovšem zde je to logo opravdu extra velké. Myslím, že na menších monitorech by lidé museli scrollovat jen proto, aby si vůbec to logo prohlédli. Což je samozřejmě špatně. Ideální velikost loga je podle mě tak 200-250px. Dále obrázek mágů je nevýrazný a tmavý. Doporučuji změnit jeho kontrast přes úrovně (CTRL+L). - zde v okně, které se objeví, posuň pusuvník na pravé straně až ke grafu - tj směrem doleva.

Umístění nápisů také není vhodné. Stejně tak barevnost nápisů. Myslím, že hlavní informací je název komiksu, název dílu je méně významný (což by mělo být i opticky vidět).

Plátno jako celek doporučuji orámovat. Stejný rámeček by pak mohl být i pod logem a tak rozdělovat část loga a část screenů. Na plátno bych rozhodně neaplikoval přechod od černé do bílé, neboť to je hrozné. Odstranil bych ty postavy na stranách a s těmito nápady raději počkal a nepoužíval je (dokud si neosvojíš samotnou tvorbu v photoshopu).

Když dáváš do komiksu screeny, snaž se vždy udělat mezeru mezi levým okrajem komiksu a prvním screenem v řádce a stejně tak mezi pravým okrajem komiksu a posledním screenem v řádce. Tak, jak to děláš ty, to působí, že ti konce těch screenů odřízli okraje.

Jinak už si zdá se zvládl vkládání screenů, co bych ale vylepšil jsou mezery mezi screeny. A to jak v rámci jedné řádky, tak mezi řádkami. Snaž se ty mezery dělat +/- stejné. Hlavně v druhé části komiksu už vznikají velké odstupy mezi řádkami, což není určitě dobře a působí to hloupě. Jakdyby si nevěděl, co s prostorem a tak si to začal takto "roztahovat". Což bys dělat neměl. Ono, když to takto uděláš a působí to takto "roztaženě", tak tím likviduješ tempo komiksu.

Zkus na screeny aplikovat ono rozjasnění (pomocí CTRL+L a onoho posuvníku). Jinak na screeny žádné další změny barev pro zatím neaplikuj.

u bublin by bylo asi fakt dobrý je na ě nanést barvu trochu méně průhlednou.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod marco5445 » pát 05. črc 2013 15:07:44 » Re: Dny Králů
Tak tu máte 1. díl. Snad se vám bude líbit. Omlouvám se za místa kde text nebyl vidět. Bubliny do příště opravím...:)
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Trelis324 » pát 05. črc 2013 19:24:25 » Re: Dny Králů
Tak som rád, že si moju radu so štýlom bublín skúsil, aj keď do dielu, kde sa väčšina odohráva v bielej krajine, je možno to písmo ťažšie vidieť, obzvlášť v miestach kde jasne prevažuje biela, ale napr. v poslednom screene si mohol dať to čo hovorí rozprávač na druhú stranu, kde sú tie stromy a bolo by to v pohode prečítateľné, ale samozrejme sú miesta kde sa to nedá. No, ale aj tak je podľa mňa tento štýl bublín najkrajší, ale to je už na tebe, rozhodne by som ponechal túto výplň, a čo sa týka písma najideálnejšie je biele písmo, no také experimentovanie nezaškodí, aj keď žiadne tmavé farby sa tam nehodia, ale skús sa napr. inšpirovať týmto štýlom. Tým Ti, ale nevravím, že to má byť presne toto písmo, to je všetko na tebe, ja iba vravím, že keď skúsiš nejakú svetlú farbu, ktorá nebije tak do očí ako červená, alebo zelená nemusí to byť, len biela keď si myslíš, že by to bolo tak lepšie, ale rob podľa toho čo sa Ti najviac páči. No, tak ku grafike jednoznačne by som dal niektoré screeni viac vedľa seba, nemusia byť úplne pokope, ale podľa mňa sú niektoré obzvlášť tie väčšie dosť ďaleko od seba, aj keď to bol zrejme úmysel. Na čo by som, ale chcel upozorniť, je veľkosť screenov. Prečo neskúsiš napríklad miesto 4 dielov vedľa tri, ale väčšie a urobiť dlhší diel? Podľa mňa by to bolo prehľadnejšie, a jednoznačne by bol väčší priestor pre bubliny a písmo, ktoré by si tiež mohol spraviť väčšie. Čo sa týka príbehu, vidím, že aj v druhom komikse je zbura v dole, no príbehy na seba nenadväzujú takže to absolútne nevadí. Tak myslím, že sa to vyvíja zaujímavo som zvedavý na ďalší diel a dúfam, že vyjde už čoskoro.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod dragonranger » pát 19. črc 2013 16:10:58 » Re: Dny Králů
Tento komiks má rozhodně potenciál jen vymakej následující věci které by mu rozhodně přidaly na kráse. :)

:arrow: Zkus se vyvarovat nelogickým věčem. Nevím jestli by se nějakému člověku chtělo přidat do války proti orkům. :D

:arrow: Zkus zvolit trošku tmavší písmo a bubliny. Na několika místech nebylo vidět.

:arrow: Dej screeny víc k sobě a zkus dělat trošku zajímavější pozadí. Tohle je takové ..divné.

:arrow: Zmenši svojí přezdívku na konci je to neprofesionální.
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 21. črc 2013 11:43:57 » Re: Dny Králů
Jsem rád, že je tu mladý příspěvek :) Chybky to víceméně má, ale už byly vyřčeny. Takže snad jen popřeju hodně štěstí, chuti a energie do tvorby :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod marco5445 » pon 22. črc 2013 11:52:09 » Re: Dny Králů
Díky všem za rady.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » čtv 03. říj 2013 8:03:57 » Re: Dny Králů
No hoši, tady na mě dýchla severská atmosféra :-D Je málo komiksů, které by mě chytly prvním dílem, tady je to tak. Sice těžko k tomu po prvním díle něco říkat, ale doufám, že budou následovat další, nicméně se stalo něco, co se nestává příliš často, a sice, že mě velmi oslovil název komiksu, to je pro mě další plus. Grafiku považuju za slušnou a koukatelnou, jasně, nenalhávejme si, že by to nemohlo být lepší, možná trochu zvětšit screeny a do záhlaví trošku nápadu, ale jinak se to dá. U těch postav králů po stranách: Je to zajímavý prvek, ovšem šel by realizovat mnohem lépe, bez těch rozpixelovaných okrajů. Ale jinak jako fajn, budu se těšit na pokračování.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » čtv 03. říj 2013 14:56:44 » Re: Dny Králů
Děkuji moc. Jsem moc rád, že tě to zaujalo.
Wilhelm píše: U těch postav králů po stranách: Je to zajímavý prvek, ovšem šel by realizovat mnohem lépe, bez těch rozpixelovaných okrajů.

Pokud myslíš ty v tom Prologu, tak no... to byl takový experiment. Který se bohužel nevydařil, jak měl :D
Ohledně dalších dílů: No, určitě bych pokračovat chtěl, ale komiksy jsou celkem dost náročný na čas, a ktomu nemám vůbec chuť na dělání screenů (řekl bych nejtěžší část na tvorbě komiksu). Ale že by v budoucnu nebylo pokračování se bát nemusíš. :wink:

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » stř 09. říj 2013 20:54:57 » Re: Dny Králů
Potřeboval bych poradit. Napadlo mě, že trochu vylepším vzhled a tak potřebuji vědět jak se vám líbí toto, a jak by jste to ještě upravili.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod sleeper » stř 09. říj 2013 20:59:17 » Re: Dny Králů
Zaujímavá a originálna grafika, to sa musí uznať! Ja by som zmenil nadpis "Dny králů", dal by som ho rovnakÿm fontom ako to pod tým, ale samozrejme výraznejší. Ďalej mi príde ten pergamen príliš rozpixlovaný, neostrý.
Ale ináč to vyzerá dobre, zlepšuješ sa. :wink: :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » stř 09. říj 2013 21:03:27 » Re: Dny Králů
Dík, Ten nadpis jsem udělal, že jsem se tento LEDOVÝ EFEKT dnes naučil a přišel mi zajímavý :), ale ten rozpixelovaný pergamen nevím jak opravit :(

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod dragonranger » stř 09. říj 2013 21:04:10 » Re: Dny Králů
Hezké, akorát by to pozadí možná lépe vypadalo v černi. :wink:
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod sleeper » stř 09. říj 2013 21:06:04 » Re: Dny Králů
Chápem, nájsť dobrý obrázok je ťažké...
sleeper
Uživatel

Další