Menu

Connor a horský troll

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Příspěvekod kloudici » pát 05. led 2018 22:41:52 » Connor a horský troll
Mám problém, narazila jsem na Connora u jeho benzinky, jak se bije s horským trolem a nejsem schopná zabránit tomu, aby Connora ten troll zabil. Connor se neustále žene za trollem, a i když se snažím mlátit trolla tak, abych byla pořád mezi ním a Connorem, stejně se ten idiot Connor nachomýtne trollovi do rány a ten ho zabije. A přitom vyběhne hláška, že smrt Connora ovlivní příběh, nebo tak něco. Máte někdo tip, jak tomu zabránit? :sad:
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » sob 06. led 2018 2:13:19 » Re: Connor a horský troll
Ty obludy se generují náhodně dle levelu hrdiny jsou stále silnější. Ale pokud odejdeš dál mimo výhled, uložiš hru a načteš a dojdeš zase na to místo, mohla by ti hra vygenerovat i slabší obludu, než je troll. Víceméně platí, že na čím vyšším levelu jsi, tím větší mš šanci, že tam bude silná obluda, kde troll je nejsilnější. (může tam být i slizoň), ale občas třeba blín a podobně. Hra takto generuje stále silnější obludy na mnoha místech hry.

Druhá možnost je nějak trolla trefit na dálku tak, aby Connor nebyl vidět a zkusit jej odlákat dál od benzínky.

Connor je ale potřebný jen při hře za Kleriky, kde jej v rámci jednoho povyšovacího úkolu potřebuješ získat pro Kleriky. Hra to ale nejspíše nějak vykompenzuje, pokud zdechne, protože zabránit ti povýšit se v rámci gildy by neměla.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod kloudici » sob 06. led 2018 8:16:29 » Re: Connor a horský troll
Aha. Já jsem myslela, že ten troll je daný a nevěděla jsem, jak jeho smrt ovlivní příběh. Chci se přidat ke klerikům, tak uvidím, co to udělá.
"Druhá možnost je nějak trolla trefit na dálku tak, aby Connor nebyl vidět a zkusit jej odlákat dál od benzínky."

To nejde, já když tam přijdu, tak oni už bojují a troll se od něj nehne a nejde ani po mně, musím ho doslova odtlačit od Connora, ale uhlídat Connora a zároveň umlátit trolla se mi nedaří. No nevadí, ještě zkusím tu variantu se střelbou, když se nepovede, kašlu na to. Díky za radu a vysvětlení.
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod health » sob 06. led 2018 8:21:10 » Re: Connor a horský troll
Přesně toto se mi stalo taky když jsem k němu poprvé přišel (už v rámci úkolu pro povýšení u kleriků). Stačilo mi načíst starší autosave (5 min starý) a dojít tam znovu a žádný troll už mi na něj neútočil, ani v okolí jsem ho neviděl. Jen jsem mu omylem zastřelil toho jeho psa, protože jsem myslel, že se tam vygenerovala jiná obluda :D
:)
health
Uživatel

Příspěvekod kloudici » sob 06. led 2018 11:54:05 » Re: Connor a horský troll
Aha. Díky, zkusím to až se přidám ke klerikům a dostanu ten úkol :)
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » ned 07. led 2018 0:26:46 » Re: Connor a horský troll
Obrovská spousta oblud se generuje dle levelu. Třeba já při procházení uzemí kleriků tam měl při první hře jen kamenné trolle a slizoně a občas nějakou chyméru. Při druhé hře tam byli kamenné krysy.

Netýká se to ale míst, kde jsou mutanti (to jsou danní, že tam mutanti vždy budou, ale i ti se mění a nejsou tam vždy stejní) a úkolových oblud. Na některých místech jsou také obludy asi napevno dané. Ale jinak skoro všude se mění. Často se mi stalo, že byl třeba na jednom místě troll, neměl jsem to uložený, on mě zabil, načetl jsem save z větší dálky a došel zase na místo a byly tam úplně jiné obludy.

Každá oblast se liší v maximálně silných a minimálně silných, které se tam vygenerují. Tedy v té zalesněné části je nejsilnější lesní troll, v ledové části je nejsilnější ledový troll a podobně. Ale třeba na poušti se mi běžně generovali kyklopové, kfxž jsem měl tak 30-35 level, ale také i píseční trollové.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod kloudici » ned 07. led 2018 12:42:37 » Re: Connor a horský troll
To chápu, díky.
Ale mám ještě jeden problém: získala jsem 5 kontraktů na Raye, ale nevím, kde (u koho) jsou další, podle zadání úkolu ani dialogů to nejde zjistit.
Nějaký tip?
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » ned 07. led 2018 13:00:25 » Re: Connor a horský troll
Ty získáš, až ti o tom Ray řekne a bude to poslední část úkolu. Teď přesně nevím, v které kapitole se to stane, asi ve třetí, nebo tak nějak. Měl by tě sám oslovit v Počátku.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod kloudici » ned 07. led 2018 16:17:50 » Re: Connor a horský troll
Aha, tak díky. S Cajou to asi bude taky tak, že?
S Connorem a Trollem jsem to vyřešila, povedlo se mi s ním pokecat a naverbovat ho ke klerikům, ale pak ho troll stejně zabil, což nevadilo, nahlásila jsem, že je mrtvý.
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » ned 07. led 2018 19:09:53 » Re: Connor a horský troll
S Cajou i Zmijí, tedy se všemi třemi povinnými společníky.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » ned 07. led 2018 19:38:00 » Re: Connor a horský troll
kloudi, já jsem s nimi měl také problém, ne a ne jejich úkol dokončit.. nevím čím to bylo, zda verzí hry anebo mojí neschopností, ale nešlo mi to.. ray se dá dokončit, návod jsem našel na webu, ji nee.. ani do postele jsem ji nedostal a to jsem se hoodně snažil.. tak nevím no.. ono na první hraní mě zůstalo hodně úkolů nesplněných, na druhé už méně, ale stejně jsem zjistil, že některé prostě ani splnit nejdou, viz úkol co se stalo v klenutém městě - šel jsem tam, prohledal všechny mrtvoli, an které mě úkol ukazoval a nic.. :???: :???:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod kloudici » ned 07. led 2018 19:49:40 » Re: Connor a horský troll
Tak pokud to bylo bugama, tak budu doufat, že mě to nepostihne. A kdyby přece, tak to taky přežiju :D
Zatím největší problém mám s tím, že jsem 29. level, ale na ty střílející lítací albské Bojové kolosy nemám - ustřílejí mě. A se střelnými zbraněmi mi to moc nejde.
Naběhl mi úkol zikvidovat elexetora Parseka. Trn mi nedělá problém, ale jsou s ním právě 2 ty kolosy a vždycky mě sejmou. :(
Naposledy upravil kloudici dne ned 07. led 2018 20:20:42, celkově upraveno 1
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » ned 07. led 2018 19:50:54 » Re: Connor a horský troll
Mě šlo splnit všechno v obou hrách. S Cajou je to složitější, protože ona si o 3 první části úkolu sama řekne (2x v první kapitole a 1x asi ve druhé nebo třetí), 4 a 5 část jsem ale získal víceméně náhdou tím, že jsem jí nabral jako společníka a přesunul se ke klerikům, kde mě tuším oslovila a pak vzala k místu dopadu komety a pak podobně jsem se přesunul do Xacoru, kde mě zase sama hned oslovila a vzala na jedno zdejší místo. Ale já jí jako společníka vodil skoro celou hru a měl u ní vysokou oblíbenost už dlouho před tím, takže se se mnou vyspala už po té 4 části úkolu.

Ray, pokud to hráč nesplní sám, si taky časem řekne o posunutí a zavede hráče k některým těm lovcům. Třeba u druhé hry mě zavedl za tuším Mansonem, nebo jak se jmenuje, který běžně bývá u palisády berserků, ale když si o to řekl Ray sám, tak byl na pláži v baráčku, kam jej hra přesunula. Ale pokud už jich má 5, chybí jí už jen honička s klerikem a o to si musí Ray říct (jinak se k tomu nelze dostat a ten klerik ve hře není).

V klenutém městě ten úkol tuším zmizel v momentě, kdy jsem si promluvil s těmi uprchlími psanci nedaleko města. Tam mě teda hra na mrtvoly neodkazovala ani při jedné mé hře a vždy byl průběh stejný, ačkoliv jsem postupval dost odlišně.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra