Úsvit minulosti

Moderátor: Správci fanartu

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Max » pon 11. bře 2013 0:11:32 » Úsvit minulosti
Představuji vám můj nejnovější komiksový počin. O příběhu toho mnoho neprozradím, snad vás jen budu varovat, že komiks celkově bude celkem náročný na text a jeho pochopení. Také se budu zaměřovat na méně dílů, které však budou O to delší. A nyní již bez dalšího odkladu...

Obrázek

Člověk má tendenci utíkat před tím, čeho se bojí. Není tedy divu, že mnoho lidí utíká před svou minulostí. Ale co se stane, když vás vaše minulost konečně dožene?

1. série

Díl první: Neklid
Díl druhý: Úhel pohledu
Díl třetí: Sny v temnotě
Díl čtvrtý: Krvavá minulost
Díl pátý: Na dosah
Díl šestý: Má víra

21. 9. 2014 - upraveny a opraveny texty ve všech dílech komiksu tak, aby dialogy lépe zapadaly do příběhu
Naposledy upravil Max dne stř 22. říj 2014 20:23:38, celkově upraveno 14
Max
Uživatel

Příspěvekod Stone » pon 11. bře 2013 12:55:58 » Re: Úsvit minulosti
Not bad

Ke grafice nic nemám, ta je krásná. Screeny ostré a pěkné. Záhlaví a i rámečky také ujdou, jen bych možná změnil tu modrou barvu. Je to až moc kontrasktní. Dal bych tam řeba šedou, aby se víc zvýraznila depresivita komiksu (jak to nastínil začátek). Příběh je zatím na svém začátku, tak se uvidí v příštích dílech.
Doufám, že přitlačíš na pilu co se týče krve. Zatím tam teda moc soubojů nebylo, jen jeden zápich a to ještě na černobílém screenu, ale u takového stylu příběhu bych se s tím vůbec nepáral :) Ať to má šmrnc!
Uvidíme, jak to bude dál...
Stone
Uživatel

Příspěvekod Pivl » pon 11. bře 2013 22:06:27 » Re: Úsvit minulosti
Z mrtvých vstání? :) No, že teda ale parádní. :) Perfektní práce, Maxi. Je vidět, že sji v záhrobí sbíral síly na něco opravdu velkého, protože tohle už po prvním díle dýchá fakt silnou atmosférou, perfektním Maxovským grafickým stylem, dovedeným k dokonalosti a perfektnímu vyhlazení screenů (+ všímám si i těch hezkých "menších" věcí jako měsíc na pozadí a tak, neboj. :D ;) ) + Tentokrát i mě opravdu zajímající příběh, což upřímně řečeno, tvé předchozí komiksy pro mou maličkost docela postrádaly. Těším se na další díly, chlape! :wink:
Pivl
Správce fanartu

Příspěvekod Max » pát 15. bře 2013 19:50:38 » Re: Úsvit minulosti
Přidán nový díl.
Upravil jsem trochu pozadí, takže okraje už tak nekontrastují a i rámečky mají teď o něco tmavější odstín.
Také jsem změnil záhlaví u obou dílů.

Stone píše: Dal bych tam řeba šedou, aby se víc zvýraznila depresivita komiksu (jak to nastínil začátek).

Zkoušel jsem zatím modrou a hnědou. Hnědá byla příšerná a akorát kazila atmosféru a do šedé se pouštět nechci, protože na šedou barvu v podstatě koukáš celý den, takže je taková fádní. Tmavě modrá má podle mě nádech tajemna.

Stone píše:Doufám, že přitlačíš na pilu co se týče krve. Zatím tam teda moc soubojů nebylo, jen jeden zápich a to ještě na černobílém screenu, ale u takového stylu příběhu bych se s tím vůbec nepáral Ať to má šmrnc!

Heh, doufám, že teď budeš spokojen. :)

Pivl píše:Z mrtvých vstání? :) No, že teda ale parádní. :) Perfektní práce, Maxi. Je vidět, že sji v záhrobí sbíral síly na něco opravdu velkého, protože tohle už po prvním díle dýchá fakt silnou atmosférou, perfektním Maxovským grafickým stylem, dovedeným k dokonalosti a perfektnímu vyhlazení screenů (+ všímám si i těch hezkých "menších" věcí jako měsíc na pozadí a tak, neboj. :D ;) ) + Tentokrát i mě opravdu zajímající příběh, což upřímně řečeno, tvé předchozí komiksy pro mou maličkost docela postrádaly. Těším se na další díly, chlape! :wink:

Moc mě vychvaluješ, sám na tom chci vylepšit ještě hodně věcí. :) Nicméně díky za zhodnocení.
Naposledy upravil Max dne úte 02. dub 2013 15:01:57, celkově upraveno 1
Max
Uživatel

Příspěvekod dragonranger » pát 15. bře 2013 22:58:54 » Re: Úsvit minulosti
Tak a je tu konečně nějaký komiks s velkým nádechem tajemna jak to mám rád :twisted: .

Záhlaví: Velmi dobré, zajímavý nápad akorát úplně nahoře ty vrstvy modré nevypadají zrovna nejlíp a možná by bylo dobré to trochu oříznout.

Grafika Screenů: Velmi dobrá,tajemná a dodává tomu atmosféru. Akorát v 2 díle byli ty rozestupy mezi Screeny celkem velké.

Příběh a dialogy: To je velké plus tohoto komiksu. Velmi se mi líbí ten tajemný styl vyprávění a dialogy možná že tam je občas nějaká ta hrubka ale já nejsem zrovna odborník na češtinu tak to nebudu hodnotit. Jsem zvědav co pro nás přichystáš.

Zvláštní efekty: velmi dobré to rozbití meče se mi líbilo a efekty krve taky jsou velmi dobré.

Celkový dojem: Komiks je velmi dobrý hlavně s tím nesekni.
Obrázek
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 17. bře 2013 21:42:06 » Re: Úsvit minulosti
Max píše:Moc mě vychvaluješ, sám na tom chci vylepšit ještě hodně věcí. :) Nicméně díky za zhodnocení.
Tak ty mco dobře víš, nejen od ruďoušů, jak na mě, temné, depresivní a kvalitně graficky spracované komisky u mě vždycky vítězí. :D Ale samozřejmě tu hlubší kritiku si nechám na to, až toho vydáš víc, zatím jsem jenom nadšený, že jsi se zase odhodlal něco vydat. ;)
Pivl
Správce fanartu

Příspěvekod Zero » ned 17. bře 2013 23:58:28 » Re: Úsvit minulosti
Povedený komix (když pominu pár gramatických chyb v prvním díle, ale to celkové hodnocení nijak nesráží). Příběh je od začátku hodně poutavý, hrdina sympatický, má to celkem atmosféru. Zatím po prvních dvou dílech nevím, co víc bych řekl, prostě jen tak dál. :)
Zero
Správce Off topicu

Příspěvekod Balalajka » pát 29. bře 2013 6:35:03 » Re: Úsvit minulosti
Velice pěkný komiks, skutečně.
Po grafické stránce naprostá paráda.
Příběh zatím hodnotit příliš nelze, ale mně to přijde zajímavé a jsem zvědavý, jak se to dál vyvrbí.
Jediné, na čem bych být tebou ještě maličko zapracoval, jsou texty obecně. Pár gramatických chybek není žádný velký problém, ale mě rušila například místa, kde říká, že se mu v hlavě začal přehrávat film a podobně. Přecejenom je to z prostředí Gothica a v něm se žádné filmy netočily. Jsou to skutečně jen drobnosti a spíše v pozornosti při vyjadřování.
Dávám 1.
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Trelis324 » sob 30. bře 2013 18:57:46 » Re: Úsvit minulosti
Naozaj podarený komiks. Záhlavie, pozadie, proste paráda, všetko to perfektne ladí, rovnako aj rozmiestnenie a veľkosť screenov, je vidieť, že máš s týmto veľké skúsenosti. Čo sa týka príbehu, vyzerá to veľmi zaujímavo, príbeh bol z počiatku taký tajomný, záhadný ale zároveň to vyzerá na dobrodružný komiks, s hrdinom, ktorý už voľačo prežil. Som zvedavý do akých situácií, sa hrdina dostane, a tiež, čo sa ešte o ňom dozvieme. Za 1.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod Max » úte 02. dub 2013 15:08:22 » Re: Úsvit minulosti
Přidán nový díl.

Balalajka píše:Jediné, na čem bych být tebou ještě maličko zapracoval, jsou texty obecně. Pár gramatických chybek není žádný velký problém...

Zero píše:Povedený komix (když pominu pár gramatických chyb v prvním díle, ale to celkové hodnocení nijak nesráží).

Kde přesně jsou ty gramatické chyby? Chci, aby čtenáře takové zbytečnosti nerušily, proto mi vždycky dejte vědět, když najdete něco, co přehlédnu, abych to mohl opravit. :)

Balalajka píše:...ale mě rušila například místa, kde říká, že se mu v hlavě začal přehrávat film a podobně...

Chápu, jak to myslíš, ale podle mě je to jen drobnost. :)

Každopádně děkuji za všechny vaše komentáře, chci vydávat nejméně jeden díl týdně, pokud tedy o komiks bude zájem.
Max
Uživatel

Příspěvekod Lordan » úte 02. dub 2013 15:24:58 » Re: Úsvit minulosti
Já budu hodnotit především příběh, protože nejsem na takové úrovni, abych mohl kritizovat grafiku.
Ten, jak se zdá, je tvou silnou stránkou. Zatím se to vůbec nevyvíjí jako klišé, což je bohužel vzácností. Očekávám, že máš vymyšlenou nějakou pěkně promyšlenou, zamotanou zápletku. :)
Nepochopil jsem tu vsuvku s tím chlastem na ostrově. Zde si říkám, zda to nebylo jen natahování děje, ale třeba to bude mít dál nějaké vysvětlení. A i kdyby jsi tím natahoval děj, tak je to alespoň celkem vtipný.
Pravopis ti s mými nadpřirozenými schopnostmi dostat z jakéhokoliv pravopisného testu za pět raději také nebudu. :D
Jen tak dál.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Zero » úte 02. dub 2013 18:46:32 » Re: Úsvit minulosti
Tyjo, nevím co jsem tam předtím viděl za chyby, ale teď jsem to znovu zběžně prolítnul, a v prvním díle mi bije do očí jenom to "rozumněli" u konce.

Každopádně, nový díl se povedl, děj začíná být čím dál zajímavější.
Zero
Správce Off topicu

Příspěvekod Merlom » čtv 04. dub 2013 15:44:52 » Re: Úsvit minulosti
Celkem povedený komiks.Příběhově to je dobrý ale jen co mi na tom vadí jsou ty modrý rámečky a bubliny.Já bych použil nějakou méně výraznou barvu (třeba šedou)Jinak je to dobrý. :wink:
Jakej je rozdíl mezi alkoholikem a nekrofilem? Žadnej přece, oba mají rádi vychlazenou dvanáctku.
Merlom
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » ned 07. dub 2013 9:31:56 » Re: Úsvit minulosti
Maxi, parádní komiks, velice se mi líbí hlavně, co se týče příběhu, ten je parádní. Grafika taky není špatná, jen to trojné ohraničení tam moc nesedí. Jinak je i grafika parádní, hlavně ta občas předělaná obloha je super. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Sir Raven » ned 07. dub 2013 11:18:33 » Re: Úsvit minulosti
Ze začátku bych ti chtěl pochválit to záhlaví, které se ti povedlo a je moc hezké. Ke grafice žádnou výtku nemám, povedla se. Práce s marvinem je též na hodně vysoké úrovni. :wink: Příběh zatím vypadá hodně zajímavě a jsem zvědavý, co mu krokodýl Jack řekne a jak to bude pokračovat. Jen tak dál, je to parádní komiks.
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Další