Menu

Dožen

Novinky, které nejsou k vidění na webu.

Co na to říkáte?

1*- tohle by mohlo jít na web
7
50%
1 - velice pěkné
5
36%
2 - jo, pokračuj
1
7%
3 - takový průměr , máš ještě co zlepšit
1
7%
4 - udělej to pořádně
0
Žádná hlasování
5 - NA TO ANI NEMYSLI HATERE !
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 14

Příspěvekod old scoundrel Lares » úte 19. úno 2013 18:44:59 » Dožen
Autor : old scoundrel Lares
Druhý komiks z mé dílny.

Příběh :

Příběh chlápka, který se nudil tak se prostě vydal do světa nejdřív k žoldákům a pak?
To zjistíme v 2 sérii

1.série : Dožen žoldákem

:arrow:1.díl Welcome test!
:arrow:2.díl
:arrow:3.díl
:arrow:4.díl
:arrow:5.díl
:arrow:6.díl

2.série : Už to začíná

Zabírá se území, sepisuje se příběh, krade se, lže se, pije se, a hlavně se bojuje.
Do toho vstupuje Dožen a starý známy z Příhod z milice.
Jak to dopadne se v téhle sérii nedozvíme, ale dozvíme se to nejdůležitejší a hlavně s mírným občas až humorně humorným, někdy až otravným humorem.
Příjemné čtení.

:arrow:1.díl
Naposledy upravil old scoundrel Lares dne sob 02. kvě 2015 18:45:12, celkově upraveno 12
Obrázek
old scoundrel Lares
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 19. úno 2013 21:20:06 » Re: Dožen
Tak v první řadě musím pochválit pokrok v grafice. Záhlaví je vcelku pěkné, jen by to chtělo, aby stíny písmen nebyly tak výrazné. No a potom si cestu ke zlepšení už budeš pomalu nacházet sám :)
Jinak je grafika dobrá, rámečky by nemusely být takhle silné, to hodně celkovému vzhledu ubírá.
Potom člověka trošku zděsí ten velikostní nepoměr u posledních screenů, to by nemělo být - vtakovém případě, než tímto způsobem zaplňovat místo je lepší kus plátna odříznout :wink:
Důležitá věc - pravopis! Tam máš velké mezery, tam musíš zapracovat.
To by bylo ode mě tak vše, přeju hodně štěstí, osrtatně si myslím, že teď už jsi v takové té fázi, kdy se už budeš víceméně zlepšovat sám, bez cizí pomoci.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Trelis324 » sob 23. úno 2013 13:35:27 » Re: Dožen
No tak vyzerá to prezatiaľ zaujímavejšie, než začiatok tvojho predošlého komiksu. Určite to môže byť dobré, čo sa týka grafiky nemám čo vytknúť, no až ten posledný screen, miesto toho by tam dalo strčiť niečo iné. No inak čo sa týka príbehu je to, len jeden diel, ale vyzerá to celkovo nádejne a teším sa na ďalšie dieli, sňáď to nebude, len o zadávaní a príjmaní rozkazov, ale že tam strčíš aj nejaké tie nečakané záplatky a môže to byť celkovo veľmi sledované dielo.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod old scoundrel Lares » sob 02. bře 2013 20:40:49 » Re: Dožen
Přidán 2. díl
Obrázek
old scoundrel Lares
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » sob 02. bře 2013 21:44:00 » Re: Dožen
Tenhle komiks se mi opravdu líbí, o dost více, než Příběhy z milice.
Ke grafice
Jediné, co mi tam nesedí, je to záhlaví. Přesněji ten nápis. Je sice fakt poukázat na to, že slova žoldák a Dožen mají společný písmeno, ale jako nadpis bych to dal normálně horizontálně, dvě slova vedle sebe. Vždycky mě pobaví jednoduše žoldák lares, já nevím, ale přijde mi to přibližně stejně dlouhý jako Old scoundrel lares. :D A až někdo zjistí, že tenhle komiks je tak super, že by si zasloužil být na webu, tak myslím, že by bylo lepší tam dát pravý jméno. :)
Jinak s grafikou problém nemám, je pěkná, sedí k tomu. Možná některé zobáky jsou moc dlouhé a tlusté, dávej ty texty blíž z postavám, ony dlouhé zobáky nevypadají dobře. ;) Mohl by sis taky trošku vyhrát s orámováním bublina těch zobáků, ta žlutá tam úplně nepasuje.
Rámečky screenu jsou fajn, stejně jako černé pozadí. Autor s tím nemá moc práce a čtenáře to neruší při čtení.
Co se týče dějové linky
Líbí se mi tvůj styl vyprávění, nikam to neženeš a nebojíš se s tím vyhrát. Někteří lidi to dělají moc uspěchaně, nebo vysvětlují strašně moc věcí na jednom screenu. Já to mám radši, když je to takové pozvolné, na více screenech. V tomto máš u mě plus.
Když jsem rozklikl druhý díl, docela mě překvapilo, jak to začalo a musel jsem se vrátit k dílu prvnímu, abych se ujistil, co že se vlastně děje. Jinak děj zatím nemá žádný určitý směr, není mi jasné, co že se bude dít příště a kam nás příběhová linka zavane. Asi se bude bojovat s milicionářema, ale co dále, to nikdo neví.. :D
Semtam jsem zaregistroval nějaké překlepy, shoda podměnu s přísudkem a jednou ses překlepl o písmenko. Tuším, že místo N jsi napsal B. Nebo obráceně. Myslím. :D Ale mi se to stává furt...
Celkově se mi tento komiks velice líbí a velice mě zaujal. Doufám, že jej dokončíš. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod old scoundrel Lares » ned 03. bře 2013 18:10:06 » Re: Dožen
Díky všem za rady a komentáře :-)
Obrázek
old scoundrel Lares
Uživatel

Příspěvekod ABC » sob 09. bře 2013 15:20:43 » Re: Dožen
Hezké :)
ABC
Uživatel

Bydliště: Ladharská soustava planeta Hinaitin veleříše Domská království Aranské hrad Blandor

Příspěvekod old scoundrel Lares » pon 11. bře 2013 20:46:47 » Re: Dožen
Je tu nový díl.
Obrázek
old scoundrel Lares
Uživatel

Příspěvekod old scoundrel Lares » ned 17. bře 2013 17:58:40 » Re: Dožen
Obrázek
old scoundrel Lares
Uživatel

Příspěvekod Pivl » sob 23. bře 2013 20:43:44 » Re: Dožen
Nevypadá to špatně. Příběhově to zatím nic extra neukázalo, ale nevypadá to nijak ohraně a grafika neurazí, ani nenadchne. Teď tak nějak nemám přehled o tom, jestli ej to tvůj první komiks nebo ne, ale rozhodně je to dobrá práce. Možná bych zkusil hodit nějaký obrázek na pozadí a změnit rámečky, aby to celé více ladilo s textem a konečně zkusil ten příběh pořádně rozjet, ale určitě vím, že jestli budeš pokračovat, ež to bude jen a jen lepší. ;)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod DasaDek » pát 05. dub 2013 15:27:12 » Re: Dožen
Komiks si stále udržuje svůj standart. Líbí se mi, že je to celé bráno s nadhledem a na nic jiného si to ani nehraje. Je jasné, že tady nepůjde o záchranu světa. ;)
Doufám, že jsi s komiksem nesekl a že si další díly počtu ASAP. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod old scoundrel Lares » stř 19. čer 2013 16:26:04 » Re: Dožen
No, školní rok končí, začínám mít víc času a trochu se nudit.Pokud se vám můj komiks líbil tak dobře pro vás :!: :lol:
Možná se tu do dvou týdnů objeví nový díl.

Doufám že to aspoň někoho potěšilo. :-)
Obrázek
old scoundrel Lares
Uživatel

Příspěvekod Senki » stř 19. čer 2013 17:15:26 » Re: Dožen
Tak jsem celý komiks přečetl...

Grafika
Tak na záhlaví je vidět nějaký nápad s tím písmem - "Dožen žoldákem" - cením si toho, bohužel,
měl bys si s tím samotným nápadem trochu víc pohrát, dále zvolit mnohem zajímavější font i
výplně. (a hlavně, aby k to k sobě ladilo) Každopádně je to v něčem trochu jiné než jako u 99%
komiksů fora.
Samotný nápad záhlaví není špatný, ale úplně to zabijíš tím šedým písmem s bílým okrajem, navíc
se zelenomodrým stínem...jak pěst na oko, mě by to tam teda nijak nevadilo, kdyby to bylo mnohem
tmavší. Všechno - výpln, obrys i stín - a současně by to mělo kecat na stejný stylový téma jako
"Dožen žoldákem".
Ještě k záhlaví...člověka to nijak na zadek neposadí, alespon mně né - uprav i ty screeny - třeba je
zestylizuj do těch barev jako máš písmo (tedy šedá, zelená, něco místo bílé) zase si to musí stylově
rozumět s písmem...

MOC SE MI LÍBÍ ODVAHA u screenů. Tohle podstatný části komiksů tady úplně chybí - všichni se bojí
jít k těm postavám blíž a ty ne, takže každý screen je vlastně mnohem kompozičně zajímavější a
zábavnější. Někdy není chyba lidí, že je nebaví se dívat na screeny, když jsou špatně nafocené, ale
tady to ten případ prostě není. Ty postavy opravdu zabírají značný kus místa na celém screenu, což
je jen dobře...Screenuješ výborně, pokračuj! :wink: Opravdu, mnohem zábavnější obrázky, než
u hromady komiksů...mnohem víc člověka baví v tom hledat víc.

Je škoda, že nedáváš screenům třeba žádnou grafickou stylizaci - že si s nima (pravděpodobně, nebo
to nevidím) nijak zvláště nehraješ (krom teda toho rámečku :) )...nevím, v čem to děláš, ale ve PS
se dá navrstvit původní vrstva - na ní dát stylizaci (já mám třeba rád vystřižení) plácnout to přes ten,
co vypadá neupraveně a snížit krytí...a je to mnohem zajímavější (graficky) třebaže to zase může vzít
obsah, no nevím, jak chceš ty, každopádně tím nechci říct, že syrové screeny jsou špatné. :) :wink:
Co by mi možná vadilo je velikost těch screenů, mohlo by to působit amatérsky (třebaže se zajímavou
graf. stylizací nemuselo vůbec a ten komiks by to mohlo ještě povznést vzhůru - pokud budeš zvětšovat,
pozor jen na to, že lidi jako mně třeba vůbec nebaví jezdit z jedné strany na druhou, aby se komiks
dal číst)

Pozadí je dost jednoduché, vlastně jenom černá barva a nic víc - hra na jistotu, škoda, že nejdeš na
nic odvážnějšího. Nějak nevím, co k tomu víc říct. Já nevím, zkus třeba...utrhni nějakou texturu
z wallu nebo vyfot něco co vytváří určitej vzorek a plácni to na pozadí (a zase třeba zestylizuj do
barev jako u záhlaví, musí se to spolu bavit a rozumět si)...nebo třeba přímo vlastní fotky - zkus
si nafotit rozmlácený fasády domů a pak to přes krytí přes sebe prolínat - z vlastní zkušenosti
musím říct, že se tím dá vytvořit úplně výborná grafika (opravdu, až neuvěřitelná a vhodná právě
na textury a pozadí)...

Proti bublinám a fontu, barvě textů nic nemám, nijak mi to na komikse nevadí. Teda až na některé
chyby (pozor, někde ti chybí celá slova! :wink: )...bubliny nejsou nic spešl, ale ani mě to neuráží a neštve.

Nevím, jestli si nějak stylizoval ty tmavé screeny z druhého dílu (nebo jestli je stylizovaný jen ten pohled
na měsíc) ale vypadá to dobře...takhle nějak bych si stylizaci představoval...

Osobně nemám nic proti té mapě, ale kdybys třeba chtěl zvýšit důvěryhodnost (vzhledem k době) doporučuji
vzít bubliny z malování (nebo vzít stopu štětce, který dělá rozpýlený částečky barvy, mnohem víc to připomíná
středověký pigment) :wink: 8-) ...

Ke grafice je to asi fakt všechno, řekl bych, že máš co zlepšovat...polovinu toho, co jsem napsal ani nemusíš
brát v potaz (jsem strašný puntičkář :lol: )...

Příběh
Z příběhu je tu zatím jen pár dílů...líbí se mi nečernobílost a řekl bych, že čtvrtým dílem to dostává ten správný
náboj...škoda, žes psal jen "dones tohle" "dones tamto" a nebyl nápaditější (třebaže to působí i vtipně) :) ...
Stejně jako "blá blá blá" u žoldáka. :lol:

Dialogy mně nijak nevadí, mají hlavu a patu a nejsou to žádné kraviny. Jen si opravdu dej pozor na některé
chyby a chybějící slova.

Heůe takže se budu těšit na další díly. Tenhle komiks pro mně není žádným zázrakem, ale rozhodně není
špatný...jen má prostě chyby, ale to má každý. Těším se na pokračování. :wink:

Edit:
Screen: Ještě bych doporučil odvážnější ořezávání - ještě líp to pak celé bude působit.
Texty: Malé písmo, můžeš mnohem víc nadupat obsah.
Senki
Uživatel

Příspěvekod old scoundrel Lares » stř 19. čer 2013 17:33:31 » Re: Dožen
Díky za rady, ale dlouho jsem žádný díl nedělal jen jsem si zatím nafotil screeny, tak nevím jak s tou grafikou(používám Photofiltre)
Takže se budu držet mé staré grafiky asi dva díly, pak se pustím do nějakých těch "experimentů". :-D
Obrázek
old scoundrel Lares
Uživatel

Příspěvekod Senki » stř 19. čer 2013 18:22:32 » Re: Dožen
Jo jako to je jen na tobě...já ti říkám jen možnosti. :wink:
Senki
Uživatel

Další