Menu

Deník pomsty

Novinky, které nejsou k vidění na webu.
Příspěvekod Sir Raven » pon 01. dub 2013 15:54:15 » Deník pomsty
Chtěl bych vám představit svůj komiks Deník pomsty. Možná si někdo vzpomene na to, že jsem tento komiks už dříve dělal. Kdo ne, nevadí. Každopádně jsem si řekl, že by nebylo špatné udělat remake. Tak mi pak můžete říct jak se povedl :D

Sir Raven( autor :D )

První série:

Díl 1 - Dole v dole
Díl 2- Drogový gang
Díl 3- Útěk
Díl 4- Hluboko v podzemí
Naposledy upravil Sir Raven dne pon 10. čer 2013 18:26:51, celkově upraveno 4
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Merlom » čtv 04. dub 2013 16:14:32 » Re: Deník pomsty
No moc hodnotit se toho nedá, snad jen grafiku která je nic noc.Máš tam moc malé písmo i bubliny.
Pravopis nehodnotim protože jsem jelito :) Ale rozhodně pokračuj. :wink:
Jakej je rozdíl mezi alkoholikem a nekrofilem? Žadnej přece, oba mají rádi vychlazenou dvanáctku.
Merlom
Uživatel

Příspěvekod Sir Raven » sob 06. dub 2013 7:57:01 » Re: Deník pomsty
První koment :D Zprvu bych ti chtěl poděkovat, že sis komiksu vůbec všiml a ohodnotil ho. Co se týče té velikosti písma a bublin, tak jsem si toho při tvorbě nevšiml, respektive mi to nepřišlo malé. Druhý díl jsem dělal ve stejný den, takže na tom bude asi s tou velikostí písma stejně. Ve třetím díle to pozměním :wink:
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Sir Raven » sob 06. dub 2013 7:59:36 » Re: Deník pomsty
Vydán druhý díl! :D

Přidáno:

Lepší kvalita myšlenkových bublin, naučil jsem se je dělat pořádně :D
A samozřejmě pokračování v ději.
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Trelis324 » sob 06. dub 2013 17:27:16 » Re: Deník pomsty
Tento komiks si z niekade pamätám, ale neviem či som ho niekedy čítal, možno som, len videl jeho názov na fóre, ale podľa príbehu usuzdujem, že ho čítam prvýkrát, a možno, že ak by si nenapísal, že je to remake, tak by si to ani ľudia nevšimli, možno niektorý, čo sú tu už dlhšie. No tak prejdime ku komiksu, grafika, je na dobrej úrovni, aj keď sa mi zdajú tie bubliny trochu nevýrazné, mohol by si skúsiť, trochu iný štýl, ale samozrejme to je na tebe. Čo sa týka záhlavia a podobne nemám čo vytknúť. Príbeh vyzerá zaujímavo, je vidno, že popri SU si načerpal nejaké skúsenosti, a tiež sa mi páči to prenesenie vtipu, do komiksu, ktorého príbeh vyzerá skôr na vážny komiks. Som zvedavý nato, ako sa dostal hrdina tohoto komiksu do kolónie a tiež, nato, či sa pokúsi z dolu ujsť.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod Sir Raven » sob 06. dub 2013 18:12:43 » Re: Deník pomsty
Díky za komentář :wink: A pamatuješ si dobře, tento komiks už jsem dříve dělal a je vlastně skoro stejný jako tento jenom je jiné prostředí a bude dále jinak rozvinutý příběh. Jsem rád, že se ti zatím líbí a brzy přidám další díly. :wink:
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod sam164 » sob 06. dub 2013 20:13:37 » Re: Deník pomsty
Řekl bych to asi takhle. Comix má zatím docela nerozvinutý příběh a proto ho nebudu hodnotit, dále tady máme grafiku a to je zatím asi nejhorší část comixu. Zapracuj na zlepšení záhlavý, je to rozmazané a roztahané, taky by si mohl trošku vylepšit bublinky a snažit se to písmo nechat ve velikosti, která započala psaní v daném dílu. Známku ti ještě dávat nebudu, uvidíme jindy.
Obrázek
sam164
Uživatel

Příspěvekod Sir Raven » sob 06. dub 2013 21:02:45 » Re: Deník pomsty
O tom záhlaví vím, pracuju na změně. A jestli s tou velikostí toho písma narážíš na toho, co tam řve ty vyhlášky, tak to je schválně. Každopádně, dík za radu s tím záhlavim :wink:
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Max » ned 07. dub 2013 10:46:39 » Re: Deník pomsty
Původní komiks jsem nečetl, tenhle ale vypadá celkem zajimavě, pokud vylepšíš pár nedostatků.

Grafika
Záhlaví je možná trochu moc velké a mohlo by být více kreativní, než jen screen a na tom obyčejné místo (zkus zaexperimentovat a uvidíš, jestli z toho něco nevzejde). Screeny jsou celkem dobré, líbí se mi používání animací v Marvinu (mohl bys ale zkusit více animací u rozhovorů než jen GREETRIGHT :) )a taky nové textury některých zbrojí. Co se mi ale nelíbí je bezejmenný hrdina, ten je až příliš okoukaný. Teď už asi jeho tvář nezměníš, ale myslí na to do budoucna :). Bubliny jsou jednoduché, co mi ale na nich vadí je velikost textu. Ten by podle mě měl být o 1-3 body větší, takhle se na něj musím příliš soustředit a nedovedu si představit číst 10 dílů po sobě aniž bych z toho neměl unavené oči. Záhlaví je taky zbytečně velké na to, že v něm jsou jen dva kousky textu. To bych určitě zmenšil, nebo bych tam dal aspoň něco zajímavého na koukání.

Příběh
Hotové jsou jen dva díly, takže z příběhu příliš moc nevydedukuji, přesto máš ale dobře našlápnuto. V podstatě se ti tam odehrávají dva příběhy najednou, ten přítomný v dole a to, co se stalo v minulosti. Když dobře rozvineš tu minulost (a ještě ji nějak napojíš na to, co se teprve stane), bude to skvělé. Mě osobně příběhy o vzpourách baví a jsem zvědavý, co se ještě stane.

Ostatní
- Co mi ještě vadí je pořadí bublin v některých screenech, bubliny se většinou čtou zleva, někde to máš naopak a pak je to matoucí
- Pobavily mě některé hlášky (...což se mu pár let nedařilo, alespoň ne slovy), (přezdívka suknáří)
- Je fajn že ještě někdo dělá komiksy z Gothicu 1
- Pokud nemáš úplně historický počítač, zkus si nainstalovat na Gothic 1 textury ve větším rozlišení, potom budou screeny vypadat ještě lépe

Pokud teda zapracuješ na některých věcech a udržíš zajímavý příběh, bude z toho skvělý komiks :)
Max
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » ned 07. dub 2013 10:59:59 » Re: Deník pomsty
Souhlasím se Samem a to kompletně ve všem.
Snad jen ještě dodám, že jsem původní komiks četl a to dokonce docela nedávno, asi dva týdny zpátky. Je vidět, že ses posunul z PhotoFilteru do Photoshopu, ale chtělo by to vylepšit ty myšlenkový bubliny, ať to jednou nevypadá jako brambora a podruhý jako kartófl. Ti to pak kdyžtak ještě ukážu. A ještě semizdá, že v té starší verzi jsi byl takový odvážnější, nebál ses více exkrementovat, totiž experimentovat, třeba jak proskočil zdí v tom hořícím skladu a podobný vychytávky, to bylo fajn a i když to občas trochu vrzalo, tak to určitě bylo fajn. Zkus se více odvázat, vzpomeň si, jaké zvěrstva děláme v SU. :P :D
Každopřípadně očekávám další díly. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Sir Raven » ned 07. dub 2013 11:19:38 » Re: Deník pomsty
Děkuju všem za hodnocení s hodně radami, hodně mi to pomůže :wink: Ve třetím díle se to všechno pokusím fixnout.
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Lordan » ned 07. dub 2013 11:46:32 » Re: Deník pomsty
Pěkný komiks, chválím. Text je drobnější, ale to až tolik nevadí. Grafiku jako obvykle nekritizuji. Jen pořadí bublin. Ty které se čtou dřív by měly být víš. Pokud jsou ve stejné rovině, tak se obvykle čte první ta napravo. Zvláště v prvním díle jsem několikrát četl jako první až druhou bublinu. Tak to zkus trošku zpřehlednit. :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Sir Raven » pát 12. dub 2013 14:16:27 » Re: Deník pomsty
Třetí díl bude buď dnes, anebo zítra. To k průběžnému infu :wink:
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Sir Raven » sob 13. dub 2013 9:48:21 » Re: Deník pomsty
Nový díl vydán!

+ změna záhlaví
+ nový "zelený" styl
+ pokračovaní v přítomnosti
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Lordan » sob 13. dub 2013 16:13:25 » Re: Deník pomsty
Ty černé texty se na tmavších zelených bublinách čtou dosti obtížně... Fakt mě z toho teď bolí oči. Jinak to není tak zlý, ale předchozí díly byly chytlavější, alespoň podle mě.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Další